Jászkun Krónika, 2002. október (10. évfolyam, 229-254. szám)

2002-10-21 / 246. szám

2002. Október 21., hétfő S P O . R.__I 7. OLDAL Szászberek még mindig pont nélkül Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 10. forduló Besenyszög— Szászberek 1-0 (0-0) Besenyszög, 200 n., v.: Tóth Besenyszög: Hajdú-Gilszki, Makai, Varga, Szalai (Nyári), Szilágyi (Fecske), Rézsó, Homo- la, Szabadi, Szabó (Rimóczi), Danyi. Edző: Földesi János. Szászberek: Gerhát-Juhász, Kónyár, Gyáfrás, Fehér (Bíró), Bezzeg, Nagy (Vasas T.), Vasas L, Sziráki, Molnár, F. Tóth. Szak­osztályvezető: Laki József. Gólszerző: Rézsó (77.) A hazai csapat már a 3. percben megszerezhette volna a vezetést, azonban Rézsó kapufára fejelte a beadott labdát. Ezt követően so­káig egyik kapu sem forgott ve­szélyben. csupán a hajrában Ré­zsó újabb fejese jelentett ese­ményt. Jók: Hajdú, Gilszki, ill. Gyáfrás- sal az élen az egész csapat. Földesi János: - Mindig a köte­lező győzelem a legnehezebb, ez a mérkőzés is ezek közé tarto­zott. Laki József: - Itt hagytunk Be- senyszögön a hazaiaknak 3 pon­tot. Ritkán találkozik az ember ilyen korrekt játékvezetéssel. Ifi: 1-0_____________CSAJBÓK Kunszentmárton— Kunhegyes 1-3 (0-1) Kunszentmárton, 150 n„ v.: Erdősi Kunszentmárton: Gácsi—Deme­ter, Apatóczki, Kiss (Borsós), Ga- ráz, Pálinkás J., Gellér, Pálinkás Gy., Nagy (Botlik), Talmácsi (Kézsmárki), Imrei K. Edző: Földi Tibor. Kunhegyes: Szabó L. —Drágán, Szabó T., Sós, Tóth, Rentai (Ko­vács), GarázP., Gál, Dányi, Her- bály (Rózsa), Albert (Nagy). Edző: Varga Zsolt. Gólszerzők: Gellér (70.), ill. Drágán (33.), Herbály (53.), Dá­nyi (85.) A múlt heti vereségek után mindkét csapat óvatosan kezdett. A jobb játékerőt képviselő kun- hegyesi csapat ragadta magához a játék irányítását és az első já­tékrész közepén Garáz Péter jobb oldali szögletét Drágán védhetet- lenül fejelte a kapuba. A szünetben kettős cserét haj­tott végre a KUTE, helyzeteket is kidolgozott, mégis növelte elő­nyét a KESE. Jók: Garáz, Gellér A miklósi Orbán Zsolt (jobbról) védő létére góllal járult hozzá csapata győzelméhez a Jászkisér ellen. FOTÓ: BUGÁNY ill. Drágán, Szabó L, Szabó T., Dányi, Gál. Földi Tibor: — Sajnos ma nem tudtunk felnőni a feladathoz. Gratulálok a kunhegyesieknek megérdemelt győzelmükhöz. Varga Zsolt: - Magunknak tet­tük nehézzé a mérkőzést a szim­patikusán küzdő hazaiak ellen. Ifi: 1-3 dobos Kun FC­Jászfényszaru 5-2 (0-2) Kunhegyes, 200 n„ v.: Domokos Kun FC: Tatai—Gácsi Zs., Bon- tovics, Balogh, Molnár (Gácsi A.), Nyolczas, Csesznok (Urban- csók), Hegedűs (Tolmács), Far­kas, Szendrei, Hevesi-Tóth. Edző: Szabó András. Jászfény szaru: Mészáros-Sző­ke, Kratofil, Koncsik, Borbély, Breznai, Siku (Mezei), Vancsik, Balogh (Ecker), Palócz, Tombor. Edző: Litkei Lajos. Gólszerzők: Hevesi-Tóth 4 (50., 65., 70., 85.), Farkas (80.), ill. Breznai (35.), Siku (40.) Kiállítva: Tombor (a 43. perc­ben, hátulról gáncsolásért) Bár jól kezdett a