Új Néplap, 1996. szeptember (7. évfolyam, 204-228. szám)

1996-09-03 / 205. szám

10. oldal Sport 1996. szeptember 3., kedd Labdarúgás: megyei II. osztály, Jászsági és Kunsági csoport Vihar szakította félbe a jákóhalmi rangadót Kőtelek- Jászszentandrás 2-0 (0-0) Kőtelek, 200 n., v.: Nagy Pál Kőtelek: Horváth-Újj, Ma- túz, Pálinkás, Sándor, Jónás, Szabó K. (Báldos), Bíró, Gu­lyás, Balogh, Bozsó J. Edző: Papp Lajos. Jászszentandrás: Mályi­Donkó, Szarka, Csató, Urbán T., Kardos, Urbán P., Előhegyi, Busa, Antal, Rideg (Oláh). Edző: Birkás Ferenc. Gólszerzők: Balogh. Jónás Az első félidei meddő me­zőnyfölényt csak fordulás után tudta gólra váltani a hazai gárda. Jók: Horváth, Pálinkás, Jó­nás, ill. Donkó, Szarka, Előhe­gyi, Urbán P., Urbán T. Papp Lajos: - A második félidei akarásunk meghozta a csapat győzelmét. Birkás Ferenc: - Szikrázó mérkőzésen mezőnyben egyen­rangú ellenfelek voltunk, de sajnos nincsenek gólveszélyes csatáraink. Ifi: Kőtelek-Jászszentandrás 3-1 Bozsó Jászboldogháza- .1 ászt elek 1-2 (0-2) Jászboldogháza. 150 n., v.: Markóth Jászboldogháza: Gömöri A. - Nagy, Gömöri Gy., Farkas Imre, Somogyi (Farkas István), Kövér, Petróczi, Vári (Papp), Csinger, Báder, Nádasi. Edző: Kövér Béla. Jásztelek: Túróczi-Bartos, Nyeste, Ambrus, Szűcs, Molnár F., Molnár T., Zrupkó (Varga F.), Varga l. (Völgyi), Gerhát (Burka), Nagy. Edző: Varga György. y Gólszerzők:, Báder,. ill. Mol­nár F., Molnár T. Az elmúlt fordulókban látot­taknál ezúttal színvonalasabb meccset látott a hazai közön­ség, a boldogháziak javuló tel­jesítményt nyújtottak. Kövér Béla: - A második félidei játékunk alapján megér­demeltük volna a döntetlent, a lelkesedésért az egész csapatot dicsérni lehet. Varga György: - Izgalmas mérkőzésen megérdemeltük a három pontot. Ifi: Jászboldogháza-Jászte- lek 4-3 Fajka Jászjákóhalma­Sz. MÁV II. Abony 0-0 (félbeszakadt) Jászjákóhalma, 300 n., v.: Deák Jászjákóhalma: Horváth­Kiss J., Farkas, Móczó J., Vaskó, Filipcsei, Móczó K., Gó­lya, Kátai, Kiss A., Fejes. Edző: Lukácsi Antal. Abony: Kosaras-Homola, Varga, Janik, Tarjányi, Sulyok, Retkes, Gulyás, Földi, Va- dicska, Falusi. Edző: Tóth György. A mérkőzés az első félidő 33. percében vihar miatt félbe­szakadt, addig viszont színvo­nalas, jó mérkőzést láthattak a nézők. Ifi: Jászjákóhalma-Abony 0-4 Szöllősi Besenyszög- Jászladány 3-1 (1-0) Besenyszög, 200 n., v.: Hagyó. Besenyszög: Csajbók - Lu­kács, Nagy, Berényi J. (Er­dei), Boros, Hanga (Szabó), Horváth, Kiss, Ficsór, Ba­logh, Berényi Z. Edző: Kocsis Andor. Jászladány: Murzsa Varga, Bakos, Czibak, Nagy, Gál, Kiss, Tálas, Csikós, Suki (Szigetvári), Puzsomai (Fá­bián). Edző: Gémesi