Új Néplap, 2011. május (22. évfolyam, 101-126. szám)

2011-05-26 / 122. szám

ÚJ NÉPLAP - 2011 MÁJUS 26., CSÜTÖRTÖK SPORT 15 Tripláztak a főiskolások kosárlabda A szolnokiak Szombathelyen sem találtak legyőzőre mhhnhhnhbí A Szolnoki Főiskola kosárcsapata fennállása harmadik bajnoki címét szerezte az szombathelyi országos bajnokságon Regős Áron újabb egy évig pólózik majd a Tiszaligetben A Szolnoki Főiskola-Közgép vízi­labdacsapata a bajnokság végez­tével sem állt le, június közepé­ig edzésben marad a társaság. ■Mint azt Cseh Sándor edző el­mondta, vízi átmozgató és kondi­termi tréningek mellett az ifik­kel kétkapuznak a tiszaligeti uszodában. Mint azt már hírel- tük, hat új, meghatározó játékost igazoltak soraikba. Természete­sen a régiekkel, akiknek lejárt a szerződésük folyamatosan tár­gyalnak a klub vezetői. Tegnap a rutinos Regős Áronnal állapod­tak meg, az egykoron a váloga­tottban is szerepelt centerrel a következő évad végéig szóló szerződést kötöttek. A további le­járt szerződésű pólósok közül Bálint Gergő Szegedre igazolt, Császár György, Vivo Gerritse, Hangay Róbert és Szőke Sza­bolcs is minden bizonnyal másik klubban folytatja pályafutását. Az élő szerződéssel rendelkező Bálint Ákos és Tóth Péter sorsa pedig még nem dőlt el. ■ V. Cs. Három szolnoki evezős kijutott az ifjúsági Élne Szép sorban követik egymást a nemzetközi megméretések a szolnoki Tisza Evezős Egylet- Sportiskola versenyzői számára. Az elmúlt napokban Gregor Zsolt és Rácz Milán kormányos nélküli kettesben, míg Bíró Márk a győri Kaszás Kornél tár­saként kétpárban indult a cseh­országi Brnóban megrendezett kétnapos ifjúsági regattán. Mi­vel a kisegységek esetében meg­ismételték a versenyszámokat, a Gregor-Rácz duó mindkét na­pon vízre tette hajóját. A szolno­ki páros az előfutamok során ta­karékos taktikával biztosította helyét a döntőben, ahol mindkét­szer magabiztosan diadalmasko­dott. A brnói viadalon a Bíró- Kaszás kétpár sem talált legyő­zőre, így mindhárom szolnoki fi­atal biztosította helyét a június végi, lengyelországi ifjúsági Eb- n részt vevő csapatban. A következő feladat a Simon Béla-Juhász Adrián kormányos nélküli kettesre vár, akik a hét végén a müncheni világkupán lesznek érintettek. ■ Egymás után harmadszor is a Szolnoki Főiskola ko­sárcsapata nyerte a Ma­gyar Egyetemi-főiskolai Bajnokság küzdelmeit. A bajnok és Magyar Kupa­győztes Olaj KK-ra és an­nak utánpótlására épülő szolnoki együttes nem ta­lált legyőzőre a szombat- helyi final fourban. Varga Csaba Tavalyelőtt Budapesten, egy éve Sopronban is a Szolnoki Főisko­la csapata nyerte az egyetemis­ták és főiskolások bajnokságát, az idei szombathelyi négyes döntőben pedig triplázásra ké­szült a társaság. Az ellenfelek között a Kaposvári Egyetem, a Nyugat-magyarországi Egyetem és a Semmelweis Egyetem Test- nevelési és Sporttudományi Kar (TF) csapatai szerepeltek. A szolnokiak az utóbbiak ellen kezdték a tornát. Meggyőzően kezdett csapatunk, hiszen az el­ső negyed után 30-19-re vezet­tek, a folytatásban azonban fel­jött a TF, sőt a zárónegyed előtt 71-68-as állást mutatott az ered­ményjelző. Az utolsó tíz percre azonban nagyon rákapcsolt a két válogatott játékost, Horváth Ákost és Trepák Zoltánt is a so­raiban tudó Tisza-parti legény­ség. A záró etapot azonban 15 ponttal megnyerte a szolnoki