Új Néplap, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-04 / 233. szám

1995. október 4., szerda Sport 5. oldal Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági és Kunsági csoport Polónyi a táblázat élére „rúgta” Zagyvarékast Jászladány­Pusztamonsotor 1-0 (0-0) Jászladány, 150 n., v.: Tombor. Jászladány: Murisa Varga (Lázár), Tálas, Tóth L, Nagy L, Dankó (Nagy J.), Suki, Dósa, Győr, Puzsomai, Csikós. Edző: Gémest Zoltán. Pusztamonostor: Bibók - Szabó, Varga, Dobos, Lajkó, Rezes, Szűcs, Balázs, Vancsik (Szajka), Tóvizi (Pethes), Je­nes (Németh). Edző: Kovács György. 87. perc: Tóth I. egyéni játék után Í0 méterről helyezett a kapu bal oldalába, 1-0. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a helyzetek alapján meg­érdemelt hazai siker született. Jók: Tálas, Tóth I., ill. Bi­bók, Dobos, Balázs. Gémesi Zoltán: - Nagyon gyengén játszottunk, de a mai napra békét kötöttünk Fortuná­val. Kovács György: - Kiegyen­lített mérkőzésen, úgy érzem, a döntetlen igazságosabb lett volna. Ifi: Jászladány-Pusztamo­nostor 11-1 Gémesi Jászárokszállás- Tiszajenő 5-2 (3-2) Jászárokszállás, 250 n„ v.: Gyenge Zoltán. Jászárokszállás: Tóth L. - Bordás K. (Szabó B.), Kárpáti A., Ivony T. - Dósa F., Dévay, Kaszab (Bobák), Szécsényi, Kiss B., Szabó, Kiss A. Edző: Treiber Rudolf. Tiszajenö: Czakó - Szilágyi, Bártfai, Pető L, Nagy B., Schirmer, Katona, Pápai (Járdi), Szarvák, Makai, Ko­csis. Edző: Szalai István. 6. perc: Kiss A. beadását Szabó Z. fejelte a hálóba, 1-0. 8. perc: Gyors hazai támadás végén Kiss B. egyedül törhetett a kapura, és nem hibázott, 2-0. 25. perc: A nagy kedvvel játszó Kiss B. szerzett látvá­nyos gólt, 3-0. 31. perc: Az egymásra váró védők között Katona R. köny- nyedén szépített, 3-1. 43. perc: Makai az egyedül álló Szarvák elé emelt, aki a kapu jobb oldalába továbbított, 3-2. 58. perc: Kiss A.-t az ötösön belül szabálytalanul akasztot­ták, a büntetőt Dósa értékesí­tette, 4-2. 71. perc: Kiss A. beadását Kiss B. biztosan vágta a hálóba, 5-2. A második félidőben nyo­masztó fölényben játszottak a hazaiak. Jók: Kiss B.', Dósa F., Szé­csényi, illetve Katona, Bárt­fai. Treiber Rudolf: - A máso­dik félidőben mutatott játék alapján biztosan nyertünk. Szalai István: - Remélem, hogy mához egy hétre nem le­szünk itt... Az ifjúsági mérkőzés elma­radt, Tiszajenö csapata nem ér­kezett meg. Farkas Besenyszög­Jászberény II. 3-1 (0-0) Besenyszög, 150 n., v.: Deák. Besenyszög: Csajbók ­Tóth, Hajdú, Nagy, Boros L., Gilszki Cs., Lukács, Berényi J., Boros Gy., Vígh (Kiss), Fi­csór. Edző: Kocsis Andor. Jászberény II.: Udvarias - Marinka, Eszes, Postás (Rácz), Zsigó, Ludasi, Petrányi, Bódis, László, Palotai, Ürmös. Edző: Pintér István. 52. perc: Berényi J. szabad­rúgása talált utat a hálóba, 1-0. 