Új Néplap, 2004. október (15. évfolyam, 230-254. szám)

2004-10-26 / 250. szám

2004. OKTÓBER 26., KEDD SPORT 15 KÉZILABDA NB I/B, 7. FORDULÓ Régiórangadót nyert a Földvár FÉRFIAK , TISZAFÓLPVAR SUZUKI TREFF SE-CEGLED KK 32-26 (15-9) Homoki Sportcsarnok, 500 n. V.: Dravecz, Kovács. TISE: VARGA - SZŐKE, Tóth 2, SZLOSKA 5 (3), GELLEY13, CSE- L0VSZK1 6, Krasznai 2. Csere: Felföldi (kapus), Lelkes 3, Pa- tocskai, Szollár, Sivák 1, Danku. Edző: Száva Flórián. Kiállítások: 4, ill. 14 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1. Volt törlesztenivalója a hazai csapatnak a Cegléddel szem­ben az elmúlt évadban elszen­vedett malőrért Úgy is kezdte a mérkőzést, hogy kétséget nem hagyott afelől, hogy ezen az es­tén a földváriak akarata érvé­nyesül. 3-0-ra vezettek, majd az ellenfél is felzár­kózott egy-két gólra, a beállós játékot eről­tetve, melyre Sző­Férfiak kéék megtalálták az ellenszert. A 22. perctől szinte eldöntötték a mérkőzést, úgy, hogy zsinór­ban öt gólt szereztek, és egyet sem kaptak. A második félidő­ben tovább folytatódott a földvá­ri fölény, az 52. percben tízgó­los volt Lelkesék előnye. Aztán a végjátékban kissé lezserebb já­tékot engedtek meg maguknak a suzukisok, és így felzárkózott ellenfélük, de a győzelem így sem forgott veszélyben. Száva Flórián: - Örülünk a győzelemnek, és készülünk a nem mindennapi fe­hérgyarmati „kirándu­1. Békés 7 6 1 0216-174 13 2. Salgótarján 7 6 0 1226-161 12 3. Tiszaföldvár 7 6 0 1228-187 12 4. Ózd 7 5 0 2199-181 10 5. Szeged 7 5 0 2206-198 10 6. Gyöngyös 7 4 0 3210-193 8 7. F.gyarmat 7 4 0 3246-241 8 8. Mezőkövesd 7 3 1 3200-208 7 9. Orosháza 7 3 0 4195-195 6 10. Vác 7 2 0 5182-203 4 11. Cegléd 7 2 0 5179-204 4 12. Kiskunhalas 7 1 0 6164-233 2 13. Nyírbátor 7 0 1 6194-221 1 14. Makő 7 0 1 6191-237 1 Nők 1. B.csaba 7 7 0 0176-126 14 2. H.nánás 7 6 0 1219-176 12 3. Derecske 7 6 0 1224-187 12 4. Gyula 7 5 0 2181-160 10 5. Túrkeve 7 4 0 3174-163 8 6. Csömör 7 4 0 3181-175 8 7. Gyöngyös 7 3 1 3195-177 7 8. Mátészalka 7 3 1 3188-172 7 9.Szeged 7 3 0 4162-151 6 10. Miskolc 7 2 1 4158-183 5 11. Göd 7 1 2 4195 213 4 12. Bugyi 7 i: 1 5147-199 3 13. Salgótarján 7 1 0 6169-215 2 14.BŐCS 7 0 0 7167-239 0 lásra”. További ered­mények: Gyöngyös- Kiskunhalas 30-18, Salgótarján-Ózd 30- 26, Makó-Oroshá- za 27-33, Mezőkö- vesd-Békés 24-24, Szeged-Fehérgyar­mat 40-33, Vác- Nyírbátor 30-27. NQK TURKEVEIVSE-KEVE- HUS-HAJDUNANAS 27-29 (9-13) Túrkeve, 350 n., v.: Bujdosó, Tomecskó. TVSE: Hick - Ká- I nya 1, BENE 11 (4), Du- cza 1, Varga 1, HODOSI 7, Alina 3. Csere: Hodro- ga (kapus), Vajda 2, Futó 1, Sas, Nyitrai. Edző: Tö­rök Róbert. Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3. A jelenleg második helyen ál­ló vendégcsapat nagy lendület­tel kezdte a mérkőzést, első tá­madásuk azonban gól nélkül ért véget. A hazaiak első gólja a negyedbe percben született, ek­kor Bene volt eredményes. P ft­uV tést, és két-há- rom gólos előnyre tett szert. A hazaiak átlövései sorban a kapufát találták el, így a támadójá­ték nagyon gyenge volt. A második félidő elején sikerült a túrkevei csa­patnak ugyan két gólra felzár­kóznia, 35. perc: 13-15, de ez­után a vendégek újból növelték előnyüket. Az 50. percben 20- 25-ös állásnál a hazaiak óriási hajrába kezdtek. A védekezés is javult, a támadásoknál pedig többen kivették a részüket a gólszerzésből. Az 59. percben újból két gólra csökkent a ven­dégek előnye, de az idő rövidsé­ge miatt a túrkeveieknek meg kellett elégedniük a tisztes ve­reséggel. Török Róbert: - Negyven perc előnyt adtunk egy jó csapatnak, így az eredmény t ö r ­Tóth Jacsa ezúttal Is remekelt a földváriak soraiban Később fel­váltva estek a Í /x találatok, de a tizenkettedik per­cig maradt a hazai előny, 4-3. Ezután az összeszokottságukat kihaszná­ló nánási csapat átvette a veze­vényszerű. Védekezésben na­gyot kell javulnunk a folytatásra. További eredmények: Bőcs- Göd 30-34, Gyula-Szeged 23- 21, Gyöngyös—Mátészalka 20- 20, Salgótarján—Békéscsaba 20-30, Miskolc-Csömör 25-27, Derecske-Bugyi SE 43-23. KOSÁRLABDA Ma este szurkológyűlés vécsé A Körmend elleni bravúros győzelmet követően szorgal­masan készül az Olaj legénysé­ge az újabb megméretésre, amely szombaton este hat óra­kor lesz az Albacomp ellen a Tiszaligeti Sportcsarnokban. Hétfőn két tréninget vezényelt tanítványainak Pór Péter veze­tőedző. Csapatukban minden­ki a fedélzeten volt, sőt, egy új arc is feltűnt közöttük. Neveze­tesen Dalibor Stupar, a bos- nyák származású hátvéd, aki néhány napos próbajátékon vesz részt a Tiszaligetben. Róla azt kell tudni, hogy 25 eszten­dős, 198 cm magas, a legutóbbi évadot a bosnyák első ligás Igo- kea Banja Luka állományában töltötte. Néhány nap után dől el, hogy az olajosok igényt tar- tanak-e a légiós szolgálataira. Ma este fél hétkor a Szolnoki Indul a busz! A Szolnoki MÁV-Coop SE hölgycsapata, amely há­rom meccsből három gy& zelmet szerzett, szerdán es­te hat órakor a BEAC-ot fo­gadja a Tiszaligetben. Va­sárnap viszont idegenben lépnek pályára Farmerék, méghozzá a BSE városma­jori otthonában. A rangadó jellegű összecsapásra kü- lönbuszt indít a klub, amely délután három óra­kor startol a Pelikán Szálló parkolójából. Jelentkezni Gál Anita 06-20/2404123- as mobilszámán lehet. Főiskola Ady Endre úti előadó­termében szurkológyűlést tar­tanak, melyen a csapat és a klub vezetői is jelen lesznek, és a legkényesebb kérdésekre is válaszolnak. ASZTALITENISZ Mezőtúri bravúr Szombathelyen Női NB1/A Szombathely-Mezőtúr AFC 7:11 Vendéggyőzelmek: Fajcsák- Nagy páros, Fajcsák 4, Nagy 4, Horváth 2. A túriak közül kiemelkedő teljesítményt nyújtottak Faj­csák Hédi és Nagy Zsuzsa, akik a páros siker mellett egyéni győzelmeket is arattak. NBI/B Tisza SE-KSIB. 6:12 Tiszás győzelmek: Haraszti 3, Barna 2, Pádár 1. Hajdú Adrienn tanulmányi elfoglaltsága miatt hiányzott a szolnokiak soraiból, társai mindent megtettek, nem sok hiányzott a bravúrhoz. Férfi NBÍ/B Jászkun Volán SC-Nyírbátor 12:6 Szolnoki győzelmek: Füzes 3, Molnár 3, Báli 2, Baráth 2 és a Molnár-Báli, Baráth-Füzes párosok. Remek győzelmet aratott a Volán legénysége a hatodik fordulóban, hiszen magabizto­san verte a hasonló játékerőt képviselő nyírségi alakulatot. Jó hú, hogy újabb győzelmük­kel Molnárék a tabella elején tanyáznak. Sz. Tisza SE I-DIósgyőr 5:13 Tiszás győzelmek: Lesskó L. 2, Börzsei, Hubert, Tóth és a Bör- zsei-Hubert páros. A vendégek szoros mérkő­zéseken, de megnyerték az összecsapást. Kemecse-Sz. Tisza SE L 12:6 Tiszás győzelmek: Tóth 2, Bör­zsei, Hubert, Lesskó L. és a Lesskó-Tóth duó. Az alaposan megerősödött házigazdákkal szemben jól helytállt a szolnoki gárda, de többre nem futotta erejéből. Célba ért a száguldó cirkusz Michael Schumacher és a Ferrari sikeréve volt 2004 Az Idei esztendő utolsó dobogósai: Klmi Ráikönnen. Juan Pablo Montoya és Rubens Barrichello Vendéglátós bajnokok Lazányi Hetedik alkalommal csaptak össze kispályás labdarúgásban Szolnok sörözőit, éttermeit, szállóit üzemeltetők az elmúlt hét végén az általuk alapított Vendéglátó Kupáért A jó