Új Néplap, 2003. október (14. évfolyam, 229-254. szám)

2003-10-13 / 239. szám

2003. Október 13., hétfő 11. OLDAL SPORT Rákóczi megállította a listavezetőt Labdarúgó NB III. Alföld-, és Mátra-csoport, 9. forduló Fegyvernek—Tápiószecső 1-3 (0-1) Fegyvernek, 250 n„ v.: Rácz Fegyvernek: Tarjányi - Szász, Tukarcs, Bohács, Farkas, Fridiik (Gyáni), Balogh, Náhóczi (Ba­lázs), Csortos, Faragó A., Faragó Zs. (Lukács). Edző: Öllé János Tápiószecső: Nagy - Németh, Katczenbach, Kovács (Vikor), Mül­ler, Majzik, Simon, Holló, Koltai (Bállá), Grezsák (Földvári), Hor­váth. Edző: Katzenbach Imre Gólszerzők: Faragó A. (63.), ill. Holló (45., tizenegyesből), Gre­zsák (70.), Bállá (81.) Kiáílítva: Nagy (44.) Végig partiban volt a hazai csa­pat, de a góllövés a vendégeknek ment jobban. Jók: Tarjányi, Tukarcs, Bohács, ill. Majzik, Simon, Olló, Vikor Öllé János: - Közel álltunk a jó eredményhez, de egyéni hibáinkat kíméletlenül kihasználták a vendé­gek. Katzenbach Imre: — Sportszerű mérkőzésen jobb képességű csapa- tom megérdemelten nyert, ipacs Békéscsaba Jamina- Szajol 3-1 (2-1) Békéscsaba, 100 n„ v.: Németh Békéscsaba: Kollár - Szabó (Hor­váth), Laurinyecz, Nagy, Kerepecz- ky, Pusztai, Fehérvári, Karilla, Vib- rita (Kis-Szabó), Balogh, Hrabov- szki (Kertész). Edző: Ottlakán Mi­hály Szajol: Szabó - Morauszki, Du­dás, Csányi, Hegymegi (Erdei), Donkó, Tóth Gy., Tóth T., Fábián, Farkas, Urbán (Lifka). Edző: Mun­kácsi József Gólszerzők: Fehérvári (5., tizen­egyesből), Kerepeczky (30.), Ba­logh (63.), ill. Donkó (33., tizenegyes­ből) A küzdelmes mérkőzésen a hazai csa­pat többet tett a győzelem érdekében. A fiatal vendégegyüttes ezúttal felnőtt a feladathoz, de a kapu előtti megoldások­ban lassú és körülményes volt. Jók: Kis-Szabó, Pusztai, Laurinyecz, Kerepeczky, Tóth T. Ottlakán Mihály: — Sa­ját magunknak tettük ne­hézzé a mérkőzést. Munkácsi József: - Nem volt megfelelő a csapategy­ség, lehetőségeinket nem tudtuk kihasználni, pedig már jobban játszottunk mint a múlt héten, hamar Túrkeve-Veteriner— Rákóczifalva 3-3 (1-1) Túrkeve, 450 n„ v.: dr. Chrisztián Túrkeve: Kiss - Bálint, Kálai, Fekete (dr. Bodó), S. Nagy, Kántor (Sass), Kui, Sólyom (Debreczeni), Kormos, Szitkó, Majláth. Edző: Csillag László Rákóczifalva: Kupecz- ki R. - Lippai, Németh, Boda, Ludasi, Kácser, Draskóczi, Horváth, Ruskó, Erdélyi, Sárkány. Edző: Gömöri Béla. Gólszerzők: Szitkó 2 (6., 88.), dr. Bodó (70.), ill. Ruskó 3 (44., tizen­egyesből, 65., 74.) Az első 20 percet hazai mezőnyfö­lény jellemezte. A második félidőt a vendéglátó pontat­lan átadásai és Ruskó rutinos játéka tette em­lékezetessé. Szitkó, Maj- i, ill. Boda, Rus­kó, Kupeczki, Draskóczi