Zoltán. Gólszerzők: Berényi J., Kiss, Berényi Z. ill. Csikós Hatvan percig békés játsza­dozás folyt a pályán, a kiha­gyott hazai tizenegyes felpapri­kázta mindkét csapatot, és ug­rásszerűen feljavult a mérkőzés színvonala. Végül a hazai csa­pat jobban összpontosított, és megérdemelt győzelmet aratott. Jók: Lukács, Kiss, Balogh ill. Bakos, Kiss, Nagy Kocsis Andor: - Magunk­nak tettük nehézzé a mérkőzést. Gémesi Zoltán: - Mindent megtettünk, kis szerencsével pontot rabolhattunk volna. Ifi: Besenyszög-Jászladány 6-0 Emődiné Jászár okszállás- Jászdózsa 4-1 (3-1) Jászárokszállás, 300 n., v.: Markóth István Jászárokszállás: Czékmán­Sós (Ördög), Simon, Balogh, Dósa, Éliás, Pádár, Bobák (Gregor), Dévai, Lengyel (Ivony), Ócsai. Edző: Treiber Rudolf. Jászdózsa: Surányi-Dombai (Puskás), Zsidei, Bognár, Bo­lya, Csömör, Nyilasi (Seres), Dobos, Simon, Kocza, Grósz T. Edző: Herédi László. Gólszerzők: Dévai, Ócsai, Lengyel, Balogh, ill. Kocza. Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés, a haza­iak kapusa, Tóth László elhunyt édesapja tiszteletére. A mérkő­zést óriási iramban kezdő haza­iak már az első 25 percben el­döntötték a három pont sorsát. Két fiatal csapat küzdelmében a minden részében jobb árokszál­lásiak ilyen arányban is megér­demelten nyertek. Jók: Simon, Dósa, Balogh, Éliás, Ócsai, ill, Kocza Treiber Rudolf: - Végig irányítottuk a játékot, javuló formában megérdemelten nyer­tünk. Herédi László: - Jobb csa­pattól kaptunk ki. Ifi: Jászárokszállás-Jászdó- zsa 6-2 Farkas Szászberek- Jászágó 3-0 (3-0) Szászberek, 200 n., v.: Pál Szászberek: Kuizs-Vasas Zs. (Lázár), Göblyös, Pomázi, Medgyes, Gara, Vasas L, Ju­hász, Újfalusi (Gyáfrás), Nagy. Edző: Laki Imre. Jászágó: Pesti-Bordács, Miklós, Vass, Antal (Móczár), Beszteri, Rezes (Kácsor), Do­bos, Fekte (Guba), Peredi B. (Peredi T.), Peredi A. Edző: Bréher László. Gólszerzők: Pomázi 2, Újfa­lusi A jól játszó hazaiak az első félidőben eldöntötték a mérkő­zés sorsát. Jók: Pomázi, Vasas L., Gara, Medgyes, ill. Peredi A. Laki Imre: - Bosszantó, hogy a második félidőben több nagy lehetőséget elpuskáztunk. Bréher László: - Igazságos eredmény született. Ifi: Szászberek-Jászágó 6-0 Laki Pusztamonsotor- Jászkisér 1-3 (0-0) Pusztamonostor, 50 n., v.: Nagy II. Imre Pusztamonstor: Bibók-Pe­redi, Varga (Szekeres), Szabó, Szűcs, Dobos, Lakatos, Van- csik, Pethes, Tóvizi, Sinka. Edző: Kovács György. Jászkisér: Agócs-Miskolczi, Sánta, Jász Suba, Farkas, Tajti, Kerepesi (Szentpéteri), Otta, Kövesdi, Papp, Bíró. Edző: Gócza Zoltán. Gólszerzők: Dobos, ill. Papp, Tajti, Sánta Ellentétes félidők után a jobb helyzetkihasználás döntötte el a mérkőzést. A 