Új Néplap, 1995. november (6. évfolyam, 256-281. szám)

1995-11-08 / 262. szám

V 1995. november 8., szerda Sport 11. oldal Labdarúgás, megyei II. osztály: Jászsági és Kunsági csoport JászFENYszarui áramszünet, jenői pontszerzés a hózáporban Jászladány- Jászkisér 1-2 (1-0) Jászladány, 100 n., v.: Csathó. Jászladány: Murzsa ­Varga, Tóth Gy., Tálas, Lázár (Bíró A.), Nagy L, Tóth /., Győr (Dósa), Puzsomai (Nagy J.), Csikós, Suki. Edző: Gé- mesi Zoltán. Jászkisér: Agócs - Farkas, Utasi, Jász Suba, Tajti, Pálfi (Tunner), Szentpéteri (Mike), Kiss, Otta, Papp. Edző: Gócza Zoltán. 8. perc: Nagy I. 10 méterről biztosan helyezett a kapu bal oldalába, 1-0. 55. perc: A védők tétovázá­sát Papp könyörtelenül kihasz­nálta, 1-1. 65. perc: Papp lehetetlen szögből lőtt a hosszúba, 1-2. A gyors vezető gól bénítólag hatott a hazai csapatra, ettől a pillanattól kezdve a vendégek vették át a játék irányítását, és megérdemelten fordították meg a mérkőzést. Jók: senki, ill. Papp vezérle­tével az egész csapat. Gémesi Zoltán: - Megtor­pantunk a lehetőség kapujában. Gócza Zoltán: - Sok helyze­tet kidolgoztunk, és ebből ket­tőt sikerült értékesíteni. Ifi: Jászladány-Jászkisér 5-0 Gémesi Jásztelek-JSE II. 3-1 (1-0) Jásztelek, 100 n., v.: Balogh. Jásztelek: Fekete - Kisba- konyi, Nagy F., Tóth L, Szűcs, Molnár, Zrupkó, Sisa, Gerhát, Halgat, Nagy R. (Fodor). Edző: Dobos Tibor. JSE II.: Bugyi - Móczó, Zsigó, Bodori, Bódis, Palotai, Marinka, Tóth, Csiklya, Lu­dast, Juhász. Edző: Pintér Ist­ván. 35. perc: Gerhát szabadrú­gását Halgat okosan a hosszú sarokba fejelte, 1-0. 62. perc: Juhász baL oldalról elvégzett szögletét Fekete be­védte, 1-1. 80. perc: Halgat átadását Sisa lőtte a kapuba, 2-1. 89. perc: Zrupkó egyéni já­téka végén Sisa beállította a végeredményt, 3-1. A hazai csapat saját magának tette nehézzé a mérkőzést. Jók: Nagy F., ill. Bugyi, Bó­dis, Ludasi. Dobos Tibor: - Akartuk a sikert, ami meg is lett, minden elismerésem a játékosoké. Pintér István nem nyilatko­zott. Ifi: Jásztelek-JSE II. 0-5 Dobos Zagyvarékas- Jászágó 4-1 (1-0) Zagyvarékas, 400 n., v.: Tóth. Zagyvarékas: Alapi ­Varga, Jánosi /., Alföldi, Já­nosi Z. (Polónyi A.), Zsigárdi, Ecseki, Agócs, Mihályi (Ré­vész), Hajdú (Szecsődi), Poló­nyi I. Szakosztályvezető: Ko­vács Sándor. Jászágó: Dobos Zs. - Mó­czár, Miklós, Bordás, Kácsor, Guba (Dobos F.), Beszteri, Darie, Juhász (Vas), Peredi A., Csikós. Edző: Bobák József. 27. perc: Mihályi egyéni já­ték után mesterien emelt a jobb felső sarokba, 1-0. 48. perc: A remekül vissza­kapott kényszerítőt Hajdú M. helyezte a kapuba, 2-0. 61. perc: Polónyi I. szóló végén talált a kapuba, 3-0. 72. perc: Darie 16 méteres szabadrúgása a jobb felső sa­rokba vágódott, 3-1. 