együttes, a végeredmény pedig 95-77 lett a javukra. A másik párban a Nyugat-magyarországi Egyetem csapata, melyben az a Váradi Kornél is szerepel, aki ré­szese volt a szolnokiak tavalyi és azelőtti sikereinek, találko­zott a kaposváriakkal. Nem is volt kétséges a győztes kiléte, a házigazdák magabiztosan, 84- 73-ra nyertek. A folytatásban már egy igazi rangadót játszottak a szolnoki­ak, méghozzá a házigazda, nyu­gat-magyarországiakkal szem­ben. A torna két veretlen gárdá­ja óriási csatát vívott egymás­sal, a hazaiak három negyedet is megnyertek, de ez is kevés­nek bizonyult. Az utolsó pilla­natban, 67-66-os szombathelyi vezetésnél Trepák mindkét büntetőjét kihagyta, ám a lepat­tanót a szolnokiak szerezték meg, és Horváth Ákos kifacsart testhelyzetből a kosárba küldött egy duplát. Még jutott idő egy hazai támadásra, ám leperdült a gyűrűről a labda, így a mieink 68-67-es győzelmet arattak. A másik összecsapáson a Kapos­vár 87-ó8-ra legyőzte a TF le­génységét. A torna második napján a szolnokiak a somogyi egyete­mistákkal mérkőztek. Az utób­bi gárda nagyon bekezdett, hi­szen üz perc játék után 25-10- re vezettek. A továbbiakban azonban taroltak a szolnokiak, a szünet után már vezettek, a hajrában már csak a különbség volt kérdéses, a vége 81-65 lett Kovács Dávidék javára, akik ez­zel egyetemben a bajnoki címet is megszerezték. A második he­lyen a házigazdák végeztek, hi­szen a torna zárómeccsén 79- 71-re verték a TF legénységét.- Nehéz és küzdelmes mécs­eseket játszottunk a kupadöntő­ben - kezdte Hanga Levente, a szolnokiak csapatvezetője és másodedzője. — Mindegyik ve- télytársunk nemcsak felszívta magát, hanem jól is játszott el­lenünk. Azt gondolom, hogy fő­ként a jobb erőnlét és a rutin döntött a javunkra. Örülünk, hogy tripláztunk, ami még egyik intézmény csapatának sem sikerült a bajnokság újkori történetében. KHMSI Fazekas ezüstérmes, Kővágó ötödik lett FAZEKAS RÓBERT diszkoszve- tésben olimpiai B szintet érő, 64,06 méteres dobással második lett a csehországi Turnovban rendezett nem­zetközi atlétikai versenyen. A viadalt az Európa-bajnok lengyel Piotr Malachowski (64,51 m) nyerte, a szolnoki Kővágó Zoltán (62,55 m) ötödik helyen zárt. Két hét múlva nyit a játékospiac A szokásosnál korábban nyit a játékospiac, kezdődik az átigazolási időszak a ma­gyar labdarúgásban. A pro­fiknál, tehát az NB I-ben és az NB II-ben már június 8- án kezdődik, és augusztus végéig tart, míg az amatőr - az NB III-as és megyei - bajnokságokban szereplő együttesek július 1-jétől augusztus 1. éjfélig igazol­hatnak. Zumbabemutató lesz a megyeszékhelyen Szolnokon is egyre népsze­rűbb a latin-amerikai erede­tű új fitneszőrület, a zumba. A szombaton délután fél öt­kor, a Széchenyi Gimnázi­um tornacsarnokában tar­tandó bemutatón akik eddig nem tették, azok is kipró­bálhatják ezt a fajta moz­gásformát. A bemutató ven­dége Südi Iringó verseny­táncosnő lesz. Sorsdöntő selejtezők előtt a női kézisek edzőtáborba vonult a né­metek elleni világbajnoki selejtezőkre készülő ma­gyar női kézilabda-váloga­tott. Mátéfi Eszter szövetsé­gi kapitány csapata szerdá­tól péntekig Balatonfüre- den, majd a jövő héten Ta­tán hangol a június 5-én Balingenben, majd 11-én Győrben sorra kerülő csa­tákra. A párharc győztese kijut a decemberi, brazíliai vb-re, míg a vesztes bizto­san lemarad