Új Néplap, 2006. május (17. évfolyam, 101-126. szám)

2006-05-15 / 112. szám

Három gól sem volt elegendő a Spartacus pontszerzéséhez A labdarúgó NB III. Alföld-cso­portjában az egy hete bravúros győzelmet arató Spartacus, kel­lemetlen meglepetésre, veresé­get szenvedett. Szarvas-Sz. Spartacus RSE 5-3 (2-2) Szarvas, 200 n., v.: Szeles. Szarvas: BALATONI - Pákoz- di, Terhes, Gugyela, Darida - Csellár, KLÍMA], MAGDÁN, Má­tyás (Szécsi) - Zavorecz (CIG- LÉCZKI), Somogyi. Edző: Paulik János. Szolnok: Bak - Pataki (Őz), Horváth, Balázs, Boda - Bonto- vics, Szász, Fülöp, LIPPAI — Sár­kány (Fedor), RUSKÓ. Edző: Gö- möri Béla. Gólszerzők; Klimaj (4.), Csel­lár (9.), Magdán (60), Cigléczki (75.) Somogyi (85.), ill. Ruskó 2 (35., 42.), Szász (80.). Kiállítva: Boda (48.) Hiába rúgott három gólt ide­genben a Spartacus, esélyt sem kapott a győzelemhez. A mér­kőzés egy felkészültebb játék­vezetői hármast igényelt volna. Paulik János: - Megérdemel­ten nyertünk a jól játszó Szol­nok ellen. Gömöri Béla: - Ezt a mérkő­zést egy-két mondatban nem lehet értékelni. Ifi: 2-1 Német F. 2006. MÁJUS 15., HÉTFŐ Ruskó Zsolt hiába szerzett két gólt, mégis vesztett csapata Sarkadkeresztúr-Mezőtúr 1-1 (1-1) Sarkadkeresztúr, 150 n., v.: Faj- kusz Gábor. Sarkadkeresztúr: Farkas — Nagy, Démusz, Benyovszki, Mol­nár - BÁNYAI, Deák, ERDEI, Tolnai - PETRUZSÁN, Kovács. Edző: Cserháti István. Mezőtúr: Tőke - Szőke, LÁSZ­LÓ, BARNA, Gergely — Hídvégi (Varga), Sőrés, Nagy, DÓCZI - Moldván, HORVÁTH. Edző: Erdő si Gyula. Gólszerzők: Bányai (33.), ill. Horváth (16.). Kiállítva: Démusz, ill. Mold­ván (35.) A mindkét csapat számára fontos meccsen olyan ered­mény született, mely egyikük számára sem jó. Cserháti István: - Nehéz, időnként indulatoktól sem mentes találkozó volt. Adódó le­hetőségeinkkel sajnos nem tud­tunk élni, így meg kellett elé­gednünk az egy ponttal. Erdős! Gyula: - A játékra al­kalmatlan pályán óriási küzde­lem folyt, a látottak alapján kö­zelebb álltunk a győzelemhez, Ifi: 4-1 Erdősi Gy. Újszászon kemény küzdelem zajlott a pályán ám a bajnokesélyes hazaiak csupán egyetlen pontot szereztek a lelkesen játszó martfűiek ellen Botlott a Kunszentmárton labdarúgás Megyei I. osztály: kétgólos előnyről vesztett a Rékas ___ÚJSZÁSZ-MARTFŰ 11 (1-0) ÚJ szász_________ Gertiát Berta K0NKAT. BLASKÓ Rézsó SZŐKE Sziráki Merena (Méri) MAJOR Hanga Ludasi (Kasza) Makra Ulviczki KUN K0NKA CS. Lengyel Mérész Kardos Földi (Czapkó) Kontos VIOLA (dr. Katona). Szilágyi. Edző: Edző: Rózsavölgyi László. Kardos Mihály. Újszász, 200 néző, vezette: Laczkó. Gólszerzők: Mérész (32.), ill. Szőke (50.) Nagy iramú, változatos mér­kőzésen a hazai