Új Néplap, 1995. augusztus (6. évfolyam, 178-204. szám)

1995-08-30 / 203. szám

1995. augusztus 30., szerda Sport 11. oldal Labdarúgás, megyei II. osztály, Kunsági csoport Négy piros lap színesítette a játékot Kunmadarason F egyvernek-Tdrkeve 2-2 (1-1) Fegyvernek, 300 n., v.: Csőke. Fegyvernek: Bata - Szabó, Bukta, Vágány (Kocsis), Ba­logh, Göblyös (Meggyes), Ná- lióczki, Rabóczki, Farkas, Ka­pás, Fridrik. Edző: Nagy At­tila. Túrkeve: Katona - Takács, Varjú P., Kalmár, Barna, Fe­kete T., Varjú Z., Jandó, Soós (Fekete R.), Nagy (Teleki), Fekete M. Edző: Varjú Vince. 5. perc: Szöglet utáni beíve­lést Varjú Péter 8 méterről a hálóba fejelt, 0-1. 30. perc: Fridrik szögletét Kapás bólintotta a léc alá, 1-1. 75. perc: Kapu előtti kava­rodás után Nagy L. közelről volt eredményes, 1-2. 80. perc: Szabadrúgás után lecsorgó labdát Rabóczki a há­lóba kotorta, 2-2. Közepes színvonalú mérkő­zésen a látottak alapján egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Jók: senki, ill. Katona, Varjú P., Nagy L. Nagy Attila: - Túrkeve ügyesebb, mi erősebb csapat vagyunk. Ezen a mérkőzésen ez kiegyenlítődött. Varjú Vince: - Jól játszot­tunk, de a helyzetkihasználás miatt döntetlent értünk el. Ifi: Fegy vernek-Túrkeve 1-0 Kelemen Csaba Abádszalók- Tiszaszentimre 3-0 (1-0) Abádszalók, 250 n., v.: Gyer- tyás. Abádszalók: Szabó J. - Czicze, Szabó Z., Takács, Lóié, Hamar, Oláh J. (Varga T.), Angyal (Horog), Kovács, Né­met, Oláh (Bokor) Edző: Kov- rig Zoltán. Tiszaszentimre: Kovács - Kontra, Hídvégi, Juhász, Si­mon, Szokolai, Pázmári, Tá- vizi (Ladányi), Szoboszlai, Pos­tás, Bállá K. Edző: Lakatos Pál. 4. perc: Oláh Attilát a tizen­hatoson belül fellökték, a bün­tetőt Hamar értékesítette, 1-0. 65. perc: Varga T. remek labdával indította Németet, a csatár kilőtte a hosszút, 2-0. 75. perc: Varga beadását Német fejelte a hálóba, 3-0. A mérkőzésen az történt, amit a szalóki csapat akart. Formás támadások végén ren­geteg helyzetet hagytak ki a ha­zaiak, így a 3-0-s végeredmény a vendégekre nézve hízelgő. Kovrig Zoltán: - Csapatom lelkes, fegyelmezett játékkal nagyobb arányban is nyerhetett volna. Azt hiszem, a munka eredménye kezd beérni. Lakatos Pál: - Az első per­cekben kapott tizenegyes sok­kolta a csapatot.' Jók: az egész gárda, ill. Kontra. Ifi: Abádszalók-Tiszaszent- imre 1-1 (1-0) Bodor András Homok-Tiszapüspöki 5-1 (4-1) Homok, 200 n„ v.: Nagy II. Homok: Thallmayer - Nagy (Fehér), Makó, Papp, Herkó, Szőke,- Jakab, Németh, Tóth, Lipka (Farkas R.), Tögyi. Edző: Makó Mihály. Tiszapiispöki: Buru - Suki (Pólyák), Ramos, Lengyel S., Barta, Benedek (Tóth), Szed- lák, Lengyel R., Zelei, Pu- porka (Rácz), Gábli. Edző. Lengyel Ágoston. 8. perc: Jakab kiugratását Tóth pörgette a hálóba, 1 -0. 