Új Néplap, 1995. szeptember (6. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-13 / 215. szám

1995. szeptember 13., szerda Sport 5. oldal Jászsági csoport, 5. forduló Óz, a nagy varázsló kispados Tiszajenőn Jásztelek-Jászjákóhalma 0-3 (0-1) Jásztelek, 200 n., v.: Csató. Jásztelek: Paál - Kisbako­­nyi, Ambrus (Fodor), Szűcs, Tóth, Molnár F., Varga, Sisa, Nagy, Gerhát, Halgat. Edző: Buda Sándor. Jászjákóhalma: Horváth - Urbán G., Farkas, Moczó J. (Molnár I.), Urbán F., (Há­jas), Kovács, Koncsik, For­gács, Szabó (Moczó), Káplár, Zsidei. Edző: Bérezési József. 21. perc: Kovács 7 méterről fejelt a kapuba, 0-1. 50. perc: Moczó J. 20 méte­res szabadrúgása, a kapus lába között gurult á hálóba, 0-2. 53. perc: Káplár állította be a végeredményt, 0-3. A két szomszédvár mérkő­zésén a jobban akaró Jászjá­kóhalma teljesen felőrölte a tartalékosán felálló hazaiak erejét. Jók: Kisbakonyi, ill. Kon­csik. Moczó J.. Kovács, Farkas. Buda Sándor: - Megérde­melten győzött a vendégcsapat. Bérezési József: - Akarat­ban, játékban jobbak voltunk. Ifi: Jásztelek-Jászjákóhalma 0-3 Dobos Zagyvarékas- Jászladány 1-1 (0-0) Zagyvarékas, 250 n., v.: Fekete. Zagyvarékas: Alapi -Jánosi L, Varga, Jánosi Z., Alföldi, Mihályi, Zsigárdi, Hajdú M., Ecseki (Jánosi L.), Antal, Agócs (Szecsödi). Szakosztály­vezető: Kovács Sándor. Jászladány: Murzsa -Varga, Lázár, Tóth G., Nagy, Tóth I., Tálas, Suki, Csikós, Puzsomai, Dankó (Győr). Edző: Gémesi Zoltán. 72. perc: Csikós biztosan he­lyezett a hálóba, 0-1. 88. perc: Kapu előtti kava­rodásból Hajdú M. lövése a jobb sarokban kötött ki, 1-1. A mély talajú pályán nem bírtak egymással a csapatok. Jók: Alföldi, Hajdú, ill. az egész csapat. Kovács Sándor: - Küzdel­mes mérkőzésen igazságos eredmény született. Gémesi Zoltán: - Fegyel­mezett játékunkkal győzelmet érdemeltünk volna. Ifi: Zagyvarékas-Jászladány 3-0 Antal Jászágó-Jászszentandrás 3-2 (1-1) Jászágó, 200 n., v.: Damyik. Jászágó: Dobos Zs. - Mó­czár, Miklós, Bordás, Csikós, Guba (Kácsor), Darie, Dobos F., Vas (Juhász), Peredi B., Peredi A. Edző: B.obák József. Jászszentandrás: Mályi - Csató (Faragó), Szarka, Szabó, Koczka, Tusa, Kardos Gy. (Kardos L.), Németh, Oláh, Hopka (Kiss), Antal. Edző: Kertész Albin. 1. perc: Antal jobb oldali beadását Koczka öt méterről fe­jelte a jobb alsó sarokba, 0-1. 32. perc: Peredi A. középen kiugratta Peredi B.-t, aki 11 méterről lőtt a kapu közepébe, 1-1. 38. perc: Oláht a bíró durva­ságért kiállította. 46. perc: Darie pontos indí­tását Peredi A. vágta a vendé­gek kapujába, 2-1. 61. perc: Kiss 5 méteres fe­jessel egyenlített, 2-2. 66. perc: Darie szabadrúgá­sát Dobos fejelte a léc alá, 3-2. 79. perc: Szándékos kezezé­­sért Dobos F.