Új Néplap, 2001. október (12. évfolyam, 229-254. szám)

2001-10-16 / 242. szám

■S_-P-0-_B __I 11 . OLDAL HUM 2001. Október 16., kedd Ennél többre számítottak az SZVSC háza táján Férfi vízilabda Háromból három meccset vesztett idáig a Szolnoki VSC csapata az idei első osztályú bajnokságban. Ennél minden­ki többre számított, már csak azért is mert két alkalommal hazai medencében, verhető csapatokkal — az OSC-vel és a Szentessel — találkozott Ur- bán Lajos legénysége. A rajtra még nem lehetett különö­sebb panasz, hiszen mindössze két góllal maradtak alul a mieink a Fradi otthonában. Ezek után min­denki arra számított, hogy hazai környezetben legyőzik Lukácsék az OSC-t és a Szentest. Ehelyett mindkét összecsapást roppant gyenge játékkal, simán elveszítette az SZVSC 5-9-re illetve 5-12-re. Ahogy ez ilyenkor lenni szokott, rögvest megindult a sustorgás a Damjanich uszoda zuhanyrózsái alatt, a jól értesültek tudni vélték, hogy a gárda trénere, Urban Lajos a múlt szombati vereséget követő­en bejelentette lemondását. Hollóy Tamás, az SZVSC ügy­vezető igazgatója csupán hallo­másból értesült az edző lemon­dásáról. - A klubbal hivatalosan nem közölte a tréner, mende­mondákra pedig nem adunk, ab­ból mindig sok volt, és van ma is a Damiban. Ami bizonyos, hogy csapatunk nem azt nyújtotta, amit reméltünk tőle a két hazai mérkőzésünkön. Ez mellett nem mehetünk el szó nélkül, ugyan­akkor pánikhangulatot sem kívá­nunk kelteni. Először is lefogunk ülni a fiúkkal, hogy milyen el­képzelésük van a jövőre nézve, mert amit idáig nyújtottak, az roppant kevés. Nem mellesleg, a klub tulajdonosaival is össze­dugjuk a fejünket, hiszen közös döntésről lehet csak szó. De máris mondom mi nem kezde­ményeztük az edző leváltását. Urbán Lajos nem szorul bemu­tatásra, hiszen játékosként, edzőként, és sportvetőként több évtizede szolgálja már a szolno­ki vízilabdát. - Nem kertelek, a szombati elkeserítő produkciót követően valóban azt mondtam a csapatnak, hogy ilyen hozzáál­lás után nem látom értelmét a folytatásnak. Amikor motiválat­lan egy csapat, fegyelmezetlenek a játékosok, egymásban keresik a hibát, akkor nincs miről be­szélni. Egyeztetnem kell a jövő- ről a klub elöljáróival. ivécséj Kakuk: ezren felül Bélapátfalva-MÁV Szolnoki JJA 3:5 (5653-5703) Férfi teke szuperliga MÁV JJ.: Klak 946, Szlovenszki 945, Kákák 1002, Bóta 989, Mol­nár 937, Fehér 884. Tavasszal a szolnoki csapat ki­kapott hazai környezetben a Bé­lapátfalvától, ezért volt mit tör­leszteni. Már az első pár megsze­rezte a biztos vezetést, hiszen Kakuk Levente 1002 fával bizto­sította a jó kezdést. A középső páros megszenvedett a további pontokért, amire a végén szük­ség is volt. A hazaiak befejező párosa még keményen hajrázott, de a Bóta-Molnár kettőst nem lehetett megállítani, így a Szol­nok elhozta a két pontot, amivel tartja veretlenségét. Az ifjúsági­ak 1:3 (1912-1649)-at értek el Rozsnyai 808 és Bíró 841 fás tel­jesítményével. NB II. SZOTEK TK—Salgótarján 6:2 (3101-3003) Szotek: Földi 552, Lőrinczy-Nagy 511, Bíró 483, Berta 520, Spanyiel 522, Hajdú 513. Eger—Mezőtúr 5:3 (2843-2801) Mezőtúr: Rácz 472, Hegyi 482, Fodor 480, Egei 454, Polgár 457, Bordács 456. A felemás teljesítményt nyújtó túriak eredményei csak a szoros vereségre voltak elegendőek. ______ ■ Sz ünet utáni gólfesztivál Abonyban Molnár Speed AKC-Delfin KC 35-21 (15-13) JTKF DSE: Hang 1 - Sas 1, VICZIÁN 6/1, Erős 6/3, Krisztóf, Pesti, Pénzes 3. csere: Var­ga (kapus), Szűcs 3, Brecska Barbara, Brecs- ka