17. perc: Thallmayer hibáját kihasználva Gábli révén egyen­lítettek a vendégek, 1-1. 23. perc: Szőke indítását Tóth gurította a hálóba, 2-1. 35. perc: Tőgyi remekül ment el a jobb szélen, mesteri beadását Tóth fejelte a kapuba, 3-1. 38. perc: Makó szögletét Tóth bólintotta a léc alá, 4-1. 53. perc: Lipke beadását Tögyi a jobb felső sarokba bombázta, 5-1. Kitűnő játékvezetés, közepes iram jellemezte a mérkőzést, a hazaiak Tóth László vezérleté­vel megérdemelten diadalmas­kodtak. Makó Mihály: - Végre is­mét csapat volt a pályán. Sztá­rok nélkül állt helyt a gárda. Lengyel Ágoston: - Az egyiknék sikerül, a másiknak nem. Ügy érzem, tartalékos együttesem így is helytállt. Jók: Tóth (a mezőny leg­jobbja), Tőgyi, Papp, Herkó, ill. Zelei, Gábli, Lengyel R. Ifi: Homok-Tiszapüspöki 7-0 Makó Cserkeszőlő­Tiszaföldvár 2-4 (1-2) Cserkeszőlő, 350 n.. v.: Mar- kóth K. Cserkeszőlő: Tálas - Egedi, Benke, Varga L., Hábensusz G. (Tóth), Varga Z., Gulyás, Korponai, Molnár (Nyitrai), Hábensusz L, Hábensusz F. (Kiss /.). Edző.: Mannheim Mihály. Tiszaföldvár: Líbor - Patak, Mári, Tihi, Grácsin, Járai, Gál, Kulik, Dutkon, Bíró, Herkó. Edző: Seres Ferenc. 13. perc: Kulik hagyta fa­képnél a hazai védelmet, és a kapus mellett a hálóba gurított, 0-1. 26. perc: Pataki távolról ta­lált a hálóba. 0-2. 36. perc: Gulyás Z. a kapu­fáról kipattanó labdát a léc alá vágta, 1-2. 73. perc: Hábensusz I. szög­let után fejesből talált a hálóba, 2-2. 76. perc: Kulik kilépett a labdával, a kapus mellett elve­zette, és okosan a hálóba gurí­tott, 2-3. 84. perc: Egy rosszul leadott .. labdát Herkó elcsípett, és egé­szen a kapuig vezette, 2-4. Nagy iramú, sportszerű mér­kőzésen a hazai csapat végig támadott, de a gólokat mégis az ellenfél rúgta. A gyenge napot kifogó cserkeszőlői védelem nem tudta a gyors földvári csa­tárokat semlegesíteni. Jók: senki, ill. Gál, Kulik, Patak, Bírp. Mannheim Mihály: - Sza­badnapos védelmünk és a több- tucatnyi gólhelyzetünk kiha­gyása csak erre az eredményre vezethetett. Gratulálok az ellen­félnek a győzelemhez. Seres Ferenc: - Ma a több helyzetet értékesítő csapat nyert! Ifi: Cserkeszőlő-Tiszaföld- várO-5 Mannheim Kenderes­Tiszagyenda 4-0 (3-0) Kenderes, 250 n., v.: Agócs. Kenderes: Galó (Horváth) - Varga L, Pádár M., Magyar (Fábián L.), Agócs, Fábián J. (Lódi), Baktai (Andrási), Varga L., Szerencsi, Hídvégi, Molnár. Edző: Magyar József. Tiszagyenda: Csőké - Toni- gold, Héder, Papp, Jenei, Far­kas (Márton), Nagy, Tóth, Kiss, Oros, Sipos. Edző: Tóth Gábor. 10. perc: Fábián beadásnak szánt lövése átszállt a megle­pett kapuson, és a hosszú sa­rokban kötött ki, 1-0. 20. perc: Molnár szöglete után Hídvégi a kapu bal olda­lába helyezett, 2-0. 