han­gulatú és sportszerű mérkőzé­sek - mint a megelőző években - vasárnap 9 órától délután 3 óráig megállás nélkül folytak a tiszaügeti körcsarnokban. A 15 mérkőzésen a játékosok nem szenvedtek gólínségben, ösz- szességben 67 találat született. A kupát a Bajnok Étterem nyer­te veretlenül, a Nádas Étterem és a vendégként meghívott Szolnoki Önkormányzat csapa­ta előtt. Ezzel a Bede Gyula ve­zette legénység immár harma­dik alkalommal vihette el az egy éve örökös vándordíjként szolgáló serleget. További sor­rend: 4. Tisza Szálló, 5. Kápolna Étterem, 6. Dreher Söröző. Az idei torna legjobb kapusá­nak Bak Sándor (Tisza Szálló), legjobb mezőnyjátékosnak Sza­bó Károly (Nádas Étterem) bizo­nyult az alkalmi zsűri szavaza­tai alapján. A gólkirályi címet Bogdán András (Bajnok Étte­rem) érdemelte ki. Juan Pablo Montoya nyerte az 55. Forma-l-es autós világbaj­nokság utolsó futamának számí­tó Brazil Nagydíjat, mögötte Kimi Räikkönen és Rubens Bar­richello következett. A Williams- BMW-től távozó kolumbiai sztár F— 1-es pályafutása 4. diadalát ünnepelte. Jó versenyzést köve­tően a 16. helyen ért célba Baumgartner Zsolt A magyar püóta az évadzáró verseny hét­végéjén szinte hibátlanul veze­tett, és a szabadedzéseken, vala­mint az időmérő után a verse­nyen is kihozta a maximumot az autóból, és ezzel magabiztosan utasította maga mögé csapattár­sát, az olasz Gianmaria Brunit — Az idény utolsó versenye rendkívüli fontos minden pilóta számára, és látható volt, hogy mindenki nagyon akar bizonyí­tani. Igaz volt ez a mezőny elejé­re, és a végére is. Sajnos egy megfázás miatt lázasan vágtam neki a futamnak, de szerencsére ez nem zavart meg az összponto­sításban. Nagyon nagy meccset vívtunk Brunival, de igazán kö­zel nem is tudott hozzám kerül­ni, aminek nagyon örülök - érté­kelt a magyar versenyző. Baum­gartner azt is elmondta, hogy él­vezte az egész hétvégét, az autó­val ezúttal nem volt gondja, és jó ritmusban tudott vezetni. A ma­gyar püóta hozzátette: nem tit­kolja, hogy az év elején nem volt könnyű elviselni a néha méltat­lan kritikákat, és azt, hogy min­denki Brunit tartotta a jobb püó- tának, továbbá igyekeztek beállí­tani kettejük párharcát úgy, mintha esélye sem lenne. - A jö­vőt illetően még sok a bizonyta­lanság, egyelőre minden képlé­keny, de ezt a számomra felejthe­tetlen évet már senki nem veheti el tőlem - zárta brazíliai beszá­molóját az összetettben 20. he­lyen záró Baumgartner Zsolt Az 55. Forma-l-es világbajnok­ság végeredménye, versenyzők: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 148 pont, 2. Barrichello (brazü, Ferrari) 114, 3. Button (angol, BAR-Honda) 85, 4. Alonso (spa­nyol, Renault) 59, 5. Montoya (kolumbiai, Williams-BMW) 58, 6. Trulli (olasz, Renault 46, Toyo­ta 0) 46, 7. Räikkönen (finn, McLaren-Mercedes) 45, 8. Szato (japán, BAR-Honda) 34, 9. R. Schumacher (német, Williams- BMW) 24, 10. Coulthard (skót, McLaren-Mercedes) 24, 11. Fisi- cheüa (olasz, Sauber-Petronas) 22,12. Mássá (brazü, Sauber-Pet­ronas) 12, 13. Webber (ausztrál, Jaguar-Cosworth) 7, 14. Panis (francia, Toyota) 6, 15. Pizzonia (brazü, Williams-BMW) 6, 16. KUen (osztrák, Jaguar-Cosworth) 3, 17. da Matta (brazü, Toyota) 3, 18. Heidfeld (német, Jordan- Ford) 3, 19. Glock (német, Jor- dan-Ford) 2, 20. Baumgartner Zsolt (Minardi-Cosworth) 1. Csa­patok: 1. Ferrari 262 pont , 2. BAR-Honda 119, 3. Renault 105, 4. Wiüiams-BMW 88, 5. McLa­ren-Mercedes 69, 6. Sauber-Pet­ronas 34, 7. Jaguar-Cosworth 10, 8. Toyota 9, 9. Jordan-Ford 5, 10. Minardi-Cosworth 1.