Új Néplap, 2010. január (21. évfolyam, 1-25. szám)

2010-01-25 / 20. szám

ÚJ NÉPLAP - 2010. JANUÁR 25., HÉTFŐ SPORT 15 Nem tudtak élni a hirtelen jött népszerűséggel futsalosaink Száz ponton is túl az Olaj kosárlabda Hátradőlős meccsen nyertek a piros-feketék Az edző szavai nyitott fülekre találtak, újra nyert a csapat Soha nem látott futsalőrület volt tapasztalható az elmúlt napokban Magyarországon. A hazánkban ez idáig csak a „szent őrültek" ál­tal népszerűsített 4+1-es teremfo­ci meghódította a sportbarátokat. Ehhez nem kellett más, minthogy a sportág 7. Európa-bajnokságá- nak rendezését magunkra vállal­juk. A Budapesten és Debrecen­ben eddig lejátszott Eb-meccsek óriási közönségsikert arattak, a Papp László Arénában például hétezer ember szurkolt a magyar futsalosoknak. Hiába. Az azeri brazilok elleni 3-1-es vereséget még úgy ahogy elfogadta a közön­ség és a szakma, ám félő, hogy a kiesésnek már komolyabb követ­kezményei lesznek. Hiába vezetett Dróth Zoltán két pimasz és Lódi Tamás két fantasztikus góljával már 4-0-ra együttesünk 15 perccel a talál­kozó vége előtt, képtelen volt megnyerni a döntő fontosságú összecsapást. Mit megnyerni, még a továbbjutást jelentő dön­tetlent sem tudta elérni. A cse­hek úgy fordítottak negyedóra alatt, hogy 19-re lapot kértek: kapus nélkül, öt mezőnyjáté­kossal futsaloztak. És bejött ne­kik. Az utolsó percekben egy­szerűen nem volt nálunk a lab­da, ellenfelünk pedig könyörte­lenül kihasználta védőink meg­ingásait, 4-5. Negyven másod­perccel a vége előtt még felcsil­lant a remény, Gyurcsányi 5-5- re alakította az állást, ám a hát­ralévő minimális időt sem tud­tuk kihúzni, ellenfelünk ismét bevette a magyar kaput, 5-6. A vereség azt jelenti, váloga­tottunk számára véget ért az Eb, csoportjából Azerbajdzsán és Csehország jutott a legjobb nyolc közé. Félő azonban a kiesé­sen túl komolyabb hozadéka is lesz a vereségnek: a hirtelen jött népszerűséggel nem tudott élni a sportág, s visszasüllyed abba a szürkeségbe, mely eddig is kö­rülvette. Kár érte. ■ Gelei J. SZOLNOKI OLAJ KK-DOMBÓVÁR 101-77 (27-19, 30-16, 20-21, 24-21) Tiszaligeti Sportcsarnok, 2300 néző. Vezette: Hartyáni, Hege­dűs, Frányó. OLAJ: KELLEY 21/15, Fodor M. 11/9, VESZTERGOM 2, RICE 23/21, Barro 12. Csere: Alek- szics 9/3, HARAZIN 8, Váradi 5/3, Cseh Gy. 5/3, Szabó P. 5/3, Mondzinger. Szakmai Igazgató: Pór Péter. DOMBÓVÁR: LAGRANGE 20/6, Deák 2, SZŐKE 18/6, Wal­ker 11/3, Kiír. Csere: Kinter 2, Cubela 11/3, Csirke 13/9, Balog L. Vezető edző: Földi Sándor. Az eredmény alakulása: 4. perc: 12-6, 8. p.;19-13, 14. p.:41- 29, 18. p.:52-33, 25. p.: 69-48, 28. p.,-74-50, 34. p.: 83-67, 38. p.:96-74. Kipontozódott: Váradi (39.). A mérkőzés előtt a két mes­ter nagy szeretettel köszöntöt­te egymást, hiszen a nyolcva­nas évek közepén, mikor Földi Sándor Szolnokon edzőskö- dött, akkor Pór Péter tagja volt az Olajbányász játékos­keretének. A hazaiakat fűtötte a visszavágás vágya, hiszen ősszel, fájó három pontos vere­séget szenvedtek a tolnai vá­rosban. Ennek szellemében alaposan bekezdett az Olaj, Barro dupláit Fodor és Rice triplája követte, három perc alatt 10-0 volt az állás. A folyta­tásban Walkerék is be-betalál- tak, de rendre^ látótávolságon kívül maradtak, a hazaiak pe­dig továbbra is szorgalmasan szórták a pontokat. Földi Sán­dor korholta csapatát, hiszen még faultokkal sem próbálták játékosai megakadályozni a Ti- sza-partiakat a