Új Néplap, 2003. február (14. évfolyam, 27-50. szám)

2003-02-24 / 46. szám

10. OLDAL S P ŐRT 2003. Február 24., hétfő 1 Férfi röplabda NB I. Nehézkes győzelem Sárbereki RK—Szolnoki Titász RK-SI 1:3 (-16, -17,16, -23) Tatabánya, 100 n., v.: Tóth, Benkő Sárberek: Skoflek, PÓCZA, Csata, Bcncsik, Farkas, DOM- JANOVICS. Csere: Bihari, Kreiczinger. Edző: Berták Csaba. Szolnok: SURÁNYI, JUHÁSZ, GULYÁS, Szegedi, Pénzes, Melicher. Csere: Takó. Edző: Surányi Márton. Az eredmény alakulása — I. játszma: 3-9,8-14,13-19. II. játszma: 4-10, 8-13, 12-13, 14-20. 111. játszma: 7-2, 9-9, 15-11,21-14. IV. játszma: 3-9, 7-14,14-16,18-20, 21-21. Az első két menetet simán nyerte a listavezető Tatabányán, játékosai gondolatban talán már a hazafelé vezető úton jár­tak, mikor a fiatal hazai csapat nagyon összekapta magát. Ez pedig azt eredményezte, hogy szépített a játszmaarányon. A befejező negyedik szettben nagy előnyre tett szert a Ti­tász, ám ez túlságosan is megnyugtatta röplabdásait, így is­mét hagyta a földről feltápászkodni vetélytársát, nehézzé té­ve ezzel önmaga számára a mérkőzés végkimenetelét. A ru­tin azonban végül diadalmaskodott a fiatalos lendület ellen, azaz a Surányi-legények ismét bevasalták a két bajnoki pon­tot. Az éllovas következő mérkőzésére március 2-án, vasárnap Dabason kerül sor. Akkor minden bizonnyal jobb teljesít­ményre lesz szüksége a győzelem érdekében a dobogóra pá­lyázó Pest megyei alakulat ellen. Bertók Csaba: - Megint megvertük magunkat. Surányi Márton: - A korábbi délelőtti meccsek közül most játszott legjobban a csapat. ___ ■ NŐ I KÉZI LABDAKUPÁK Szenzációs menetelések A nemzetközi kupákban még érdekelt négy csapatunk mindegyike sikerrel vette az akadályokat. A Dunaferr és a Cornexi az EHF-ben, a Győr a KEK-ben, a Ferenc­város a Bajnokok Ligájában volt hét végén eredmé­nyes. EHF-Kupa San Sebastian (spanyol)—Dunaferr 23-20 (10-11) Továbbjutott: a Dunaferr, 43-41-es összesítéssel. A várakozásoknak megfelelően vehemens támadásokkal kezdett az első mérkőzésen öt gólos hátrányba került spa­nyol csapat, de a dunaújvárosiak erre felkészültek és vissza­verték a próbálkozásokat. A második félidőben folytatódott a szoros küzdelem, az együttesek remekül védekeztek. A zá­ró tíz percben utolsó rohamra indult a San Sebastian, és az 55. percben 22-19-re elhúzott. Ezután a vendégek jobban összpontosítottak, s háromgólos veresége ellenére a Duna­ferr jutott tovább a női kézilabda EHF-Kupában. Comexi-Alcoa—Rapid Bucuresti (román) 29-24 (15-9) Magyar góldobók: Kenyeres, Deli 8-8, Gisca, Kulcsár 4-4, Vi- rincsik 2, Németh, Szőke, Siti 1-1. Továbbjutott: a Cornexi-Alcoa, 56-55-ös gólkülönbséggel. Jól kezdett a Cornexi, Deli és Kenyeres révén negyedóra alatt ledolgozta az első mérkőzésen összeszedett négygólos hátrányát. A második félidőben továbbra is hengerelt a hazai gárda, az 55. percre 28-19-re elhúzott, de ekkor fantasztikus hajrába kezdett a Rapid, és kis