Új Néplap, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-18 / 245. szám

1995. október 18., szerda Sport 11. oldal Labdarúgás, megyei II. osztály: Jászsági és Kunsági csoport Két kiállítás ellenére döntetlenül végződött a rangadó Jászladány- Jászjákóhalma 1-0 (0-0) Jászladány, 50 n., v.: Kálé. Jászladány: Morzsa ­Varga, Tóth Gy., Dósa, Győr, Nagy L, Tálas (Bíró A.), Tóth L, Lázár, Suki, Puzsomai. Edző: Gémesi Zoltán. Jászjákóhalma: Horváth Z. - Vaskó, Koncsik, Farkas, Ur- bán F., Urbán G., Móczó, Káp­lár, Forgács, Hájas (Zsidei), Szabó. Edző: Vértesi József. 64. perc: Puzsomai labdájá­val Suki lépett ki középen, és a kifutó Horváth felett elegánsan a kapu közepébe emelt, 1 -0. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a hazai kapus parádézá­sán és egy szép gólon kívül semmi sem emlékeztetett a lab­darúgásra. Jók: Morzsa, Tóth Gy., Tá­las, ill. Koncsik, Farkas. Gémesi Zoltán: - „Váloga­tott formában” játszottunk, csak nekünk szerencsénk volt. Vértesi József: - Szégyell­jük magunkat! Egyes játékosok hozzáállása kritikán aluli volt. Ifi: Jászladány-Jászjákó­halma 7-0 Gémesi Besenyszög- Zagyvarékas 0-0 Besenyszög, 500 n., v.: Tűhe­gy'­Besenyszög: Csajbók Gilszki T., Hajdú P. (Hajdú G.), Nagy (Hanga), Boros L., Tóth, Lukács, Kiss, Boros Gy., Vígh (B erényi Z.), B erényi J. Edző: Kocsis Andor. Zagyvarékas: Alapi ­Ecseki, Varga, Agócs, Révész, Alföldi (Zsigárdi), Mihályi (Jánosi Z.), Jánosi I. (Sze- csödi), Polónyi, Antal, Hajdú M. Szakosztályvezető: Kovács Sándor Kiállítva: Kiss, Boros L. Minden feltétel adott volt a két csapat rangadójára, ami vé­gül is jó mérkőzést hozott. A hazai csapat kilenc játékossal is korszerű futballt mutatott be, és- csak szerencsétlenségének kö­szönheti, hogy elmaradt győ­zelme. Jók: az egész csapat, ill. Alapi, Varga, Alföldi, Jánosi Z. Kocsis Andor: - A kiállított játékosoknak el kellene gon­dolkodni, szabad-e ilyen hely­zetbe hozni csapatukat. Kovács Sándor: - Gyámol­talan csatárjátékoknak köszön­hetően nem tudtuk létszámfö­lényünket gólokra váltani. Ifi: Besenyszög-Zagyvaré­kas 2-5 Emődiné Jászfényszaru- Jásztelek 1-0 (0-0) Jászfényszaru, 300 n., v.; Mol­nár L. Jászfényszaru: Horváth - Vaszicsku, Pál, Nagy, Palócz ./., Balogh (Zombori), Borbély, Kovács (Drabos), Jarábik (Pa­lócz S.), Török, Bajnóczi. Edző: Horváth Tibor. Jásztelek: Túróczi - Kisba- konyi (Fekete), Ambrus, Tóth, Szűcs, Molnár, Bartus (Hal- gat), Sisa, Zrupkó, Gerhárt, Nagy. Edző: Buda Sándor. 82. perc: Baloghot szabály­talanul szerelték a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Pál értékesítette, 1-0. 