Új Néplap, 2010. november (21. évfolyam, 254-278. szám)

2010-11-15 / 265. szám

ÚJ NÉPLAP - 2010. NOVEMBER 15., HÉTFŐ SPORT Könnyedén gyűjtötte be a három pontot a Jászberény A labdarúgó NB III. Alföld-cso­portjában a herényi legénység az egy hete botrányos mérkőzést ví­vó — szurkolói rendbontás miatt félbeszakadt a Jánoshida elleni összecsapás - újonc békési le­génységet fogadta. Ezúttal nem akadt különösebb ok az izgalom­ra, a házigazda a második félidő­ben érvényesítve a papírformát, magabiztos győzelmet aratott. Jászberény—Szabadkígyós 3-0 ((H)) Jászberény, 200 néző, vezette: Ju­hász Mihály. Jászberény: Papp T. — Lukácsi, Majzik, Székesi, GULYÁS, MÓ- CZÓ, SZERENCSI, Bárkányi (Németh N., 68.), Szilágyi (Mol­nár, 56.), Németh Gy., Vaszicsku (Hájos, 76.). Edző: Tasi Zoltán. Szabadkígyós: Sztankó — Bagi, SZOKOL, Bánfi, Vandlik, Murvai (Apáti, 83.), RATTAI, Mátó (Far­kas, 69.), KNYIHÁR (Hegedűs, 77.), Gazsó, Bérezi. Edző: Szépla­ki Sándor, Szabó Zoltán. 46. perc: Németh Gyulát fel­vágták a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Lukácsi hig­gadtan értékesítette, 1-0. 54. perc: Móczó jobbról reme­kül adott be, Szilágyi pedig a jobb kapufánál a hálóba pofozta a labdát, 2-0. 73. perc: Molnár jobbról be­lőtt szögletét Németh Gyula fe­jelte a léc alá, 3-0. A Jászberény sokat birtokolta a labdát, de az első félidőben ki­hagyta ziccereit. A szünet után már jobban csipkedték magukat a kék-fehérek, helyzeteik alapján gólarányt is javíthattak volna. TASI ZOLTÁN: - Nehezen tör­tük fel a Szabadkígyós védel­mét. A második félidőben sike­rült, jobban is játszottunk és megérdemelten nyertünk. szabó Zoltán: - A második félidei játékuk alapján megérde­melt a hazai csapat győzelme. Amíg fegyelmezetlenül védeke­zünk, ez lesz az eredmény. Szolnoki MÁV II—Szarvas 2-0 (0-0) Szolnok, 100 néző, vezette: Gera Ferenc. Szolnok: Tarczi - Felföldi, Sztanisic, Urbán-Szabó, Rokszin - Szecsei E., Mile - Né­meth T. (Szecsei R, 81.), Len­gyel, Benedek (Kalmár, a szü­netben) - Marozas (Blaskovics, 60.). Edző: Bontovics Ferenc. Szarvas: Valastyán - Kiszel, Petykó, Pákozdi, Csellár — Kli- maj, Závoda - Truczka, Báni, Erdősi (Rácz, 75.) - Somogyi. Edző: Somogyi János. 65. perc: Lengyel ugratta ki Miiét, akit a szarvasi védő a büntetőterületen belül elütött. A jogosan megítélt tizenegyest a sértett magabiztosan értékesí­tette, 1-0. 82. perc: Lengyel nagyszerű ütemben passzolt a szélről be­futó Rokszin elé, aki tíz méter­ről, középről, a kimozduló ka­pus mellett a hálóba lőtt, 2-0. Végig a Szolnok uralta a mér­kőzést,igazából csak az volt a kérdés, hogy mikor szerzi meg első találatát. bontovics ferenc: - Úgy ér­zem, teljesen megérdemelten nyertünk a védekezését reme­kül megszervező Szarvas ellen. somogyi János: - A jobb já­tékerőt képviselő