79. percben a mérkőzés erős vihar miatt ne­gyedórát szünetelt. Jók: Bibók, Varga, Dobos, ill. Agócs, Kövesdi, Tajti, Papp, Sánta Kovács György: - Döntet­len állásnál ennyi helyzetet nem szabad kihagyni. Gócz Zoltán: - Minden já­tékosom dicséretet érdemel, hogy 0-1-ről fordítani tudtunk. Ifi: Pusztamonostor-Jászki- sér 0-7 Litkei Zagyvarékas- Jászfényszaru 2-1 (1-1) Zagyvarékas, 250 n., v.: Gyer- tyás Zagyvarékas: Alapi-Jánosi /., Polónyi A., Varga, Horgosi (Nagy), Agócs, Hajdú M., Hajdú Z., Révész (Major), An­tal, Polónyi 1. Szakosztályve­zető: Kovács Sándor. Jászfény szaru: Vincze-Pa­lócz J. - Kovács, Jarábik, Kocsis (Balázs), Pál, Horváth (Palócz S.), Vidák (Dómján), Radics, Balogh, Török. Edző: Horváth Tibor. Gólszerzők: Antal, Hajdú M„ ill. Vidák Egyenlő erők küzdelmében a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat otthon tartotta a három pontot. Jók: Alapi, Jánosi Z., Poló­nyi I. ill. Balogh Kovács Sándor: - Fontos mérkőzésen értékes három pon­tot szereztünk. Horváth Tibor: - Nem nyi­latkozom. Ifi: Zagyvarékas-Jászfény­szaru 4-2 Antal Táblázatok * NB m. Mátra-csoport Ifjúságiak 1. Besenyőt. 4 3 1­9- 4 10 2. Monori SE 4 2 2­11- 5 8 3. Gödöllő 4 2 2­6- 3 8 4. REAC 4 2 r 1 10- 7 7 5. Palotás 4 2 t 1 5- 3 7 6. Füzesab. 4 2 í 1 7- 8 7 7. Dunakeszi 4 1 3­m 1 oo 6 8. Dreher 4 2­2 13- 9 6 9. Multi-R. 4 2­2 10- 9 6 10. Szécsény 4 2­2 7-10 6 11. Újszász 4 1 1 2 6-12 4 12. Jászber. 4­3 1­4- 5 3 13. Gyöngyös 4 1­3 7-11 3 14. Selyp 4­2 2 3- 7 2 15. Pásztó 4­2 2 4-11 2 16. Kisújsz. 4­1 3 1-4 1 Tisza-csoport Ifjúságiak 1. Kisvárda 4 4­­23- 4 12 2. Nyírbátor 4 4­10- 2 12 3. Baktalór. 4 3 1­15- 6 10 4. Tiszaűjv. 4 3­1 8- 4 9 5. Mezőköv. 4 2 | 1 7- 2 7 6. Karcag 4 2 4 2 OO 1 o\ 6 7 . Mátészalka 4 1 3 i­4- 3 6 8. MVSC 4 2­2 10-10 6 9. Ózd 4 2­2 9-11 6 10. Szikszó 3 1 1 1 4- 6 4 11. Mád 4 1 1 2 1- 8 4 12. Borsodi V. 3 1 1 ­2 3-15 3 13. Nagykálló 4­1 3 4- 9 1 14. Balmazújv. 4­1 3 2- 7 1 15. Demecser 4­1 3 3-11 1 16. Rakamaz 4­­4 4-11 0 A Borsodi Volán - Szikszó mérkőzést elhalasztották. Megyei II. osztály Kunsági csoport 1. Homok 4 4­­16- 2 12 2. Fegyvernek 4 4­­15- 4 12 3. Kun FC 4 3­1 8- 4 9 4. R.újfalu 4 2 1 1 9- 3 5. Abádszalók 4 2 1 1 6- 6 ' 7 6. Túrkeve 4 2­2 4- 3 6 7. T.püspöki 4 2­2 9-10 6 8. Tiszagyen. 4 2­2 6- 7 6 9. Cserkesz. 3 2­1 5- 6 6 10. Kengyel 4 1 2 1 6- 9 5 11. Kunmadaras 4 1 1 2 8- 8 4 12. T.sz.imre 4 1 1 2 6- 8 , 4 13. Nagykörű 4 1 v, 3 4-16 , 3 14. Tiszatenyő 4 1 3 6- 9 , 1 15. Öcsöd 4­1 3 4-11 1 16. T.földv. 3­­3 2- 8 0 A Tiszaföldvár - Cserkeszőlő mérkőzést szeptember 4-én játsszák. Ifjúságiak 1. Fegyvernek 4 3 1­22- 4 10 2. Túrkeve 4 3­i 14- 3 9 3. Tiszagyen. 