Új Néplap, 1998. október (9. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-19 / 245. szám

kosárlabda NB L, A-csoport, 6. forduló rposzton vesztett a Szolnok Phylaxia Szolnok Olaj KK-Atomerőmü SE 71-84 (40-39) Labdarúgás NB I., 12. forduló Tragikomédia a Véső utcában Szolnoki MÁV Neusiedler—Kecskeméti FC elmaradt csapat, soraiból csak Alexe trip­lái hulltak a kosárba. Az olajo­sok közül különösen Parker hi­bázott sokat, rendre elszórta a labdákat, még szerencse, hogy a csapatvédekezéssel nem volt gond. A folytatásban is óriási csata dúlt, rengeteg szabályta­lansággal megspékelve. À félidő hajrájában sem változott a játék képe, az utolsó másodpercben Parker két duplával fordított. Szünet után is az első húsz perc koreográfiája szerint folytak az események, öldöklő csatában sok-sok faultot láthatott a szur­kolótábor. Fél óra játék után a Duna-partiak vették át az irányí­tást, a két litván, Visockas és Lukminas találataival egyre na­gyobb előnyt szereztek. Sőt, 60- 66 után Mérész Tamás triplája is a kosárba esett, ami végképp el­döntötte a mérkőzést. A hajrá­ban hiába támadott le a piros-fe­kete gárda, a Duna-partiak zic­cerig kijátszották támadásaikat, és megszerezték a győzelmet. Tóth Zoltán: - Sajnos a hét­közi mérkőzés fáradalmai miatt centerben nem tudtuk felvenni a versenyt ellenfelünkkel. Juhász Sándor: - Nagyon örülök a győzelemnek, és remé­lem, annak hatására hamarabb felgyógyul mesterünk, Rezák László. (vécsé) Eredmények: Sopron-Deb- recen 73-44, Körmend-Alba- comp 77-87, Hódmezővásár- hely-ZTE 62-74, Honvéd-Falco 63-76. Pécs-Kaposvár 93-64. Tiszaligeti Sportcsarnok, 2800 néző. Vezette: Szabó, Simó. Olaj KK: Takács, ALEXE 22/6, Parker 24/3, Boldizsár 2, Ward 2. Csere: VOJVODA 10, Mészáros 9, Bitvai 2, Mi- halovics, Szarvas. Edző: Tóth Zoltán. Atomerőmű: Boros 3/3, Stumbrys 8, LUKMINAS 18/6, VISOCKAS 18, GU­LYAS 29. Csere: Mérész T. 8/3, Hencsey, Rajkó. Mb. edző: Juhász Sándor. Kipontozódott: Takács a 36. p., Vojvoda, Mészáros és Luk­minas a 39. percben. Az eredmény alakulása. 5. p.: 6-6,10. p.: 16-16,15.p.:26- 27, 25 p.: 45-45, 30 p.: 51-55, 35 p.: 60-66, 38 p.: 62-71. Kőkemény emberfogással kezdtek a felek, némi meglepe­tésre idegesebb volt a szolnoki Emberhegy magasodik a paksi gyűrű védelmében Férfi vízilabda OB I., 7. forduló Elő(re)léptettük a Honvédet H. Spartacus-Szolnoki MTE 7-6 (4-1, 2-0, 0-2, 1-3) Kőér utca, 100 néző, vezette: Kosztolánczy, Erdős. Honvéd Spartacus: NEMES - Jäger 1, Bereczki, Bárány 1, Ofner 1, SUGÁR 1, Tóth I. 1. Csere: Mányai 1, Takács 1, Gombos, Kenéz, Boncföldi. Edző: Kovács István. Szolnok: Török - Körmendi, Ridyki, Mohi Z. 1, LUKÁCS 2, Varga Zs. 1, KISS 2. Csere: Krasznai, Mohi A., Varga Z., Fazekas. Edző: Varga József. Gól - emberelőnyből: 4/2, illetve 1/0. Újabb győzelmével - amely az első két negyedben eldőlt - előrelépett a Honvéd Spartacus a táblázaton. Kovács István: - Az én fele­lősségem, hogy a sok csere mi­att leült a csapat. Varga József: - Nincsen több pénzem a büntetésre, ezért inkább nem nyilatko­zom. Férfi és női röplabda NB I. A valós tudás alatt MAFC-Titász RK 3:1 (-7,12,10,10) Budapest, 100 néző, ve­zette: Varga, Kisházi. Titász: Pénzes, Juhász, Szalai, Szegedi, Surányi Sz., Gulyás. Csere: Rapi, Csordás, Tánczos. Edző: Surányi Márton. Mindössze az első játsz­mában kerekedett felül a vendégcsapat, a meccs to­vábbi szakaszaiban gör­csössé vált a játéka, amit a pályaválasztó könyörtelenül kihasznált. Surányi Márton: - Je­lenlegi valós tudásunk alatt produkáltunk. JRK-BVSC Kaszások . 