házigazda, irá­nyította a játékot, az első félidő­ben mégis a vendégek rúgták a gólokat. Szünet után a Kun FC to­vább játszotta saját stílusát, mely ekkor már eredményre vezetett. A hazaiak megérdemelten tartot­ták otthon a három pontot. Jók: Hevesi-Tóth, Gácsi Zs., Bontovics, Molnár, Nyolczas ill. Mészáros. Szabó András: - A 0-2 után is úgy éreztem, hogy fordítani tu­dunk, hiszen jól játszottunk, csak ekkor még a kapuba nem si­került betalálnunk. Litkei Lajos: — Kiállítás után szétestünk, így már esélyünk sem volt a pontszerzésre. Ifi: 10-1 ________ SZABÓ Új szász— Tiszaföldvár 0-2 (0-1) Újszász, 150 n., v.: Boros Újszász: Szaszkó-Pomázi, Bo­ros, Konka, Bálint, Farkas, Kere­kes, Szőnyi (Százedzky, ) Kato­na, Szentpéteri, Szilvást Edző: Szilvási Ferenc. Tiszaföldvár. Huszár-Nagy, Czető, Szarvas, Meggyes, Majer, Kollár, Szikom (Kása), Hanga, Pataki, Donkó. Edző: Sólyom Vil­mos. Gólszerzők: Szikora 2 (25., 60.) Csak egy csapat volt a pályán, így másról nem is lehet beszá­molni, minthogy a vendégek győ­zelme ilyen arányban is megér­demelt. Jók: Konka, ill. Huszár, Nagy, Szikora, Meggyes, Szarvas. Szilvási Ferenc: — Miután az egész mérkőzésen egyetlen hely­zetet sem tudtunk kialakítani, azt hiszem, megérdemelt vendégsi­ker született. Sólyom Vilmos: - A helyzetek és a játék képe alapján úgy ér­zem, reális a győzelmünk. Ifi: 11 MOLNÁR Törökszentmiklós— Jászkisér 2-1 (1-1) Törökszenmtiklós, 200 n., v.: Csá- nyi Törökszentmiklós: Hagyó-Or- bán, Molnár, Farkas, Görög, Ko­zák M. (Őz), Lóié, Kozák E., Ba­rabás, Erdei (Várnái), Erdős, (Papp). Edző: Csontos Lajos. Jászkisér: Agócs-Papp, Kerepe­si, Barna, Kövesdi, Szentpéteri, Ládi, Gócza, Mike, Molnár (Bo- zsó), Boros. Edző: Gócza Zoltán. Gólszerzők: Orbán (3.), Kozák E. (52.), ill. Kövesdi (21.) Gyors miklósi találattal indult a mérkőzés, de ezután két kiha­gyott helyzetet góllal büntette a Jászkisér. A második félidőben tovább javult a miklósiak játéka, s ez újabb találatban, valamint két óriási kihagyott helyzetben mutatkozott meg. Végeredmény­ben a jól játszó kisériek ellen megérdemelten nyert a házigaz­da. Jók: Orbán, Kozák E„ Lóié, Ba­rabás, ill. Barna, Kövesdi Csontos Lajos: — Több helyze­tünk volt, úgy érzem, megérde­melten nyertünk. Gócza Zoltán: - Fél csapattal is volt esélyünk pontszerzésre, de a potyagól megpecsételte sorsun­kat. Ifi: 1-1 __________NAGY KÁLMÁN Ti szafüred— Tószeg 3-0 (1-0) Tiszafüred, 250 n., v.: Csukás Tiszafüred: Gál (Szabó)-Nyíri, Földvári, Járdán, Horváth, Her- pai, Farkas, Antal, Dajka (Haj­nal), Lugosi, Angyal (Vidra). Edző: Tomes János. Tószeg: Serucza—Szekeres, Tóth T., Orosz, Ács, Kiss, Kodó (Gyur- kó), Kelemen (Bíró), TóthCs., Sós, Méri (Seres). Edző: Árvái István. Gólszerzők: Járdán (42.), Lugo­si 2 (69., 74.) A hideg ellenére nem fáztak a csapatok, mivel jó iramú mérkő­zést játszottak. A hazaiaknak ne­hezen sikerült feltörniük a ven­dégek védelmét, de a frissebb, erőnlétben jobban