87. perc: Zsigárdi éles szögből leadott lövése utat ta­lált a kapuba, 4-1. A hazai csapat színvonalas mérkőzésen, magabiztosan fek­tette két vállra ellenfelét. Jók: Jánosi I., Hajdú, Mihá­lyi, Jánosi Z., Révész, ill. senki. Kovács Sándor: - Csapa­tunk végre a helyezéséhez meg­felelő jó teljesítményt nyújtott. Bobák József: - Gratulálok a hazai együttesnek. Ifi: Zagyvarékas-Jászágó 5-3 Antal Jászjákóhalma- Jászdózsa 1-4 (0-1) Jászjákóhalma, 150 n., v.: Varga Gy. Jászjákóhalma: Horváth Z. - Vaskó, Móczó J., Koncsik, Szabó B., Hájas (Urbán G.), Raffael (Urbán F.), Forgács, Urbán K., (Szabó J.). Horváth S. (Molnár), Zsidei. Edző: Bérezési József. Jászdózsa: Surányi - Simon, Kovács, Bolya, Bognár, Sánta, Kabács, Varga, Kocza, Tösér, Kiss B. Edző: Sánta György. 4. perc: Egy előrevágott lab­dára Kiss B. lecsapott, és a te­hetetlen kapus mellett a hálóba gurított, 0-1. 47. perc: Kiss B. beadása után középen két védő lyukat rúgott, így Kabácsnak nem volt nehéz dolga, 0-2. 55. perc: Horváth Z. kapujá­ból kifutva mentett, de társai eladták a labdát, és Kiss B. 30 méterről a tehetetlen kapus fe­lett a hálóba emelt, 0-3. 60. perc: Zsidei Surányi mellett lőtt az üres kapuba, 1-3. 70. perc: Jobb oldali szöglet után Varga emelt a hálóba, 1-4. Míg a vendégek öt kapura lövésből négy gólt szereztek, addig a hazaiak a sok lehető­ségből csak egyet tudtak ki­használni. Jók: senki, ill. Surányival az élen az egész csapat. Bérezési József: - Amilyen gólképtelen csatársorunk, olyan gólképes a hátvédsorunk. Sánta György: - Két gyenge képességű csapat között megérdemelten nyertünk. Ifi: Jászjákóhalma-Jászdó- zsa 0-2 Szöllősi Szászberek­Jászfényszaru 5-0 (2-0) Szászberek, 100 n., v.: Nagy. Szászberek: Szerencsés - Va­sas Zs., Göblyös, Burda, Pomázi, Gara, Medgyes, Vasas L. (Rent­ier), Juhász, Újfalusi (Gyáfrás), Nagy. Edző: Laki Imre. Jászfényszaru: Bordás - Pa- lócz J., Vaszicsku, Borbély, Baj- nóczi, Pál (Kolompár), Nagy, Jarábik, Palócz S., Balogh, Tö­rök. Edző: Horváth Tibor. 4. perc: Vasas L. beadását Újfalusi 3 méterről a hálóba gurította, 1-0. 28. perc: Nagy a tizenhatos­ról a bal felső sarokba bombá­zott, 2-0. 58. perc: Nagy a kapus mel­lett is elvitte a labdát, majd a háló közepébe gurított, 3-0. 72. perc: Juhász lefutotta a védőket, és 14 méterről a hosz- szú sarokba lőtt, 4-0. 79. perc: Juhász beadását Vasas L. a kapu bal oldalába helyezte, 5-0. A hazaiak fegyelmezett csa­patjátékkal biztos győzelmet arattak a közönségcsalogató, sportszerű mérkőzésen. Jók: az egész csapat, ill. Bajnóczi. Laki Imre: - Jól játszott a csapat, amely az eredményes­ségben is megmutatkozott. Horváth Tibor: - Gratulá­lok a hazai együttesnek. Ifi: Szászberek-Jászfény­szaru 2-1 Laki Pusztamonostor- Besenyszög 3-2 (3-2) Pusztamonostor, 50 n., v.: Kö­kény. Pusztamonostor: Bibók - Szabó, Lakatos, Dobos (Pe­redi), Varga (Lajkó), Vancsik, Rezes, Balázs, Tóvizi, Jenes (Sziliczai), Sinka. Edző: Ko­vács György. Besenyszög: Csajbók ­Gilszki T., Gilszki Cs., Nagy, Boros L., Lukács, Horváth, Kerényi, Boros Gy., Vígh (Bé­ré nyi B.), Kiss. Edző: Kocsis Andor. 