Jászkun Krónika, 2002. október (10. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-28 / 251. szám

2002. Október 28., hétfő SPORT 13. OLDAL Gólképtelen kunhegyesi csapatok Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 11. forduló Sólyom Vilmos: — Kiszenved­tük a fontos győzelmet. Szabó András: - A mezőnyben nagy birkózás folyt, mindkét csa­patnak egy-egy gólhelyzete volt, így az azt kihasználó csapat győ­zött. Ifi: 1-6 ________________________sv Ku nhegyes— Tiszafüred 0-0 Kunhegyes, 300 n„ v.: Urbán S. Kunhegyes: Láng - Szabó, Ren­FOTÓ: CSABAI tai, Drágán, Albert, Dányi, Gál, Garáz (Rózsa), Herbály, TóthP., Sós. Edző: Varga Zsolt. Tiszafüred: Gál-Nyíri, Földvá­ri (Dajka Zs.), Járdán, Horváth, Farkas, Antal, Németh, Dajka M„ Lugosi, Herpai (Hajnal). Edző: Tomes János. Kiállítva: Tóth (75.) Nagy küzdelmet hozott a két szomszédvár találkozója. A haza­iak első félidei szórványos táma­dásaira a vendégek gyors kontrái volt a válasz. Szünet után ki­egyenlített küzdelmet láthattak a nézők, a látottak alapján igazsá­gos pontosztozkodás történt. Saj­nos, a mérkőzés színvonalát Ur­bán játékvezető indiszponált, kri­tikán aluli bíráskodása nagyban lerontotta. Jók: Rentai, Drágán, Sós ill. Nyíri, Németh, Járdán. Varga Zsolt: - Küzdelmes mér­kőzésen a helyzetek alapján vala­mivel közelebb álltunk a győze­lemhez. Tomes János: - Mindkét fél ke­vés gólhelyzetet dolgozott ki, azaz más eredmény nem is születhetett. Ifi: 0-4 SZABÓ Mezőtúr— Besenyszög 2-1 (1-1) Mezőtúr, 250 n., v.: Samu Mezőtúr: Darvasi - Tóth, Kiss, Barna, RimócziZ., NagyL. (Szil­ágyi S.), Nagy G., Kinyik, Dávid (Kállai), Rimóczi Cs., Békési. Edző: Csanálosi Miklós. Besenyszög: Hajdú - Gilszki, Sza­badi, Varga, Makai, Danyi (Fecs­ke), Rézsó, Szilágyi T. (Nyári), Szá­lai, Szabó (Retkes), Homola (Rimó­czi B.). Edző: Földesi János. Gólszerzők: Békési 2 (44., 55.) ill. Danyi (37.) A harmadik és a negyedik he­lyezett összecsapásán a vendé­gek kezdtek jobban és ez gólban is megmutatkozott. Ezután vi­szont a hazaiak feledtetve múlt heti vereségüket, átvették az irá­nyítást, helyzeteket alakítottak ki, melyből kettőt értékesítettek is. A vendéglátók egy Békésivel jobbak voltak. Jók: Békési, Rimóczi Z., Nagy G., Kiss ill. Hajdú, Gilszki, Szabadi. Csanálosi Miklós: — Az első fél­időben görcsösen játszottunk, a másodikban feljavultunk és na­gyobb arányban is nyerhettünk volna. Földesi János: - Négy győze­lem után egy vereség, ez még be­lefér a pakliba. Gratulálok a haza­iaknak a győzelemhez. Ifi: 2-1 BARTA Abádszalók— Újszász 2-1 (1-0) Abádszalók, 150 n., v.: Jávorszki Z. Abádszalók: Kovrig - Takács, Szabó, Lányi, Dányi (Szilágyi), Hamar, Tóth Sz. (Kozák), Sipos, Tóth T. (Erdei), Varga, Oláh. Edző: Kovrig Zoltán. Újszász: Szaszkó - Pomázi, Bo­ros, Konka, Bálint, Farkas (Sző- nyi), Katona, Szentpéteri (Szilvá- si), Földi, Gulyás, Dóra. Edző: Szilvási Ferenc. Góllövők: Varga (18.), Sipos (65.), ill. Szilvási (50.) Erősen közepes színvonalú mérkőzésen a győzelmet jobban akaró hazaiak megérdemelt győ­zelmet arattak a lelkes újszásziak ellen. Jók: Kovrig, Szabó, Sipos, Ta­kács, ill. Boros, Bálint, Szaszkó (a mezőny legjobbja) Kovrig Zoltán: - Tudtam, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, és ennek szellemében igyekez­tem a játékosaimat felkészíteni: ha nem is szép játékkal, de ki­csikartuk a győzelmet. Szilvási Ferenc: - Pozitív irány­ba mozdultunk el, hosszú idő után végre újra tudtunk küzdeni. A jelenlegi helyzetünkben azon­ban ennél még több kell. Ifi: 1-0 BODOR