Új Néplap, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-29 / 99. szám

2002. ÁPRILIS 29., HÉTFŐ 13. OLDAL _______________ SP ORT Szajol nyerte a dobogóért zajló rangadót Labdarúoó NB III. Alföld-csoport Rákóczifalva— Izsák 1-2 (0-0) Rákóczifalva, 200 n„ v.: Hegedűs Rákóczifalva: Ulviczki - Eszes, Csabai, Bartusz, Boda - Fazekas (Bársony, 87.), Peszeki, Szeberé- nyi, Kan (Németh, 70.) - Szokolai (Papp, 60.), Luca. Edző: Gömöri Béla. Izsák: Berta - Horváth, Jávorka, Bonnea, Kurucsai - Török, Már­ton, Hleba, Juhász - Mezei, Gréczi. Játékosedző: Gréczi Gá­bor. 50. perc: Kurucsai bal oldali szöglet után fejelt a jobb sarokba, 0-1. 56. perc: Szeberényi kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, a játékvezető tizenegyest ítélt, melyet Kurucsai értékesített, 0-2 83. perc: Jobb oldali támadás után Luca 5 méterről a jobb sa­rokba fejelt, 1-2. Két ellentétes félidőt láthatott a közönség: az elsőben végig a Rá­kóczi támadott, szünet után vi­szont pár perces rövidzárlat kö­vetkezett és egy vitatható bírói ítélet végleg a vendégek javára döntötte el a mérkőzést. Jók: Eszes, ill. Jávorka, Hor­váth, Márton, Hleba. Gömöri Béla: - Az első félidő­ben sok helyzetet elpuskáztunk, a másodikban egy ötperces kiha­gyás megpecsételte sorsunkat. Gréczi Gábor: - A második fél­időben már hittel is játszottunk, amihez ezúttal szerencse is páro­sult. ____________________________________BACI Mát ra-csoport Fegyvernek— Gödöllő 3-1 (1-1) Fegyvernek, 250 n., v.: Varga L. Fegyvernek: Fekete - Szász, Far­kas, Fridiik, Zsemberi (Kapás, 75.) -Náhóczki, Tukarcs (Kinyik, 59.), Bohács - Faragó A. (Kapellá- ró, 85.), Balogh, Faragó Zs. Edző: Munkácsi József. Gödöllő: Molnár-Jéga, Kerecsé- nyi, Várszegi, Petró - Frühzeitig (Csombor, 54.), Kassai, Kovács, Túrni (Vitális, 68.) - Malom (Le- géndi, 78.), Csernyák. Edző: Le- géndi György. 14. perc: Faragó Zsolt szépen ívelt középre Faragó Attilához, aki higgadtan lőtt a hálóba, 1-0. 26. perc: Egy súlyos védelmi hibát kihasználva Jéga egyenlí­tett, 1-1. 48. perc: Faragó Zsolt előbb a kapust találta telibe, a kipattanót azonban már nem hibázta el, 2-1. 52. perc: Faragó Zsolt közelről a rövid sarokba fejelt, 3-1. A jó iramú mérkőzésen, hajtós ellenféllel szemben, megérde­melten nyert a hazai csapat. Egyetlen szépséghiba, hogy há­romszor annyi helyzetet hagyott ki, mint amit értékesített. Jók: Szász, Farkas, Faragó A., ill. Molnár Munkácsi József: - A mai na­pon is a győzelem volt fontos, és ezt a második félidei játékunk alapján megérdemelten értük el. Legéndi György: — A sokkal érettebb játékot nyújtó hazai csa­pat megérdemelten nyert. _______________________________ IPAC1 Sz ajol—BVSC 3-1 (1-0) Szajol, 400 n„ v.: Szigetvári Szajol: Móga - Sipos, Földvári (Szabó, 60.), Kálai, Ramos - Föl­di, Vona, Gergely, (Hegedűs, 52.), Papp - Babella, Bese. Edző: Kádár József. BVSC: Riedel - Milovanovics, Lukács, Tasnádi, Sárdi (Földesi, 75.) - Török, Gödöböcz, Szaszov- ky, Danes (Dabas, 53.) - Vágó (Sabján, 22.), Lenti. Edző: Dzur- ják József. 