Bernadett. Edző: Ugrin György. A túrkevei balszélső, Kánya a lövés előtti pillanatban fotó, csabai Férfi és női kézilabda NB l/B Abony, 500 néző, vezette: Korcsmáros, Nagy. Abony: TAJTHY - Szabó 5, Szloska 4, Bá­rány J„ PATOCSKAI 2, MELEG 12, RIGÓ 6. Csere: RÉCSI (kapus), Faragó, Bárány N. 1, Tarjányi 4, Villás 1, Bugyi, Takács. Edző: Ka­tona Sándor. Némi meglepetésre a vendégek vezettek egy-két góllal egészen a félidő feléig, attól kezdve azonban Tajthy kapus mellett a me- zőnyözők is magukra találtak. Szünet után védekezést váltottak - Récsivel az élen - az abonyiak, támadásban pedig egymást múl­ták felül a játékosok. így aztán a hajrában már mindenki lehetőséget kapott az örömjá­tékba átcsapott találkozón. Katona Sándor: - Az elején sok hibával védekeztünk, de a második félidőre rendez­tük sorainkat, és sima győzelmet arattunk. Újkígyós-Suzuki Treff Tiszaíöldvár 27-26 (15-13) Újkígyós, 200 néző, vez.: Ungvári, Zrinszky. Tiszaíöldvár: OROSS - Tóth 3, NAGY J. 9, Danku S. 3, Sustyák 1, Horváth, BERKÓ 10/2. Csere: Simó (kapus), SIPOS, Sivák, Danku Cs., Szollár. Edző: Bán Tibor. Kiállí­tás: 16, ül. 16 perc. Hétméteres: 3/3, ill. 2/2. Már az első pillanatoktól óriási elánnal küzdöttek a csapatok, közülük a hazaiak kapták el jobban a fonalat. 5-1-nél időt kért Bán Tibor, attól kezdve aztán rákapcsoltak Berkóék, sőt az 53. percben 22-24-re alakítot­ták az állást. Ekkor azonban ellőttek egy lab­dát, a hazaiak először szépítettek, majd jobb végjátékkal otthon tartották a pontokat. Bán Tibor: — A visszavágón nem csak egy góllal fogunk nyerni. NŐK Bőcs-Túrkeve 22-23 (14-11) Bőcs, 300 néző, vezette: Hargitai, Markó. Túrkeve: Flick - Kánya 2, JÁNICS 14/2, Takács 1, HORVÁTH B. 1, Hor­váth Á„ Szőkéné 2. Csere: TOKÁCS 3, Hodosi. Edző: Ajtony Ákos. Kiállítás: 0, ill. 8 perc. Hétméteres: 7/5, ül. 2/2. Nehezen állt össze a vendégcsapat védekezése az első félidőben, mind­amellett a támadások vezetésébe is számos pontatlanság csúszott. Szü­netben rendezte lányai sorait Ajtony mester, aminek már az 57. percben meglett az eredménye, végre egyen­lített a TVSE. Az előző évi bajnokság ezüstérmese azonban újra rákap­csolt, ám a keviek ugyanúgy. Döntő volt, hogy érvényesült Jánics kivéte­les lövőformája - 17 kísérletből 14 gólt szerzett -, Tokács fontos talála­tokkal vétette észre magát, Flickkel az élen pedig a védekezés is stabillá vált. Ha némi szerencsével is, de a hajrában mutatott önfeláldozó játékával a TVSE megszerezte negyedik - abból hármat idegenben - győzelmét, és százszázalékos teljesítménnyel vezeti a mezőnyt. Ájtony Ákos: — Nagy tanulság, hogy soha, semmilyen állásnál nem szabad feladni a harcot. Derecske-Jászberény 27-21 (15-8) Derecske, 200 néző, vez.: Karovszki, Szabó. Kiállítás: 4, ill. 10 perc. Hétméteres: 9/8, ill. 5/4. Szorosan alakult az első félidő első fele, ám a 17. perctől megugrottak a hazaiak, s jól ki­használva a herényi együttes jobb oldalának gyengeségeit, biztos győzelmet arattak. Ugrin György: - Ha nyerni akarunk, akkor mindenkinek egyszerre kell jól játszania. ___ N.I. Ma ratoni küzdelemben Férfi röplabda NB I. Szolnoki Titász RK Sí— LRI Malév 3:2 (-18,21, -31,21,11) Tűzoltócsarnok, 200 n„ v.: Járosi, Berekszászi. Titász: SURÁNYI, Juhász, TÓTH, Pénzes, Melicher, GU­LYÁS. Csere: Takó, Létai. Edző: Surányi Márton. Malév: Börcsök, Markovich, Apró, Bereg, SOÓS, Herczeg. Cse­re: Cicic, Torma. Játékosedző: Be­reg Zoltán. Az eredmény alakulása — I. játszma: 6:5, 8:12, 16:22. II. játszma: 