Új Néplap, 1995. szeptember (6. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-27 / 227. szám

1995. szeptember 27., szerda Sport 11. oldal Labdarúgás, megyei II. osztály: Jászsági és Kunsági csoport / Arokszállás győzelmének Fényszarun örültek a legjobban Jászárokszállás- Besenyszög 2-0 (1-0) Jászárokszállás, 200 n., v.: Csató Jászárokszállás: Tóth-Bor­­dás, Kárpáti, Dósa, Ivony, Szé­­csényi (Szabó), Dévai, Kaszab (Bobák), Kiss B., Kiss A., Szabó Z. Edző: Treiber Ru­dolf. Besenyszög: Csajbók-Tóth (Szabó), Hajdú, Nagy, Hanga, Lukács, Horváth, Berényi, Bo­ros, Vígh (Lévai), Berényi (Fi­csór). Edző: Kocsis Andor. 1. perc: Kiss a középkorból indulva sorra kicselezte táma­dóit, jól eltalált lövése Csajbók­ról kipattant, Szabó Z. pedig biztosan lőtt a hálóba, 1 -0. 86. perc: Egy előre vágott labdára Kiss csapott rá, kicse­lezte őrzőjét, majd 15 méterről a bal sarokba bombázott, 2-0. Jók: Kaszab, Bordás, Kiss A., Kiss B., ill. Csajbók, Lu­kács, Boros. Treiber Rudolf: - Végig jó iramú, küzdelmes mérkőzésen biztosan nyertünk. Kocsis Andor: - Az első percben kapott gól sokkolta a csapatot, majd az utolsó per­cekben lőtt talalat megpecsé­telte sorsunkat. Ifi: Jászárokszállás-Beseny­­szög 2-3 Farkas Jászberény II.­Jászfényszaru 0-2 (0-0) Jászberény, 100 n.. v.: Vígh. Jászberény II.: Bugyi-Zsigó, Badari, Palotai, Ba­cher, Bódis, Szabó, Hajnal, Kónya, László, Ürmös. Edző: Pintér István. Jászfény szaru: Csécsei-Pa­­lócz J., Vasicsku, Borbély, Bajnóczi, Pál, Nagy J. (Ba­logh), Kovács, Horváth, Jará­­bik (Palócz S.), Török. Edző: Horváth Tibor. 72. perc: Horváth tisztán kapta a labdát a jobb összekötő helyén, és könnyedén gurított a bal sarokba, 0-1. 73. perc: Kovács „hintába” ültette a védőket, és a bal felső sarokba emelt, 0-2. 89. perc: Palócz J.-t utánrú­­gásért kiállította a játékvezető. Az éppen hogy kiálló haza­iak ellen a fegyelmezetten, lel­kesen játszó fényszarusiak megérdemelten győztek. Jók: Badari, Hajnal, ill. az egész csapat. Pintér István: - Szikrázó, kemény mérkőzésen a tartalé­kos hazai csapat ellen megér­demelten nyert Fényszaru. Horváth Tibor: - Úgy ér­zem, hogy az eredmény tük­rözte a csapat egységét. Ifi: Jászberény Il.-Jászfény­­szaru 1-1 Szalóki Jásztelek-Jászszentandrás 4-1 (1-1) Jásztelek, 200 n., v.: Deák. Jásztelek: Túróczi (Fe­kete)-Ambrus, Nagy F., Tóth L, Szűcs (Gerhát), Molnár, Bartus, Fodor (Zrupkó), Sisa, Halgat, Nagy R., Edző: Buda Sándor. Jászszentandrás: Nagy B.-Csató, Szarka, Szabó Zs., Koczka, Busa, Antal, Németh, Kardos, Faragó, Kiss G., Edző: Kertész Albin. 5. perc: Molnárt a tizenha­toson belül gáncsolták, a bünte­tőből a sértett biztosan lőtt a kapuba, 1-0. 41. perc: Busa 10 méterről egyenlített, 1-1. 55. perc: Bartus kapásból úgy bombázott a kapuba, hogy a labda beragadt a háló és a há­lótartó vas közé, 2-1. 