Új Néplap, 1995. november (6. évfolyam, 256-281. szám)

1995-11-15 / 268. szám

10. oldal Sport 1995. november 15., szerda Labdarúgás, megyei II. osztály: Jászsági és Kunsági csoport / Arokszállás otthon, Szászberek idegenben vesztett pontot JSE II .-Szajol 0-4 (0-2) Jászberény, 100 n., v.: Pál. JSE: Bugyi (Udvarias A.) - Udvarias Cs., Badari, Zsigó, Bacher, Moczó, Palotai, Csik- lya (Ürmös), Postás, Bódis, Kónya. Edzó: Pintér István. Szajol: Balogh - Tóth Zs., Ábel, Tóth I. L, Szöllösi, Tóth II. E, Szatmári, Kollár, Gu­lyás, Urbán, Rideg. Edző: Szabó Zoltán. 2. perc: Egy elpasszolt lab­dát Szatmári balról belőtt, és az érkező Rideg gurított a hosszú sarokba, 0-1. 15. perc: Védelmi hiba után Gulyás emelt át a kifutó Bugyi fölött, 0-2. 48. perc: Gulyás beadását Bugyi elvétette, így Szatmári könnyedén fejelt a hálóba, 0-3. 54. perc: Közvetett szabad­rúgás után Kollár ballal kilőtte a rövid sarkot, 0-4. A szervezettebben, nagyobb akarással játszó vendégek ilyen arányban is megérdemelten győztek. Jók: Postás, Badari, Bacher, ill. Tóth I. I., Tóth Zs., Szat­mári, Ábel. Pintér István: - Mi szét- esően játszottunk, megérdemel­ten nyert a vendégegyüttes. Szabó Zoltán: - Helyzeteink alapján megérdemelten nyer­tünk. Ifi: Jászberény-Szajol 0-0 Szalóki Zagyvarékas-Tiszaienő 4-0 (1-0) Zagyvarékas, 350 n., v.: Jona­tán. Zagyvarékas: Alapi - Jánosi L, Varga, Agócs, Alföldi (Po- lónyi A.), Zsigárdi, Hajdú, Ecseki (Skultéti), Mihályi, An­tal, Révész. Szakosztályvezető: Kovács Sándor. Tiszajenö: Jándi - Szilágyi, Schirner, Fehér, Pápai, Ma­kai, Nagy, Csata, Katona, Bak- tai J., Baktai D. Edző: Szalai István. 34. perc: Antal 17 méteres szabadrúgásból kilőtte a bal sarkot, 1-0. 48. perc: Mihályi beadása a kapuban kötött ki, 2-0. 55. perc: Távoli szabadrú­gásból Hajdú szerzett újabb gólt, 3-0. 80. perc: A csereként beállt Skultéti első labdaérintése gólt eredményezett, 4-0. A hazai csapat a mérkőzés elejétől kezdve irányította a já­tékot, s csak a gólarány volt kérdéses. Jók: Ecseki, Antal, Mihályi, Varga, ill. Szilágyi, Schirner. Kovács Sándor: - Kötelező győzelmet arattunk. Szalai István: - Jó étvágyat kívánok a birkapörkölthöz. Ifi: ZagyvarékasfTiszajenö 8-0 Antal Jászágó-Jásztelek 5-1 (3-1) Jászágó, 150 n., v.: Kelemen. Jászágó: Dobos Zs. - Mó­czár, Miklós, Bordás, Csikós, Juhász (Guba), Beszteri, Da­rie, Dobos F., Peredi B. (Ka­szab), Peredi A. Edző: Bobák József. Jásztelek: Túróczi (Fekete) - Kisbakonyi (Nagy R.), Nagy F., Tóth, Szűcs, Ambrus, Varga, Sisa, Gerhát, Halgat, Zrupkó. Edző: Dobos Tibor. 4. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Peredi A. éles szögből a kapuba lőtt, 1-0. 10. per: Dobos F. hatalmas partdobását Beszteri vágta a há­lóba, 2-0. 