Jászkun Krónika, 2002. október (10. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-01 / 229. szám

10. OLDAL SPORT 2002. Október 1., kedd Megütötték a játékvezetőt Kunmadarason Serpico megyei I/B osztályú labdarúgó-bajnokság, 7. forduló Kunmadaras— Jászalsószentgyörgy 1-3 (1-2) Kunmadaras, 100 n., v.: Urbán Gy. Kunmadaras: Farkas - Len­gyel, Berecz, Tolnai (Papp), Dá­niel, Szabó, Rózsa, Barta, Pócsi, Oláh, Kecskeméti. Edző: Lengyel Lehel. Jászalsószentgyörgy: Dósa - Muharay, Kovács, Herczeg, Mon- di, Csirke, Csomós, Pintó (Utasi), Bajzáth, Kun, Czibak. Edző: Koczka László. Góllövők: Rózsa (35. - tizen­egyesből), ill. Kun 3 (17., 22., 47.) Kiállítva: Rózsa (63.) Közepes színvonalú mérkőzé­sen a hazai csapat támadásaiban nem volt elég átütőerő. A szent- györgyi csapat túl keményen vé­dekezett, a sorozatos szabályta­lanságokat azonban a bíró nem torolta meg kellő eréllyel. A 70. percben egy néző beszaladt a já­téktérre, és megütötte Urbán já­tékvezetőt, aki ezt követően le­fújta a találkozót. Jók: Pócsi, illetve Dósa, Kun. Lengyel Lehel: - Nem az itthon megszokott jó, lendületes játékot játszottuk, ebben nagyrészt be­tegségek, sérülések, bírói követ­kezetlenségek játszottak közre. Koczka László: - Kun mester- hármasához gratulálok, sajná­lom edzőkollégámat, hogy ilyen körülmények között dolgozik. Ifi: 3-6 ____ ______VÍGH Ti szagyenda- Berekfürdő 3-2 (0-2) Tiszagyenda, 150 n„ v.: Tóth Sán­dor. Tiszagyenda: Barát R. — Szőke, Nagy N., Jenei, Orsó, Nagy A., Barát K. (Bíró), Nagy Cs., Nagy L., Sipos, Gráczer. Edző: Boros Ti­bor. Berekfürdő: Fekete - Kovács Z., Czinege (Bánhegyi), Nagy, Far­kas, Kovács J., Kelemen, Fazekas, Tóth, Kiss, Budai (Lengyel). Edző: Kovács Zoltán. Gólszerzők: Nagy Cs. 2 (72., 85.), Nagy A. (90.), ill. Kelemen (16.), Budai (45.) Az első félidőben a hazaiak enerváltan, lélektelenül játszot­tak, melyet a vendégek ki is hasz­náltak, és kétgólos előnyre tettek szert. A második játékrészben azonban a gyendai csapat hatal­mas elszántsággal, akarással küzdött, és közönsége buzdításá­val sikerült a maga javára fordíta­ni a mérkőzést. Jók: Nagy Csaba vezérletével az egész csapat, ill. Budai, Kiss, Czi­nege. Boros Tibor: - A második fél­időben bebizonyítottuk, ha a já­tékkal foglalkozunk, tudunk jól is futballozni. Kovács Zoltán: - Nekünk saj­nos csak „egy félidős” mérkőzé­seket kellene játszanunk. Sok si­kert kívánok a hazaiaknak. Ifi: 0-3 sípos Zagyvarékas— Jászladány 2-6 (1-4) Zagyvarékas, 150 n., v.: Csányi, Zagyvarékas: Csömör - Kátai (Nagy I.), Kókai, Nagy K., Nye- mecz P, Antal, Tóth (Jánosi), Merena, Fedor, Lippai, Révész. Játékosedző: Antal Elemér. Jászladány: Lakatos - Drá- vucz, Szabó J., Kalmár (Bathó), Tóth, BagiA. (BagiK.), Csikós J., Ádám, Berényi (Gulyás), Csikós N., Drávái