-t kiállította a bíró. Piros lapokkal tarkított, élve­zetes mérkőzésen, mindkét fél részéről sok kihagyott gólszer­zési lehetőség mellett igazságos eredmény született. Jók: Móczár, Darie, Peredi A., ill. Németh, Szarka. Bobák József: - Ezen a mérkőzésen a kihagyott gól­helyzeteink után csak a győze­lemnek örülhetünk. Kertész Albin A tíz em­berre fogyatkozó csapatunk nem bírta a döntetlent kihar­colni a gyenge játékvezetés mellett. Ifi: Jászágó-Jászszentandrás 1 -0 Módé Jászárokszállás- Jászdózsa 0-0 Jászárokszállás, 300 n., v.: Su­lyok. Jászárokszállás: Tóth L. - Heringei Z., (Dobák A.), Kár­páti A., Dósa F., Ivony T., Gregor F. (Garics G.), Dévay O, Kaszab L., Kiss B., Kiss A., Szabó Z. Edző: Treiber Ru­dolf. Jászdózsa: Surányi R. - Si­mon Zs., Kovács L., Selye P., Kiss J., Sánta Gy., Bognár Z., Varga T., Koczka R., Kiss, Tö­­zsér B. Edző: Sánta György. A helyzetek alapján Jász­­árokszállásnak gólokkal kellett volna győznie. Jók: Kárpáti A., Dósa F., ill. Surányi R., Bognár Z. Treiber Rudolf: - Végig jó iramú, küzdelmes mérkőzés volt. Sánta György: - A helyze­tek alapján nyerhetett volna a hazai csapat, de nyerhetett volna Jászdózsa is. Ifi: Jászárokszállás-Jászdó­­zsa 8-0 Farkas J. Besenyszög-Jászfényszaru 1-1 (1-0) Besehyszög, 250 néző, v: Tóth. Besenyszög: Csajbók - Tóth I. (Berényi), Hajdú, Nagy G., Hanga, (Boros L.), Kiss, Hor­váth, Gilszki T. (Lukács), Bo­ros Gy., Vígh, Gilszki Cs. Edző: Kocsis Andor. Jászfény szaru: Csécsei - Palócz, Drahos, (Balogh), Borbély, Bajnóczi, Pál, Nagy J. , Kovács, (Kolompár), Hor­váth, Jarábik (Palócz S.), Tö­rök. Edző: Horváth Tibor. 43. perc: Kiss a félpályáról kilépve szerezte meg a hazai­aknak a vezetést, 1 -0. 58. perc: Borbély tizenegye­sét Csajbók bravúrosan védte. 72. perc: Jobb oldali szög­letből Borbély fejelt a léc alá, 1-1. A hazaiaknak sikerült átmen­teni erre a mérkőzésre is jász­­dózsai formájukat. Jók: Csajbók, Boros L., Bo­ros Gy., ill. egész csapat. Kocsis Andor: - Százszáza­lékos helyzeteket hagytunk ki, és ez megbosszulta magát. Horváth Tibor: - Kiváló já­tékvezetés mellett a csapat nagy akarással egy pontot ho­zott. Ifi: Besenyszög-Jászfény­szaru 1-0 Emődiné Szajol-Szászberek 0-0 Szajol, 300 n., v.: Tóth S. Szajol: Balogh - Asztalos, Ábel, Urbán, Szöllősi (Gulyás), Kollár, Tóth L, Tóth Zs., Szatmári, Rideg, Pozderka (Tóvizi). Edző: Szabó Zoltán. Szászberek: Szerencsés - Lázár, Vasas Zs., Medgyes, Juhász (Gyárfás), Burda, Rentier, Pomázi, Nagy, Gara, Vasas L. Edző: Laki Imre. Az első félidő a hazai csapat meddő fölényével telt el, a má­sodikban kiegyenlítődött a küzdelem, mindkét csapat sze­rezhetett volna gólt. Jók: Ábel, Tóth I„ ill. Po­mázi. Szabó Zoltán: - Nem tud­tunk gólt rúgni, és így nem is nyerhettünk. Laki Imre: - Jó iramú mér­kőzésen igazságos eredmény született. Ifi: Szajol-Szászberek 0-0 Török Pusztamonostor- Tiszajenő 