Új Néplap, 2003. december (14. évfolyam, 279-303. szám)

2003-12-15 / 291. szám

EletMód Szolgáltatás Kék tükör Rejtvény — Horoszkóp — Rádió- és Zsebesek és pengézők — Veszélyes tévéműsor betörők nyomában 11. oldal 12. oldal Ezüstérem az ezüstvasárnapon Egy szinte megnyert világbajnoki döntőt veszített el hosszabbításban a magyar női kézilabda-válogatott Zágrábban. A franci­ák a vb-k történetében először lettek aranyérmesek. Kézilabda-vb A mérkőzés elején 3-1-re vezettek a franci­ák, de a rendes játék idő végéig utoljára. A magyarok, különösen Görbicz, Radulovics és Pálinger parádés játékával 6 góllal húztak el a második félidőben ellenfelüktől, ám a hajrában érthetetlenül elkapkodták a táma­dásokat. Ezért nagy árat fizettek, ugyanis a gallok kiegyenlítették a mieink által már megnyert meccset. Az utolsó támadásnál Görbicz elejtette a labdát, majd piros lapot érően lerántotta ellenfelét, s az időn túli he­test Lejeune belőtte (28-28), így jött a hos­szabbítás! Közben a magyar játékos a lelá­tón sírva fakadt. A ráadás kettős francia em­berelőnnyel és Pálinger-védéssel kezdődött, aztán Lejeune, Korfanty és Pecqueux-Rol- land lőtt a kapuba, így maximálisan kihasz­Franciaország—Magyarország 32-29 (8-11, 28-28), hosszabbítás után Zágráb, 9000 n., v.: Amaldsson, Vidarsson (iz­landiak) Franciaország: Nicolas — Cano 4, Jacques- Szabo 5, Pecqueux-Rolland 4, Delerce 1, Le­jeune 4/2, Tervei 4. Csere: Dudziak (kapus), Wendling 1, Korfanty 4, Herbrecht, Cendier Ajaguin, Vogein 3, Myaro 2. Magyarország: Pálinger - Lovász 2, Pigniczki 2, Bohus, Görbicz 4, Ferling 3, Kirsner 1. Cse­re: Radulovics 13/6, Kulcsár 3, Siti, Farkas 1. Hétméteresek: 5/2, ill. 7/6 Kiállítások: 12, ill. 14 perc Piros lap: Görbicz (60.) nálta a rivális a lét­számfölényt. A vb leg­jobb kapusának vá­lasztott Nicolas több­ször is jól védett, de Radulovics büntetőjé­nél tehetetlennek bi­zonyult (31-29). Tér­félcsere következett, majd Radulovics egy és Farkas két kísérlete akadt el a kapusban, míg Siti csúnyán fölé lőtt, de Pálinger megint védett. Idő­kényszerbe került a magyar csapat, s Kul­csár kiharcolt egy büntetőt, amelyet Ra­dulovics elrontott, s ezzel a franciák nyer­tek. A magyar váloga­tott annak köszönheti nagyon fájó vereségét, hogy a hajrában ösz- szeroppant. Az 54. percben még hat gól volt az előny, de a franciák nem törőd­tek a körülmények­kel, a szurkolóiddal, hanem a maguk javá­ra fordították a finálét. Az All Star-váloga- tott, kapus: Valerie Nicolas (francia), jobbszélső: Vu Szun Hi (dél-koreai), jobb oldali átlövő: Radulo­vics Bojana, irányító: Görbicz Anita, beál­lás: Isabelle Wendling (francia), bal oldali átlövő: Olena Cigica (ukrán), balszélső: Tan­ja Oder (szlovén). Matthäeus a kapitány Labdarúgás A Magyar Labdarúgó Szövetség vasárnap délelőtti, rendkívüli el­nökségi ülése után bejelentet­ték, hogy január 1-jétől Lothar Matthäeus lesz a válogatott szö­vetségi kapitánya.