Új Néplap, 2004. május (15. évfolyam, 102-125. szám)

2004-05-24 / 120. szám

9 2004. Május 24., hétfő SPORT 11. OLDAL Fegyvernek már kieső helyen áll Labdarúgó NB III. Alföld- és Mátra-csoport Alföld-csoport Jamina-VLC Rákóczifalva 2-1 (2-0) Békéscsaba, 50 n„ v.: Kecskés Békéscsaba: Kollár - Szabó, Kis-Szabó, Varga, Nagy - Pusztai, Fehérvári, Friderikusz (Váradi), Katona (Zsibrita) - Hrabovszki, Horváth. Edző: Fiilöp Csaba. Rákóczifalva: Kupeczki - Lip- pai, Németh, Boda, Szeberényi (Hegedűs) - Ludasi, Tóth, Dras- kóczi, Horváth Cs. - Sárkány, Ruskó. Edző: Gömöri Béla. Gólszerzők: Fehérvári (28.), Katona (45.), illetve Ruskó (55.) Az első félidőben nagy fölény­ben játszott a Rákóczi, de két kontrából szerzett szerencsés góllal előnyhöz jutottak a hazai­ak. Szünet után gyorsan szépített a vendégegyüttes, ám ezt követő­en már csak helyzetekig jutott. Ezen a mérkőzésen nem a jobbik csapat győzött. Jók: Szabó, Pusztai, Katona, Fehérvári, Hrabovszki, ill. Lippai, Boda, Ludasi, Kupeczki. Fülöp Csaba: - Csapatomat nagyszerű emberek alkotják. Büszke vagyok, hogy az edzőjük lehetek. Gömöri Béla: - A mérkőzés fo­lyamán nagy fölényben játszot­tunk, a látottak alapján több gól­lal kellett volna győznünk. VERES T úrkeve-Veteriner— Fegyvernek 3-0 (2-0) Túrkeve, 450 n., v.: Bodac Túrkeve: Kiss Cs. - Debreczeni, S. Nagy K., Majláth, Tamás (Kán­tor) - Sólyom, Bálint, Kálai, Hor­váth - Bíró (Kormos), Szitkó (dr. Bodó). Edző: Csillag László. Fegyvernek: Fekete - Balázs, Szász, Bata, Balogh - Náhóczki, Farkas (Meggyes), Bohács, Gyá- nyi (Lukács) - Faragó A., Csor- tos. Edző: Öllé János. 22. perc: Bíró rosszul eltalált labdáját Fekete bevédte, 1-0. 33. perc: A késlekedő védők­nek köszönhetően Horváth a bal felsőbe lőtt, 2-0. 56. perc: Sólyom mintaszerűen fejelt Szitkó elé, aki közelről nem hibázott, 3-0. A lelkesen és a mezőnyben időnként ügyesen futballozó vendégek fokozatosan felőrlőd­tek a nagyobb játékerőt képvise­lő túrkevei nyomás közben. Ez­zel a vereséggel a vendégek visz- szacsúsztak a táblázat 14., már kiesést jelentő helyére. Jók: Horváth, Sólyom, Szitkó, Debreczeni, Kálai, ill. Fekete, Csortos. Csillag László: - Visszavág­tunk az őszi vereségért, s ami en­nél örvendetesebb, a hálónk ha­zai pályán még érintetlen. Öllé János: - Gyermeteg gólo­kat kaptunk. Gratulálok a Túrke- vének. MÁRKI Nagykáta—Szajol 7-2 (2-1) Nagykáta, 100 n., v.: Fülöp Nagykáta: Bak - Tóth, Czakó G. (Kwian), Balogh, Czakó N. (Szekeres)-Fejős, Offela, Collins (Tasi), Szabó - Schachtovszki, Borisz. Edző: Fejős Pál. Szajol: TóthZ. - Kovács, Ulvicz- ki, Liszka (Tóth J.), Csányi - Du­dás (Földi), Donkó, TóthGy.,Mo- rauszki - Hegedűs, Papp. Edző: Munkácsi József. Gólszerzők: Schachtovszki 3 (33. 55. 