4 3­i 17-13 9 4. Tiszatenyő 4 2 1 i 10- 8 7 5. Abádszalók 4 2 1 i 4-12 7 6. T.földv. 3 2­i 19- 4 6 7. Homok 3 2­i 15- 7 6 8. Kun FC 3 2­i 12- 7 6 9. Öcsöd 4 2­2 4- 5 6 10. T.sz.imre 4 2­2 13-15 6 11. Nagykörű 4 1 1 2 10-14 4 12. Kunmadaras 4 1­3 6-13 3 13. Kengyel 4 1­3 7-20 3 14. Cserkesz. 3­2 1 5- 6 2 15. R.újfalu 4­1 3 5-17 1 16. T.püspöki 4­1 3 3-18 1 A Homok - Kun FC mérkőzés félbesza­kadt, a Tiszaföldvár - Cserkeszőlő találko­zót szeptember 4-én játsszák. Jászsági csoport 1. Szászber. 4 4­­8- 2 12 2. Abony 3 3­­17- 1 9 3. Z.rékas 4 3­i 6- 5 9 4. J.ároksz. 4 2 2­8- 4 8 5. J.fénysz. 4 2 1 i 9- 4 7 6. Kőtelek 4 2 1 i 7- 4 7 7. Jászkisér 4 2­2 13- 8 6 8. J.szentan. 4 2­2 5- 4 6 9. Besenysz. 4 2­2 7- 7 6 10. Jásztelek 4 2­2 4- 4 6 11. J.jákóhal. 3 1 2­4- 2 5 12. Jászlad. 4 1 1 2 5- 8 4 13.Jászágó 4 1­3 6- 9 3 14.Jászdózsa 4­1 3 3-11 1 15. P.monostor 4­­4 4-15 0 16. Jb.háza 4­­4 3-21 0 A Jászjákóhalma - Abony mérkőzés fél­beszakadt. Ifjúságiak 1. Abony 4 4­— 28- 0 12 2. Z.rékas 4 4­­25- 6 12 3. Besenysz. 4 4­­15- 2 12 4. Szászber. 4 3 1­16- 5 10 5. J.ároksz. 4 3 1­12- 6 10 6. Jászlad. 4 3­i 15-10 9 7. Jászkisér 4 2 2­22- 6 8 8. J.jákóhal. 4 2­2 13- 6 6 9. Kőtelek '4 1 2 1 9- 9 5 10. J.fénysz. 4 1­3 10- 9 3 11. J.szentan. 4 1­3 9-12 3 12. Jb.háza 4 1­3 4-26 3 13. Jásztelek 4­­4 4-17 0 14.Jászágó 4­4 5-25 0 15.Jászdózsa 4­­4 2-23 0 16. P.monostor 4 _­4 1-28 0 Nagykörű kilépett az árnyékból Tiszapüspöki-Abádszalók 1-2 (0-0) Tiszapüspöki, 200 n., v.: Lakatos Tiszapüspöki: Németh-Molnár, Lóié, Barta, Kovács, Suki /.. Suki, Benedek, Lukács 71, Lukács K, Lukács A. Edző: Fiié Ferenc. Abádszalók: Szabó J.-Jurzama, Szabó Z., Kanál (Nagy J.), Czicze, Varga,”Oláh A., Angyal, Kován, Ko­zák, Oláh S., Edző: Kovrig Zoltán. Gólszerzők: Lukács K., ill. Kozák, Varga. Kiállítva: Suki J. A hazai csapat idegesen játszott, s ez meglátszik az eredményen is. A játék képe alapján a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Jók: Németh, Barta, Kovács, ill. Varga, Czicze, Oláh S., Kován Fiié Ferenc: - A sok kihagyott helyzet és a kapufa megbosszulta magát, befolyásolta a mérkőzés eredmé­nyét. Nem elég a helyzeteket kialakítani, azokat be is kéll rúgni. Kovrig Zoltán: - Ha a játékunk nem is, de a lelke­sedésünk győzelmet érdemelt. Ifi: Tiszapüspöki-Abádszalók 0-0 Antali Túrkeve-Tiszatenyő 1-0 (1-0) Túrkeve,T 60 n., v.: Major Túrkeve: Katona-Ökrös, Fekete, Pálfi, Teleki, Nagy L, (Finta), Jandó, Kalmár, Farkas, Laskai (Fadgyas), Takács (Nagy K. j. Edző: Barna Gábor. Tiszatenyő: Iglódi-Varga, Csípés, Borhi, Kinyik Gy., Meggyes, Erdei, Krisztin (Kinyik P.), Földes, Bonto- vics (Fehér), Soós. Edző: Lengyel