Új Néplap, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-16 / 243. szám

1995. október 16., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás - megyei L osztály Törökszentmíklós-Jánoshida 0-2 (0-1) Kunszentmárton­Kisújszállás 0-1 (0-1) Törökszentmiklós, 200 n„ v.: Nagypál. Törökszentmiklós: Máyer - Dékány (Babella), Deák, Ki­nyik, Orbán, Bodó, Görög, Gergely (Seres), Szokolai, Ramos, Dobos (Varga A., He­gedűs). Edző: Márton Ferenc. Jánoshida: Pesti - Gólya, Szalma, Fejes, Nagy (Tran- gusz), Bezzeg, Kisnémeth (Bagi), Eszes, Tóth G. (Pálin­kás), Tóth Cs., Tóth J. Edző: Szabó Imre. 19. perc: Dékány kilépett Szokolai remek labdájával, de az ötösről fölé emelt. 24. perc: Szokolai minta­szerű beadását Bodó 13 méter­ről a kapufára rúgta. 29. perc: Ramos kilépett a Kunhegyes, 350 n., v.: Csőke. Kunhegyes: Faragó ­Varga Zs. (Földes), Szabó Gy., Varga Gy., Szabó L. (Török), Csontos, Szász, Kiss (Csörgő), Baráth, Horváth, Bese. Edző: Szabó György. Szolnok VSI: Fejes - Jeczó (Szabadi), Honti, Antal, Fenyvesi (Dorcsák), Kiss, Serucza (Köblös), Szalai, Nász, Sós, Tóth. Edző: Árvái István. 10. perc: Nász a lesre játszó hazai védők között egyedül tört kapura, és biztosan értéke­sítette helyzetét, 0-1. 21. perc: A játékvezető fő­szerepet vállalt a mérkőzésen: helyből kiosztott négy sárga lapot, míg a veterán Csontost Kőtelek, 200 n„ v.: Tóth B. Kötelek: Horváth - Ujj, Ma- túz, Kosik, Nagy, Pálinkás, Ba­logh (Jónás), koszta (Bordás), Csörge, Bozsó, Szabó (Guzsi). Edző: Papp Lajos. Tiszaörs: Magi - Gál, Nyíri, Lengyel, Czinege, Kecskeméti, Fényes, Kapás, Kardos, Far­kas, Molnár. Edző: Jeczó And­rás. 40. perc: Koszta nagyszerű indításával Nagy kilépett a vé­dők közül, és a kifutó kapus mellett a jobb alsó sarokba gu­rított, 1-0. 44. perc: Nagy szögletét Matúz fejelte a hosszú sarokba, 2-0. 56. perc: Jobb oldali táma­dás után Molnár középre ívelt, s lecsorgó labdája a kapufáról a hálóba pattant, 2-1. A sok kidolgozott és kiha­védők közül, és óriási helyzet­ben 15 méterről fölé bombá­zott. 33. perc: Kinyik remek jobb oldali szögletét az abban a percben pályára lépő Varga Attila három lépésről melléfe­jelte. 38. perc: Eszes egy bal ol­dali szögletvariációból, éles szögből, 14 méterről óriási gólt lőtt, 0-1. 62. perc: Szokolai 16 méte­res, ballábas lövése a jobb ka­pufán csattant, a kipattanót pedig Pesti önfeláldozóan láb­bal mentette a berobbanó Ra­mos elől. 74. perc: Remek Tóth Cs.-Bagi összjáték után utóbbi a hálóba lőtt, 0-2.- 27 év után első alkalommál- kiállította. 27. perc: Szász visszaeme- lését Horváth 10 méterről védhetetlenül lőtte a kapuba, 1-1. 48. perc: Szász két védőt kicselezve az alapvonalról kö­zépre gurított, és a jókor ér­kező Szabó L. 8 méterről biz­tosan lőtt a kapuba, 2-1. 71. perc: Bese visszagurítá- sát Horváth 16 méterről bom­bázta a hálóba, 3-1. 