40. perc: A kimozduló Csőke fölött Hídvégi fejelt a hálóba, 3-0. 85. perc: Varga beadását Molnár csúsztatta a kapuba, 4-0. Közepes iramú mérkőzé­sen magabiztos győzelmet aratott a hazai csapat. Dicsé­ret illeti Tiszagyendát sport­szerű, a mezőnyben ügyes já­tékáért. Jók: Agócs, Baktai, Fábián J., Szerencsi, Pádár M., ill. az egész csapat. Magyar József: - Középpá­lyán ügyesen focizva szép győ­zelmet szereztünk a jól játszó vendégek ellen. Tóth Gábor: - A jobbik csapat nyert, bár ha mindenki itt van. talán többre lettünk volna képesek. Ifi: Kenderes-Tiszagyenda 4-0 Korpás Kun FC-Rákócziújfalu 0-2 (0-1) Kunhegyes, 150 n., v.: Szabari Kun FC: Berkes - Kalafut, Balogh G. (Újfalvi), Barna, Csillag, Boros Cs., Herbály, Kun, Molnár (Katona), Czapkó, Boros T. Edző: Szabó András. Rákócziújfalu: Bálint - Ba­logh, Szőke, Hellenpach L, Hellenpach F., Tóth, Durda, Zakar, Hábensusz, Bujdosó, Polgár. Edző: Kardos Mihály. 13. perc: Polgár remekül el­talált lövéssel megszerezte a vezetést, 0-1. 57. perc: Balogh az elmé­lázó kapus mellett közelről a hálóba fejelt, 0-2. A vendégek akarásban, futó­teljesítményben, minden csa­patrészében felülmúlták a na­gyon enerváltan játszó fiatal hazaiakat. Jók: senki, ill. Hellenpach T., Hellenpach F., Polgár, Durda. Szabó András: - Hamaro­san vége van a szünidőnek, és ismét a legjobb összeállításban fogunk játszani. Kardos Mihály: - Kitűnő játékvezetés mellett szép sikert értünk el, de kérve kérek min­denkit, hogy maradjon meg a realitásoknál. Ifi: Kun FC-Rákócziújfalu 4-0 Nagy Kálmán Kunmadaras- Nagyrév 3-1 (0-0) Kunmadaras, 150 n., v.: Molnár L. Kunmadaras: Sipos - Ba­logh, Dániel, Tüdős, Lévai L. (Varga S), Botos (Lévai S.), Hosszú, Salángi, Rózsa, Ko­vács Z., Hunyadi (Kovács Zs.). Edző: Juhász Imre. Nagyrév: Horváth - Czin- kus, Fercsi, Sallai, Szűcs, Lengyel, Tóth, Pörge, Parázs, Ugi Rácz (Dér). Edző: Szabó Tamás. 61. perc: Czinkus a gólra törő játékos visszahúzásáért megkapta második sárga lapját. Ezt követően reklamálásért Pa- rázst és Tóthot is kiállította a já­tékvezető. A megítélt szabad­rúgást Salángi 17 méterről la­posan a hálóba bombázta, 1 -0. 77. perc: A tizenhatoson belül a védők Salángit szabály­talanul akadályozták, a megítélt büntetőt Kovács Z. értékesí­tette, 2-0. 83. perc: Kovács Zs. alap­vonalról belőtt labdáját a jó ütemben érkező Kovács Z. a bal sarokba helyezte, 3-0. 87. perc: A második sárga lapos figyelmeztetés után Sa­lángi is mehetett zuhanyozni. 