Új Néplap, 1995. augusztus (6. évfolyam, 178-204. szám)

1995-08-14 / 189. szám

1995. augusztus 14., hétfő Sport Extra 9. oldal Labdarúgás - megyei I. osztály, 1. forduló Alattyán-Jászalsószentgyörgy 3-1 (1-0) Alattyán, 700 n„ v.: Szabad Alattyán: Kupeczki - Kiss T. /., Kiss T. II. , Juhász, Kal­már, Csikós, Györgyei, Moso- nyi Zs., Bujáki (Tóth), Moso- nyi Cs„ Kiss Cs. (Balogh, Mo- sonyi L.). Edző: Ladányi Ist­ván. Jászalsószentgyörgy: La­dányi - Filipcsei (Bankó), Szita, Kátai Sz., Tákos, Gál (Somogyi), Bathó, Kátai Zs., Csirke, Rostás, Tatár. Edző: Sólyom Vilmos. 6. perc: Mosonyi Zsolt re­mekül tálalt Mosonyi Csaba elé, akinek 10 méteres lövése Ladányi lábáról pattant a me­zőnybe. 34. perc: Bujáki bal oldali szabadrúgását Kiss T. II. a hosszú saroknál fejelte a há­lóba, 1-0. 51. perc: Csikós indításával Mosonyi Zsolt lefutotta az egész szentgyörgyi védelmet, majd a kifutó Ladányi mellett a hosszú sarokba lőtt, 2-0. 57. perc: Csikós emelése a bal kapufán csattant, a kipat­tanó labdát a szemfüles Mo­sonyi Zsolt estében a hosszú sarokba pörgette, 3-0. 80. perc: Rostás ügyesen lefordult védőjéről, de lövése a jobb kapufán csattant. 81. perc: Bathó beadását Rostás vágta kapura, a gólba tartó labdát Györgyei a vonal­ról mentette. 86. perc: Rostás átadását Kátai Zsolt a kapu közepébe bombázta, 3-1. Jók: Kiss T. II., Juhász, Mosonyi Zs., Mosonyi Cs„ ill. Tákos, Bathó, Tatár Jó iramú, színvonalas mér­kőzésen a hazaiak bátor táma­dójátéka meghozta gyümöl­csét. A sok kihagyott gólhely­zet ellenére megérdemelt, biz­tos győzelmet arattak a me­zőnyben ügyesen adogató, de a kapura kevés veszélyt je­lentő vendégek ellen. A játék képe alapján az eredmény A vendégcsapatra nézve hízelgő. Ladányi István: - A játék még nagyon döcögős, de az eredmény teljesen megfelel az elvárásnak. Sólyom Vilmos: - Hiába utaztam kétezer kilométert a bajnokság előtt, hogy egy ütő­képes kezdőcsapatot tudjak kiállítani. Sajnos objektív okok miatt ez nem sikerült. A mai mérkőzésen Alattyán rá­szolgált a győzelemre. Ifi: Alattyán-Jászalsó­szentgyörgy 4-1 Papp Károly Jánoshida-SZVSI CFC 4-0 (2-0) Jánoshida, 300 n., v.: Veres. Jánoshida: Pesti - Tóth P., Szalma, Bagi, Eszes, Nagy, Kisnémet (Fejes), Szabó (Pá­linkás), Tóth G. (Bezzeg), Tóth Cs. (Molnár), Tóth J. Edző: Szabó Imre. Szolnok: Újfalusi - Herczeg (Jeczó), Honti, Antal, Kovács (Szabó), Kiss, Győré, Szalai, Szőrös, Sós, Borcsák (Köblös). Edző: Árvái István. 17. perc: Tóth Pál kénysze­rítőzött Tóth Csabával a tizen­hatoson belül, majd a visszaka­pott labdát nagy nyugalommal helyezte a hosszú sarokba, 1-0. 24. perc: Tóth Cs. átadását Szabó estében lőtte a kapu kö­zepébe, 2-0. 