Csillag László: — Az első fél­időben jó játékkal eldönthettük volna a mérkőzést, de helyzeteink kimaradtak, így a máso­dik játékrészben küzdenünk kellett, hogy továbbra is veretlenek maradjunk. ill. Csányi, Gömöri Béla: — Bár benne volt a meccsben a győzelem lehetősége, hi­szen kétszer is vezettünk, de a látottak alapján a döntetlen igazságos. márki MAtra-csoport Jászberény SE Vasas—Dunakeszi 1 -1 (1-0) Jászberény, 300 n„ v.: Tyukodi Jászberény: Ulviczki - Oláh, Szeren­csi, Sziráki, Beszteri, Bojtos (Györki), Lukácsi, Kónya, Nagy A., Luca, Gulyás. Edző: Vígh Tibor. Du­nakeszi: Bor­széki - Stolcz, Tóth, Jávor ( K l e - ment), Less T., Nikesy, Bemáth, Szűcs, Less K., Csesz (Varga), Ig­nác (Kiss). Edző: Szabó György 31. perc: Gulyás 18 m- ről kilőtte a bal sarkot, 1-0. 44. perc: Less Tamást a játékvezető ki­állította. 49. perc: Cseh balról belőtt szabadrú­gását a védők asszisztálása mellett Stolcz 10 m-ről a kapu bal oldalába fejelte, 1-1. A mezőnyben jól adogató vendégeket az első félidőben teljesen beszorította a Jászberény, de szünet után a Dunakeszi kihasználta a hazaiak figyelmetlenségét és egyenlített. Jók: Szerencsi, Kónya, ill. Jávor, Stolcz, Csesz. Vígh Tibor: - Biztos győzelmet en­gedtünk ki a kezünkből, hiszen 1-0-nál meg volt a ziccerünk, mi pedig az egyen­lítő gólnál elbambultunk. Szabó György: — Az első félidőben a hazai csapat akarata érvényesült, fordu­lás után azonban tíz emberrel is sikerült egyenlítenünk. Az eredmény reális. SZALÓKI Mezőkövesd— Jászapáti 1-3 (0-1) Mezőkövesd, 1000 n., v.: Solymosi Mezőkövesd: Varga - Soltész, Tari, Bo­csi, Kovács, Oláh, Farkas, Nyeste, Kuruc (Besenyei F.), Ragó, Karancsi. Edző: Nyi- kos Mátyás Jászapáti: Tajti - Horváth, Mosonyi, Kaszás, Sivák, Urbán, Gephart (Kiss), Vígh, Bercsényi (Donkó), Ládi, Szamosi (Bobák). Edző: László István 8. perc: Szamosi futott el a bal szélen, mesterien tálalt Vígh elé, aki védőjéről lefordulva, 16 méterről a felső sarokba bombázott, 0-1. 48. perc: Bercsényi a térfél közepén befelé húzott, átadását Vígh 15 méter­ről védhetetlenül lőtte a hosszú sarok­ba, 0-2. 60. perc: A jászapáti védelem rövi­den szabadított fel, Karancs vissza­emelte a labdát a tizenhatoson belülre, Oláh pedig 11 méterről a kapuba helye­zett, 1-2. 71. perc: Ládi négy csellel megszédí­tette őrzőjét, lövését Varga még hárítot­ta, de a kipattanó labdát Bercsényi ke­gyetlenül a léc alá vágta, 1-3. László István legénysége jól felkészült a matyóföldi legénységből és végig fö­lényben játszva, megérdemelt győzel­met aratott. Jók: Varga, Bocsi, Oláh, Farkas, ill. Horváth, Kaszás, Urbán, Gephart, Ládi, Vígh (a mezőny legjobbja) Nyikos Mátyás: - Gratulálok Jászapá­tinak, rászolgált a három pontra. László István: - A mai mérkőzés a két csapat helyezésétől függetlenül rang­adónak számított, közönségszórakozta­tó játékkal úgy érzem megérdemelt győ­zelmet arattunk. ILLÉS Tovább menetel a Mezőtúr Jász-Nagykun-Szolnok megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 9. forduló Kunhegyes-Besenyszög 2-0 (1-0) Kunhegyes, 200 n., v.: Jancsó Kunhegyes: Láng - Drágán, Horváth, Kovács, Rentai, Dányi, Gál, Kiss (Varga), Herbály, Sós, Rózsa (Viraszkó). Edző: Varga Zsolt Besenyszög: Szirze - Méri, Gilszki, Tóth T., Tóth Cs., Szalai (Kormos), Szabadi, Homola, Kö- vesdi (Fejes), Nyári, Varga Zs. Edző: Varga István Gólszerző: Rentai 2 (39., 86.) Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat helyzete alapján mérsékelt teljesítménnyel is teljesen megér­demelten és biztosan nyert. Jók: Herbály, Drágán, Sós, Ren­tai, Horváth, ill. az egész csapat, a vereség ellenére Varga Zsolt: - Megérdemelten győztünk a jó Besenyszög ellen. Varga István: - Nagyon jó meccset játszottunk a Kunhegyes ellen, le a kalappal mindkét csa­pat előtt! A mérkőzés egyetlen negatívuma a játékvezető volt. Ifi: 1-0 ________________SZABÓ Já noshida— Törökszentmiklós 1-2 (0-2) Jánoshida 100 n„ vezette: Laczkó Jánoshida: Kiss A. - Kiss S., TóthZ., Gazsi, Szöllősi, Berényi, Tóth P, Ivony, Kátai (Pesti), Czi- bak, Sándor. Edző: Tóth Gábor. Törökszentmiklós: Hagyó - Orbán, Lóié, Görög, László, Ko­zák M., Kozák £., Babella (Len­gyel), Barabás, Erdei (Szűcs), Váradi (Erdős). Edző: Csontos Lajos. Gólszerzők: Czibak (52.), ill. Kozák M. (5.), Lóié (12.) Az első negyedórát elaludták a hidaiak, s ezt a vendégek a szél tá­mogatását élvezve könyörtelenül kihasználták. A hátralévő időben hiába játszott nyomasztó fölény­ben a hazai csapat, gyámoltalan csatárjátéka és rossz helyzetki­használása vereséget eredménye­zett. Jók: Kiss A., Tóth Z., Czibak, ill. Babella, Lóié, Orbán, Kozák M. Tóth Gábor: - A helyzeteit job­ban kihasználó csapat győzött. Csontos Lajos: - Az első félidő­ben megnyert mérkőzést a sok kihagyott helyzet miatt sikerült nyílttá tenni. Ifi: 1-4 _______________szöllősi Ti szaszentimre— Kunszentmárton 2-2 (2-1) Tiszaszentimre, 100 n., v.: Halgat Tiszaszentimre: Ladányi - Kiss L, Kocsis, Szőke, Vidra, Kiss II. (Takács), Postás, Lendvai, Szo- boszlai, Gánya (Simon), Novák. Edző: Papp Lajos. Kunszentmárton: Berta - Apa- tóczki, Demeter, Pálinkás Gy., Földi, Bende, Molnár, Petróczki, Király, Pálinkás J., Imrei. Edző: Földi Tibor. Gólszerzők: Szőke (40.), Kiss II. (45.), ill. Király (22.), Petróczki (65.) A mérkőzésen sajnos a játékve­zető játszotta a főszerepet, mel­lette