Új Néplap, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-15 / 87. szám

2002. ÁPRILIS 15., HÉTFŐ SPORT 15. OLDAL Jó hétvégéjük volt csapatainknak Labdarúgó NB III. Alföld-csoport Rákóczifalva—Kiskőrös 1-0 (0-0) Rákóczifalva, 200 n., v.: Györke Rákóczifalva: Ulviczki - Szebe- rényi, Csabai, Kácser, Bartusz - Fazekas, Draskóczi (Papp), Pe- szeki Boda - Nász (Kun), Laka (Szokolai). Edző: Gömöri Béla. Kiskőrös: Mlinkó - Dózsa, Mak- riczkij, Aszódi, Filus A. - Sindel (Kovács P.), Somrai, Deli, Filus G. - Kovács A., Füleki. Edző: Szlovák László. 64. perc: Peszeki magabiztosan értékesítette a jogosan megítélt ti­zenegyest, 1-0. Hatalmas taktikai csata és ke­mény küzdelem jellemezte az el­ső félidőt. Sajnos a Rákóczifalva együttesét három súlyos sérülés is sújtotta, de szünet után mindent elsöprő lendülettel támadott, és ha büntetőből is, de megszerezte a megérdemelt győzelmet. Jók: Bartusz, Boda, Peszeki, Ul­viczki, ill. Somrai, Makriczkij, Deli. Gömöri Béla: - Óriási küzde­lem és taktikai csata jellemezte a mérkőzést, a második félidei lel­kesebb játékunknak köszönhet­jük a győzelmet. Szlovák László: - Gratulálok a hazaiaknak, jobban akarták a si- kert. BAGi Mátra-csoport Fegyvernek—Egerszalók 1-1 (0-0) Fegyvernek, 250 n., v.: Szép Fegyvernek: Fekete - Szász O. (Kinyik, 46.), Farkas, Fridrik, Zsemberi - Balogh, Náhóczki, Bo- hács (Szász K, 80.), Csortos - Fa­ragó Zs. (Kapelláró, 75.), Faragó A. Edző: Munkácsi József. Egerszalók: Nagy P. - Kelemen, Csontos, Kovács, Somogyvári - Blaga, Nagy J., Béres, Csumai - Smuczer (Helli, 76.), Nagy L. Edző: Horváth Tamás. 60. perc: Smuczer 14 méterről gurított a fegyverneki kapuba, 0-1. 65. perc: Csortos lerántásáért büntetőt ítélt a játékvezető, me­lyet Faragó Attila értékesített, 1-1. A hazaiak az első negyedórá­ban eldönthették volna a mérkő­zést, ehelyett naggyá tették a ven­dégek kapusát és a végén szen­vedni kellett az egy pontért is. Jók: Fekete, Farkas, Zsemberi, Balogh, ill. Nagy J., Smuczer, Nagy L. Munkácsi József: — Az első félidőben több helyzetet kihagy­tunk és az ellenfél jó csapatjáték­kal elvitte az egy pontot. Horváth Tamás: — A sok hely­zet felesben oszlott meg, ezért az eredmény igazságos. ______jpacs Kisú jszállás Kunmetalokála— Tápiószentmárton 3-0 (0-0) Karcag, 300 n„ v.: Csukás Kisújszállás: Kui Cs. - Kemecsi, Tar, Majláth - Tamás, Morauszki (Gubucz, 82.), Kui T., Horváth - Antal (Kántor, 46.), Májer (Csíki, 46.), Mircea. Edző: Antal István. Nagykáta: Kálmán - Tóth Sz. (Gábor, 88.), Herczku (Czakó, 85.), Vajda (Deli, 85.), Gephart, Győré, Hajdú, Tóthi, Bori, Szal­ma, Csuka. Edző: Domonyi István. 