Új Néplap, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-11 / 84. szám

I 2002. ÁPRILIS 11., CSÜTÖRTÖK 13. OLDAL SPORT Papírforma eredmény NŐI RÖPLABDA EXTRALIOA BSE-FCSM—V-fon Jászberény 3:0 (17,13,14) Városmajori sportcsarnok, 100 n„ v.: Donkó, ifj. Juhász BSE: SZABÓ, SZÓRÁD, Fekete, DANADA, TÍMÁR, Pethő. Edző: Kosziba István Jászberény: Bóta, Bazan, Nagy I, Vasics, Vargáné, ADORJÁN. Csere: Fényes (liberó). Edző: De- me Gábor Az eredmény alakulása: I. játszma: 4-4, 7-8, 13-10, 20-15. II. játszma: 3-1, 5-7,14-10, 21-11. III. játszma: 6-3,11-7,18-11. A három győzelemig tartó elő­döntő utolsó összecsapására is­mét a fővárosban került sor. A herényiek ráadásul már semmit nem kockáztattak, a térdsérülés­sel bajlódó Fésűst például egyet­len percre sem küldte pályára Deme Gábor, mondván a center­nek elsősorban a kupában, illet­ve a dobogó harmadik fokáért sorra kerülő kis döntőben kell „csodát” tennie. Az első szett a szokásoknak megfelelően nem kezdődött rosszul a Jászberény számára, hiszen Bóta ütéseivel és Adorján ejtéseivel egészen 16-13-ig tar­totta magát az együttes. Ekkor azonban több nyitás-fogadás hi­bát vétettek Fényesék, és ezt kö­nyörtelenül kihasználta a házi­gazda. A második felvonásban már csak az első technikai időké­résig volt partiban a V-fon, ezt követően hibát hibára halmoz­ták lányai. A záró felvonásban már egy lelkiekben szétesett, ön­bizalomhiányban szenvedő Jászberény lépett pályára és ez a végeredményben is meglátszik. Kosziba István: - Úgy érzem, forma időzítésünk remekül sike­rült, és ez meglátszik a végered­ményen is. Deme Gábor: - Megszületett a harmadik papírforma eredmény ____________________________(QEUI) Sz omszédvárak csatája VÍZILABDA Újabb fordulót rendeznek ma este a bajnokság B- csoportjában, melynek kere­tében a Szolnoki VSC—Kecs­kemét találkozó lesz hat órakor a Damjanich uszodá­ban. A mérkőzés azért is tartogat érde­kességeket, mert a hírős város csapatának trénere, Varga József játékosként és edzőként évtize­dekig szolgálta a szolnoki pólót. A kecskemétiek keretéből Mráz István és Orosz Csaba is Damja­nich uszodában nevelkedett, csu­pán felsőfokú tanulmányaik mi­att igazoltak Kecskemétre az el­múlt nyáron. A felek az alapsza­kaszban a Bács megyei főváros­ban találkoztak, ott a Szolnok nyert 8-6-ra. Most is jó passzban vannak Krasznaiék, ugyanis az elmúlt héten két győzelmet is elköny­velhettek, előbb a kontinensvia­dalra készülő ifiválogatottat, majd az Eger csapatát verték. Az utóbbi győzelem nyugodt szív­vel sorolható a bravúr kategóriá­jába, hiszen nem kevesebb mint 15 esztendő múltán sikerült Egerben nyerniük.- A bajnokság kezdete óta mondogatom a fiúknak, semmi többet, csak azt nyújtsák, amit valójában tudnak - kezdte Ur­ban Lajos a szolnokiak mestere. Ha minden meccsen úgy játszot­tak volna mind legutóbb Eger­ben, akkor most a felsőház küz­delmeiben lennénk érdekeltek. Nem kevesebb mint nyolc ak­ciógólt értünk el, ami a mai vízi­labdában nagy dolognak számít. Remélhetőleg tovább folytató­dik jó sorozatunk, és újra sike­rül legyőznünk a kecskeméti csapatot. _________________________________(vécsé) Fi atalok a sakktáblánál Szolnok A „Sakkozó Ifjúságért” Alapít­vány április 20-án 9.30 órai