55. perc: Hajdú meg sem állt a kapuig, 2-0. 80. perc: Bódis jobb oldali beadásából Marinka perdített a sarokba, 2-1. 85. perc: Boros Gy. szabad­rúgásából Ficsór bólintott a jobb felső sarokba, 3-1. Sportszerű mérkőzésen a ha­zai csapat végig irányította a já­tékot, de gólhelyzetek sokasá­gát szórakozta el, ami majdnem megbosszulta magát. Jók: Lukács, Ficsór, Boros L., ill. Ludasi, László, Marinka. Kocsis Andor: - Kulturáltan játszó ellenfél ellen megérde­melten nyertünk. Pintér István: - Második félidei játékával a hazai együt­tes megérdemelte a győzelmet a tartalékos Jászberény II. el­len. Ifi: Besenyszög-Jászberény II. 1-1 Emődiné Jászfényszaru- Jászágó 2-2 (2-0) Jászfényszaru, 250 n., v.: Gyurkovics. Jászfényszaru: Csécsei - Vaszicsku, Pál, Nagy, Palócz J., (Kolompár), Drabos (Ko­vács), Bajnóczi, Balogh, Tö­rök, Horváth, Palócz S. Edző: Horváth Tibor. Jászágó: Dobos Zs. - Mik­lós, Csikós, Móczár, Kácsor, Dobos F., Vass (Guba), Bész­tén, Darie, Peredi B., Peredi A. Edző: Bobák József. 5. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Palócz S. bólintott a kapu közepébe, 1-0. 42. perc: Kovács átadását Horváth biztosan helyezte a hálóba, 2-0. 65. perc: Dobos F. beadását Darie vágta a léc alá, 2-1. 88. perc: Peredi A. továbbí­tása után ismét Darie használta ki a ziccert, 2-2. A hazaiak nem tudták ki­használni második félidei hely­zeteiket, így az eredmény reá­lisnak mondható. Jók: senki, ill. Csikós, Darie, Dobos F. Horváth Tibor: - Biztos győzelmet engedtünk ki a ke­zünkből. Bobák József: - Két ellenté­tes félidő után igazságos ered­mény született. Ifi: Jászfényszaru-Jászágó 2-0 Szabó L. Jászkisér- Jásztelek 3-1 (1-0) Jászkisér, 150 n., v.: Nyári. Jászkisér: Agócs - Farkas, Nagy, Otta, Tajti, Pálfi, Jász Suba (Utasi), Szentpéteri, Kö- vesdi, Kiss (Papp), Bíró. Edző: Gócza Zoltán. Jásztelek: Túróczi (Fekete) - Kisbakonyi (Tóth), Nagy, Szűcs, Ambrus, Molnár, Fo­dor (Zrupkó), Sisa, Bartus (Varga), Halgat, Gerhát. Edző: Buda Sándor. 29. perc: Kövesdi egy csel után 7 méterről a rövid sarokba lőtt, 1-0. 51. perc: Szentpéteri közeli lövése nyomán a kapusról ki­pattanó labdát Papp gurította a hálóba, 2-0. 65. perc: Papp szabadrúgását Túróczi csak kiütni tudta, és az érkező Otta a kapu közepébe passzolt, 3-0. 90. perc: Molnár az elalvó védők között fejelt a hosszú sa­rokba, 3-1. Idei leggyengébb játékával is biztosan nyert a hazai csapat. Jók: Agócs, Otta, Papp, ill. Zrupkó. Gócza Zoltán: - Csak a má­sodik félidő elején nyújtottunk elfogadható teljesítményt. Buda Sándor: - Gyenge vé­delmünk mellett a hazaiak megérdemelten nyertek. Ifi: Jászkisér-Jásztelek 10-0 Gócza Jászszentandrás- Szajol 0-0 Jászszentandrás, 150 n., v.: Fe- renczi. Jászszentandrás: Mályi - Donkó, Szarka, Csató, Koczka, Kardos