0-0 Pusztamonostor, 200 n., v.: Varga Gy. Pusztamonostor: Bibók - Szabó, Lakatos, Dobos (Szajka), Lajkó, Szűcs, Hart­man, Balázs, Rezes, Tóvizi, Jenes. Edző: Kovács György. Tiszajenő: Jándi - Szilágyi, Schirmer, Pápai, Fehér, Nagy, Katona, Baktai, Kocsis, Pol­gár, Péter (Makai). Edző: Szá­lai István. Egy gól nélküli döntetlennel végződött mérkőzésen, ami öröm az egyik csapatnak, az bánat a másiknak. Jók: senki, ill. az egész együttes. i Kovács György: - Azt kell mondanom, hogy a lelkes ellen­felünk rászolgált az egy pontra. Szalai István: - Oz, a nagy varázsló hozzánk képest csak kispados. Ifi: Pusztamonsotor-Tisza­jenő 8-0 Litkei Felnőttek 1. Besenysz. 5 3 1 1 1.8- 4 10 2. J.fénysz. 5 3 1 1 15- 5 10 3.Jászdózsa 5 3 1 1 6- 3 10 4. JSE II. 4 3-1 16- 6 9 5. Z.rékas 5 2 3-4- 2 9 6. Jászágó 5 3-2 11-10 9 7. Jásztelek 5 2 1 2 10- 6 7 8. Szajol 5 2 1 2 3- 3 7 9. Jászkisér 4 2-2 9-10 6 10. J.jákóhal. 5 2-3 8-11 6 11. Szászberek 5 1 3 1 5- 8 6 12. J.ároksz. 5 1 2 2 15-11 5 13. P.monostor 5 1 2 2 5- 6 5 14. Jászlad. 5 1 2 2 6-17 5 15. J.szentan. 5 1-4 7-19 3 16. Tiszajenő 5-1 4 0-17 1 Ifjúságiak 1. Szászberek 5 4 1-15- 0 13 2. J.ároksz. 5 4 1-21- 7 13 3. Szajol 5 3 2-16- 4 11 4. P.monostor 5 3 1 1 16- 6 10 5. Besenysz. 5 3 1 1 15- 9 10 6. Jászágó 5 3-2 10- 7 9 7. J.fénysz. 5 2 2 1 14- 5 8 8. Jászlad. 5 2 2 1 10-11 8 9. Jászkisér 4 2 1 1 6- 5 7 10. JSE II. 4 2-2 7-, 5 6 11. J.jákóhal. 5 2-3 6-11 6 12. Z.rékas 5 1-4 4-14 3 13. Jásztelek 5 1 4 3-17 3 14. Tiszajenő 5 1-4 4-24 3 15. J.szentan. 5-I 4 8-17 1 16. Jászdózsa 5--5 6-19 0 Labdarúgás, megyei II. osztály, Kunsági csoport Megkezdődött Kunhegyesen a tanítás.. Fegyvernek-Tiszapüspöki 3-0 (1-0) Fegyvernek, 150 n„ v.: Hagyó. Fegyvernek: Bata - Balogh, Bukta, Vágán, Farkas (Bu­dai), Náhoczki, Meggyes, Ra­­bóczki (Göblyös), Boicu (Szász), Fridrik, Kapás. Edző: Nagy Attila. Tiszapiispöki: Buru - Pó­lyák, Ramos, Barta, Puporka, Kállai, Szedlák, Bojtok (Suki L), Lukács, Lengyel, Suki J. Edző: Lengyel Ágoston. 22. perc: Náhóczki szögletét kapu előtti kavarodás után Ka­pás a hálóba fejelte, 1 -0. 60. perc: Rabóczki tisztára játszotta magát, átadását Kapás a hosszú sarokba lőtte, 2-0. 75. perc: Meggyes fellöké­séért megítélt büntetőt a sértett a jobb sarokba rúgta, 3-0. Egy félidőn keresztül jól tar­totta magát a püspöki gárda, adódó helyzeteit azonban nem tudta kihasználni, így megér­demelt a hazai győzelem. Jók: Bukta, Meggyes, Vá­gán, ill. Kállai, Ramos, Szed­lák, Lengyel. Nagy Attila: - Helyzetki­használásban, a párharcokban javulás tapasztalható, a többit felejtsük el. Lengyel Ágoston: - A hely­zeteit könyörtelenül kihasználó hazai csapat megérdemelten győzött. Ifi: Fegyvemek-Tiszapüs­pöki 3-0 Kelemen Kengyel-Tiszaszentimre 2-4 (1-4) Kengyel, 200'n., v.: Molnár. Kengyel: Kozák F. -Hreskó, Angyal F., Lévai F., Sipos R., Szarvák G., Gulyás I. (Rimóczi Z.), Ladányi T., Mitykó M. (Szabó), Székely P., Borda. Edző: Rimóczi Zoltán. Tiszaszentimre: Kovács J. - Hídvégi L., Szoboszlai Zs., Ju­hász Gy., Simon L., Bállá K., Prázmai L, Ballai A., Szobosz­lai Zs. (Postás I.), Ladányi L., Poczok Zs. Edző: Lakatos Pál. 13. perc: Hídvégi elment a jobb oldalon, beadását Ladányi L. lőtte a kapuba, 0-1. 18. perc: Szarvák átadását Gulyás emelte a hálóba, 1 -1. 25. perc: Bállá szögletét Postás fejelte a léc alá, 1-2. 39. perc: Juhász óriási gólt lőtt, 1-3. 4L perc: Bállá tizenegyes­ből szerezte a negyedik talála­tot, 1-4. 62. perc: Ladányi T. 16 mé­terről a hosszú sarokba bombá­zott, 2-4. A másodosztály legdurvább csapata szerencsével szerezte meg a három pontot. Jók: Szarvák, Borda, ill. Bállá, Szoboszlai. Rimóczi Zoltán: - Elszóra­­koztuk az első félidőt. Lakatos Pál: - Köszönöm a fiúknak, hogy - a mai napon ilyen kényelmessé tették szá­momra a kispadot. Ifi: Kengyel-Tiszaszentimre 2-3 Rimóczi J. Abádszalók-Tiszaföldvár 5-2 (3-2) Abádszalók, 200 n., v.: Per­­nyész. Abádszalók: Szabó J. - Cicze, Szabó Z., Takács, Lóié (Oláh M.), Angyal (Bakó L), Hamar, Oláh F., Kovács, Né­met, Varga T. (Bakó II.). Edző: Kovrig Zoltán. Tiszaföldvár: Líbor (Sári) - Suki, Engárt, Bokor, Kollár L, Kollár II., Herkó, Bíró, Dut­­kon, Kulik, Gál. Edző: Seres Ferenc. 3. perc: Ártalmatlan támadás közben Hamar könnyelműsége gólt eredményezett, Herkó a hálóba fejelt, 0-1. 16. perc: Német remek elfu­tásából Kovács bombagólt lőtt, 1-1. 30. perc: A rendkívül jól kontrázó vendégek Gál révén ismét vezetést szereztek, 1-2. 35. perc: Varga centerezését Német passzolta a hálóba, 2-2. 42. perc: Formás szalóki tá­madás után Oláh lépett ki a vé­dőfalból, és a rövid sarokba he­lyezett, 3-2. 83. perc: A nagy kedvvel játszó Német 20 méterről ki­lőtte a hosszú sarkot, 4-2. 85. perc: Hamar 40 méteres szabadrúgása a bal sarokban kötött ki, 5-2. 90. perc: A játékvezető Gál­nak piros lapot mutatott fel. A gyengén és alattomosan futballozó vendégek nehezen adták meg magukat az egyre jobb teljesítményt nyújtó sza­lóki csapat ellen. Jók: Takács, Oláh F., Szabó Z., Német, Kovács, Cicze, ill. Dutkon, Gál, Kulik. Kovrig Zoltán: - Kissé ne­hezen melegedtünk be az ele­jén, de az azt követő játék igazi csapatmunka eredménye. Seres Ferenc: - További sok sikert kívánok a helyi csapat­nak. Ifi: Abádszalók-Tiszaföld­vár 1-3 Bodor Homok-Tiszagyenda 2-1 (2-0) Homok, 200 n., v.: Lázár. Homok: Benedek (Kele) - Fehér (Kosa), Herkó, Kovács, Jakab, Szőke, Farkas R. (Lipka), Németh, Tóth, Ba­logh, Papp (Makó). Edző: Makó Mihály. Tiszagyenda: Csőke - Toni­­gold, Héder, Papp, Jenei, Nagy (Varga), Tóth, Kiss, Bo­ros, Márton, Sipos. Edző: Tóth Gábor. 