szinte eltörpült a jó iramú, küzdelmes mérkőzés. Jók: Ladá­nyi, Kocsis, Novák, Szőke, ill. Bende, Apatóczki, Petróczki. Papp Lajos: - A kitűnően felké­szített Kunszentmártonnak nincs szükséges játékvezetői segédlet­re, egyébként a játék képe alap­ján a döntetlen reális. Földi Tibor: - A lelkesen küzdő ellenféllel szemben, a második félidő alapján feltétlenül győzel­met érdemeltünk volna. Ifi: 5-1______________LADÁNYIMÉ Me zőtúr—Tószeg 7-0 (4-0) Mezőtúr, 200 n„ v.: Jakab Mezőtúr: Nagy S. - Tóth, Sőrés L, Sőrés Zs. (RimócziZ.), Barna, Nagy L, Nagy G., Gergely, Kinyik (Dávid), RimócziCs. (Kiss), Béké­si (Varga). Edző: CsanálosiMiklós Tószeg: Szikom - Izsóid, Földi, Fazekas, Gyurkó, Pálinkás (Tóth), Kiss, Bíró, Szekeres, Vin- cze, Göcző. Edző: SmidéliuszEmő Gólszerző: Gergely 2 (13., tizen­egyesből, 28.), Békési (23.), Nagy G. (40.), Varga (80.), Dávid 2 (82., 86., utóbbit tizenegyes­ből) A hazaiak az első félidőt végig­támadták és gyorsan eldöntötték a mérkőzést. A második részre ellaposodott a játék, de a Mező­túr így is tetszés szerint érte el góljait. Jók: Nagy G., Barna, Dávid, ill. Gyurkó, Göcző Csanálosi Miklós: - A mérkő­zést nézve csak a gólkülönbség volt kérdéses. Smidéliusz Ernő: - További sok sikert kívánok a Mezőtúrnak! Ifi: 4-0________________varjú Já szfényszaru—Újszász 2-1 (1-1) Jászfényszaru, 100 n„ vez.: Pikó Jászfényszaru: Mészáros - Pál, Vigansin, Borbély, Vancsik, Ge- rőcs, Nagy Z. (Ecker), Balogh, Sí­kú, Kratofil (Fekete), Nagy R. Edző: Szabó Imre Újszász: Szaszkó - Gulyás, Bo­ros, Konka T., Makai, Konka Cs., Szilvási (Rimóczi), Rézsó, Kato­na, Bálint (Szarvák), Farkas. Edző: Papp István Gólszerzők: Kratofil (30.) Nagy R. (53.) ill. Konka Cs. (36.) Kitűnő játékvezetői működés mellett, két nagyszerűen felké­szített csapat, jó színvonalú meccset vívott. Az első félidőben egyenlő erők küzdöttek, szünet után viszont a hazaiak ziccereket hibáztak, ráadásul még a kapufa is a vendégeket segítette. Összes­ségében megérdemelten nyert a jobb erőben lévő Jászfényszaru. Jók: Nagy R„ Vancsik, Mészá­ros, Kratofil ill. Katona, Boros, Rézsó, Konka Cs., Farkas Szabó Imre: - Jól felkészült csapatot sikerült legyőznünk. Gratulálok a fiúk lelkes játéká­hoz. Papp István: - A látottak alap­ján a döntetlen igazságosabb lett volna. Ifi: 3-4 CSERHÁTI Abádszalók— Kun FC 2-2 (0-1) Abádszalók, 250 n„ v.: Urbán Abádszalók: Kovrig - Takács (Oláh F), Szabó, Lányi, Varga, Vasas, Vona, Sipos, Czeh, Oláh J., Dányi. Edző: Vasas Károly. Kun FC: Tatai - Bontovics, Gá­csiZs., Szendrei, Hevesi-Tóth, Ur- bancsok, Farkas, Balogh, Ollári, Balogh Zs., Gácsi A. Edző: Szabó András. Gólszerzők: Czéh (60.), Oláh