csapat megér­demelt győzelmet aratott. ■ Hiába védett jól a karcagi Móga Lóránt (középen), ő sem tudta megakadályozni, hogy a vendég Újszász szerezze meg a három pontot Szajoli bravúr Kunhegyesen labdarúgás Megyei I. osztály: potyogtak a gólok KARCAG—ÚJSZÁSZ 0-2 (0-1) ABÁDSZALÓK— Abádszalók JÁSZAPÁTI 1-3 (0-2) Jászapáti KISÚJSZÁLLÁS—KUTE 2-0 (0-0) CSÉPA-NAGYIVÁN 3-6 (0-3) Karcag Újszász Kisújszállás Kunszentmárton Csépa Nagyiván MÓGA KOVÁCS GY. Takács Z. Tajti J. ERNESZT Berta Gyurkó Balogh Szívós G. LENGYEL Térnék (Darvas M. Kovács Bállá 1. Bartusz Nagy(Vereb) PÉKO Orosz, Lévai KATONA Lányi HORVÁTH J. S. Nagy Garáz BosánszkyZs. Nagy Bukovszki Sipos Takács J. Nagy (Horváth G.) KÁLAI Oláh Pálinkás Antal Balogh R. (Kocsis) Balogh Darvas L. Menyhárt BÁLLÁ R. Hegedűs Rákóczi FEKETE Bodor Mérész (Kovács Sz.) Káli (Csonka) TAJTI ZS. Ladányi Papp Kézsmárki PALLAI Szívós Gy. Szurmai Varga Illés Szendrei Határ A. Burján (Gálfi) Csehi NagyD. RÉZSÓ Szabó Z. Torba Balogh Határ F. (Bagi) Golovics Polgár Erdei Varga Molnár (Tóth J Budai (Kökény) Szabó (Szitás) Somodi Sz. (Szirom) BosánszkyM. Szilágyi Szentannai FARKAS Barkóczi (Farkas) BOBÁK Németh (Bódi) Sindel Papp (Borsós) BERECZ (Rajcsányi). KONKA (Czifra). Vona. GAZSÓ (Birkás). MÁJER (Berta). Somodi D. Talmácsi. Berényi. Edző: Edző: Mb. edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Orosz István. Mérész Zoltán. Szabó Zoltán. Lódi László. Csillag László. Tóth Márton. Fialka György. Illés Rudolf. Karcag, 100 néző, vezette: Kor­Abádszalók, 100 néző, vezette: Kisújszállás, 200 néző, vezette: Csépa, 150 néző, vezette: Bodac mos Gábor. Jandó Ferenc. Kóródi Ferenc. Tamás. Gólszerzők: Mérész (24.), Gólszerzők: Szabó Z. (88.), ill. Gólszerzők Májer 2 (58., 67.). Gólszerzők: Golovics (70.), Konka (52.). Menyhárt (30.), Gazsó (43.), 11­Küzdelmes, jó színvonalú Borsós (50.), Vereb (84.), ill. Be­A kapufák mérkőzésén a ruti­lés (75.). mérkőzésen a kontrára játszó recz 3 (18., 28., 77.), Fekete 3 nosabb játékosokat felvonultató Eseménytelen mérkőzésen a vendégeket második félidei (32., 55., 65) Újszász megérdemelten diadal­helyzeteit maximálisan kihasz­gólratörő játékával kényszerű Kiállítva: Kézsmárki (28.), maskodott. náló vendégek megérdemelten tette végül megadásra a Kisúj­Antal (86.). OROSZ ISTVÁN- El kell ismer­nyertek az enervált, széteső szállás. Az egy óráig emberelőnyben nem, ez sajnos nem a mi na­teljesítményt nyújtó hazaiakkal csillag László: - Örömteli, futballozó Nagyiván megérde-' punk volt. szemben. hogy ismét gól nélkül hoztunk melten győzött. merész Zoltán: - A helyzete­szabó Zoltán: - Nevetséges le egy mérkőzést. Megérdemel­FIALKA GYÖRGY: - Egy félidő­ink alapján megérdemeltük a gólokat ajándékoztunk a vendé­ten nyertünk. nyi emberelőnyt adtunk. győzelmet a játékban