L., Busa, Perlaki, Hopka, Kiss E., (Nagy Cs.), Toldi. Edző: Kertész Albin. Szajol: Balogh - Nagy, Ábel, Tóth L, Szöllösi, Urbán, Tóth Zs., Asztalos, Gulyás (Tóth II.), Szatmári, Rideg (Kiss J.). Edző: Szabó Zoltán. A szinte eseménytelen mér­kőzésen akaratból nyújtott di­cséretes teljesítményt a nagy nevek nélkül felálló hazai együttes, melynek pontszerzés lett a vége. Jók: az egész csapat, ill. Ábel, Tóth I., Szatmári. Kertész Albin: - Az abszo­lút tartalékos hazai csapatnak a jó képességű Szajol elleni dön­tetlen nagy fegyvertény. Szabó Zoltán: - Hetek óta az úgynevezett húzó emberek miatt nullák vagyunk, hisz ők még annál is gyengébbek. Ifi: Jászszentandrás-Szajol 0-4 Boxi Jászjákóhalma- Szászberek 0-2 (0-1) Jászjákóhalma, 100 n., v.: Mar- kóth. Jászjákóhalma: Horváth - Urbán G., Farkas, Koncsik, Urbán F., Kovács (Vaskó), Móczó J., Forgács, Szabó J., Káplár (Zsidei), Hájas. Edző: Bérezési József. Szászberek: Szerencsés - Lázár (Gyárfás), Vasas Zs., Meggyes, Göblyös, Rentier, Ujfalusi, Pomázi, Nagy, Varga, Vasas L. Edző: Laki Imre. 10. perc: Káplár 5 méterről az üres kapu fölé bombázott. 14. perc: Ujfalusi lövésre szánta el magát, és neki lett igaza, 0-1. 37. perc: Hájas megelőzte Szerencsést, de lövése elkerülte az üres kaput. 85. perc: A vendégek labdát szereztek a fél pályánál, Na­gyot kiugratták, aki nem hibá­zott, 0-2. Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat még a gólvonalról sem tudott a hálóba találni. Jók: Koncsik, Móczó J., ill. Ujfalusi, Pomázi, Nagy. Bérezési József: - Hadsereg nélkül nem lehet csatát nyerni. Laki Imre: - Több lehetősé­günk volt, az eredményt reális­nak tartom. Ifi: Jászjákóhalma-Szászbe- rek 1-1 Szöllösi Jászdózsa­Zagyvarékas 0-3 (0-0) Jászdózsa, 350 n., v.: Lázár. Jászdózsa: Surányi - Si­mon, Kovács, Kiss J., Bolya, Sánta, Kocza, Varga (Bognár), Kiss B., Csömör (Kabács), Tö- zsér. Edző: Sánta György. Zagyvarékas: Alapi - Ecseki (Jánosi Z.), Varga, Agócs (Skultéti), Alföldi, Zsigárdi, Mihályi, Jánosi L, Polónyi (Révész), Jánosi L., Hajdú. Szakosztályvezető: Kovács Sándor. 54. perc: Polónyi kilépett a védők közül, s a kapu bal olda­lába helyezett, 0-1. 70. perc: Polónyi labdája ismét a hálóban landolt, 0-2. 87. perc: Polónyi 16 méter­ről a hosszú sarokba lőtt, 0-3. Az első félidőben nyomasztó mezőnyfölényben játszó hazai csapat sorozatban hagyta ki gólhelyzeteit, s ez a második­ban megbosszulta magát. Jók: senki, ill. Polónyi vezér­letével az egész csapat. Sánta György: - Jó iramú mérkőzésen kihagytuk helyze­teinket, a vendégek Polónyi ré­vén eldöntötték a mérkőzést. Kovács Sándor: - Nehéz mérkőzésen értékes győzelmet arattunk. Ifi: Jászdózsa-Zagyvarékas 0-2 Kovács Kenderes játék nélkül is megőrizte pozícióját Tiszapüspöki- Tiszaszentimre 1-2 (1-1) Tiszapüspöki, 200 n. v.: Mihá­lyi. Tiszapüspöki: Buru - Pó­lyák, Zelei (Puporka A.), Barta, Suki, Kállai, Szedlák, Bojtok, Lukács T., Lukács K., Lengyel. Edző: Lengyel Ágos­ton. Tiszaszentimre: Kovács - Hídvégi, Szokolai, Juhász, Si­mon, Bállá, Tóvizi (Kontra), Poczok (Beleznai), Postás (Lendvai), Ladányi, Szobosz- lai. Edző: Lakatos Pál. 10. perc: Védelmi hiba után Szoboszlai 16 méterről a bal sa­rokba talált, 0-1. 