89. perc: A védők közül ügyesen kilépő Pörge szépített, 3-1. A mérkőzés kétharmad ré­szében jó iramú játék folyt a pályán. A kiállításokat köve­tően azonban a sorozatos sza­bálytalanságok, felesleges reklamálások lerontották a színvonalat. Jók: Sipos, Dániel, Kovács Z., ill. Sallai, Pörge, Ugi Rácz. Juhász Imre: - Saját ma­gunknak tettük nehézzé a mér­kőzést. Hajdú László: - Az első pi­ros lap eldöntötte a meccset. Ifi: Kunmadaras-Nagyrév 11-0 Zimán Jászsági csoport, 3. forduló Tiszajenő még mindig nullatalálatos, mégsem utolsó Tiszajenő-Szajol 0-1 (0-0) Jásztelek­Pusztamonostor 2-0 (1-0) Jásztelek, 200 n., v.: Lázár Jásztelek: Túróczi - Kisba- konyi, Zrupkó, Szűcs P., Ambrus, Molnár (Varga F.), Nagy F., Sisa, Tóth L, Halgat (Fodor), Gerhát (Bartus). Mb. edző: Dobos Tibor. Pusztamonostor: Bibók - Szabó, Varga N., Dobos T., Lajkó, Szűcs Z„ Rezes, Balázs (Lakatos), Hartman, Sziliczei (Jenes), Sinka. Edző: Kovács György. 27. perc: Varga F. bal oldal­ról ívelt kapu elé, amelyet Halgat a gólvonalon ragadt kapus hibáját kihasználva, 4 méterről fejelt a kapuba, 1 -0. 49. perc: Gerhát jobb oldali szögletét Halgat 5 méterről passzolta a hálóba, 2-0. Az első és az utolsó negyed­óra a vendégek fölényével telt el, a közben lévő egy órában pedig a hazaiak lőttek két gólt, és ezzel megérdemelten tartot­ták otthon a három pontot. Jók: Túróczival az élen a közvetlen védelem, ill. Lajkó, Varga N., Szabó. Dobos Tibor: - Múlt heti eredménytelen játékunkat fe­ledtetve, megérdemelten győz­tünk. Kovács György: - Ki­egyenlített mezőnyjáték mel­lett óriási potyagólokkal vesz­tettük el a mérkőzést. Ifi: Jásztelek-Pusztamonos­tor 0-2 Dobos Tibor Zagyvarékas- Szászberek 0-0 Zagyvarékas, 500 n., v.: Tom- bor. Zagyvarékas: Alapi - Poló- nyi, Zsigárdi, Varga, Jánosi L, Ecseki, Hajdú, Antal, Al­földi, Jánosi L. (Agócs), Mi­hályi. Szakosztályvezető: Ko­vács Sándor. Szászberek: Szerencsés - Juhász, Vasas Zs., Medgyes, Göblyös, Burda, Vasas L. (Lentler), Újfalusi, Pomázi, Nagy Z., Gara. Edző: Laki Imre. A többnyire védekező Szászbereknek sikerült kapott gól nélkül megúsznia a mérkő­zést a nagyszámú nézőközön­ség előtt. Jók: Alföldi, Ecseki, ill. Szerencsés, Vasas Zs., Göb­lyös. Kovács Sándor: - Köszön­jük a szurkolóink lelkes bizta­tását, sajnos az év eddigi leg­gyengébb játékát nyújtottuk. Laki Imre: - Nyerhettünk volna, de helyzeteinket kihagy­tuk. Ifi: Zagyvarékas-Szászbe- rek 0-6 Antal Jászágó-Jászjákóhalma 3-2 (0-0) Jászágó, 200 n., v.: Csányi Jászágó: Barta - Móczár (Guba), Miklós, Dobos F., Szénási, Vas (Csikós), Besz- teri, Darie, Bordás, Peredi B., Peredi A. Edző: Babák József. Jászjákóhalma: Horváth - Farkas, Vaskó, Móczó J., Móczó A., (Káplár), Koncsik, Forgács, Korbács (Urbán), Szabó, Hájas, Zsidei. Edző: Vértesi József. Egyperces gyászszünettel kezdődött a találkozó a közel­múltban elhunyt Tölgyesi Já­nos és Nagy János sporttársak emlékére, 48. perc: Korbács kiugrott a hazai védők közül, és 15 mé­terről nagy gólt lőtt, 0-1. 