pontszerzés­ben. Minderre jellemző, hogy a vendégek részéről Csirke a ti­zenötödik percben követte el A bajnokság állása 1. ZTE KK 15 0 1321-1117 1.000 2. Olaj KK 11 4 1272-1209 0.867 3. Atomerőmű 11 5 1355-1135 0.844 4. Körmend 9 6 1228-1169 0.800 5. Albacomp 8 7 1315-1246 0.767 6. Falco KC 8 7 1336-1293 0.767 7. Sopron 8 7 1312-1312 0.767 8. Kecskemét 8 7 1180-1212 0.767 9. Kaposvár 8 8 1390-1357 0.750 10 . Dombóvár 7 8 1261-1331 0.733 11. PVSK 6 9 1173-1210 0.700 12. NYKK 5 10 1195-1286 0.667 13 SKSE 1 14 1124-1446 0.533 14. DEKE 1 14 1165-1304 0.533 á I Ion mindössze húsz százalék­kal céloztak Deákék. A szünet után egy kicsit rápi­hentek a folytatásra Fodorék, aztán a harmadik negyed köze­pén ismét nekidurálták magu­kat és tetszés szerint érték el ta­lálataikat. A vendégek lelkesen küzdöttek ebben az időszakban is, Szőke és Lagrange révén fa­rigcsáltak hátrányukból, de 20 pont alá is csak ritkán tudtak kerülni. A hajrá nem hozott izgalmat, a hazaiak olykor parádés támadá­sokat vezettek, játékukkal nagy közönségsikert arattak. A végén ki más, mint Thomas Kelley hár­masával a száz ponton is túlju­tott az Olaj. Az elmúlt hetek po­koli izgalmai után ez egy amo­lyan hátradőlős mérkőzés volt. A folytatás szombaton a Falco elle­ni rangadó lesz, szintén a Tisza- ligetben. PÓR PÉTER: - IÓ (lobÓSzáza- lékkal magabiztos győzelmet arattunk, örülök, hogy fiatalja­ink is szokhatták az A csoport légkörét. FÖLDI SÁNDOR: - Gratu­lálok az Olajnak, ilyen do­bószázalékkal mindenkit meg fognak verni. Saj­nos alacsony szerkezet­tel kellett játszanunk, és ez hátráltatott bennün­ket a védekezésben. ■ Varga Csaba TOVÁBBI EREDMÉNYEK: PVSK­Nyíregyháza 87-93, Atomerőmű SE-Debrecen 79-73, Salgótar- ján-Kaposvár 67-79, Falco KC-Kecskemét 77-71, Alba- comp—Sopron 92-74, ZTE—Körmend 61-58. Sportos elismerések A A szenegáli származású center, Ousmane Barro (labdával) ismét jól dol­gozott a palánkok alatt. A képgalériát keresse a SZ0U0N.hu hírportálon. az első szabálytalanságot. A félidő további részében az Olaj nagy kedvvel és fantasztikus dobóformában játszott, már az első húsz percben is tizenegy triplát dobtak a piros-feketék, mindezt 69 százalékos bizton­sággal tették. Míg az ellenolda­mint híreltük, nem régiben Tóth Zoltán, a Szolnoki Olaj KK ügyvezető elnöke a Kővári-djat vehette át. a minap pedig Ribár Zsu­zsanna, a sportcentrum sportszervezője és Pór Péter, az Olaj KK szakmai igazgatója, egyaránt Szolnok Város Sportjáért Díját kapta. Mind­három sportember hosszú ideje dolgozik a megyeszék­hely sportjáért, rászolgáltak az elismerésre. BEAC-ÚJBUDA—SZOLNOKI NKK 58-78 (9-23,16-16,13-21, 20-18) Budapest. V: Király, Hervay. SZOLNOK: DARIDA 7/3, BOS- KOVICS 26/15, Rubold 6/6, He­gedűs R. 3, Serbán 8, Cs: Kántor 2, Kalmár-Nagy 2, FARKA- SINSZK1 17/3, Sonyák 2, Taj- kov, Zele 5, Kovács A. Edző: Mé­száros Zoltán Mészáros Zoltán, a szolnoki kosarashölgyek mestere azt nyilatkozta a mérkőzés előtt, úgy kell kezdeniük, hogy ven­déglátójuk ne érezze azt, hogy van keresnivalója. Nos, a mes­ter intelmei nyitott fülekre ta­láltak, Boskovicsék hamar dön­tésre vitték a dolgot, már az el­ső negyed végén bőven tíz pont fölé tornászták előnyüket. A folytatásban már minden egyes vendégjátékos szóhoz jutott, a magabiztos győzelmet már nem fenyegette veszély. mészáros Zoltán: - Sikerült a tizenkettes rotációt jól megol­dania a csapatnak, a mérkőzés nagy részében jó