47. perc: Tóth Cs. önzetle­nül középre adott, Szabó meg­várta, amíg a védők berepülnek a kapuba, majd hanyagul a jobb alsóba gurított, 3-0. 53. perc: Kisnémet jobb ol­dali beadását Szabó a kaputól 14 méterre lekezelte, majd elemi erővel a bal sarokba bombázott, 4-0. 85. perc: Nagyot a játékve­zető szövegelésért kiállította. Közepes színvonalú mérkő­zésen a fiatal erőkből álló ven­dégcsapat derekasan küzdött, ám a nagyobb rutin egyértel­műen eldöntötte a három pont sorsát. Jók: Szabó, Szalma, Tóth P., ill. Antal, Szalai Szabó Imre: - Fiatal, sokat futó és küzdeni tudó csapatot sikerült két vállra fektetnünk. Árvái István: - Fiatal csapa­tomtól a mai napon ennyire tel­lett, de a második félidő küz­deni tudását megköszönöm .minden játékosomnak. Ifi: Jánoshida-Szolnoki Cu­kor 1 -3 Szőllősi Kőtelek- KUTE 3-0 (2-0) Kőtelek, 300 n., v.: Markóth Kötelek: Horváth - Ujj (Guzsi), Bozsó L., Bordás, Pálinkás, Jónás, Matúz, Nagy, Csörghe, Balogh, Szabó. Edző: Papp Lajos. Kunszentmárton: Gácsi - Demeter, Sipos, Varga, Ke­rekes, Madarassy, Ku­peczki, Valkai, Gergulics, Bállá, Pallagi. Edző: B. Tóth András. 2. perc: Jónás nagyszerű indítását Szabó 18 méterről védhetetlenül vágta a bal felső sarokba, 1-0. 42. perc: Nagy jobb ol­dali szögletrúgása után Ma­túz fejelt Gácsi kezei között a hálóba, 2-0. 82. perc: Guzsi bátran vállalkozva, 28 méterről ki­lőtte a bal alsó sarkot, 3-0. A mérkőzés előtt Végh Tibor polgármester köszön­tötte a vendégeket, majd át­nyújtotta a hazai egyesület­nek a „Kőtelek Községért” díjat. A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött az elhunyt játékvezető, Inges János emlékére. Rögtön a kezdés után megszerezték a hazaiak első góljukat, de egyébként is az egész mér­kőzésen több veszélyt jelen­tettek kapura, mint a rutino­sabb kunszentiek. Jók: az egész csapat, ill. senki Papp Lajos: - Lázasan készültünk a nyitányra, mely fényesen sikerült. Re­mélem, sok csapatnak oko­zunk nehéz perceket. B. Tóth András: - Ke­gyetlenül gyengén játszot­tunk, erre nincs mentség. Ifi: Kőtelek-KUTE 4-2 Bozsó Tiszaörs­Vegyiművek SK1-0 (0-0) Tiszaörs, 150 n., v.: Kökény Tiszaörs: Magi - Gál, Nyíri, Kosina, Czinege, Kecskeméti, Lengyel (Hajnal), Fényes (Ka­pás, Kovács), Kardos, Fazekas, Molnár. Edző: Jeczó András. Vegyiművek: Ács - Bonto- vics, Busi, Kun, Szabó, Rimóczi Z., Varga (Bálint), Vadkerti, Szarnák, Felföldi, Rimóczi Cs. (Csomós). Edző: Hajdú Gábor. 