3:0 (15, 9, 7) Jászberény, 100 n., v.: Hu- rák, Varga. JRK: Kriegel É., Kara- kas, Sápi, Tóth, KRIE­GEL O., PESTI. Csere: Fényes (liberó), Szeles. Edző: Deme Gábor. A nem is oly rég még az Extraligában játszó két együttes mérkőzésén az elő­zetes eredmények alapján a jászberényiek számítottak esélyesebbnek. Sápiék ezút­tal azért is hajtottak, hogy győzelemmel ünnepeljék csapattársuk, Karakas Mar­git 18. születésnapját. A nagy küzdelmet hozó, 80 perces találkozót végül megérdemelten nyerte a jobbik csapat, azaz a heré­nyi együttes, melynek tagjai a kritikus időszakokban jobban összpontosítottak, és szép lassan felőrölték ellen­felük ellenállását. Deme Gábor elégedett volt a talál­kozó után, melyen vélemé­nye szerint lányai időnként már egészen jól játszottak. Férfi kézilabda NB I/B, 5. forduló Mindig nehéz a kötelező győzelem Alföldi Gabona TSE-TFSE 33-25 (16-8) Szolnok, 500 n., vezette: Nagy, Túróczi. Törökszentmiklós: Tóth - Szloska 6, Vitális 4, Medgy- gyessy, Takács, Patocskai 2, Baranyi 2. Csere: Polgár (kapus), RIGÓ 10, Gulyás 6, Borda 3, Danyi, Szuromi. Csapatvezető: Tóth András. Hétméteres: 8/6, ill. 6/3. Kiállítás: 6, ill. 10 perc. Hatalmas iramban kezdő­dött a mérkőzés, amelynek az elején az egyetemisták a 6. percben 2-3-ra vezettek. Ettől kezdve fokozatosan magára talált a kétségkívül jobb erők­ből álló, Rigó által vezetett tö­rökszentmiklósi gárda, és a 13. percben már 6-3-at, a 20.- ban pedig 11 -4-et mutatott az eredményjelző. A mérkőzés­nek ebben a szakaszában szép indulásokat és igazi átlövés- gólokat láthatott Tiszaligetbe kilátogató nagyérdemű. Né­mileg felborzolta a kedélye­ket az a körülmény, ahogyan a miklósi „nehézsúlyú” embe­rek vigyáztak a fiatal TF-játé- kosokra. A hazaiak közül ugyanis a 25. percre már ket­ten is sérülést szenvedtek. Ennek ellenére a félidő vé­gére megnyugtató volt a nyolcgólos előny. A második félidő bevezető szakaszában rögtön megug­rott az Alföldi Gabona gár­dája. A 46. percre tíz, az öt­venedikre tizenhárom gólra növelte előnyét. A találatok szerzésében főleg Rigó, Gu­lyás és Vitális jeleskedtek. A mérkőzés vége felé szinte semmi sem sikerült a miklósi fiúknak, így a lelkes, ügyes TF-es együttes valamelyest felzárkózott. Tóth András: - A kötele­zőnek tűnő győzelmek min­dig nehezebbek a többinél. Az Alföldi Gabona-TSE együttese a következő fordu­lóban már pénteken pályára lép Kecskeméten. Ha nincs eUenfél, a játékvezetők ultiznak Hiába jelezte napokkal ezelőtt írásban a KFC, hogy nem utazik Szolnokra, a játékvezetői hármas akkor is megérkezett. Mert a szabály az szabály, ha nincs ellenfél, akkor is alkalmazni kell. A Véső utcában lezajlott események inkább a tragikomédia mű­fajába, mintsem a magyar labdarúgásba illenek. 13.00. Balajti János játékvezető szabályosan leigazolja a sze­relésbe öltözött és melegítő szolnokiakat. 13.30. Balajti két partjelzőjével, Vavikával és Mohácsival kiballag a zöld gyepre, amelynek egyik fele üresen tátong. Közli a pályaválasztóval, hogy harmincperces várakozás kö­vetkezik. A bírók visszavonulnak az öltözőbe, és Hornyák La­jos ellenőr, valamint néhány doboz sör mellett - ezért érdemes volt Pécsről ideutazni - ádáz ulticsatát folytatnak. 