Új Néplap, 2012. május (23. évfolyam, 102-126. szám)

2012-05-22 / 119. szám

Jß 2012. MÁJUS 22.. KEDD SPORT Az oroszok nyerték a hoki-vb-t Az orosz válogatott sikerével ért véget a firm—svéd közös rendezésű jégkorong-világbajnokság, mi­után Alekszandr Szjominék (felvételünkön) a döntőben 6-2-re legyőzték Szlovákiát. Az oroszok nagyszerű játékkal, könnyed győzelmet aratva szerezték meg a 26. világbajnoki aranyérmüket. JÉGKORONG Így látták a mesterek pór Péter: - Az első félid& ben a szokásosnál puháb­ban védekeztünk, ezáltal a támadójátékunknak sem volt meg a ritmusa. A for­dulás után már keményen védekeztünk, s ezzel jó tá­madójáték is párosult. BENCZE TAMÁS: - Gratulá­lok a szolnoki csapatnak, mert a harmadik negyed­beli megingásainkat maxi­málisan kihasználta. Jel­zem, a fenti negyedben Papp bíró véleményem szerint nem volt alkalmas a játékvezetésre. A bajnoki cím kapujában az Olaj kosárlabda Harmadik negyedbeli szenzációs játékával biztosan nyert a házigazda büntetést Pantelics is kiérde­melte még az első negyedben, a center azonban lecsendesedett a folytatásra. Közben 18 pontra hízott a felek közötti különbség, sőt húsz pont is lett, mert Mills nem csak a mezőnyből, hanem a palánk alól is kifogástalanul célzott. A zárónegyedben folyta­tódott a hazaiak show-műsora, Gay folytatta triplasorozatát, a vendégek pedig elkészültek erejükkel. Hamar el is dőlt tehát a második meccs, de az is le­het, hogy a bajnoki cím is... Ah­hoz azonban még egyszer nyer­nie kell az Olajnak. A végén a közönség nagy ovációja köze­pette Mills triplájával a bűvös száz pontot is túllépte a szolno­ki gárda. A folytatás csütörtökön este lesz Szombathelyen, ahol akár még be is fejeződhet a bajnoki döntő. A bajnoki döntő második összecsapásán az Olaj KK magabiztos, 27 pontos győzelmet aratott szom­bathelyi vetélytársa ellen. Varga Csaba Példát véve a szolnokiakról, a szombathelyiek is a meccs előt­ti napon érkeztek meg a találko­zóra. Nem tartott a vendégekkel a könyöksérüléssel bajlódó Kál­mán László, a vasiak abban bíz­nak, hogy a csütörtöki derbire már hadra fogható lesz az irá­nyító. Ellenben a párharcban 1- 0-ra vezető Olaj KK a legjobb összeállításában várta a derbit. SZOLNOKI OLAJ KK-FALCO KC 101-74 (25-20,16-21, 38-14,22-19) M* Tiszaligeti Sportcsarnok, 1890 néző. Vezette: Cziff- ra, Papp, Benczúr. OLAJ KK: Trotter 9/6, MILLS 15/3, HORVÁTH Á. 22/12, Niko- lov 9/3, BÁDER 22. Csere: Fo­dor M. 2, Trepák 1, GAY 16/L2, Soós, Grebenár, Gaál 2, Nagy B. 3/3. Szakmai igazgató: Pór Pé­ter. Edző: Drágán Alekszics. FALCOKC: Simon L. 6/3, Sza- rtati ®,' T1MBERLAKE 15, Szabó Zs. 11/3, PANTELICS 15/3. Cse- re^HaráZíAS, Will 8, JaroSevitS 3, Simon B., Nárai. Edző: Ben- cze Tamás. Az eredmény alakulása: 4. p.: 13-7, 8. p.: 22-16, 14. p.: 35-28, 18. p.: 41-35, 25. p.: 63-47, 28. p.: 71-51, 35. p.: 88-66, 38. p.: 95-68. Ismét az Olaj kezdte jobban a mérkőzést. Báder keményen és eredményesen dolgozott a pa­lánkok alatt, távolról pedig Hor­váth Ákos átmentette Szombat­helyen látott dobóformáját. Nem sokkal, öt-hat