89. perc: Túróczi kapus szándékosan a játékvezetőhöz vágta a labdát, melyért jogosan kapott piros lapot. Küzdelmes mérkőzésen a több helyzetet kidolgozó hazai gárda megérdemelt győzelmet aratott. Jók: Baloghgal az élen az egész csapat, ill. az egész csa­pat. Horváth Tibor: - Tartalékos csapatom nagy akarással tar­totta itthon a három pontot. Buda Sándor: - Lelkesen játszottunk, az egész gárda di­cséretet érdemel. Ifi: Jászfényszaru-Jásztelek 6-0 Szabó L. Jászdózsa-Szajol 0-3 (0-0) Szajol. 200 n., v.: Csató. Jászdózsa: Surányi - Ko­vács, Simon, Kiss J., Bolya, Sánta (Bognár), Kocza, Varga, Kiss B. Csömör (Kabács), Tő­zsén Edző: Sánta György. Szajol: Balogh - Tóth Zs., Ábel, Szöllösi, Nagy, Tóth II., Kiss, Kollár (Urbán), Rideg, Gulyás, Szatmári. Edző: Szabó Zoltán. 52. perc: Jobb oldali vendég­támadás végén Rideg helyezett a kifutó kapus mellett a hálóba, 0-1. 56. perc: A hazai tizenhato­son belül ide-oda pattogott a labda, melyet aztán Kollár vá­gott a hálóba, 0-2. 89. perc: Gulyás jó 20 mé­terről kilőtte a jobb felső sarkot, 0-3. A változatos, jó iramú mér­kőzésen a hazai csapat sorozat­ban nem tudta helyzeteit érté­kesíteni, és ez ismét megpecsé­telte sorsát. Jók: senki, ill. az egész csa­pat. Sánta György: - Sajnos, he­tek óta nem találjuk góllövő ci­pőnket. Szabó Zoltán: - A régen várt hozzáállás meghozta a nagyszerű eredményt. Ifi: Jászdózsa-Szajol 2-4 Kovács L. Jászárokszállás- Jászágó 3-0 (2-0) Jászárokszállás, 400 n., v.: Lá­zár Jászárokszállás: Tóth ­Bordás, Kárpáti, Dósa, Ivony, Szécsényi, Bobák (Hering), Kaszab, Kiss, Szabó, Dévay. Edző: Treiber Rudolf. Jászágó: Dobos Zs. - Móc­zár, Miklós, Bordás, Csikós, Beszteri, Gubu (Vas), Dobos F., Peredi A., Darie, Peredi B. Edző: Bobák József. Egyperces gyászszünettel kezdődött a találkozó a közel­múltban elhunyt egykori árok- szállási labdarúgó, Faragó Ti­bor emlékére. 32. perc: Kiss húzott el a bal oldalon, majd a kapu jobb olda­lába bombázott, 1-0. 40. perc: Dévay nagy lendü­lettel tört előre, mesterien csa­vart lövésével szemben Dobos Zs. tehetetlen volt, 2-0. 80. perc: Kiss a védőktől szorongatva állította, be a vég­eredményt, 3-0. Jók: Tóth, Dósa, Kárpáti, Kiss, Kaszab, ill. Móczár, Csi­kós, Beszteri. Treiber Rudolf: - Megér­demelt győzelem, gyenge já­tékvezetés mellett. Bobák József: - A veresé­gért csak magunkat okolhatjuk, helyzetek sorát hagytuk ki­használatlanul. Ifi: Jászárokszállás-Jászágó 2-0 Farkas Jászszentandrás- Szászberek 1-1 (0-1) Jászszentandrás, 200 n., v.: Ma­jor. Jászszentandrás: Mályi - Donkó, Szarka, Szabó, Koczka (Nagy), Csató, Kardos (Antal), Perlaki (Kiss G.), Hopka, Né­meth, Busa (Faragó). Edző: Kertész Albin. Szászberek: Szerencsés - Juhász, Vasas Zs., (Gyárfás), Medgyes (Lázár), Göblyös, Rentier, Ujfalusi (Burda), Pomázi, Nagy, Gora, Vasas L. Edző: Laki Imre. 35. perc: Büntetőből Gara juttatta vezetéshez Szászberket, 0-1. 