a londoni olimpiáról. SZ0U0N.hu További sporthíreket a SZOUON.hu hírportálon olvashatnak. Az egyetemi bajnokság végeredménye 1. SZOLNOKI FŐISKOLA (Szabó Péter, Sonyák Béla, Horváth Ákos, Kovács Dávid, Trepák Zoltán, Szögi Ádám, Mondzin- ger Márk, Bozsó Ádám, Kórodi Csaba, Tóth Viktor, Nagy Ba­lázs, Márkus Ádám, Nagy Lász­ló, Nemes Péter, Tátin Richárd, Sárik Attila, Nagy Dániel, Szpi- ró Balázs. Edző: Simon Nán­dor, Hanga Levente.), 2. Nyu­gat-magyarországi Egyetem, 3. Kaposvári Egyetem, 4. Semmel­weis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar (TF) gólkirály: Horváth Ákos (Szolnok) 67 pont. All Stars csapat: Horváth Ákos (Szol­nok), Szögi Ádám (Szolnok), Váradi Kornél (NYME), Már­kus Tamás (Kaposvár), Beák Gábor, (TF). A gokartos Tóth Péter kettős győzelmet aratott Bruckban autósport A szolnoki fiatalember az EK-futamgyőzelem után ma már az Európa-bajnokságon repeszt Mindvégig Tóth Péter hátát nézte a nemzetközi mezőny a brucki futamon A 16 esztendős gokartos, a szol­noki Tóth Péter néhány héttel ezelőtt a magyar bajnokság nyi­tányán, DD2-ben - ez számít a csúcskategóriának - kettős győ­zelmet aratott Gyöngyösön, megalapozva ezzel az idei ver­senyévad hangulatát. A Varga Katalin Gimnázium másodikos diákja az elmúlt napokban az­tán az ausztriai Bruckban meg­rendezett EK-futamon folytatta remeklését, csütörtöktől pedig a németországi Wackersdorban, Európa-bajnoki viadalon ül au­tóba.- Óriási hőségben került sor a Közép-Kelet-Európa-kupa via­dalra, mely egyben a magyar bajnokság harmadik és negye­dik versenynapja is volt egyben - tudtuk meg az ifjú pilóta édesapjától, idősebb Tóth Péter­től. — A több mint harminc,fokos hőséget nehezen viselik a két­ütemű motorok, de szerencsére nekünk sikerült megbirkózni ezzel a feladattal is. Jól sikerül­tek a beállítások, Peti pedig hi­bátlanul oldotta meg feladatát. A rendkívül nehéz, technikás pályán körönként egy másod­percet vert ellenfeleire. Az idő­mérő edzésen aztán megjavítot­ta a Speedworld versenypálya eddigi legjobb idejét, pedig a be­melegítő körök után csupán egyetlen mért kört futott. Az elődöntőben (a magyar bajnokság harmadik futama volt), majd a döntőben (IV. fu­tam) aztán Tóth Péter úgy ara­tott rajt-cél győzelmet, hogy a szerb, szlovén, osztrák, német, bolgár és olasz vetélytársai még csak megszorongatni sem tud­ták, közel húsz másodperccel, azaz fél kör előnnyel végzett az első helyen. Az ifjú szolnoki pi­lóta a vasárnap véget ért EK-fu- tam után nem is jött haza, edző­jével, Matics Zsolttal - ő egyen­geti a hét végén, Barcelonában első magyarként GP3-as futa­mot nyert Kispál Tamás útját is- egyenesen Wackersdorfba utazott. — Csütörtöktől már az Eüró- pa-bajnokságban ül autóba Peti- felelte érdeklődésünkre az édesapa. - A német pálya nem ismeretlen számára, hiszen az elmúlt években kétszer is ver­senyzett ott. Gokartja még a brucki futam után, a helyszí­nen erősebb motort kapott, el­végeztük a szükséges beállítá­sokat, így reménykedve várjuk az Eb-viadalt. A magyar bajnokság június közepén, Kecskeméten, dupla fordulóval folytatódik, reméljük hasonlóan jó eredményekkel. ■ Eredmények ELŐDÖNTŐ (III. FORDULÓ): 1. Tóth Péter, 2. Matic Gorisek (szerb), 3. Vasil Kolarov (bol­gár). DÖNTŐ (IV. FORDULÓ): 1. Tóth Péter, 2. Simbürger Sandra (osztrák), 3. Klemen Presem (német).