50. perc: Bordás indításával Peredi A. lépett meg, és oko­san a -kapu közepébe gurított, 1-1. 58. perc: Peredi A. bal ol­dali beadását Peredi B. 5 mé­terről vágta a kapuba, 2-1. 77. perc: Peredi Attilát fel­rúgták a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Dobos F. biz­tosan értékesítette, 3-1. 92. perc: Időn túli tizen­egyesből Hájas szépített, 3-2. Az egyenlő erők küzdelmé­ből igazságos eredmény szüle­tett. Jók: Barta, Dobos F., Peredi A., ill. Szabó, Koncsik. Bobák József: - A második félidei játékunkkal és lelkese­désünkkel rászolgáltunk a győzelemre. Vértesi József: - Játékosa­imnak fejben kell rendet terem­teniük. Ifi: Jászágó-Jászjákóhalma 4-1 Módé Jászárokszállás- Jászszentandrás 8-0 (3-0) Jászárokszállás, 250 n., v.: Nagy S. Jászárokszállás: Tóth L. - Bordás, Ivony, Déri, Kárpáti, Szécsényi, Dévay, Kovács L. (Szabó B.), Kiss B., Kiss A. (Szabó B.), Szabó Z. Edző: Treiber Rudolf. Jászszentandrás: Mályi - Dahkó, Szarka, Csató R., Szabó Zs., Kovács B., Koczka, Németh A., Busa, Oláh K., Antal. Edző: Kertész Albin. 4. perc: Szécsényi lépett ki középen, és a hálóba bombá­zott, 1-0. 32. perc: Kiss B. beadására Szabó Z. jókor érkezett, és nem hibázott, 2-0. 36. perc: Ivony T. huszonöt méteres lövése védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba, 3-0. 65. perc: Kiss A. szögletét Szabó fejelte a hálóba, 4-0. 72. perc: Kiss B. a rátámadó védőket kicselezve növelte csapata előnyét, 5-0. 74. perc: Kiss beadását Szé­csényi kotorta a hálóba, 6-0. 79. perc: Kiss B. fejelt szé­pen a léc alá, 7-0. 87. perc: Ismét Kiss B. volt eredményes, 8-0. Jók: Kaszab, Tóth L, Kár­páti, Kiss B., Szabó Z., Kiss A., ill. senki. Treiber Rudolf: - A végig jobban játszó árokszállásiak ilyen arányú győzelme is meg­érdemelt. Kertész Albin: - Erről a já­tékról nincs mit nyilatkozni. Ifi: Jászárokszállás-Jász­szentandrás 3-4 Farkas Besenyszög- Jászkisér 4-0 (1-0) Besenyszög, 200 n., v.: Zagiba. Besenyszög: Csajbók ­Tóth I. (Vígh), Hajdú, Nagy G., Hanga, Berényi J. (Beré- nyi Z.), Horváth, Kiss (Lévai), Boros, Gilszki Cs., Gilszki T. Edző: Kocsis Andor. Jászkisér: Agócs - Bíró, Nagy F., Jászsuba, Tajti, Pálfi, Szentpéteri, Utasi, Kö- vesdi, Papp (Otta), Vajkó. Edző: Gócza Zoltán. 30. perc: Horváth a tizen­hatos sarkáról talált a kapu jobb sarkába, 1-0. 48. perc: Horváth 16 mé­terről mesterien emelt a hosszú sarokba, 2-0. 71. perc: Gilszki T. 18 mé­terről okos gólt lőtt, 3-0. 