geknek. Tóth Márton: - A kihagyott illés Rudolf: - Nehéz egyébként jól teljesítő karcagi lódi László: - Fontos három tizenegyes megpecsételte a sor­helyzetbe hozott bennünket a gárda ellen. pontot szereztünk. sunkat. játékvezető.. Ifi: 0-0 Bosnyák 1. Ifi: 1-6 Bodor A. Ifi: 0-0 Majláth A. Ifi: 1-1 Kómár K. TÚRKEVE-FEGYVERNEK 3-0 (1-0) KESE-SZAJ0L 4-5 (1-3) ROSENBERGER-BESENYSZÖG 4-2 (2-1) TISZAFÜRED-T. MIKLÓS 1-1 (1-0) Veterlner Fegyvernek Kunhegyes Szajol Jászárokszállás Besenyszög Tiszafüred Törökszentmlklós Kiss ROSTÁS Láng RIGÓ BORDÁS Hagyó Magi Tóth TÓTH FARKASZ. JÓNÁS Csató (Czakó D.) NagyB. Kecső (Rimóczi) Kiss S. (Járdán) Rab Varga 1. BODNÁR (Szász) GÁCSI Dalmadi Ördög Szalai FÖLDI Gergely NAGY Tukarcs Pádár Csaj bók Csömör Sz. Horváth TÓTHL. Kinyik Sólyom GYÁNI Földvári (Váradi) Erdős Ivony KINYIK Tóthi FEHÉR ÖKRÖS Farkas P. Szabó D. (Szabó K.) SZEDLÁK (Kurucz) Rédei G. (Kóczián) Kovács Dorcsák GUSZTAFIK VARGAZ. (Barna) BALLAGÓ Imre (Nánási) DONKÓ CSÖMÖR L. (Major) SZEKERES Németh Polgár Sass (Laskai) Faragó A. Balogh A. TÓTH KISS ZS. BALOGH SERUCZA Rupa DR. BODÓ ifj. FarkasZ. Gál Pongó (Dobos) Kaszab (BALLAGÓ) Héja Kiss Sz. Hack (Héder A.) Horváth (Kántor) Faragó Zs. Oláh BOGDÁN Éliás GYÁRFÁS Bozsó Csőke (Medgyessy) Erdei. Albert Balogh Zs. Kispái (Benedek). Rédei D. Szilágyi. Kontra (Kocsmár). HÉDER R. Edző: Mb edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Edző: Barna Gábor. Szabó Ferenc. Varga János. Kun Mihály. Lukácsi Antal. L. Kiss Lajos. Gál Zoltán. Szecsei József. Túrkeve, 150 néző, vezette: Kiss Kunhegyes, 100 néző, vezette: Jászárokszállás, 150 néző, vezet­Tiszafüred, 250 néző, vezette: Attila. Varga László. te: Pikó Attila. Varga László. Gólszerzők Horváth (35., ti­Gólszerzők Gácsi 2 (35., 44.), Gólszerzők Kaszab (25.), Kiss Gólszerzők Bozsó (25.), ill. zenegyesből), Erdei (87.), Las­Jónás (79.), Gál (90:), ill. Bogdán Zs. (40.), Csömör L. (65.), Ballagó Héder R. (64.). kai (90.). 2 (7., 88.), Szedlák 2 (12., 25.), (67.), ill. Kovács (7.), Szilágyi (48.). A hazai csapat meghatározó Ha nehezen is, de hozta a kö­Tóth (56.). Kiállítva: Kovács, (55.), Szalai (56.). játékosai közül csak Földi tanári telező győzelmet a hazai csapat. A korán bekapott gólok na­A vendégcsapat saját játéko­játéka érdemel említést, a ven­BARNA GÁBOR: - A jól játSZÓ gyón megfogták a hazai csapa­sai fegyelmezetlenségének kö­dég fiatalok nagy erőket mozgat­vendégcsapat ellen csak a má­tot, s ezt maximálisan kihasz­szönheti vereségét. tak meg az egyenlítésért. sodik félidőben tudtunk felül­nálták a vendégek. lukácsi antal: - Az ered­GÁL ZOLTÁN: — Egyenlő erők kerekedni. VARGA JÁNOS:- Ez a mérkő­ménnyel elégedett vagyok, a já­küzdelmében igazságos döntet­SZABÓ FERENC: - Az első fél­zés hűen tükrözte egész őszi tékkal nem. len