Új Néplap, 2002. április (13. évfolyam, 76-100. szám)

2002-04-02 / 76. szám

M. Schumacher, ahogy kell Forma—1, Brazil Nagydíj Rajt: gond nélkül indult el a mezőny, majd Michael Schumacher megelőzte az élről kezdő Juan Pablo Montoyát. A BMW-Williams ko­lumbiai pilótája ezután hátulról eltalálta a német klasszis Ferrariját. Montoya a bokszba hajtott, ahol kicserélték a vezetőszárnyát. 2. kör: a legjobb hat sorrendje: M. Schumacher, R. Schumacher, Button (angol, Renault), Trulli (olasz, Renault), Barrichello (bra­zil, Ferrari), Coulthard (skót, McLaren-Mercedes). 6. kör: a brazil pilóta R. Schumachert is elhagyta, így az élen a két Ferrari haladt. 14. kör: Barrichello nagyon könnyen megelőzte a négyszeres vi­lágbajnok német klasszist. 17. kör: az addig remekül versenyző brazil pilóta autója lelassult, s emiatt a mezőny sorra elhagyta. Barrichello idei 3. futamát sem fejezte be. Újra M. Schumacher került az élre. 31. kör: a rajt utáni ütközés miatt a mezőny végére kerülő Mon­toya már a 9. helyen száguldott. 39. kör: M. Schumacher bokszkiállása 12.6 mp-ig tartott, így új­ra R. Schumacher vezetett. 45. kör: R. Schumacher (9.4 mp) a bokszban járt, ismét bátyja ke­rült az élre. 47. kör: a kerékcserék után a legjobb hat sorrendje: M. Schuma­cher, R. Schumacher, Coulthard, Räikkönen, Trulli, Button. 62. kör: az 5. helyen száguldó Trulli motorhiba miatt feladta a Brazil Nagydíjat, így Button lett az 5., Montoya a 6. 69. kör: a 4. pozícióban haladó Räikkönen is kiállt. A Brazil Nagydíj (71 kör, 305,909 km), végeredménye: 1. M. Schumacher (német, Ferrari) 1:31:43.663 ó (átlag: 200.098 km/ó), 2. R. Schumacher (német, BMW-Williams) 1:31:44.839, 3. Coult- j hard (skót, McLaren-Mercedes) 1:32:42.77, 4. Button (angol, Re­nault) 1:32:50.546, 5. Montoya (kolumbiai, BMW-Williams) 1:32:51.226,6. Salo (finn, Toyota) 1 körh. A világbajnokság állása a harmadik futam után. Pilóták: 1. M. Schumacher 24 pont, 2. R. Schumacher 16, 3. Montoya 14,4. But­ton 6, 5. Coulthard és Räikkönen 4-4. Konstruktőrök: 1. BMW-Wil­liams 30 pont, 2. Ferrari 24, 3. McLaren-Mercedes 8. Nyilatkozatok Michael Schumacher: - Szerencsére a rajtot követően nem sérült meg az autóm, és szinte végig tökéletesen működött. Izgalmas volt az el- | ső és a második kanyar. Juan Pablo Montoya sportszerűen viselke- j dett, de kisebb hibát vétett, így meg tudtam előzni. Azt nem tudom, I hogy mitől sérült meg a kocsija, ezt inkább ö mondja el. Később öcsémmel csatáztam. Tudtam, csak egy helyen tudna megelőzni, s rendkívül vigyáztam arra, hogy ez ne történjen meg. Örülök annak, hogy ismét futamot nyertem. Ralf Schumacher: — Eleinte nem ment igazán jól az autóm, de a kerékcsere során kicsit módosítottuk a beállítást. Izgalmas verseny volt, örülök a második helynek. Sajnos nem volt esélyem megelőz­ni Michaelt. Csak akkor lehettem volna első, ha testvérem hibázik. David Coulthard: — Nagyszerű érzés, hogy visszakerültem a do- j bogóra. Már az elején hátrányba kerültem, így keményen kellett küzdenem. Szerintem szorosabb volt a verseny, mint amit az idő­különbségek mutatnak. Következik a világbajnokság negyedik futama: San Marinó-i Nagy díj (április 