73.), Czakó N. (40.), Tasi (67.), Tóth (82.), Kwian (89.), ill. Ulviczki (22.), Morauszki (78.) Közepes iramú mérkőzésen a több helyzetet kidolgozó hazai csapat biztosan tartotta otthon a három pontot. Jók: Schachtovszki vezérleté­vel az egész csapat, ill. Morausz­ki Fejős Pál: - Nehéz mérkőzés volt, bár a gólkülönbség nem ezt mutatja. Munkácsi József: — Fegyelme­zetlen játékunkkal ennyire vol­tunk képesek. HAMAR Mátra-csoport Túra—Jászapáti 1-2 (1-1) Túra, 400 n„ v.: Váraljai Túra: Nagy G. - Gohér, Kati, Szilágyi, Gólya (Ángyási, Kup- csik T.) - Lilik, Gulács, Nagy Cs. Sukaly - Takács, Kovács. Edző: Aczél Zoltán. Jászapáti: Tajti - Vojtekovszki, Horváth, Kiss, Madarasi - Moso- nyi, Somodi, Kaszás, Sivák (Urbán) - Góhér (Szabari), Ládi. Edző: László István. Gólszerzők: Gohér (38.), ill. Kaszás (4.), Madarasi (83.) A tartalékosán felálló Jászapáti higgadt és fegyelmezett játékkal őrizte meg száz százalékos ide­genbeli mérlegét a mezőnyben fölényben lévő Túri együttes el­len. Jók: Gohér, Lilik, Takács, ill. Tajti, Horváth, Kiss, Madarasi, Vojtekovszki. Aczél Zoltán: - Gratulálok a bajnokcsapatnak, ma a szeren­csésebb együttes győzött. László István: - A mai mérkő­zésen játékosaim taktikai fegyel­mezettségből jelesre vizsgáztak és ismét győzelemmel örven­deztették meg lelkes közönségü- ket.___________illés Jászberényi SE Vasas-Taksony 0-2 (0-1) Jászberény, 200 n., v.: Gönczi. Jászberény: Ulviczki - Oláh, Szerencsi, Luca, Nagy - Sziráki (Kalla), Gulyás, Kónya, Beszteri (Bojtos) - Boros, Antal (Szászi). Edző: Lukácsi Antal. Taksony: Benya - Vaskó, Hég- ner, Gégény (Rideg), Szabó-An­tal, Zsiga, Jenei (Stancer), Komo­ri - Mészáros, Sándor. Edző: Weimper István. 40. perc: Egy jobbról belőtt lab­dát a védők nem tudták kifejelni, Ulviczki mellényúlt, a lecsorgót pedig Sándor az üres kapuba tal­palta, 0-1. 64. perc: Kónya szabálytalan­kodott a tizenhatoson belül - pi­ros lapot is kapott -, a büntető­ből Mészáros a jobb sarokba lőtt, 0-2. Az egységes csapat benyomá­sát keltő vendégek mezőnyben is sokkal jobbak voltak a Jász­berénynél, így a hazai együttes idei leggyengébb játékukkal még a pontszerzéstől is messze álltak. Jók: Luca, ill. Sándor, Mészá­ros, Szabó. Lukácsi Antal: - Remélem, most már mindenki elhiszi, hogy valóban a kiesés elkerülése a cél, de a mai meccs alapján ez na­gyon nehéz lesz. Weimper István: - Gratulálok csapatomnak a ragyogó játékhoz, tavaszi legjobb teljesítményünk­kel megérdemelt győzelmet arat­tunk. SZALÓKI Csak a Miklós szerzett pontot vendégként Jász-Nagykun-Szolnok megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság A Besenyszög a második félidőben átgyalogolt tószegi vendégén fotói mészáros Besenyszög—Tószeg 5-1 (1-1) Besenyszög, 150 n., v.: Jakab Besenyszög: Szirze - Szalai, Varga N., Varga Zs., Gilszki, Be- senyei (Szekeres), Danyi, Köves- di, Barna (Juhász), Tóth, Felföldi (Néri, Csabai). Edző.: Kiss Gyula. Tószeg:NagyZ. -Izsóid, Földi, Vincze (Nagy Cs.), Fazekas, Gyurkó, Mindé, Farkas, Seres, Tóth (Kállai), Kelemen. Edző: Pa­gonyi Ernő. Gólszerzők: Tóth T. 2 (12., 55.), Szalai (61.), Szekeres (65.), Bar­na (70.), ill. Gyurkó (35.) Az első félidőben a tószegi csa­pat nagy akarással játszott, míg a hazaiak nem találták a ritmust. Szünet után viszont egy másik Besenyszög jött ki a pályára és végül nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Jók: Tóth-tal és Kövesdivel az élen az egész csapat, ill. Izsóid, Fazekas, Farkas. Kiss Gyula.: - Az első félidőt átaludtuk, a másodikban már azt játszottuk, amit megbeszéltünk. Pagonyi Ernő: - Megérdemelt a hazaiak győzelme, sajnos mi olyan kevesen vagyunk, hogy most is 10 emberrel fejeztük be a