83. perc: A hajrára elfáradt, egymásra váró hazai védők hibáját Tóth okosan használta ki, 3-2. A játékvezető hibás ítélete miatt 70 percen keresztül a tíz fővel játszó hazai csapat meg­gyott helyzet majdnem meg­bosszulta magát, hiszen a má­sodik játékrészre visszaesett a hazai csapat. Énnek ellenére az első játékrész második felében mutatott játék alapján győ­zelme nagyobb különbségű is lehetett volna. A játékvezetői hármas remekül működött. . Jók: Ujj, Horváth, Jónás, Csörge, ül. Czinege, Kecske­méti, Nyíri. Papp Lajos: - A kihagyott gólhelyzetek mérkőzésén csak a győzelemnek örülök. Nagy­szerű játékvezetői hármas diri­gálta a mérkőzést. Jeczó András: - Csapatom és a játékvezető egymást múl­ták fölül, hogyan nem lehet ját­szani, illetve egy meccset leve­zetni. Ifi: Kőtelek-Tiszaörs 5-0 Bozsó 82. perc: Gergely 16 méte­res remek kapáslövését védte biztosan Pesti. Alacsony színvonalú, sok hibával tarkított mérkőzésen, az első 30 percben sok helyze­tet kihagyó TSE ellen megér­demelten nyert Jánoshida. Jók: Máyer, Deák, Szoko­lai, ül. Tóth Cs., Tóth J. Nagy, Pesti (a mezőny legjobbja). Márton Ferenc: - A hely­zetek kihagyása után elkerül­hető védelmi hibák miatt szenvedtünk vereséget. Szabó Imre: - Egy fiatal, tehetséges csapatot sikerült legyőznünk, gratulálok játé­kosaimnak a hozzáállásukhoz. Ifi: TSE-Jánoshida 1-1 Nagy K. érdemelten nyert a közepesnél színvonalasabb, jó iramú mér­kőzésen. Jók: Horváthtal az élen az egész csapat, ill. Sós, Szalai. Szabó György: - Köny- nyelműsködve kezdtünk, ami­ért a jól játszó fiatalok az első félidőben meg is büntettek. Szerencsére a kiállítás után összeszedtük magunkat, és úgy érzem, győzelmünk meg­érdemelt. Véleményem szerint a játékvezető a 21. percben nem állt a helyzet magaslatán. Árvái István: - Büntetett a futball íratlan törvénye, a helyzeteket be kell rúgni. Ifi: Kunhegyes-SZ V Sí CVC 3-3 Martfű-Tószeg 3-0 (1-0) Martfű, 250 n„ v.: Veres. Martfű: Berta - Bartusz, Blaskó, Nagy A., Benedek, Rózsavölgyi, Pintér (Ta­kács), Kesjár, Lengyel, Nagy J., Kiss A. Edző: Nász Mihály. Tószeg: Bottyán - Erkán, Szilágyi, Tóth, Kohári, Ács, Kiss V. (Gajdos), Vágó, Farkas (Ozsvár), Lődi, Vincze (Szentmártoni). Edző: Tari János. 42. perc: Rózsavölgyi át­adását Nagy J. a hosszú sa­rokba helyezte, 1-0. 60. perc: Nagy J. átadá­sából Pintér növelte a haza­iak előnyét, 2-0. 84. perc: Rózsavölgyi egy jobb oldali átadást hig­gadtan emelt a kapus fölött a hálóba, 3-0. Helyzeteik alapján a ha­zaiak megérdemelten nyer­tek a kemény mérkőzésen. Jók: Rózsavölgyi (a me­zőny legjobbja), Berta, Blaskó, Nagy 1, ill. Boty- tyán, Kiss, Erkán. Nász Mihály: - Második félidei játékunkkal megér­demelten szereztük meg a három pontot. Tari János: - Nálunk az alapokkal van a baj, küz­delmes, helyenként durva mérkőzésen veszítettünk. Ifi: Martfű-Tószeg 6-0 Juhász Jászapáti, 400 n., v.: Paróczai. Jászapáti: Demeter - Kiss, Borics (Krigel), Németh, Mol­nár, Tóth, Előhegyi (Káposz­tás), Fodor, Szabari, Kövesdi, Palásti. Edző: Karkusz Pál. Cibakháza: Csécsei ­Barta, Tóvizi, Faragó, Zatkó, Keresztfalvi, Kalmár (Ma­gyar), Szikora, Kálmán, Be­regszászi, Lénárt. Edző: Faze­kas András. 24. perc: A Palásti buktatá­sáért megítélt tizenegyest Bo­rics biztosan értékesítette, 1-0. Kunszentmárton, 100 n ., v.: Agócs. Kunszentmárton: Berezvai - Varga, Sipos, Tóth Cs., Kiss, Madarasi, Kupeczki (Tóth /.), Valkai, Pallagi (Bállá), Deme­ter, Imrei K. (Csornán). Edző: Pálinkás László. Kisújszállás: Horváth ­Széli, Kállai, Lajtos, Molnár, Süveges, Csíki (Sótus), Dán, Tóth J., (Farkas), S. Nagy K., Kinc$ (Csizmadia). Edző: Ká­dár József. 