27. perc: Gyors bal oldali el­lentámadás végén Sisa fejelt a léc alá, 2-1. 39. perc: Peredi B. belőtt labdáját ismét Beszteri pofozta a kapuba, 3-1. 53. perc: Peredi A. bal oldali beadásából Beszteri már har­madik gólját szerezte, 4-1. 58. perc: Dobos F. partdobá­sát Varga a saját kapujába csúsztatta, öngól, 5-1. A hazai együttes sziporkázó játékkal és szép győzelemmel búcsúzott lelkes közönségétől, az ősszel veretlen maradt ott­honában az ágói csapat. Jók: az egész csapat, ill. Nagy F. Bobák József: - Azt hiszem, rászolgált a csapat az elisme­résre, hiszen az őszi fordulókban hazai pályán veretlen maradt. Dobos Tibor: - Nálunk csak a játékvezető volt zavarodot­tabb. Ifi: Jászágó-Jásztelek 9-1 Módé Jászárokszállás- Pusztamonostor 0-0 Jászárokszállás, 250 n., v.: Per- nyész. Jászárokszállás: Tóth ­Bordás, Kárpáti, Dósa, Bobák (Szomelcsik), Szécsényi, Dé- vay, Kaszab, Kiss B., Szabó (Heringei), Kiss A. Edző: Tre­iber Rudolf. Pusztamonostor: Bibók - Szabó, Lakatos, Dobos, Varga, Vancsik, Rezes, Balázs, Tóvizi (Jenes), Lajkó, Sinka. Edző: Kovács György. 10. perc: Kiss B. pontosan indította Szabót, akit Lakatos a tizenhatoson belül felvágott, Dósa büntetőjét azonban Bibók hárította. A hazai csapat sorozatban a nyolcadik találkozóján maradt veretlen. Jók: Dévay, Kárpáti, Kiss A., Borbás, ill. Bibók, Balázs, Vancsik. Lajkó. Treiber Rudolf: - Az idény léggyerígébb játékát nyújtottuk. Kovács György: - Teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk a listavezetőnek. Ifi: Jászárokszállás-Puszta- monostor 1-0 Farkas Jászdózsa-Jászladány 0-3 (0-0) Jászdózsa, 200 n., v.: Tóth. Jászdózsa: Surányi - Ko­vács, Simon L, Bognár, Bolya, Sánta, Kocza, Varga, Kiss B., Tözsér, Kabács (Simon II.). Edző: Sánta György. Jászladány: Bíró - Varga, Lázár, Dósa, Nagy I. (Nagy J.), Tóth (Bíró A.), Győr, Tá­las, Suki, Csikós, Puzsomai. Edző: Gémesi Zoltán. 55. perc: Nagy I. szabadrú­gásával szereztek vezetést a vendégek, 0-1. 71. perc: Óriási lesről in­dulva Puzsomai talált a hazai kapuba, 0-2. 88. perc: Egyéni játék után Csikós lőtt a sarokba, 0-3. A hazai csapat csak támadga- tott, a vendégek viszont kontrá­ikból eredményesek voltak, így megérdemelten nyertek. Jók: senki, ill. Nagy I., Pu­zsomai, Csikós, Bíró F., Tálas. Sánta György: - Sérültek­kel felálló csapatom épp hogy ki tudott állni a mai mérkő­zésre, s ezt hűen tükrözi az eredmény is. Gratulálok a ven­dégeknek. Gémesi Zoltán: - Gratulá­lok a csapatnak, mai teljesítmé­nyük csodálatos volt. Ifi: Jászdózsa-Jászladány 0-5 ' Kovács L. Jászkisér­Jászszentandrás 7-1 (3-0) Jászkisér, 200 n ., v.: Lázár. JászJcisér: Agócs - Farkas, Jász Suba, Tajti, Kiss, Otta (Ifövesdl), Pálfi, Utasi, Szent-, pépen (Mike), Papp, Bíró. Edző:, Gócza Zoltán. Jászszentandrás: Mályi - Donkó, Szarka, Csató, Nagy, Oláh, Hopka (Perlaki), Koczka, Antal, Kiss, Faragó (Kardos). Edző: Kertész Albin. 