9:6, 18:15, 21:19. III. játszma: 8:7,22:20,22:23,30:29. IV. játszma: 7:10, 15:19, 24:20. V. játszma: 5:3, 8:7,11:10. Két győzelemmel a háta mö­gött jól kezdett a rutinos Malév Szolnokon is, könnyedén hozta az első játszmát. Ezt követően védekezésben feljavultak a haza­iak, és megérdemelten egyenlí­tettek. A mérkőzésnyi hosszúsá­gú (36 perc) harmadik menetet a szerencsésebb vendégek nyer­ték, s ez „megfogta” a vendéglá­tókat. Időkéréssel és cserével azonban Surányi edzőnek sike­rült felráznia együttesét, és hu­száros hajrával előbb egyenlítet­tek, majd a rövidített játszmát is 1 biztosan nyerve, 101 perc alatt ! diadalmaskodtak fiai. Surányi Márton: — A mérkő­zéshiány meglátszott a csapat já­tékán, de a végén helyén volt a fi­úk szíve. Bereg Zoltán: - A harmadik játszma lélektani előnyét nem si­került kihasználnunk. n Hírek röviden HEGYMÁSZÁS. A legfrissebb információk szerint a magyar millenniumi Mount Everest-ex- pedíció legkorábban szerdán érheti el a világ legmagasabb hegycsúcsát (8848 m). A Mécs László, Erőss Zsolt, Keresztesi Koppány alkotta első hullám je­lenleg a 6400 méterenlévő elő­retolt. alaptáborban pihen. A többiek — az elmúlt napok hó­viharai után — 7000 méteres magasságban próbálják szá­mukra kitaposni az utat. A hegymászók jó állapotban van­nak, a meteorológiai előrejelzés pedig szikrázó napsütést ígér. ma nem kevesebb mint 5500 dollár lett. Honfitársnője, a mis­kolci Szász Lászlóné kerek 38 perces idővel huszonötödikként ért célba, amely az Avon tanács­adónők magyar és világverseny­ében az első helyezést jelentet­te számára. A rangos, 10 km-es (6,2 mérföl- des) futás, egyedülálló módon egy közös verseny keretében adott lehetőséget arra, hogy a kü­lönböző életkorú és edzettségi szintű nők világklasszis külföldi sportolókkal együtt versenyezze­nek. Természetesen a profik mellett az amatőrök is nagy szerepet kaptak, hiszen ők tették ki a 17 500(!) induló jelentős hányadát. Jász-Nagy-Szolnok megyéből is több százan utaztak föl a fővá­rosba, a futás és a mozgás kedvé­ért. Veresné Sipos Etelka amellett, hogy szervezi az indulókat a me­gyeszékhelyről, ezúttal is teljesí­tette a 10 km-es távot. - Jó volt látni a több ezer hölgytársamat, akik a kortól függetlenül futot­tak, mozogtak ezen a vasárna­pon. Akik az idén „csak” a 3,6 km- es távot választották, azok közül többen is megfogadták, hogy edzésben maradnak, rátesznek egy lapáttal, és jövőre már a 10 km-t fogják teljesítem. A csodála­tos időben, a remek környezet­ben ismét jól éreztük magunkat az Avon égisze alatt megrende­zett futófesztiválon. Az Avon női világfutás világdöntőjének bajnoki címét a ke­nyai Catherine Ndereba szerezte meg, aki a Budapest utcá­in kijelölt 10 kilométeres pálya lefutása után 31:02-es idejé­vel bizonyult a leggyorsabbnak. A profik mellett több mint 17 és fél ezren teljesítették az általuk választott távokat. Rakonczai Beáta bizonyult a leggyorsabb magyar futónőnek a vasárnapi Avon-futáson Hölgyinvázió a fővárosban Doitmundban a Boavista Labdarúgás, BL Kedden és szerdán rendezik a cso­portmérkőzések negyedik fordu­lóját a labdarúgó Bajnokok Ligájá­ban. A mezőny három százszáza­lékos együttese - a Real Madrid, a Bayer Leverkusen és a Panathinai- kosz - mellett a portugál bajnok Boavista Dortmundban biztosít­hatja be továbbjutását. Mai műsor. A-csoport: Ander- lecht—Real Madrid 20.45. Lokomo­tív Moszkva-Roma, 18.00, az ál­lás: 1. Real Madrid 9 pont, 2. Roma 4,3. Anderlecht 2,4. Moszkva 1. B-csoport: Borussia Dort­mund-Boavista (Sportl- élő), Dinamo Kijev-Liverpool (mind: 20.45), az állás: 1. Boavista 7 pont, 2. Liverpool 5, 3. Dort­mund 2,4. Kijev 1. C-csoport: Arsenal-Panathinai- kosz, Mallorca-Schalke (mind­kettő: 20.45), az állás: 1. Panathi- naikosz 9 pont, 2. Mallorca 6, 3. Arsenal 3,4. Schalke 0. D-csoport: Lazio-PSV Eindho­ven, Galatasaray-Nantes (mind­kettő: 20.45), az állás: 1. Nantes 6 pont (7-3), 2. Eindhoven 6 (5- 5), 3. Galatasaray 6 (3-3), 4. La­zio 0. Megint tartalékosán Keviterv-Metróépszolg-Pénzügyőr 4,5:7,5 Sakk NB l/B Az egyik bajnokesélyes — tavaly az élvonalban szerepeltek a pénz­ügyőrök — ellen ismét csak tarta­lékosán ülhetett asztalhoz a szol­noki keviterves együttes. Két óra játék után Barta ledolgozta hátrá­nyosabb állását és megszerezte a fél pontot, Pápista jó formában játszva könnyen egyenlített, Kor­mos megfontoltan hozta az újabb döntetlent. Purkald doktor kivéd­te ellenfele fenyegetéseit, amivel megmaradt a tisztelőnye: ekkor azonban durva hibát vétett és vesztett. Berebora színvonalas játszmában remizett Emődi nem­zetközi mesterrel, Lázárnak jó ál­lásban elég volt egy pillanatnyi fi­gyelmetlenség, és vesztett. Nem úgy Halász, aki remekül küzdött, fordulatos partiban már a gyalo­gok leütésére készülődött, ami­kor ellenfele kezet nyújtott neki. Molnár elvesztette bástyáját, sze­rencsére a fejét nem, és kiharcol­ta a döntetlent, míg Pintér jobb ál­lásában remizett. A szolnokiak három pesti játékosának a vonat késése okozott kapkodást, hi­szen Asztalos időtúllépéssel vesztett, míg Csőke Krisztián szintén az idő szűkében azonna­li nyerést hagyott ki örmény el­lenfelével szemben, végül felad­ta. Csőke Adriennek három perc alatt kellett 15-öt lépnie, ami hi­ba nélkül sikerült neki. Győzött: Halász. Remi: Bere­bora, Pápista, Csőke A., Kormos, Barta, Molnár, Pintér. b VITORLÁZÁS. A Fokvárosig tartó első szakasz (7350 tengeri mérföld) kétharmadán túljutva továbbra is a német Illbruck ve­zet a Volvo Ocean Race elneve­zésű földkerülő vitorlásverse­nyen. Az első és az ötödik hajót mindössze 75 mérföld választja ! el egymástól, az utolsó három vi- I szont jelentősen leszakadt a töb- 1 biektől. A győztes várhatóan ok- j tóber 25-én érkezik Fokvárosba. TEN 1SZ. Mandula Petra nyerte meg a 75 ezer dollár összdíjazá­sú tenisztornát a franciaországi Poitiers-ben. A világranglista 70. helyén álló magyar játékos a döntőben az ötödikként ki­emelt, hazai közönség előtt szereplő EmilieLoit-t (111. a ! ranglistán) győzte le három játszmában. VÍVÁS. Bartos Bálint nyerte | meg a portugáliai Porte del Sóiban rendezett junior párbaj- I tőr Világkupa-viadalt. A 17 éves ! versenyző első VK-győzelmét [ aratta. A harmadik helyen I Pádár Tamás végzett. LOVASSPORT. A kaposvári díjlovagló Vüágkupa záró ver- í senynapján: Nagy díj kűr: 1. | Ramseier (svájci, Rali Baba) j 71.85 pont, 2. Potyurajeva (orosz, Targim) 70.73, 3. Dreyer (német, K. Cognac) 69.48, ...8. Dallos Zsófia 64.28. Intermediate I. kűr: 1. Beuerle- in (osztrák, Amadeus) 71.06,2. Morsztyn (lengyel, Rábán) 68.89,3. Wels (német, Chame- ur) 68.89. A VK végén nagy si­kerű bemutatóval búcsúzott a nemzetközi mezőnytől Dallos Gyufa 19 éves Bábolna-Aktion nevű lova. a pát, amelyet a Magyar Atlétikai Szövetség ajánlott fel. Rakon- czai ezzel az időeredménnyel az abszolút versenyben a 4. helyén végzett. Ezért Rakonczai jutal­Avon női világfutás Honfitársaink közül Rakonczai Beáta nyíregyházi futónő 32:26- os idővel nyerte a Magyar Ku-