14., Imola) ______________________________■ Ha rmadszor győzték le a címvédőt Mól Szolnok-Kaposvári Kiima Vili KK 83-64 (17-13, 22-13, 23-24, 21-14) Predrag Pavlovics (labdával) egyik hőse volt a Kaposvár elleni csatának FOTÓ: MÉSZÁROS Férfi kosárlabda, EnterNet-Internet Liga, középrájátszás, 7. forduló Tiszaligeti Sportcsarnok, 2300 n„ v.: Szabó Gy., Király. Mól Szolnok: Maljkovics 10/6, PAVLO­VICS 26/12, VUKICSEVICS 17/6, Orosz 8, Lapov 12. Csere: TREPÁK 10, Mérész Cs., Cziczás. Edző: Goran Miljkovics. Kaposvár: Simon B. 10/6, DZUNICS 18/3, Szőke 3/3, Ivkovics 17, Bukva 9. Csere: Fülöp 2, Bencze 2, Brown 1, Varga R., Filipovics 2. Edző: Földi Sándor. Kipontozódott: Lapov a 24. percben. Az eredmény alakulása. 3. p.: 9-4, 6. p.: 9-13, 13. p.: 26-15,18. p.: 39-23, 24.p.:44- 35,28. p.: 53-45,33. p.: 69-55,38. p.: 80-61. Statisztika. Mezőnybeli dobószázalék: 29/59 49%, ill. 19/58 33%. Büntetők dobó- százaléka: 15/19 79%, ill. 22/35 63%. Le­pattanók: 23, ill. 23. Legtöbb lepattanó: Lapov 7,, ill. Bukva 10. Legtöbb assziszt: Vukicsevics 3, ill. Simon 4. Az alapszakaszban a Szolnok kétszer is legyőzte a Kaposvárt, ezért voltak derűlátó­ak a hazaiak, a vendégek viszont hétmecs- cses veretlenségi sorozatukat akarták meg­őrizni a Tiszaligetben. Közel két évtized után költözött a B-közép. - Mivel verseny- kiírás szerint a jegyzőasztal mögött nem le­het hang- és zajkeltő eszközöket használni, ezért a leghangosabb szurkolói csoport a régi lelátó jobb oldali részén foglalhat ezentúl helyet - indokolt Tóth Zoltán a molosok klubigazgatója. Mint a mérkőzé­sen kiderült a drukkerek hamar belakták új helyüket, sportszerű szurkolásukkal sokat lendítettek kedvenceiken. A vendéglátók kapták el hamarább a fo­nalat, hiszen három perc után 9-4-re vezet­tek. A címvédő azonban kapcsolt Simon triplájával, Dzunics és Ivkovics duplájával és Bukva büntetővel pillanatok alatt 9-13-ra fordítottak. Miljkovics mester időt kért, ren­dezte a sorokat. Erre fel Pavlovics és Lapov mezőnytalálataival és a nagyon agilisán tá­madó Vukicsevics büntetőivel a szolnoki­ak produkáltak egy 8-0-s etapot. A második negyedben Vukicsevics hamarjában hét pontot termelt, Lapov kintről és a palánk alól is eredményes volt, 29-16. Igen ám, de a hazaiak centere megkapta harmadik fa­ultját is, ezért Miljkovics Trepákot küldte be helyette, aki jól fogta Ivkovicsot. Földi edző időt kért, majd cserélt, Benczét és Brownt vetette be, ám ez sem segített, Pavlovics ve­zérletével szórta a gólokat a Tisza-parti le­génység. A szünet után nagy volt az ijedelem a ha­zai táborban, ugyanis Lapov négy perc alatt megkapta további két faultját, melyek után A felsőház állása 1. Atomerőmű 21 17 4 1792-1592 2. Körmend 21 15 6 1806-1608 3. Kaposvár 21 14 7 1848-1650 4. Mól Szolnok 21 13 8 1657-1557 5. Albacomp 21 12 9 1768-1688 6. Falco KC 21 6 15 1741-1930 7. Debrecen 21 4 17 1620-1871 8. Dombóvár 21 3 18 1702-2000 kipontozódott. Orosz zsákolá­sával jelezte, hogy nem lesz gond a palánkok alatt, Pavlovics újabb triplát helyezett el a ven­déggyűrűben. Érdekes módon a somogyiak kezdtek el kap­kodni, a mezőny legmagasabb emberének számító (214 cm) Bukva