74. perc: A lecsorgó labdára Kecskeméti rácsapott és a tehe­tetlen kapus már csak a lábát tudta elhúzni. A megítélt bünte­tőt Czinege értékesítette, 1 -0. Az első félidőben inkább a vendégek kezdeményeztek többet, a fordulás után azonban a hazaiak feltámadtak. Jók: Fazekas, Bagi, Magi, Kardos, Kecskeméti, ill. Ri­móczi Z., Kun Jeczó András: - Ebben a rekkenő hőségben ráértünk volna fél hatkor is kezdeni. Hajdú Gábor: - Korrekt kö­rülmények között megvertük magunkat. Ifi: Tiszaörs-Vegyiművek SK 4-2 Czinegéné Jászapáti-Kunhegyes 4-0 (2-0) Jászapáti, 350 n„ v.: Pál Jászapáti: Tajti - Kiss, Borics, Molnár, Németh, Tóth /., Fo­dor, Előhegyi (Deme), Szabad, Palásti, Kövesdi (Káposztás). Edző: Karkusz Pál. Kunhegyes: Faragó - Varga Zs., Szabó Gy., Varga Gy., Szabó L., Csontos, Szák, Kolozsi, Földes (Békési, Csörgő), Horváth, Bese. Edző: Szabó György. 4. perc: Tóth I. szöglete után a kipattanó labdát Fodor 25 méterről a jobb felső sarokba vágta, 1-0. 10. perc: Kövesdi faképnél hagyta védőjét, mesterien kö­zépre gurított, a jókor érkező Palásti pedig lezser mozdulattal növelte csapata előnyét, 2-0. 70. perc: Sorozatban a tizenhatoson kívül tartózkodott Fa­ragó kapus, Fodor ezt látva negyven méterről kapura emelt, labdája a lécen csattant. 78. perc: Palásti az alapvonalig cselezte magát, visszagurítá- sát Kövesdi a kapus elfektetésével passzolta a hálóba, 3-0. 82. perc: Palásti megismételte akcióját, de ezúttal Kiss fe­jezte be az akciót, 4-0. Jászapáti a találkozó elején megnyugtató előnyt szerzett, a befejező negyedórában pedig látványos támadásokkal és gó­lokkal szórakoztatta közönségét. Jók: Borics, Németh, Palásti, Kövesdi, ill. Faragó Karkusz Pál: - Gratulálok a csapatnak. Sajnálom, hogy a szülőfalumhoz, Tiszabőhöz közeli Kunhegyes kiesett az NB IH.-ból. Szabó György: - A két gyorsan bekapott gól megzavarta formálódó csapatomat. Ifi: Jászapáti-Kunhegyes 4-0 Illés Péter Cibakháza-Mezőtúr 1-2 (0-1) Cibakháza, 400 n., v.: Nagy Cibakháza: Csécsei - Papp, Tóvizi, Burka, Zatkó, Lénárt, Kalmár (Barta A.), Keresztfalvi (Beregszászi), Szikora, Kántor, Nicula. Edző: Fazekas András. Mezőtúr: Fási - Juhász S„ Szabó, Banyik, Erdősi, Németh, Sőrés (Békési), Tanács, Juhász J. (Karsai), Forgács, Múzsái. Edző: Dávid Tibor. 18. perc: Nicula-Kántor- Kalmár összjáték után Kalmár beadását Kántor kapásból vágta a hálóba, de a játékvezető les címén érvénytelenítette. 24. perc: Erdős labdáját Ta­nács pörgette Csécsei érintésé­vel a sarokba, 0-1. 65. perc: Tóvizi belefordult a visszafelé kocogó mezőtúri csatárba, Múzsái pedig értéke­sítette az ajándék labdát, 0-2. 