híján kicsikarta a továbbju­tást. KEK-nyolcaddöntő Győri ETO—Don Rosztov (orosz) 25-17 (10-6) Magyar góldobók: Görbicz 7, Nitescu 5, Mörtel, Dokic 4-4, Lo­vász 3, Mehlmann 2. Továbbjutott: a Győr, 47-43-as összesítéssel. Bajnokok Ligája Herz-FTC—Viborg (dán) 32-20 (14-8) Férfi NB I. Veszprém—Szeged 25-28 (14-13) Góldobók: Éles, Perez 5-5, Zsigmond 4, Diaz, Dzomba, Pász­tor 3-3, Goluza 2, illetve Kotormán 6, Matic 5, Buday, Ekiemo- vic, Mezei 4-4, Bajusz, Berta 2-2, Laluska 1. Piros lap: Perez (30.). Az élcsoport: 1. Szeged 36/19 mérkőzés, 2. Veszprém 33/19, 3. Dunaferr 29/18. ■ ________Férfi vízilabda, Magyar Kupa________ Teki ntélyes különbség Domino-BHSE—Szolnoki VSC 11-3 (5-0,4-0,1-0,1-3) Budapest, 200 n. v.: Madarasi, Kun Gy. Domino: KOVÁCS Z. - Fodor, BIROS 4, Vári 1, Bárány 1, KOVÁCS 0.1, Kiss G. Csere: Szívós, Bereczki 1, MOLNÁR T. 2, Sugár 1, Frikk. Edző: Kovács István. Szolnok: Weither - Cseh, Mohi, Körmendi, Vargyas, Krasznai B. 1, Boros. Csere: Pataki, Hangay 1, Balog, Ke­néz, Munkácsy 1. Edző: Urbán Lajos. Gól - emberelőnyből: 9/7, ill. 6/3. Kipontozódott: Balog (28. p.). A szolnoki odavágón fölényes győzelmet aratott a Domino- BHSE, ezért nem volt különösebb tétje a visszavágó mérkő­zésnek. Mindkét csapat gyakorlásnak szánta találkozót. A Bajnokok Ligája fordulóra készülő Honvéd könnyedén érte el találatait, és már 10-0-ra vezetett. A vendégek csak ezután kozmetikáztak az álláson. Sem játékerőben, sem költségve­tésben nincs egy súlycsoportban a két csapat. Az elődöntők­ben Honvéd-Vasas és BVSC-Szeged mérkőzések lesznek. Kovács István: — A védekezést akartuk gyakorolni, és az jól ment. Urbán Lajos: - Reális eredmény született. _____________ v. cs. Az eladott labdáknak köszönhetően Mól Szolnok-Klíma-Vill Kaposvár 59-67 (20-16, 11-14, 16-24, 12-13) Férfi kosárlabda, EnterNet-Internet Liga, 16. forduló Tiszaligeti Sportcsarnok, 2300 n. V.: Harsányi, Bognár. MÓL SZOLNOK: ANZULOVIC 13/6, Pavlo- vics 6/3, Vaisvila 10, Orosz 12, Trepák 8. Csere: STEWART 10, Mérész, Szarvas. Edző: Zoran Martic. KAPOSVÁR: SIMON 18/12, Dzunics, Sző­ke, DE GRAY 17, IVKOVICS 11. Csere: ARCH- BOLD 14/3, Varga 5/3, Filipovics, Fülöp 2. Edző: Goran Miljkovics. Az eredmény alakulása. 5. p.: 6-10, 8. p.: 16-16,15. p.: 28-23,22. p.: 33-39,28. p.: 45-49, 33. p.: 54-58, 38. p.: 56-65. Kipontozódott: Dzunics a 34. p. Statisztika Mezőnybeli dobószázalék: 20/50 40%, ill. 25/67 37%. Büntetők dobószázaléka: 16/26 62%, ill. 11/12 92%. Lepattanók: 31, ill. 23. Legtöbb lepattanó: Stewart 12, ill. De Gray 7. Legtöbb assziszt: Anzulovic 6, ill. Simon 6. Legtöbb szerzett labda: Stewart 3, ill. De Gray 6. Eladott labdák: 21, ill. 12. Legtöbb el­adott labda: Trepák 5, ill. Simon 5. Legtöbb kiharcolt fault: Anzulovic, Stewart 5-5, ill. De Gray, Ivkovics, Simon 4-4. Legtöbb IBM-pont: Stewart 26, ill. De Gray 33. Telt ház előtt, remek hangulatban kezdődött az idén még veretlen csapatok csatája. A