Új Néplap, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-11 / 239. szám

1995. október 11., szerda Sport 9. oldal Labdarúgás, megyei II. osztály: Jászsági és Kunsági csoport Mindenki Zagyvarékas keze alá dolgozik? JSE Il.-Jászárokszállás 2-6 (0-1) Jászberény, 100 n., v.: Szent­márt onkátai. JSE: Bugyi - Zsigó, Ludasi, Marinka, Palotai, Bódis, Bató, B ad ári, Petrányi, László, Ür- mös. Edző: Pintér István. Jászárokszállás: Tóth Bordás, Ivony, Dósa (Geröcs), Kárpáti, Kaszab, Szécsényi, Dévai, Bobák, Kiss B., Kiss A. Edző: Treiber Rudolf. 30. perc: Kaszab bal oldali beadását Bobák 5 méterről fe­jelte a kapuba, 0-1. 50. perc: Kiss B. a tizenha­tos vonaláról a háló közepébe lőtt, 0-2. 58. perc: Zsigó buktatta Kiss Attilát, a büntetőt Dósa értéke­sítette, 0-3. 65. perc: Marinka, meg­unva társai tehetetlenségét elő­retört, és 10 méterről a jobb sa­rokba vágta a labdát, 1-3. 70. perc: Kiss B. kicselezte az egész herényi védelmet, és közelről a hálóba gurított, I -4. 75. perc: Bató nagy lövése kipattant a kapusról, Ürmös ott termett és szépített, 2-4. 80. perc: Kiss A. pontos be­adását Szécsényi a léc alá fe­jelte, 2-5. 85. perc: Kiss A. az alapvo­nalról emelt a kapuba, 2-6. Jók: Marinka, László, ill. Kiss A. (a mezőny legjobbja), Kiss B., Kaszab, Bordás. Pintér István: - A második félidőre elfáradtunk, hibát hi­bára halmoztunk. Treiber Rudolf: - A techni­kailag képzettebb vendéglátók ellen értékes győzelmet arat­tunk. Ifi: JSE-J.szállás 2-2 Hoffer Jászágó-Besenyszög 0-0 Jászágó, 250 n.:, v.: Varga. Jászágó: Dobos Zs. - Mó­czár, Miklós, Bordás, Csikós, Juhász (Guba), Beszteri, Da­rie, Dobos F., Peredi B., Pe­redi A. Edző: Bobák József. Besenyszög: Csajbók ­Tóth, Nagy, Berényi, Gilszki Cs., Gilszki T., Lukács, Kiss, Boros, Ficsor (Vígh), Hajdú. Edző: Kocsis Andor. A hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, a vendégek ka­pusának kétszer a kapufa is se­gített a hárításban, ennek elle­nére az eredmény igazságos. Jók: Csikós, Móczár, Mik­lós, ill. az egész csapat. Bobák József: - Szervezet­ten, jól futballozó ellenféllel szemben gólhelyzeteinket nem tudtuk kihasználni. Kocsis Andor: - Úgy érzem, hogy tíz játékossal is rászolgál­tunk a döntetlenre. Ifi: Jászágó-Besenyszög 5-4 Módé Szászberek-Jászladány 1-0 (0-0) Szászberek, 200 n ., v.: Mihá­lyi. Szászberek: Szerencsés - Vasas Zs., Göblyös, Pomázi, Rendtler, Gara, Vasas L., Medgyes, Újfalusi, Nagy, Ju­hász. Edző: Laki Imre. Jászladány: Murzsa ­Varga L., Lázár, Nagy Gy., Nagy ./., Tóth, Győr, Tálas (Dózsa), Suki, Csikós, Puzso- mai. Edző: Gémesi Zoltán. 