8. perc: Papp a hosszú sa­rokba lőtt, 1 -0. 21. perc: Tizenegyesből nö­velte az előnyt Papp. 2-0. 35. perc: Szöglet után Papp bombázott a hálóba, 3-0. 54. perc: Jobb oldali beadás után Szentpéteri a léc alá fe­jelte. 4-0. 65. perc: A vendégek bünte­tőből, Szarka révén szépítettek, 4- 1. 78. perc: Pálfi bal oldali be­adása a hosszú sarokba hullott, 5- 1. 84. perc: Kiss buktatásáért megítélt büntetőt ismét Papp értékesítette, 6-1. 89. perc: Kövesdi 25 méter­ről nagy gólt lőtt a léc alá, 7-1. Jól csak időnként, de végig nagy akarattal játszott a hazai csapat. Jók: az egész csapat, ill. senki. Gócza Zoltán: - Fontos volt. hogy ne vegyük félvállról ellenfelünket, ez sikerült. Végre egy játékvezető, aki a ti­zenegyeseket meg merte ítélni. Kertész Albin: - Gratulálok az ellenfélnek, ilyen arányban is megérdemelt győzelme. Ifi: Jászkisér-Jászszentand- rás 10-0 Gócza It eseny szög-,Szászberek 1-1 (0-0) Besenyszög, 100 n., v.: Török. Besenyszög: Csajbók ­Gilszki T„ Hajdú P. (Vígh), Gilszki Cs., Boros L., Lukács, Horváth, Berényi J., Boros Gy., Kiss (Berényi Z.), Hajdú G. (Szabó). Edző: Kocsis An­dor. Szászberek: Szerencsés Juhász, Vasas L., Medgyes, Göblyös, Burda, Újfalusi (Po- mázi), Rentier, Nagy, Gora, Vasas L. Edző: Laki Imre 56. perc: Újfalusi 35 méter­ről a kifutó kapus fölött emelt a kapuba, 0-1. 70. perc: Berényi Z. bal ol­dali beadását Szabó fejelte a há­lóba, 1-1. Minden adott volt, hogy a két csapat a régi hagyományokra emlékeztető, igazi rangadót vívjon. A játékosok viszont egy igen alacsony színvonalú, el­képzelés nélküli játékot produ­káltak. Jók: senki, ill. senki. Kocsis Andor: - A látottak alapján a döntetlen reális. Laki Imre: - Ez a meccs a miénk volt, de nem éltünk vele. Ifi: Besenyszög-Szászberek 0-4 Emődiné Jászfényszarn- Jászjákóhalma 2-1 (1-1) Jászfényszaru, 200 n., v.: Tóth. Jászfény szaru: Bordás ­Bajnóczi (Vaszicsku), Pál, Nagy, Palócz J., Kovács (Ra­dies), Borbély, Jarábik, Török (Drabos), Horváth Z., Palócz S. (Vidák). Edző: Horváth Tibor. Jászjákóhalma: Kisbódi - Urbán G., Koncsik, Móczó, Vaskó, Szabó (Urbán F.) Hájas (Borics), Urbán K., Forgács, Horváth S., Zsidei. Edző: Bére­zési József. 22. perc: Forgács bal oldali beadását Horváth S. vágta a léc alá,0-1. 25. perc: Horváth Z. reme­kül eltalált lövése a jobb alsó sarokban kötött ki, 1 -1. 