Új Néplap, 2013. február (24. évfolyam, 27-50. szám)

2013-02-21 / 44. szám

12 2013. FEBRUÁR 21., CSÜTÖRTÖK SPORT Talmácsi tesztje. Az ausztráliai Phillip Islanden készül Talmácsi Gábor és a gyorsasági motoros supersport-vb mezőnye a hét végi idénynyitóra. Eddig remekel a tesztelésen a magyar versenyző, hiszen a legutóbbi futamon legjobb hondásként a negyedik helyen végzett. MOTORSPORT mmmmmmMMamm. Saját kezében az Olaj sorsa, nyerni kell a franciák ellen KOSÁRLABDA Az Olaj KK hazai pályán könnyedén 81-66-ra le­győzte az izraeli Holont kedden a Eurochallenge Kupa nyolcad döntős szakaszának ötödik fordulójában. Ezzel a szolnoki csapat megszerezte harmadik győzelmét is a J-jelű négyes­ben, melyben a Graveünes mellett a Holont kétszer verték a piros-feketék. A másik párban a két francia csapat találkozott egymással, a Graveünes látogatott a Levaüois Paris otthonába. A mérkőzés óriási izgalmakat hozott, hi­szen végig fej-fej mellett halad­tak a felek. A rendes játékidő 76-76-os eredményt hozott. A hosszabbításban a szerencsé­sebb Graveünes Yannick Bo- kolo a dudaszóval egy időben dobott duplájával nyert 87-86- ra. Ezzel megadatott az esély az Olajnak, ha a keddi zárónapon csak egyetlen ponttal legyőzi a párizsi együttest, akkor bejut a legjobb nyolc közé. Az állás: 1. Graveünes 9 pont, 2. Levallois Paris 8 (440-390), 3. Olaj KK 8 (382- 384), 4. Holon 5. ■ V. CS. HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. * Tel.: 56/416011. Nyitva mindennap 8-21-ig £ Szolnok, Szapáry utca 23. «> Tel.: 56/510-271. Nyitva: hétköznap 5- 17-ig * Tájékoztatjuk tisztelt Ügyfeleinket, hogy a közölt árfolyamok délelőtt 9 óráig étnek, és a nap folyamán változhatnak! Pénznem (1 egységre) Vétel Eladás EUR 287,00 292,99 USD 214,50 220,99 CHF 232,50 239,49 Érvényben: 2013. február 21. Befektetési aranyértékesítés. /gi kiszolgálunk! MoJ^Gram www.cornergroup.hu Szegedi erődemonstráció vízilabda A szolnoki legénység újabb rangadót veszített a Tiszaligetben A szolnokiak válogatott centere, Kis Gábor nagyot harcolt a szegedi hátvédekkel - mindhiába Fantasztikus harmadik ne­gyedbeli teljesítményének köszönhetően a szegedi csa­pat kétgólos győzelmet ara­tott a Tiszaligetben. Varga Csaba Szolnoki Dózsa-Közgép- Híd Szeged 5-7 (1-1,1-1,0-5,3-0) Tiszaligeti uszoda, 400 néző. Vezette: Vogel, Juhász Gy. SZOLNOK: Decker A. - Go- cics 1, Hosnyánszky, Alekszics, Pásztor, KIS G. 1, Negrean. Csere: Nyéki 1, Kovács, Mar- nitz, Hangay, GEORGESCU 2. Vezetőedző: Kovács István. SZEGED: Baksa - KISS CS. 1, MOLNÁR T. 1, Somogyi, Török 1, SZÍVÓS 1, Kunac. Csere: Molnár D. (kapus), KAYES 1, Hegedűs. 1, Decker Á, Younger 1, Varga R, Ju­hász. Vezetőedző: Vincze Balázs. Emberelőnyből: 12/2, ill. 11/3. Ötméteresből: -, ill 1/1. Jó hangulatban, szép szá­mú közönség előtt kezdődött a Tisza-parti csapatok csatája. Szinte levegővétel nélkül úsz­tak a felek az első negyedben, a szolnokiaknak többször lett volna lehetőségük lefordul­ni ellenfelükről, ám ezekkel nem tudtak élni. A mérkőzé­sen először és utoljára a hato­dik percben vezetett a hazai legénység, mikor Pásztor Má­tyás remek passzát Kis Gá­bor értékesítette. A válaszra