Új Néplap, 2010. szeptember (21. évfolyam, 203-228. szám)

2010-09-14 / 214. szám

ÚJ NÉPLAP - 2010. SZEPTEMBER 14., KEDD SPORT ■5*MÄäÄ^^E6@BM®l^!6ä0H3!ffiEES6^iia8BÄ-<^ÖK^M@l 15 Pályán a címvédő Inter, a bajnoki vereség után javíthat a Barca Ma este megkezdődnek a labda­rúgó Bajnokok Ligája csoportkö­rének küzdelmei. A nyitányon pályára lép a címvédő Interna- zionale is, méghozzá a holland bajnok Twente otthonában. A kupagyőzelemre esélyesnek tar­tott együttesek közül a Manches­ter United, amelyik az utolsó pil­lanatban bukott el két pontot az Everton otthonában, a skót Glas­gow Rangerst fogadja. A 2009-es BL-győztes Barcelona hazai kör­nyezetben kezdi a menetelést, mégpedig a görög Panathinai- kosz ellen, ez utóbbi derbit a tv2 tűzi műsorára A katalán sztár­csapatnak ki kell majd engesz­telnie igényes szurkolótáborát, hiszen szombaton óriási megle­petésre, hazai pályán 2-0-ra ki­kapott a Hércules gárdájától. MAI PROGRAM: A Csoport: Bremen (német)-Tottenham (angol), Twente (holland)-In- ternazionale (olasz). B csoport: Olympique Lyon (francia)— Schalke (német), Benfica (por­tugál )-Hapoel Tel Aviv (izraeli). C csoport: Bursaspor (török)— Valencia (spanyol), Manchester United (angol)—Rangers (skót). D csoport: Barcelona (spanyol)— Panathinaikosz (görög), Köben- havn (dán)-Kazany (orosz). Mindegyik összecsapás 20.45- kor kezdődik. ■ V. Cs. Bajszerencsés MAV-vereség a Fradi-pályán A férfi Szuperliga második for­dulójában a Szolnoki MÁV SE tekézői az FTC otthonába láto­gattak. A szolnokiak közül Bíró Norbert (555 fa) négy fával ka­pott ki ellenfelétől. A folytatás­ban a gyengélkedő Fehér Béla cseréjére volt szükség de a fiatal Somodi Norbert (482) sem tu­dott bizonyítani. A hatos pályán Molnár Lászlónak (546), majd Bódai Ferencnek (548) nem volt szerencséje, egyaránt egy fával maradt alul. Lampert Péter (578) kevesebb szettpontjával veszí­tett. Bíró Ervin (550) mentette meg a szolnokiak becsületét, fog­csikorgatva sikerült a vetélytár- sát legyőznie. A végeredmény azonban 7:1 (3287:3259) lett a Fradi javára. ■ Elmaradt a visszavágás Tóth „Jacsa” (balra) hat góllal vette ki a részét a Rákóczi fölényes győzelméből a Martfű elleni megyei rangadón NB l/B CEGLÉDI KKSE—CLAAS-TÖRÖK­SZENTMIKLÓSI KE 30-27 (14-12) Cegléd, 600 néző. V: Szegedi, Unyatinszki. TKE: RÉCSI - Borda 1, Pász­tor 3, SZÖLLŐSI B. 6, Losonc, Takács 4, Csató Dávid 3. Csere: Tóth M. (kapus), Varsandán Á. 7 (5), Fejes M. 2 (2), Gál D., Nagy N. 1, Csikós, Göblyös T. Edző: Kis Gergely. Hétméteresek: 2/2 ill. 10/7. Kiállítás: 20 ill. 10 perc. A két csapat tavaszi összecsa­pása a nagy küzdelemben kiví­vott kétgólos ceglédi sikeren túl az egyenlőtlen feltételek miatt is nyomot hagyott a miklósi együttesben, amely most a visz- szavágásra készült. A hazai csa- < pat azonban az első percekben § kiváló átlövésekkel bizonyítót- | ta, hogy ugyancsak a két pont | megszerzésének céljával lép pályára. A vendégek eközben beállósukat, a nyáron érkezett Szöllősit keresték a bejátszá­sokkal, aki hétmétereseket és kiállításokat harcolt ki. Az első félidőben ennek ellenére a ha­zai akciókban volt több az ötlet, így megérdemelten tett szert háromgólos előnyre (18. p.: 9-6) a Cegléd. Utána a vendégek percei következtek. Récsi kapus egyre gyakrabban találkozott a labdával, Takács és Pásztor eredményessége révén össze­jött az egyenlí- tés. Az