- Azért vállaltam el ezt a fel­adatot, mert úgy gondolom, több van a magyar csapatban, mint amit az elmúlt években mutatott. A legfőbb célunk az, hogy húsz év után ismét világ- bajnokságon szerepelhessen a csapat - mondta Matthäeus, majd hozzátette: amennyiben mindenki hisz és együtt dolgo­zik az álom megvalósulásáért, akkor beérik majd a munka gyü­mölcse. - A hit hegyeket moz­gat meg - fogalmazta meg tevé­kenységének filozófiáját a ko­rábbi aranylabdás labdarúgó. A német edző szombaton késő es­te mondott fel eddigi állomáshe­lyén, 4 Bajnokok Ligájából ki­esett Partizán Beogradnál, de ezzel kapcsolatban kijelentette: ennek semmi köze ahhoz, hogy most egy új feladatot vállalt el, mivel onnan személyes okok miatt mindenképpen távozott volna. Felesége ugyanis Buda­pesten él és dolgozik. — A világ- bajnoki selejtezőcsoportunkat nehéznek ítélem meg, mivel há­rom gárda is esélyesebb nálunk, de ennek ellenére hiszek abban, hogy az első kettő között tu­dunk végezni - latolgatott Mat­thäeus. Klub Világkupa A Libertadores Kupa-győztes ar­gentin Boca Juniors nyerte a lab­darúgó Klub Világkupát, miután a jokohamai mérkőzésen 11- esekkel legyőzte a Bajnokok Li­gájában címvédő AC Milant. Boca Juniors-AC Milan 1-1 (1-1, 1-1, 1-1), 11-esekkel 3-1 Jokohama, 67 ezer n„ v: Iva­nov (orosz) Gólszerzők: Donnet (28.), il- letve Tomasson (23.). ■ Sziporkáztak a házigazdák Diósgyőri KSK-Szolnoki MÁV-Coop SE 97-67 (33-21, 19-20, 26-15, 19-11) Női kosárlabda, NB I., A CSOPORT, 9. FORDULÓ Miskolc 1800 n. V.: dr. Valovics, Kóthay. Diósgyőr: Brosovszky 10/3, EÖRDÖGH 21/6, CSÁVAS 18/3, ABROMAITE 12, JACKSON 21. Csere: Hadzsovics 7, Koncz 4, Bellovai 4. Edző: Miien Vukicse- vics. MÁV-Coop: Djelmis 6, Csá­kány 17/3, Bjelica 12, Farmer 15, Perovics 2. Csere: Engler 3, Papp 12, Szélesy. Edző: Tapodi Péter. Az eredmény alakulása. 5. p.: 15-8, 15. p.: 42-33, 25. p.: 65-44, 35. p.: 84-60, 38. p.: 93-67. Kipontozódott: Abromaite a 35. percben. Rossz előjelekkel készülődött a coopos hölgykoszorú az eszten­dő utolsó bajnoki találkozójára, amely egyben rangadónak is minősült. Papp Krisztina vállsérüléssel, Gina Farmer pedig beteg­séggel küszködött egész héten, csak közvetlenül a mérkő­zés előtt dőlt el,’ hogy vállalják a fellépést. Meglepetésre a Diós­győrnél ebben az évad­ban először Brosovszky Mónika kezdett irá­nyítóként Hadzsovics helyett. Mindez jó húzásnak bizonyult, hiszen szárnyaltak a házigazdák: Csávás- ék 69%-os dobótelje­sítménnyel rukkol­tak ki az első ne­gyedben. A mieink viszont puhán vé­dekeztek vendéglá- r tóik palánkja alatt sorra hibázták el a ziccereket. így nem csoda, I# hogy 10 perc já­tékot követően egy tucat ponttal vezetett a DKSK. A következő já­tékrész elején úgy tűnt, hogy fel­zárkózik a szolnoki csapat, hi­szen egy pillanat alatt 6 pontot fa­ragtak hátrányukból. A várt feltá­madás sajnos elmaradt, Perovi- csék hibát-hibára halmoztak. Ta­podi edző sűrű cserékkel próbálta frissíteni meglehetősen fásult ta­nítványait. Mindhiába, mert a Di­ósgyőr jó napot fogott ki és tet­szés szerint szerezte találatait. A szünetet követően Brosovsz­ky triplával, Jakson duplákkal már 20 