68. perc: Juhász beadását Pomázi a jobb alsó sarokba fe­jelte, 1-0. Jók: Vasas L., Göblyös, ill. Nagy J., Győr. Laki Imre: - A játék össz­képe alapján győzelmünk így is megérdemelt. Gémesi Zoltán: - Nem ér­demeltünk vereséget. Ifi: Szászberek-Jászladány 3-0 Laki Pusztamonostor- Jászszentandrás 1-2 (0-1) Pusztamonsotor, 150 n., v.: Nagy II. Imre. Pusztamonostor: Bibók - Szabó, Lakatos, Varga, Dobos, Szűcs, Vancsik, Balázs, Lajkó (Rezes), Tóvizi (Sinka), Jenes. Edző: Kovács György. Jászszentandrás: Mályi - Dankó, Szarka, Csató, Koczka, Faragó, Kardos, Hopka, Per­laki, Nagy, Toldi. Edző: Ker­tész Albin. 40. perc: Kapu előtti kava­rodás után Faragó lőtt a haza­iak hálójába, 0-1. 51. perc: Kardos lövése a hosszú sarokban kötött ki, 0-2. 80. perc: Egy kapu előtti ka­varodás után közelről Jenes szépített, 1-2. Pusztamonostor közel egy éve tartó hazai veretlensége szakadt meg vasárnap délután. Megérdemelten nyertek a ven­dégek. Jók: senki, ill. Mályival az élen az egész csapat. Kovács György: - Ez itt a „vég”... Kertész Albin: - Megeme­lem kalapom a csapat előtt. Ifi: Pusztamonostor-Jász­szentandrás 3-0 Litkei Száj ol-J ászkisér 0-3 (0-1) Szajol, 200 n„ v.: Tóth I. Szajol: Balogh - Nagy Z. (Gulyás), Ábel, Tóth L, Szöl- lösi, Tóth Zs., Kiss J., Tóth II., Kollár, Szatmári, Rideg. Edző: Szabó Zoltán. Jászkisér: Agócs - Farkas, Nagy, Otta (Kiss Cs.), Tajti, Pálfi, Jász, Szentpéteri, Kö­ve sdi, Papp (Sárközi), Biró. Edző. Gócza Zoltán. 40. perc: Papp 14 méteres lövése a kapusról felpörgött, Ábel pedig a saját kapujába vágta a labdát, 0-1. 57. perc: Ártatlan helyzetben történt buktatásért megítélt büntetőből Papp nöyelte a ven­dégek előnyét, 0-2. 83. perc: Tóth I. az ötösön lerántotta ellenfelét, és mivel volt már egy sárgája, mehetett zuhanyozni. A tizenegyest Szentpéteri értékesítette, 0-3. Jók: senki, ill. Agóccsal az élen az egész csapat. Szabó Zoltán: - Nem volt szerencsénk, egy öngóllal és két ajándék tizenegyessel vesz­tettünk. Gócza Zoltán: - Küzdelmes mérkőzésen fegyelmezett já­tékkal és kis szerencsével nyer­tünk. Ifi: Szajol-Jászkisér 1-2 Török Tiszajenő­Jászjákóhalma 1-2 (0-1) Tiszajenő, 100 n ., v.: Vígh. Tiszajenö: Czakó - Szilágyi, Péter, Schirmer, Fehér, Nagy, Baktai J., Katona K., Csata (Jándi), Polgár, Baktai D. Edző: Szalai István. Jászjákóhalma: Horváth - Farkas, Vaskó, Moczó, Urbán, Koncsik, Forgács, Szabó, Ur­bán, Káplár, Hájas (Zsidei). Edző: Béres József. 15. perc: Jobb oldali szöglet után Hájas fejelt a hálóba, 0-1. 55. perc: Szabó lesről talált a kapuba, 0-2. 65. perc: Baktai D. kilőtte a felső sarkot, 1-2. Az egyenlő erejű csapatok közt a szerencsésebb győzött. Jók: senki, ill. Urbán, Kon­csik, Farkas. Szalai István: - Nem tudom, kivel kellene játszanunk, hogy győzni is tudjunk. Béres József: - Helyzeteink kihagyásával megnehezítettük a mérkőzést. Ifi: Tiszajenő-Jászjákó­halma 2-2 Sepsi Zagyvarékas­Jászfényszaru 3-2 (0-0) Zagyvarékas, 500 n., v.: Nagy. Zagyvarékas: Alapi - Poló- nyi, Jánosi Z., Ecseki, Varga, Jánosi /., Zsigárdi, Hajdú, An­tal, Mihályi, Révész. Szakosz­tályvezető: Kovács Sándor. Jászfény szaru: Csécsei ­Drabos, Vasicsku, Jarábik, Bajnóczi, Pál, Nagy, Kovács (Kolompár), Palócz, Horváth, Török. Edző: Horváth Tibor. 