mérkőzést. Ifi: 3-2 strommer Jánoshida—Kun FC 3-2 (2-0) Jánoshida, 150 n., v.: Halgat Jánoshida: Kiss A. -KissS. (Ri­deg), TóthZ., Gazsi, Szöllősi, Se­rényi, TóthP., TóthG., Pesti, Czi- bak, Kátai (Kovács). Edző: Tóth Gábor. Kun FC: Tatai - Hevesi-Tóth, Lukács, Farkas, Balogh, Gácsi, Urbancsok, Molnár, Nyolczas, Dobó (Oláh), Somogyi. Edző: Szabó András. Gólszerzők: Tóth P. 2 (12., 27.), Czibak (86.), ill. Molnár (47.), Farkas (55.) A széltől támogatott hazai együttes az első félidőben több­gólos előnyre is szert tehetett vol­na, de elhibázta lehetőségeit. A kultúráltan és sportszerűen ját­szó vendégcsapat megérdemel­ten egyenlített, ám nem elégedett meg az egy ponttal, kitámadott és ezt a hidaiak egy kontratámadás végén góllal büntették. Jók: Tóth R, Kiss A., Tóth G. (a mezőny legjobbja), ill. Farkas, Gácsi. Tóth Gábor: - Ezt a győzelmet sérült játékostársunk mielőbbi gyógyulására ajánljuk. Szabó András: - A végjátékban fegyelmezetlenek voltunk, ro­hantunk előre, ahelyett, hogy megbecsültük volna az értékes egy pontot. Ifi: 0-5 SZÖLLŐSI Mezőtúr—Tiszaföldvár 3-2 (1-0) Mezőtúr, 200 n„ v.: Gera Mezőtúr: Nagy S. - Rimóczi Z. (Kiss R), Barna, Szőke, Gergely (Kiss A.), SőrésL., Kinyik, Rimó­czi Cs. (Dávid), Békési (Varga), Nagy G., Sőrés Zs. Edző: Csanálo- si Miklós. Tiszaföldvár: Gerhát - Sike, Szarvas, Czető, Szilágyi, Sztrim- bei, Hanga (Lukács), Kiss, Kol­lár, Szikora (Terenyei), Kósa. Edző: Rózsavölgyi László. Gólszerzők: Kinyik (23.), Rimó­czi Cs. (60.), Sőrés Zs. (90.), ill. Kollár (82., tizenegyesből), Szil­ágyi (89.) A vendégek játéka nem kény­szerítette nagy erőbedobásra a hazaiakat, akik a biztos előny tu­datában a hajrára kiengedtek és ez majdnem fnegbosszulta ma­gát. Jók: Kinyik, Sőrés Zs., ill. Szar­vas, Kósa, Gerhát Csanálosi Miklós: - Hoztuk a papírformát, igaz a végére izgal­massá tettük a mérkőzést. Rózsavölgyi László: - Figyel­metlenségünk egy pontba került. Ifi: 2-1 varjú Kunhegyes­Törökszentmiklós 1-4 (0-2) Kunhegyes, zárt kapuk mögött, v.: Balogh Kunhegyes SE: Kota - Kovács J., Dienes (Albert), Csubra, Rentai, Gál, Virraszkó, Kiss, Tóth, Sós, Rózsa. Edző: Varga Zsolt. Törökszentmiklós: Hagyó - Or­bán, Lóié, László, Kozák E. (Er­dős), Barabás, Papp, Kinyik (Ko­zák M.), Babella (Váradi), Erdei, Angyal. Edző: Kun Mihály. Gólszerzők: Kiss (88.), illetve Angyal 2 (14.69.), Erdei (4L, 73.) Az utóbbi hetek történései kiüt­köztek a hazai csapat teljesítmé­nyén, a Törökszentmiklós a látot­tak alapján teljesen egyértelmű győzelmet aratott. Jók: Kota, ill. Orbán, Lóié, Lász­ló, Erdei, Angyal Varga Zsolt: - Bármennyire is fájó a vereség, ma egy jobb csa­pattól kaptunk ki. Kun Mihály: - Az történt a mérkőzésen, amit elterveztünk, gratulálok a csapatomnak. Ifi: 2-6 SZABÓ GY. Jászárokszállás— Tiszaszentimre 4-0 (2-0) Jászárokszállás, 300 n., v.: Mar- kóth I. Jászárokszállás: Czékmán - Muntyán (Gephard), Simon, Ör­dög, Ivony, Éliás, Bódis, Csömör, Fiileki (Nemoda), Pittner, Szabó. Edző: Csikós József. Tiszaszentimre: Ladányi - Ni- cora, Szőke, Dajka, rostás (Sipos S.), Lendvai, Kiss L.IL, Novák, Kovács, Nagy, Sipos J. Edző: Kiss László Gólszerzők: Simon 2 (10., 63.), Szabó (26.), Bódis (69.) A nagy kedvvel játszó hazai