10. perc: Egyből az első vendégtámadás gólt eredmé­nyezett, a fellazult hazai véde­lem mellett Horváth gurított a kapuba, 0-1. 16. perc: Balázs szabadrú­gásból élesen lőtt a kapu bal ol­dalába, 1-1. 18. perc: Szöglet után Van­csik talált a hálóba, 2-1. 28. perc: Bal oldali beívelést Kerényi fejelte a léc alá, 2-2. 36. perc: Tóvizi óriási bom­bája a kapu jobb oldalába vá­gódott, 3-2. A gólzáporos első félidőt iz­galmas második követte. Hosz- szú böjt után újra győzelemnek örülhettek a hazaiak. Jók: Szabó, Bibók, Balázs, ill. Nagy G. Kovács György: - Taktikus, fegyelmezett játékkal megér­demelten szereztük meg a rég várt három pontot. Kocsis Andor: - Három zic­cert sikerült kihagynunk, így a hazaiak teljesen megérdemel­ten nyertek. Ifi: Pusztamonostor-Be­senyszög 1-3 Litkei Szajol-JászárokszáHás 0-1 (0-0) Szajol, 200 n., v.: Nagypál. Szajol: Balogh - Tóth Zs., Abel, Tóth L, Kácser, Asztalos, Szatmári, Kollár, Gulyás, Kiss J., Rideg. Edző: Szabó Zoltán. Jászárokszállás: Tóth L. - Bordás, Kárpáti, Dósa, Ivony, Heringei (Zamencsik), Dévai, Kaszab, Kiss B., Szabó Z., Kiss A. Edző: Treiber Rudolf. 72. perc: Bal oldali szöglet után a sárban leragadt labdát Dévai kotorta a hálóba, 0-1. Kiegyenlített első félidő után a hazai csapat nyomasztó fö­lényben játszott, két kapufát is rúgott, így legalább a döntet­lenre rászolgált volna. Jók: Ábel, Tóth Zs., Tóth I., Gulyás, ill. Tóth L., Ivony, Kárpáti, Kaszab, Kiss A. Szabó Zoltán: - Dicséret il­leti a csapatot játékáért, de ma balszerencsések voltunk. Treiber Rudolf: - Jó iramú mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. Ifi: Szajol-Jászárokszállás 7-0 Török Tiszajenő­Jászszentandrás 4-4 (1-2) Tiszajenő, 50 n., v.: Deák. Tiszajenő: Jándi - Szilágyi, Schirmer, Csala, Fehéry Nagy (Jónás), BaktaiKatona K., Szarvák, Baktai D., Polgár. Edző: Szalai István. Jászszentandrás: Nagy - Csató, Szarka, Faragó, Kon­tos, Kapka, Kuczka, Oláh, Toldi, Antal, Kiss. Edző: Ker­tész Albin. 2. perc: Baktai D. 15 méter­ről lőtt a hálóba, 1 -0. 8. perc: Kiss helyezett a ka­puba, 1-1. 32. perc: Antal gurított a sa­rokba, 1-2. 68. perc: Polgár a hálóba pofozta a labdát, 2-2. 73. perc: Polgár beadását Szarvák látványosan gurította a bal sarokba, 3-2. 75. perc: Antal szögletből egyenlített, 3-3. 83. perc: Szarvák egyéni akcióból pókhálózta le a felső sarkot, 4-3. 