56. perc: Hajdú egyéni játék után okosan passzolt a kapuba, 1-0. 64. perc: Mihályi átadását Révész vágta a hálóba, 2-0. 72. perc: Bajnóczi közelről szépített. 2-1. 77. perc: Mihályi szép szóló után növelte az előnyt, 3-1. 86. perc: Kapu előtti kava­rodásból ezúttal Nagy volt eredményes, 3-2. A több helyzetet kidolgozó hazaiak megérdemelt győzel­met arattak. Jók: mindkét csapat játéko­sai dicséretet érdemelnek. Kovács Sándor: - A baj­nokság eddigi legszínvonala­sabb mérkőzésén nyújtott telje­sítményért köszönetemet feje­zem ki a csapat valamennyi já­tékosának, valamint lelkes szurkolóinknak a biztatásukért. Horváth Tibor: - Tartalé­kos csapatom ném érdemelt ve­reséget. Ifi: Zagyvarékas-Jászfény- szaru 0-2 Antal Jásztelek-Jászdózsa 5-1 (4-0) Jásztelek, 200 n., v.: Tóth S. Jásztelek: Túróczi - Amb­rus, Nagy F., Tóth /., Szűcs (Hallgat), Molnár, Bartus, Sisa, Zrupkó, Gerhát, Nagy R. Edző: Buda Sándor Jászdózsa: Surányi - Si­mon, Kovács, Bolya (Bognár), Kiss J., Sánta, Csömör, Varga, Kocza (Kabács), Kiss B., Tö- zsér. Edző: Sánta György 2. perc: Nagy Róbert 16 mé­terről védhetetlen gólt .ragasz­tott a felsőbe, 1 -0. 18. perc: Sisa megkezdte a gólgyártást, 2-0. 21. perc: A kapusról kipat­tanó labdát Sisa passzolta a há­lóba, 3-0. 44. perc: Sisát szabálytala­nul sem tudták megakadályozni góllövésben, 4-0. 47. perc: Tőzsér közelről szépített, 4-1. 87. perc: Sisa ezúttal fejjel volt eredményes, 5-1. Jók: Sisa, Zrupkó, Nagy R., Tóth I. Gerhát, ill. senki. Buda Sándor: - Jó játékve­zetés mellett nagyobb különb­séggel is nyerhettünk volna. Sánta György: - Indiszpo- náltan játszó csapatom ellen megérdemelten nyert Jásztelek. Ifi: Jásztelek-Jászdózsa 0-4 Felnőttek 1. Z.rékas 9 6 3­13- 4 21 2. Besenysz. 9 5 2 2'24- 7 17 3. J.fénysz. 9 5 2 2 24-10 17 4. Jászkisér 9 5 1 3 19-15 16 5. Szászberek 9 4 4 1 13-10 16 6. J.ároksz. 9 4 2 3 28-18 14 7.Jászágó 9 4 2 3 15-13 14 8. Jásztelek 9 4 1 4 21-13 13 9. Jászdózsa 9 4 1 4 9-14 13 10. Szajol 9 3 3 3 4- 6 12 11. Jászlad. 9 3 2 4 9-20 11 12. JSE II. 9 3 1 5 23-22 10 13. J.jákóhal. 9 3 1 5 11-18 10 14. P.monostor 9 2 3 4 12-12 9 15. J.szentan. 9 2 1 6 10-26 7 16. Tiszajenő 9­1 8 3-30 1 Ifjúságiak 1. Szászberek 9 7 2- 23- 3 23 2. Szajol 9 6 2 1 32- 6 20 3. J.fénysz. 9 5 3 1 21- 6 18 4. J.ároksz. 9 5 2 2 28-14 17 5. Besenysz. 9 5 2 2 29-18 17 6. Jászkisér 8 5 1 2 21-10 16 7. P.monostor 9 5 1 3 26-20 16 8.Jászágó 8 5­3 21-14 15 9. Jászlad. 9 4 2 3 31-21 14 10. JSE II. 9 3 3 3 16-11 12 11. Z.rékas 9 4­5 12-18 12 12. J.jákóhal. 9 2 2 5 10-24 8 13. J.szentan. 