Új Néplap, 2011. január (22. évfolyam, 1-25. szám)

2011-01-22 / 18. szám

ÚJ NÉPLAP - 2011. JANUAR 22., SZOMBAT Obié Trotter (labdával) 17 ponttal, 9 lepattanóval és 4 gólpasszal vette ki a részét csapata tizennegyedik bajnoki győzelméből Jól hajráztak a szolnokiak kosárlabda Győzelmével ismét élen áll az Olaj legénysége Nagyot lépett a továbbjutás felé a lelkes főiskolás csapat A férfi röplabda MK negyeddön­tőjének első mérkőzésén szép szolnoki siker született. SZOLNOKI FŐISKOLA RK-SI- HPQ SZEGEDI RSE 3:0 (17, 24, 20) Tiszaligeti Sportcsarnok, 100 né­ző. V: László, Pőcze. Szolnok: RÁSA G., Tarjányi, Csépke, KOVÁCS S., Rása A., Bodonyi. Csere: GULYÁS (libe­ró), Bede, Szöllősi. Edző: Juhász György. Szeged: Bitó, Csányi, Torma, Babanyecz, Bondor, Posztós. Csere: Filius (liberó), Petheő, Mészáros, Strezeneczki. Játé­kos-edző: Mészáros Péter. Az eredmény alakulása, I. játszma: 5-4, 10-7, 15-10, 20-13, 22-17. II. játszma: 3-5, 4-10, 9- 13, 14-16,19-18, 22-24. III. játsz­ma: 5-3, 10-5, 14-10, 19-12, 24- 16. Az este nyolc órás kezdés nem hatott serkentőleg a csapa­tokra, az elején mindkét olda­lon sok volt a rossz nyitás. Az első technikai szünetig együtt haladtak a felek, utána a moti­váltán játszó főiskolások a cen­terben magabiztos, ám a széle­ken sokat hibázó vendégek fölé kerekedtek. Bár Csányi térdsé­rülés miatt kivált a játékból, a második szettet a szegediek irá­nyították. A szolnokiak fokoza­tosan javuló sáncmunkával fel­zárkóztak, majd kalandos kö­rülmények között, két játszma­labdát is hárítva fordítottak. A remek formában játszó Kovács Sándor vezérelte hazaiak a har­madik játszmában sem kegyel­meztek ellenfelüknek, s biza­kodva várhatják a jövo'szerdai, szegedi visszavágót. juhász györgy: - Nagy aka­rattal és helyenként jól is ját­szottunk. Örülök a győzelem­nek, de nehéz visszavágó elé nézünk. ■ Gönczöl G. Bede Gáboréknak egy játszmát kell nyerniük a visszavágón \ Az Olaj csapata bravúros zárónegyedbeli játékának köszönhetően Pécsett is begyűjtötte a nagyon fon­tos bajnoki pontokat. Varga Csaba PÉCSI VSK-PANNONPOWER— SZOLNOKI OLAJ KK 73-84 (19-18, 24-18, 20-25,10-23) Pécs, 1700 néző. Vezette: Pállá, Szabó G. Söjtöry. PVSK: Glavinics 16/3, El- Amin 16, Kovács R, TÓTH N. 14, EGEMONYE 16. Csere: Lep­sényi, Elingsfeld 4, Hosszú G. 5/3, Deák, Kiss K. 2. Vezető­edző: Szrecsko Szekulovics. OLAJ KK: TROTTER 17/3, HORVÁTH Á. 16/6, BUD1MIR A női első osztályú kosárlabda­bajnokság hét végi fordulójában, pénteken este idegenben lépett pályára Mészáros Zoltán szolno­ki együttese. BAJA-SZOLNOKI NKK 59-56 (19-11,15-11,13-18,12-16) Baja, 200 néző, vezette: Tóth K., Sabáli L. 16/3, Clark 12, Báder 9. Csere: Fodor M. 7/3, Trepák 2, Grebe- nár 2, Szabó P. 3/3- Szakmai igazgató: Pór Péter. Edző: Drá­gán Alekszics. Az eredmény alakulása. 