Új Néplap, 1995. augusztus (6. évfolyam, 178-204. szám)

1995-08-23 / 197. szám

6. oldal Sport 1995. augusztus 23., szerda Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági csoport Jászdőzsa kapuja ismét érintetlen maradt Tiszajenő-Jászdózsa 0-3 (0-2) Tiszajenő, 200 n., v.: Csipe. Tiszajenő: Czakó - Katona, Schilmer, Makai, Polgár, Bak- tai, Jándi, Bajzát, Zatkó, Nagy, Szilágyi. Edző: Szalai István. Jászdőzsa: Surányi - Si­mon, Kovács, Vágner, Kiss B., Kiss A., Kócza, Sánta, Varga, Bólya, Rédei, Tözsér. Edző: Sándi György. 2. perc: Rossz becsúszó sze­relés miatt büntetőt ítélt a já­tékvezető, a tizenegyesből Kócza lőtt a hálóba, 0-1. 40. perc: Sánta 16 méteres szabadrúgása a jobb alsó sa­rokban kötött ki, 0-2. 47. perc: Polgárt a tizenha­toson belül szabálytalanul sze­relték, de Baktai a tizenegyest a kapu mellé lőtte. 60. perc: Bal oldali beadást Rédei közelről passzolt a há­lóba, 0-3. A színvonalas mérkőzésen a vendégcsapat megérdemelten győzött a tizenegyest hibázó hazaiak ellen. Jók: Czakó, Jándi, ill. Si­mon, Kiss, Varga. Szalai István: - Ma még Vicc SC voltunk, remélem, a jövő hét végén Tiszajenő SE le­szünk. Sándi György: - Az ener- vált Jászdőzsa megérdemelten győzött. Ifi: Tiszajenő-Jászdózsa 2-1 Sepsi Szajol-Jásztelek 2-0 (2-0) Szajol, 250 n., v.: Balogh S. Szajol: Balogh - Tóvizi, Ábel, Zentai, Tóth L, Urbán (Raffael), Tóth Zs., Kollár, Szatmári (Asztalos), Pozderka, Rideg. Edző: Szabó Zoltán. Jásztelek: Túróczi - Kisba- konyi, Zrupkó, Tóth, Szűcs, Molnár, Nagy (Fodor), Sisa, György, Hallgat, Gerhát. Edző: Buda Sándor. 33. perc: Ábel 18 méteres szabadrúgásból a bal alsó sa­rokba bombázott, 1-0. 44. perc: Urbán indításával Szatmári a félpályáról indult, majd 16 méterről a kapus mel­lett a hálóba csavarta a labdát, 2-0. A megfiatalított hazai csapat az első félidőben jól használta ki kínálkozó lehetőségeit, sőt a mérkőzés hajrájában a kapura veszélytelen jásztelkiekkel szemben tovább növelhették volna előnyüket. Jók: Ábel, Tóth I., Urbán, Tóth Zs., Kollár, illetve senki. Szabó Zoltán: - Az első fél­időben jó játékkal két gólt rúg­tunk, melyet a másodikban fe­gyelmezetten megtartottunk. Buda Sándor: - Jó játékve­zetés mellett megérdemelt ha­zai győzelem született. Ifi: Szajol-Jásztelek 6-0 Török Pusztamonostor­Zagyvaré kas 1-1 (1-1) Pusztamonostor, 250 n., v.: Pemyész. Pusztamonostor: Bibók - Szabó, Varga, Dobos, Szajka, Szűcs, Hartman, Balázs, Ban- csik, Rezes (Peredi), Sinka. Edző: Kovács György. Zagyvarékas: Alapi - Já­nosi, Varga, Ecseki, Alföldi, Polónyi A. (Agócs), Hajdú, Szecsödi (Farkas), Polónyi L, Antal, Révész. Szakosztályve­zető: Kovács Sándor. 28. perc: Sinka ügyes cse­lekkel ment el a jobb oldalon, beadását Hartman közelről a hálóba bólintotta, 1-0. 