9 ,1, 1 7 ,17-27 , 4 14. Tiszajenő 9 1 1 7 8-37 4 15.Jászdózsa 9 1­8 11-31 3 16. Jásztelek 9 1­8 3-49 3 Puskapor nélkül maradt Fegyvernek a hét végén Fegyvernek- Nagyrév 0-1 (0-1) Fegyvernek, 200 n., v.: Csőke. Fegyvernek: Bata - Balogh S., Szabó, Bukta, Farkas (Bo- hicu), Meggyes, Náhóczki, Rabóczki, Balogh T., Vágán (Göblyös J.), Fridiik. Edző: Nagy Attila. Nagyrév: Holló - Czinkus, Fercsi, Szűcs, Kecskés, Sallai, Pörge, Fehér, Parázs, Dér, Nagy. Edző: Szabó Tamás. 3. perc: A hátul cselezgető Buktát szerelte Sallai, majd ügyesen értékesítette a ziccert, 0-1. 25. perc: A játékvezető Sal- lait szövegelésért kiállította. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a korai gólt követően a vendégek megszállták ti­zenhatosuk előterét, és tíz emberrel is megtartották elő­nyüket. Az enerváltan játszó hazaiak nem találták ellensze­rét a szerény képességű nagyrévi csapat játéktördelé­sének. Jók: senki, illetve az egész csapat. Nagy Attila: - Ez a harma­dik mérkőzés, amelyen túlérté­keljük magunkat. Hét pont veszteség az eredménye. Szabó Tamás: - Á kiállítás után tíz emberrel is nagysze­rűen játszottunk. Ifi: Fegyvemek-Nagyrév 12-0 Kelemen Túrkeve-TLszagyenda 1-0 (1-0) Túrkeve, 150 n., v.: Balogh. Túrkeve: Kalmár Z. - Soós, Varjú P., Fekete T., Teleki, Debreceni, Jandó, Kalmár A. (Szilágyi), Barna, Fekete R., Takács. Edző: Varjú Vince. Tiszagyenda: Csőké - Toni- gold, Héder, Papp, Jenei, Varga, Kérészi, Tóth, Kiss, Bo­ros, Péter. Edző: Tóth Gábor. 18. perc; Egy előreívelt lab­dára Takács érkezett, és 14 mé­terről kilőtte a bal alsó sarkot, 1-0. A sereghajtók „rangadóján” a vendéglátók kiizzadták idei első győzelmüket. Jók: Varjú P., Takács, Te­leki, Fekete T„ ill. Tóth. Toni- gold, Papp, Varga Varjú Vince: - Az előző he­tekhez hasonlóan nehezen mennek nálunk a dolgok, de végre győztünk. Tóth Gábor: - Balogh já­tékvezetővel Gyendának nincs szerencséje. A döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Ifi: Túrkeve-Tiszagyenda 8-1 Márki Kengyel-Rákócziújfalu 1-3 (0-1) Kengyel, 200 n„ v.: Sebestyén. Kengyel: Kozák - Szabó (Gulyás), Kovács, Nagy, Sipos (Peres), Szarvák, Angyal, Ri- móczi Z., Mitykó, Székely, Borda. Edző: Rimóczi Zoltán. Rákócziújfalu: Bálint - Ke­lemen (Kardos), Szőke (Hor­váth), Durda, Hellenpach F., Hellenpach L, Balogh, Banka, Hábensusz, Zakar (Frankó), Tóth G. Edző: Kardos Mihály. 23. perc: Hábensusz kilépett a védők közül, és a hálóba he­lyezett, 0-1. 54. perc: Angyal tizen­egyesből egyenlített, 1-1. 70. perc: Hábensusz 17 mé­teres szabadrúgásból vette be Kozák kapuját, 1-2. 