82. perc: Radics szabadrú­gását követően Borbély fejelt a bal sarokba, 2-1. Jók: Nagy, Jarábik, ill. Kis­bódi, Urbán K.. Vaskó. Horváth Tibor: - Gyenge játékvezetés tette izgalmassá a mérkőzést. Bérezési József: - A csapat megtett mindent a pontszerzés érdekében. Ifi: Jászfényszaru-Jászjákó- halma 5-0 Szabó L. Vona elhúzta a tiszaszentimreiek nótáját Homok-Fegyvernek 1-1 (1-0) Homok, 200 n., v.: Markóth K. Homok: Benedek - Urbán, Makó, Papp, Cserna, Jakab, Szabó (Bene, Vona), Németh, Herkó, Balogh, Tóth. Edző: Makó Mihály. Fegyvernek: Bata - Bukta, Balogh T., Balogh S., Szabó, Rabóczky (Farkas), Náhóczky, Fridrik, Meggyes, Göblyös, Kapás. Edző: Nagy Attila. 18. perc: Tóth remek átadá­sát Balogh látványos mozdulat­tal vágta a hálóba, 1 -0. 60. perc: Góllá érett a ven­dégfölény, egy pontrúgást kö­vetően az elalvó hazai védők asszisztálása mellett Fridrik fe­jelt a kapuba, 1-1. Nagyon jó mérkőzésen őrizte meg őszi hazai veretlenségét a homoki gárda. Jók: Benedek, Urbán, Jakab, Cserna, ill. Balogh S., Balogh T., Náhóczky, Farkas. Makó Mihály: - A futball törvénye igazságot szolgálta­tott, csak védekezve nem lehet győzni.. Értékes pontot szerez­tünk egy jobb csapattól. Nagy Attila: - Hiába ját­szunk jól, ha helyzeteinket nem rúgjuk be. Ifi: Homok-Fegyvernek 2-1 Makó Kenderes-Túrkeve 2-1 (2-0) Kenderes, 150 n., v. Nagy II. Kenderes: Galó - Agócs, Magyar, Andrási, Molnár (Lódi), Pádár M., Fábián (Sas), Szerencsi, Varga, Híd­végi (Baktai), Pádár G. Edző: Magyar József. Túrkeve: Katona - Takács, Varjú P., Fekete R., Barna, Fekete T., Szilágyi (Varjú Z.), Jandó, Kalmár, Debreczeni, Sós. Edző: Varjú Vince. 17. perc: Fábián a tizenhatos jobb sarkáról zúgó kapufát lőtt. 20. perc: Vargát a büntetőte­rületen belül elkaszálták; a megítélt tizenegyest Molnár a jobb sarokba vágta, 1 -0. 26. perc: Szöglet utáni be­adás lepattant a védőkről, Varga ott termett, és a kapu kö­zepébe bombázott, 2-0. 64. perc: Jobb oldali beíve­lés után Takács mesteri fejessel a jobb alsó sarokba bólintott, 2-1. Az őszi bajnok első félidei játéka alapján megérdemelten nyerte a mérkőzést, bár a má­sodik rész nyögvenyelősre si­keredett. Jók: Agócs, Pádár G., Varga, ill. az egész csapat. Magyar József: - Á csapat 2-0 után leállt, de győzelmünk így is megérdemelt. Varjú Vince: - Második fél­idei játékáért dicséret illeti az egész gárdát, egyébként meg­érdemeltük volna a döntetlent. Ifi: Kenderes-Túrkeve 2-1 Korpás Tiszapnspöki 3-2 (1-2) Kunmadaras, 100 n., v.: Tűhe­gyi­Kunmadaras: Sipos - Ba­logh, Dániel, Tüdős, Budai, Botos, Kovács Z., Salángi, Ró­zsa (Kovács Sz.), Varga Zs., Hosszú. Edző: Juhász Imre. Tiszapüspöki: Buru - Pu- porka, Zellei, Barta, Suki L, Ramos, Szedlák, Bojtok, Csörgő, Lukács K., Lengyel. Edző: Lengyel Ágoston. 5. perc: Tüdős hosszú indí­tását a védők közül jó ütemben kilépő Kovács Z. a hosszú sa­rokba gurította, 1-0. 34. perc: Lengyel egyéni alakításból egyenlített, 1-1. 37. perc: Ügyes kapu előtti adogatás végén a gólhelyzetbe került Lengyel ismételt, 1-2. 