Új Néplap, 2000. május (11. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-29 / 124. szám

Bajnokcsapatot ünnepeltek Homokon Tiszafoldván VSE—Delfin KC-Kecskemét 29-19 (13-9) Két magyar győzelem továbbjutás kapujában Férfi kézilabda, NB l/B, 26.FORDULÓ Homoki sportcsarnok, 800 néző, v.: Herczeg, Südi. TVSE; VARGA - TÓTH 8, Ma­kó 2, BERKÓ 3, KISS J. 6, Nezo- zon 5, Bukta 3 (1). Csere: Taj- thy (kapus), SIPOS A., SIPOS L., Balogh L. 1 (1), Balogh Z. 1, Jordán, Danku. Edző: Váczi Sándor. Kecskemét: OROSS - Viski, Magyar 1, Juhász 1, Berényi 1, SZANTOSI 4, Kun 2. Csere: Rapi (kapus), MELEG 6 (2), Nagy T. 1, Demeter 2, Felföldi 1. Edző: Nagy Károly. Kiállítás: 6, ill. 6. perc. Hétméteres: 3/2, ill. 2/2. Az eredmény alakulása. 8. p 3-2, 16 p.: 5-3, 25 p. 11-4, 36. p.: 17-10,45. p.: 23-13, 55. p.: 27-18. A Tisza-párti település kézilab­dacsapata évekkel ezelőtt csupán azért küzdött, hogy valamelyik dobogós helyet elcsípje a sportág harmadik vonalában. A tavalyi esztendőben azonban nagy vál­tozás állt be házuk táján, sikerült ugyanis megnyerniük az NB II. Délkelet-csoportjának küzdel­meit, ezzel jogot szereztek az NB T/B-ben való induláshoz. Céljuk nem lehetett más mint megka­paszkodni a másodosztályban, már csak ezért is mert az akkori sikerkovács, B. Tóth János és né­hány játékosa távozott. A földvá­riak szerencséjére szabaddá vált Váczi Sándor edző, aki előtte Debrecenben, Nyíregyházán és Tiszavasváriban is trénerkedett. A 43 éves szakember magával hozott három rutinos kézilab- dást, akik a régiekkel keveredve már az ősszel rendesen riogatták az ellenfeleiket. Igaz, akkor csu­pán az ötödik helyen zártak, ám ők azt kihangsúlyozták, még az NBi-be jutás sem elképzelhetet­len számukra. Nyerték a meccse­ket menetrendszerűen a földvári­ak, a tavaszon mindössze egy botlást jegyezhettek fel, mikor hazai pályán kikaptak a Gyömrő- től. Szerencsére még idejében si­került rendezniük a sorokat, így az utolsó forduló előtt már saját kezükben volt a döntés: ameny- nyiben legyőzik a Kecskemétet, nem kell számolgatniuk: ők a bajnokok. Talán mondani sem kell, óriási mutatkozott meg az esemény iránt, nem csak a város- a környékről is sokan érkez­tek a homoki sportcsarnokba, senki nem akart lemaradni baj- nokavatóról. Már az ifjúságiak mérkőzésére zsúfolásig megtel­tek a lelátók, nem túlzás állítani, egymás nyakában lógtak a szur­kolók. Bukta hetesből nyitotta meg a gólok sorát, majd fél perc múlva Berkó már kettőre növelte a házi­gazdák előnyét. Felvette azon­ban a kesztyűt a Kecskemét, jó védekezésből indulva gyors lero- hanások után (3-3) utolérték vendéglátóikat. Űzték, hajtották A szünetet követően szépített Demeter, ezt már nem hagyta a zöld-fehér legénység, játékosaik sorozatban dolgozták ki a hely­zeteket, és ami jó dolog, be is lőt­ték azokat. Kisvártatva már te­kintélyes, kisgólos különbség alakult ki. A folytatásban néhány remek megoldás