73. perc: Nicula beadását Kántor a bal felső sarokba zú­dította, 1-2. Jók: az egész csapat, ill. Fási, Szabó, Erdősi, Juhász S. Közepes iramú mérkőzésen nem látszott a hazaiak játékán, hogy újoncok. Taktikusan, fe­gyelmezetten focizva két bal- szerencsés gólt kaptak. Szabá­lyosnak tűnő, de meg nem adott góljuk mellett több nagy hely­zetet is kihagytak. A látottak alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Fazekas András edző nem csapata teljesítményét érté­kelte, ezért nyilatkozatát nem közöljük. Dávid Tibor: - Rossz hely­zetkihasználásunk miatt saját magunknak tettük nehézzé a ' mérkőzést. Ifi: Cibakháza-Mezőtúr 0-4 Bíró Jászboldogháza-Tószeg 3-0 (2-0) Jászboldogháza, 150 n., v.: Gyertyás Jászboldogháza: Gál-Tóth M., Erdei, Mihályi A., Petróczi, Mi­hályi T., Varga, Orosz, Fekete, Győr, Káplár. Edző: Gömöri Béla. Tószeg: Bottyán-Tóth N., Szilágyi, Csutár, Vágó, Buknicz, Kiss, Farkas, Lődi, Ozsvát, Vincze. Edző: Tari János. 3. perc: Erdei jó ütemű átadását Varga 10 méterről a kapus mel­lett a hálóba helyezte, 1-0. 35. perc: Varga elcsípett egy rossz átadást, bevezette a tizenha­toson belülre, majd a jobb sarokba helyezett, 2-0. 46. perc: Orosz váratlan lövése a meglepett Bottyán fölött a léc alá vágódott, 3-0. 66. perc: Szándékos kezezésért Tóth Norbert a játékvezető kiál­lította. Jó játékvezetés mellett a hazai csapat megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Jók: Erdei, Mihályi T., Varga, Orosz, Győr, ill. Szilágyi, Buk­nicz, Farkas Gömöri Béla: - A mérkőzés folyamán helyzetek sokaságát dol­goztuk ki, de ebből csak hármat sikerült értékesíteni. Győzelmünk nagyobb arányú is lehetett volna. Tari János: - Gyenge csatárjáték mellett gyermeteg gólokat kaptunk. Ifi: Jászboldogháza-Tószeg 1-2 Fajka TSE-Martfü 1-3 (1-3) Törökszentmiklós, 400 n„ v.: Nagy S. TSE: Májer-Orbán, Varga, Katona (Rajt), Dékány, Gö­rög (Bodó), Gergely, Lóié, Dobos, Babella (Deák), Ra- mos. Edző: Márton Ferenc. Martfű: Sagát-Bartucz, Blaskó, Bartus (Benedek), Nagy A., Rózsavölgyi, Pintér, Kesjár, Lengyel, Nagy J., Kiss. Edző: Nász Mihály. 7. perc: Ramos 10 méterről kilőtte a rövid sarkot, 1 -0. 15. perc: Rózsavölgyi sza­badrúgásból egyenlített, 1-1. 36. perc: Rózsavölgyi a jobb sarokba lőtt, 1-2. 38. perc: Nagy A. lövése talált utat a jobb sarokba, 1-3. 57. perc: Rajt szövegelé­sért a kiállítás sorsára jutott. 70. perc: Rózsavölgyi bün­tetőjét Májer hárította. 89. perc: Varga megkapta második sárgáját is. Fölényben a TSE, mégis a vendégek diadalmaskodtak. Jók: Ramos, ill. Rózsavöl­gyi, Kesjár, Lengyel Márton Ferenc: - Saját magunkat vertük meg. Nász Mihály: - Akartuk a sikert, és meg is tettünk min­dent érdekében. Ifi: TSE-Martfű 4-1 N. K. Rákóczifalva-Kisúj szállás 3-0 (2-0) Rákóczifalva, 200 n., v.: Gyur- kovics Rákóczifalva: Balogh - Er­dei (Komáromi), Majzik, Csa­bai, Kácser, Romvári, Hanga (Bagi), Kollár, Gönczö, Kis, Molnár. Edző: Bagi József. Kisújszállás: Horváth - Szél, Kállai, Lajtos, Molnár, Farkas (Kása), Csíki, Dán (Hegedűs), Tóth, S. Nagy, Kincs (Csizma­dia). Edző: Kádár József. 4. perc: Molnár 16 méterről a kapuba lőtt, 1-0. 