Jászfényszaru— Kunszentmárton 1-0 (0-0) Jászfényszaru, 100 n., v.: Ágoston. Jászfényszaru: Mészáros - Sző­ke, Kratofil, Koncsik, Borbély, Breznai, Siku, Vancsik, Balogh (Pál), Horváth (Mezei), Palócz (Ecker). Edző: Litkei Lajos. Kunszentmárton: Gácsi - De­meter, Apatóczki, Garáz, Varga, Kézsmárki, Pálinkás Gy., Cseh (Botlik), Gellér, Pálinkás J., Im­rei. Mb. edző: Gácsi Tibor. Gólszerző: Mezei (75.) Két egyenrangú csapat küz­delmét láthatta a -közönség. Ér­ződött mindkét csapaton, hogy elsősorban a biztonságra törek­szik. A vendégegyüttes csak a hazaiak gólját követően próbál­kozott meg a támadással, de gólt rúgni már nem tudott. A látottak és helyzetek alapján megérde­melten nyert a fényszarusi gár­da Jók: Kratofil, Mészáros, ill. Apatóczki, Garáz Litkei Lajos: - Sok hibával ját­szottunk, de második félidei játé­kunk értékes három ponthoz jut­tatott bennünket. Tószeg­Jászapáti 0-1 (0-0) Tószeg, 100 n„ v.: Puha Tószeg: Serucza - Fazekas, Ács, Kelemen, Szekeres, Kiss V. (Gyurkó), Orosz, Tóth Cs. (Ko- dó), Sós, Tóth T., Mén (Bíró). Edző: Árvái István csapata nem ismeri a fair play szabályait. László István: - Nagyon nagy csatában, minden akadályt le­küzdve, egy jól felkészített csapa­tot győztünk le. Ifi: 0-7 NAGY L. Jászapáti: Tajti - Dankó, Hor­váth R., Madarasi, Berkes, Moso- nyi, Bercsényi, Gephart (Szaba- ri), Vígh, Kiss J. (Urbán, Fink), Szamosi. Edző: László István Gólszerző: Urbán a 89. percben Tiszaföldvár— Kun FC 1-0 (0-0) Tiszaföldvár, 150 n., v.: Dézsi Tiszaföldvár: Huszár - Pataki, Hanga, Nagy, Czető, Sike, Szar­A fehérmezes jászapáti játékosok jobban koncentráltak a mérkőzés hajrájában Tószegen Kiállítva: Szekeres (77.) Jó iramú mérkőzést láthatott a közönség. A kapuk felváltva fo­rogtak veszélyben, s már-már úgy tűnt, hogy a tószegieknek si­kerül megállítani Jászapáti me­netelését, mikor az utolsó perc­ben a hálóba találtak a vendégek, ennek pedig 3 pont lett a jutalma. Jók: Serucza, Fazekas, Kiss V. (a mezőny legjobbja), Tóth T., ill. Szamosi, Berkes, Mosonyi, Kiss J., Urbán Árvái István: - Gratulálok a csapatnak. Az edző kolléga és vas, Májer, Szikora (Donkó), Kol­lár, Kiss. Edző: Sólyom Vilmos Kun FC: Tatai - Nyolcas, Gácsi Zs., Hegedűs (Ollón), Csesznok (Ur- bancsok), Balogh, Bontovics, Szend- rei, Gácsi A. (Tolmács), Molnár, He- vesi-Tóth. Edző: Szabó András Gólszerző: Kiss (50.) Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben, de a helyzetek alap­ján a Tiszaföldvár megérdemel­ten győzött. Jók: Pataki, Nagy, Kiss, Szar­vas, ill. Szendrei, Nyolcas Gácsi Tibor: - Korrekt játékve­zetés mellett hoztuk a formán­kat, adtunk az ellenfélnek három pontot. Ifi: 0-1 CSERHÁTI Jászkisér— Jászárokszállás 1-2 (0-2) Jászkisér, 250 n„ v.: Vas Jászkisér: Szecskó — Boros (Papp), Kerepesi, Kiss, Barna, Gócza, Tóth, Bozsó, Kövesdi, Ládi', Szentpéteri. Edző: Gócza Zoltán. Jászárokszállás: Czékmán - Faragó, Ördög, Szabó, Tóvizi, Bo­ríts, Csömör, Bobák, Ballagó, Dé- kány, Ivony. Edző: Kaszab Gyula. Gólszerzők: Kövesdi (70.), ill. Ballagó (6.), Szabó (22.) Tovább tart a hazaiak rossz for­mája, melyet a lelkes vendégcsa­pat ki is használt. Jók: Kiss, Kerepesi, Ládi, ill. Bó- dis, Ballagó, Szabó. Gócza Zoltán: — A szokásos, gyorsan bekapott gól megfogta a csapatot és a második félidő már kevés volt az egyenlítéshez. Kaszab Gyula: - Első félidei jó játékunkkal szerzett előnyünket a szünet után nagy küzdelemben tartottuk meg. Ifi: 1-5 SZENTPÉTERINÉ Szászberek— Törökszentmiklós 0-2 (0-0) Szászberek, 150 n., v.. Munkácsi Szászberek: Gerhát - Fehér (Bí­ró), F. Tóth, Vasas, Gyáfrás, Szi- ráki, Bezzeg, Kónyár, Juhász, Nagy Z. (Rafael), Molnár. Edző: Laki József. Törökszentmiklós: Hagyó - Or­bán, Molnár S., Farkas (Erdős), Kozák N: (Váradi), Kozák E., Gö­rög, Lóié, Papp, Barabás, Erdei. Edző: Csontos Lajos. Gólszerzők: Lóié (74.), Barabás (85.) Küzdelmes, de alacsony színvo­nalú mérkőzésen tovább folytató­dott a sereghajtó vereségsorozata. Jók: Gerhát, ill. Molnár S., Lóié, Barabás Laki József: — Két jól eltalált lö­vés eldöntötte a pontok sorsát. Csontos Lajos: - Ha nehezen is, de összejött a kötelező győzelem. Ifi: 3-4 NAGY K. A játékvezetők játszották a főszerepet Labdarúgó NB III. Alföld-csoport Kondoros— Szajol 6-3 (3-1) Kondoros, 200 n., v.: Varga Kondoros: Adamik -Varga T., Jansik, Dián, Gombár -Kifely, Rabovszky, Pusztai, Palyucsik - Janis, Varga A. Edző: Halász Fe­renc. Szajol: Fehér -Földi A., Kader, Szabó, Földi L. (Somodi, 75.) - Gergely (Térjék, 25.), Farkas, Vo- na Sz., Vona I. (Vasas, 50.) - Márkus, Bese. Edző: L. Kiss Lajos. 7. perc: Bal oldali beadásból Ja­nis lőtt a bal alsó sarokba, 1-0. 31. perc: Szögletből beadás után Dián csúsztatott a hosszú sarokba, 2-0. 40. perc: Tizenhatoson belüli közvetett szabadrúgást követően Bese a jobb felső sarokba bombá­zott, 2-1. 45. perc: Jobb oldali támadás­ból Varga A. adott középre és az érkező Janis 8 méterről a kapu közepébe helyezett, 3-1. 65. perc: Bese ugrott ki a védők közül és kilőtte a jobb alsó sar­kot, 3-2. 73. perc: Földi Attila 30 méte­res, pontos labdát adott az egye­dül felejtett Vasasnak, aki lepók- hálózta a bal felső sarkot, 3-3. 83. perc: Pusztai átesett a kifu­tó vendégkapuson, a bíró pedig a tizenegyespontra mutatott: a büntetőt Dián értékesítette, 4-3. 87. perc: Lesgyanús helyzet­ben Gombár lépett ki a védők kö­zül és 5 méterről könnyedén gu­rította a kapus mellett a hálóba, 5-3. 90. perc: Hazai kontrából Janis állította be a végeredményt, 6-3. A mérkőzést nem a csapatok döntötték el, hanem három em­ber öncélú, kisded játéka volt. Sokszor nemcsak a labdarúgók, hanem a játékvezetők is gyako­rolhatnának önkritikát. Jók: Janis, Gombár, Varga A. ill. Farkas, Földi A., Bese. Halász Ferenc: -Gólokban gazdag mérkőzésen, nehezen tudtunk nyerni az igen tartalékos Szajol ellen. L. Kis Lajos: —Amit a bírók a mai mérkőzésen műveltek in­kább nem értékelem, mert a nyomdafesték nem bírná el. DÉR TUSÉ Túrkeve— Fegyvernek 1-1 (1-1) Túrkeve, 250 n., v.: Földi Túrkeve: Tőke - Kelemen, S. Nagy, Jandó (Debreczeni, 74.), Fekete - Szerencsi, KissL., dr. Bo- dó (Varga, 60.), Fridiik - Balogh (Sass, 24.), Pintér. Edző: Homoki Károly. Fegyvernek: Bata - Szász, Zsemberi, Lukács, Földi - Ná- hóczki, Bohács, Csortos, Kapás - Faragó Zs., Faragó A. Edző: Öllé János. 14. perc: Faragó Zsolt kapott jó labdát a bal oldalon és 16 mé­terről a hosszú sarokba lőtt, 0-1. 23. perc: Kiss Lajost buktatták a büntetőterületen, a tizenegyest Szerencsi magabiztosan értékesí­tette, 1-1. Hiába játszott mezőnyfölény­ben a hazai gárda, pontatlan, kap­kodó játéka csak egy pontra volt elegendő. Fegyvernek lelkesedé­se dicséretes. Jók: Kiss L., Pintér ill. Bata, Bo- A szajoli Bese Rómeó (labdával) hiába lőtt két gólt is, pont nélkül maradt csapata Kondoroson fotói archív hács, Kapás. Homoki Károly: - Gyenge játé- de ilyen gerinctelen játékvezetést játékvezetőket, a „puszipajtások” Öllé János: - Úgy érzem, rá­kunk egy pontot eredményezett, még nem láttam. Elirányítjuk a jó meg egymás kezére játszanak. szolgáltunk az egy pontra, márki