77. perc: Egy lecsorgó lab­dából Tóth biztosította be csa­pata győzelmét, 1-3. Hosszú idő után Rákócziúj­falu nem ellenségként, hanem ellenfélként érkezett a mérkő­zésre. A sportszerű találkozón a helyzeteiket értékesítő vendé­gek nyertek. Jók: Angyal, Nagy, Szarvák, ill. Hellenpach I., Hellenpach F., Hábensusz, Horváth, Durda. Rimóczi Zoltán: - A döntet­len a játék képe alapján reáli­sabb lett volna. Kardos Mihály: - Ma egy kicsivel mi voltunk a jobbak, kengyeli sportbarátainknak sok sikert kívánok a továbbiakban. Ifi: Kengyel-Rákócziújfalu 4-2 Rimóczi Tiszaszentimre­Tiszaföldvár 1-1 (0-0) Tiszaszentimre, 200 n., v.: Per- nyész. Tiszaszentimre: Kovács - Hídvégi, Szökolai, Juhász, Si­mon, Kontra, Rázmári (Belez- nay), Poczók (Tóvizi), Szobosz- lai, Postás, Ladányi. Edző: Lakatos Pál. Tiszaföldvár: Libor - En- gárt (Kollár J.), Mári, Kollár B., Grácsin, Járai, Gál, Kulik (Bokor), Dutkon, Bíró, Herkó. Edző: Seres Ferenc. 61. perc: Szoboszlai beadá­sát Postás fejelte a hosszú sa­rokba, 1-0. 90. perc: Jobb oldali beíve­lés. után a labda Hídvégi térdé­ről pattant a hálóba, öngól, 1-1. Küzdelmes, de gyenge szín­vonalú mérkőzésen egyik csa­pat sem érdemelt győzelmet. Jók: Kovács, Simon, ill. Grácsin, Járai. Lakatos Pál: - Az ered­ményt reálisnak tartom, az vi­szont bosszantó, hogy az utolsó percben kaptuk a gólt. Seres Ferenc: - Itt hagytunk két pontot. Ifi: Tiszaszentimre-Tisza­földvár 4-0 Papp L. Abádszalók-Kunmadaras 1-1 (1-0) Abádszalók, 200 n., v.: Mar- kóth. Abádszalók: Szabó J. - Varga T. (Bakó), Czicze, Ho­rog, Szabó Z., Hamar (Lóié), Oláh F., Angyal, Kovács, Né­met, Oláh A. (Nagy). Edző: Kovrig Zoltán. Kunmadaras: Sipos - Balog L, Dániel, Tüdős, Lévai, Szta- niszláv, Varga Zs., Botos, Ko­vács, Balog II., Bodzás. Edző: Juhász Imre. 40. perc: Szabó Z. pazar in­dítását Német futtából lőtte a hosszú sarokba, 1 -0. 60. perc: A szalóki támadás végén a játékvezető a tizen­egyes pontra mutatott, de Oláh flegmán kihagyta a büntetőt. 80. perc: Szép kontratáma­dás végén Balog II. egyenlített, 1-1. Közepes színvonalú mérkő­zésen a sündisznóállásbán fut­ballozó Kunmadaras megérde­melten vitte el az egyik pontot. A szalóki játékosok fejében rendet kell tenni ahhoz, hogy tervezett céljukat elérjék. Jók: Angyal, Czicze, Horog, ill. Sípossal az élen az egész csapat. Kovrig Zoltán: - A tör­vényszerűségek általában be is szoktak következni. Juhász Imre: - Tartalékos csapatom küzdeni tudásból je­lesre vizsgázott. Ifi: Abádszalók-Kunmada­ras 4-0 Bodor Cserkeszőlő- Kenderes 1-3 (0-3) Cserkeszőlő, 300 n., v.: Mar- kóth. Cserkeszölő: Kardos (Tálas) - Varga L., Benke, Hábensusz F., (Tóth), Hábensusz G., Varga Z., Gulyás, Korponai, Molnár (Dézsi Z.), Hábensusz L, Gala (Nyitrai). Edző: Mannheim Mihály. Kenderes: Galló - Agócs, Magyar, Andrási, Molnár, Baktai, Fábián, Szerencsi, Varga, Hídvégi, Pádár. Edző: Magyar József. 20. perc: Hídvégi 18 méte­res szabadrúgása a sorfalat érintve került a hálóba, 0-1. 34. perc: Hídvégi 25 méter­ről vette be a hazai kaput, 0-2. 38. perc: Nagy védelmi hiba következtében Hídvégi elé pat­tant a labda, aki nem hibázott, 0-3. Mesterhármas! 