31. perc: Lengyel R. 35 mé­terről óriási gólt lőtt, 1-1. 40. perc: Lengyel R. lövését az egyik védő vetődve kézzel hárította, ám a bírói síp néma maradt, sőt az ezt követő haza­adást is elnézte a játékvezető. 80. perc: Szoboszlai lövését Buru védte, ám a kipattanó lab­dát Barta a saját kapujába to­vábbította, öngól, 1-2. Jók: az egész csapat, ill. Si­monnal az élen az egész csapat. Lengyel Ágoston: - ügy látszik, Fortuna nem kedveli a „brazilokat”, hiszen ilyen mér­kőzésen, ahol az ellenfél 70 percig nem tud átjönni a félpá­lyán, veszíteni tud... Lakatos Pál: - Lelkes, jó já­tékkal - igaz, kis szerencsével - úgy érzem, rászolgáltunk a győzelemre. Ifi: Tiszapüspöki - Tisza­szentimre 1-3 Lengyel *** Kár, hogy a szentimrei szur­kolók csapatuk buzdítása mellett a hazai játékosok „cikizésére” is hangsúlyt fektettek. A különféle bekiabálások, huhogások miatt a jobb érzésű drukkerek már a Fradi-Ajax meccsen is szégyen­keztek, de úgy tűnik, a rossz példa már a megyei másodosz­tályban is ragadós! Kunmadaras- Homok 1-1 (1-0) Kunmadaras, 150 n. v.: Veres. Kunmadaras: Sipos - Ba­logh, Dániel (Varga S.,), Tü­dős, Lévai L., Hosszú, Kovács Z., Salángi, Rózsa, Botos, Ko­vács Sz.. Edző: Juhász Imre. Homok: Benedek - Kósa, Makó, Kovács, Herkó, Bene, Jakab, Németh, Tőgyi, Ba­logh, Papp. Edző: Makó Mi­hály. 25. perc: Rózsa 20 méteres éles lövése a kapusról Kovács Sz. elé pattant, a csatár közelről nem hibázott, 1-0. 63. perc: Salángi reklamálá­sért piros lapot kapott. 72. perc: Balogh átesett a ki­vetődő kapuson, a megítélt bün­tetőt Makó Sípost is érintve a háló közepébe lőtte, 1-1. Alacsony színvonalú, küz­delmes mérkőzésen az erősen tartalékos, de lelkesen harcoló homoki csapaton a gólhelyze­tek elhibázása miatt türelmüket vesztett hazaiak nem tudtak fe­lülkerekedni. Jók: Tüdős, Balogh, Dániel, Lévai, ill. az egész csapat. Juhász Imre: - A helyzete­ink alapján - fegyelmezetebb játékkal - akár gólokkal nyer­hettünk volna. Makó Mihály: - Köszönöm maradék csapatomnak a hősies helytállást, a döntetlenünket Herkó István újszülött kisfiá­nak ajánljuk. Ifi: Kunmadaras-Homok 3-0 Zimán Rákócziújfalu- Fegyvernek 2-2 (1-0) Rákócziújfalu, 250 n., v.: Deme. Rákócziújfalu: Bálint - Ke­lemen, Szőke, Durda, Hellen- pach L, Hellenpach F., Ba­logh (Banka), Zakar, (Frankó), Hováth, Hábensusz, Tóth. Edző: Kardos Mihály. Fegyvernek: Bata - Fridiik, Balogh S., Farkas, Szabó, Bukta, Balogh T., Meggyes, Náhóczki, Kapás, Rabóczki. Edző: Nagy Attila. 