67. perc: Zrupkó a védőktől kapott ajándéklabdát 10 méter­ről elegánsan helyezte a ka­puba, 3-1. 77. perc: Szabót és Kisst a ■ játékvezető szövegelésért kiál­lította. 86. perc: Molnárt ismét buktatták a büntetőterületen be­lül, a jogosan megítélt tizen­egyest újra értékesítette, 4-1. 87. perc: Antalt is kiállította a játékvezető. Öt gól, három kiállítás, hét sárga lap, két tizenegyes és há­rom kapufa színesítette a mér­kőzést. Jók: Nagy F., Tóth I., Nagy R., ill. Csató, Szabó. Buda Sándor: - Jó csapatot győztünk le. A második gólunk nemcsak szép, de meghatározó is volt. Kertész Albin: - Gyenge já­tékvezetés. Gratulálok a Jászte­leknek. Ifi: Jásztelek-Jászszentand­­rás 0-8 Dobos Zagyvarékas- Jászkisér 1-0 (1-0) Zagyvarékas, 350 n., v.: Sulyok F. Zagyvarékas: Alapi-Varga, Agócs, Ecseki, Alföldi, Zsi­­gárdi, Mihályi, Jánosi I. (Hajdú M.), Polónyi, Antal, Jánosi L. (Révész). Szakosz­tályvezető: Kovács Sándor. Jászkisér: Agócs-Farkas, Nagy, Otta (Jász-Suba), Tajti, Pálfi, Mike, Uttasi, Kövesdi, Kiss, Bíró. Edző: Gócza Zol­tán. 28. perc: Polónyi egyéni já­ték után szép gólt lőtt, 1-0. Jó iramú mérkőzésen - ki­tűnő játékvezetés mellett — a több helyzetet kidolgozó hazai csapat megérdemelten győzött. Jók: Alföldi, Antal, Polónyi, Mihályi, ill. Agócs, Pálfi, Kö­vesdi, Jász-Suba. Kovács Sándor: - Fegyel­mezett játékunknak köszönhet­jük győzelmünket. Gócza Zoltán: - Hiába ját­szottunk a második félidőben jól, játékunkban nem volt len­dület. Ifi: Zagyvarékas-Jászkisér 3-1 Antal Jászágó-Jászdózsa 2-0 (1-0) Jászágó, 250 n., v.: Markóth. Jászágó: Dobos Zs.-Mó­­czár, Miklós, Bordás, Csikós, Vas (Guba), Beszteri, Darie., Dobos F., Peredi B., Peredi A. Edző: Bobák József. Jászdózsa: Surányi-Simon Zs., Kovács, Bója, Kiss J., Sánta (Bognár), Csömör, Varga (Kabács), Kosza, Kiss B. (Simon J.), Tözsér. Edző: Sánta György. 35. perc: Dobos F. 28 méte­res szabadrúgása védhetetlenül vágódott a kapu bal felső sar­kába, 1-0. 73. perc: Peredi B. szögletét Dobos F. 5 méterről gurította a bal alsó sarokba, 2-0. A határozottan bíráskodó Markóth játékvezető végig kézben tartotta a pattanásig fe­szült mérkőzést, amelyen a vé­gig mezőnyfölényben játszó és hallatlan akarást mutató hazai csapat megérdemelten nyert a kiváló kapussal rendelkező Dó­zsa ellen. A vendégek sportsze­rűen vették tudomásul, hogy most ők voltak a gyengébbek. Jók: Dobos Ferenccel az élen az egész csapat, ill. Surá­­nyi, Csömör. Bobák József: - Fegyelme­zetten játszó csapatunk több góllal is nyerhetett volna ezen a mérkőzésen. Sánta György: - Jó játékve­zetés mellett megérdemelt ha­zai győzelem született egy in­diszponált Dózsa ellen. Ifi: Jászágó-Jászdózsa 6-1 Módé Pusztamonostor- Jászjákóhalma 4-1 (3-1) Pusztamonsotor, 200 n.,v.: Tóth S. Pusztamonostor: Bibók-Szabó, Lakatos, Dobos, Lajkó, Szűcs, Hartman (Szajka), Ba­lázs, Rezes, Varga (Tóvizi), Jenes (Vancsik). Edző: Kovács György. Jászjákóhalma: Horváth (Kimlódi)-Urbán F. (Vaskó), Hájas, Móczó J., Farkas, Komcsik, Forgács, Kovács, Urbán G. (Szabó), Káplár (Móczó A.), Molnár. Edző: Bérezési József. 