86. perc: Berényi Z. lövését a kapus kitolta, az érkező Lé­vai az ötösről a kapuba gurí­tott, 4-0. A hazaiak biztos győzelmet arattak. Jók: Csajbók, Nagy G., Gilszki T., Horváth, Boros, ill. Pálfi, Tajti. Kocsis Andor: - A második részre helyzeteink góllá értek. Gócza Zoltán: - Fiatal játé­kosainknak még sok rutint és erőt kell szerezniük, hogy az élcsapatok ellen is eredménye­sebben tudjanak szerepelni. Ifi: Besenyszög-Jászkisér 1-2 Emödiné Tiszajenő, 150 n., v.: Kálé. Tiszajenő: Czakó - Pápai, Schirmer, Fehér, Péter, Ko­csis (Szilágyi), Nagy, Baktai, Makai, Polgár, Katona. Edző: Szalai István. _ Szajol: Balogh - Tóvizi, Ábel, Zentai, Tóth Z., Szat­mári, Tóth Zs., Kollár, Urbán Z., Pozderka, Rideg. Edző: Szabó Zoltán. 48. perc: Kollár a hálóba bombázott, 0-1. Sportszerű, de küzdelmes mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. Jók: Czakó, Makai, ill. senki. Szalai István: - Erőlköd­tünk, de még mindig ered­ménytelenül. Szabó Zoltán: - Határozot­tan gyenge mérkőzésen egy góllal nyerni tudtunk. Ifi: Tiszajenő-Szajol 2-4 Sepsi Jászfényszaru- Jászdózsa 3-1 (1-0) Jászfényszaru, 200 n., v.: Ma­iina. Jászfényszaru: Csécsei - Vaszicsku, Pál, Nagy, Palócz, Kovács, Borbély, Bajnóczy, Jarábik, Török, Drabos, (Ko­lompár). Edző: Horváth Ti­bor. Jászdózsa: Surányi - Si­mon,' Kovács, Bolya, Kiss, Sánta, Bognár, Varga, Kocza, Csömör, Kabács. Edző: Sánta György. 30. perc: Jarábik 24 méte­res bombalövése a bal felső sa­rokban kötött ki, 1-0. 55. perc: Jarábik ívelését Borbély juttatta a kapu bal ol­dalába, 2-0. 56. perc: Török biztosan helyezett a bal sarokba, 3-0. 61. perc: Bognár szögletrú­gása után Csömör bólintott a jobb alsó sarokba, 3-1. 89. perc: Simont a játékve­zető kiállította. A játékra legjobban a csap­kodó, kapkodó jelző illett, en­nek ellenére mindkét oldalon adódtak helyzetek, amit a haza­iak szinte maximálisan ki is használtak. Jók: az egész csapat, ill. Su­rányi. Bolya. Horváth Tibor: - Gratulá­lok a csapatnak, a nagy akarás meghozta az eredményét. Sánta György: - A hazai csapat jobban akarta a győzel­met, és megérdemelten nyert. Ifi: Jászfényszaru-Jászdó­zsa 4-2 Szabó Jászberény II.- Jászladány 2-0 (0-0) Jászberény, 100 n., v.: Tóth. Jászberény: Fényi - Zsigó (Badari), Bacher, Ludasi, Ba- rinka, Móczó (Bódis), Bató, Nagy Gy. G., Szabó, Juhász R., László (Pozsonyi). Edző: Ma­jor Antal. Jászladány: Kiss - Varga, Győr, Tóth Gy., Nagy /., Tóth L, Nagy J. (Vincze), Tálas, Suki B., Csikós, Puzsomai. Edző: Gémesi Zoltán. 80. perc: Juhász R.-t felrúg­ták a tizenhatoson belül, a ti­zenegyest Nagy Gy. G. bizto­san értékesítette, 1 -0. 86. perc: Juhász R. 8 méter­ről kilőtte a bal sarkot, 2-0. Jók: Marinka, ill. Kiss-sel az élen az egész csapat Major Antal: - Nagyon ne­hezen kicsikart győzelem szü­letett a lelkes és szimpatikus vendégek ellen. Gémesi Zoltán: - Végig partiban voltunk a jó képes­ségű hazaiakkal szemben, de Tóth játékvezető keresztül­húzta a számításainkat. Ifi: Jászberény-Jászladány 1 -2 Szalóki