88. perc: A gyengélkedő ha­zai hátvédsor asszisztálása mel­lett Kiss állította be a végered­ményt, 4-4. A két egyenlő erőt képviselő csapat megosztozott a ponto­kon. Jók: Szarvák, ill. Szarka, Antal, Kiss. Szalai István: - Irreális kö­rülmények között sikerült egy csapatot kifognunk, amelyik még nálunk is gyengébb. Kertész Albin: - Két jogos tizenegyestől fosztott meg ben­nünket a bíró, így meg kellett elégednünk a döntetlennel. Ifi: Tiszajenő-Jászszentand- rás 3-2 Sepsi Lévai hátulról megütötte a játékvezetőt Abádszalók-Homok 2-3 (0-2) Abádszalók, 150 n., v.: Per- nyész. Abádszalók: Szabó F. - Oláh A. (Kovrig), Cicze, Ta­kács, Szabó Z., Hamar, Oláh F., Angyal, Kovács, Varga. Edző: Kovrig Zoltán. Homok: Benedek - Urbán, Makó, Papp, Cserna, Szabó, Jakab, Német, Balogh, Kele (Vámos), Molnár. Edző: Makó Mihály. 2. perc: Ártatlan vendégtá­madás végén Oláh A. nem ta­lálta el a labdát, melyet a szem­füles Balogh igazítás nélkül vágott a hálóba, 0-1. 12. perc: Makó tizenegyes­ből növelte az előnyt, 0-2. 49. perc: Balogh a félpályá­nál szerelte Hamart, s meg sem állt a kapuig, 0-3. 51. perc: Oláh F. remekül lépett ki és lőtt a hosszú sa­rokba, 1-3. 58. perc: Oláh F. szinte be- passzírozta a labdát a hálóba, 2-3. 70. perc: Hamar a megítélt büntetőt flegmán a kapus ke­zébe lőtte. Hiába támadott a hazai csa­pat a kilencven percből nyolc­vanat, a fegyelmezetlenség megbosszulta magát, és az óri­ási akarattal küzdő homokiak ha szerencsével is, de megér­demelten vitték haza a három pontot. Jók: Oláh F„ Varga T., Ta­kács, ill. Benedek, Balogh (a mezőny legjobbja), Makó, Vá­mos. Kovrig Zoltán: - Sajnos már csak a legszerencsétlenebb csapat címére pályázhatunk. Makó Mihály: - Erőn felül teljesítettünk, és váratlan győ­zelmet arattunk a kitűnő abád- szalóki csapat otthonában. Ifi: Abádszalók-Homok 2-0 Bodor Fegyvernek­Cserkeszőlő 4-0 (1-0) Fegyvernek, 150 n., v.: Mar- kóth. Fegyvernek: Bata - Balogh S. , Bukta, Szabó, Farkas, Ra- bóczki L., Náhóczki, Balogh T. , Budai (Rabóczki O.), Göb­lyös J., Fridiik. Edző: Nagy Attila. Cserkeszőlő: Tálas - Egedi, Benke, Hábensusz G., Háben- susz F., Gala (Dézsi), Nyitrai, Korponai, Molnár (Varga Z.), Hábensusz /., Varga L. Edző: Mannheim Mihály. 26. perc: Fridrik lefordult a védőjéről, és a bal sarokba lőtt, 1-0. 62. perc: Náhóczki jobb lá­bas lövése a bal sarokban kötött ki, 2-0. 70. perc: Náhóczki ezúttal a hosszú sarkba talált, 3-0. 78. perc: Göblyös J. védhe- tetlenül bombázott a rövid fel­sőbe, 4-0. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a mérsékelt formát nyújtó hazaiak biztosan uralták a mérkőzést, s végre megtalál­ták góllövő cipőjüket is. Jók: Balogh S., Bukta, Szabó, ill. senki. Nagy Attila: - Ha nem is jó játékkal, de végre kiszolgáltuk közönségünket. Mannheim Mihály: - Ha nem ilyen arányban is, de meg­érdemelten kaptunk ki, gratulá­lok a hazaiaknak. Ifi: Fegyvernek-Cserkeszőlő 3-1 Kelemen Tiszapüspöki- Nagyrév 1-2 (0-0) Tiszapüspöki, 100 n., v.: Fe­kete. Tiszapiispöki: Buru - Pu- porka, Zelei, Lengyel S., Ramos, Suki L, Szedlák, Lengyel R., Lukács T., Lu­kács K., Csörgő. Edző: Len­gyel Ágoston. Nagyrév: Gulyás - Czinkus, Fercsi, Szűcs, Nagy, Ugi-Rácz, Baranyi, Lengyel R., Parázs, Pörge, Dér. Edző: Szabó Ta­más. 2. perc: Csörgőt a tizenhato­son belül felvágták, de a játék­vezető a kezdő körből befújva az esetet, csak szabadrúgást ítélt. 