27. perc: Az előretörő Herkó rémek kiugratását Balogh hig­gadtan helyezte a hálóba, 1-0. 38. perc: A szenzációs for­mában játszó Balogh Tóth indí­tását lőtte a hálóba, 2-0. 85. perc: Héder 25 méteres bombaerős szabadrúgása a jobb alsó sarokban kötött ki, 2-1. A sok helyzetet kidolgozó, de kihagyó hazaiak maguknak tették nehézzé a mérkőzést. Jók: Balogh (a mezőny leg­jobbja), Kovács, Herkó, Jakab, ill. az egész csapat. Makai Mihály: - Jelenlegi helyzetünkben csak a megszer­zett három pontnak tudok örülni. Edzés nélkül már ezen a szinten is erőlködés a foci. Tóth Gábor: - Köszönöm a gárdának, aki ma itt harcolt, vi­szont szégyellje magát az, aki cserbenhagyta a csapatot. Ifi: Homok-Tiszagyenda 3-0 Makó Cserkeszőlő- Rákócziújfalu 1-2 (1-0) Cserkeszőlő, 250 n., v.: Mihá­lyi. Cserkeszőlő: Tálas - Egedi, Benke, Czuczi, Hábensusz G., Varga, Gulyás, Korponai (Tóth), Hábensusz F., Háben­susz L, Tomasevszki (Nyitrai). Edző: Mannheim Mihály. Rákócziújfalu: Bálint - Ke­lemen, Szőke, Hellenpach L, Hellenpach F., Durda, Tóth, Balogh, Hábensusz L., Buj­dosó, Polgár. Edző: Kardos Mihály. 13. perc: Tomasevszkit a ti­zenhatoson belül lerántották, a játékvezető azonban továbbot intett. 21. perc: Kavarodás után 8 méterről Tomasevszki talált a hálóba, 1-0. 61. perc: Tóth mintegy 10 méteres lesen kapta a labdát, a hálóba továbbított, a játékve­zető meglepetésre megadta a gólt, 1-1, 69. perc: Hellenpach F. vé­dőjét kilökte a pályáról, majd erősen belőtt labdája egy hát­véden irányt változtatva a ka­puba pattant, 1-2 74. perc: Egedit a tizenhato­son belül felvágták, a játékve­zető ezúttal is továbbot intett. A két azonos képességű csa­pat nagy iramú, küzdelmes, idegtépő mérkőzést játszott. A játékvezető ténykedése a járási szintet sem ütötte meg. Jók: Tálas (a mezőny leg­jobbja), Benke, Czuczi, Korpo­nai, ill. Szőke, Durda, Tóth, Hellenpach I. Mannheim Mihály: - Kor­rekt játékvezetés mellett két­­három góllal nyertünk volna. Kardos Mihály: - Ma csak a győzelemnek tudtunk örülni. Ifi: Cserkeszül ő-Rákócziúj­­falu 4-0 Mannheim *** Rákócziújfalu busza vasár­nap kora délután a cibakházi pálya közelében felmondta a szolgálatot. Hogy mégis annak rendje és módja szerint időben Cserkeszölőre értek bajnoki mérkőzésre utazó csapatai, kö­szönhető a Cihákon vendég­szereplő kisújszállási egyesület vezetőinek, akik egyetlen szóra kölcsönadták járgányukat! Sportszerűségből, segítőkész­ségből jelesre vizsgázott a me­gyei első osztályú együttes. Kender es-N agyrév 4-0 (1-0) Kenderes, 200 n., v.: Pintér. Kenderes: Galó (Horváth) - Varga I (Fábián L.), Magyar, Baktai (Sass, Lódi), Agócs, Varga L., Molnár, Fábián J., Ferencsik, Pádár M., Hídvégi. Edző: Magyar József. Nagyrév: Holló - Czinkus, Kecskés (Fehér Z.), Sallai, Hajdú, Lengyel, Ugi-Rácz, Pörge, Nagy, Szűcs, Parázs. Edző: Szabó Tamás. 