Új Néplap, 1997. október (8. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-06 / 233. szám

Férfi kosárlabda NB I., A-csoport Leiskolázták a vendéglátókat Falco Lépték KC - Szolnoki Olaj KK 79-93 (39-43) Labdarúgás, NB I/B, 11. forduló Felváltva aludtak a csapatok Csepel SC - Szolnoki MÁV Neusiedler 2-2 (0-2) Csepel SC - edző: Gyimesl László Balázs 6 Tyukodi 6 Németh 4 Bereczki 5 Ágh 5 Medgyes 5 Rósa 6 Lukács 5 Máté 6 Bubcsó 5 Szekeres 5 Fedor 7 Major S. 5 Ludasi 5 Lilinger 6 Horváth 6 Bontovics 5 Kohári 5 Balogh 6 Draskóczi 5 Major L. 6 Géléi 7 Sz. MÁV Neusiedler - edző: Szatmári János Szombathely, 1300 n., v.: Vá- radi, dr. Páli. Falco : KÁLMÁN 23/3, Walke 9/3, Mujanovics 16/12, Krivacsevics 2, ANDERSON 19. Csere: Trepák, Pankár 5/3, Hortobágyi, Korcsok 5. Edző: Földi Sándor. Szolnok: Takács 7, Mihá- lovics 7/3, ALEXE 28/12, STAN 19, IVKOVICS 16. Csere: Balogh 6/6, Radonjics 4, Mérész 6. Edző: Gorán Miljkovics, Tóth Zoltán. Kipontozódott: Walke és Takács a 38. percben. A Szolnoki Olaj KK ifjúsági csapata a találkozó előtt 35-43- as félidőt követően 65-92-re nyert a Falco hasonló korú együttese ellen, megadva ezzel az alaphangot a felnőttek talál­kozójára, ahol idegesen kezdett mindkét együttes. Takácsnak néhányszor meg­gyűlt a baja a dinamikusan kezdő, ám elsősorban a pont­Győr, 1500 néző, vezette: Ká- lóczi, Marcinka Győr: GERHAT - CZAKÓ 7/2, Tömör 1, BARAN 6, Bog- danovics 4, HÁRTA 6, Móré 1. Csere: Oros (kapus), Kovács 5/3, Bősze 2, Hápli 1, Konkoly. Edző: dr. Hoffman László Mól KK: Erdélyi - Szép Kiss 6, MAKAI 7, GOLOVIN 4, Tímár 4, Molnár 5, Szloska, Csere: Dobos (ka­pus), CSILLAG 3/1, Szörnyi, Soós 1, Bagdi. Edző: Nagy Károly Hétméteres: 6/5, ill. 1/1. Kiállítás: 4, ill. 12 perc. A hazaiak 4-2-es védekezése megzavarta a vendégeket, az 5. percben 3-1. Megpróbálta ren­dezni sorait a Mol, a sikert Molnár góljai (3-3) jelezték. Bogdanovics többször előnyt szerzett a Rába-partiaknak, de a vendégek rendre szépítettek, mígnem Szép Kiss ziccere után Móré növelte az előnyt 8-4-re. Mérész Csaba a labdaszer­zésekben is jeleskedett szerzésre és nem az irányításra koncentráló Kálmánnal, Ivko- vics pedig igen gyorsan, tizen­egy perc alatt összegyűjtött négy személyi hibát. Ezt köve­tően Alexe és Mérész labda­Többször emberhátrányba ke­rültek a piros-feketék, amit rendre kihasználtak az ETO támadói, 12-8. Golovin parádés gólját követően kezdett felzár­kózni a Mól KK, de az újabb kiállításokat ismét kihasználták a vendéglátók. A második játékrészt Makai átlövésgólja vezette be, 17-13. Sajnos további kisbüntetések terhelték a Tisza-partiakat, akik egyre jobban beszorultak, öt perc alatt csak kettővel tudtak válaszolni a győriek öt talála­tára. Később megint Molnár hozta fel a csapatát 21-19-re. Ekkor változtatott védekezésén a vendégcsapat, az 5-1-es forma megint közel hozta az egyenlítést. Már a levegőben lógott a meglepetés, de az utolsó percekben kihagyott szolnoki ziccereket eredménye­sen kontráztak meg a zöld-fe­hérek, és nagy küzdelem árán megtartották a pontokat. H. J. szerzései a vendégek malmára hajtották a vizet, ha szép komó­tosan is, de beindult a megállít­hatatlan