61. perc: Horváth átadása után Morauszki lefutotta a védelmet és a hosszú sarokba lőtt, 1-0. 70. perc: Kántor átadását Kui T. lőtte a kapu közepébe, 2-0. 82. perc: Kántor kicselezte az egész védelmet, majd kilőtte a hosszú sarkot, 3-0. Remek iramú mérkőzésen a jó képességű vendégegyüttes nem állt be védekezni, hanem megpró­bált veszélyes kontrákat vezetni. A hazaiak azonban második félidei játékuk alapján megérdemelten szerezték meg a három pontot. Jók: Kui Cs., Morauszki, Kui T„ Majláth, Kántor, ill. Kálmán, Vaj­da, Győré. Antal István: - Örülök, hogy karcagi vendéglátóinkat, illetve csodálatos közönségünket nívós, szép játékkal örvendeztettük meg. Domonyi István: - A hazaiak győzelme megérdemelt, további sok sikert kívánok nekik, váradi Szajol—Heves 2-0 (1-0) Szajol, 300 n„ v.: Demeter Szajol: Móga - Sipos, Földi, Ra­mos - Gergely, Kader, Papp, Ba­Mig pályán volt, Luka Marius (balról) sok borsot tört a kiskőrösi védők orra alá. fotói csabai bella (Hegedűs, 80.) - Vona, Vio­la, Bese. Edző: Kádár József Heves: Magi - Somodi K, Bakos, Horváth, Vágó (Laje, 52.) - Besse­nyei F, Bucsai, Lóié (Somodi G., 86.), Bessenyei Zs. - Pusoma, Ko­lozsvári. Edző: Balázs Tihamér 4. perc: Bese gyönyörű cselek­kel érkezett a 16-os sarkához, majd középre adott, és az érkező Viola hat méterről a kapu jobb ol­dalába bólintott, 1-0. 83. perc: Somodi K. megkapta második sárga lapját, így mehe­tett zuhanyozni. 84. perc: Bese egyedül indult meg a kapu felé, majd mintasze­rű labdával ugratta ki Vonát, aki 8 méterről éles szögből, kilőtte a rövid felső sarkot.) A tavaszi bajnokság eddigi leg­jobb teljesítményével rukkolt elő a hazai csapat, mind, játéktudás­ban, mind akaratban felülmúlva ellenfelét.. Jók: Viola, Vona, Földi, Kader, Gergely, Ramos, ill. Magi, Somo­di K. Kádár József: — Ma jól és ered­ményesen játszott az egész csapat. Balázs Tihamér: — A küzdel­mes, jó iramú mérkőzésen a ha­zaiak megérdemelten nyertek. DÉR Egyre nagyobb bajban van Besenyszög Szoltisz megyei l. osztályú labdarúgó-bajnokság Kunhegyes- Szászberek 3-0 (2-0) Kunhegyes, 350 n„ v.: Urbán S. Kunhegyes: Láng - Bognár, Sza­bó, Drágán, Sós, Kovács, Varga Zs. (Dienes), Varga J., Garáz (Rentai, Berkó), Gál, Albert. Edző: Varga János. Szászberek: Nagy - Juhász, Bí­ró, Kónyát, Gyáfrás, Fehér, Bez­zeg, Molnár (Nádházi), Antal; Tóth, Sziráki. Edző: Antal Elemér. Gólszerzők: Garáz (24.), Bog­nár 2 (29., 89.) A hazai csapat végigtámadta a kilencven percet, meggyőző me­zőnyfölényét a három rúgott gól mellett számtalan kimaradt hely­zet is igazolja. A szépszámú közönség kitű­nő játékvezetést és nagy iramú, de végig sportszerű, igazi csatát láthatott. A KESE a jelek sze­rint, kezdi