30. perc: Csörgő már elrúgta a kapus mellett a labdát, amikor az elütötte, ám a játékvezető sípja néma maradt. 50. perc: Dér a vendégeknek szerzett vezetést, 0-1. 55. perc: Lukács K. kicse­lezte a kapust, aki ismét sza­bálytalankodott, de a tizen­egyes most is elmaradt. 73. perc: Suki I. beadását Csörgő lőtte a hálóba, 1 -1. 88. perc: Baranyi lövésébe Puporka rosszul ért bele, a labda róla a hálóba pattant, ön­gól, 1-2. Alacsony színvonalú mérkő­zésen nem csak a játékosok vé­tettek hibát. Jók: Puporka, Suki I, Szed­lák, ill. az egész csapat. Lengyel Ágoston: - Minden mérkőzés előtt kijelentik a já­tékvezetők, mennyire el va­gyunk ismerve a szövetségben sportszerűségünkért. Aztán a tizenkét fordulóban nyolc mér­kőzésen döntő hibát vétettek el­lenünk, bár ez sem mentség a rossz játékra. Szabó Tamás: - Küzdelmes mérkőzésen, igaz, kis szeren­csével, de elvittük a három pon­tot. Ifi: Tiszapüspöki-Nagyrév 1-2 Lengyel Tiszaszentimre- Kunmadaras 2-1-nél félbeszakadt Tiszaszentimre, 200 n., v.: Tóth. Tiszaszentimre: Kovács - Hídvégi (Tóvizi), Szokolai, Ju­hász, Simon, Balla K., Práz­mári, Kontra, Szoboszlai, Pos­tás L, Poczók (Beleznay). Edző: Lakatos Pál. Kunmadaras: Sipos - Ba­logh, Dániel, Tüdős, Lévai, Varga S., Kovács, Botos, Bu­dai (Karacs), Varga Zs., Hosz- szú. Edző: Juhász Imre. 35. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Tüdős lőtt a hálóba, 0-1. 55. perc: Szoboszlai beadá­sát Balla K. fejelte a hosszú sa­rokba, 1-1. 72. perc: Prázmári belőtt labdájára Balla K. érkezett és az alsó sarokba bombázott, 2-1. 82. perc: Dulakodás után Lévai hátulról megütötte a já­tékvezetőt, ezért Tóth Mihály a mérkőzést lefújta. Kitűnő játékvezetés mellett a második félidei játéka alapján a hazai csapat megérdemelte (volna) a győzelmet. Jók: Baliával az élen az egész csapat, ill. senki. Lakatos Pál: - Színvonalas, jó meccset játszottunk, kár, hogy ma ebben nem voltak sportszerűek a vendégek. Juhász Imre: - Saját ma­gunknak tettük nehézzé a mér­kőzést. Ifi: Tiszaszentimre-Kunma- daras5-l Papp Túrkeve-Kun FC 0-2 (0-0) Túrkeve, 150 n., v.: Ha^yó. Túrkeve: Katona - Fekete M., Varjú, Kalmár, Fekete T., Rácz, Fekete R., (Kovács), Jandó (Teleki), Barna, Deb- reczeni, Takács. Edző: Varjú Vince. Kun FC: Faragó - Vona, Ga­esi, Barna, Csillag, Balogh (Ka- lafut), Herbály (Ujfalvi M.) Kun (Putnoki), Czapkó, Boros, Új­falvi Cs. Edző: Szabó András. 62. perc: Szöglet után Vona senkitől sem zavartatva pofozta a hálóba a labdát, 0-1. 