32. perc: Hídvégi kibújt a védők közül, és a kapu bal olda­lába helyezett, 1-0. 50. perc: Fábián J. szép cse­lekkel tisztára játszotta magát, s 18 méterről hatalmas gólt lőtt a léc alá, 2-0. 65. perc: Molnár rövid sa­rokba bombázott, 3-0. 75. perc: Ferencsik beadását Hídvégi pofozta a hálóba, 4-0. Kitűnő játékvezetés mellett biztos győzelmet aratott Ken­deres a sportszerűen és jól ját­szó Nagyrév ellen. Jók: az egész csapat, ill. Sal­lai, Szűcs. Magyar József: - Kulturál­tan játszó csapatot sikerült le­győzni nagyvonalú játékveze­tés mellett. Szabó Tamás: - Biztosan győzött a hazai csapat. Ifi: Kenderes-Nagyrév 6-0 Korpás Kun FC-Kunmadaras 6-1 (2-1) Kunhegyes, 150 n., v.i.Kálé. Kun FC: Berkes - Katona (Gácsi), Balogh (Kalafut), Barna, Csillag, Boros Cs., Herbály, Kun, Ujfalvi, Czapkó, Boros T. Edző: Szabó András. Kunmadaras: Sipos - Varga S. (Budai), Dániel, Tüdős, Lé­vai L. (Lévai S.), Balogh, Ko­vács, Hosszú, Rózsa, Varga Zs., Kovács, (Balogh G.). Edző: Juhász Imre. 20. perc: Sipos saját játéko­sára ütötte a labdát, amely a ka­puba pattant, 1 -0. 26. perc: Czapkó önzetlenül középre gurított. Újfalvi pedig pontosan helyezett, 2-0. 43. perc: Rózsa jól eltalált lövéssel szépített, 2-1. 60. perc: Újfalvi szemfüles gólt szerzett, 3-1. 63. perc: Újfalvi remekül el­talált lövéssel növelte az előnyt, 4-1. 72. perc: Újfalvi erőszako­san vitte végig a labdát, és ez ismét gólt eredményezett, mes­ternégyes, 5-1. 80. perc: A jobbról beadott labdát a jól érkező Barna a hosszú sarokba vágta, 6-1. A minden csapatrészében jobb fiatal hazai együttes ilyen különbséggel is megérdemelten győzött. Jók: Újfalfvi (a mezőny leg­jobbja), Kun, Csillag, Czapkó, Boros Cs., ill. senki. Szabó András: - Véget ért a szünet, megkezdődött a taní­tás... Juhász Imre: - Enerváltan. rosszul játszottunk. Ifi: Kun FC-Kunmadaras 2-1 Nagy Kálmán Felnőttek 1. Kenderes 5 4 1-14- 2 13 2. R.újfalu 5 3 2-10- 5 11 3. Abádszalók 5 3 1 1 16- 6 10 4. Fegyvernek 4 2 2-7- 3 8 5. Kun FC 5 .2 1 2 10- 7 7 6. Homok 5 .2 1 2 12-12 7 7. Kunmadaras 4 2 1 1 9-10 7 8. T.sz.imre 5 2 1 2 7- 8 7 9. T.földv. 5 2'-3 12-11 6 10. Cserkesz. 5 1 2 2 7- 8 5 11. Kengyel 4 1 1 2 4-10 4 12. T.püspöki 5 1 1 3 4-13 4 13. Túrkeve 4-3 1 8- 9 3 14. Nagyrév 4 1-3 6-13 3 15. Tiszagyen. 5 1 4 3-12 1 16. Tiszaderzs Ifjúságiak 1. Kenderes 5 5- -22- 1 15 2. T.sz.imre 5 4 1 -20- 6 13 3. Kun FC 4 4 11- 3 12 4. Kunmadaras 4 3 -1 20- 6 9 5. Túrkeve 4 3 -1 16- 4 9 6. T.földv. 5 3 -■ 2 17- 9 9 7. Fegyvernek 4 3 -. i 9- 6 9 8. Homok 5 2 -3 14-14 6 9. T.püspöki 5 2 -3 10-19 6 10. Abádszalók 5 1 1 3 5-15 4 11. Tiszagyen. 5 1 -4 5-13 3 12. Cserkesz. 5 1 -4 7-22 3 13. Nagyrév 3 1 -■ 2 3-18 3 14. Tiszaderzs 15. Kengyel 4- ■ 4 6-14 0 16. R.újfalu 5 • 5 3 18 0 ■\