20. perc: Milovanovics uránrú­gás miatt először sárga lapot, majd a bírót majdnem lefejelve piros lapot kapott. 21. perc: Papp adta be a labdát bal oldalról, melyet az ötösre ér­kező Kálai fejelt a hosszú sarok­ba, 1-0. 47. perc: Szünet utáni első kontratámadását Vona révén gól­lal fejezte be a szajoli csapat, 2-0. 48. perc: Gödöböcz második sárgáját megkapva mehetett zu­hanyozni. 49. perc: Földi futott el jobb ol­dalon, beadását Bese 10 méterről passzolta be a jobb hosszú sarok­ba, 3-0. 53. perc: Tasnádi 18 méterről kirúgta a hosszú sarkot, 3-1. 89. perc: Bese büntetőjét a ka­pus hárította. A mai mérkőzés a végső helye­zés miatt nagyon fontos volt a szajoli csapatnak. A két kiállítás hűen tükrözte a BVSC agresszív stílusát. Szerencsére a halai gár­da nem vette fel a „kesztyűt”, s jó játékkal, szép gólokkal megnyer­te a mérkőzést. Jók: Kálai, Papp, Ramos, Vona, ill. Tasnádi, Lenti. Kádár József: - A csapat mai teljesítménye méltó folytatása ta­vaszi szereplésünknek. Dzurják József: - Nem nyilat- kozhatom! _________________________________________DÉR Ki sújszállás Kunmetalokála— Egerszalók 0-1 (0-0) Kenderes, 400 n., v.: Telek. Kisújszállás: Kai Cs. - Kemecsi, Csillag, Tar (Kása, 67.), Majláth - Morauszki, Mircea (Gubucz, 80.), Horváth, Kui T. - Tamás, Májer (Kántor, 46.). Edző: Antal István. Egerszalók: Nagy P. - Nagy L, Kelemen, Kovács, Csuhay (Su- recska, 80.) - Nagy J., Laga, Bé­res, Szabó - Jánosi (Smuczer, 58.), Mészáros (Szarvas, 85.). Edző: Horváth Tamás. 80. perc: Béres jobb oldali akció után az üres kapuba gurított, 0-1. Közepes iramú mérkőzésen a hazaiak nem éltek a gólszerzési Hat vereség után szerzett pontot Besenyszög Szoltisz megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 23. forduló Kun FC-Tószeg 1-4 (0-1) Kunhegyes, 200 n, v.: Munkácsi Kun FC: Tatai - Gácsi Zs., Heve- si-Tóth, Szabó, Varga, Nyolczas (Gácsi A.), Herbály, Szendrei, Balogh, Hegedűs (Dobó), Farkas. Edző: Szabó András. Tószeg: Serucza - Szikom, Ács, Kelemen, Kiss, Erkán, Kővári (Fá­bián), Tóth Cs., Tóth T., Sós, Mé­ri. Edző: Márton Ferenc. Gólszerzők: Hevesi-Tóth (50.), ill. Tóth Cs. (70), Méri 2 (40., 85.), Kővári (60.) Kiállítva: Farkas (47.) A két csapat jó első félidőt pro­dukált, s bár a vezetést a vendé­gek szerezték meg, de a hazaiak is többször veszélyeztettek. Szü­net után a gyors kiállítás megpe­csételte a kunhegyesiek sorsát, pedig Farkas lerántásáért tizen­egyes járt volna, ehelyett a játék­vezető