19. perc: Unalmas játékot hozó első negyedóra után Ku­peczki perdítését a vendégek kapusa bravúrral hárította. 20. perc: Molnár szlalomo- zott át a teljes hazai védelmen, 16 méterről leadott lövése te­libe találta a bal kapufát. 25. perc: Vendégakció során egy élesen belőtt labdát Berez­vai kitenyereit, a védők között berobbanó Kincs 4 méterről a Rákóczifalva, 200 n., v.: Török. Rákóczifalva: Balogh - Kol­lár (Kiss A.), Bagi (Hanga), Csabai, Kácser, Romvári, Komáromi, Szakali, Majzik, Kiss A., Molnár. Edző: Bagi József. Mezőtúr: Fási (Dabasi) - Liszkai, Szabó, Panyik, Er- dősi, Németh (Sőrés), Juhász S., Juhász J., Zolnai, Forgács (Karsai), Tanács (Békési). Edző: Dávid Tibor. 35. perc: Kollár mintegy 16 méterről a bal sarokba bombá­zott, 1-0. 57. perc: Majzik keresztlab­dáját Molnár előbb ügyesen le­kezelte, majd higgadtan a ka­puba passzolt, 2-0. 80. perc: Ismét Molnár volt a főszereplő, a hazai csatár ez­úttal sem kegyelmezett a két­37. perc: Kiss parádés be­adását a menteni akaró Bartha az érkező Kövesdi elől saját kapujába lőtte, ön­gól, 2-0. 40. perc: Fodor mintaszerű indításával Kövesdi kilépett, és a kapust is kicselezve, nö­velte az előnyt, 3-0. 43. perc: Szikora büntetőjét Demeter gyors vetődéssel há­rította. A második félidőre a haza­iak játékából elfogyott a tűz, de a vendégekben nem volt tehetetlen kapus mellett a há­lóba bombázott, 0-1. 81. perc: ígéretes helyzetben Valkai szerezhetett volna gólt, de a tizenhatos sarkáról leadott lövése a léc fölött hagyta el a já­tékteret. Kifejezetten alacsony szín­vonalú mérkőzésen az első fél­időben szerzett vendéggól el­döntötte a mérkőzés sorsát. A második játékrészben egy-két erőtlen hazai próbálkozás és a mindkét oldalon elvégzett cse­rék jelentettek csupán ese­ményt. Jók: Kupeczki, Madarasi, Valkai, ill. Lajtos, Horváth, Ká- lai, Kincs, S. Nagy. Pálinkás László: - Nem ér­demeltünk vereséget, de a focit gólra játsszák. Kádár József: - Ma csak az eredménynek örülhetünk. Ifi: KUTE-Kisújszállás 3-2 Lázi »ségbeesetten vetődő mezőtúri portásnak, 3-0. 83. perc: Majzik, gyorsasá­gát kihasználva villámléptekkel kibújt a védők közül, s a ka­puba gurított, 4-0. A kulturáltan játszó Mezőtúr ellen Rákóczifalva minden csa­patrészben jobb volt, így meg­érdemelte a győzelmet. Hosszú idő után végre kihasználták helyzeteiket a Rákóczi csatárai. Jók: Balogh, Kácser, Kollár, Szakali, Molnár, ill. Szabó. Bagi József: - Ezt a győzel­met a súlyosan megsérült Szé- nási Misinek ajánljuk fel a gyógyulás reményében. Dávid Tibor: - Gratulálok a hazaiaknak, legalább ennyivel jobbak voltak. Ifi: Rákóczifalva-Mezőtúr 1-1 Bagi annyi plusz, hogy ezt kihasz­nálják. Jók: Demeter, Kiss, Mol­nár, ill. Keresztfalvi, Bereg­szászi. Karkusz Pál: - Úgy érzem, hogy az első félidei játékkal megérdemelten nyertünk. Fazekas András: - A mai mérkőzésen a csapatomban gyáva és gyámoltalan embe­rek is játszottak, akiknek ez az osztály nem való. Ifi: Jászapáti-Cibakháza 4-1 Illés Női kézilabda NB I/B Borsodi bágyadtság Miskolci Honvcd- kórház-Túrkevei VSE 31-15 (16-10) Miskolc, 100 n. Vezette: Czére, Garamvölgyi. TVSE; Hodroga - Ká­nya, Kelemen 3, Ratkai, Laskainé 3 Erdei 2, Hajdú 7 (5). Csere: Szabóné (ka­pus), Sass, Szegő, Nagy J., Kormos. Edző: Kovács Béla Kiállítás: 2, ill. 14 perc. Hétméteres: 8/7, ill. 7/5. Csapatkapitánya, Szécsi Mária nélkül - aki anyai örömök elé néz - kelt hosz- szú útra a túrkevei együttes, amely csupán az első ne­gyedórában tudott partiban lenni az ugyan újoncnak számító kórházasok csapa­tával, amelynek soraiban azonban számos egykori NB I-es, borsodi volános kézilabdás szerepelt. Tehát a rutin is a pályaválasztót segítette azon túlmenően, hogy fizikailag is a borso­diak voltak fölényben. Biz­tos vezetésük már a szünetre sokkolta a kevi lányokat, akik a fordulást követően szinte begörcsöltek az izga­lomtól. Labdák tömkelegét adták el, passzaik, lövéseik rendre célt tévesztettek, aminek az lett a természetes következménye, hogy a vé­gére nagy különbségű hazai győzelem született. El kell ismerni, a miskolciak job­bak, de a valós különbség nem akkora a két csapat kö­zött, mint az első látásra tű­nik. Szombaton 11.00-kpr a TFSE ellen javíthat a TVSE saját közönsége előtt. Jegyárusítás A Ferencváros labdarúgó- csapatának hátralévő ha­zai Bajnokok Ligája mér­kőzéseire a bérlettel ren­delkező szurkolók (mind­két találkozóra) október 15-16-án 10-től 17 óráig az Üllői úti elővételi pénz­táraknál vásárolhatják meg jegyeiket. A nem bér­letes szurkolók a spanyol Real Madrid elleni össze­csapásra október 20-án 10-től 17 óráig, a svájci Grasshoppers elleni mér­kőzésre pedig november 6- án 10-től 17 óráig szintén az Üllői úton vehetnek be­lépőket. Schulek Ágoston az EAA alelnöke A hét végén Párizsban tar- tották'meg az Európai Atlé­tikai Szövetség (EAA) taná­csának tisztújító kongresz- szusát. Az eseményen szép magyar sportdiplomáciai si­ker született, Schulek Ágos­tont, a Magyar Atlétikai Szövetség elnökét az EAA alelnökévé választották. Schulek Ágoston mellett a másik alelnök az orosz Valentyin Belasnyicsev lett. A német Heiner Henze, az EAA eddigi főtitkára még a tanácstagok közé sem került be, akárcsak a spanyol Jose Maria Odriozola. Áz EAA főtitkári tisztét január 1-jé- től a német Till Luft látja el. Fizetni kell Szombaton a budapesti kör­csarnokban és Győrött tett lá­togatást Jochen Reinhardt, a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) kézilabda­szakbizottságának német fő­titkára. A World Handball magazin szerkesztője az Ausztria és Magyarország közös rendezésében sorra ke­rülő női világbajnokság elő­készületeit ellenőrizte. Szóba került a vb-akkreditálások kérdése is. Az osztrák és a magyar szövetség szerette volna, hogy a két ország új­ságíróinak ne kelljen befi­zetniük azt a 200 svájci frank előleget, amelyből az AIPS- tagok 150, a többiek 100 frankot visszakapnak az ákk- reditálási kártyák átvétele­kor. A szövetség azonban nem kivételezik. Alattyán-Jászboldogháza 3-2 (0-1) Alattyán, 400 n., v.: Szabari. Alattyán: Kupeczki - Katona, Kiss T. II, Juhász, Kalmár, Csikós, Györgyei, Kiss T. I. (Tóth), Bujáki (Mosonyi L.), Moso- nyi Cs., Kiss Cs. Edző: Ladányi István. Jászboldogháza: Gál - Tóth M., Erdei, Mihályi A., Aczél, Mihályi T. (Győr), Varga, Orosz, Fekete, Pető, Petróczi (Rácz). Edző: Gömöri Béta. 5. perc: Csikós jobb oldali beadását Bujáki a rövid sarokra fejelte, Gál hatalmas robinzonáddal tolta szögletre a labdát. 