85. perc: Ugyancsak jogos tizenegyesből Szarka dolgozta le a hátrányt, 1 -1. Az egy félidőnyi előnyt adó hazaiak cseréik által feljavulva kapujukhoz szegezték Szász­berket. Ennek ellenére a ven­dégkapus jószerével csak napo­zott. Jók: Kiss G., Szarka, Donkó, ill. senki. Kertész Albin: - Győzelmet érdemeltünk volna, de a helyze­teket be kell rúgni. Laki Imre: - Kiszenvedtük az egy pontot. Ifi: Jászszentandrás-Szász- berek 2-5 Banka Jászberény II.- Tiszajenő 2-1 (1-1) Jászberény, 100 n„ v.: Fodor. Jászberény: Udvarias - Ma­rinka, Szabó, Ludasi, Bacher, Móczó, Dudás, László (Csik- lya), Palotai (Ürmös), Besenyi, Bódis. Edző: Pintér István. Tiszajenö: Czakó (Jándi) - Szilágyi, Péter, Fehér, Schir- ner, Nagy, Baktai J., Katona, Csala, Baktai Gy., (Polgár), Baktai D. Edző: Szalai István. 15. perc: László lábát egy testesei után elhúzták a vendég védők a tizenhatoson belül, a büntetőt Szabó helyezte a bal sarokba, 1-0. 39. perc: Az óriási lesről el­engedett Baktai D. a tehetetlen Udvarias mellett a bal sarokba lőtt, 1-1. 52. perc: László szép cselso­rozat után tisztára játszotta ma­gát, majd a kapus lába közptt a hálóba helyezett, 2-1. Az első félidőben több zic­cert kihagyó jászberényiek a végén örülhetnek a három pontnak. Jók: Dudás, Ludasi, ill. Czakó, Baktai D., Katona. Pintér István: - A lelkes vendégcsapat ellen nehezen harcoltuk ki a győzelmet. Szalai István: - Küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb győzött. Ifi: elmaradt, a vendégcsapat nem érkezett meg. Szalóki Jászkisér­Pusztamonostor 2-0 (1-0) Jászkisér, 150 n., v.: Csányi. Jászkisér: Agócs - Farkas, Nagy, Otta, Tajti (Utasi), Pálfi, Szentpéteri (Kiss), Jász Suba, Kövesdi, Papp, Bíró. Edző: Gócza Zoltán. Pusztamonostor: Bibók - Szabó, Lakatos, Varga, Dobos, Szűcs, Balázs, Rezes, Vancsik, Szajka, Németh. Edző: Kovács György. 32. perc: Papp sarkalását Szentpéteri egyből a hosszú sa­rokba lőtte, 1-0. 82. perc: Papp közelről a há­lóba gurított, 2-0. A hazaiak hiába futottak so­kat, kapkodásuk és pontatlan­ságuk miatt játékuk csapkodó volt, ám így is további gólokat szerezhettek volna a mezőny­ben jól játszó, de helyzetet ki­alakítani nem tudó vendégek el­len. Jók: a közvetlen védelem, ill. Bibók, Balázs. Gócza Zoltán: - Amit a má­sodik félidőben a labdarúgás el­len elkövettünk, az már bűncse­lekmény. Kovács György: - Tovább tart vesszőfutásunk. Ifi: Jászkisér-Pusztamonso- tor 4-0 Gócza *** Felnőttek 1. Z.rékas 10 6 4­13- 4 22 2. J.fénysz. 10 6 2 2 25-10 20 3. Jászkisér 10 6 1 3 21-15 19 4. Besenysz. 10 5 3 2 24- 7 18 5. J.ároksz. 10 5 2 3 31-18 17 6. Szászberek 10 4 5 1 14-11 17 7. Szajol 10 4 3 3 7- 6 15 8.Jászágó 10 4 2 4 15-16 14 9. Jászlad. 