őt állította ki megjegyzé­sért. Ettől kezdve a Tószeg fö­lényben játszott és megérdemel­ten nyert. Jók: Hevesi-Tóth, Herbály, ill. Tóth Csabával élen az egész csapat. Szabó András: - Sajnos ismét hátrányba kerültünk hazai mér­kőzésünkön. A tíz játékos hősie­sen küzdött, de ez kevés volt a si­kerhez, Márton Ferenc: - A játék alap­ján úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Ifi: 2-0 ___________ szabó Me zőtúr- Kunhegyes 2-1 (1-1) Mezőtúr, 250 n„ v.: Vas Mezőtúr: Nagy S. - Szőke, Kiss, Panyik, Sőrés L, Szaszkó (Var­jú), Nagy G., Sólyom, Dávid, Kál­lai, B. Tóth. Edző: Csanálosi Mik­lós. Kunhegyes: Láng - Sós, Drágán, Kovács, Varga Zs., Bognár (Die­nes), Szabó, Varga J., Gál, Al­bert, Garáz. Edző: Varga János Gólszerzők: Dávid (28.), Só­lyom (89.), ill. Garáz (31.) Egyperces gyászszünettel kez­dődött a mérkőzés, a volt mező­túri sportiskolás kézilabdázó, Szabó Éva emlékére. A mindkét csapat számára na­gyon fontos mérkőzésen - a ha­zaiak a kiesés elől menekülné­nek, a vendégek a dobogóért csatáznak -, ha csak egy góllal is, de jobbak voltak a vendég­látók. Mezőtúron az utolsó percben szerzett góllal diadalmaskodtak a kiesés elől menekülő hazaiak. FOTÓ: BUGÁNY Jók: Dávid, Nagy G., Panyik, Szőke, ill. Láng, Sós, Szabó Csanálosi Miklós: - Nagyon nehéz mérkőzésen, remek játék- vezetés mellett sikerült legyőzni a jó erőkből álló Kunhegyest. Varga János: - Az elmúlt hetek eredményes játékát nem tudtuk folytatni. Ifi: 5-1 Jánoshida—Jászkisér 0-2 (0-0) Jánoshida, 100 n„ v.: Samu Jánoshida: Rácz - Juhász, Tóth Z. (Varga, Berkó), Gazsi, Szöllősi, Földi, Tóth P, Berényi, Tóth G., Tóth Cs., Ivony. Edző: Szabó Imre. Jászkisér: Agócs - Molnár, Tóth F, Kövesdi, Mike, Pálfi, Bíró, TóthN., Ládi, Papp, Gócza. Edző: Gócza Zoltán. Gólszerzők: Pálfi (61.), Juhász (öngól 86.) Mindkét csapat erősen tartalé­kosán lépett pályára. Az egyenlő erők küzdelméből a vendégek egy pontrúgásból szereztek veze­tést, majd közvetlenül a befeje­zés előtt esett öngóllal megpecsé­telődött a hazaiak sorsa. Jók: Rácz, Szöllősi, ill. Mike, Pálfi, Ládi, Tóth F„ Kövesdi. Szabó Imre: - A végeredmény hűen tükrözi az edzéslátogatott­ságunkat, amíg ez így lesz, sok jóra nem számíthatunk. Gócza Zoltán: - Hat kezdőjáté­kosunk hiányzott, ennek ellenére teljesen megérdemelt a győzel­münk. Ifi: 2-1 szöllősi Tiszafüred— Besenyszög 1-1 (1-1) Tiszafüred, 300 n., v.: Urbán. Tiszafüred: Gál - Novák, Nyíri, Rózsa, Farkas, Kecskeméti (Jár­dán), Dajka M., Antal, Németh, Angyal, Dajka Zs. (Herpai). Edző: Gál Zoltán. Besenyszög: Hajdú - Erdei (Fi­csór), Nagy (Berény), Varga, Szá­lai, Barna, Rézsó, Honos, Szabó, Danyi (Lukács), Szabadi. Edző: Földesi János. Gólszerzők: Németh (42.), ill. Honos (9.) Az ívelgetős, emelgetős hazai futball nem lehetett ellenszere a bunkerfocinak. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen nem tudta bebizonyítani elő­kelő helyezésének jogosságát a Tiszafüred. Jók: Rózsa, Németh, Farkas, ill. Szabadi, Nagy, Honos, Szabó. Gál Zoltán: - Utóbbi hetekben egyre nehezebben megy. Földesi János: - Sikerült megle­petést okoznunk, de hétfőtől már az új feladatra kell készülnünk céljaink megvalósításához. Ifi: 1-1 _______________ABRAHAM Já szapáti- Szászberek 0-0 Jászapáti, 300 n„ v.: Visnyei. Jászapáti: Tajti G. - Horváth, Madarasi, Csató, Szabó Z., Kocza (Vajner, Tóth Z.), Utasi (Tajti M.), Urbán, Németh Z., Szabó D., Bobák. Edző: Birkás Ferenc. Szászberek: Gerhát - Antal, Ju­hász, Bíró, Kónya, Gyárfás, Tóth Cs. (Donkó), Sziráiki, Rigó, Nagy (Nád­házi), Bezzeg. Edző: Antal Elemér. A hazaiak gyenge teljesítményé­ből arra lehet következtetni, hogy talán túl sok élvonalbeli mérkő­zést láttak az utóbbi hetekben. Jók: Tajti G., Németh Z„ Bo­bák, Urbán ill. Bíró vezérletével az egész csapat. Birkás Ferenc: — Ezzel a felál­lással csupán ennyire voltunk ké­pesek, a játékosok mindent meg­próbáltak a győzelemért. Antal Elemér: - Jó mérkőzésen talán egy hajszállal közelebb áll­tunk a győzelemhez. Ifi: 9-1__________________illés Kunszentmárton— Rákócziújfalu 0-2 (0-1) Kunszentmárton, 150 n„ v.: Gu­lyás Kui Csabát egyszer késztették megadásra az egerszalóki támadók lehetőségekkel. A játék képe alapján megjósolható volt, hogy egy gól fog dönteni, melyet végül a vendégek szereztek. Jók: Majláth, Kemecsi ill. Nagy L, Nagy J., Laga, Béres. Antal István: - Otthon, édes otthon! Horváth Tamás: — Fegyelme­zett, taktikus játékkal sikerült be­gyűjteni a három pontot. VÁRAOI Kunszentmárton: Gácsi - Kiss, Korponai (Kupeczki), Borsós, Apatóczki (Garáz), Pálinkás J„ Varga, Demeter (Pálinkás Gy.), Imrei, Gellér, Talmácsi (Rostás). Edző: Rostás Sándor. Rákócziújfalu: Policsányi - Er­dei, Herkó, Kovács Cs. (Kovács Zs.), Mihályi, Herkó, Hanga, Les- kovics T., Papp, Szabó, Leskovics K. Edző: Beke Lajos. Gólszerzők: Leskovics K. 2 (19., 84.) Egy félidőnyi előnyt adott el­lenfelének a hazai csapat, mely vezetése birtokában szervezetten védekezett, és esetenként veszé­lyes kontrákat vezetett. A második játékrészben hiába játszott fölényben a KUTE, Poli­csányi ziccereket hárított és a mezőny legjobbjának bizo­nyult. Jók: Gellér, ill. Policsányi (a mezőny legjobbja), Szabó, Les­kovics K. Rostás Sándor: - A futballpálya arra való, hogy fuballozzunk raj­ta, nem pedig szövegelésre. Saj­nos, mi ma sokat szövegeltünk és keveset futballoztunk. Beke Lajos: - Az életben mara­dásunkért küzdöttünk és ez meg­kettőzte erőnket, gratulálok egész csapatomnak. Ifi: 13-0. __________________________________DOBOS Já szfényszaru— Túrkeve 