ven­dégek keretében helyet kapott az amerikai Archbold, aki szerdán érkezett a somogyi kék­fehérekhez. Kőkemény emberfogással kezdtek a csapa­tok, bizony minden egyes labdáért keményen meg kellett küzdeniük a játékosoknak. Érde­kesség, hogy mindkét oldalon a centerek gyár­tották a pontokat, de jobban ment a kaposvá­ri középjátékosoknak, akik De Gray labdáival 12-6-ra léptek meg. Martic edző időt kért, si­került rendezni a sorokat, mert tanítványai huszáros rohammal 20-16-ra fordítottak a ne­gyed végére. Ebben az időszakban Trepák jól kivitelezett középtávoli dobásai jöttek be leg­inkább a hazai oldalon. A második negyedben remek védekezést láthatott mindkét térfélen a szurkolótábor, viszont a nehéztüzéreknek nem ment egyik oldalon sem. Pavlovics mind­össze egy mezőnykosarat ért el, Dzunics még annyit sem. Igaz, a centerek elemükben vol­tak, különösen a kaposváriak, akik szórták a pontokat. A szolnokiak vezettek ebben az idő­szakban, ekkor már Anzulovic nyugodtabb- nak tűnt, ám a hajrában elég volt néhány el­adott labda, és a somogyiak csaknem utolér­ték házigazdáikat, ugyanis 31-30-cal fordultak a csapatok. A térfélcserét követően a vendégek ott foly­tatták, ahol abbahagyták, Simon tripláival si­került meglépniük. Á hazaiaknak sem kívül­ről, sem a palánk alól nem ment, Pavlovics triplája törte meg a csendet, de az is csupán a kapaszkodáshoz volt elég. A záró negyed 47- 54-es állásról indult, ráadásul két gyors ka­posvári kosárral folytatódott a találkozó. Nem adta fel a Szolnok, 54-58-ra fel­zárkózott, ám a sokadik — 21(1) volt a mérkőzésen - eladott labda és a kihagyott ziccerek megbosszulták magukat. A rutinos Kaposvár ekkor már teljes egészében uralta a játékot, és nem en gedte kezéből ki a győ­zelmet. Ezzel megsza­kadt a szolnokiak négy mérkőzésen át tartó veretlenségi sorozata. Zoran Mar­tic: - Ke­mény mér­kőzést ját­szottunk, a védekezésünk jó volt, ám támadása­inkat nem tudtuk úgy befejez­ni, mint tettük az előzőekben. Sajnálom, hogy megszakadt veretlenségi sorozatunk. Goran Miljkovics: — Min­denkivel nagyon elégedett vagyok. Úgy érzem, hogy korrekt mérkőzést vívtunk Szolnokon, és megérde melten nyertünk. További eredmények: Falco-Albacomp 110-97, Atomerőmű-Szedeák 84-66, ZTE- Dombóvár 84-72, Sopron-Debrecen 68-97. VÉCSÉ Rytis Vaisvila (labdával), a litván légiós is felőrlődött a hajrára fotó, csabai Szentesen zárul az alapszakasz Nehézkes győzelem Férfi röplabda NB I. Futsal NB II. Hétfőn este utolsó alapszakaszbeli mérkőzését vívja az NB Il-es futsal- bajnokság listavezetője, az abonyi Sirokkó FC gárdája. Sulyok István edző fiai legutóbb csütörtökön szinte önkívületi állapotban ját­szották végig a Magyar Kupa nyol- caddöntő első mérkőzését, az élvo­nalbeli Kanárik ellen. A nagy neki­buzdulásnak meg is lett az eredmé­nye, hiszen a válogatottakkal tele­tűzdelt — többek között Kénoszt, Simonyi, Berkes, Schild és Stad­mülier is megfordult a legjobbak