89. perc: Botos pontos át­adását Varga Zs. közelről ko­torta a hálóba, 2-2. 91. perc: Kovács Z. szögle­tét Tüdős magasra emelkedve a kapus keze között fejelte a léc alá, 3-2. A kezdeti hazai rohamokat követően a püspökiek elsősor­ban a középpályán nyújtott jobb teljesítményüknek kö­szönhetően átvették a játék irá­nyítását. A mérkőzés hajrájá­ban már csak az eredmény tar­tására törekedtek, s ez meg­bosszulta magát. Jók: küzdeni akarásért az egész csapat, ill. Buruval az élen az egész csapat. Juhász Imre: - Végre nem csak kidolgoztuk, de értékesí­tettük is a helyzeteket. Lengyel Ágoston: - Ez az ötödik mérkőzés, amit az utolsó percekben veszítünk el. Nem érdemeltünk vereséget. Ifi: Kunmadaras-Tiszapüs- pöki 1-1 Zimán Rákóczin) falu­Tiszagyenda 2-1 (2-0) Rákócziújfalu, 250 n., v.: Mun­kácsi. Rákócziújfalu: Bálint ­Banka (Band), Horváth, Durda, Hellenpach L, Hellen- pach F., Fenyves, Balogh, Hábensusz, Bujdosó (Frankó), Tóth. Edző: Kardos Mihály. Tiszagyenda: Csőké - Toni- gold, Héder, Papp, Jenei, Ké­részi (Sági), Tóth G., Kiss, Bo­ros, Péter, Sipos. Edző: Tóth Gábor. 13. perc: Fenyves jobb ol­dali beadását Hábensusz bólin­totta a bal sarokba, 1 -0. 34. perc: Tóth egyéni játék után a kapust is kicselezve nö­velte az előnyt, 2-0. 51. perc: Szöglet utáni kava­rodásból Sípos volt eredmé­nyes, 2-1. A hazai csapat második fél­idei könnyelműsködése majd­nem megbosszulta magát. Jók: Tóth, Fenyves, Hellen­pach I., Hellenpach F., ill. Kiss, Héder, Sipos, Jenei, Boros Kardos Mihály: - Köszö­nöm a játékosok munkáját, az önkormányzat és az önzetlen sportbarátok segítségét. Tóth Gábor: - Gyenge já­tékvezetés mellett a döntetlen reálisabb eredmény lett volna. Ifi: Rákócziújfalu-Tisza­gyenda 1 -2 Beke Cserkeszőlő- Kengyel 0-1 (0-0) Cserkeszőlő, 200 n., v.: Tóth II. Cserkeszőlő: Kardos ­Egedi, Hábensusz F. (Dézsi Z.), Varga L., Hábensusz G., Varga Z., Gala, Korponai, Molnár (Nyitrai), Hábensusz /., Gulyás. Edző: Mannheim Mihály. Kengyel: Kozák - Kovács, Peres, Pénzes, Angyal, Szar- vák, Gulyás, Ladányi, Nagy, Székely, Borók. Edző: Rimóczi Zoltán. 61. perc: Szöglet után a le­pattanó labdát Ladányi kotorta a hálóba, 0-1. Jók: Egedi, Varga L., Há­bensusz G. (a mezőny leg­jobbja), Gala, ill. a közvetlen védelem. Mannheim Mihály: - Saját magunkat vertük meg azzal, hogy gólhelyzeteinket nem tud­tuk értékesíteni. Rimóczi Zoltán: - Szeren­csés góllal nyertünk. Ifi: Cserkeszőlő-Kengyel 3-1 Mannheim Kan FC-Tiszaszentimre 5-0 (1-0) Kunhegyes, 200 n., v.: Molnár. Kun FC: Faragó - Vona, Gácsi, Barna, Csillag, Balogh (Boros Cs.), Herbály, Kun, Új- falvi Cs. (Kalafut), Czapkó, Boros T. (Újfalvi M.). Edző: Szabó András. Tiszaszentimre: Kovács - Tóvizi (Hídvégi), Szokolai, Ju­hász, Simon, Balla (Poczók), Prázmári (Beleznai), Kontra, Szoboszlai, Postás, Ladányi. Edző: Lakatos Pál. 45. perc: Az elalvó védők között Barna fejelt a sarokba, 1-0. 