megtalálni régi for­máját. Jók: Kovács, Drágán, Bognár, Gál, Albert, ill. Kónyár, Nagy, Bezzeg. Varga János: — Jó játékkal biz­tosan tartottuk idehaza a három pontot a mindenkire veszélyes Szászberek ellen. Felnőttek 1. Tiszafüred 21 15 3 3 53-23 48 2. KUN FC 21 15 1 5 44-28 46 3. Tsztmiklós 21 13 3 5 40- 12 42 4. Túrkeve 21 12 6 3 41-20 42 5. Újszász 21 11 4 6 37-21 37 6. Kunhegyes 21 10 5 6 40-39 35 7. Tószeg 21 10 2 9 50-34 32 8. Jászkisér 21 10 2 9 44-39 32 9. Jászapáti 21 9 3 9 27-24 30 10. KUTE 21 7 5 9 24- 38 26 11. Szászberek 21 6 5 10 15-24 23 12. J.fénysz. 21 7­14 23-58 21 13. Mezőtúr 21 6 2 13 17-34 20 14. Jánoshida 21 4 6 11 31-43 18 15. Besenyszög 21 5 2 14 26-46 17 16. R.újfalu 21 2 3 16 24-53 9 Ifjúságiak 1. Besenyszög 21 16 4 1 86- 22 52 2. Jászapáti 21 16 4 1 74-14 52 3. Újszász 21 13 4 4 42- 18 43 4. Mezőtúr 21 13 3 5 60-29 42 5. Tiszafüred 21 11 4 6 53- 29 37 6. Túrkeve 21 11 2 8 65-26 35 7. Jánoshida 21 11 2 8 42-36 35 8.Kunhegyes 21 10 3 8 36-42 33 9. Tsztmiklós 21 9 3 9 60-58 30 10. KUN FC 21 7 5 9 38-59 26 11. Jászkisér 21 8­13 52-44 24 12. KUTE 21 7 3 11 34-43 24 13.Tószeg 21 6 3 12 26-47 21 14. R.újfalu 21 3 1 17 20-103 10 15.Szászberek 21 2 3 16 25-80 9 16. J.fénysz. 21 2 2 17 19-82 8 Antal Elemér: — A mai mérkő­zésen sok hibával játszottunk, bí­zom benne, hogy ez nem egy hullámvölgy kezdete. Gratulálok a hazai csapat győzelméhez. Ifi: 2-1 SZABÓ GÁBOR Mezőtúr— Besenyszög 1-0 (1-0) Mezőtúr, ,300 n., v.j Mózes ■ Mezőtúr: Nagy S. --Szőke, Kisí A. , Panyik, Sőrés Zs. (Dézsi), Kállai, Nagy G., Sólyom, Barta, B. Tóth, Sőrés L. (Varjú). Edző: Csanálosi Miklós. Besenyszög: Varga I. - Nagy G., Varga Zs., Szalai, Szabó, Erdei (Lukács), Danyi, (Ficsór), Rézsó, Honos, Barna (Horváth, Szaba­di), Berényi. Edző: Földesi János. Góllövő: B. Tóth (7.) Remekül kezdődött a mérkőzés a hazai csapat számára, hiszen hamar megszerezte a vezetést. Ezt követően Mezőtúr folytatta korábban megszokott produkció­ját, sorra hagyta ki az ajtó-ablak helyzeteket, de végül is megérde­melten nyert. Jók: Szőke, Panyik, Nagy G., ill. Nagy G., Varga Zs. Csanálosi Miklós: - Legfonto­sabb a három pont megszerzése volt, azonban ezt a mérkőzést is gólokkal kellett volna nyernünk. Földesi János: - Megérdemelt hazai siker született. Ifi: 2-2 BARTA TIBOR Jánoshida—Kun FC 3-4 (1-2) Jánoshida, 100 n., v.: Tóth S. Jánoshida: Gömöri - Répási, Berkó, Gazsi, Szöllősi, Tóth P. (Kasza), Berényi, Tóth G., Tóth Cs., Sándor, Ivony. Edző: Szabó Imre. Kun FC: Tatai - Gácsi, Hevesi- Tóth, Szabó (Lonca), Herbály, Szendrei (Ollári), Balogh, Far­kas, Hegedűs, Nyolczas G., Ur- bancsok. Edző: Szabó András. Gólszerzők: Tóth Cs. 