4. perc: 2-10, 8. p.: 13-13, 15. p.: 31-28, 18. p.: 37-33, 24. p.: 49- 33, 28. p.: 55-59, 34. p.: 67-69, 38. p.: 71-78. Nagyon bekezdett az Olaj, Trotter és Budimir találataival pillanatok alatt 10-2-re vezetett. Szekulovics edző időt kért, ami az eredmény alakulását figyel­ve jót tett a hazaiaknak, hiszen El-Amin és Glavinic találataival nem csak, hogy utolérték ven­dégeiket, hanem el is hagyták őket. A második negyedben rendre a pécsiek vezettek, igaz csak négy-öt ponttal. A szünet Baja: Szepsi 3, Fürtös 10, Sza­bó P. 10, Bálint R. 15/3, Budimir 10. Csere: Theodorán 5/3, Bozó- ki 6. Edző: Peresztegi-Nagy Ákos. Szolnok: Ristic 3, Boskovics 13/3, Pungor 2, Serbán 12, Cve- tanovics 16. Csere: Szondy 2, Kmézics, Rubold 8. Edző: Mé­száros Zoltán. előtt úgy tűnt, hogy utoléri ve- télytársát az Olaj, hiszen Hor­váth és Szabó triplájával 38-36- ra alakult az állás. Az utolsó két percben azonban a játékvezetői trió sorra ítélte a faultokat a mi­eink ellen, azokat pedig a haza­iak biztos kézzel értékesítették, 43-36. A térfélcserét követően Hor­váth, Clark és Budimir pontjai­val visszavették a szolnokiak a vezetést, de örömük nem tartott sokáig, mert a hazaiak cente­rük, Tóth Norbert révén sorra érték el találataikat. így a záró­negyed előtt 63-61 volt az állás. A negyedik felvonásban fej fej mellett haladtak a felek, a 34. percben Budimir közeli talála­tával ismét a szolnokiak vették át a vezetést. Pór Péter edző Az eredmény alakulása - 8. perc: 14-11,14. p.: 25-14, 28. p.: 45-38, 34. p.: 49-42, 36. perc: 52-48, A két közel azonos képességű együttes összecsapásán a házi­gazda az első félidőben Bálint, Szabó Petra és Budimir pont­erős játékának köszönhetően állva hagyta a Szolnokot. A foly­visszaküldte a pályára a négy- faultos Trottert, aki Budimirrel dobatott egy duplát, majd Hor­váth középtávolija is beakadt. Közben a mieink sorra véde- kezték ki a pécsi akciókat, majd Trotter dupláival el is dőlt a mérkőzés. SZRÉCSKO SZEKULOVICS: - A Szolnoki Olaj minőségi játéko­sokból álló csapat, nagyon ke­ményen küzdöttünk, de az utol­só negyedben sok hibát vétet­tünk, a végén Glavinics és El- Amin is inkább a saját statiszti­kájára játszott, mint a csapat ér­dekében. pór Péter: — A második fél­idei védekezésünkkel fordítot­tuk meg a találkozót a nagyon keményen és jól küzdő pécsi együttes ellen. a meccs maradt a Szolnok tatásban ugyan magához tért a Tisza-parti gárda, és Serbán Anett, valamint a palánk alatt szorgoskodó Cvetanovics révén fokozatosan csökkentette hátrá­nyát, de csak azt sikerült elérni, hogy a vereség ellenére az egy­más elleni eredményben egyet­len ponttal jobb maradt a Mé­száros-csapat. ■ 15 Szentes-váróban a szolnoki gárda, pikáns derbi lehet a ligetben Az esztendőben először szere­pel hazai környezetben a Szol­noki Főiskola-Közgép vízilabda­csapata. A mieink vetélytársa a Szentes együttese lesz, szomba­ton este hat órakor a tiszaligeti uszodában. A közönség látni és tapasztal­ni fogja, hogy tovább épül és szépül az uszoda, és ezen belül a pólósok paradicsoma, a 33 méteres medence és környéke. A napokban tovább komforto- sítják a lelátói részt, az eddigi­eknél kényelmesebb műanyag székeket szerelnek fel. Új lesz az eredményjelző, valamint mo­dernebbre cserélik ki a vízilab­dakapukat. Mint azt Cseh Sándor, a csa­pat edzője elmondta, szorgal­masan készülnek a bajnoki folytatásra. Betegeik közül Han- gay Róbert és Szőke Szabolcs is felépült, mindkét játékos be­szállhat a szombat esti derbin. Az edző szerint, az elmúlt évek­hez hasonlóan, egy pikáns mér­kőzésre számítanak. Már csak azért is, mert a Kurca-partiak soraiban három egykori szolno­ki vízilabdás, Balogh Zoltán, Jó- zsa Tibor és