14.00. Véget ér a színjáték. Balajti lefújja az el sem kezdő­dött meccset, a jegyzőkönyv „egyéb” rovatába pedig beírja: .Játékvezetői szempontból mindent elkövettünk a mérkőzés le­bonyolításának érdekében.” Hogy a három sárga lapos hazai játékosok ezzel a fellépéssel letudták-e büntetésüket? - a jelenlévők közül senki nem tudta megmondani. Még az ügyeletes mentőautó vezetője sem. Függöny. (ni) Miután a KFC lemondta a vasárnapi bajnoki szereplést, akár szerencsésnek is mond­ható a MÁV edzőváltása, hi­szen az új trénernek, Rózsa­völgyi Lászlónak (39) két hete marad a „hatalomátvételre”, a futballisták felkészítésére.- Várta vagy meglepte az edző­váltás? - kérdeztük az egykori betonhátvédet.- Benne volt a levegőben, az viszont meglepett, hogy éppen reám esett a választás.- Miért, talán akadt volna alkalmasabb szakember is a „tarisznyában?- Nem erről van szó, hiszen borzasztóan örülök a felkérés­nek, de bizonyára nálam neve­sebb edző is szóba jöhetett.- Vajon miért esett Önre a választás?- Szerintem a vezetők egy helyismerettel bíró, a csapatot jól ismerő edzőt akartak, elke­rülve vele azt a „pazarló” idő­szakot, amit az idegenből jött az ismerkedéssel töltött volna.- Mi a másság a korábbi munkájához képest?- Különöset nem tudok mon­dani, azt azonban szeretném, ha a jövőben kiterebélyesedne a jó csapatszellem, a mindenáron nyerni akarás, a test test elleni férfias, kemény harcmodor.-Az egykori rózsavölgyis stí­lust kívánja meghonosítani?- Egyáltalán nem, csak azt tudomásul kell venni, hogy amelyik csapat nem ütközik, az „meghal”, azaz nem nyerhet.-Mi a legsürgősebb feladata az elkövetkező hetekben?- Hogy mielőbb megtanuljon nyerni a csapat. Amitől fokoza­tosan visszatérhet az önbizalom és a játékos futball.- Mit szól a KFC távolmara­dásához?- Biztosan nagyok a gond­jaik, ami valahol érthető. Én arra akarom felhasználni a kényszerszünetet, hogy sokat gyakoroljunk, növeljük az erőn­létet és a sérültek felépüljenek.- Meddig tervezte a MÁV kispadját koptatni?- Egyelőre a szezon végéig. Zárjuk le az őszt lehetőleg mi­nél több győzelemmel, aztán utána ismét a tárgyalóasztalhoz ülök a vezetőkkel. (néder) n Férfi kézilabda NB I., 6. forduló Döntetlen volt a második félidő Mól Szolnok KK - Fotex KC Veszprém 20-28 (6-14) Szolnok, 800 néző, vezette: Horváth, Medovárszki. Mól KK: Szemenov BENDÓ 9 (2), Berkó 2 (1), Garabuczi 3, Klemán 1, Bod­nár 3, Villás. Csere: KÖTE­LES (kapus), Nagy 2, Szörnyi Nigrinyi, Csele. Edző: Nagy Károly. Fotex: FAZEKAS - Pásztor 2, Kis 2, Éles 8 (5), Mezei 3, Csoknyai, Alayo 3. Csere: Szathmári (kapus), PEREZ 6 (1), Zsigmond 3, Zubjuk 1, Szóból. Edző: Káló Sándor. Kiállítás: 10 p., ill. 4 p. Hétméteres: 4/3, ill. 8/6. Tanulva a nyíregyházi vere­ségből, ezúttal nem bíztak semmit a véletlenre a vendé­gek, óriási lendülettel kezdtek. Énnek megfelelően az első ne­gyedórában csaknem minden lövésük gólt hozott, védőfaluk pedig már csírájában meghiúsí­totta a Golovint nélkülöző szolnokiak próbálkozásait. A folytatásban jót tett a kapus­csere a vendéglátóknak, mert Köteles néhány bravúrjával felhozta az övéit. A fellángolás azonban rövid életű volt, a fél­idő végén Élesék ismét tetszés szerint érték el találataikat. A fordulás után már felváltva potyogtak a gólok. Főként azért, mert a molosok nagyobb önbizalommal játszottak, Köte­les továbbra is szenzációsan védett, Bendó pedig szórta a gólokat tavalyi csapatának. A címvédő veszprémiek magabiz­tos győzelmét azonban nem tudták megakadályozni. Nagy Károly: - Jelenlegi helyzetünkben tisztességesen helytálltunk. Káló Sándor: - A lelkes vendéglátóink ellen kipróbál­hattam új játékosainkat, (v.cs.) Berkó Lajosék gyakran valóságos élőfallal találták magukat szemben I.CS.