első fl J félidő hajrája ' A TKE átlövője, Takács Péter négy gólig jutott Cegléden mégis a házigazdáknak sikerült jobban, akik kétgólos vezetés­sel térhettek pihenőre. A második játékrész kezde­tén Varsandán találataival vil­lámgyorsan egyenlített, sőt Ré­csi újabb védéseit követően többször a vezetésért támadha­tott a TKE. Fordítani azonban nem sikerült, s ahogy ilyenkor lenni szokott, büntetett az ellen­fél. Erdélyi hetest hárított, majd szinte egy pillanat alatt ismét háromgólos ceglédi előny (48. p.: 23-20) lett a döntetlen körüli állásból. A hajrában a miklósi- ak ismét feljöttek egy gólra, de További eredmények férfi nb ii: Kiskunfélegyhá­za—Törökszentmiklósi Szé­kács 17-24, Hajdúszoboszló- Mezőtúr 37-25. Női NB II: Kistelek-Abony 20-24, Ma- kó-Túrkeve 32-22, Nádud- var-Jászberény 35-22. ennél tovább a kettős ember­előny ellenére sem jutottak. kis Gergely: - A kritikus pilla­natokban rossz döntéseket hoz­tunk, ezért hiába egyenlítettünk háromszor, nem sikerült átven­nünk a vezetést. A jövő héten, ha­zai pályán javítani szeretnénk! NB II. SZ. FÓISKOLA-RÁKÓCZIFALVA KK -MARTFŰI KKKE 36-28 (18-13) Rákóczifalva, 150 néző. V: Buru, Varga I. Rákóczi: SIPOS - TÓTH L. 6, Danku Cs. 3, Csató Dániel 5, Szabados, Veréb 2, Bartus 1. Csere: Tajthi (kapus), LENGYEL 9 (3), Krasznai 4, PERJÉSI5, Si- vák, Mészáros 1, Gál Sz. Játé­kos-edző: Patocskai László. Martfű: Aponyi - Kovács I. T. 2, Faragó 4, SERFŐZŐ D. 8, Ko­vács 11. T. 1, FEKETE 10 (3), Ko­vács A. 1. Csere: Túróczi (ka­pus), Gürtler G., Bánfi 1, Prigl G. 1, Thúri, Pápai, Karsai. Játé­kos-edző: Kovács József. Hétméteresek: 4/3 ill. 3/3. Kiállítás: 20 ill. 8 perc. A felek legutóbbi találkozása alkalmával komoly erőfeszítések árán tudott győzni egy góllal a Rákóczi, most azonban csak az első félidő feléig nehezítette meg ellenfele dolgát a Martfű. Ekkor Csató és Lengyel átlövéseivel öt góllal meglépett a tavaszi bajnok, s bár egyszer felzárkóztak há­romra (24. p.: 15-12) a vendégek, többre nem futotta erejükből. A térfélcsere után még tíz perc sem telt el, amikor már nyolctalálat- nyi szakadék (38. p.: 23-15) tá­tongott a két csapat között, így a hátralévő időben csak a hazai si­ker mértéke volt kérdéses. PATOCSKAI LÁSZLÓ: - Majd­nem egy félidőt emberhátrány­ban játszottunk, de így is nagy különbséggel győztünk. Gratu­lálok a csapatomnak, dolgo­zunk tovább. kovács József: - Borzalma­san gyenge támadásunkhoz kritikán aluli védekezés páro­sult, aminek csak sima vereség lehetett a vége. kézilabda A miklósi és a martfűi csapat sem nyert vendégként A férfi kézilabda NB I/B első fordulójában kika­pott Cegléden a török­szentmiklósi csapat, míg az NB II. megyei rangadó­ját fölényesen nyerte a Rákóczi. Gönczöl Gábor Kimm Csak tizedik lett a Simon—Juhász páros tizedik lett a portugáliai evezős Európa-bajnokságon a szolnoki Simon Béla-Ju- hász Adrián kormányos nél­küli kettes. A magyarok kö­zül az ezúttal normál súlyú egypárban induló, könnyű súlyban világkupagyőztes Galambos Péter szerepelt a legjobban, aki a B döntőt megnyerve, összesítésben hetedik helyen zárt. Amerikai diadal a kosárlabda vb-n az egyesült Államok váloga­tottja nyerte a törökországi férfi kosárlabda-világbajnok­ságot, miután a vasárnap késő este megrendezett dön­tőben 81-64-re verte a házi­gazdák csapatát. Az ameri­kai gárdát a vb legjobbjának megválasztott