ponttal veze­tett a címvédő Olaj á jól küzdő Falco ellen az első negyedben. A folytatásban Trotter ziccere és Gay hármasa után már tízig számolt a közönség, 30-20. A vasiak azonban nem adták fel, és Pantelics vezérletével a házi­gazdák nyomába eredtek. A ha­zaiak araszoltak, a szombathe­lyiek sem loholtak rohamlép­tekkel, de a félidő végére Simon kosarával kiegyenlítették hát­rányukat. Mindez annak is volt köszönhető, hogy az első húsz percben az Olaj nem védekezett elég kemé­nyen, és a 37 százalékos dobószázalékkal sem le­hetett dicsekedni. A va­siak statisztikája ab­ban volt egy kicsivel jobb, hogy a mezőny­ből pontosabban, 51 százalékkal céloztak Harazinék. A nagyszünet után Horváth, Trotter és Báder kosaraival szökött az Olaj, kap­kodni kezdtek a vendégek, edzőjük, Bencze Ta­más pedig elveszítette a fejét, ideges kirohanását technikaival büntette Papp Péter játékve­zető. Visszaemlé­kezve, ez utóbbi Az Olaj bolgár idegenlé­giósa, Nikolov (jobbról) akár csak Szombathe­lyen, ezúttal is megbízható, jó teljesítményt nyújtott | Szoros meccsen, hazai pályán maradt alul a Jászkun Volán Ősszel 6:4-re nyert a Bük gárdá­ja a Jászkun Volán SC ellen a férfi asztalitenisz Extraligában, úgy hogy Szudi Ádám minden egyéni ellenfelét legyőzte, Lu­kács Richárd pedig egy győzel­met szerzett. Szolnokon is ki­élezett mérkőzést játszottak a felek, de a három döntő szettes mérkőzés mindegyikét a ven­dégek nyerték, ez pedig eldön­tötte a találkozót. Már a páros­ban is győzhettek volna a haza­iak, hiszen a Lukács-Szudi ket­tős 2:0-ra vezetett, viszont a vendégek nehezen, de fordítot­tak. Füzes Ádám is jól játszott, csak döntő játszmában veszí­tett a rutinos Bari Csaba ellen, sőt Bari Lukácsot is felülmúlta 3:2-re. így a számszerű vég­eredmény ugyanaz lett, mint ősszel: 6:4-s büki győzelem szü­letett. Az Extraliga záró fordulójá­ban június 2-án a Szécsény együttesét fogadja a Jászkun Volán SC, amely nyolc ponttal a 10. helyen áll. JÁSZKUN VOLÁN SC- BÜKITK 4:6 Győzött: Fekete S. 2, Bari 2, Mo­nostori 1, Bari-Fekete duó 1, il­letve Szudi 3, Lukács 1. ■ HIRDETÉS Szolnok, Batthyány utca 8. Tel.: 56/419-011 Nyitva mindennap 8-21-lg Pénznem (1 egységre) Vétel Eladás EUR 294,50 299,99 USD 230,00 236,00 CHF 245,00 251,00 Érvényben: 2012. május 21. Befektetési aranyértékesítés. Közűleteket is kiszolgálunk! www.cornergroup.hu MoneyGram ntmzetközi péraíranaftr Csalódás Miklóson, lecsúsztak a dobogóról A kézilabda NB J/B záró forduló­jában a szebb napokat is látott ózdi csapat otthonában lépett pá­lyára, a Class-Törökszentmiklós együttese. Tét csak a vendégek számára volt, hiszen győzelmük esetén megőrizhették volna má­sodik helyüket, döntetlennél pe­dig harmadikok. Végül a mikló- siak szempontjából a lehető leg­rosszabbul alakultak az utolsó forduló eredményei. A csapat ugyanis négy góllal kikapott az egykori kohászvárosban, míg a Dabas és a Balassagyarmat egy­aránt győzött, így az előbbi a má­sodik, az utóbbi a harmadik lett, a miklósi gárda pedig leszorult a dobogóról. Azt már jó előre lehe­tett