Új Néplap, 2010. november (21. évfolyam, 254-278. szám)

2010-11-23 / 272. szám

14 SPORT UJ NÉPLAP - 2010. NOVEMBER 23., KEDD Fekete miklósi hétvége kézilabda A második félidőben kapitulált a TKE és a Székács A martfűiek átlövője, Fekete Károly (labdával) főszerepet vállalt csapata meglepetés-győzelmében Ajánlásokat vár a Kővári-alapítvány a kővári Tamás az Egészsé­ges Életért Közérdekű Ala­pítvány december 14-én, kedden 17 órakor rendezi meg díjátadó ünnepségét Szolnokon, az Aba-Novák Kulturális Központban. Az eseményen immár tizenne­gyedik alkalommal adják át két személy részére a Kővá­ri Tamás-díjat. Az alapít­vány kuratóriuma december 1-ig várja az ajánlásokat a díjazottak személyére: a ko- vari-tamas@t-online.hu e- mail címre. Görög mise Puskás Ferencért Athénból jártak vendégek a budapesti Puskás-futball- akadémián, hogy megemlé­kezzenek Puskás Ferenc, az Aranycsapat néhai kapitá­nya halálának negyedik év­fordulójáról. A Panathinai- kosz volt játékosai és az egykori segítő, Nikosz Szakulisz a fővárosban fel­keresték Puskás sírját, és Felcsútra látogattak, ahol fo­gadta őket Gellei Imre szak­mai igazgató. Ungvári és Joó aranyérmes lett a szarajevói U23-as csel­gáncs Európa-bajnokságon a ceglédi Ungvári Attila (73 kg) öt ellenfelét legyőzve szerezte meg az elsőséget. A 78 kilogrammos Joó Abigél (KSI SE) címvédőként jutott el ismét az Eb-sikerig, mind a négy ellenfelét ipponnal verve. A honvédos Krizsán Szabolcs (81) pedig a máso­dik helyen végzett. Ismét győzött a túri legénység AZ ASZTALITENISZ NB II. SO­ros fordulójában a Budaörs II. csapatát látta vendégül a Mezőtúri AFC. A hazai csa­pat tagjai jó játékkal 13:5-ös győzelmet arattak. Soraik­ból Bene 4, Szelei 4, Roszik 3, Szőllősi 1, valamint a Ro- szik-Szőllősi duó egy győ­zelmet szerzett. SZOUON.hu További sporthíreket a SZOUONJiu hírportálon olvashatnak. A férfi kézilabda NB I/B- ben immár ötödször ma­radt pont nélkül idegen­ben a törökszentmiklósi csapat. Az NB Il-ben a Székács-Martfű megyei rangadó meglepetésre a vendégek sikerével zárult, Gönczöl Gábor NBi/B BALMAZÚJVÁROS- CLAAS-TÖRÖKSZENTMIKLÓSI KE 31-22 (14-14) Hajdúböszörmény, 100 néző. V.: Dohány, Varga I. TKE: Tóth M. - Csató Dávid 4, Losonc 2, Varsandán Á. 1, Szöl- lősi B. 2, Pásztor 5, Nagy N. 5 (1). Csere: Récsi (kapus), Csi­kós, Gál D., Göblyös T., Fejes M. 3, Musits, Nyeső. Edző: Kis Ger­gely. A kiváló kezdésnek köszön­hetően az első félidő jelentős ré­szében az újonc házigazdák előtt járt a TKE (15. p.: 6-9). Pásztor, Losonc és Nagy góljai­val a játékrész hajrájáig sike­rült tartani az előnyt, ekkor azonban kimaradt ziccereket és büntetőket kihasználva egyen­lített, majd a vezetést is átvette a Balmazújváros. A második félidő sajnos nagyjából ott foly­tatódott, ahol az első befejező- § dött, hiszen egy 7-1-es roham­mal percek alatt elhúzott a ha­zai csapat. A vendégek oldalán I a sérült Takács hiányában nem akadt olyan játékos, aki a tár­sak élére állt volna a bajban, ezért a különbség egyre csak nőtt. Az utolsó negyedórára ért­hetetlenül szétesett a miklósiak játéka (52. p.: 29-17), így ekkor már csak a vendéglátók sikeré-' nek mértéke volt