Ágoston. Gólszerző: Jandó A víztócsákkal tarkított játéktéren a több helyzetet kidolgozó hazaiak megérdemelten nyertek. Jók: Jandó, Kalmár, Fekete, ill. Iglódi, Erdei Barna Gábor: - Szép csendben dolgozunk, már kezd látszani az eredmény. Lengyel Ágoston: - Az első félidőben Túrkeve, a másodikban mi játszottunk jobban. Nem érdemeltünk vereséget. Ifi: Túrkeve-Tiszatenyő 5-1 Márki Kunmadaras-Fegyvernek 2-3 (1-1) Kunmadaras, 200 n., v.: Kapolcsi Kunmadaras: Szeghalmi-Balogli B., Dániel, Hosszú, Lévai, Rózsa, Tóth S. (Balogh G.), Lengyel, Tóth F., Varga Zs., Máté. Edző: Juhász Imre. Fegyvernek: Faragó-Fridrik, Bata, Rabóczki (Ba­logh S.), Göblyös, Szász, Balogh T, Meggyes, Ná- hóczki, Kapás, Boliács. Edző: Öllé János. Gólszerzők: Varga Zs., Lengyel, ill. Meggyes, Ka­pás, Bohács Kiállítva: Göblyös (súlyos szabálytalanságért) Két remekül felkészített csapat jó iramú, a szurko­lóknak is tetsző színvonalú mérkőzésén a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Jók: Dániel, Tóth S., Máté, ill. Meggyes, Kapás, Bohács Juhász Imre: - Nagy taktikai csatából végül sze­rencsével a vendégek kerültek ki győztesen. Öllé János: - A játékvezető határozatlanságával bi­kaviadallá változtatta a mérkőzést. Ifi: Kunmadaras-Fegyvernek 1-5 Zimán Tiszagyenda-Rákócziújfalu 2-1 (0-1) Tiszagyenda, 150 n., v.: Molnár László Tiszagyenda: Márton-Tonigold G., Héder, Varga, Jenei, Farkas A., Tonigold /., Tóth, Farkas L., Papp (Kérészi), Kolozsi. Edző: Töpfer György. Rákócziújfalu: Bálint-Bujdosó, Horváth, Durda, Hellenpach, Hanga (Trencsényi), Polgár, Kollár J., Vígh (Zakar), Kollár Z., Hábensusz■ Edző: Kardos Mi­hály. Gólszerzők: Kolozsi 2, ill. Kollár Kiállítva: Zakar (reklamálásért) A hazai csapat lelkesedésével tudta a maga javára fordítani a a mérkőzést. Jók: Kolozsi (a mezőny legjobbja), Márton, Varga, Jenei, Tonigold G., Héder, Tóth, ill. Hellenpach Töpfer György: - Lelkesen játszó csapatom nagyon jó ellenfelet győzött le. Gratulálok a fiúknak. Kardos Mihály: - Amelyik csapat öt perc alatt ké­pes elveszíteni egy megnyert mérkőzést, az meg is ér­demli a vereséget. Ifi: Tiszagyenda-Rákócziújfalu 4-2 Töpfer Homok-Kun FC 3-1 (0-1) Homok, 400 n., v.: Török Homok: Gácsi-Hürkecz, Szőke J., Kovács, Herkó, Szőke l. (Kollár), Silye, Feldrihán (Papp), Tóth (Simo- nyik), Balogh (Makó), Nicula. Edző: Papp János. Kun FC: Berkes-Gácsi, Molnár F., Üjfalvi, Lakatos (Boros Cs.), Rusz (Karsai), Molnár Cs., Kun, Besenyei (Adám), Herbály, Boros T. Edző: Szabó András. Gólszerzők: Tóth, Feldrihán, Nicula, ill. Rusz Kitűnő játékvezetés mellett, megyei I. osztályú szín­vonalú mérkőzést láthatott a közönség. Jók: Silye, Hürkecz, Tóth, Feldrihán, ill. Herbály, Kun, Újfalvi Papp János: - Az első félidei szórakoztatás után a másodikban bajnokesélyeshez méltó játékkal vertük meg a szimpatikus fiatalokat. Szabó András: - Jó meccset játszottunk. Kár, hogy nem mi nyertünk. Ifi: csütörtökön Kunhegyesen rendezik Makó Nagykörű-Tiszaszentimre 3-2 (1-2) Nagykörű, 150 n., v.: Csipe • Nagykörű: Galsi-Kiss, Csőke, Szöllősi, Sz.ecskó, Pe- inliadt, Pongrácz, Birkás, R. Nagy, Lukács, Csörghe. Edző: Csörghe Tamás. Tiszaszentimre: Pocsai (Kovács)-Hídvégi (Nagy T), Juhász, Kiss, Járdán (Postás I.), Simon, Postás Zs., Lendvai (Bodnár), Szoboszlai, Poczók, Ladányi. Edző: Jeczó András. Gólszerzők: Pongrácz, Csőke, Birkás (11-esből), ill. Szoboszlai, Ladányi Nagykörű utolsó percig tartó küzdeni tudása és Pongrácz jó egyéni teljesítménye sikeresen szolgálta egymást, ami a hazaiak első győzelméhez vezetett. Az ificsapat tíz emberrel, a felnőttgárda csereemberek nél­kül nyert, amely bizakodásra adhat okot Nagykörűben. Jók: Pongráezcal az élen az egész csapat, ill. Ladá­nyi Csörghe Tamás: - Manapság mindenki győzni jön Nagykörűbe, csak sokan elfelejtik, hogy a mindenkibe mi is beletartozunk. Jeczó András: - Embernek lenni... mindenkit köte­lez! Ifi: Nagykörű-Tiszaszentimre 6-4 Baráth Kengyel-Öcsöd 3-3 (0-2) Kengyel, 200 n., v.: Fekete Kengyel: Kozák - Nagy, Lévai, Pénzes, Szarvák, Szabó, Gulyás, Ladányi, Kovács, Csikós, Borda. Edző: Rimóczi Sándor. Öcsöd: Kovács-Lénárt, Kovács Zs., Kövér, Csató, Dékátiy, Sipos, Bata, Sütő, Tóth, Gyulai. Edző: Makai János. Gólszerzők: Kovács, Ladányi, Csikós, ill. Tóth, Si­pos, Gyulai. Kiállítva: Gulyás, ill. Sütő, Sipos Szikrázó mérkőzésen úgy tűnt, hogy az első félidő­ben eldőlt a találkozó, de a vendéglátók kétgólos hát­rányban sem adták fel, s nekik lett igazuk. Ifi: Kengyel-Öcsöd 1-0 Megyei I. osztály Kapusszomorítók A hét végi megyei első osztályú labdarúgó-forduló­ban a két éllovas közül csupán az egyik, a kenderesi Molnár Tamás talált a hálóba, így most már egyedül vezeti a mesterlövészek listáját. A „nagy Öregek” közül ismét eredményes volt a hidai Szabó Imre és a kunszenti Rostás. A góllövőlista élmezőnye - 5: Molnár T. (Ken­deres, 4: Szabó I. (Jánoshida), Tóth T. (Tószeg), 3: Mosonyi Cs., Csikós (mindkettő Alattyán), Rostás (KUTE), Nagy Cs. (SZVSI CFC). Keresztfalvi (Ci­bakháza), Forgács (Mezőtúr), 2: Eszes (Jánoshida),- Imrei L., Imrei K. (mindkettő KUTE), Babella (Tö- rökszentmiklós), Csontos (Cibakháza), Peszeki (Tószeg), Tóth Cs„ Bankó (mindkettő Jászalsó- szentgyörgy) Molnár, Szokolai, Pintér (valamennyi Rákóczifalva), Felföldi, Csomós (mindkettő Ve­gyiművek), Nagy J. (Martfű).