84. perc: Óriási les után Vona lőtt a sarokba, 0-2. A kunhegyesi „csikócsapat” sokkal érettebben játszott ellen­felénél, s megérdemelt győzel­met aratott. Jók: Katona, Fekete M., ill. az egész csapat Varjú Vince: - A hét végére összeverbuvált együttes csak ennyire képes. Szabó András: - Végig mi irányítottuk a játékot, 2-0-s győzelmünk reális. Ifi: Túrkeve-Kun FC 3-1 Márki Kengyel-Kenderes 3-0 (2-0) Kengyel, 100 n., v.: Mihályi. Kenderes: Galó - Andrási, Magyar, Pádár M., Agócs, Szerencsi, Pádár G., Varga (Fábián), Sas (Baktai), Híd­végi, Molnár (Lódi) Edző: Magyar József. A vendégek ugyan mindvé­gig mezőnyfölényben játszot­tak, de a gólokat mégis a ken­gyeliek szerezték. Veresége el­lenére is őszi bajnok Kenderes. Ifi: Kengyel-Kenderes 1-1 Tiszaföldvár- Rákócziújfalu 2-1 (0-0) Tiszaföldvár, 200 n., v.: Kar­mazin. A hajrában fordított Földvár. Ifi: Tiszaföldvár-Rákócziúj- falu 11-0 JÁSZSÁGI CSOPORT Ifjúságiak 1. J.ároksz. 13 8 2 3 39-19 26 1. Szászberek 13 11 2­35- 6 35 2. Szászberek 13 7 5 1 24-14 26 2. Szajol 13 10 2 1 51-11 32 3. Z.rékas 13 7 5 1 19- 9 26 3. Jászlad. 13 8 2 3 52-21 26 4. Jászkisér 13 8 1 4 27-19 25 4. J.ároksz. 13 8 2 3 42-23 26 5. J.fénysz. 13 7 2 4 27-21 23 5. Jászkisér 13 8 1 4 29-21 25 6. Szajol 13 6 3 4 16-10 21 6. J.fénysz. 13 7 3 3 38-10 24 7.Jászágó 13 6 2 5 21-21 20 7. JSE 11. 13 7 3 3 28-11 24 8. Jászlad. 13 6 2 5 18-23 20 8. Besenysz. 13 7 2 4 39-31 23 9. Jásztelek 13 6 1 6 26-20 19 9.Jászágó 13 6­7 29-26 18 10. Besenysz. 13 5 3 5 29-15 18 10. Z.rékas 13 6­7 24-32 18 11. Jászdózsa 13 5 2 6 16-22 17 11. P.monostor 13 5 2 6 28-37 17 12. JSE 11. 13 4 . 2 7 28-30 14 12. J.jákóhal. 13 3 2 8 14-36 11 13. P.monostor 13 3 4 6 16-18 13 13.Jászdózsa 13 2 r 10 16-37 7 14. J.jákóhal. 13 4 i 8 14-26 13 14. Tiszajenő 13 2 i 10 13-51 7 15. J.szentan. 13 2 3 8 15-34 9 15. J.szentan. 13 1 ( 11 22^12 4 16. Tiszajenő' 13­2 11 9-43 2 16. Jásztelek 13 1­12 4-69 3 KUNSÁGI CSOPORT Ifjúságiak 1. Kenderes 12 9 2 1 27- 9 29 1. T.sz.imre 12 11 1­51-12 34 2. R.újfalu 13 6 5 2 22-15 23 2. Kenderes 12 10 i 1 40- 5 31 3. T.földv. 12 7 1 4 33-22 22 3. Kun FC 12 9 2 1 38-11 29 4. Fegyver. 12 6 4 2 18- 8 22 4. Túrkeve 12 8 1 3 41-15 25 5. Homok 12 6 3 3 30-28 21 5. Fegyver. 12 8 1 3 37-18 25 6. A.szalók 13 5 3 5 26-16 18 6. A.szalók 13 6 3 4 27-20 21 7. Cserkesz. 12 5 2 5 18-20 17 7. T.püspöki 12 6 1 5 25-29 19 8. Kun FC 12 5 1 6 21-19 16 8. T.földv. 12 6­6 43-22 18 9. T.sz.imre 11 3 5 3 11-12 14 9. K.madaras 12 6­6 33-25 18 10. Kengyel 12 4 2 6 15-23 14 10. Homok 12 5 1 6 22-27 16 11. Nagyrév 12 4 2 6 11-20 14 11. Nagyrév 12 3 1 8 20-65 10 12. T.püspöki 12 4 1 7 18-24 13 12. Kengyel 12 2 3 7 21-31 9 13. K.madaras 11 3 3 5 14-19 12 13. Tiszagyen. 12 1 3 8 12-39 6 14. Túrkeve 12 2 5 5 11-19 11 14. Cserkesz. 12 1­11 11-51 3 15. Tiszagyen. 12­3 9 9-30 3 15. R.újfalu 13­­13 7-58 0 4 w