9. perc: Rezes kilépett a vé­dők közül, lövése a kapufáról a vetődő Horváth hátára, majd onnan a gólvonalon túlra vágó­dott, 1-0. 18. perc: Szűcs élesen bom­bázott a hosszú sarokba, 2-0. 27. perc: Rezes távoli lövése a kapufán csattant, a visszavá­gódó labdát a jókor érkező Je­nes fejelte a hálóba, 3-0. 30. perc: Tizenegyeshez ju­tottak a vendégek, Hájas lövése Bibók érintésével került a há­lóba, 3-1. 48. perc: Korszerű hazai tá­madás végén Tóvizi bombagólt lőtt, 4-1. Nagyszerű időben, korrekt játékvezetés mellett remek gó­lokkal, élvezetes játékkal nyert a hazai csapat. Jók: az egész csapat, ill. senki. Kovács György: - Gratulá­lok a csapat minden tagjának, nagyszerű győzelmet arattunk. Bérezési József: - Egy-két játékosomnál felfogásbeli prob­lémák mutatkoznak. Ifi: Pusztamonostor-Jászjá­­kóhalma5-l Litkei Tiszajenő-Szászberek 0-3 (0-2) Tiszajenő, 100 n., v.: Tóth. Tiszajenö: CzakóSzilágyi, Schirmer, Fehér, Nagy, Katona R., Katona K., Baktai, Polgár, Kocsis (Jándi), Csepregi. Edző: Szalai István. Szászberek: Szerencsés-Rent­­ler, Vasas Zs., Meggyes, Göb­­lyös, Burda, Kisfalusi, Juhász (Gyárfás), Nagy Z., Gara, Vasas L. Edző: Laki Imre. 29. perc: Nagy Z. szabadrú­gásból szerezte a vendégek ve­zető gólját, 0-1. 38. perc: Jobb oldali 20 mé­teres szabadrúgásból ismét Nagy Z. lőtt a hálóba, 0-2. 60. perc: Jobb oldali szögle­tet követően Újfalusi fejelt a léc alá, 0-3. 69. perc: Katona R. büntető­jét Szerencsés hárította. 88. perc: Nagy Z. is elhi­bázta a megítélt büntetőt. A vendégcsapat mezőnyfö­lényét gólra váltotta. Jók: Katona R., Kocsis, ill. Gara, Nagy Z. • Szalai István: - Aki nem tud gólt lőni, az nem is nyerhet. Laki Imre: - Úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Ifi: Tiszajenő-Szászberek 1-2 Sepsi Száj ol-Jász ladány 1-0 (0-0) Szajol, 300 n., v.: Major. Szajol: Balogh-Asztalos, Ábel, Tóth L, Nagy Z., Urbán, Tóth Zs., Kollár, Gulyás, Szatmári, Szöllősi. Edző: Szabó Zoltán. Jászladány: Murzsa-Varga, Lázár, Tóth Gy., Nagy L, Győr, Nagy J., Tálas, Suki, Gémesi, (Bíró F.) Puzsomai. Edző: Gémesi Zoltán. 55. per: Urbán bal oldali partdobását Tóth I. megcsúsz­tatta, és Szatmári már könnye­dén fejelt a hálóba, 1 -0. A hazai csapat rászolgált a győzelemre, hiszen a gólon kí­vül még két kapufát is rúgott. Jók: Tóth I., Szatmári, Nagy Z., ill. az egész csapat. Szabó Zoltán: - Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen végre rúgtunk egy gólt. Gémesi Zoltán. - Jól va­gyok, csak egy kicsit elfárad­tam. A mérkőzés körülményei­hez nem fűzök semmit. Ifi: Szajol-Jászladány 6-0 Török Túrkeve és Kengyel otthon volt idegenben Fegyvernek-Tiszagyenda 1-0 (1-0) Fegyvernek, 150 n., v.: Mihá­lyi. Fegyvernek: Bata-Fridrik, Szabó, Bukta, Balogh S., Ba­logh T., Boicu (Göblyös J.), Meggyes, Náhóczki, Göblyös Cs., Kapás. Edző: Nagy Attila. Tiszagyenda: Csöke-Papp, Jenei, Héder, Varga, Kiss, Bo­ros, Tóth, Sipos, Péter, Fuder (Kérészi). Edző: Tóth Gábor. 