mellett pici könnyelműsködés is belefért a hazaiak részéről, amit egyedül edzőjük, Váczi Sándor vett zo­kon tőlük. Közönségük azonban egyfolytában ünnepelte őket, a lefújás után valóságos karneváli Nezozont hiába húzzák-vonják a kecskemétiek, öt góllal járult hozzá a bajnoki aranyérmet bebiztosító győzelemhez fotó; mészáros jános egymást a felek, a nagy meleg­ben lassan pörgött fel a Földvár, ám Varga többször is jól hárított, a két Sipos, Attila és Lajos kitű­nően megszervezte csapata vé­dekezését, támadásban pedig a Tóth, Berkó, Nenezon trió nekifo­gott a gólgyártásnak. Mire a kecs­kemétiek felnéztek a táblára, 11- 3 állt rajta. Ennek ellenére nem adták fel a Bács megyeiek, és a jobb átlövő, Meleg vezérletével vetélytársaik nyomába eredtek, és egy perccel a félidő lefújása előtt 12-9-re szépítettek. Szeren­csére még volt annyi idő hátra, hogy a kőkemény beálló, Kiss Já­nos kipúpozza az egykori győri portás, Oross hálóját, beállítva ezzel a 13-9-es félidei eredményt. hangulat tört ki, a nézők pezsgő­ben fürdették játékosaikat. A bu­liból nem maradt ki Váczi edző sem, akit hosszasan a levegőbe dobáltak, játékosai és a szurko­lók egyaránt. Két év alatt kétszer nyert baj­nokságot a Tiszaföldvár, ősztől már a legmagasabb osztályban szerepelhetnek a zöld-fehérek. Váczi Sándor: - Az elején gör­csös volt játékunk, aztán belejöt­tünk, és jól szórakoztattuk kö­zönségünket. Köszönöm min­denkinek, akik részesei voltak a sikernek. Nagy Károly: — Gratulálok a földváriaknak, sok sikert kívá­nok nekik az NB I-ben. VARGA CSABA Brazilos szaúdiak A szaúd-arábiai labdarúgó­válogatott pörgős, brazilos focit játszik — hangzott el a szerdai győri Magyaror­szág— Szaúd-Arábia barátsá­gos találkozó vasárnapi saj­tótájékoztatóján. Bicskei Bertalan szövetségi kapi­tány arról számolt be, hogy Sáfár Szabolcs belázasodott, ezért az ő szereplése még bizonytalan.- Szabolcs az osztrák bajnok­ság szombati zárófordulójában sem védett az SV Salzburg együttesében, vasárnap este ér­kezik meg Budapestre, és az or­vosi vizsgálat után dől el, hogy velünk marad-e - mondta a ka­pitány.- Ha nem számíthatunk rá, ak­kor a B-válogatott keretéből Szűcs Lajos vagy Vezér Ádám csatlakozik hozzánk. A szaúd- arábiai együttessel kapcsolatban a szakvezető kiemelte, hogy na­gyon összeszokott a csapat, és játékosai technikailag rendkívül képzettek. - Rengeteg brazil edző dolgozik az országban, és ez érződik a válogatott stílusán is — hangsúlyozta Bicskei.- Idegenben általában sokkal gyengébb teljesítményt nyújta­nak, mint saját közönségük előtt. Ennek ellenére nem lesz könnyű dolgunk, mert gyorsab­ban játszanak nálunk, és a ma­gyar labdarúgók az idény végére fizikailag és idegileg is nagyon el szoktak fáradni. Most is azt ta­pasztaltam, hogy a fiúk motivál­tak, szeretnének bizonyítani, de rettentő fáradtak. A Magyarország-Szaúd-Ará- bia összecsapás szerdán 20.30 órakor kezdődik Győrben. Az