kez­dettel immár hatodik alkalommal rendezi meg Szolnokon az orszá­gos gyermek- és ifjúsági egyéni sakkversenyt. A viadal helyszíne, akárcsak az előző esztendőkben, most is a Helyőrségi Művelődési Otthonban lesz (Táncsics M. u. 5- 9.) A megméretést két csoport­ban bonyolítják le, a 1988. január 1. és az 1992. január 1. után szü­letett fiúk és lányok számára. A lebonyolítást hétfordulós svájci rendszerben tervezik, kétszer ti­zenöt perces, rapid szabályok szerint. Nevezni lehet a „Sakkozó Ifjúságért” Alapítvány címén, 5000 Szolnok, Kellner Gy. u. 5/1, 2/7. Tel: Ragó László (56/371- 321) és Kiss Lajos (06-30/345- 0026). Helyszíni nevezést a ver­seny napján, reggel nyolc és ki­lenc óra között fogadnak el a szervezők. Váratlan vereséget szenvedtek Dombóvári VMSE-Mol Szolnok 84-71 (22-12, 20-18, 18-23, 24-18) Mérész Csaba (fehérben) ezúttal 15 pontig jutott, de ez is kevés volt a győ­zelemhez EnterNet-Internet Liga KÖZÉPRÁJÁTSZÁS, 9. FORDULÓ Dombóvár, 1000 n., v.: Hartyáni, Papp Dombóvár: PUSKÁS 9/3, LEE 39/12, Jo- vanovics 8/6, RILEY 14/3, Vavra 12. Cse­re: Bódi, Panta 2, Trupp. Edző: Déri Csaba Szolnok: Maljkovics 4, Mérész Cs. 15/6, Pavlovics 24/12, Orosz 6, Lapov 20. Csere: Cziczás, Trepák 2. Edző: Goran Miljkovics A beteg Vukicsevics nem tarthatott csapa­tával a Dombóvár elleni mérkőzésre, talán szombaton az Albacomp ellen már hadra fogható lesz a bedobó. Telt ház előtt, az új­jáalakított dombóvári csarnokban a hazaiak kezdték a gólgyártást, de egy darabig még válaszolgattak ezekre a szolnokiak. A foly­tatásban Lee, Jovanovics és Riley három­pontosával megszöktek a hazaiak és jelen­tős előnyre tettek szert az első negyed végé­ig. A folytatásban sem tudta csökkenteni hátrányát a Szolnok, mert szenzációsan do­bott a vendéglátó legénység, köztük különö­sen az amerikai Patrick Lee tett ki magáért, aki csaknem 60 százalékos biztonsággal szórta a pontokat a mezőnyből. A szünet előtt nem sokkal az utóbbi kosaras és Pav­lovics szólalkozott össze, szerencsére sike­rült lecsitítani a kedélyeket. A fordulást kö­vetően sem sikerült semmi az idegesen ját­szó mólosoknak, a tolnaiak viszont nyugod­tan szőtték támadásaikat és szép kosarakat dobtak szurkolótáboruk nagy-nagy örömé­re. Sajnos a második játékrészben már volt olyan periódusa a mérkőzésnek, amikor húsz ponttal vezettek a házigazdák. A haj­rában ugyan némileg csökkentette tekinté­lyes hátrányát a Mól Szolnok, ám a dombó­váriak váratlan, de teljesen megérdemelt győzelmét nem tudták kétségessé tenni. Bizony, rég volt arra példa, hogy a szolnoki kosaras csa­pat vereséget szenvedjen a vasutasvárosban, ta­lán legutoljára valamikor a nyolcvanas években kaptak ki ott a szolnokiak. Szombaton lehet javítani, este 6 órakor az Al­bacomp együttesével találkoznak majd a mólo­sok. Déri Csaba: — Jó erőkből álló szolnoki csapa­tot győztünk le. Gratulálok a játékvezetőknek, hogy sikerült levezetniük azt az indulatoktól sem mentes mérkőzést Goran Miljkovics: - Gratulálok a hazaiaknak, ezen kívül mást nem kívánok mondani További eredmények: Falco-Atomerőmű 105-97 (25-20,16-21, 27-24, 37-32), Albacomp- Kaposvár 91-75 (18-19, 30-13, 24-12,19-31) Tiszaföldvári bravúr Labdarúgás Asztalitenisz Az idén is Tiszaújváros