22. perc: Fridrik szép csel­sorozat után a kapust is elfek­tetve gurított a hálóba, 1 -0. 65. perc: Kiss megkapta má­sodik sárga lapját, így idő előtt mehetett zuhanyozni. Az óriási lelkesedéssel küzdő tiszagyendai csapat (a hazai csatároknak köszönhe­tően) szoros küzdelemre kész­tette a nagyobb játékerőt képvi­selő Fegyvernek gárdáját. Jók: Bukta, Balogh T., Ba­logh S., Szabó, ill. Jeneivel az élen az egész csapat. Nagy Attila - Még mindig sok a hiba a végjátékban. Tóth Gábor: - Helyzetki­használásunk ismét megbosz­­szulta magát. Ifi: Fegyvemek-Tisza­gyenda 3-3 A megye labdarúgócsapatai szeptember 16-án körlevélben értesültek arról, hogy az ifjú­sági korú labdarúgók - ameny­­nyiben a felnőttcsapatban ját­szanak - csak a megemelt ösz­­szegü játékengedéllyel léphet­nek pályára. A Fegyvernek SE pontosító kérdésére Urbán At­tila, a megyei LSZ titkára kö­zölte, hogy a kiilönbözetet szep­tember végéig kell befizetni. A szombati mérkőzésen viszont a játékvezetői hármas ennek hiá­nyában nem engedett pályára lépni két fegyverneki játékost, hivatkozva egy másik körle­vélre, amelyet - ugyancsak ha­táridő, aláírás és bélyegzőle­nyomat nélkül - a megyei lab­darúgó-szövetség küldött szá­mára. Akkor most játszhatnak vagy sem? Kelemen Csaba, SE elnök Túrkeve-Tiszapüspöki 0-3 (0-0) Túrkeve, 150 n., v.: Tóth M. Túrkeve: Katona-Fekete M. (Teleki), Varjú P., Pálfi (Soós), Kalmár, Jandó, Deb­­reczeni, Varjú Z., Fekete T., Nagy, Takács. Edző: Varjú Vince. Tiszapüspöki: Buru-Po­lyák, Zelei, Barta, Benedek (Puporka), Kállai, Szedlák, Bojtok, Suki, Lukács, Lengyel. Edző: Lengyel Ágoston. 46. perc: A hazaiak közép­hátvédje luftot rúgott, Bojtok félmagas lövést zúdított a kapu jobb oldalába, 0-1. 69. perc: A püspöki csatárok kigurigázták a vendéglátók vé­delmét, és Bojtok senkitől sem zavartatva emelhetett a bal sa­rokba, 0-2. 75. perc: Szabadrúgás után a sorfalról lepattanó labdát Boj­tok gurította a hálóba, 0-3. Tiszapüspöki minden tekin­tetben felülmúlta ellenfelét. Jók: senki, illetve Bojtokkal az élen az egész csapat Varjú Vince: - Amíg csak hárman járnak edzésre, nem is lehet más eredményt várni. Lengyel Ágoston: - Helyze­teink alapján megérdemelten nyertünk. Ifi: Túrkeve-Tiszapüspöki 1-1 Márki Kengyel-Tiszaföldvár 0-3 (0-3) Kengyel, 300 n., v.: Lázár. Kengyel: Sipos-Reskó (Szabó), Szabados, Lévai, Pén­zes, Szarvák (Nagy), Gulyás, Ladányi, Mitykó, Székely, Ko­vács. Mb. edző: Rimóczi Sán­dor. Tiszaföldvár: Líbor-Pataki, Mári, Tihi, Grácsin, Járai, Gál, Kulik, Kollár, Bíró, 'Herkó. Mb. edző: Tihi Antal. 