10 4 2 4 10-20 14 10. Jásztelek 10 4 1 5 21-14 13 11. JSEII. 10 4 1 5 25-23 13 12.Jászdózsa 10 4 1 5 9-17 13 13. J.jákóhal. 10 3 1 6 11-19 10 14. P.monostor 10 2 3 5 12-14 9 15. J.szentan. 10 2 2 6 11-27 8 16. Tiszajenö 10­1 9 4-32 1 Ifjúságiak 1. Z.rékas 10 6 4­13- 4 22 2. J.fénysz. 10 6 2 2 25-10 20 3. Jászkisér 10 6 1 3 21-15 19 4. Besenysz. 10 5 3 2 24- 7 18 5. J.ároksz. 10 5 2 3 31-18 17 6. Szászberek 10 4 5 1 14-11 17 7. Szajol 10 4 3 3 7- 6 15 8.Jászágó 10 4 2 4 15-16 14 9. Jászlad. 10 4 2 4 10-20 14 10. Jásztelek 10 4 1 5 21-14 13 11, JSE II. 10 4 1 5 25-23 13 12. Jászdózsa 10 4 1 5 9-17 13 13. J.jákóhal. 10 3 1 6 11-19 10 14. P.monostor 10 2 3 5 12-14 9 15. J.szentan. 10i 2 2 6 11-27 8 16. Tiszajenö 10­1 9 4-32 1 Ki fogja megállítani a kenderesi „hengert”? Tiszagyenda változatlanul őrzi őszi nyeretlenségét Kenderes- Homok 5-1 (1-0) Kenderes, 200 n., v.: Molnár. ' Kenderes: Galó (Horváth) - Andrási (Fábián L.), Pádár G., Magyar, Pádár M., Fábián J., Varga, Molnár, Sass (Lódi), Hídvégi, Szerencsi (Baktai). Edző: Magyar József. Homok: Benedek— Vrábán, Makó, Kovács (Kása), Herkó, Farkas, Németh, Bene, Tőgyi, Balogh, Papp. Edző: Makó Mihály. 32. perc: Hídvégi kapott re­mek átadást a térfél közepén, ügyesen átvette, majd 20 méter­ről nagy erővel a léc alá bom­bázott, 1 -0. 54. perc: Balogh a késle­kedő, egymásra váró hazai vé­dők asszisztálása mellett egyen­lített, 1-1. 57. perc: Ismét Hídvégi volt eredményes, 2-1. 66. perc: Szerencsi remek egyéni akció után talált a há­lóba, 3-1. 75. perc: Hídvégi önzetlen átadásából Varga közelről gu­ríthatott a kapu jobb alsó sar­kába. 4-1. 85. perc: Molnárt ugyan buktatták a tizenhatoson belül, de a labda pont Hídvégi elé ke­rült. aki ezúttal sem hibázott, biztosan értékesítette az adódó helyzetet, 5-1. Könnyű győzelmet aratott a gólhelyzetek sokaságát kihagyó Kenderes a sportszerűen küzdő vendégek ellen. Jók: Pádár M., Varga, Sze­rencsi, Pádár G., Hídvégi, ill. Benedek, Bene, Balogh. Magyar József: - A nyáron sokat gyengült Homok ellen ér­zésem szerint magabiztosan győztünk. Makó Mihály: - Gratulálok Kenderesnek a győzelemhez, remélem, a bajnokságot is megnyeri. Ifi: Kenderes-Homok 5-0 Korpás Rákócziújfalu- Túrkeve 1-0 (0-0) Rákócziújfalu, 250 n., v.: Ke­lemen. Rákócziújfalu: Bálint ­Durda, Horváth, Hellenpach L, Banka (Kelemen), Hellen­pach F., Balogh, Zakar, Há- bensusz, Bujdosó (Frankó), Tóth. Edző: Kardos Mihály. Túrke ve: Katona - Takács, Varjú P., Fekete R., Barna, Fekete T., Varjú Z., Jandó, Debreceni, Teleki, Sós. Edző: Varjú Vilmos. 