Új Néplap, 1995. június (6. évfolyam, 127-151. szám)

1995-06-07 / 131. szám

10. oldal Sport 1995. június 7., szerda Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági csoport Jászkiséren már behűtötték a pezsgőt Pusztamonostor- Jászdózsa 3-0 (1-0) Pusztamonostor, 300 n„ v.: Tombor Pusztamonostor: Bibók­Szabó, Lakatos, Dobos, Szajka, Szűcs, Peredi (Kovács), Hart­man, Vancsik, Tóvizi, Varga. Edző: Kovács György Jászdózsa: Rudas-Bolya, Kovács L., Lagner (Simon J.), Kiss J., Sánta (Bognár Z.), Kiss B., Varga /., Kocza, Simon Zs. (Kovács), Csömör. Megbízott edző: Rédei Barnabás 39. perc: Varga éles beadá­sát Hartman védhetetlenül fe­jelte a kapuba, 1 -0. 58. perc: Szűcs lépett ki kö­zépen, és a kapust elfektetve a hálóba gurított, 2-0. 78. perc: Peredi szabadrú­gásból okosan csavart a hosszú sarokba, 3-0. 88. perc: Kovács L. és Ba­lázs kakaskodtak, a játékvezető - jogosan - mindkét játékost kiállította. A második félidőben kap­csoltak rá igazán a csapatok, és elsősorban a hazaiak jóvoltából helyzetek sokasága alakult ki a kapuk előtt. Végül a helyzeteit , jobban kihasználó gárda meg­érdemelten nyert és őrizte meg tavaszi hazai veretlenségét. Jók: Hartman vezérletével az egész csapat, ill. senki Kovács György: - Lelkes, csupa szív játékunkkal úgy ér­zem, méltóképpen búcsúztunk közönségünktől. Rédei Barnabás: - Ismét hoztuk idegenbeli formánkat. Ifi: Pusztamonostor-Jászdó- zsa 3-0 Litkei Jászszentandrás- Jászárokszállás 1-1 (0-1) Jászszentandrás, 300 n„ v.: Molnár Jászszentandrás: Mályi ­Fegyvernek-Tiszaderzs 2-1 (1-0) Fegyvernek, 300 n., v.: Tóth Fegyvernek: Bata - Fridrik, Farkas, Balogh, Szabó, Bukta, Rabóczki L. (Kiss), Kocsis (Göblyös Cs.), Náhóczki, Ka­pás (Boicu), Szoboszlai. Edző: Nagy Attila Tiszaderzs: Kiss A. - Kolom­pár, Katona, Daragó, Juhász, Fütő, Pető, Jávorszki, Szat­mári, Németh, Mári. Edző: Kiss László 20. perc: Formás támadás végén Rabóczki higgadtan he­lyezett a jobb sarokba, 1 -0. 52. perc: Farkas 25 méterről a jobb felső sarokba lőtt, 2-0. 60. perc: Jávorszki átadásá­ból Németh tisztára játszotta magát, majd a jobb fölső sa­rokba emelt, 2-1. Aki nem látta a mérkőzést, el sem tudja képzelni, hogy 90 perc alatt mennyi gólhelyzetet el lehet puskázni. Komikumba illő volt, ahogyan 300 néző, ti­zenegy vendégjátékos és a já­tékvezetők együtt kacagtak a hazai csatárok ügyetlenkedé­sén. Jók: senki, ill. Kiss A. (a mezőny legjobbja). Pető, Né­meth Nagy Attila: - Harminc ki­hagyott ziccerünk miatt nem érdemeljük meg a győzelmet, szégyellem magam a csapat tel­jesítményéért. Kiss László: - Gratulálok a hazai csapatnak győzelméhez. Ezt a játékot edzés és akarat nélkül nem lehet játszani. Kö­szönöm azoknak a barátaim­nak, akik lehetővé tették mai elutazásunkat. Ifi: Fegyvernek-Tiszaderzs 10-0 Kelemen Homok-Tis zagyén da 6-2 (3-1) Homok, 400 n., v.: Szabari Homok: Nagy-Papp, Herkó, Donkó, Szarka, Faragó (Nagy), Maksó, Kardos, Rideg, Banka, Zsidei (Busa), Előhegyi, Bá­rány. Edző: Szabó Lajos Jászár okszállás: Tóth - Bor­dás, Ivony, Dósa, Kárpáti, Bo- bák, Dévay, Kovács, Kiss B., Szabó, Kiss A. (Pethes). Edző: Szívós István 43. perc: Gyors kontratáma­dás végén Szabó talált a hosszú sarokba, 0-1. 