1. perc: Az elmélázó védők közt a laposan belőtt labdát Gál 5 méterről a kapu közepébe vágta, 0-1. 10. perc: A jobbról beívelt szabadrúgást Gál a léc alá csúsztatta, 0-2. 37. perc: Ezúttal Bíró volt eredményes, 0-3. 40. perc: A játékvezető La­dányit szövegelésért kiállította. A külső körülményekkel is küzdő hazai csapat a mezőny­ben egyenrangú ellenfél volt, de helyzeteit nem tudta kihasz­nálni. Jók: senki, ill. az egész csa­pat. Gulyás István szakosztály­vezető: - Korrekt játékvezetés mellett az ellenfél egy helyzet­ből három gólt rúgott, mi hétből egyet sem. Tihi Antal: - Ma az örülhe­tett, aki Földvárnak szurkolt. A csapat fegyelmezetten játszott. Ifi: Kengyel-Tiszaföldvár 1-4 Rimóczi Abádszalók-Rákócziújfalu 3-1 (0-1) Abádszalók, 250 n., v.: Balogh K. Abádszalók: Szabó J.-Oláh A., Cicze, Takács, Puzsoma (Varga L.), Hamar, Oláh F., Angyal (Bakó), Kovács, Né­met, Varga T. (Lóié). Edző: Kovrig Zoltán. Rákócziújfalu: * Bá­lint-Durda, Szőke, Csík, Hel­­lenpach, Hellenpach, Balogh, Zakar, Hábensusz, Bujdosó, Tóth. Edző: Kardos Mihály. 3. perc: Erőtlen támadás vé­gén Csík bombagólt lőtt, 0-1. 55. perc: Sorozatos szalóki támadás végén Varga T. beadá­sát Német hanyatt vetődve vágta a hálóba, 1-1. 65. perc: Német kicselezte Durdát, aki beleütött a labdába, a tizenegyest Hamar biztosan értékesítette, 2-1. 70. perc: Bujdosó keveredett vitába a játékvezetővel, aki felmutatta neki a piros lapot. 80. perc: Oláh F. indította Németet, aki nem hibázott, 3-1. Nagy iramú mérkőzésen a hazai csapatot a korán bekapott gól sem tudta megrendíteni, szebbnél szebb támadásokat vezetett, melyeknek csak töre­dékét értékesítette. A látottak alapján az eredmény a vendé­­gekre nézve hízelgő. Jók: az egész csapat, ill. a közvetlen védelem Kovrig Zoltán: - Az első félidei kishitű játékunkat a má­sodikban csodálatos csapatjá­tékkal korrigáltuk. Kardos Mihály: - A hazai pálya előnye döntőnek bizo­nyult. Ifi: Abádszalók-Rákócziúj­­falu 5-0 Bodor Homok-Nagyrév 4-1 (2-0) Homok, 250 n., v.: Varga Zs. Homok: Benedek-F ehér, Makó, Papp, Herkó, Szőke (Kása), Jakab (Lipka), Né­meth, Tóth, Balogh, Farkas R. Edző: Makó Mihály. Nagyrév: Holló-Czinku /., Fercsi, Szűcs, Kecskés S., Kecskés /., Ballai, Baranyi, Hajdú, Pörge (Nagy), Ugi- Rácz. Edző: Szabó Tamás. 4. perc: Balogh beadását Farkas R. balettmozdulattal emelte a hálóba, 1-0. 27. perc: Farkas R. átadását Tóth emelte a kifutó kapus fö­lött a léc alá, 2-0. 55. perc: Jobb oldali beadást Kecskés S. a kapust megelőzve helyezte a kapuba, 2-1. 82. perc: Tóth mindenkit ki­cselezett, önzetlenül Balogh elé gurított, aki nem hibázott, 3-1. A vendégek lest vitattak, ezért Ugi-Ráczot a játékvezető kiállí­totta. 