kérdéses. kis Gergely: - Elsüllyedek szégyenemben, de remélem, vannak ezzel így mások is... NB II. TÖRÖKSZENTMIKLÓSI SZÉKÁCS­MARTFŰI KKKE 27-36 (19-16) Törökszentmiklós, 300 néző. V: Márton, Nyéki. Székács: Petrezselyem — Fá­tyol 5, Bakos 4, Csanádi V. 7, Kóródi 4, Fejes-Tóth 2, Csanádi A. 5. Csere: Polgár, Szécsi (ka­pusok), Medgyessy, Varga R., Bencsik, Molnár, Várszegi. Játé­kos-edző: Szloska Krisztián. Martfű: Aponyi - KOVÁCS A. 10, FEKETE K. 12, Serfőző D. 2, Kovács II. T. 1, Prigl G. 2, Ko­vács I. T. 4. Csere: Major (ka­pus), Kovács ]., Karsai, Gürtler, Gaál, Pápai, Fekete Nagy 5. Játé­kos-edző: Kovács József. A két csapat tabellán elfoglalt helye alapján a Székács győzel­me volt várható, ám nem úgy indult a mérkőzés, hogy a haza­iak könnyedén igazolják a pa­pírformát. A vendégcsapat pró­bálta lassítani az iramot, hogy elejét vegye a gyors hazai roha­moknak, támadásban pedig Fe­kete Károly és Kovács András vezetésével sikerrel vették cél­ba a házigazdák rendkívül gyenge napot kifogó kapusai­nak hálóját. A taktikusan és jól játszó vendégek 2-3 gólos veze­tésüket az első félidő hajrájáig tartani tudták. Ekkor sebessé­get váltottak Csanádiék, így a szünetre már három találatnyi hazai előnnyel térhettek a csa­patok. A második félidőben tovább folytatódott a taktikai csata, mely során a Székács játékosai sorozatban hagyták ki a tiszta helyzeteket és a hétmétereseket. A rutinos martfűiek ráéreztek a kínálkozó lehetőségre, s Kovács, illetve Fekete révén sorozatban fejezték be góllal akcióikat. A kapkodó, ideges és motiválaüan hazai csapattal szemben az utol­só tíz percben teljessé tették a meglepetést a vendégek. szloska Krisztián: - Remé­lem, a második félidei játékunk miatt nem csak én szégyellem magam. Elnézést kérünk lelkes közönségünktől. kovács József: - Taktikailag érett, csupa szív játékunkkal megérdemeltük a győzelmet. Gratulálok a csapatomnak! További eredmények férfi NB ii.: Rákóczi-Békéscsa- bai DKSE 38-23, Hajdúnánás- Mezőtúr 34-25. Nők: Abony- Kistelek 36-19, Túrkeve-Makó 25-29, JTKF-Nádudvar 28-30. Lefegyverezték a Honvédőt a jászberényi kosarasok A férfi kosárlabda NB I/B kilen­cedik fordulójában a nagy múl­tú fővárosiakon is átrobogott a jászberényi együttes. BP. HONVÉD-JÁSZBERÉNYI KSE 53-96 (18-27, 9-20,16-25,10-24) Dózsa György út, 200 néző. V: Hervay, Minár. JKSE: Szögi 2, Surmann P. 16, Wehner 17/3, Kovács A. 19/9, Horváth Cs. 11. Csere: Likár 12, Godena 13, Puskás 4, Varga 1.2. Edző: Horváth Balázs. A hazaiak nem egészen öt percig okoztak fejtörést a listave­zető herényi csapatnak, utána belelendültek a kék-fehérek meghatározó játékosai. Márpe­dig, ha Kovács Attila, Wehner Zoltán vagy Surmann Péter el­kapja a fonalat, a szezon korábbi szakaszában ritkán tudta őket lefékezni az aktuális ellenfél. Ez most a Honvédnak sem sikerült, az egész meccsen kifogástalanul működő csapatvédekezésnek köszönhetően ismét nagy kü­lönbséggel győzött a JKSE. Bajnoki találkozót legköze­lebb december 10-én, az Eger ellen vívnak a herényiek, addig a Hepp Ferenc-emlékkupa ne­gyeddöntőjében lesznek érin­tettek, amelynek sorsolását ma tartják a szövetségben. ■ G. G. A Szeged