68. perc: Tóth ügyes szere­lése után Hábensusz I. elé ke­rült a labda, aki a kifutó kapus mellett a hálóba gurított, 1-3. Jó iramú mérkőzésen két el­lentétes félidőt láthattak a né­zők. A hazai csapat, úgy lát­szik, egy héttel hamarabb vette ki szabadnapját. Jók: Hábensusz F., Tóth, ill. Szerencsi, Hídvégi, Molnár, Agócs. Mannheim Mihály: - Jó csapattól megérdemelten kap­tunk ki, de azért sajnálom, hogy csak kilencven percig tart egy mérkőzés. Magyar József: - A máso­dik félidőre már leállt a csapat, de úgy érzem, győzelmünk így is megérdemelt. Ifi: Cserkeszőlő-Kenderes 0-1 (A 73. percben egy ittas szurkoló viselkedése miatt a mérkőzés félbeszakadt.) Mannheim Homok-Kun FC 5-4 (1-1) Homok, 300 n., v.: Gyurkovics. Homok: Benedek (Kole) - Herkó, Makó, Kovács, Jakab (Kása), Szőke, Farkas (Tögyi), Németh, Tóth (Lipka), Balogh, Papp. Edző: Makó Mihály. Kun FC: Tatai - Barna, Gácsi, Boros Cs., Csillag, Ba­logh, Vona, Rusz, Ujfalvi, Kun, Herbály. Edző: Szabó András. 12. perc: Lesgyanús hely­zetből Kun révén szereztek ve­zetést a vendégek, 0-1. 30. perc: Makó szabadrúgá­sát Tóth fejelte a hálóba, 1-1. 51. perc: Szép kontratáma­dásból Újfalvi talált a homoki kapuba, 1-2. 63. perc: Makó beadását Ba­logh emelte a hálóba, 2-2. 68. perc: Papp beadását Ba­logh spiccel rúgta a sarokba, 3-2. 70. perc: Balogh beívelését Tóth felhőfejessel küldte a kapu bal oldalába, 4-2. 74. perc: Balogh gurítását Tatai nem védhette, 5-2. 83. perc: Az egy perce beállt cserekapust, Kelét Vona azon­nal felavatta, 5-3. 84. perc: Vona lövése nyo­mán ismét a hazai hálóban lan­dolt a labda, 5-4. Jók: Balogh, Tóth, Herkó, Kovács, Jakab, ill. Tatai, Vona, Barna, Kun. Makó Mihály: - Le kell vonnom a tanulságokat a cse­rékkel kapcsolatban, ismét sze­rencsés győzelmet arattunk. Szabó András: - A gólpará­déból végül is Homok jött ki jobban. Sajnos ez már a harma­dik ilyen meccsünk. Ifi: Homok-Kun FC 1-1 Makó Felnőttek 1. Kenderes 8 7 1­21- 5 22 2. Abádszalók 9 5 3 1 23- 9 18 3. R.újfalu 9 4 4 1 18-13 16 4. Fegyvernek 8 4 3 1 13- 7 15 5. Homok 9 4 3 2 24-20 15 6. Cserkesz. 9 4 2 3 15-13 14 7. T.földv. 9 4 1 4 21-16 13 8. T.sz.imre 8 3 3 2 10-10 12 9. T.püspöki 8 3 1 4 10-16 10 10. Kunmadaras 8 2 3 3 12-16 9 11. Kun FC 8 2 1 5 16-17 7 12. Túrkeve 8 1 4 3 10-16 7 13. Nagyrév 8 2 1 5 7-17 7 14. Kengyel 8 1 2 5 7-19 5 15. Tiszagyen. 9­2 7 5-18 2 Ifjúságiak 1. T.sz.imre 8 7 1­31- 9 22 2. Fegyvernek 8 6 1 1 30-11 19 3. Kun FC 7 6 'l­21- 4 19 4. Kenderes 7 6­1 26- 2 18 5. Túrkeve 8 5 1 2 28-10 16 6. Kunmadaras 8 5­3 27-15 15 7. Abádszalók 9 4 2 3 19-16 14 8. Homok 9 4 1 4 20-20 13 9. T.földv. 9 4­5 23-18 12 10. T.püspöki 8 3 1 4 14-24 10 11. Tiszagyen. 9 1 3 5 10-25 6 12. Nagyrév 7 2­5 11-39 6 13. Kengyel 8 1 1 6 13-23 4 14. Cserkesz. 8 1­7 10-40 3 15. R.újfalu 9­­9 6-33 0