70. perc: A 38 éves Banka parádés góllal búcsúzott a hazai közönségtől, 1-1. Árokszállás egy helyzetből lőtt gólt, míg Szentandrásnak ehhez most is számtalan ziccer kellett. A kilenc hete nyeretlen hazaiaktól búcsúzó Szabó edző, a visszavonuló Banka és a ki­tartó közönség a játék képe alapján győzelmet érdemelt volna. Jók: Banka és az egész csa­pat, ill. senki Szabó Lajos: - Nehéz hazai tavaszt hagytunk magunk mö­gött. Szívós István: - Ideges, csapkodó játékkal, de pontrab­lással fejeztük be idegenbeli mérkőzéseinket. Ifi: Jászszentandrás-Jász­árokszállás 0-2 Boxi Jászladány­Jászfényszaru 1-5 (0-2) Jászladány, 100 n., v.: Molnár Jászladány: Kiss - Tóth L, Tóth Gy., Dósa, Nagy, Suki (Bagi R.), Puzsomai, Győr, Tá­las, Bagi Koczka. Edző: Bagi István Jászfényszaru: Török J. - Palócz, Vaszicsku, Borbély, Horváth, Pál, Nagy (Drabos), Vidák, Jarábik (Szabó), Radics, Török. Edző: Szabó László 29. perc: Tóth I. hibáját ki­használva Borbély közelről szerzett vezetést, 0-1. 40. perc: Horváth megszédí­tette a hazai védőket, beadását Vidák helyezte a hálóba, 0-2. Farkas (Nicula), Németh, Szőke (Jakab), Szénási, Pallagi, Szi- kora, Balogh, Tóth. Edző: Makó Mihály Tiszagyenda: Csőke-Toni­gold, Héder, Varga, Jenki, Nagy, Tóth, Farkas, Boros, Pé­ter, Sipos. Edző: Tóth Gábor 5. perc: A kiugró Balogh lá­bát a kivetődő kapus elhúzta, a tizenegyest Szénási értékesí­tette, 1-0. 12. perc: Tóth ragyogó indí­tással lépett ki, és a hosszú sa­rokba helyezett, 2-0. 31. perc: Héder nagy erejű szabadrúgását Nagy csak kiütni tudta, a kipattanót Farkas vágta a hálóba, 2-1. 44. perc: Tóth mintaszerű beadását Szénási fejelte a kapu közepébe, 3-1. 48. perc: Szikora a jobb felső sarokba bombázott, 4-1. 52. perc: Pallagi futott el a bal oldalon, beadását Szikora csúsztatta a jobb sarokba, 5-1. 57. perc: Szöglet utáni kava­rodásból Szőke jól eltalált lö­véssel púpozta ki a hálót, 6-1. 65. perc: Baloghot lerántot­ták a tizenhatoson belül, a bün­tetőt Szénási elszórakozta. 86. perc: Tonigold a védők hibáját kihasználva állította be a végeredményt, 6-2. Jók: Szőke, Szikora, Pallagi, Balogh, ill. az egész csapat Makó Mihály: - A második helyet elértük, ezért gratulálok a csapatnak. A mai mérkőzésen 30 perc foci elegendő volt a győzelemhez. Tóth Gábor: - Ismét renge­teg helyzetet hagytunk ki, szo­rosabb is lehetett volna az eredmény. Ifi: Homok-Tiszagyenda 4-1 Makó Abádszalók­Kunmadaras 2-0 (2-0) Abádszalók, 200 n., v.: Kö­kény 47. perc: Egy lepattanó lab­dára Puzsomai eszmélt a leg­gyorsabban, és a bal sarokba gurított, 1-2. 