nyerte a Tisza-parti csapatok csatáját A tavaszról három fordulót hoz­tak előre a férfi teke Szuperligá­ban. A szolnoki legénység a Sze­geden kezdett, célja a tisztes helytállás lehetett az Európa-hí- rű vetélytárssal szemben. Az el­ső körben Bódai Ferenc (554 fa) és Bíró Norbert (555) kezdtek, és mindketten alulmaradtak a ha­zaiak párosával szemben. A kö­zépső párosból Somodi Károly (566) két pályán is győzni tudott, és a harmadikon is csak egy ponttal kapott ki. Ellenben Fehér Bélának (551) sikerült megsze­reznie a vendégek szépítő csa­patpontját. A befejező kettősből Molnár László (554) még szoron­gatta ellenfelét, de Bíró Ervinnek (526) esélyt sem adott Kiss Nor­bert (629), a hazaiak világbajno­ka. A végeredmény pedig 7:1 lett a szegediek javára. ■ V. Cs. A forduló slágermeccsén az Ajax a Real Madridot fogadja labdarúgása Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik játéknapján akár el is dőlhet a továbbjutás kérdése A héten az ötödik fordulóval foly­tatódnak a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmei: ked­den és szerdán is négy-négy kvartett csapatai lépnek pályára. Az E, F, G és H csoportból három együttes - Bayern München, Chelsea, Real Madrid - már biz­tosította helyét a legjobb tizen­hat között, s most újabb öt csat­lakozhat hozzájuk. A nap egyik legizgalmasabbnak ígérkező összecsapását Rómában rende­zik, ahol a szezont gyengén kez­dő, de jelenleg már remek for­mába lendült „Farkasok” az ed­dig valamennyi őszi BL-meccsét megnyerő Bayern Münchent fo­gadják. Amennyiben a hazaiak otthon tartják a három pontot, nagyot lépnek a továbbjutás felé. Ha viszont elbuknak Tottiék, a svájci Basel felboríthatja a papír­formát, és a várakozással ellen­tétben elbúcsúztathatja az örök város csapatát. Igazi ki-ki meccs lesz Moszkvában, ahol két hat­pontos gárda, a Szpartak és a Marseille találkozik. Mivel az odavágót is az oroszok nyerték, ha ismét jobbnak bizonyulnak, már meg is kezdhetik a készülő­dést az egyenes kieséses folyta­tásra. A franciák esélyei igazából csak egy idegenbeli bravúrral nőnének meg. A G csoportban még teljesen nyílt a küzdelem, a Real mögött még bármelyik A kupasorozat mai programja E: Roma-Bayern München, Basel-Cluj. F: Szpartak Moszkva-Olym- pique Marseille, Chelsea- MSKZilina. G: Ajax Amsterdam-Real Madrid (TV2), Auxerre-AC Milan. H: Braga-Arsenal, Partizán Beograd-Sahtar Donyeck. Valamennyi mérkőzés 20.45- kor kezdődik. együttes kiharcolhatja a tovább­jutást. Márpedig az Ajax, a Mi­lan és az Auxerre legénysége is erre pályázik. Kérdéses, hogy az amszterdami meccsen mennyi­re ég majd takaréklángon Jose Mourinho csapata, illetve a milá­nóiak képesek lesznek-e idegen­beli bravúrra Franciaországban. Az Arsenal és a Sahtar Do­nyeck is pontot tehet csoportja küzdelmeire. Amennyiben a Braga, illetve a Partizán ottho­nában diadalmaskodnak, az utolsó kör eredményétől függet­lenül kiharcolják a továbbju- ^ tást. Ha viszont a portugálok le- | győzik az „Ágyúsokat”, akár 1 még az angolok is kieshetnek. ■ Géléi József Christiano Ronaldo (középen) és a Real Madrid remekül vette eddig az akadályokat, s már biztosan továbbjutott csoportjából