előmérkőzésen 18 órakor a Weimper István és segítője Gunyhó Ferenc vezette B- válogatott lép pályára a szlovák Dunajska Streda együttese el­len. Módosítják a láng útját? Olimpia Szerdán születik végső döntés arról, hogy az olim­piai lángot a Fidzsi-szige- teken is vihetik-e majd az erre a célra kijelölt futók. — Számunkra nagyon fontos, hogy a lángot vivők biztonság­ban legyenek, de a Fidzsi-szige- teken ezt jelenleg senki sem tud­ja garantálni — idézte az AFP Michael Knightot, a sydneyi olimpia szervezőbizottságának elnökét. A láng az eredeti tervek szerint június 3-án érkezne a Fi- dzsi-szigetekre, de a pattanásig feszült politikai helyzet miatt felvetődött, hogy esetleg meg­változtatják a programot a szer­vezők. A szigetországban több mint egy hete lázadók tartják fogva a miniszterelnököt és parlamenti képviselők egy csoportját. Birkózás Két hazai győzelemmel ért véget a kötöttfogású birkó­zó Magyar Nagydíj, ame­lyen 18 ország 123 ver­senyzője vett részt Győrött. Az első sikert Berzicza Tamás (76 kg) érte el, aki hatalmas küz­delemben győzte le az orosz Mi­sint. Ugyanebben a súlycsoport­ban Repka Attila szerezte meg a 3. helyet a francia Yalouz legyő­zésével. A legnagyobbak súly­csoportjában (130 kg) Deák Bár­dos Mihály bírói döntéssel verte az orosz Pacikejevet. A további magyar döntősök közül az 54 kg-os Oláh Tibornak és a 69 kg- os Koleszár Gábornak nem volt esélye orosz illetve ukrán ellen­felével szemben. A kötöttfogású Magyar Nagy­díj döntői: 54 kg: Danieljan (orosz)-Oláh Tibor (BVSC) 4-0. 58 kg: Bosakov (orosz)-Ainaovi (francia) 4-1.63 kg: Komucsen- ko (ukrán)-Beilin (izraeli) — az izraeli sérülés miatt visszalé­pett. 69 kg: Adzsi (ukrán)- Koleszár Gábor (Kaposvár) — kétvállas győzelem. 76 kg: Ber­zicza Tamás (Csepel-Zalahús)- Misin (orosz) 1-0. 85 kg: Cvir (orosz)-Batura (fehérorosz) - a fehérorosz sérülés miatt feladta 97 kg: Bezzutkin (orosz)-Sudu- reac (román) 8-0.130 kg: Deák Bárdos Mihály (KTE)-Pacikejev (orosz) - győzelem bírói dön­téssel. NŐI RÖPLABDA JUNIOR Eb-selejtező ___ A Minszkben zajló női junior röp- labda-Európa-bajnoki selejtezőn szereplő magyar válogatott bár el­vesztette a lengyelek elleni mér­kőzését, a franciák elleni bravú­ros győzelemmel visszahozta a továbbjutás reményét. A hat csa­patot felvonultató tornán - az el­ső kettő jut tovább - már mind a négy jászberényi lány - Fényes, Seji, Kriegel É, Selmeci - szere­pet kapott a Németh Lajos-Deme Gábor edzőpárostól. Az utolsó körben a házi­gazdák ellen lépnek pályára legjobbja­ink. Lengyelország— Magyarország 3:0 (20,22, 21) Magyarország: Kiss A. , Szabó, Dégi, Józsa, Vaknlya, Kiss B. csere: Fényes (libe­ró), Vatai, Seji, Krie­gel É., Selmeci. Magyarország— Franciaország 3:1 (25,21, -24, 24) Magyarország: Kiss A. , Szabó, Dégi, Józsa, Vakulya, Kiss B. Csere: Fényes (li­beró), Vatai. A torna állása az utolsó forduló előtt: 1. Lengyelország 8, 2. Magyarország 