F. (80.), ill. Hevesi-Tóth 2 (30., 65.) Kitűnő időben, két jól felkészí­tett csapat, színvonalas mérkő­zést vívott. Ugyan a vendégek sündisznóállásbán, néha tíz em­berrel védekeztek, ellenben kont­ráik életveszélyesek voltak, így az eredmény igazságosnak tűnik. Jók: Czeh, Oláh F„ ill. Hevesi- Tóth-tal az élen az egész csapat Vasas Károly: — Amíg a helyze­teinket nem tudjuk kihasználni, illetve az edzések látogatása eny- nyire gyenge, addig a játékban nem túl sok örömünk lesz. Szabó András: - Izgalmas mér­kőzést vívtunk. A döntetlen igaz­ságos, bár ha a kapufákat számí­tom nyernünk kellett volna. Ifi: 1-1 BODOR Jászladány— Tiszaföldvár 2-2 (1-1) Jászladány, 150 n„ v.: Samu Jászladány: Lakatos - Drávái L, Drávucz D., Drávái Gy., Kal­már (Csikós J.), Bogi A., Mihályi, Tóth, Bogi K. (Bajzáth), Ádám, Szabó. Edző: Kalmár Tamás. Tiszaföldvár: Huszár - Hege­dűs, Szilágyi, Strimbei, Szarvas, Meggyes, Kiss (Kollár), Nagy, Szi­kom, Kun (Májer), Hanga. Edző: Sólyom Vilmos. Gólszerzők: Ádám 2 (24., 85.), ill. Szikora (15.), Hegedűs (90.) Pontosabb, lelkesebb játékával, vesztett helyzetből fordított a ha­zai csapat, ám az „utolsó utáni” percben, szerencsés gólt szerez­ve, mégis pontot rabolt Tiszaföld­vár. Jók: Ádám, Bagi A., Lakatos, Szabó K., ill. Szikora, Hegedűs. Kalmár Tamás: - A küzdelmes mérkőzésen közelebb álltunk a győzelemhez, ám az utolsó perc­ben elpártolt tőlünk a szerencse. Sólyom Vilmos: - Gyenge szín­vonalú mérkőzésen igazságos eredmény született, gratulálok a Jászladány lelkes játékához. Ifi: 5-2 GULYÁS Jászárokszállás— Tiszafüred 4-1 (0-0) Jászárokszállás, 300 n., v.: Dobos Jászárokszállás: Czékmán - Muntyán, Simon, Ördög, Ivony, Tóvizi, Csömör, Török (Guba), Bódis, Ballagó, Pittner (Banya), Edző: Kaszab Gyula Tiszafüred: Tarjányi (Kalóz) - Hajnal, Serucza, Földvári, Jár­dán (Angyal), Antal, Dajka, Né­meth, Tóth T., Porkoláb, TóthF., Edző: Varga Ferenc Gólszerzők: Muntyán (56.), Ba­nya (67.), Tóvizi (78.), Bódis (81.), ill. Hajnal (77.) Kiállítva: Tóth F. (78.) A mezőnyben nagyon jól játszó Tiszafüredet sikerült a hazaiak­nak, ha nem is sziporkázó játék­kal, de harcosságukkal és kapu előtti határozottságukkal két váll­ra fektetni. Jók: Simon, Ördög, Tóvizi, Muntyán ill., Hajnal, Földvári, Antal. Kaszab Gyula: — Küzdelmes mérkőzésen, a második félidő hajrájában, sikerült a jól futballo­zó vendégcsapatot legyőznünk. Varga Ferenc: - Jobbat akar­tam, de nem jött össze. Ifi: 0-1 ____________FARKAS •> ___________________________> i 1 9 ' mxt wmm • fsmsm mm 'zimmssw hskkhí ga - mtmsm ss m iwrwmwm&s s. A túrkevei Kiss kapus hiába nyújtózkodott, Ruskó Zsolt háromszor is bevette kapuját. fotói mészáros