ritmusban ko­sárlabdáztunk. ■ V. Cs. Távolabb került az Extraligától a főiskolás gárda A férfi röplabdabajnokság 5-9. helyéért zajló középszakaszá­ban sima vereséget szenvedett a szolnoki csapat Dágon. DÁG—SZOLNOKI FŐISKOLA RK-SI 3:0 (20,13,17) Szolnok: Kecskeméti, Csépke, Kovács S., Tarjányi, Szöllősi, Bo- donyi. Csere: Gulyás (liberó), Rása. Edző: luhász György. A kiesés elkerülése szempont­jából kulcsfontosságú találkozón a remek napot kifogó hazai gár­da esélyt sem hagyott a több seb­ből vérző főiskolásoknak. A ven­dégek megérezték, hogy Kecske­méti Péter betegen, míg Kovács Sándor és Rása Alex sérüléssel küszködve vállalta a játékot, de meggyűlt a bajuk a dágiak kivá­ló nyitásaival is. A szolnokiak vereségükkel távolabb kerültek a még éppen rájátszást, s a kö­vetkező szezonban is extraligás szereplést érő nyolcadik helytől, amihez mindenképpen idegen­beli bravúrra volna szükség a folytatásban. ■ G. G. A kapuscserék sem segítettek a bajnokesélyes vendégeken vízilabda A Vasas elleni mecset követően feltámadtak a főiskolások, és sorra lőtték a gólokat a Fradi kapujába SZOLNOKI FŐISKOLA-KÖZGÉP VSC—FTC-FISHER KLIMA 10-9 (3-2, 4-2, 3-3, 0-2) Tiszaligeti uszoda, 300 n. V.: Ki- szelly, Marjay. SZOLNOK: GÁRDONYI - HANGAY R. 2, NÉMETH D. 2, PÁSZTOR 2, Regős, BÁLINT 2, Császár. Csere: lózsa, Hangay Z. 1, Szőke 1, Süveges, Petrovai. Edző: Cseh Sándor. FTC: Jászberényi - GEOR- GESCU 2, Tóth M., STEINMETZ B., Dunca, Weszelovszki 2, BA­LATONI 4. Csere: Decker Á. (ka­pus), Máthé, Mátyás, Bús, Ba- bay, Tóth B., Czigány 1. Edző: Godova Gábor. Emberelőnyből: 6/2, ill. 10/6. Kipontozódott: Süveges (31.). A vendégek jó előjelekkel ér­keztek a Tiszaliegetbe, hiszen egy héttel ezelőtt, LEN-Kupa mérkőzésen egy góllal legyőz­ték az olasz bajnokság listave­zetőjét, a Savona alakulatát. Remekül kezdett a hazai gár­da, hiszen Bálint Gergő és Han­gay Róbert találataival pillana­tok alatt kétgólos előnyt szer­zett. Georgescu ugyan egy szép csavargóllal szépített, de Né­meth újabb találata visszaállí­totta a kétgólos hazai előnyt. Igaz, az első negyed végén Czi­gány ejtése behullott Gárdonyi kapujába, így szoros maradt az állás. A folytatásban is a szolno­kiak akarata érvényesült, Sző­ke, Bálint, Németh és Pásztor góljára csak a válogatott Wesze­lovszki tudott válaszolni. Köz­ben Godova edző a válogatott kerettag kapust, Jászberényi Gábort lecserélte, helyére a fia­tal Decker Ádámot küldte be. A szünet után a hazai oldalról Pásztor és Hangay Róbert avat­ta fel a Fradi cserekapusát. Ezt követően Weszelovszki találatá­val közelített a Fradi, majd Go­dova edző újra Jászberényit ve­tette be. Ez sem segített, mert Hangay Zoltán lövése a kapufá­ról vágódott a gólvonal mögé. A zárónegyed óriási izgalmakat hozott: a szolnokiak rendre a kapufát találták el, míg Balatoni duplázott, ám végül így is egy gólt megőriztek előnyükből. A lelkesen és olykor jól játszó vendéglátók rászolgáltak a győzelemre, ami csak azoknak meglepetés, akik nem látták a mérkőzést. ■ Varga Cs. Mestermérleg cseh Sándor: - Három nap alatt ritkán történnek cso­dák, ez most fantasztikus ér­zés számunkra. GODOVA GÁBOR: - A játék minden elemében jobb volt a lelkesen játszó Szolnok, ehhez gratulálunk nekik. Mi sajnos nem tudtuk kihozni magunkból az elfogadhatót. Hangay Róbert (labdával) és társai mutatós gólokat lőttek a Ferencváros hálójába. A képgalériát keresse a SZOUON.ÜU hírportálon.