sem kellett sokáig várni, mert kisvártatva ugyancsak em­berelőnyből, Hegedűs egyen­lítette ki az övéi hátrányát. Közben Negrean akaszkodott össze Molnár Tamással, a szolnokiak román válogatott játékosa húzta a rövidebbet, aki bordarepedést szenve­dett. Az előbb emlegetett há­romszoros olimpiai bajnok, Molnár Tamás szerezte meg a vendégeknek a vezetést, ezt azonban még a nagyszünet előtt Zsivko Gocics kiegyenlí­tette, 2-2. A nagyszünetet követően aztán robbant a bomba. A ha­zaiak erőtlen próbálkozásait sorra hatástalanították a szege­di bekkek és ha rajtuk túljutott a labda, akkor ott volt Baksa László kapus, aki többször is bravúrosan hárított. A másik oldalon viszont tehetetlennek bizonyult a szolnoki védelem, a szegediek ugyanis sorra érték el találataikat. Török, Szívós, Kayes, Molnár után még Youn­ger is eredményes tudott lenni, 2-7-re módosult az állás. A zá­ró felvonásban, mint várható volt, a vendéglátók mindent megtettek a felzárkózás érde­kében, Ramiro Georgescu dup­lázott, Nyéki Balázs is mutatós találatot ért el, de Kis Gábor és Hosnyánszky Norbert lövése a kapufáról nem befelé, hanem kifelé pattant, így már igazá­ból szoros meccset sem tudtak játszani a csapatok. Az utolsó negyed történéseihez tartozik, hogy Gocics bunyóért, míg a másik oldalon Baksa szövegért harcolt ki magának 1-1 cserés kiállítást. A szegediek, köszön­hetően a hazaiak harmadik ne­gyedbeli betűjének, magabizto­san nyerték meg a rangadót. Kovács István: - Kár volt a har­madik negyed rossz periódusá­ért, ekkor néhány rossz egyéni teljesítmény volt nálunk. Vincze Balázs: - A harmadik negyedig elsőrangúan véde­keztünk, a záró játékrész már arról szólt, hogy előnyünkből mennyit tudunk megőrizni. HÍRSÁV Egy tucat gól esett a Tiszaligetben újabb előkészületi meccset játszott a Szolnoki MÁV FC NB Il-es együttese, ellenfele ezúttal a megyei I. bajnok­ságban második helyen tanyázó Tiszafüredi VSE legénysége volt. A tiszaligeti műfüves pályán 6-0-ás első féidő után 9-3-ra győzött a MÁV FC. A gólokat Kocsis, Faggyas 2-2, Fritz, Tamási, Vári, Mile, Kállai, illetve An­gyal 2, és Bozsó szerezték. A szolnokiak szombaton 11 órakor Felcsúton a Gyirmót- tal játszanak. Nem ment a játék a magyar lánynak A világranglista nyolcvan- hatodik helyén álló Babos Tí­mea simán, két szettben ki­kapott a luxemburgi Mandy Minellától Bogotában. A má­sodik fordulós mérkőzés hatvanhét percig tartott, és 6:1,6:4-es vereséggel végző­dött a magyar teniszező szá­mára. Babos párosban még versenyben van a tornán - a következő fordulóban épp Minella oldalán lép pályára egy spanyol páros ellen. Ezüstnyíl az élen a második napon a mexikói Sergio Pérez volt a leggyorsabb a Forma-l-es csapatok barcelonai teszt­jének második napján. A McLaren-Mercedes pilótája 1:21.848 perces eredményével a vb címvédő német Sebastian Vettelt előzte meg. A legtöbb kört az angol Hamilton tette meg új csapata, a Mercedes autójának volánjánál. Ráment a meccs a kezdésre röplabda A pécsi csapat ellen folytatják a főiskolások Sima vereséget szenvedett a férfi röplabda NB I. rájátszásá­nak harmadik negyeddöntő­mérkőzésén a Szolnoki Főisko­la RK-SI csapata a Dunaferrtől. Dunaferr­Szolnoki Főiskola RK-SI 3:0 (8,19,21) Szolnok: Kovács S., Rása A., Rása G., Szőllősi, Tamasi Á, Tarjányi. Csere: Bene (liberó), Gönczi, Tóth I. Varga Z. Edző: Gulyás Ferenc. Kétmeccses hátrányból vár­ták a Dunaferr elleni keddi mérkőzést szolnoki röplabdá- saink. Sajnos azonban - az elő­ző két összecsapáshoz hason­lóan - ezúttal is csak időnként tudták megnehezíteni Kovács Sándorék a nevesebb ellenfél dolgát.