Olaj-henger. Mindez elsősorban a szoros védekezés­nek, a labdaszerzéseknek, va­lamint Stan, Alexe és Ivkovics ponterős játékának volt kö­szönhető. A találkozó végére feljavult ugyan a vendéglátók­nál Anderson, de sem ő, sem a hazaiak által az utolsó percek­ben bevetett letámadásos véde­kezés sem tudta kiénekelni a sajtot Ivkovicsék szájából. Földi Sándor: - Ä csapatjá­ték győzedelmeskedett az egyénieskedések felett. Szé­gyenszemre leiskoláztak ben­nünket hazai pályán. Goran Miljkovics: - Ma este nagyon jó meccset játszot­tunk. A csapat - hasonlóan az eddigi három találkozóhoz, most is nagyon akart, azok a dobások, amelyek korábban kimaradtak, most bejöttek. Kézilabda NB I/B Alföldi Gabona TSE- Kalocsa 23-34 (13-11) Szolnok, Olaj-csarnok, 500 néző, v.: Hegyesi, Kisfalvi. TSE: Köteles - Borda 2, Danyi 4, Gulyás 8, Bukta 4, Baranyi 3. Csere: Med- gyessy, Takács 1, Sipos 1. Edző: Kovács Béla. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/2, il­letve 7/7. A rangadó mérkőzés első félidejében egyértel­műen jobb volt a TSE, a 20. percben 10-6-ra veze­tett. Előnyüket a 28. percig tartották, ekkor azonban két figyelmetlenség miatt fölzárkóztak a vendégek. A második félidőben gyor­san egyenlítettek a vendé­gek, Csiszár révén. Ettől kezdve felváltva estek a ta­lálatok, az 57. percben még 22-22 volt az állás. A véghajrá döntött, a jobban koncentráló kiskőrösiek némi szerencsével nyerték a derbit. Csepel, 400 néző, vezette: Ba- lajti (9) (dr. Bozóki, Szőke) Csere: Németh J. h. Nemes (5) a 28., Lilinger h. Czapkó (5) az 53., Lukács h. Mészáros a 63., Ágh h. Németh M. a 74., Major S. h. Birinyi, Fedor h. Bemát a 92. percben. Gólszerző: Fedor a 2., Fedor a 17., Bubcsó a 65., Németh M. a 86. percben Sárga lap: Bereczki a 37., Kohári a 42. , Medgyes a 82., Tyukodi a 89. percben. 2. perc: Lilinger szögletét Horváth Fedorhoz továbbította, aki 4 méterről a léc alá lőtt, 0-1. 17. perc: Major S. bal oldali beadását Fedor tizenöt méterről kapásból a hosszú sarokba küldte, 0-2. 44. perc: Major S. jobb ol­dali beadását Fedor a kaputól tíz méterre rosszul találta el. 53. perc: Először Bubcsó lö­vését ütötte ki Géléi, majd Lu­kács ismétlését bravúrral men­tette a szolnoki hálóőr. 55. perc: Fedor beadását Major S. csukafejessel küldte kapura, de Balázs látványosan hárított. 65. perc: Rósa bal oldali szögletét Bubcsó 5 méterről a kapuba vágta, 1-2. 86. perc: Németh 25 méter­ről futtából kilőtte a jobb alsó sarkot, 2-2. Nagy lendülettel kezdett a Szolnok, és a gólokon kívül több helyzetet sikerült kialakítania. Az első félidőben a vendégek irányí­tottak, sőt, növelhették volna az előnyüket. A második játékrész­ben visszaesett a Szolnok gyen­gébb középpályás játéka miatt. A Csepel mindent egy lapra téve támadott, átvette a játék irányítá­sát. Bár a Szolnoknak is voltak még gólt ígérő támadásai, de For­tuna istenasszonya ez alkalom­mal a hazaiak kezét fogta. Balajti játékvezető végig jól vezette a mérkőzést. Gyimesi László: - Átalud- tuk az első félidőt, ennek ered­ménye a 0-2. A másodikban pedig futottunk az eredmény után. Szatmári János: - Biztos győzelmet szalasztottunk el a második félidei