29. perc: Kapu előtti kava­rodás után Hellenpach I. kö­zelről a hálóba lőtt, 1-0. 73. perc: Meggyes 25 méte­res szabadrúgásból a bal sa­rokba bombázott, 1-1. 78. perc: Farkas büntetőből a vendégeket juttatta előnyhöz 1-2. 88. perc: Frankó bal oldali beadását Tóth az ötösről kapura pörgette, a labda egy védőt érintve a hálóban kötött ki, 2-2. Sportszerű, közepes színvo­nalú mérkőzésen a nagy szél döntően befolyásolta, hogy két ilyen ellentétes félidő alakult ki. Az eredmény reálisnak mondható. Jók: Durda, Hellenpach I., ill. küzdeni tudásáért az egész csapat. Kardos Mihály: - Ellentétes félidők után igazságos ered­mény született. Nagy Attila: - Hatvan percig mi irányítottuk a játékot, így nem tartom jogosnak a döntet­lent. Ifi: Rákócziújfalu-Fegyver- nek 0-3 Beke Tisza gyenda- Kengyel 1-1 (0-0) Tiszagyenda, 150 n„ v.: Kele­men. Tiszagyenda: Csőké - Toni- gold, Héder Zs, Papp S., Jenei Z., Varga S., Fudér J. (Tóth G.), Boros, Péter, Kérész, Si­pos. Edző: Tóth Gábor Kengyel: Kozák - Szabó, Peres, Nagy, Sipos R., Szar­vák, Gulyás, Kovács, Mitykó, Rimóczi Z., Borda. Edző: Ri- móczi Z. 50. perc: Az üresen hagyott Kovács a hálóba helyezett, 0-1. 52. perc: A kezezésért meg­ítélt tizenegyest Boros T. érté­kesítette, 1-1. Gyenge színvonalú, alacsony szintű mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Jók: Csőke, Papp, Varga, Boros, Jenei, ill. Peres, Borda. Tóth Gábor: - Támadásain­kat sajnos nem tudtuk gólra vál­tani. Rimóczi Zoltán: - Gyenge mérkőzés, igazságos döntetlen. Ifi: Tiszagyenda-Kengyel 1-1 Fábián Tiszaföldvár- Túrkeve 4-1 (2-1) Tiszaföldvár, 150 n., v.: Fekete. Tiszaföldvár: Líbor - En- gárt, Mári, Tihi, Grácsin, Já­rói, Gál, Kulik, Kollár I. (Si- monyi), Kollár II., Bíró (Bo­kor). Edző: Seres Ferenc. Túrkeve: Katona - Takács, Varjú P., Kalmár (Nagy), Fe­kete R., Fekete T., Varjú Z., Jandó, Pálfi, Kalmár Z., Sós. Edző: Varjú Vince. 15. perc: Járai erőszakosan labdát szerzett, s beadását Kol­lár I. a kapuba fejelte, 1-0. 25. perc: Az elalvó védők között Takács a hosszú sa­rokba lőtt, 1-1. 31. perc: Gál mesterien csa­vart a bal felső sarokba, 2-1. 72. perc: Mári remek sza­badrúgásból növelte a hazaiak előnyét, 3-1. 81. perc: Simonyi beadását Kulik emelte a hálóba, 4-1. Magabiztosan tartotta otthon a hazai csapat a három pontot. Jók: Grácsin, Tihi, Gál, ill. Fekete T„ Varjú P., Sós. Seres Ferenc: - Gyenge mérkőzésen megérdemelt győ­zelmet arattunk. Varjú Vince: - Mezőnyben egyenrangú ellenfelek voltunk, de iskolás gólokat kaptunk. Ifi: Tiszaföldvár-Túrkeve 0-1 Szűcs Kun FC-Cserkeszőlő 1-3 (1-1) Kunhegyes, v.: Molnár. Kunhegyes: Berkes - Vona, Boros T., Barna, Csillag, Bo­ros Cs. (Kalafut), Herbály, Kun, Újfalvi, Czapkó, Balogh. Edző: Szabó András. Cserkeszölö: Kardos (Tálas) - Egedi (Gala), Benke, Há­bensusz F., Hábensusz G., Varga, Gulyás (Kiss), Korpo- nai, Molnár, Hábensusz L, Nyitrai (Varga). Edző: Mann­heim Mihály. 