Németh Dániel bi­zonyítani akarja majd tudását. Az izgalmasnak és színvona­lasnak ígérkező pólóscsatára érvényesek az Olaj kosármecs- cseire szóló bérletek is. ■ V. Cs. Ma a franciák ellen folytatják a férfi kézisek A magyar férfi kézilabda-váloga­tott a svédországi vb csoportkö­rének utolsó, már tét nélküli mérkőzésén 32-30-ra győzött Ausztria ellen. Az már korábban eldőlt, hogy a Mocsai-csapat a B csoport másodikjaként tovább­jut a középdöntőbe, ahová két pontot visz magával. A szerve­zők által közzétett menetrend szerint a mieink ma 20.45-kor Franciaország, hétfőn 18.15-kor Németország, végül kedden 18.30-kor Spanyolország ellen játszanak. A „magyar” csoport állás: 1. Izland 4, 2. Franciaor­szág 3 (58-51), 3. Spanyolország 3 (54-52), 4. Magyarország 2, 5. Németország 0 (47-56), 4. Norvé­gia 0 (45-55) pont. ■ Az első húsz percben elúszott női kosárlabda Az egymás elleni eredményben azért jobb A hazai együttes kíméletlenül kihasználta lehetőségeit labdarúgás Hiába vezetett a Tisza-parti gárda, a szünet után a horvát Simiccsel nem bírtak a kék-fehérek Ha egy üzlet beindul... Szerdán játszotta le idei első felkészülési mérkőzését a Szolnoki MÁV FC NB I-es csapata, s pénteken már ismét pályára lépett a kék-fehér legénység. Ezúttal idegenben, a debreceni Oláh Gábor utcai mű­füves pályán, a kis-Loki ellen tesztelhette próbajátékosait a Ti- sza-partiak vezetőedzője. DEBRECEN ll-SZOLNOKI MÁV FC 5-1 (1-1) 100 néző, vezette: Takács A. DVSC: Novakovics — Szilágyi G. (Buries), Ludánszki, Szűcs, Yassin - Huszák, Spitzmüller, Gela, Ferenczi — Csorba (Si- mic), Eyenga. Edző: Kondás Elemér. Szolnok: Rézsó - Búrány, Ba­logh, Durovics (Antal), Vuko- manovics - Jokics (Lengyel), Szalai - Fitos, Ngalle, Jaki- movszki (Tchami) — Zsolnai (Koós). Edző: Simon Antal. Gólszerzők: Simic 3, Ludánsz­ki, Eyenga, illetve Jakimovszki. Ahogy az ilyenkor lenni szo­kott, a felkészülés idején az eredmény kevésbé, a mutatott játék sokkal inkább számít. A szerdai keretből ezúttal hiány­zott a Videoton II. ellen gólt szerző, ám most bokáját fájlaló középső védő, Boris Milicic, a két macedón középpályás, Toni Brnjarcevski és Sábán Suliman, valamint Mile Krisztián, illetve a lázas beteg Remili Mohamed. Folytatódnak a terembajnokság küzdelmei vasárnap, Szombathelyen (14.30) folytatódik a Borsodi Terembajnokság selejtezősoro­zata. Négy NB I-es gárda mel­lett (Győr, Haladás, Siófok, Új­pest) két NB Il-es (REAC', Pécs) legénység indul harcba a to­vábbjutást jelentő első helyért. A döntőt január 30-án, Debre­cenben rendezik. Az első félidőben a szolnoki együttes irányította a játékot, s a Fradiból érkezett Nikola Jaki- movic révén vezetett is a MÁV. A térfélcserét követően már a házigazdák előtt adódott több gólszerzési lehetőség, s míg Koósék elhibázták a kínálkozó ziccereket, a próbajátékon lévő Simiccsel nem boldogultak a kék-fehérek. A Löki horvát származású támadója mester- hármassal járult hozzá csapata sikeréhez. A próbajátékosokat tovább tesztelő szolnoki együttes leg­közelebb január 26-án, szerdán 14 órakor a Diósgyőr ellen lép pályára, a Tiszaligetben ■ Géléi József A Ferencvárostól napokban érkezett Fitos László (labdával) a Videoton után a Debrecen ellen is pályára lépett a MÁV színeiben