34. perc: Egy távoli lövés kipattant Bibékről, Polónyi eszmélt elsőként, és higgadtan az üres kapuba fejelt, 1-1. Izgalmas, helyenként gyors játékot láthatott a szépszámú közönség. Az első félidőben a hazaiaknak volt több lehető­sége, fordulás után azonban már kiegyenlítetté vált a mér­kőzés, így a döntetlen igazsá­gosnak mondható. Jók: Varga, Hartman, ill. Alapi, Hajdú, Polónyi I. Kovács György: - Az első félidő nagy mezőnyfölénye után a második kiegyenlített já­tékával igazságos döntetlen született. Kovács Sándor: - Igazságos pontosztozkodás lett a vége. Ifi: Puszamonostor-Zagyva- rékas 3-1 Litkei Szászberek-Jászágó 2-1 (1-0) Szászberek, 100 n., v.: Ba­logh. Szászberek: Szerencsés - Vasas Zs., Pomázi, Göblyös, Burda, Rentier, Medgyes, Va­sas L., Juhász, Gara, Nagy. Edző: Laki Imre. Jászágó: Barta - Kácsor, Miklós, Csikós, Bordás, Guba, Beszteri (Móczár), Däne, Do­bos, Peredi B., Peredi Á. Edző: Lengyel Tibor. 25. perc: Juhász beadását Gara a bal sarokba fejelte, 1-0. 58. perc: Juhász jobb oldali beadását Nagy öt méterről a kapuba vágta, 2-0. 90. perc: Peredi B. egy el­lentámadást végén 16 méterről a kapu bal sarkába lőtt, 2-1. Nagy hazai fölény és sok ki­hagyott helyzet jellemezte a mérkőzést. Jók: Medgyes, Vasas L., ill. Bartha. Laki Imre: - Hihetetlen, hogy ennyi helyzetet ki tudunk hagyni. Lengyel Tibor: - Csapatom későn hajrázott, és egy tizen­egyest sem kapott meg. Ifi: Szászberek-Jászágó 2-0 Laki Jászjákóhalma­Jászberény II. 0-5 (0-0) Jászjákóhalma, 150 n., v.: Tóth. Jászjákóhalma: Horváth - Urbán G., Farkas, Móczó J., Koncsik, Hájas (Szabó), Ko­vács, Vaskó (Urbán F.), For­gács, Káplár (Molnár), Zsidei. Edző: Bércesi József. JSE II.: Fényi - Bathó, Ba- dari, Palotai, Marinka, Ru- dasi, Zsikó, Móczó K., Eszes, Szabó, Juhász R., Edző: Major Antal. 47. perc: Tóth játékvezető 40 méterről - mindkét csapat általános meglepetésére - ti­zenegyest ítélt a vendégek ja­vára, melyet Juhász értékesí­tett, 0-1. 50. perc: Jobb oldali szöglet­rúgás átszállt a védők feje fö­lött, és az érkező Marinka az üres kapuba fejelt, 0-2. 55. perc: Ismét tizenegyes­hez jutottak a herényiek, ezúttal Badari volt az ítélet-végre­hajtó, 0-3. 65. perc: Juhász kilőtte a rövid sarkot, 0-4. 70. perc. Juhász jó labdával ugratta ki Móczó K.-t, aki nagy gólt lőtt a jobb sarokba, 0-5. 83. perc: A hazaiak jutottak büntetőhöz, Koncsik azonban Fényi kezébe rúgta a labdát. Bércesi József: - Egy hiba megpecsételte sorsunkat. Major Antal: - A második félidei jó játékkal megérdemel­ten nyertünk a sportszerű haza­iak ellen. Jók: senki, ill. Fényi, Badari, Marinka, Móczó K. Ifi: Jászjákóhalma-JSE II.: 1-3 Szöllősi J ás zs zentan drás- Besenyszög 0-1 (0-0) Jászszentandrás, 300 n„ v.: Markóth. Jászszentandrás: Mályi - Donkó, Tarka, Szabó, Csató, Busa (Rózsa Z.), Németh, Kardos, Rózsa L., Oppka, Oláh. Edző: Kertész Albin. Besenyszög: Csajbók ­Hanga, Hajdú, Gilszki T., Nagy, Lukács, Gilszki Cs. (Bé­ré nyi Z. II.), Boros, Berényi J., Berényi Z. I. (Tóth), Horváth (Lévai). Edző: Kocsis Andor. 32. perc: Oláh egyedül tört kapura, gólba tartó labdáját a menteni igyekvő védő kézzel ütötte el a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma ma­radt. 49. perc: Nagy partdobását Mályi elnézte, Berényi J. az üres kapuba bólinthatott, 0-1. Nagy iramú, jó mérkőzésen szerencsés góllal nyert a me­zőnyben tudatosabb játékot nyújtó vendégcsapat. Kár, hogy a mérkőzés színvonalát a játék­vezető második félidei „csi­csergése” lerontotta. Jók: Busa, ill. Gilszki T., Nagy