49. perc: Vona kilépett a vé­dők között, és pontosan helye­zett a hálóba, 2-0. 58. perc: A lest reklamáló védők között Újfalvi Cs. szer­zett okos gólt, 3-0. 73. perc: Vona beadásszerű lövése a hosszú sarokba hullott, 4-0. 85. perc: Legurított szabad­rúgásból Vona ritkán látható nagy gólt lőtt, 5-0. Jók: Barna, Gácsi, Boros T., Vona, ill. senki. Szabó András: - Az első félidő volt nehéz, de a gól után felszabadultan játszottunk. Lakatos Pál: - Az eredmény kialakulásába a gyenge játék- vezetés is közrejátszott. Ifi: Kun FC-.Tiszaszentimre 1 -0 Nagy K. Nagyrév-Tiszaföldvár 1-1 (0-0) Nagyrév, 200 n., v.: Tóth M. Ifi: Nagyrév-T.földvár 0-3 JÁSZSÁGI CSOPORT Ifjúságiak 1. Z.rékas 14 8 5 1 23- 9 29 I. Szászberek 14 12 2 ­39- 6 38 2. Jászkisér 14 9 1 4 34-20 28 2. Szajol 14 10 3 1 51-11 33 3. J.ároksz. 14 8 3 3 39-19 27 3. Jászlad. 14 9 2 3 57-21 29 4. Szászberek 14 7 6 1 25-15 27 4. J.ároksz. 14 9 2 3 43-23 29 5. J.fénysz. 14 8 2 4 29-22 26 5. Jászkisér 14 9 1 4 39-21 28 6. Szajol 14 7 3 4 20-10 24 6. J.fénysz. 14 8 3 3 43-10 27 7. Jászágó 14 7 2 5 26-22 23 7. JSE II. 14 7 4 3 28-11 25 8. Jászlad. 14 7 2 5 21-23 fi 8. Besenysz. 14 7 2 5 39-35 23 9. Besenysz. 14 5 4 5 30-16 19 '9. Jászágó 14 7- 7 38-27 21 10. Jásztelek 14 6 1 7 27-25 19 10. Z.rékas 14 7- 7 32-32 21 11. Jászdózsa 14 5 2 7 16-25 17 11. P.monostor 14 5 2 7 28-38 17 12. P.monostor 14 3 5 6 16-18 14 12. J.jákóhal. 14 3 2 9 14-41 11 13. JSE 11. 14 4 2 8 28-34 14 13.Jászdózsa 14 2 1 11 16-42 7 14. J.jákóhal. 14 4 1 9 15-28 13 14. Tiszajenö 14 2 1 11 13-59 7 15. J.szentan. 14 2 3 9 16-41 9 15. J.szentan. 14 1. 1 12 22-52 4 16. Tiszajenö 14- 2 12 9-47 2 16. Jásztelek 14 1- 13 5-78 3 KUNSÁGI CSOPORT Ifjúságiak 1. Kenderes 13 10 2 1 29-10 32 1. T.sz.imre 13 11 1 1 51-13 34 2. R.újfalu 14 752 24-16 26 2. Kenderes 13 11 1 1 42- 6 34 3. T.fóldv. 13 7 2 4 34-23 23 3. Kun FC 13 10 2 1 39-11 32 4. Fegyver. 13 6 5 2 19- 9 23 4. Túrkeve 13 8 1 4 42-17 25 5. Homok 13 6 4 3 31-29 22 5. Fegyver. 13 8 1 4 38-20 25 6. Kun FC 13 6 1 6 26-19 19 6. T.földv. 13 7- 6 46-22 21 7. A.szalók 13 5 3 5 26-16 18 7. A.szalók 13 6 3 4 27-20 21 8. Cserkesz. 13 5 2 6 18-21 17 8. T.püspöki 13 6 2 5 26-30 20 9. Kengyel 13 5 2 6 16-23 17 9. K.madaras 13 6 1 6 34-26 19 10. K.madaras 12 4 3 5 17-21 15 10. Homok 13 6 1 6 24-28 19 11. Nagyrév 13 4 3 6 12-21 15 11. Nagyrév 13 3 1 9 20-68 10 12. T.sz.imre 12 3 5 4 11-17 14 12. Kengyel 13 2 3 8 22-34 9 13. T.püspöki 13 4 1 8 20-27 13 13. Tiszagyen. 13 2 3 8 14-40 9 14. Túrkeve 13 2 5 6 12-21 11 14. Cserkesz. 13 2- 11 14-52 6 15. Tiszagyen. 13- 3 10 10-32 3 • 15. R.újfalu 14 ~- 14 8-60 0