született. időben belenyúlt, az utolsó öt teljesítményünket. L. KISS LAJOS:- Gratulálok a szecsei József: - A második percben pedig eldöntötte a mér­KUN MIHÁLY:- A gólváltások­játékvezetők korrekt közremű­félidőben sok helyzetet dolgoz­kőzést a játékvezető. ból mi jöttünk ki jobban. ködéséhez... tunk ki, de el is hibáztuk azokat. Ifi: 2-5 Fekete T. Ifi: 4-1 Szabó Gy: Ifi: 6-0 Farkas J. Ifi: 4-1 Ábrahám T. A Spartacus gólparádét rendezett a ligeti műfüvön A hét végén megyei rangadót rendeztek a labdarúgó NB III. Al­föld-csoportjában. Az elmúlt két esztendő ezüstérmese, ám idén új csapatot építő Szolnoki Spar­tacus az újonc Jánoshidát fogad­ta vasárnap. A harmadosztály­ban ritkaságnak számít, hogy villanyfényes mérkőzéseket ren­deznek, ám most ez is megtör­tént Szolnokon. A Szpari ottho­nául szolgáló Vegyi-pálya rossz állapota miatt a klub vezetői úgy döntöttek, hogy a tiszaligeti mű­füves-pályát bérlik ki az őszi utolsó hazai találkozóra. Igen ám, de a kis-MÁV is ugyanott rendezte bajnoki összecsapását, így kénytelen volt eltolni a kez­dés időpontját Horváth Csaba le­génysége. Mivel a vendég hidai- ak is elfogadták, hogy villany­fényben lépjenek pályára, sem­mi akadálya nem volt a kettős­meccsnek a Tiszaligetben. Húsz percig ismerkedtek a csapatok a számukra ismeret­len fényviszonyokkal, aztán be­indult a henger. Ugyan az újonc a négy perc alatt kapott két gól után még tudott szépíteni, ám a szünetig újabb két alkalommal zörgették meg Koncz Gábor ka­puját a házigazdák. A szünetet követően egy pillanatig úgy tűnt, mégis szorosabb lehet az eredmény, ám még ki sem örül­hették magukat Eszes gólját kö­vetően a vendégek, máris ismét háromra nőtt a két együttes közti különbség. A kilencven perc során legszebb napjait idé­zőén futballozott a Szparf‘táma­dója, Ruskó Zsolt, aki egymaga négy gólt szerzett. Szolnoki Spartacus- Jánoshida 6-2 (4-1) Szolnok, Tiszaliget, műfüves-pá­lya, 200 néző, vezette: Solymosi András. Szolnok■ Kolláth — LÉCZ, Bo- da, Rónyai (Nagy Z.), Szabó D., HADAD, SZOBOSZLAI, HOR­VÁTH CS., Markóth (Varga), Sárkány (Ábel I.), RUSKÓ. Edző: Horváth Csaba. Jánoshida: Koncz - Eszes Gy., Fekete, Eszes B., Nagy, Kun, Fü- löp, Rontó, PELLES, Palicz (Gömö- ri B.), Ábel P. Edző: Szabó Imre. Gólszerzők: Ruskó 4 (23., 31., 43., 49.), Szoboszlai (20.), Ha­dad (75.), ill. Ábel P. (27.), Eszes Gy. (47.). A hazaiak játékos-edzőjének, Horváth Csabának a vezényle­tével gólgazdag mérkőzést ren­dezett a Spartacus. Ruskó mes­ternégyese és Szoboszlai belső kapufás bombagólja élmény­számba ment. Horváth csaba: - Magabiz­tos győzelmet arattunk, melyet Gömöri Béla gyógyulásának ajánlunk. szabó IMRE: - A mai napon a védelmünk gólerősebbnek bi­zonyult, mint támadósorunk. Gratulálok a Spartacusnak. ■ 11 Csak látszólag volt nagy csata