G. Kertész Albin: - A vereség ellenére a megfiatalított csapat lelkes, jó játékot nyújtott. Kocsis Andor: - Az ered­ménnyel elégedett vagyok, a já­ték azonban sok kívánnivalót hagyott maga után. Ifi: Jászszentandrás-Be­senyszög 2-7 Boxi Jászladány­Jászárokszállás 1-1 (0-0) Jászladány, 100 n., v.: Gyenge. Jászladány: Morzsa ­Varga, Tóth, Dósa, Lázár, Nagy L, Nagy J. (Győr), Suki B., Tálas, Puzsomai (Suki Zs.), Csikós. Edző: Gémesi Zoltán. Jászár okszállás: Tóth L. - Ivony, Bordás, Dósa, Kárpáti, Szécsényi, Dévay, Gregor (Ko­vács), Kiss B., Kiss A., Szabó (Tóth). Edző: Treiber Rudolf. 21. perc: Jobb oldali bedo­bás után Kiss B. került hely­zetbe, de lövése a felső lécen csattant. 46. perc: Csikós ziccerben a kivetődő Tóth Lászlóba rúgta a labdát. 61. perc: Suki B. kapáslö­vése Nagy I. elé pattant, aki kö­zelről a kapu jobb oldalába he­lyezett, 1-0. 87. perc: A mindent egy lapra föltevő vendégek Dévai bombagóljával egyenlítettek, 1-1. Kiváló játékvezetés mellett a lelkes vendégeknek az utolsó pillanatban sikerült egyenlíte­niük. Jók: Lázár, Nagy I., Tálas, Csikós, ill. Ivony, Bordás, Kiss A. Gémesi Zoltán: - Figyel­metlenségünk miatt elúszott a győzelem. Treiber Rudolf: - Igazságos eredmény született. Ifi: Jászladány-Jászárokszál- lás 2-2 Gémesi Jászkisér­Jászfényszaru 2-1 (1-0) Jászkisér, 200 n., v.: Fekete. Gólszerzők: Papp, Bíró, ill. Bajnóczy. Ifi: Jászkisér-Jászfényszaru 1-1 A csoport állása 1. Besenysz. 2 2­­13- 2 6 2. JSE n. 2 2­­11- 2 6 3.Jászdőzsa 2 2­­4- 0 6 4. Z.rékas 2 1 1­2- 1 4 5. Jásztelek 2 1­1 7- 2 3 6. J.fénysz. 2 1­1 5- 3 3 7. Szajol 2 1­1 2- 1 3 8.Jászágó 2 1­1 4- 4 3 9. Jászkisér 2 1­1 2- 2 3 10. Szászberek 2 1­1 4- 7 3 11. J.jákóhal. 2 1­1 3- 7 3 12. J.ároksz. 2­1 1 3- 4 1 P.monostor 2­1 1 3- 4 1 14. Jászlad. 2­1 1 3-13 1 15. J.szentan. 2­­2 1- 5 0 16. Tiszajenő 2­­2 0-10 0 Kunsági csoport, 2. forduló Tiszaszentimre okozta a forduló legnagyobb meglepetését Két forduló után egyedül Kenderes százszázalékos Tiszagyenda- Kun FC 0-0 Tiszagyenda, 200 n., v.: Tóth I. Tiszagyenda: Csőké - To- nigold, Héder, Papp, Jenei, Farkas L., Péter (Tóth), Kiss, Boros T. II. (Varga), Farkas Lajos, Sipos. Edző: Tóth Gá­bor. Kun FC: Berkes (Faragó) - Rusz, Gácsi, Barna, Csillag, Boros, Herbály, Kun, Vona, Czapkó, Kalafut. Edző: Szabó András. 55. perc: Vonát súlyos sza­bálytalanságért Tóth játékve­zető kiállította. 84. perc: Csillag lesről be­adott lövését Karafut a hálóba vágta. A játékvezető előbb kö­zépre mutatott, majd a partjel­zővel konzultálva visszavonta a gólt. 90. perc: Farkas Lajos az ellene elkövetett szabályta­lanságot nem tudta elviselni, ezért a kiállítás sorsára jutott. Az elvégzett szabadrúgást Kiss a hálóba vágta, de a já­tékvezető ezt is érvénytelení­tette. Alacsony színvonalú mér­kőzésen egyik csapat sem ér­demelt győzelmet. Jók: az egész csapat, ill. Herbály, Kun, Boros. Tóth Gábor: - Ezen a mér­kőzésen reális eredmény szüle­tett. Szabó András: - Igazságos eredmény született, a játékve­zetők tevékenységéről nem nyilatkozom. Ifi: Tiszagyenda-Kun FC 0-1 Fábián Rákócziújfaln- Kunmadaras 2-2 (1-0) Rákócziújfalu, 200 n., v.: Varga Zs. Rákócziújfalu: Bálint - Ba­logh, Szőke, Durda, Hellen- pach /., Hellenpach F., Zakar, Hábensusz, Polgár, Bujdosó (Kelemen), Tóth. Edző: Kar­dos Mihály. Kunmadaras: Sipos - Ba­logh B., Varga, Tüdős, Hosz- szú, Botos, Kovács Z., Sa- lángi, Rózsa, Varga Zs.,.Ko­vács Sz. (Balogh G.) Edző: Juhász Imre. 42. perc: Hábensusz 30 mé­teres lövése a kapus hasa alatt a hálóba gurult, 1-0. 