csapat helyze­tei alapján közelebb állt a há­rom pont megszerzéséhez. Rózsavölgyi László: - Férfias küzdelemben, talán egy árnya­lattal jobban megérdemeltük volna a győzelmet. Kardos Mihály: - Gratulálok csapatom pontszerzéshez, a ha­zaiaknak a bajnokság megnye­réséhez. KESE-KUTE 3-2 (2-21 Kunhegyes KUI Váradi Horváth Sós TÓTH Oláh (Kovács J.) VÁLEK Renta i GÁL Szőke (Tar) Kovács I. (Szász). Edző: Garáz Péter. Kunszentmárton Berta Apatóczki GARÁZ A. Kiss Pálinkás (Kézsmárki) Bende (Varga) Petróczki (Imrei L) Józsa HATÁRÉ FÖLDI Botlik(HatárA.). Edző: Bende József. Kunhegyes, 150 néző, vezette: Misovics. Gólszerzők: Gál (15.), Válek (30.), Szőke (64.), ill. Kiss (34.), Határ F. (40.) Az első félórában összesze­dett kétgólos hátrányát a szüne­tig ledolgozta a Kunszentmár­ton, ám egy bombagól megpe­csételte sorsát. Garáz Péter. - Három zakó után nagyszerű győzelmet arat­tunk egy kiváló csapat ellen. Bende József: - Ma sok hibá­val játszottunk, de a dönteüen- re rászolgáltunk volna. T.FŐIDVÁR-BESENYSZŐG 1-4 (0-2) riszafóldvar Besenyszög Huszár Kácser Kiss A. II. Hegedűs Czető NAGY Rimóczi Sas(Sike) Papp Szikora (Terenyei) Kiss A. I. Szirze VARGA Szalai Horváth (Tordai) Szekeres GILSZKI CS. Lukács (Teleki) Danyi (Boros) Kinyik (GilszkiT.) TÓTH Rimóczi Cs. Edző: Rostás Sándor. Edző: Sólyom Vilmos. Tiszafóldvár, 150 néző, vezet­te: Lászlai. Gólszerzők Papp (54., tizen­egyesből), illetve Lukács (16.), Tóth (21.), Rimóczi (53.), Tordai (73. perc) Bár becsülettel próbálkoztak a hazaiak, de a játékvezető fur­csa ítéleteivel nem tudtak meg­birkózni. Sólyom Vilmos: - A Beseny­szög egy sebességi fokozattal magasabban játszott, mint együttesem. Rostás Sándor - Jó játékkal megérdemelten nyertünk. Z.REKAS-FEGYVERNEK 2-3 (2 01 Zagyvarékas Szöllősi Z. Három Romanek Szöllősi M. NagyG. Czibak (Balogh) Takács Lukács BALOGH ZS. SERBÁN (Bense) Révész. Fegyvernek Fekete Budai B0HÁCS Balogh G. Gyáni Huber NAGY (Kelemen) FARAGÓ ZS.' Faragó A. Kozák Farkas. Edző: Földesi János. Edző: Kálmán Géza. Szászberek, 200 néző, vezette: Tóth Pál. Gólszerzők Serbán 2 (36., 44.), ill. Balogh G. (70.), Faragó Zs. 2 (75., 80.) Kiállítva: Balogh Zs. (88.) A rékasi csapat nem tudott él­ni lehetőségeivel, s újabb vere­ségével szinte kilátástalan hely­zetbe került. Kálmán Géza: - A második félidőben saját magunkat ver­tük meg. Földesi János: - Öt ember hi­ányában is nagyszerű második félidőt produkált csapatom. Ifi 3-0 Molnár 1. Ifi 1-4 Szabó Gy. Ifi 2-6 Rákóczi F. Ifi: 5-3. Földes B. ABADSZALÓK-JÁSZAPÁTI 2-1 (10) JÁN0SHIDA­-KUN FC 5-2 (2-1) J.