között - fővárosi legénység csak 3 másodperccel a lefújás előtt tudta döntetlenre (8-8) menteni a mécs­esét. Szombaton este aztán egy kis lazításra is módjuk nyílt a kispá­lyás futballistáknak, hiszen ekkor rendezték a hagyományos abonyi sportbált, melyen a város összes szakosztálya képviseltette magát. A majd nyolcszáz fős rendezvé­nyen külön elismerésben része­sültek az elmúlt esztendő legjobb­jai, így a Sirokkó játékmestere, Bá­lint Tivadar is. A jó hangulatú bál után azon­ban hétfőn már folytatódik is a pontvadászat, a listavezetőnek il­lene győzelemmel búcsúznia az alapszakasztól, hiszen a sereg­hajtók közé tartozó Szentesi Vas­utashoz látogat. Igaz, éppen elle­ne vívta egyik legnehezebb hazai meccsét az ősszel, azaz nem sza­bad lebecsülni vendéglátóját, ám ha valóban komolyan gondolja az élvonalba kerülést a gárda, be kell gyűjtenie a három bajnoki pon­tot. ___________________________________________(PELEI) LE TAGLÓZTA ELLENFELÉT. A Memphisben lévő Pyramid Aréna adott otthont Mike Tyson (balról) visz- szatérő mérkőzésének vasárnap hajnalban. Az egykori nehézsúlyú profi ökölvívó világbajnok tavaly Len­nox Lewis ellen elveszített találkozóját követően most tért vissza a kötelek közé. Sokat nem pepecselt ame­rikai riválisa, Clifford Etiennenel szemben, hiszen már az első menet 49. másodpercében kiütötte őt. ______________________________________________________________________________________________________________________________________FOTÓ: EUROPRESS/EPA Sá rbereki RK— Szolnoki Titász RK-SI 1:3 (-16, -17,16, -23) Tatabánya, 100 n., v.: Tóth, Ben­kő Sárberek: Skoflek, PÚCZA, Csuta, Bencsik, Farkas, DOM- JANOV1CS. Csere: Bihari, Krei­czinger. Edző: Bertók Csaba. Szolnok: SURÁNYI, JUHÁSZ, GULYÁS, Szegedi, Pénzes, Meli­cher. Csere: Takó. Edző: Surányi Márton. Az eredmény alakulása — I. játszma: 3-9, 8-14, 13-19. II. játszma: 4-10, 8-13, 12-13, 14- 20. III. játszma: 7-2, 9-9, 15- 11, 21-14. IV. játszma: 3-9, 7-14,14-16, 18-20, 21-21. Az első két menetet simán nyerte a listavezető Tatabá­nyán, játékosai gondolatban ta­lán már a hazafelé vezető úton jártak, mikor a fiatal hazai csa­pat nagyon összekapta magát. Ez pedig azt eredményezte, hogy szépített a játszmaará­nyon. A befejező negyedik szettben nagy előnyre tett szert a Titász, ám ez túlságosan is megnyugtatta röplabdásait, így ismét hagyta a földről feltápász­kodni vetélytársát, nehézzé té­ve ezzel önmaga számára a mérkőzés végkimenetelét. A ru­tin azonban végül diadalmasko­dott a fiatalos lendület ellen, az­az a Surányi-legények ismét be­vasalták a két bajnoki pontot. Az éllovas következő mérkő­zésére március 2-án, vasárnap Dabason kerül sor. Akkor min­den bizonnyal jobb teljesít­ményre lesz szüksége a győze­lem érdekében a dobogóra pá­lyázó Pest megyei alakulat el­len. Bertók Csaba: - Megint meg­vertük magunkat. Surányi Márton: - A korábbi délelőtti meccsek közül most játszott legjobban a csapat.