csapat sorra dolgozta ki a helyze­teket, s ha a kapu előtt kissé job­ban koncentrál, akár két számje­gyű győzelmet is arathatott volna a hősiesen védekező vendégek ellen. Jók: Szabó, Simon, Ördög, Ivony, ill. Ladányi, Lendvai, No­vák. Csikós József: - Közepes játék, sima győzelem, ennyivel jobbak voltunk. Kiss László: - Gratulálok a ha­zai csapatnak, és további sok si­kert kívánok. Ifi: 6-1 _____________FARKAS Ti szafüred—Újszász 3-1 (2-1) Tiszafüred, 300 n„ v.: Tyukodi Tiszafüred: Kalóz - Tóth T., Földvári, Antal, Nagy, Tóth F., Németh (Orosz), Csuhay, Dajka, Rézműves, Járdán (Szigetvári). Edző: Kovrig Zoltán Újszász: Szaszkó - Rézsó, Far­kas (Turza), Makai, Vasas, Szil- vási, Gulyás, Kerekes (Rimóczi), Bálint, Boros, Katona. Edző: Vígh Tibor Gólszerzők: Rézműves 2 (7., 25.), Antal (62.), ill. Gulyás (43.) Színvonalas játékvezetést és kultúrált, szimpatikus ellenfelet látott a füredi publikum. A kapu­sait eltiltás és autóbaleset miatt nélkülöző hazaiak igazi csapat­ként küzdöttek, s bár sok helyze­tet dolgoztak ki, „csak” hármat értékesítettek. Jók: Földvári, Antal, Csuhay, Tóth T„ Tóth F., Dajka, ill. Boros, Szilvási, Gulyás Kovrig Zoltán: - Nagyobb ará­nyú győzelmünket az utolsó pilla­natban rosszul megválasztott döntéseink akadályozták meg, de így is értékes győzelmet arattunk. Vígh Tibor: - Könnyen elkerül­hető gólokat kaptunk, és 2-1-nél ziccerlabdánk volt, de ennek elle­nére megérdemelten nyertek a hazaiak. Ifi: 3-1 ÁBRAHÁM Jászladány-Abádszalók 3-1 (2-0) Jászladány 200 n„ v.: Jancsó Jászladány: Lakatos - Drávái, Drávucz, Szabó, Kalmár, Bogi A. (Csikós J.), Mihályi, Tóth (Kere­pesi), Berényi (Puzsomai), Csi­kós N., Ádám (Bogi K.). Edző: Rostás Sándor. Abádszalók: Kovrig - Szabó (Molnár), Sipos, Káli, Takács, Varga, Vona, Vasas, Oláh, Dar­vas, Szoboszlai. Edző: Vasas Kár­oly. Gólszerzők: Mihályi (3.), Tóth (31.), Csikós N. (69.), ill. Vona (72.) A lelkes hazai csapat szervezett játékával, jó kontráival, megérde­melten nyerte a mérkőzést a jó erőkből álló ellenfelével szem­ben. Jók: Mihályi vezényletével az egész hazai csapat, ill. Vona Rostás Sándor: - Igen kulturál­tan játszó csapatot sikerült lelkes, jó játékkal megverni. Vasas Károly: - Azt a pár em­bert sajnálom, aki hétről-hétre jár edzésre, gratulálok a hazai csa­patnak. Ifi: 4-0 GULYÁS Jászfényszaru— Kunszentmárton 2-0 (0-0) Jászfényszaru, 150 n„ v.: Tűhegyi Jászfényszaru: Mészáros - Ecker, Pál, Zigansin, Vancsik, Vi­tányi, Balogh, Podhorszky (Hor­váth), Gerőcs, Molnár (Guba), Nagy. Edző: Szabó Imre. Kunszentmárton: Berta - Kul­csár, Apatóczki, Garáz, Földi, Bende, Pálinkás, Petróczki, Jó- zsa, Botlik, Gálfi. Edző: Földi Ti­bor. Gólszerzők: Balogh (57.), Vitá­nyi (66.) Az első félidei altató játék után a másodikban nagyobb akarással és gyorsabban játszottak a hazai­ak, s ez három pontot eredmé­nyezett. Jók: Vancsik, Balogh, Zigansin, Mészáros, ill. Apatóczki, Petrócz­ki, Pálinkás, Gálfi. Szabó Imre: - A második fél­idei játékunkkal egy jó Kunszent­márton sikerült legyőznünk. Földi Tibor: - Nagyon jó képes­ségű ellenféllel szemben, ezer sebből vérző csapatunk becsüle­tesen helytállt. Gratulálok a meg­érdemelt hazai győzelemhez. IfL 10-0 ___________CSERHÁTI