52. perc: Kovács Z. jobb oldali beadását Hosszú fejelte a kapuba, 1-1. 57. perc: Varga Zs. lesgya­nús helyzetből a vendégeket juttatta előnyhöz, 1-2. 62. perc: Hábensusz 19 mé­teres szabadrúgása a felső léc­ről pattant a kapuba, 2-2. Ä hazaiak három kapufá­jukkal és számos helyzetükkel közelebb álltak a győzelemhez a változatos, küzdelmes mér­kőzésen. Jók: Hábensusz, Hellen­pach F., Balogh, ill. az egész csapat. Kardos Mihály: - Köze­lebb álltunk a győzelemhez, de a helyzeteket be kell(ene) rúg­nunk. Juhász Imre: - Tartalékos csapatomtól ma csak ennyi tel­lett. Ifi: Rákócziújfalu-Kunma- daras 2-3 Beke Tiszaföldvár- Kenderes 1-2 (1-2) Tiszaföldvár, 100 n., v.: Tóth. Tiszaföldvár: Líbor - Bíró, Mári, Tihi, Grácsi, Járai, Gál, Kulik (Pataki), Dutkon, Kol­lár I. (Kollár Z.), Herkó. Edző: Seres Ferenc. Kenderes: Galó - Agócs, Magyar, Varga, Molnár, Bak­tai, Fábián, Szerencsi, Varga, Hídvégi, Pádár (Andrási). Edző: Magyar József. 18. perc: Dutkon beadását Gál értékesítette, 1-0. 30. perc: Járai szerelését szabálytalannak minősítette a játékvezető, a büntetőt Molnár lőtte a kapuba, 1-1. 44. perc: A kapu elé beívelt labdát Molnár passzolta a há­lóba, 1-2. Közepes iramú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat győzött. Jók: senki, ill. Molnár, Híd­végi, Varga. Seres Ferenc: - A rengeteg hibával játszó csapatomnak sokkal több edzésre van szük­sége. Magyar József: - Küzdeni akarásunknak köszönhetjük a megérdemelt győzelmet. Ifi: Tiszaföldvár-Kenderes 0-1 Szűcs Tórkeve- Abádszalók 2-2 (1-1) Túrkeve, 200 n., v.: Deák. Túrkeve: Katona - Fekete M., Varjú P., Fekete T., Kal­már, Pálfi, Jandó, Barna (Soós), Varjú Z., Nagy (Fe­kete R.), Takács. Edző: Varjú Vince. Abádszalók: Szabó J. - Oláh A. (Takács), Szabó Z., Cicze, Lóié (Puzsoma), Ha­mar, Oláh F., Angyal, Kovács, Németh, Varga (Bakó). Edző: Kovrig Zoltán. 5. perc: Nagy jobb oldali beadását a jókor érkező Varjú Zoltán a jobb alsó sarokba fe­jelte, 1-0. 38. perc: A hazai kapus fe­leslegesen ellökte Némethet, a megítélt büntetőt Hamar érté­kesítette, 1-1. 55. perc: Pálfit reklamálá­sért a játékvezető kiállította. 65. perc: Jó indítás után Barna futott el a jobb szélen, begurított labdáját Takács per- dítette a bal sarokba, 2-1. 82. perc: Bakó 17 méteres szabadrúgást félmagasan bom­bázott a kapuba, 2-2. Jó iram, nagy küzdelem és sok kimaradt gólhelyzet jelle­mezte a mérkőzést. Abádsza­lók jobb középpályás játékáért, a megfogyatkozott hazai csa­pat pedig lelkesedéséért érde­mel dicséretet. Jók: Varjú, Varga, Takács, ill. Szabó J., Oláh F„ Oláh A., Bakó. Varjú Vince: - Fegyelme­zetlen viselkedésünkkel és já­tékunkkal nehéz helyzetbe hoztuk magunkat. Kovrig Zoltán: - Le kell tudni győznünk gátlásainkat, és akkor eredményesebbek le­hetünk. Ifi: Túrkeve-Abádszalók 8-1 Márki Tiszapüspöki- Cserkeszőlő 0-0 Tiszapüspöki, 150 n., v.: Vígh. Tiszapüspöki: Buru - Len­gyel S., Gábli, Ramos (Suki Iván), Gellei, Lukács T. Szed- lák, Pólyák, Bojtok, Lengyel R., Kállai G. (Puporka). Edző: Lengyel Ágoston. Cserke szőlő: Tálas - Egedi, Varga L., Hábensusz G., Varga Z., Hábensusz F., Kor- ponai, Gala, Molnár (Dézsi L), Tomaszunyi, Tóth F. Edző: Mannheim Mihály. 