19. perc: Molnár ezúttal 18 méterről ismételt, 2-0. 61. perc: Kis indította Mol­nárt, aki a kifutó kapus mellett gurított a hálóba, 3-0. A jobb csatársorral rendel­kező Rákóczi megérdemelten győzött a mezőnyfölényben ját­szó Kisújszállás ellen. Jók: Molnár, Kácser, Kis, ill. Kállai, Csiki Bagi József: - Idény eleji formában is megérdemelten győztünk. Kádár József: - Három hete még a csapatot kerestük, ma már itt voltak, de ez még na­gyon kevés. Ifi: Rákóczifalva-Kisújszál- lás 3-2 Bagi NB III. Mátra- és Tisza-csoport Újszász-Karcag Épkar 0-2 (0-1) Újszász, 1100 n., v.: Farkas Újszász: Rézsó P. - Kónyár, Varga I., Viola, Pető, Szil- vási, Rézsó T. (Makai), Vígh (Katona), F. Tóth, Konka, Mé- rész. Edző: Mérész József. Karcag: Móga - Pataki, Czinege, Méhes, Varga J., Al­bert, Bernát (Varga L.), Békési, Kis (Lekvár), Kocsis, György. Edző: Ágh Gábor. 28. perc: Varga sorra cselezte ki a védőket, majd a kapus mellett a hálóba gurított, 0-1. 43. perc: Pataki megkapta második sárga lapját, így mehetett zuhanyozni. 85. perc: Egy hosszú cselsorozat után Bernát kapta középen a labdát, és azt a hálóba passzolta, 0-2. A megyei rangadón két egyforma erőnlétű csapat találkozott egymással. Ugyan mindkét gárda sok helyzetet dolgozott ki a kapuk előtt, de azt rendre el is puskázták. A hazaiak két hibáját azonban a vendégegyüttes kihasználta, s ezzel mindhárom baj­noki pontot megszerezte. Jók: Varga, Konka, ill. Kocsis, Varga J., Békési, György Mérész József: - Az első félidő kihagyott helyzetei, a máso- dik félidő elemi hibái miatt vesztettünk. Ágh Gábor: - Hál’ istennek az eredményen nem látszik hét­közi felkészülésünk. Ifi: Újszász-Karcag 0-0 Nagy Katalin Mátészalka-Tiszafiired 2-3 (1-2) Mátészalka, 800 n., v.: Pecze Tiszafüred: Gál - Porkoláb, Székely, Földvári, Görbe, Nagy, Kalló (Kaszonyi), Sipos, Tóth, Lugosi (Dajka), Csil­lag (Antal). Edző: Albert Csaba. 2. perc: A rosszul helyezkedő védők mellett Oláh Tácej elé pörgette a labdát, aki a kapus kezei között a hálóba lőtt, 1-0. 10. perc: Kalló kiugratta Csillagot, a csatár a kifutó kapus fölött a kapuba emelt, 1-1. 20. perc: Lugosi-Csillag kényszerítőzés után előbbi a kifutó kapus mellett passzolt a sarokba, 1-2. 86. perc: Szeles három méterről egyenlített, 2-2. 88. perc: Görbe beadásszerű lövésébe Kaszonyi belepöc­költ, a labda a bal sarokban akadt meg, 2-3. A vendégek végig irányították a játékot, és csak a rossz hely­zetkihasználásuknak köszönhetik, hogy nem arattak nagyobb arányú győzelmet. Jók: Nagy, Bartha, ill. Nagy, Csillag, Tóth Mitró Károly: - Tartalékos csapatunk a jól játszó Füred el­len többre nem volt képes. Albert Csaba: - Megérdemelten nyertünk, de sok