60. perc: Hábensusz csúszta­tását Tóth pöckölte a hálóba, 1-0. Alacsony színvonalú mérkő­zésen, a két gyenge napot ki­fogó csapat közül a győzelmet jobban akaró hazaiak kereked­tek felül. Jók: Bálint, Hellenpach I., Zakar, Tóth G„ ill. Varjú P., Barna. Kardos Mihály: - A játék képe alapján megérdemelten szereztük meg a régen várt ha­zai győzelmünket, de támadójá­tékunkban sok még a javíani- való. Varjú Vilmos: - Végig jól játszottunk, de sajnos nem sike­rült! Ifi: Rákócziújfalu-Túrkeve 0-4 Beke Tiszagyenda- Tiszaszentimre 1-1 (1-1) Tiszagyenda, 150 n., v„ Kor­mos. . Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold, Héder, Papp, Varga, Je­néi, Kérészi, Tóth (Kiss), Bo­ros, Péter, Sipos. Edző: Tóth Gábor. Tiszaszentimre: Kovács - Hídvégi, Szokolai, Juhász, Si­mon, Bállá K., Bállá A., Kontra, Szoboszlai, Poczók, Ladányi. Edző: Lakatos Pál. 10. perc: Juhász indítását Bállá A. gurította a hálóba, 0-1. 26. perc: Kapu előtti kava­rodásból Boros volt eredmé­nyes, 1-1. A küzdelmes mérkőzés, egyenlő erők csatájából, igaz­ságos döntetlen született. Jók: lelkesedéséért az egész csapat, ill. Szokolai, Simon. Tóth Gábor: : Úgy érzem, közelebb álltunk a győzelem­hez. Lakatos Pál: - Kilencven perc tömény szenvedés. Ifi: Tiszagyenda-Tiszaszent- imre 1-3 Fábián Tiszaföldvár­Tiszapüspöki 4-2 (1-2) Tiszaföldvár, 200 n. v.: Deák. Tiszaföldvár: Líbor - En- gárt (Kollár), Mári, Tihi, Grá- csin, Járai, Gál, Kulik, Dut- kon, Bíró R., Herkó. Mb. edző: Tihi Antal. Tiszapüspöki: Bura - Pó­lyák (Puporka), Zelei, Barta, Ramos, Kállai, Suki, Góbii, Lukács, Lengyel. Edző: Len­gyel Ágoston. 5. perc: Ramost szövegelé­sért kiállította a bíró. 13. perc: Lengyel szabadrú­gásból a bal sarokba lőtt, 0-1. 22. perc: Lengyel büntető­ből növelte a vendégek előnyét, 0-2. 43. perc: Grácsin indításából Dutkon a kapus fölött emelt a hosszú sarokba, 1-2. 67. perc: Herkó átadását Dutkon vágta a sarokba, 2-2. 80. perc: Kollár beadását Herkó a kapu jobb sarkába fe­jelte, 3-2. 85. perc: Dutkon szabadrú­gásból a léc alá bombázott, 4-2. Jó iramú mérkőzésen, máso­dik félidei játékával a földvári csapat megérdemelten tartotta otthon a három pontot. A hazai gárda győzelmét váratlanul megbetegedett edzőjének „küldi”. Jók: az egész csapat, ill. Lengyel. Tihi Antal: - A második fél­idő és a helyzetek alapján úgy érzem, megérdemelten győz­tünk. Lengyel Ágoston: - Fe­gyelmezetlenségünknek tudhat­juk be vereségünket. Szégyell­jék magukat, akik cserben hagytak bennünket. Ifi: Tiszaföldvár-Tiszapüs- pöki 2-3 Szűcs Sz. Kunmadaras- Fegyvernek 1-0 (1-0) Kunmadaras, 150 n„ v.: Fe- rénczi. Kunmadaras: Sipos - Balogh B., Varga S., Tüdős, Hosszú, Botos, Kovács Z., Rózsa, Kovács Sz., Varga Zs., Balogh G. (Bu­dai). Edző: Juhász Imre. Fegyvernek: Bata - Fridiik, Farkas, Balogh S., Budai, Bukta, Balogh T., Meggyes, Nahóczki, Kapás, Rabóczki. Edző: Nagy Attila. 30. perc: Varga Zs. kitűnő indításával a jó ütemben kilépő Kovács Z. egy érintésből szer­zett gólt, 1 -0. 