ÁR0KSZÁLLÁS-LLADÁNY 5-1 (0-1) J.FÉNYSZARU-T.FÜRED 04 (0-11 Abádszalók Jászapáti: Jánoshida Kun FC Jászárokszállás Jászbdány Jászfényszaru Tiszafüred Kovrig TajtiJ. Kiss Sipos Bordás NagyZs. Mészáros Kollár (Tóth) Szabó Töráesik (Andrási) Bezzeg NY0LCZAS ÉLIÁS Drávái Vaszicsku Kelemen MOLNÁR Horváth FEHÉR Orbán Faragó Drávucz Ecker BERNÁT Varga Bolyós Tóth Cs. Molnár ÖRDÖG Szabó Balogh Csuhay Oláh F. Utasi UTASSI (Gazsi) Földi IV0NY (André) Szigetváry Kratofil Járdán Térnék (Szabó L.) Bobák Gerács GÁCSI Muntyán (Szántó) Bagi A. Szakai! (Farkas) Szakái Vasas Szabari BERÉNYI Lóié TÓVIZI TÓTH T. (Bagi K.) Cseh DAJKA Sipos FarkasZ. (Tóth) Földi Balogh Pető Csikós N. Pikó (Oláh) Veres Barkóczi (Tóth Z.) Burai Sándor Varga Goda (Tan) Tóth K. Kalla (Szászi) Szigetvári Dányi Varnyú Besenyi (Szilágyi) Da ragó SZABÓ Czibak (Csikós J.) Kempf Dorcsák Lányi. Birkás (Frikk). TÓTHG. Szendrei. Ballagó Fecske Siku (Borbás) KOVÁCS Edző: Edző: Edző: Edző. Edző: Edző: Edző: Edző: Vasas Károly. Birkás Ferenc. Tóth Gábor. Szabó András. Csikós József. Gulyás István. Farkas Gyula. Bernát Lajos. Abádszalók, 150 n., v.: Márta Jánoshida, 100 néző, vezette: J.árokszállás, 300 n., v.: Jakab. Jászfényszaru, 80 n., v.: Tűhe­Sándor Bán János. Gólszerzők Szabó (49. tizen­gyi László. Gólszerzők Vasas (25.) Tóth Gólszerzők Utasi 3 (49., 51., egyesből), Ballagó (51.), Tóvizi Gólszerzők Dorcsák (28.), Ko­Z. (65.), ill. Utasi (50.) 73.), Sándor (42.), Tóth G. (38.), (61.), Ivony (71.), Éliás (81.), ill. vács 3 (78., 83., 90.). Az erősen tartalékos hazai ill. Földi (26.) , Nyolczas (77.). Tóth T. (5.). A hazaiak gyengén szerepel­együttes helyzetei alapján meg­A két, nyílt sisakkal támadó Kiállítva: Drávucz (70.). tek, védősoruk az utolsó tíz érdemelten diadalmaskodott. gárda közönségszórakoztató A második 45 percre elfáradó percben háromszor is csődöt Vasas Károly: - Néhány játé­mérkőzést játszott. Ladány ellen tetszés szerint ér­mondott. kos kivételével talán jobban tét­Tóth Gábor - Bár tartalékos ték el góljaikat a hazaiak. Farkas Gyula■ - Ilyen hozzá­tem volna, ha az ificsapatot kül­volt csapatom, mégis győzelem­Csikós József- Második fél­állással szögre akasztanám a fo­döm a pályára. mel köszöntöttük lelkes közön­idei játékukért dicséret illeti az cicipőt. Birkás Ferenc: - Az utolsó ségünket. egész csapatot. Bernát Lajos: - Szép játékkal, percben szabályos góltól és ez­Szabó András: — Sok helyzete Gulyás István.