I. Játékosedző: Kalmár Tamás. Gólszerzők: Fedor (19.), Mere­na (88.), ill. Ádám 3 (14., 49., 90.), Csikós N. 3 (24., 29., 35.) A mérkőzés elején bekapott gyors gólra még válaszolni tud­tak a hazaiak, ám ezt követően kizárólag a vendégek akarata ér­vényesült. Rékas számára innen már csak felfelé vezethet az út. Jók: Fedor, Merena, ill. Laka­tos, Ádám, Csikós N„ Drávucz. Antal Elemér: - A folytatás is nehéz lesz, amíg nem tudunk, vagy nem akarunk egységessé válni. Kalmár Tamás: - Köszönöm a csapatnak ezt a szép születésna­pi ajándékot. Ifi: 0-3 ____ FÖLDES Rákócz iújfalu— Cibakháza 7-2 (4-1) Rákócziújfalu, 300 n., v.: Jakab. Rákócziújfalu: Bálint - Erdei, Herkó, Pozderka (Papp), Tősér, Kántor, Mihályi, Bocskai, Víg, Füle, Less. Edző: Füle Antal. Cibakháza: Vincze - Búcsús, Molnár, Túróczi (Tibiik), Faragó, Fehér, Burka, Erdélyi, Baricza, Szokolai, Hegedűs. Edző: Molnár László. Gólszerzők: Pozderka (3.), Füle 2 (7., 38.), Mihályi (13.), Kántor (59.), Víg (78.), Less (88.), ill. Szokolai 2 (4L, 57. - tizenegyes­ből) A hazaiak az első negyedórá­ban eldöntötték a mérkőzést, utána már csak a gólkülönbség volt kérdéses. Jók: Kántor, Víg, Füle, ill. Vin­cze, Szokolai. Füle Antal: - Hatékony táma­dójátékunknak köszönhetően már az első félidőben eldöntöt­tük a mérkőzést. Remélem, ugyanezt a játékot tudjuk nyújta­ni a továbbiakban is. Molnár László: - A játék képe alapján az eredményt túlzottnak tartom. Sok sikert kívánok utó­domnak! Ifi: 3-5 ' ________ ; _________[_______BBKE Ala ttyán— Tiszaszentimre 1-2 (0-0) Alattyán, 150 n., v.: Vas. Gólszerzők: Burka, ill. Gánya, Postás. A mérkőzésről tudósítás nem érkezett. Nagykörű-Kenderes 4-0 (2-0) Nagykörű, 150 n„ v.: Kálé. Nagykörű: Galsi - Pozderka, Molnár, Nagy J., Diós, Albert (NagyP), Matúz, Palatínus (Su- rányi), Osztás (Böröczki), Lajko- vics, Csőke. Megbízott edző: Ma­túz Attila. Kenderes: Kota (Barabás) ­Farkas Z., Simon, Andrási, Pat­kós (Maród), Ficzere, Molnár, Monoki, Kovács, Pádár M., Far­kas T. Edző: Ficzere Géza. Gólszerzők: Osztás 3 (30., 75., 83.), Albert (35.) Kiállítva: Pádár M. (66.), Mo­noki (86.) A végig jó iramú mérkőzésen rengeteg helyzetéből csak négy­szer talált be a házigazda, mely nagyobb támogatást érdemelne közönségétől. Jók: Osztással az élen az egész csapat, ill. Farkas, Simon. Matúz Attila: — A gyenge edzéslátogatottság ellenére jó és fegyelmezett játékkal, megérde­melten nyertünk. Ficzere Géza: — Kapusunk saj­nálatos sérülése és az indokolat­lan kiállítás megpecsételte sor­sunkat. Ifi: 1-3 BULYÁKI Örményes— Jánoshida 0-6 (0-5) Örményes, 100 n„ v.: Mozsár. Örményes: Horváth - Csatári, Nagy (Hegedűs), Szilágyi, Iványi J., Farkas (Borhi), Pápai (Ju­hász), Majnár (Hídvégi), Iványi L, Szűcs, Lucza. Edző: Molnár Fe­renc. Jánoshida: Kiss - Répási, Ka­sza, TóthG., Ivony, Berényi, Tóth P, Pesti, Miskolczi, Bankó, Sán­dor. Edző: Szabó Imre. Gólszerzők: Tóth P. 4 (17., 21., 30., 35.), Sándor (39.), Bankó (65.) A hazai csapattal ellentétben a vendégek akár több gólt is lőhet­tek volna, mint amit a végered­mény mutat, ám így is látható, győzni akarásuk többet ért az ör- ményesiek lelkesedésénél. Jók: Iványi J., Horváth, Lucza, ill. Tóth P., Bankó, Kasza, Tóth G. Molnár Ferenc: - Addig, amíg nem járunk edzésre, 2-3 ember­rel nem lehet mérkőzést nyer­ni. Szabó Imre: — A mai mérkőzé­sen már akartuk is az idegenbeli győzelmet, és az első félidőben el is döntöttük a meccset. Ifi: 5-2 SUBICZ Tiszatenyő— Pusztamonostor 0-0 Tiszatenyő, 150 n„ v.: Markót K. Tiszatenyő: Iglódi - Szilágyi, Kinyik Gy., Frankó, Molnár, De­ák, Bárdos, Angyal (Filyó), Ki­nyik P, Tóth, Nagyi. J. Edző: On­dók Ferenc. Pusztamonostor: Bibók - Kecs­kés, Bordás, Kállai, Farkas, Szűcs, Rezes Z. (Vancsik), Visi, Jenes, Rezes G. (Borbély), Don­nert. Edző: Peredi Tibor. Kiállítva: Jenes. Az enerváltan, elképzelés nél­kül játszó hazaiak ellen a vendé­gek számos ziccert hibáztak el a mérkőzés elején. A második fél­időben már felváltva forogtak ve­szélyben a kapuk, de a gyenge csatárjátéknak köszönhetően vé­gül nem született gól. Jók: Deák, Bárdos, ill. Bibók és Kállai vezérletével az egész csapat Ondók Ferenc: - Nagyon langyo­san kezdtünk, ami megbosszulta magát, hiába támadtuk végig a má­sodik félidőt. Pusztamonostor pontszerzése megérdemelt. Peredi Tibor: - Az első félidő helyzetei alapján a mérkőzést megnyerhettük volna, de szünet után már után örülhettünk az egy pontnak. Ifi: 2-1 K.I. Felnőttek 1. R.újfalu 7 5 1 1 22- 12 16 2. Jászladány 6 5 0 1 26-10 15 3. T.szentimre 7 5 0 2 21-13 15 4. Tiszatenyő 7 4 2 1 12- 4 14 5. Nagykörű 7 4 1 2 22-14 13 6. Jászalsósz. 7 4 1 2 17-14 13 7. Tiszagyenda 7 4 1 2 11-14 13 8. Jánoshida 7 3 1 3 21-10 10 9. Alattyán 7 3 0 4 12- 13 9 10. Cibakháza 7 2 2 3 14- 19 8 11. Kenderes 7 1 4 2 12-15 7 12. Berekfürdő 7 2 1 4 11-19 7 13. Zagyvarékas 7 1 2 4 14-20 5 14. Kunmadaras 7 1 2 4 9-20 5 15. P.monostor 7 1 2 4 7-20 5 16. Örményes 6 0 0 6 5-19 0 Ifjúságiak 1. Kenderes 7 7 0 0 32- 3 21 2. Jászladány 6 6 0 0 76- 0 18 3. Cibakháza 7 5 0 2 32-20 15 4. Jászalsósz. 7 5 0 2 27-20 15 5. Nagykörű 7 4 0 3 29- 16 12 6. T.szentimre 6 3 2 1 24- 10 11 7. Örményes 6 3 2 1 24- 11 11 8. Zagyvarékas 7 3 1 3 14-12 10 9. Berekfürdő 7 3 0 4 11-21 9 10. P.monostor 7 2 1 4 14-12 7 11. Kunmadaras 6 2 1 3 23-33 7 12 Tiszatenyő 7 2 1 4 9-36 7 13. Jánoshida 7 1 1 5 12-31 4 14. R újfalu 6 1 0 5 7-39 3 15. Alattyán 6 1 0 5 4-46 3 16. Tiszagyenda 7 0 1 6 5-33 1 Új Fedor Ottó „született” Szolnok Az elmúlt esztendőkben ala­posan kicserélődött a Szol­noki MÁV-Neusiedler NB I/B-ben szereplő