2 (21., 47.), Berényi (80.), ill. Farkas (15.), Hevesi-Tóth (40.), Herbály (55., 57.). Kiállítva: Urbancsok (87.) Jó iramú, küzdelmes mérkőzé­sen a vendégcsapat azzal nyert, hogy három helyzetéből négy­szer sikerült a kapuba találnia, míg a hazaiak hat lehetőségből sem tudtak egalizálni. Jók: Tóth Cs., Répási, ill. Gácsi, Nyolczas G., Farkas, Herbály Szabó Imre: - A gólok és hely­zetek számán már sikerült javíta­Méri Gábor (középen sötét szerelésben) góljával szerzett vezetést a tószegi legénység Ujszászon. nunk, de a védekezésben még sok a tennivalónk. Szabó András: - Nagyon jó el­ső félidőt játszott a két csapat, szünet után sajnos kijött négy fi­atal játékosom rutintalansága, ezért hajszálon múlott győzel­münk. Ifi: 2-0 SZÖLLŐSI MÁTYÁS Jászapáti—T úrkeve 0-1 (0-1) Jászapáti, 250 n„ v.: Mozsár Jászapáti: Tajti G. - Horváth, Donkó, Csató, Urbán, Tajti M. (Kocza), Vajner (Németh), Utasi, Szabó, Bobák, Kiss. Edző: Birkás Ferenc Túrkeve: Tőke - Debreczeni, Fe­kete, Cristea, Lóié, Szerencsi, Jandó (Lakatos), dr. Bodó (Ju- hÓLSz-Tóth), Sas, Kiss, Lengyel (Nagy). Edző: Homoki Károly Gólszerző: Kiss L. (15.) A vendégcsapat időhúzással „ellopta” a második játékrész fe­lét a közönségtől, amelyhez a já­tékvezető birkatürelemmel asz- szisztált. Jók: Donkó, Horváth, Urbán, Csató Utasi, ill. Fekete vezérleté­vel az egész csapat Birkás Ferenc: — Amit a mai na­pon ellenünk elkövettek, az a tá­madójáték védelmének megcsú- fítása a játékvezető részéről. Homoki Károly: - Jó iramú mérkőzésen megérdemelt győ­zelmet arattunk. Ifi: 2-1 ILLÉS PÉTER Újszász—Tószeg 0-2 (0-1) Újszász, 300 n., v.: Salamon Újszász: Szaszkó - Boros, Va­sas, Major, Bálint, Kerekes (Szentpéteri), Gulyás, Szűcs (Szarvák), Konka, Szilvási, Kato­na. Edző: Szilvási Ferenc Tószeg: Serucza - Szekeres, Ma­kai, Orosz (Sós), Szabó, Kiss, Ri- móczi, Kővári, Tóth T. (Retkes), Kelemen (Tóth Cs.), Méri. Edző: Márton Ferenc Gólszerző: Méri, Tóth T. A hazai csapat nem tudta meg­ismételni az utóbbi hetek jó játé­kát, így Tószeg tíz évi „böjt” után nyerni tudott a vendéglátók el­len. Jók: Boros, Szaszkó, ill. Tóth T. vezérletével az egész csapat Szilvási Ferenc: — A Gundel ét­terem pincérei nem tudják úgy tálalni az ételeket, mint ahogy mi kínáltuk a lehetőségeket a ven­dég támadóknak. Márton Ferenc: - Gratulálok a csapatnak, fontos mérkőzést nyertünk meg. Ifi: 1-0 MOLNÁR ILLÉS Tiszafüred— Rákócziújfalu 3-1 (1-1) Tiszafüred, 300 n., v.: Pikó Tiszafüred: Gál - Novák (Her- pai), Nyíri, Farkas, Rózsa, Kecs­keméti, Dajka M., Antal, Né­meth, Dajka Zs., Angyal. Edző: Gál Zoltán. Rákócziújfalu: Policsányi - Poz- derka (Papp), Herkó, Erdei, Mi­hályi, Szabó, LeskovicsK., Homo- la, Kollár, Leskovics T., Hanga. Edző: Beke Lajos. Gólszerzők: Dajka Zs. (4L), Né­meth (73.), Angyal (82.), ill. Ho- mola (35.) Egyenlő erők küzdelmét láthat­ták a nézők az első félidőben, hi­szen pontatlan, kapkodó játékot mutatott a listavezető. Több gyenge egyéni teljesítmény volt a hazaiaknál, pedig a közönség gólzáport várt. Helyette azonban csak esőzáport kapott. Jók: Farkas, Németh ill. Kollár, Mihályi, Hanga. Gál Zoltán: - Az idény leg­gyengébb játékával így is megér­demelten nyertünk. Beke Lajos: — Ennek a mérkő­zésnek erkölcsi győztesei mi va­gyunk. Nem akarok senkit meg­sérteni, de igen erős sportdiplo­máciai sikerrel nyertek a hazaiak. Ifi: 3-0 ÁBRAHÁM TAMÁS Kunszentmárton— Törökszentmiklós 0-0 Kunszentmárton, 150 n.,v.: Tűhe­gyi Kunszentmárton: Gácsi - Apa­tóczki, Garáz, Korponai, Kiss, Pá­linkás Gy. (Talmácsi), Varga, Ku- peczki, Pálinkás J., Gellér, Imrei. Edző: Rostás Sándor Törökszentmiklós: Hagyó - Csa­tári, Bakos, Görög, Rimóczi Z., Orbán (Erdős), Molnár, Kinyik, Erdei, Barabás (Szűcs), Kozák. Edző: Szecsei József Az első félidőben Pálinkás Jó­zsef egymaga eldönthette volna a mérkőzés sorsát, hiszen két eset­ben is száz százalékos ziccerben hibázott. A második játékrészben is a hazai csapat irányította a já­tékot, de nem bírt a zártan véde­kező vendégekkel, akiknek a ka­pufák esetében Fortuna is segít­ségükre sietett. A látottak alapján a KUTE közelebb állt a győzelem­hez, a döntetlen a miklósi csapat­ra nézve hízelgő. Jók: Gácsi vezérletével az egész csapat, ill. Csatári, Rimóczi, Ha­gyó Rostás Sándor: - Az akarás és a küzdelem hozott egy pontot, de a helyzeteink alapján gólokkal kellett volna győznünk. Szecsei József: - Rendkívül ke­mény mérkőzésen sajnos a játék­vezető nem állt a helyzet magas­latán, így három sérült játékossal fejeztük be a mérkőzést. Ifi: 3-0 DOBOS PÉTER Jászfényszaru— Jászkisér 2-3 (1-0) Jászfényszaru, 150 n., vezette: Györgyfi Jászfényszaru: Juhász - Pál, Borbély, Vancsik, Koncsik, Ecker (Vitányi), Balogh G., Balogh B. (Vaskó), Siku, Farkas, Breznai. Edző: Litkei Lajos. Jászkisér: Agócs - Kerepesi, Taj­ti, Ládi, Kövesdi, Szentpéteri (Tóth N.), Pálfi, Bíró, Papp, Bo­ros, Farkas (Molnár). Edző: Gó- cza Zoltán. Gólszerzők: Breznai 2 (30., 47.) ill. Ládi (50.), Boros (67.), Köves­di (69.) Nagy iramú mérkőzésen a ha­zai csapat 2-0-ás vezetésről en­gedte ki a három pontot a kezé­ből. Jók: Breznai, ill. Ládi, Kövesdi, Boros, Pálfi. Litkei Lajos: - Sokan azt gon­dolták, megvan a mérkőzés, utá­na azonban őszi formában ját­szottunk. Gócza Zoltán: - Minden elis­merésem a csapaté, 0-2-ről nyer­ni nem kis dolog. Ifi: 1-5 CSERHÁTI FERENC