ad ott­hont a Magyar Ifjúsági Asztalite­nisz Világfesztiválnak. A sport­ágban egyedülálló eseményt jú­nius 10. és 16. között rendezik, s a program ezúttal magában fog­lalja a serdülő kontinensváloga­tottak tornáját is: ez utóbbi via­dalon Európa, Ázsia, Afrika, Ausztrália, Észak-, illetve Dél- Amerika, valamint Kína és Ma­gyarország együttese vesz részt. Mint a múltban - 1989-ben és 1990-ben Budapesten, majd 10 év szünet után Tiszaújvárosban -, a sport mellett most is hang­súlyt kapnak a kulturális ren­dezvények. - így lesz az után­pótlás-versenyzők számára 14 kategóriában kiírt viadalból fesz­tivál — említette Herendi Iván öt­letgazda, a szervezőbizottság társelnöke. m Tegnap délután játszották le a Magyar Kupa megyei selejtezői­nek harmadik körét. Az NB Il-es Jászberény mellett most már az NB I/B-ben szereplő Szolnoki MÁV-Neusiedler együttese is be­kapcsolódott a küzdelmekbe. A kék-sárgák Jászfényszaruban léptek pályára, és nem bíztak semmit a véletlenre, okulva a né­hány évvel ezelőtti malőrből, most hamar döntésre vitték a dolgot és biztosan hozták a to­vábbjutást. A forduló egyetlen meglepetése Tiszaföldváron szü­letett, ahol a megyei II. osztály­ban szereplő gárda lelkes és oly­kor jó játékkal, Nagy István talá­latával, egy góllal verte a Jászapá­ti együttesét. Eredmények: Tiszaföldvár— Jászapáti 1-0 (0-0), gólszerző: Nagy 1. Mezőtúr—Jászberény 0-3 (0-1), gólszerzők: Sárkány, Kádár, Nagy R. Jászkisér—Rá- kóczifalva 2-3 (0-2), gólszerzők: Boros, Ládi (11-esből), ill. Nász 2, Peszeki. Kunmadaras—Ti­szafüred 1-5 (1-4), gólszerzők: Balogh G., Dajka M. 2, Farkas Z. 2., Rozner. Alattyán—Kun FC 2- 6 (1-2), gólszerzők: Burka, Sza­bó, ill. Balogh 3, Farkas 2, Her- bály. Jászfényszaru—Szolnoki- MAV-Neusiedler 0-5 (0-3), gól­szerzők: Kiss P., Kutula, Antal, B. Tóth, Mátyás. Űjszász—Szajol 0- 3 (0-0), gólszerzők: Viola 2, Gergely. Tószeg—Fegyvernek 1- 2 (1-1), gólszerzők: Méri, ill. Szekeres (öngól), Faragó A. Fradi-gólparádé A labdarúgó Borsodi Liga 29. fordulójának egyik rangadóját Zalaegerszegen játszották, ahol a kupadöntős Újpest vendégsze­repeit. Nos a találkozó elején visszaéltek a vendégjoggal a li­lák, ugyanis jobban játszottak a háziaknál és Tokody révén a ve­zetést is megszerezték. A fordu­lást követően óriási energiákat mozgósított a ZTE, ám csak az egyenlítésre futotta erejükből Molnár Balázs hatalmas lövésé­nek köszönhetően. A mérkőzés vége előtt két perccel az újpesti Tamási Zoltánt kiállította Hana- csek bíró. Eredmények: Győri ETO-Vi- deoton 1-1 (0-0), Zalaeger­szeg—Újpest 1-1 (0-1), Debre­cen—Kispest 0-0, MTK—Sopron 1-0 (1-0), Vasas-Dunaferr 2-4 (0-3), Ferencváros-Haladás 5-0 (1-0)______________________! Inter-remény Az európai kupaporondon már csak az Internazionale csapatá­ban bízhatnak az olasz labdarú­gó-szurkolók, annak ellenére, hogy az UEFA-kupa csütörtöki elődöntőjében az ÄC Milan is ér­dekelt. A Feyenoord otthonában 1-0-s hátránnyal pályára lépő Inter eddig háromszor hódítot­ta el a kupát: 1991-ben az AS Romával, 1994-ben az Austria Salzburggal, míg 1998-ban a La- zióval szemben. A hollandok az 1974-es fináléban nyertek a To­ttenham Hotspur ellen. A másik pár esetében formalitásnak tű­nik a visszavágó, mivel nem va­lószínű, hogy a Borussia Dort­mund ötgólos vereséget szen­ved Milánóban. Korábban sem a Dortmund, sem a Milan nem nyert UEFA-kupát. UEFA-kupa, elődöntő, vissza­vágók: Feyenoord (holland)- Internazionale (olasz) 20.30 ó (1-0) — a találkozót élőben köz­vetíti a Sportl!, AC Milan (olasz)-Borussia Dortmund (német) 20.45 (0-4). A finálét május 8-án, Rotterdamban ren­dezik. 