játékunkkal. Kovács Vízilabda OB I., 4. forduló A rutin legyőzte a lelkesedést SZMTE - Bp. Spartacus 6-8 (1-1, 3-2,1-3,1-2) Szolnok, 200 n., v.: Madarasi, Lipovics SZMTE: Török - Kör­mendi 2, Mohi Z. 1, Lukács 2, Varga Zs. 1, Krasznai, Fazekas. Csere: Mohi A., Hajas, Hajdú, Balogh Z., Ridzyk. Edző: Varga József. Spartacus: Nemes - Be- recki 2, Boros L., Bárány 1, Takács, Boncföldi, Tóth 1.4. Csere: Gombos, Ofner 1, Jäger, Mányai, Vindisch. Edző: Kenéz György. Gól - emberelőnyből: 9/4, ill. 4/3. Négyméteresből: -, ill. 1/1. Pénteki, idegenbeli győ­zelmük után az esélytelen nyugalmával készülődtek a Tisza-parti fiatalok a Sparta­cus ellen. Két negyeden ke­resztül aztán alaposan meglep­ték vendégeiket, hiszen rend­kívül fegyelmezetten játszva, az emberelőnyöket ekkor jól kihasználva végig vezettek. A harmadik játékrészben aztán a rutinos Tóth Imre megrázta magát, egy perc alatt kétszer is betalált Török kapujába, s mi­után Berecki is kihasználta a védők figyelmetlenségét, el­úszni látszott a találkozó. Nem adták fel azonban a hazaiak, Körmendi 8 méterről szerzett góllal ugyan visszahozta a re­ményt, de a hajrában már nem engedték ki kezükből a győ­zelmet a szparisok. Varga József: - Jól játszot­tunk, de talán ennyivel rutino­sabb csapat a Spartacus. Lukács második gólja Kenéz György: - Nagy csatában értékes győzelmet arattunk. Szolnokon mindenki meg fog szenvedni a sikerért a tehetséges hazaiak ellen. Férfi kézilabda NB I., 3. forduló Elmaradt a meglepetés Győri ETO- Mól Szolnok KK 33-30 (17-12) Röplabda, női extraliga, férfi NB I. Szettet sem nyertek a mieink Jászberényi RK - AgriaComputer RC 0:3 (-12, —10, -4) Labdarúgás, NB L, 12. forduló Először maradt el a góllövés Tiszakécske FC Eurobusz - Békéscsabai EFC 0-0 Tiszakécske FC Eurobusz - edzó: Szurgent Lajos Nagy Zs. 6 Balia L. 6 Nagy L. 6 Thaly 6 Szarvas 4 Unyatinszki 5 Molnár 6 Bujáki 5 Beserman 6 Balia M. 5 Szántó 5 Dani 5, Stoica 5 Vasas 5 Brlázs 5 Kerényi 5 Vörös 6 Erdei 5 Balog 6 Sándor 7 Raducu 6 Baji 8 Békéscsabai EFC - edző: Pásztor József Jászberény, 100 n., v.: Bodrogi, Csizmarik. Jászberényi RK: TÓTH, MESKOVA,' Illésné, Sápi, Nagy, Karakas. Csere: Hall­gat. Edző: Litkei Gábor. AgriaComputer RC: Papi- janszkaja, AKIMOVA, BÓTA, Helli, Wolf, Tímár. Edző: Tatár Mihály. A vendégek kezdtek jobban, ám a 3-6 után kezdődött „nyi­tásháborút” a jászberényiek nyerték, és 10-6-ra elhúztak. Ez az előny sem volt azonban elég a szett megnyeréséhez, a hajrá­ban kidomborodott a vendégek nagyobb tudása, és 19 perc alatt szereztek vezetést. A második játszmában is az egriek lendül­tek hamarabb játékba, elhúztak 5-1-re, majd a lelkes JRK 7-5- re megfordította az állást. Egé­szen a hajráig fej fej mellett ha­ladtak a felek, az utolsó „szó”, azonban újra vendégeké volt. A találkozó befejező játszmája már valóban a papírformának megfelelően alakult. Ebben csak 4-6-ig tudott lépést tartani ellenfelével a herényi csapat. Ekkor az egriek ritmust váltot­tak, és nem engedélyeztek több pontot ellenfelüknek. (sz. t.) Férfiak Sz. Titász RK - LRI Malév 0:3 (-9, -8, -5) Szolnok, Olaj-csarnok, 100 n., v.: Varga, Széphalmi. Titász RK: Pénzes