Kevin Durant vezette, aki 28 pontot szer­zett a fináléban. A bronz­érem a litvánoké lett, akik a harmadik helyért vívott ta­lálkozón 99-88-ra győztek a szerbek ellen. Elkészült a budapesti hokivébé menetrendje elkészült a jövő áprilisi, bu­dapesti divízió I-es jégko­rong-világbajnokság részle­tes menetrendje. Eszerint a házigazda magyar válogatott sorrendben Hollandia, a Ko­reai Köztársaság, Japán, Spa­nyolország, végül pedig a legerősebb riválisnak számí­tó Olaszország legjobbjaival találkozik. A hazai szövetség tájékoztatása szerint a vb-re már a novemberi, székesfe­hérvári nemzetközi tornán kaphatók lesznek a belépők. Egy ezüstéremmel zártak dzsúdósaink A női 70 kg-ban szereplő Mészáros Anett révén egy ezüstérmet szerzett a ma­gyar csapat a hétfőn véget ért tokiói cselgáncs-vb-n. Az 57 kg-os hölgyek mező­nyében a szolnoki Karakas Hedvig, valamint a 66 kg-os férfiak között a ceglédi Ung­vári Miklós hetedik lett. SZ0U0N.hu További sporthíreket a SZOUON.hu hírportálon olvashatnak. Erős ellenfelekkel szemben szerepelt a Szolnoki Olaj KK kosárlabda Jó erőfelmérőnek bizonyult a pardubicei mérkőzéssorozat a Tisza-parti piros-feketék számára Hétfőn kora hajnalban futott be az Olaj KK kosarasait szállító au­tóbusz Szolnokra. A csapat a csehországi Pardubicén egy há­romnapos felkészülési tornáról tért haza, ahol a harmadik he­lyen végzett. Pór Péter szakmai igazgató­val a három mérkőzés tapaszta­latairól beszélgettünk.- Mint ahogy azt vártuk, erős állományú, jó csapatokkal talál­koztunk a csehországi városban — kezdte a szakember. - Közü­lük első ellenfelünk a hét légiós­sal felálló Frankfurt volt, amely hazája bajnokságában ezüstér­met szerzett. Lehet mondani, hogy különösen az első félidő­ben játszottunk jól velük szem­ben, a szünet után főleg fejben fáradtunk el, de így is csak hat ponttal kaptunk ki tőlük. Annak ellenére, hogy a húzódással baj­lódó Fodor Marci nem tarthatott velünk, Horváth Ákos és Ivory Clark mindössze két napot tu­dott együtt edzeni a társakkal. Ráadásul Vesztergom Záolti egy sprint után rálépett egy izzadt­ságfoltra, és ő is megsérült. A házigazdák együttese ellen is az első húsz percben játszunk jól. A fordulás után már a kelleténél többet hibáztunk, sok volt az el­adott labdánk. Mindkét vetély- társunk agresszíven, a faultha­táron védekezett. Állítom, a ma­gyar bajnokságban egyik ellen­felünk sem védekezik olyan jó lábmunkával, és keményen, mint az utóbbi két csapat. Az osztrák gárdát sem lehetett leír­ni, hiszen hat légióst is bevetet­tek a tornán. Velük szemben a második félidőben nyújtottunk jobb teljesítményt. Megkérdeztük a szakembert, hogy a tornán tesztelt Veljko Budi- mir müyen benyomást tett rá?- A horvát játékos is két na­pot dolgozott velünk a múlt hé­ten. Folyamatosan, meccsről meccsre lendült játékba a tor­nán. Igazi csapatember, és a harmadik meccsen már pont­erősnek is bizonyult. A hét végi Göcsej Kupát követően döntünk a sorsáról - mondta Pór Péter. ■ Varga Csaba Csütörtöktől a Göcsej Kupa következik csütörtöktől vasárnapig tar­tanak majd Zalaegerszegen a Göcsej Kupa küzdelmei, mely­re az Olaj KK is meghívást ka­pott. A mieink csütörtökön (20.30 óra) az USA Select Basketball, pénteken (18.45) a Körmend, szombaton (17.00) a Sopron ellen, míg vasárnap a helyosztón lépnek pályára. Veljko Budímír (labdával) jó benyomást keltett a tornán