1-3 (0-1) Jászfényszaru, 150 n., v.: Szabó Jászfényszaru: Juhász - Ecker, Borbély, Koncsik (Pál), Palócz, Vancsik, Balogh G., Szőke (Vitá­nyi), Balogh B. (Bató), Farkas, Breznai. Edző: Litkei Lajos. Túrkeve: Tőke - Debreczeni (Pintér), Fekete, Cristea, Lóié, Jandó, Juhász, dr. Bodó (Nagy), Varga (Lengyel), Sass, Kiss. Edző: Homoki Károly. Gólszerzők: Vitányi (89.), ill. Jandó (30.), Kiss (73.), dr. Bodó (80.) Igazi napsütéses időben a gyen­gén játszó hazai csapat ellen megérdemelt győzelmet arattak a vendégek. Jók: Ecker, ill. Debreczeni veze­tésével az egész csapat. Litkei Lajos: - Jobb csapat Túr­keve, ezért gyenge játékunkkal esélyünk sem lehetett. Homoki Károly: - Nagyszerű játékvezetés mellett, remekül ját­Felnőttek 1. Tiszafüred 23 16 4 3 56- 24 52 2. KUN FC 23 16 1 6 49- 32 49 3. Túrkeve 23 14 6 3 46-22 48 4. Tsztmiklós 23 13 5 5 42- 14 44 5. Tószeg 23 12 2 9 57- 35 38 6. Újszász 23 11 5 7 40-26 38 7. Jászkisér 23 12 2 9 50-41 38 8.Kunhegyes 23 11 5 7 43-42 38 9. Jászapáti 23 9 4 10 29-27 31 10. KUTE 23 7 5 11 25-42 26 11. Szászberek 23 6 6 11 15-26 24 12. Mezőtúr 23 7 2 14 19-39 23 13. J.lénysz. 23 7 1 15 25-62 22 14. Jánoshida 23 4 6 13 31-48 18 15. Besenyszög 23 5 3 15 28-49 18 16. R.újfalu 23 4 3 16 29- 55 15 Ifjúságiak 1. Jászapáti 23 18 4 1 91- 15 58 2. Besenyszög 23 17 5 1 91-25 56 3. Mezőtúr 23 15 3 5 68-32 48 4. Újszász 23 13 6 4 45-21 45 5. Jánoshida 23 13 2 8 45-37 41 6. Tiszafüred 23 11 6 6 55-31 39 7. Túrkeve 23 12 2 9 74- 32 38 8. Tsztmiklós 23 10 4 9 69-60 34 9.Kunhegyes 23 10 3 10 39- 51 33 10. KUTE 23 9 3 11 51-46 30 11. KUN FC 23 8 5 10 42- 62 29 12. Jászkisér 23 8 1 14 55-48 25 13.Tószeg 23 6 3 14 26-50 21 14. Szászberek 23 2 4 17 27-90 10 15. R.újfalu 23 3 1 19 20-124 10 16. J.fénysz. 23 2 2 19 22-96 8 szó csapatom megérdemelten vit­te el a három pontot. Ifi: 2-6 __________ cserháti Új szász— Törökszentmiklós 1-1 (0-1) Újszász, 200 n., v.: Balogh. Újszász: Szaszkó - Farkas, Va­sas, Major, Kerekes, Bálint, Gu­lyás, Szilvási, Konka, Szűcs (Szentpéteri), Katona. Edző: Szil­vási Ferenc. Törökszentmiklós: Kozák - Csa­tári, Görög, Bakos (Erdős), Ri- móczi, Orbán, Papp (Kozák), Molnár, Kinyik, Erdei (Szűcs), Barabás. Edző: Szecsei József. Gólszerzők: Gulyás (55.), ill. Barabás (42.) Két, gyenge napot kifogott csa­pat mérkőzésén a hazaiak a hely­zetek sokaságát kihagyva meg kel­lett, hogy elégedjenek a soványka egy ponttal. Jók: Farkas, Konka, Major, ill. Kinyik, Barabás. Szilvási Ferenc: - Egy picit kö­zelebb álltunk a győzelemhez egy olyan mérkőzésen, amelyen leginkább az ifjúsági korú Farkas Gábor nagyszerű bemutatkozá­sának örülhettünk. Szecsei József: - Nehéz helyze­tünket figyelembe véve már ez a döntetlen is sikernek számít. Ifi: 1-1 MOLNÁR