pontosra növelte a felek közötti különbséget. A MÁV- Coop játékosai ezúttal közeli szemlélői voltak a diósgyőri pará­dénak, és úgy tűnt, hogy kataszt­rofális vereséget szenvednek. Mint ahogy ez lenni szokott, a ha­zaiaknak szinte minden sikerült, míg a szolnokiaknak semmi. Most jött ki rajtuk a sorozatmecs- csek okozta fizikai és szellemi fá­radtság. A hajrában már csak azért küzdöttek a Tisza-partiak, hogy elkerüljék a 100 pontot, melyre az utóbbi esztendőkben nem akadt példa. Mint a végered­ményből is kiderül, ez volt szá­mukra a rangadó egyetlen pozití­vuma. Miien Vukicsevics: - Nagyon készültünk az összecsapásra, sok minden bejött, de megdolgoz­tunk a sikerért. Tapodi Péter: - Két do­log okozta csúfos veresé­günket, jól játszottak a hazaiak, mi pedig a várt­nál gyengébben. Sok problémával küzdöttünk a héten, de ez sem lehet mentség vereségünkre. További eredmény: Sop- ron-ORSI-PVSK 57-69. _________________vtot Sz élesy „Juca” ezúttal keveset töltött a pályán, ő sem tudott segíteni a csapatán FOTÓ! CSABAI Férfi kosárlabda NB l/A Idegenben továbbra sem megy Soproni Ászok-SMAFC-Mol Szolnok 95-94 (18-27, 23-15,15-16, 25-23,14-13) Sopron, 500 n. V.: Váradi, Török. SMAFC: McDANIEL 21, PALOTAI 15/9, Rawlins 14/3, Mogyoróssy 2, VILCINSKAS 14. Csere: WALKE 14, Sallay 2, Pojbics 13/9. Edző: Vetési Imre. Mól Szolnok: Takács 7/3, VAISVILA 23/6, KOBALE 38/18, OROSZ 15, Masiulis 6. Csere: Cziczás 1, Mérész 4, Rusznák. Edző: Rezák László. Az eredmény alakulása. 5. p.: 10-13, 15. p.: 32-34, 25. p.: 52-51, 35. p.: 66-69. A házigazdáknál felgyógyult sérüléséből az egykoron Szol­nokon is szerepelt litván center Vilánskas, aki rögtön a kezdő ötösben kapott helyet. Higgadt és fegyelmezett játékkal kezd­tek a molosok, dobóhelyzetekig kijátszott akcióikat rendre ko­sárral fejezték be az első negyedben. A rutinos Walke beállítá­sa jót tett a hazaiaknak, akik egyre jobban pörögtek, és a szü­netig egy pontra megközelítették vendégeiket. A fordulást kö­vetően ismét a szolnokiak percei következtek, akik nyolcpon­tos előnyre tettek szert. A hajrában már-már győztesnek lát­szott az Olaj, hiszen 75-66-ra vezettek, ám a soproniak két perc alatt 10 büntetőt dobhattak - hála a bírópárosnak -, és ezzel kiegyenlítették hátrányukat. A hosszabbításban egymás nyomában loholtak a felek, Palotai utolsó másodpercekben el­ért találatával nyertek a szerencsésebb hazaiak. Vetési Imre: — Minden, ami szép és jó és izgalmas egy fér­fimeccsen, benne volt a mai találkozón. Rezák László: — Jobbak voltunk, mint vendéglátóink, de öten hat ellen játszottunk... További eredmények: Albacomp—Körmend 72-56, Nyír- egyháza-Falco 87-75, Kaposvár-Debrecen 75-76, MAFC— ZTE 71-54, Dombóvár-Kecskemét 93-74 ■ Röplabda Extraliga Eldádáztak a dágiak Dág SE—Szolnoki Titász RK Sí 3:0 (20,20,22) Dág 300 n., v.: ifj. Juhász, Mezőfy Dág: OSZUSKA G., OSZUSKA Z. II., SZAUTER, Zirigh, Oszuska Z. I., Haltrich. Csere: Bach, (liberó), Torza, Hor­váth. Edző: Bognár Ellák. Titász: Surányi, Juhász, Tóth, Szegedi, Gulyás, Melicher. Csere: Illés (liberó), Pénzes. Edző: Surányi Márton. Eredmény alakuíása, I. játszma: 4:2, 4:7, 10:13, 15:18, 20:18. II. játszma: 5:6, 10:9, 16:12, 20:14. III. játszma: 3:5, 11:13,15:13,21:17,22:20. Színvonalas mérkőzésen az első játszma közepétől felja­vult hazaiak megérdemelt győzelmet arattak az idegesen, s ezáltal gyengén teljesítő ellenfelükkel szemben. A vendégek, az utóbbi idők összecsapásain történt kima­gasló hozzáállásukhoz, szokatlanul erőtlenül, hitehagyottan játszottak. Bognár Ellák: - A fiatalok lelkes és erőteljes játéka meg­hozta a sikert, kezd beérni a sok munka. Surányi Márton: - Ilyen idegesen és gyengén már rég lát- tam a csapatot játszani. __________________________csomós Víz ilabda OB I., 9. forduló Elképzelést nélkülöző hazaiak Szolnoki VSC—Ybl-Szt. István Egyetem SE 3-7 (2-1,1-1,0-3,0-2) Damjanich uszoda, 100 n. V.: Székely Z., Madaras. Szolnok: Kis T. — Balog, Egedi, Mohi 1, BOROS 2, Varga Z., Kenéz. Csere: Hangay, Arroyo, Balogh, Broome. Edző: Hasznos István. Szt. István Egyetem: LACZÓ - Szabó Z. 1, Povázai 1, VO­GEL 1, SZABÓ G. 2, CSEH S. 1, Müller 1. Csere: Koncz, Már­ton, Kádár, Szőcs. Játékos-edző: Martinovics György. Emberelőnyből: 7/2, ill. 10/5. Négyméteresből: 1/1, ill. — Kipontozódott: Broome a 25. percben. A hazai medencében nyeretlen szolnoki csapat győzelem­re készült az újonc egyetemistákkal szemben. Boros és Szabó G. gólpárbajával indult a hátsó régióban tanyázó csapatok csa­tája. Már ekkor lehetett látni, hogy a fővárosiak okosabban és agresszívabban játszanak, mint vendéglátóik, akik olykor fö­löslegesen erőltették a centerjátékot, mert Vogel vezérletével jól bekkeltek az egyetemisták. A folytatásban Vogel bizonyí­totta, hogy nemcsak a védekezéshez, hanem a támadáshoz is ért, hiszen az ő góljával egyenlített csapata. Kisvártatva Pová­zai révén először vezettek a budapestiek a mérkőzésen. Ezt követően csak rohant az eredmény után a szolnoki legénység, Vargáék ordító helyzeteket hibáztak, míg a higgadtabb vendé­gek Szabó Z. találatával kétgólosra növelték előnyüket a záró negyedre. A hajrában sem változott sajnos a játék képe, a pá­lyaválasztó együttest már csak a szíve vitte előre, játékosai újabb ziccereket hibáztak, míg a másik oldalon Cseh Sándor és Müller higgadtan értékesítette lehetőségét, beállítva a vég­eredményt. Csak azok számára meglepetés az eredmény, akik nem látták a mérkőzést, ugyanis a szárnyaszegett hazaiaknak esélyük sem volt pontszerzésre. Vasárnap esti mérkőzésen: Vasas-Szolnoki VSC 20-3. Hasznos István: - Nem tudok mit mondani... Martinovics György: - Fegyelmezett, okos játékkal bravú­ros győzelmet arattunk. További eredmények: Vasas-BVSC 9-3, Eger-Cegléd 6-5, OSC-Szentes 12-6, Domino-FTC 9-6. vécsé Lovász Zsuzsáék (fehérben) végig parádésan játszottak a döntőben, ám a hajrában kap­kodtak Gólkirálynő: Radulovics 97 találattal, a legértékesebb játékos: Nicolas, a legsportsze­rűbb csapat: Koreai Köztársaság, a legsport­szerűbb játékos: Esteile Vogein (francia). ___________________________________!