felkészített fü­rediek javuló, meggyőző játék­kal, tartalékosán, ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Jók: Járdán, Nyíri, Farkas, Lugo­si, ill. Szekeres, Kiss, Sós, Tóth T. Tomes János: — Azok a tiszafü­rediek, akik a mai foci mellett döntöttek, jól is „választottak”. Árvái István: - A játékosok tü­relme elfogyott és most már az enyém is. Lehet, hogy jövő héten új edző kell, de attól jobban félek, hogy a csapat szétesik. Ifi: 8-0___________ ÁBRAHÁM Já szárokszállás— Abádszalók 1-0 (0-0) Jászárokszállás, 300 n„ v.: Bathó Jászárokszállás: Czékmán­Forgó, Ördög, Szabó (Guba), Bó- dis, Éliás (Banya), Csömör, Bo- bák, Tóvizi, Ballagó, Peredi. Edző: Kaszab Gyula Abádszalók: Kovrig-Takács, Szabó, Lányi, Oláh, Hamar, Var­ga, Sipos, Dányi, Tóth T. (Ko­zák), Tóth F. Edző: Kovrig Zoltán Gólszerző: Ballagó (65.) A hűvös idő ellenére, szép szá­mú közönség előtt, nagy akarás­sal küzdött a két csapat a bajno­ki pontokért, melyet a kapu előt­ti határozottságával megérdemel­ten szereztek meg a hazaiak. Jók: Peredi, Tóvizi, Bobák, Bal­lagó, ill. Szabó, Kovrig, Takács, Hamar Kaszab Gyula: - Jó iramú, küz­delmes mérkőzésen egy góllal jobbak voltunk. Kovrig Zoltán: — A mérkőzés sava, borsa a gól. Sajnos mi min­den próbálkozás ellenére nem tudtunk eredményesek lenni, így a jó iramú mérkőzésen megérde­melt hazai siker született. Ifi: 4-0 FARKAS Jászapáti- Mezőtúr 2-0 (1-0) Jászapáti, 300 n., v.: Mozsár Jászapáti: Tajti-Horváth, Don­kó, Madarasi (Berkes), Mosonyi, Urbán, Gephart, Bercsényi, Vígh, Szabari (Kiss), Szamosi. Edző: László István. Mezőtúr: Darvasi-Tóth, Kiss, Barna, Szőke, Nagy L., Rimóczi Z., Nagy G., Kinyik, Kállai (Dá­vid), Rimóczi Cs. Edző: Csanálo- si Miklós. Gólszerzők: Mosonyi (38.), Ber­csényi (70.) A megyei rangadón két jól fel­készített, kulturáltan játszó gárda csapott össze. A mezőnyben ki­egyenlített küzdelem folyt, de míg a vendégeknek egy, a hazai­aknak hét biztos helyzetünk volt, ebből kétszer be is találtak. Jók: Urbán, Mosonyi, Bercsé­nyi, Gephart, Szamosi, ill. Kiss, Rimóczi Z„ Nagy G. László István: - Úgy érzem, az eddigi ellenfeleink közül ma a legjobb csapatot győztük le. Gra­tulálok a játékosoknak és köszö­nöm a lelkes szurkolást közön­ségünknek. így érdemes dolgoz­ni. Csanálosi Miklós: — Úgy ér­zem, méltó partnerei voltunk a bajnokesélyes Apátinak. Sajnos a második gól számunkra nagyon rossz időben jött. Ifi: 2-3_______________illés Kisújszállás nem kegyelmezett a szomszédnak A középen berobbanó, rendkívül tehetséges rákóczifalvi csatár, 8. Tóth Balázs elöl az utolsó pillanatban fejelték el a kondorosi védők a labdát. FOTÓ: BUGÁNY Labdarúgó NB III. Alföld-csoport VLC Rákóczifalva— Kondoros 1-1 (0-1) Rákóczifalva, 200 n., v.: Pataki Rákóczifalva: Ulviczki-Major, Kun (Csabai, 67.), Bartusz, Bo- da-Sándor, Luca, B. Tóth (Né­meth, 67.), Draskóczi—Peszeki, Kőcser (Nász, 89.). Edző: Gömöri Béla. Kondoros: Adamik-Varga, Jansik, Hrabovszki, Gombár-Ki- szely, Pusztai, Lipták (Kasik, 90.), Benczúr-Palyusik (Tri- nyik, 88.), Szabó. Edző: Halász Ferenc. 