12. perc: Szabadrúgás-vari­áció után Bojtok öt méterről a jobb kapufát találta el. 25. perc: Korponai közeli lövését Buru a kapufa segítsé­gével hárította. 88. perc: Bojtok fejesét Tóth F. a gólvonalról kézzel ütötte ki, amiért a játékvezető kiállította. A megítélt büntetőt Lengyel R. a jobb kapufa mellé lőtte. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a hazai csapat nagy csalódást okozott lelkes szur­kolóinak kapkodó, hirtelen já­tékával. Jók: Buru, ill. Tálas, Há­bensusz F., Korponai. Lengyel Ágoston: - Ada- kozóbbak vagyunk, mint a Máltai Szeretetszolgálat, hi­szen egy kis odafigyeléssel most hat pontunk lehetne. Mannheim Mihály: - Tar­talékos csapatom kitett magá­ért, úgy érzem, rászolgáltunk a döntetlenre. Ifi: Tiszapüspöki-Cserke­szőlő 7-2 Lengyel Tlszaszentlmre- Homok 2-1 (1-1) Tiszaszentimre, 200 n., v.: Markóth. Tiszaszentimre: Kovács - Kontra, Hídvégi, Juhász, Si­mon, Szokolai (Postás), Prázmári, Lendvai (Ladányi), Szoboszlai, Balta, Tóvizi. Edző: Lakatos Pál. Homok: Benedek - Nagy, Makó, Papp, Kovács, Szőke, Jakab, Németh, Tóth, Balogh, Tőgyi (Lipták). Edző: Makó Mihály. 15. perc: Lendvai átadásá­ból Prázmári szerezte meg a vezetést a hazai csapatnak, 1-0. 44. perc: Balogh szép ka­páslövéssel egyenlített, 1-1. 89. perc: Ladányi egy min­taszerű labdát kapott a bal ol­dalról, melyből nem okozott nehézséget számára a győzel­met jelentő gól megszerzése, 2-1. Kitűnő játékvezetés mellett a rengeteg helyzetet kihagyó hazaiak teljesen megérdemel­ten szerezték meg a győzelmet. A vendégek leginkább a játék- vezetéssel foglalkoztak. Jók: az egész csapat, ill. Tóth, Szőke, Jakab. Lakatos Pál: - Ha a hely­zetkihasználásunk javul, még több örömet szerzünk fantasz­tikus szurkolótáborunknak. Makó Mihály: - Trencsé- nyi partjelző szabályos góltól fosztott meg bennünket, majd az utolsó percekben jött a tör­vényszerű vereség. Ifi: Tiszaszentimre-Homok 5-0 Papp Kengyel-Fegyvernek 1-1 (0-0) Kengyel, 150 n., v.: Agócs. Kengyel: Kozák - Szarvák, Angyal, Lévai, Rimóczi, Szé­kely, Gulyás, Mirkó, Burda, Veres, Szabó. Edző: Rimóczi János. A fegyvemeki csapat az első fordulóban szabadnapos volt, így ezen a hét végén lépett elő­ször pályára az őszi idényben. A tavaszi eredmények alapján hiába tűnt esélyesebbnek a vendéggárda, meg kellett elé­gednie az egyik ponttal. A csoport állása 1. Kenderes 2 2­­6-2 6 2. Abádszalók 2 1 1­7-2 4 3. R.djfalu 2 1 1­6-4 4 4. Kunmadaras 2 1 1­5-3 4 5. T.sz.imre 2 1 1­3-2 4 6. Kun FC 2 1 1­2-1 4 7. Túrkeve 2­2­6-6 2 8. Cserkesz. 2­2­1-1 2 9. Fegyvernek 1­1­1-1 1 10. Homok 2­1 1 5-6 1 11. Tiszagyen. 2­1 1 1-3 1 12. T.pUspöki 2­1 1 1-4 1 13. Kengyel 2­1 1 1-6 1 14. Nagyrév 1­­1 2-4 0 T.földv. 2­­2 2-4 0