24. perc: Fekete átcselezte az egész hazai védelmet, pontos beadását Orosz 3 méterről pofozta a kapu közepébe, 0-1. 46. perc: Kalmár a felfutó Kiss T. II. elé fejelt, aki 11 méter­ről lőtt, Gál remek vetődéssel hárított. 55. perc: A középről, 17 méterről elvégzett szabadrúgást Fekete mesterien csavarta a kapu bal felső sarkába, 0-2. 60. perc: Mosonyi Cs. ügyesen Kalmár elé fejelt, aki az ötösről a tehetetlen Gál mellett szépített, 1-2. 68. perc: Juhász 30 méteres, elemi erejű szabadrúgása Rácz fején megpattant, így az elmozduló kapus mellett bombaként vágódott a hálóba, 2-2. 80. perc: Jobb oldali beadás után Kalmár 10 méteres fejesét Gál a kapufa segítségével még hárította, de a kipattanó labdát a szemfüles Csikós higgadtan a hosszú sarokba helyezte, 3-2. A hazaiak két gól előnyt adtak a vendégeknek, akik egy da­rabig éltek is a lehetőséggel. A huszáros hajrában azonban a vendégek kénytelenek voltak meghajolni a határtalan elszánt­sággal küzdő alattyániak előtt. Jók: Juhász, Kalmár, Györgyei, ill. Erdei, Mihályi A., Orosz, Fekete. Ladányi István: - A csapatom majdnem későn ébredt, de hál’ istennek időben ahhoz, hogy visszahozza a mérkőzést. Gömöri Béla: - Az a csapat, amelyik jól játszik, sokáig 2-0- ra vezet és így vissza tud esni, vereségre van ítélve. Ifi: Alattyán-Jászboldogháza 0-2 Papp K. Kunhegyes-SZVSI CFC 3-2 (1-1) Varga Kőtelek-Tiszaörs 2-1 (2-0) Jászapáti-Cibakháza 3-0 (3-0) Jászalsószentgyörgy- Vegyiművek SK 3-1 (1-0) Jászalsószentgyörgy, 300 n„ v.: Zsiák. Jászalsószentgyörgy: Ladányi - Kátai Sz., Szita, Csirke, Mó­dos, Gál, Tákos, Kátai Zs. (Koczka), Bárány, Rostás, Tatár (Fi- lipcsei). Edző: Sólyom Vilmos. Vegyiművek: Ács - Szabó, Bontovics, Kun, Sós, Bálint (Zsigmond), Varga, Vadkerti, Szarnák, Felföldi, Csomós (Ri- móczi Cs.). Edző: Hajdú Gábor. 9. perc: Bontovics hibája után Tatár került helyzetbe, ügye­sen elemelte a kivetődő Ács felett a labdát, a berobbanó Kátai Zs. pedig egy lépésről a bal felső sarokba vágta, 1-0. 27. perc: Kátai Sz. 25 méteres lövése a felső lécről került a játéktéren kívülre. 36. perc: Tákos hatalmas bombáját Ács a kapufa segítségé­vel hárította. 55. perc: Csirke mintaszerű átadását Kátai Zs. gurította a ki­futó kapus mellett a hálóba, 2-0. 68. perc: A Felföldi buktatásáért megítélt jogos büntetőt Ács értékesítette, 2-1. 80. perc: A vendég védők felszabadítása rövidre sikerült, Tákos 25 méterről, kapásból, még a levegőben meglőve a lab­dát, ritkán látható hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba, Jó iramú, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A helyze­teit jobban kihasználó Jászalsószentgyörgy megérdemelten győzött a helyenként kulturáltan játszó szolnokiak ellen. A mérkőzés üde színfoltja volt a Tákos, a hazaiak kiválósága és Varga, a Vegyi üdvöskéje közötti hatalmas taktikai párharc. Jók: Ladányi, Módos, Tákos, Szita, ill. Ács, Kun, Varga, Vadkerti. Sólyom Vilmos: - Örülök, hogy egy igen jól felkészített csapatot sikerült legyőznünk egyre javuló játékkal. Hajdú Gábor ezúttal nem kívánta megosztani véleményét a szurkolókkal. Ifi: Jászalsószentgyörgy-Vegyiművek SK 3-0 Sólyom Rákóczifalva-Mezőtúr 4-0 (1-0)