- Görcsösen kezdtünk, az el­lenfél pedig rögtön kihasználta a bizonytalanságunkat - em­lékezett vissza a mérkőzésre Gulyás Ferenc, a szolnokiak ve­zetőedzője. - Az első szettben mintha a pályán sem lettünk volna, egyáltalán nem voltunk meccsben a sokkal jobban, ösz- szeszedetten és fegyelmezetten kezdő Dunaferr ellen. A má­sodik játékrészben aztán szo­rosabbá tettük a meccset, sőt néha egészen élvezetessé tud­tuk varázsolni az összecsapást. Össze tudták magukat kapni a fiúk. Csakhogy szerencsénk sem volt, ugyanis mindig a lehető leg­rosszabbkor hibáztunk bele a játékba, a legfontosabb pontokat nem tudtuk megütni, szemben a Dunaferrel, ahol a végéig ugyan­úgy figyelni tudtak a játékosok. A végén pedig már nem sike­rült koncentrálnunk, nem volt esélyünk elkerülni a vereséget - értékelt az így a negyeddöntő párharcban összesítésben 3:0-ra alulmaradó csapat mestere. Az 5-8. helyért rendezett folytatásban a szolnoki fiúk­nak előbb a Pécs ellenében kell abszolválniuk a két győzele­mig tartó párharcot - a mérkő­zések időpontjai egyelőre még nem ismertek, ezekről később várható döntés. ■ G. SZ. A fiatal szolnoki csapat hiába küzdött a sokkal erősebb Dunaferr ellen Óriási csodára lenne szükségük az ágyúsoknak bajnokok ligája Arséne Wen­ger morcos. Ez persze nem meg­lepő, hiszen az Arsenal mestere a csodán kívül másban aligha bízhat - elnézve gárdája teljesít­ményét a Bayern München elle­ni Bajnokok Ligája nyolcaddöntő keddi első meccsén. A Kroos, Müller és Mandzukic találataira | érkezett egyetlen árva Podolski gól fényében ugyanis elmond­ható: teljes csődöt mondott az észak-londoni gárda. A bajor sztárklubnál azonban nem le­pődtek meg a könnyen jött győ­zelmen. Jelenleg nagyon magas szinten vagyunk, jó a keretünk, és az előző évhez képest is fej­lődtünk” - mondta a mérkőzés után a holland Arjen Robben. A másik keddi meccsen a portugál Porto minimális, egy- gólos előnyt szerzett Moutinho jóvoltából a feltörekvő spanyol Málaga ellen. A visszavágókat március 13-án, szerdán rende­zik a szokásos, 20 óra 45 perces időpontban. A tegnap este játszott Mi­lan-Barcelona és Galatasaray- Schalke nyolcaddöntő mérkő­zésekről holnapi számunkban olvashatnak. ■ G. SZ. HIRDETÉS ’ -íc *** '' ' <" Ír: I , t * . * fp* >a Szeretettel meghívunk mindenIteijves érdeklődőt . a Széchenyi Tervben kiírt,.a SzolnokrMüyészeti Egyesület által megnyert í I megnyert pl not;/ , "ART % berni Sf » If'vr 2or: III. kiállítására és bemutatójába, a Magiszter Művészeti Szakközépiskola, 'Szolnok. Achim András út 12-14) 2013. február 22-én 18 órára.' Az eseményt megnyitja: Pogány Oábor Benő az egyesület elnöke ISZÉCHÉNYI TERV TÁMOP 3.2.3./A-11/1 *2012-0009 A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.