38. perc: Tüdős kemény sze­relését Ferenczi játékvezető pi­ros lappal „díjazta”. A mérkőzés lefújása után az öltözőbe menet Meggyes a já­tékvezető durva megsértéséért kapott piros lapot. Küzdelmes, közepes színvo­nalú, ám jó iramú találkozón az 52 percig tíz emberrel játszó hazaiak lelkesedésüknek, no meg a kiválóan védő Síposnak köszönhetően meg tudták őrizni egygólos előnyüket a mérkőzés hajrájában görcsösen támadó vendégekkel szemben. Jók: küzdeni tudásáért az egész csapat, ill. Balogh S., Ba­logh T. Juhász Imre: - Csak elis­meréssel tudom nyugtázni megfogyatkozott csapatom de- rekas helytállását. Nagy Attila: Sajnos vészes góliszonyban szenvedünk. Ifi: Kunmadaras-Fegyver­nek 2-3 Zimán Nagyrév-Kengyel 1-2 (0-1) Nagyrév, 150 n„ v.: Tombor. A hazaiak múltheti fegyver- neki győzelmük után meglepő vereséget szenvedtek. Ifi: Nagyrév-Kengyel 4-4 Kun FC-Abádszalók 1-0 (0-0) Kunhegyes, 200 n., v.: Balogh. Kunhegyes: Faragó - Vona, Gácsin, Barna, Csillag, Boros Cs., Herbály, Kun, Boros T., Czapkó, Balogh. Edző: Szabó András. Abádszalók: Szabó J. - Oláh, Czicze (Puzsoma), Ta­kács, Szabó Z., Hamar (Lóié), Oláh, Angyal, Kovács (Bakó), Németh, Varga. Edző: Kovrig Zoltán. 62. perc: Az elalvó vendég­védők között Kun villámgyor­san kilépett, és megszerezte a győzelmet jelentő találatot, 1-0. A szikrázóan kemény, he­lyenként durva mérkőzésen - melyet három kiállítás is alátá­maszt - a jobban koncentráló hazai fiatalok megérdemelten győztek. | Jók: az egész csapat, ill. Szabó J., Angyal, '.Takács, Czicze. \ Szabó András: - Az első fél­idő magas színvonalú teljesít­ménye után, a másodikban tu- datosább játékkal győztünk. Kovrig Zoltán: - Azt hi­szem - enerváltan játszó csatá­raink miatt -, megérdemelt ha­zai siker született. Ifi: Kun FC-Abádszalók 1-1 Nagy Kálmán Felnőttek 1. Kenderes 9 8 1­26- 6 25 2. R.újfalu 10 5 4 1 19-13 19 3. Abádszalók 10 5 3 2 23-10 18 4. T.földv. 10 5 1 4 25-18 16 5. Fegyvernek 9 4 3 2 13- 8 15 6. Homok 10 4 3 3 25-25 15 7. Cserkesz. 9 4 2 3 15-13 14 8. T.sz.imre 9 3 4 2 11-11 13 9. Kunmadaras 9 3 3 3 13-16 12 10. Kun FC 9 3 1 5 17-17 10 11. T.püspöki 9 3 1 5 12-20 10 12. Kengyel 9 2 2 5 9-20 8 13. Túrkeve 9 1 4 4 10-17 7 14. Nagyrév 9 2 1 6 8-19 7 15. Tiszagyen. 10­3 7 6-19 3 múságiak 1. T.sz.imre 9 8 1- 34-10 25 2. Kenderes 9 8­1 34- 2 24 3. Kun FC 9 7 2- 32- 6 23 4. Fegyvernek '9 7 1 1 33-13 22 5. Túrkeve 9 6 1 2 32-10 19 6. Kunmadaras 9 5­4 29-18 15 7. Abádszalók 10 4 3 3 20-17 15 8. Homok 10 4 1 5 20-25 13' 9. T.püspöki 9 4 1 4 17-26 13 10. T.földv. 10 4­6 25-21 12 11. Nagyrév 9 2 1 6 16-53 7 12. Tiszagyen. 10 1 3 6 11-28 6 13. Kengyel 9 1 2 6 17-27 5 14. Cserkesz. 9 1­8 10-43 3 15. R.újfalu 10­­10 6-37 0