két gyors faultot szedett össze Trepákról, ráadásul a szolnokiak centere, a duplái mellett, a bónuszbüntetőket is bedobta. A zárónegyed 62-50- ről indult, Szőke háromponto­sára Pavlovics válaszolt, majd. Filipovics csökkentette a kapos­vári hátrányt. Innentől azon­ban hazaiak percei következtek a Vukicsevics-Maljkovics—Pav­lovics trió lerendezte a meccset, bő öt perccel a vége előtt már 75-55. „Húsz, húsz,, — mármint a különbség - zengte egy em­berként a tömeg. A folytatás­ban már csak arra vigyáztak a hazaiak, hogy előnyük nagyon ne csökkenjen. Ebben a bajnokságban im­már harmadszor győzte le a Szolnok a címvédő Kaposvár csapatát - egyedüliként a me­zőnyben. A folytatásban szom­baton este hat órakor lesz, ak­kor Debrecen látogat a Tiszali- getbe. Goran Miljkovics: — Kollek­tív, jó védekezéssel sikerült a vendégek ro­hamait megszűrnünk, támadásban pedig megbecsültük a labdát, ez a két dolog volt győzelmünk záloga. Földi Sándor: — Az első félidőben túl gyorsan kerestük a centereket, a külső em­bereink ugyanis nem vették le róluk a ter­het. A szünet után felzárkóztunk, de kap­kodni kezdtünk, ziccereket és büntetőket hibáztunk. Sajnálom, hogy megszakadt a hét meccsen át tartó veretlenségi soroza­tunk. További eredmények: Debrecen—Dom­bóvár 98-71, Albacomp-Falco 99-64, Atom- erőmű-Körmend 75-70. Nők: Soproni Postás-BEAC 96-56, Szeged-Nagykanizsa 71-64, Pécs-Szekszárd 107-63. VARGA CSABA Pásztorék őrizték előnyüket Búcsúzott a Dunaferr Kettős vereséggel kiesett a Dunaferr férfi kézilabdacsa­pata a KEK-ből: a dunaújváro­siakat az elődöntő szombati visszavágóján négy góllal (25- 21) győzte le a hazai pályán játszó német Flensburg Han- Jogos az öröm - Gál (balra) és Dzomba - teljesen megérdemelten lett döntős a Fotex dewitt. Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó Portland San Antonio (spanyol)—Fotex-Veszprém 27-21 (11-8) Góldobók: Richardson 7, Jakimo- vics, Garralda 6-6, Juancho 4, Or- tigosa 3, Urdiales 1, illetve Dzom­ba 6, Saracevic 4, Zsigmond 3, Pe­rez, Diaz, Gál 2-2, Jovic, Pásztor 1-1. Továbbjutott: a Veszprém csa­pata, 48-46-os összesítéssel. Jól kezdett a Veszprém, és 3-1- re elhúzott. Ezután viszont sok­kal keményebben védekeztek a hazaiak, így a magyar csapat - miközben sorozatban öt gólt ka­pott -13 percen át nem talált be. A Portland fokozatosan növelte a különbséget (10-6), de időkérést követően a Veszprém újra szer­vezettebben támadott. A szünet után a spanyolok Richardson és Juancho révén sorra dobták a gó­lokat, volt már 15-10 és 18-13 is a hazaiak javára. A lélektanilag fontos pillanatokban azonban Sterbik büntetőket hárított. Az utolsó öt perc 23-20-as hazai előnnyel kezdődött. Ekkor már hiába hajrázott a címvédő, a to­vábbjutás sorsa eldőlt. A másik elődöntőben: Kolding (dán)-Magdeburg (német) 25-28 (12-11), tj: Magdeburg, kettős győzelemmel. A finálé első mérkőzését április 20-án vagy 21-én, a visszavágót pedig egy héttel később rendezik. Ma Bécsben kisorsolják, hogy me­lyik gárda játszhat először ott­hon. A két csapat a csoport- mérkőzések során már talál­kozott. November 25-én a Veszprém 24-20-ra győzte le a vendég Magdeburgot, míg a németországi