30. perc: Egy előrevágott labdát Ulviczki kapus kiejtett, és Szabó 10 méterről a léc alá bombázott, 0-1. 80. perc: Jobb oldali beadás után Luca 6 méterről fejelt a jobb sarokba, 1-1. Az első félidőben Rákóczifalva meddő mezőnyfölényben ját­szott. Szünet után mindent egy lapra feltéve támadott, a kondorosiak a fél pályán sem tudtak átjönni, de a sok helyzet ellenére is csak az egyenlítésre futotta. Jók: Boda, Major, ill. Adamik, Jansik, Gombár, Szabó. Gömöri Béla: - A látottak alap­ján többgólos győzelmet szalasz­tottunk el. Halász Ferenc: — Szervezett, fegyelmezett játékunknak kö­szönhetjük a komoly mezőnyfö­lényt kialakító hazaiak ellen az egy pontot. _________ BAGI Fe gyvernek— Kisújszállás Kunmetalokála 2-5 (1-3) Fegyvernek, 300 n., v.: Agócs Fegyvernek: Tasi - Szász, Zsem- beri, Balázs, Bata-Földi (Luk­ács), Náhóczki, Bohács, Csortos (Tukarcs)—Faragó Zs., Faragó A. (Homyák 80. p.). Edző: Öllé Já­nos. Kisújszállás: Kui Cs. - Majláth, Kálai, Sztnmbei, Tamás-Mircea (Gubucz), Horváth, Kántor, Mo- rauszki (Antal)-Csíki, Szűcs. Edző: Csillag László. Gólszerzők: Faragó A. (35.), Faragó Zs. (80.), ill. Kálai (2.), Szűcs (38.), Mircea (45.), Hor­váth Gy. (82.), Kántor (88.) Bár az eredmény alapján ma­gabiztosnak tűnő vendégsiker született — azaz a dobogón ta­nyázó kunok nem kegyelmeztek a sereghajtó szomszédnak -, a hajrá utolsó tíz percét csupán egygólos előnnyel kezdte a Kis­újszállás. Jók: Faragó Zs., ill. Horváth, Kántor, Mircea Öllé János nem nyilatkozott! Csillag László: — Sok sikert kí­vánok a hazaiaknak, megérde­melten hoztuk el a három pon­tot. IPACS Jászberényi SE Vasas— Gyomaendrőd 2-1 (1-0) Jászberény, 200 n., v.: Fülöp Jászberény: Bak-Oláh, Szabó, Boros, Szerencsi-Tasi (Nagy R., 76.), Vígh, Lukácsi, Nagy A. (Kó­nya, 54.)—Konka, Balázs. Edző: Vígh Tibor. Gyomaendrőd: Hanyecz J.-Csi­kós, Mester, Farkasinszki, Kon- dacs-Göblyös, Kéri (Pap, 59.), Bakos, Feuerwerkel-Illyés (Uh- rin, 75.), Katona. Edző: Hanyecz János. 10. perc: Tasi 8 méterről lőtt a bal alsó sarokba, 1-0. 51. perc: A szakadó esőben vé­delmi hiba után Mester a kapust is kicselezve 5 méterről gurított az üres kapuba, 1-1. 61. perc: Konka a balösszekötő helyéről kilőtte a hosszú sarkot, 2-1. Kezdést követően rögtön a ka­pujához szegezte Jászberény ven­dégét, de elügyetlenkedte a gól­szerzési alkalmakat. A hirtelen le­zúduló eső csúszóssá tette a pá­lyát, ám a több helyzetet kidolgo­zó Jászberény ha nehezen is, de megérdemelten győzött a lelkesen játszó vendégekkel szemben. Jók: Boros, Konka, Balázs, Sze­rencsi, ill. Kondacs, Csikós, Feu­erwerkel. Vígh Tibor: - Vezetésünk után nem használtuk ki a ziccereinket és egy könnyen elkerülhető gól miatt nagyon szorosra sikeredett a vége. Hanyecz János: — Úgy érzem, partiban voltunk, csak szerencsé­vel tudott nyerni a jobb képessé­gű Jászberény. SZALÓKI