kínálkozó lehetőséget így is elhibáztuk. Ifi: Mátészalka-Tiszafüred 7-1 Remek József Az NB I. állása l.MTK 2 2- 5-0 6 2. DVSC 2 2- 5-3 6 3. Győri FC 2 1- 3-0 4 4. Stadler 2 1- 4-2 4 5. Csepel 2 1- 4-3 4 6. Vác FC 1 1- 5-2 3 7. Vasas 1 1- 2-0 3 8. Parmalat 2 1 1 3-3 3 9. BVSC 2 1 1 2-2 3 10.UTE 1 ­- 1-1 1 11. Kispest 2 ­1 1-2 1 12. B.csaba 2 ­1 3-5 1 13. FTC 1 ­1 1-2 0 14.ZTE 2 • 2 2-6 0 15.PMFC 2 • 2 1-5 0 16. Haladás 2 ­2 2-8 0 A Vác-Vasas mérkőzés eredménye a táb­lázatban nem szerepel. Az FTC-UTE talál­kozót hétfőn 19.00 (TV 2) játsszák le. NB III. Mátra-c söpört 1. Füzesabony 1 1 6-1 3 2.Jászberény 1 1 5-0 3 3. Recski ÉSE 1 1 3-1 3 4. Karcag 1 1 2-0 3 5. Selyp 1 1 2-1 3 6. MÁV-MTE 1 1 1-0 3 7. Dunakeszi 1 ­1 ­1-1 1 Monori SE 1 • 1 ­1-1 1 9. Gyöngyös 1 ­1 ­0-0 1 REAC 1 ­1 ­0-0 1 11. Cegléd 1 ­- 1 1-2 0 12. Szécsény 1 ­- 1 0-1 0 13. Multi-R. 1 ­- 1 1-3 0 14. Újszász 1 ­- 1 0-2 0 15. Hasznos 1 ­- 1 1-6 0 16. Pásztó 1 ­- 1 0-5 0 További eredmények: Recsk - Multi Rocco 3-1, Selyp - Cegléd 2-1, Gyöngyös - REAC 0-0, Hasznos - Füzesabony 1-6, Monor - Dunakeszi 1 -1. Ifjúságiak 1. Selyp 1 1 ­- 9-2 3 2. MÁV-MTE 1 1 ­- 6-2 3 3. REAC 1 1 ­- 3-1 3 4. Füzesabony 1 1 ­- 3-2 3 5. Multi-R. 1 - 1- 2-2 1 Recski ÉSE 1 - 1- 2-2 1 7. Karcag 1 - 1- 0-0 1 Újszász 1 - 1- 0-0 1 9. Dunakeszi Jászberény Monori SE Pásztó 13. Hasznos 1 - ­1 2-3 O 14. Gyöngyös 1 - ­1 1-3 0 15. Szécsény 1 - ­1 2-6 0 16. Cegléd 1 - ­1 2-9 0 A Monor-Dunakeszi találkozó eredmé- nye nem érkezett meg. Tisza-esoport 1. Baktalór. 1 1 - ­6-0 3 2. Nyírbátor 1 1 - ­3-1 3 3. Szikszó 2-0 3 4. Tiszafüred 3-2 3 5. Bors. Ép. 1 - 1 ­1-1 1 Kisvárda 1 - 1 ­1-1 1 MVSC 1 - 1 ­1-1 1 Mád 1 - 1 ­1-1 1 Rakamaz 1 - 1 ­1-1 1 Ózd 1 - 1 ­1-1 1 11. Balmazújv. I - 1 ­0-0 1 Tiszaújv. 1 - 1 ­0-0 1 13. Mátészal. 1 - - 1 2-3 0 14. H.böszörm. 1 - - 1 1-3 0 15. Nagykálló 1 - - 1 0-2 0 16. V.pércs 1 - - 1 0-6 0 Megyei I. osztály 1. Jánoshida 1 1 4-0 3 Jászapáti 1 1 4-0 3 3. J.boldogh. 1 1 3-0 3 Kőtelek 1 1 3-0 3 Rákóczif. 1 1 3-0 3 6. Alattyán 1 1 3-1 3 Martfű 1 1 3-1 3 8. Mezőtúr 1 1 2-1 3 9. Tiszaörs 1 1 1-0 3 10. Cibakháza 1 1 1-2 0 11. Sz. Vegyi 1 1 0-1 0 12. J.alsósz. 1 1 1-3 0 Töröksz. 1 1 1-3 0 14. K.szentm. 1 1 0-3 0 Kisújsz. 1 1 0-3 0 Tószeg 1 1 0-3 0 17. Kunhegyes 1 1 0-4 0 SZVSI CFC 1 1 0-4 0 Ifjúságiak 1. Jászapáti 1 1- 4-0, 3 Mezőtúr 1 1- 4-0 3 3. Alattyán 1 1- 4-1 3 Töröksz. 1 1- 4-1 3 5. Kőtelek 1 1- 4-2 3 Tiszaörs 1 1 • 4-2 3 7. SZVSI CFC 1 1- 3-1 3 8. Rákóczif. 1 1- 3-2 3 9. Tószeg 1 1- 2-1 3 10. Kisújsz. 1 1 2-3 0 11. J.boldogh. 1 1 1-2 0 12. K.szentm. 1 1 2-4 0 Sz. Vegyi 1 1 2-4 0 14. Jánoshida 1 1 1-3 0 15. J.alsósz. 1 1 1-4 0 Martfű 1 1 1-4 0 17. Cibakháza 1 1 0-4 0 Kunhegyes 1 1 0-4 0