Z., Ju­hász, Császi, Surányi Sz., Gu­lyás, Aggod. Csere: Szegedi, Illés, Novák. Edző: Surányi Márton. Malév: MARKOVICH, Apró, FILIPOVICS, Győri, Berek, BÖRCSÖK. Csere: Soós. Edző: Dévényi László. Pénzesnek sem ment a játék A két ősi vetélytárs évek óta hatalmas csatát vív egymással, a gyér számú nézősereg most is jó mérkőzésre számított, csa­lódniuk kellett. Mindhárom szettben ugyan a Titász sze­rezte meg a vezetést, ám a há­rom rutinos, egykori sokszoros válogatottal - Győrivel, Filipo- viccsal és Börcsökkel - felálló vendégek jószerével azt csinál­tak a pályán, amit csak akartak. A Tisza-partiak ezúttal árnyé­kai voltak önmaguknak, így hetvenöt percnyi játék után könnyű győzelmet könyvelhet­tek el a repülősök. A szolnokiak közül nagyon hiányzik egy vérbeli center, e nélkül láthatóan számyaszegett a csapat. Vissza kellene hozni a fiatal, több poszton használható Makait; mint megtudtuk, a já­tékos egyelőre pizzát süt Ceg­léden, nem ér rá a röplabdával foglalkozni. Surányi Márton: - Nem azt játszottuk, amit tudunk, így egyszerű dolga volt a rutinos el­lenfelünknek. Reméljük, lesz ez még jobb is. Dévényi László: - Kezdünk úgy játszani, ahogy azt elkép­zeltük a szezon előtt. (v. cs.) Tiszakécske, 4000 n„ v.: Makai (9) (Varga S„ Sóthy) Csere: Szarvas h. Cinpian 5, Bujáki h. Mike 5, (mindkettő a szünetben), Vörös h. Valenté- nyi - 72., Stoica h. Takács - a 77., Szántó h. Sipos 82. - , Er­dei h. Diczkó - a 90. percben. Sárga lap: Kerényi a 6., Sándor a 8., Nagy L. a 43,, Brlázs 54., Raduczu a 60., Balia M. a 65., Molnár a 92. percben. 17. perc: Stoica bal oldali szöglete átszállt a hosszú sa­rokra, ahol a berobbanó Sándor orrhosszal maradt le a labdáról. 19. perc: Nagy L. 35 m-es szabadrúgása fél méterrel süví­tett el a bal felső sarok felett. 23. perc: Balia M. Besser- man elé sarkalt, a kécskei játé­kos lövését Baji biztosan fogta. 40. perc: Vörös és Balia L. futóversenye után a csabai csa­tár visszafelé cselezett, közeli lövése alig szállt mellé. 60. perc: Balia M. átadásával Molnár befordult a 16-os vona­lon, a mögötte helyezkedő Ra­ducu lábában elesett, 11-es! A pontrúgást Balia M. a bal sa­rokba helyezte, amit Baji nagy­szerű érzékkel kiütött. 82. perc: Balia M. cselsoro­zat után 17 m-ről nagy lövést eresztett meg, amit Baji ujj­heggyel segített a léc fölé. 85. perc: Vasas száguldott el a bal szélen, lapos centerezését Nagy L. becsúszva vágta ki. Két kemény belépővel „ra­kott féket” vendéglátójára az Előre. Rohant mind a két csa­pat, de gólra nem tellett, míg­nem a félidő vége felé csabai fölény mutatkozott a gyors vendégkontrák nyomán. Fordu­lás után két friss középpályásá­val feljavult a hazaiak eme sora, de gólt még tizenegyesből sem tudott elérni az újonc. Amiben persze döntő érdeme­ket szerzett Baji kapus is, akit sem közelről, sem távolról nem tudták megadásra kényszeríteni a halovány kécskeiek. Szurgent Lajos: - Harcos, kemény meccsen nem feküdt ellenfelünk agresszív játéka, amelyre azonban jó lesz felké­szülnünk a jövőben. Pásztor József: - Az első félidőben sokkal jobban játszot­tunk, sajnos a helyzetek kima­radtak, szünet után viszont a ti- szakécskeiek eggyel többen voltak.