7 (9:5), 3. Fehérorosz­ország 6 (7:7), 4. Franciaország 5 (5:10), 5. Görögor­szág 5 (5:9), 6. Por­tugália 5 (4:10). Seji Amezinin is bemutatkozott már a válogatottban Az utolsó utáni pillanatban Demecser-Szolnoki MÁV Neusiedler 2-2 (0-0) Labdarúgás, NB I., 35.FORDULÓ Demecser, 200 n„ v.: Mohácsi 8 (Birincsik, Nyilas). Demecser: Baji 7 - Balogh 6, Aczél 6, Barna 5, Dudnyik 5 - Hudák 5, Babjak 5, Márton 6, Komi 5 - Marcsek 6, Madudin 5. Edző: Strausz László. Szolnok: Bak 7-2 - Gradinariu 6 - Bábik 7, Müller 6 - Ivitz 5, Némedi 6, Kádár 7, Szoboszlai 6, Pelles 6 - Major 5, Fedor 5. Edző: Tóth Dénes. Csere: Major h. Bernát (a szü­netben) 6, Fedor h. Szabó A. (57. p.), Dudnyik h. Kovács (64. p.), Babjak h. Minine (69. p.), Ivitz h. Antal (76. p.), Marcsek h. Huszti (84. p.). Sárga lap: Némedi a 13., Már­ton 65. percben. Kiállítva: Bak (57. p. — a tizen­hatoson kívüli kezezésért). Szögletarány: 4:9 (2:4) 6. perc: Marcsek kiugrott a fél­pályáról, egyedül vezette a lab­dát, de a kifutó Bak védett. 21. perc: Fedor jobbról beadott labdájába Major fejjel belecsúsz­tatott, és a középen álló Pelles 11 méterről a kapus kezébe lőtt. 34. perc: Fedor Némedivel kényszerítőzött, de a szolnoki csatár lövésébe Baji belevetödött. 43. perc: Szoboszlai balról belőtt labdája a kaputól 4 métere álló Ivitz elé pattant, aki rosszul ért a labdához, így a helyzet kimaradt. 53. perc: Gradinariu hozta fel a labdát a saját térfeléről, majd be­cselezte magát a tizenhatosig, ahonnan Bánáthoz passzolt, a cserejátékos egy csel után a háló­ba lőtt, 0-1. 57. perc: Bak utolsó emberként kézzel mentett a tizenhatoson kí­vül, ezért piros lapot kapott. 66. perc: Komi ütközött Mül- lerrel, a labda Szabó elé került, aki a hálóba gurított, 1-1. 70. perc: Márton a 16-os vona­lánál megkapta a labdát, és egy állítás után a jobb alsó sarokba vágta, *2-1. 91. perc: Egy előreívelt labdát Gradunariu a kapunak háttal áll­va a jobb felső sarokba emelt, 2- 2. Mohácsi játékvezető igyekezett a játékot követni, különösebb hi­bát nem ejtett. Kiegyenlített első félidő után nagyobb sebességre kapcsoltak a csapatok, és főleg a vendégek vezettek több veszélyes táma­dást. A Szolnok a vezetést is megszerezte, de a kiállítás után a hazaiak kihasználták lét­számfölényüket, és megfordí­tották az eredményt. Az utolsó húsz percben a MÁV tíz ember­rel is hatalmas hajrába kezdett, szinte kapujához szegezve el­lenfelét, aminek következmé­nyeként egyik helyzetet a má­sik után dolgozták ki. A pont­mentést 91. perc hozta meg. Tóth Dénes: - A mérkőzésről mindent elmond, hogy nekünk tíz emberrel is nyerni kellett vol­na. Strausz László: - Értékesnek tartom az egy pontot, annak elle­nére, hogy az utolsó utáni perc­ben kaptuk az egyenlítő gólt, mert a Szolnok jobban játszott és többet birtokolta a labdát. KOVÁCS Bernáth Lajos góljánál még úgy tűnt, hogy a három pont is kézközeibe kerül a MAV-nak FOTÓ, ARCHÍV