- 0-1-nél a ti­megérdemelten nyertünk. Gra­zel együtt fontos ponttól fosztott volt mindkét csapatnak, ebből zenegyes és a kiállítás megpe­tulálok csapatomnak az idegen­meg bennünket a játékvezető. a hazaiak jöttek ki jobban. csételte sorsunkat. beli győzelemhez. Bodor A. Ifi: 2-5 Szöllősi M. Ifi 4-2. Farkas Ifi 3-3. Farkas Gy. Vesztett állásból is fordítani tudottá túrkevei gárda A labdarúgó NB III. hét végi for­dulójában úgy is nyert a kevi gárda, hogy már az első perc­ben hátrányba került. VERESEGYHÁZ- JÁSZBERÉNY 2-1 (1-1) Veresegyház, 350 n., v.: Varga. Veresegyház Koszta - ÁSOTH, Hannus, Ócskái, Hirt, Zalaeger­szegi (Virkler), KOVÁCS J. (Véghe­lyi), Húszai, SZABÓ G., Tóth (Hutter), Tesch. Edző: Oroszi Sándor. Jászberény: Rácz- Tóth, Szabó, Majzik, Kónya (Mohácsi), Luk­ácsi, Molnár, Juhász, Beszteri, Ládi, Németh (Györki). Edző: Rácz Róbert. 10. perc: Molnár egy kény­szerítőzés után kilépett, és 12 méterről úgy lőtt gólt, hogy Koszta még egy kicsit bele is tu­dott érni, 0-1. 11. perc: Védelmi hiba után a felső kapufáról kipattanó labdát Szabó 8 méterről helyezte a ka­pu bal oldalába, 1-1. 71. perc: Kovács elment a jobb oldalon, és belőtt labdáját Szabó hat méterről lőtte a kapu bal oldalába, 2-1. Jól kezdtek a vendégek, meg is szerezték a vezetést, de utána a hazaiak vették át a játék irá­nyítását, s a mai mérkőzésen jobbnak bizonyultak, megérde­melt sikert arattak. Orosz! Sándor: - Küzdelmes mérkőzésen kiváló ellenféllel szemben értékes győzelmet si­került szereznünk. Rácz Róbert: — Rosszul lehet játszana,, de ma ügyetlenül és lé- lektelenül játszottunk. Rendbe kell tenni gondolatainkat, mert ha nem sikerül, nagyon kínos helyzetbe fogunk kerülni. Ifi: 2-4. Szalóki 11 TÜRKEVE-VETERINER TÁPIÓGYÖRGYE 21 (2-1) Túrkeve, 300 n., v.: Benyovszky Zoltán. Túrkeve: Kormány - Bálint, Kui, Debreczeni /., S. NAGY - Tóth /., Sólyom, Kormos (dr. Bo- dó), NAGY M. — Debreczeni D. (Rónyai), VARGA ZS. Edző: Csil­lag László. Tápiógyörgye: Ulviczki - Ma­gyar, MISKOLCZI, Szabó D., KISS CS. - Jónás, Eszes, SERU- CZA, Gömöri - Kiss A., KATO­NA (Szappanos). Edző: Árvái István. 1. perc: Szinte még el sem kezdődött a mérkőzés, mikor a játékvezető erősen vitatható ti­zenegyest ítélt a vendégek javá­ra, amelyet Katona magabizto­san értékesített, 0-1. 16. perc: Szabadrúgás-variá­ciót követően a labda Varga Zs. elé pattant, aki nyolc méterről kilőtte a bal felső sarkot, 1-1. 42. perc: Varga Zs. remek in­dítása után Nagy Miklós eltolta a kapus mellett a labdát, aki buktatta. A büntetőt Sólyom higgadtan a jobb sarokba he­lyezte, 2-1. Ellentétes félidőket láttak a nézők. A Túrkeve szellemes, öt­letes játéka a második félidőre pontatlanná vált, de győzelme mindenképpen megérdemelt. Csillag László: - Az első fél­időben jó játékkal, sok ziccert kihagyva fordítani tudtunk, a másodikban viszont csak szen­vedtünk. Árvái István: - Egyéni hibá­ink eldöntötték a mérkőzés sor­sát. Ifi: 0-3 Juhász-Tóth L.