labdarúgó- csapatának kerete. Edzők ér­keztek, játékosok mentek, s szép lassan arra eszmélhet­tünk, hogy alig van olyan futballista, aki valamilyen szinten kötődik a városhoz. A kilencvenes évek második felé­nek szolnoki csapatából ma már csak Antal Gábor, Balogh Pál és Fedor Ottó maradt meg hírmondó­nak, a többiek, kiöregedő félben lévén, inkább alacsonyabb osz­tályba igazoltak. Közülük is utób­bi játékos közel hat hónapja nem lépett pályára tétmérkőzésen. Hogy a kényszer szülte — sok sérült, eltiltott van a kék-sárgák keretében -, netán az elmúlt he­tek mélyrepülése okán avagy a térdműtéte után felépülve végre utolérte magát Fedor Ottó, talán soha nem fog kiderülni, de tény, szombaton másodjára „debütál­hatott” a az NB I/B-ben. A szur­kolóknak meglehetősen vegyes emlékeik vannak az elmúlt évti­zed legtehetségesebbnek tartott szolnoki játékosáról, aki góljai­val számos alkalommal segítette győzelemhez csapatát. Ám so­kan arra is emlékeztek, hogy Ot­tó könnyen felkapja a vizet, ál­Fedor Ottó landóan reklamál, s az állandó szövegelés miatt kevesebbet fog­lalkozik a játékkal. Egy élethalál­harcot folytató együttesben, zsi­nórban elszenvedett öt vereség után pedig általában igencsak fe­szült a hangulat. Ehhez képest a Haladás ellen egy új Fedor Ottót ismerhettek meg a Tiszaligeti Stadionba kilátogató nézők. Az első perctől kezdve ment, hajtott, szerelt, s igyekezett a támadások befejezéséhez is odaérni. Pedig nem volt könnyű dolga, hiszen (főleg az első félidőben) az egy­kori válogatott Nagy Norberttel kellett párban játszania. Az ex- fradista védő hiába dobott be el­lene minden trükköt, hiába pró­bálta meg provokálni, végig hig­gadt • tudott maradni. Minden energiáját csapata győzelmének rendelte alá. Ä régi Fedor Ottót talán még ki is állították volna egy hasonló mérkőzésen, most viszont még csak sárga lapot sem kapott. Remek teljesítményére a 85. percben tette fel a koronát, amikor is egy olyan labdára ért oda a szombathelyi kapu elé, melyre néhány hónappal ezelőtt el sem indult volna. Találatának (is) köszönhetően ismét nyert a Szolnoki MÁV-Neusiedler le­génysége, mely talán ezzel a győ­zelemmel visszatalál a régi ke­rékvágásba. Remélhetően ezzel az „új” Fe­dor Ottóval soraiban. _______________________IOBL1II BIZ TOSAN NYERT A CÍMVÉDŐ. A Valencia biztosan nyert (3-0) a Rayo Vallecano ellen a spanyol lab­darúgó-bajnokság 4. fordulójában, és jobb gólkülönbségének köszönhetően az élen áll. Felvételünk ta­núsága szerint a hazaiak védője, Rufete (jobbról) meglehetősen határozottan őrizte a gondjaira bízott vendég támadót, a bosnyák Elbír Bolicot._____________________________________fotó. europress/epa A ladányi védelem tengelyében Szabó József (szemből) pillanatnyi nyugalmat sem hagyott a rékasi támadóknak fotói csabai