20. perc: Újfalvi jól adott középre, Czapkó pedig ügye­sen helyezett a sarokba, 1-0. 35. perc: Hábensusz I. lövé­sét a védők és a kapus is el­nézte, 1-1. 47. perc: Sorozatos védelmi hibák után Hábensusz I. meg­előzte a védőket, 1-2. 70. perc: Nagy bedobást kö­vetően Korponai a sarokba bó­lintott, 1-3. Jók: senki, ill. Hábensusz I., Hábensusz G., Korponai. Szabó András: - A védelem tálcán kínálta a lehetőségeket a gólszerzésre. Mannheim Mihály: - A má­sodik félidei mezőnymunkával sikerült fordítanunk. Ifi: Kunhegyes-Cserkeszőlő 8-0 Nagy K. Nagyrév- Abádszalók 0-0 Nagyrév, 200-n., v.: Tűhegyi Egyenlő erők küzdelmében született a pontosztozkodás. Ifi: Nagyrév-Abádszalók 1-5 Jászsági csoport 1. Z.rckas 8 5 3­10- 2 18 2. J.fénysz. 8 5 2 1 22- 7 17 3. Besenysz. 8 5 1 2 24- 7 16 4.Jászágó 8 4 1 3 15-13 13 5. Szászberek 8 3 4 1 12-10 13 6. Jászkisér 8 4 1 3 16-15 13 7. Jászdózsa 8 4 1 3 8- 9 13 8. Szajol 8 3 3 2 4- 3 12 9. J.ároksz. 8 3 2 3 22-16 11 10. Jászlad. 8 3 2 3 9-19 11 ll.JSEU. 8 3 1 4 21-16 10 12. Jásztelek 8 3 1 4 16-12 10 13. P.monostor 8 2 3 3 11-10 9 14. J.jákóhal. 8 2 1 5 9-17 7 15. J.szentan. 8 1 1 6 8-25 4 16. Tiszajenö 8 -' 1 Ifjúságiak 7 2-28 1 1. Szajol 8 , 6 2­31- 4 20 2. Szászberek 8 6 2­20- 3 20 3. Besenysz. 8 5 2 1 25-13 17 4. J.ároksz. 8 5 1 2 26-12 16 5. J.fénysz. 8 4 3 1 19- 6 15 6. Jászlad. 8 4 2 2 31-18 14 7. Jászkisér 7 4 1 2 19- 9 13 8. P.monostor 8 4 1 3 23-20 13 9. Jászágó 7 4­3 16-10 12 10. Z.rékas 8 4­4 12-16 12 ll.JSE n. 8 3 2 3 14- 9 11 12. J.jákóhal. 8 2 1 5 8-22 7 13. J.szentan. 8 1 1 6 17-24 4 14. Tiszajenö 8 1­7 6-35 3 15. Jásztelek 8 1­7 3-45 3 16.Jászdózsa 8­­8 7-31 0 Kunsági csoport 1. Kenderes 7. 6 1­18- 4 19 2. Abádszalók 8 5 2 1 22- 8 17 3. Fegyvernek 7 4 3­13- 6 15 4. Cserkesz. 8 4 2 2 14-10 14 5. R.újfalu 8 3 4 1 15-12 13 6. T.földv. 8 4 4 20-15 12 7. Homok 8 3 3 2 19-16 12 8. T.sz.imre 7 3 2 2 9- 9 11 9. T.püspöki 8 3 1 4 10-16 10 10. Kunmadaras 7 2 2 3 11-15 8 ll.KunFC 7 2’ 1 4 12-12 7 12. Kengyel 7 1 2 4 6-16 5 13. Túrkeve 7­4 3 9-16 4 14. Nagyrév 7 1 1 5 6-17 4 15. Tiszagyen. 8­2 6 5-17 2 Ifjúságiak 1. T.sz.imre 7 6 1 — 27- 9 19 2. Kenderes 7 6­1 26- 2 18 3. Kun FC 6 6­­20- 3 18 4. Fegyvernek 7 5 f 1 18-11 16 5. Kunmadaras 7 5­2 27-11 15 6. Túrkeve 7 4 1 2 20- 9 13 7. T.földv. 8 4­4 23-14 12 8. Homok 8 4­4 19-19 12 9. Abádszalók 8 3 2 3 15-16 11 10. T.püspöki 8 3 1 4 14-24 10 11. Tiszagyen. 8 1 3 4 9-17 6 12. Nagyrév 6 2­4 11-27 6 13. Cserkesz. 8 1­7 10-40 3 14. Kengyel 7­1 6 9-21 1 15. R.újfalu 8­­8 4-29 0