15. heti totótippek 1. FTC—Debrecen 1 2. Sopron-ZTE x2 3. Videoton-MTK 2x 4. Bremen—Schalke x2 5. Hamburg-Leverkusen x 6. Nürnberg-B. Münc. 2 7. M.gladbach—Wolfsburg x 8. K. lautern—Dortmund x2 9. Atalanta-Torino 1 10. Lecce-Chievo x 11. Fiorentina-Lazio x2 12. Roma-Parma 1 13. Verona—Udinese x 14. Juventus—Milan 1 Konstantinou (középen) már a 8. percben megszerezte a vezetést a görögöknek, ám a csaknem 100 ezer néző által támogatott Barcelo­na fordított, s némi szerencsével, de kiharcolta a továbbjutást fotó. europress/epa A vesztesek sem búslakodnak Labdarúgás Remek, a végsőkig kiélezett meccseket hozott mindkét kedden este lejátszott ne­gyeddöntő mérkőzés a Baj­nokok Ligájában. Végül a Barcelona és a Bayer Lever­kusen hívei örülhettek, hi­szen kedvenceik kerültek ki győztesen a csatákból. Az eíőbbi csapatra a Real Mad­rid-Bayern München, míg az utóbbira a Manchester United—Deportivo la Coruna párharc győztese vár az elő­döntőben. Vajon az érdekelt edzők, hogyan látták az ösz- szecsapásokat? Barcelona—Panathinaikosz 3-1 (összesítésben 3-2) Carles Rexach (Barcelona): - Egy­értelmű, hogy a modern labdarú­gásban már nem beszélhetünk könnyű ellenfelekről. A Panathi­naikosz kiváló együttes, csak óriá­si erőfeszítések árán győztük le. Nagyon örültem annak, hogy a ko­rán bekapott találat ellenére nem estek pánikba a játékosaim. Folya­matosan hittem a sikerben, s nem is kellett csalódnom. Sergio Markarian, a görögök mestere büszke arra, hogy az utolsó sípszóig rettegésben tartot­ták a világ egyik leghíresebb csa­patát: - Nagyon közel álltunk a továbbjutáshoz, a végén több le­hetőségünk is akadt a második gól megszerzésére. Az minden­képpen pozitívum, hogy a barce­lonaiak rendkívül idegesek voltak az utolsó percekben, alig várták a lefújást. Kiváló eredménynek tar­tom, hogy a negyeddöntőig me­neteltünk a Bajnokok Ligájában. Bayer Leverkusen—Liverpool 4-2 (összesítésben 4-3) Klaus Toppmöller: - Hihetetlen, ami a második félidőben történt. Tudtam, hogy van esélyünk az angolok ellen, de erre a legmeré­szebb álmaimban sem számítot­tam. A meccs előtt azt mondtam a fiúknak: nincs vesztenivalótok, és ők valóban mindent belead­tak. Gerard Houllier, a Liverpool csapatának vezetőedzője büszke játékosaira, s nem is akarja őket kritizálni a BL-búcsú miatt. - Be­fejeződött európai kalandunk, de emiatt senkit sem szeretnék bírál­ni. Tizenhat mérkőzést játszot­tunk, s csak az FC Barcelonától és most a Bayer Leverkusentől szen­vedtünk vereséget. Ez szép ered­mény - értékelt a francia szakem­ber. Houllier csak a számos kiha­gyott helyzet miatt bosszanko­dott, de az ebben élen járó Micha­el Owent sem kiáltja ki bűnbak­nak. — Ha jó napja lett volna, ak­kor legalább három gólt szerez ezekből a lehetőségekből. De semmiért sem hibáztatom játéko­saimat, mert most is mindent megtettek a sikerért.