tudni, hogy a bajnoki címet a ceglédi csapat szerzi meg. Kiváló hangulatot teremtett az ózdi és a törökszentmiklósi szur­kolótábor, a körítésre már a kez­dő sípszó előtt sem lehetett pa­nasz. Az első két-három percben úgy tűnt, hogy a tét a vendégek­re gyakorol pozitív hatást, hi­szen Csató duplájával jobban kezdték az összecsapást. Ezután viszont a hazai gárda átvette a já­ték irányítását. A TKE játékán érezhető volt a görcsös akarás, az ózdiak viszont felszabadultan és nagy kedvvel kézilabdáztak. A folytatásban a szentmiklósiak csak elvétve találtak rést az ózdi falon. Ennek köszönhetően az el­ső harminc perc után három gól­lal vezetett az egykori tiszafóld- vári sikeredző, Váczi Sándor csa­pata. A fordulás után mindent megpróbált a TKE, de kettőnél nem tudta tovább csökkenteni a hátrányát, 27-25. Sőt, a végén a hazaiak tovább növelték előnyü­ket, s 32-28-ra nyertek. ÓZDI KC-CLAAS- TÖRÖKSZENTMIKLÓSI KE 32-28 (16-13) Ózd, 300 néző. V: Hargitai II. G., Palkovics D. TÖRÖKSZENTMIKLÓS: Récsi - BODA 6, Gál, Szöllősi, Losonc, TAKÁCS 8, Csató 5. Csere: Köte­les (kapus), Gelley, Zöldy 4, Mu- sits 1, Kocsis L. 2, Csikós 2. Edző: Kis Gergely. Kis Gergely: - Fejben nem nőt­tünk fel a feladathoz, a bajnoki érem megszerzése inkább béní- tólag, mintsem ösztönzőleg ha­tott a játékosokra. Végig jobb tel­jesítményt nyújtott az ózdi csa­pat, ezért a győzelmük teljesen megérdemelt. ■ Varga Csaba HIRDETÉS AKAR-33% FLOTTAKEDVEZMÉNY MAR 1 FURGONRA IS! www. Citroen hovany. hu SZÁMOLJON A CITROENNEL! CRÉATTVE TECHNOLOGIE A CITROÉn mmmm *Az ajánlat az akcióban részt vevő márkakereskedésekben érvényes euro 5-ös motorral szerelt Citroen Nemo, valamint euro 4-es motorral szerelt Citroen jumper modellekre, 2012. május 16. és 31. közötti megrendelés esetén, a készlet.erejéig érvényes. A képek illusztrációk! A Citroen Jumper modellek akár 33%, a Citroen Nemo modellek 23%, a Citroen C4 Profi modellek egyedi kedvezménnyel érhetők el, és vállalati kedvezményt tartalmaznak, amely kizárólag vállalati ügyfelek számára egyaránt érvényes, akár 1 db gépkocsi megvásárlása esetén is. Az elérhető készletről érdeklődjön márkakereskedéseinkben. A jelenlegi finanszírozási ajánlat a Citroen Finanszírozás euro alapú, változó kamatozású pénzügyi lízing ajánlata, amely a Citroen Jumper modellekre érvényes. A THM meghatározása az aktuális feltételek, illetve hatályos jogszabályok figyelembevételével történt, a feltételek változása esetén mértéke módosulhat. A THM mutató nem tükrözi a finanszírozás kamatkockázatát. A folyósítás feltétele a pozitív hitelbírálat. A finanszírozási ajánlat 36-60 hónapos futamidő mellett érhető el. A minimális kezdőrészlet 20%, minimális finanszírozott összeg: 1 000 000 Ft. A finanszírozás teljes futamideje alatt casco biztosítás fenntartása szükséges. A jelen hirdetés tájékoztató jellegű és nem minősül ajánlatnak, a Citroén Finanszírozás a kondíciók változtatásának jogát fenntartja. A finanszírozási ajánlat 2012.május 31-ig érvényes. CITROÉN HOVÁNY, Szolnok, Széchenyi krt. 119. Tel.: 56/801-054 f