85. perc: Tóth adta meg a kegyelemdöfést, 4-1. Az enyhe mezőnyfölényben játszó vendégek majdnem meg­lepetést okoztak. A hazaiak csak a szívüknek köszönhetik győzelmüket. Jók: Fehér, Tóth, Farkas R., Herkó, ill. Baranyi, Sallai, Kecskés S. Makó Mihály: - Harminc perc foci, a többi szenvedés. Szimpatikus csapatot sikerült legyőznünk. A gólarányt túl­zottnak tartom. Szabó Tamás: - A focit gólra játsszák. Az ellenfél 12. játékosa a játékvezető volt. Ifi: Homok-Nagyrév 2-1 Makó Cserkeszőlő-Kunmadaras 3-1 (1-1) Cserkeszőlő, 250 n., v.: Per­­nyész. Cserkeszőlő: Kardos-Egedi, Benke, Czuczi (Hábensusz G.), Nyitrai (Dézsi Z.), Varga (To­­masovszki), Gulyás (Tóth), Korponai, Molnár, Hábensusz /., Hábensusz F. Edző: Mann­heim Mihály. Kunmadaras: Sipos-Ba­logh, Dániel, Tüdős, Lévai, Hosszú, Kovács Z., Salángi (Varga S.), Rózsa, Varga Zs., Kovács Sz. Edző: Juhász Imre. 12. perc: Gulyás ügyesen vette le a labdát, majd a léc alá bombázott, 1-0. 27. perc: Szögletrúgás után Tüdős 8 méterről a kapu köze­pébe fejelt, 1-1. 47. perc: Gulyás lefordult a védőjéről, és a kifutó kapus mellett a hálóba gurított, 2-1. 49. perc: A hosszan kereszt­bevágott labdát Gulyás a tizen­hatos bal sarkáról a a hosszú sa­rokba ívelte, 3-1. Kitűnő játékvezetés mellett jó iramú, sportszerű mérkőzést vívott a két csapat. Jók: Kardos, Benke, Korpo­nai, Nyitrai, Gulyás (a mezőny legjobbja), ill. senki. Mannheim Mihály: - Lel­kes közönségünk már megér­demelte, hogy hazai környezet­ben is bizonyítsunk. Juhász Imre: - A gólhelyze­teket be kell rúgni. Ifi: Cserkeszőlő-Kunmada­­ras 1-4 Mannheim Kenderes-Kun FC 3-2 (2-2) Kenderes, 200 n., v.: Pál. Kenderes: Galó-Andrási, Pádár M., Magyar, Agócs, Fá­bián J. (Fábián L.), Pádár G. (Sass), Molnár (Lódi), Varga, Hídvégi, Szerencsi. Edző: Ma­gyar József. Kun FC: Faragó-Katona, Boros T., Barna, Csillag, Bo­ros Cs., Herbály, Kun, Újfalvi (Kalafut), Vona, Balogh. Edző: Szabó András. 5. perc: A védőkről lepat­tanó labdát Hídvégi 6 méterről a kapuba lőtte, 1 -0. 7. perc: Agócs középre ívelt, Varga mellel Hídvégi elé tette a labdát, aki lefordult őrzőjéről, és 10 méterről a kapu jobb olda­lába bombázott, 2-0. 26. perc: Vona 30 méteres lövése Galó lába mellett a há­lóba vágódott, 2-1. 40. perc: Jobb oldali beadást követően Újfalvi a kapu köze­pébe fejelt, 2-2. 48. perc: Hídvégi kiugratta Sasst, aki a kifutó kapus mellett a hálóba helyezett, 3-2. 69. perc: Sass lábát Faragó elhúzta, de Molnár tizenegyesét bravúrosan hárította. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. Kenderes nem használta ki le­hetőségeit, így meg kellett küz­denie a győzelemért. Jók: Ágócs, Andrási, Pádár M., Hídvégi, ill. Faragó, Boros Cs., Balogh. Magyar József: - Saját ma­gunknak tettük nehézzé a mér­kőzést. Szabó András: - Mindkét félidő elején még az „öltöző­ben” voltunk, aztán futottunk az eredmény után. Ifi: Kenderes-Kun FC 0-1 Korpás