összecsapáson a hazaiak nyertek 25-22-re. FOTÓ: EUROPRESS/EPA Hírek röviden ASZTALITENISZ. Bronzérmet szerzett a címvédő magyar női válogatott a zágrábi Európa- bajnokságon, miután az elő­döntőben 3:2-re kikapott a ro­mán csapattól. Eredmények: Románia-Magyarország 3:2, Steff—Bátorfi 3:1 (5,-6, 7,11) Nastase—Tóth 1:3 (-8, -9,9, -5), Gogorita—Lovas 2:3 (-5, 7, -6,3, -8) Steff-Tóth 3:1 (13, 9,-9, 9), Nastase-Bátorfi 3:2 (9, -10, -9, 7, 8), Németország-Svédor- szág3:l KÉZILABDA. A női NB I. so­ros fordulójában, rájátszás az 1-6. helyért: Debrecen-Duna- ferr 21-26, FTC-Hódmezővá- sárhely 30-25, Győri ETO— Cor- nexi-Alcoa 32-27 (12-11). RÖPLABDA. A Kazincbarcika bejutott a férfi Extraliga döntő­jébe, miután meglepetésre bú­csúztatta a címvédő Kaposvárt. Rájátszás, elődöntő 4. mérkő­zések: Kazincbarcika-Kapos- vár 3:1 (17,17, -24,21). To­vábbjutott: a Kazincbarcika 3-1- es összesítéssel. Kecskemét— Dunaferr 3:1 (23,-22,21,20) A három győzelemig tartó pár­harc állása: 2-2. Az ötödik ösz- szecsapásra szerdán délután 5 órakor kerül sor Dunaújváros­ban. Isten éltesse, Öcsi bácsi! Ma ünnepli 75. születésnap­ját Puskás Ferenc, a magyar labdarúgás történetének egyik legkiválóbb játékosa, a legendás Aranycsapat ka­pitánya. Puskás 1927. április 2-án született Kispesten, 1942-től a Kispesti AC — 1949-től Bp. Honvéd — labdarú­gója, 1958 és 1967 között a Real Madrid játékosa. Olimpiai bajnok az 1952-es helsinki ötkarikás játé­kokon, ezüstérmes az 1954-es svájci világbajnokságon. Nyolc­vannégyszer szerepelt a magyar válogatottban, amelyben 83 gólt szerzett. Rendkívül technikás, egyedülálló cselező készséggel rendelkező játékos volt. Az el­múlt évszázad mérkőzésén, az Anglia elleni 6-3-as összecsapá­son legendássá vált visszahúzós csele után lőtt-gólja szinte vala­mennyi, a futballról szóló doku­mentumfilmben látható. Az 1956-os forradalom idején külföldön maradt, Spanyolor­szágban telepedett le, ahol négy­szer a nemzeti együttesben is pá­lyára lépett. A Real Madriddal BEK-győztes: az 1960-as, 7-3-ra megnyert döntőn négy gólt lőtt az Eintracht Frankfurtnak. Edző­ként Görögországban, Chilében, Egyiptomban, Szaúd-Arábiában és Paraguayban dolgozott. 1993 áprilisától júliusáig a magyar vá­logatott szövetségi kapitánya volt. Egykori társai mondják Grosics Gyula, az Aranycsapat kapusa: - Nagyon boldog vagyok, hogy olyan kiváló embert és játékost ismerhettem és ismerhetek, mint Puskás Ferenc. Nem lehet eléggé méltatni a pályafutását. Öcsit a világon mindenütt ismerik, tudásával, személyiségével a legna­gyobbaknak kijáró elismerést vívta ki. Mindig vidám, tréfára hajla­mos volt. Sokszor az ő hangulata határozta meg a csapatét is. Buzánszky Jenő, az Aranycsapat csatára: — Puskás Ferenc a ma­gyar labdarúgás történetének talán legkiválóbb játékosa volt. Akik látták futballozni, csodálták. Itthon mindenki Öcsijeként, Spanyol- országban Panchóként, Angliában pedig „száguldó őrnagyként,, művelte a legmagasabb szinten a sportágat. Természeténél fogva a pályán is szeretett irányítani. Azonnal reagált az ellenfél játékára, ha kellett, pillanatok alatt változtatott az öltözőben megbeszélt tak­tikán. ■ 1 t \ V