70. perc: Horváth könnye­dén játszotta magát tisztára, majd 16 méterről a hálóba bombázott, 1-3. 75. perc: Borbély megadta a kegyelemdöfést a vendéglátók számára, 1-4. 81. perc: Tóth György má­sodik sárgája után mehetett zu­hanyozni. 85. perc: Macska-egér harc végén ismét Borbély volt eredményes, 1-5. A hazaiak lélektelen, ener- vált játékukkal osztálykülönb­séget teremtettek a két csapat között. Némi gyógyír'a felnőt­tek tavaszi szereplésére az ifik kiváló teljesítménye. Jók: senki, ill. Borbély, Hor­váth, Pál, Vidák Bagi István: - A mai telje­sítményünkre nincs mentség, kritikán alul játszottunk. Szabó László: - Egységes csapatjátékkal, megérdemelt győzelmet arattunk. Köszönöm a fiúk hozzáállását. Ifi: Jászladány-Jászfény­szaru5-l Gémesi Kőtelek-Jászágó 3-0 (2-0) Kőtelek, 150 n„ v.: Gyenge Kötelek: Horváth - Ujj, Ma- túz, Bordás, Nagy, Kosik (Bo- zsó L.), Jónás (Tűri), Boros, Csörghe, Bozsó J., Szabó. Edző: Papp Lajos Jászágó: Dobos Z.- Dobos F„ Kácsor, Boros, Juhász, Guba, Lengyel, Csikós, Antal, Darie, Peredi. Edző: Lengyel Tibor 5. perc: Csörghe a kifutó kapus mellett a jobb sarokba gurított, 1-0. 18. perc: Nagy lépett ki a lesre játszó védők közül, s Do­bos Zoltánt is kicselezve pasz- szolt a hálóba, 2-0. Abádszalók: Szabó J. - Szabó Z., Juhász, Horog, Pu- zsoma, Hamar, Varga T., Oláh A., Oláh F., Kovács, Lóié (Bakó). Edző: Csonka András Kunmadaras: Sipos - Ba­logh, Dániel, Tüdős, Salángi, Máté, Hunyadi, Botos, Rózsa, Varga Zs., Hosszú (Budai). Edző: Juhász Imre 10. perc: Formás szalóki tá­madás végén Varga beadását Puzsoma a hálóba pöckölte, 1-0. 30. perc: Oláh Attila hátulról indulva remek helyzetbe került, de Tüdős, az öreg róka kímélet­lenül fölvágta. A szabadrúgást Hamar a léc alá bombázta, 2-0. 65. perc: Formás hazai tá­madás végén Oláh Ferencet el­gázolták a tizenhatoson belül, Kovács büntetőtjét a kapus há­rította. 75. perc: A vendégek egyre nehezebben tudták elviselni a látottakat, ezúttal a kilépő Var­gát rúgták fejbe a büntetőterüle­ten belül. Juhász azonban nem tudott élni az újabb lehetőség­gel. A vendégek, úgy látszik, nem a hőmérőre néztek, hanem a tabellára, és így elég nagy mellénnyel léptek pályára, s mire észbe kaptak, már késő volt. Jók: Hamar, Szabó Z., Varga, Horog, illetve senki Csonka András: - Csak a győzelemnek lehet örülni. Juhász Imre: - A két sérülés meghatározta játékunkat, de úgy érzem, nem érdemeltünk vereséget. Ifi: Abádszalók-Kunmada- ras 1-2 Bodor Cibakháza- Rákócziújfalu 3-1 (1-0) Cibakháza, 400 n., v.: Ba­logh 47. perc: Jobb oldali táma­dás során Nagyhoz került a labda, aki ismét magabiztosan használta ki a helyzetet, 3-0. A hazaiak magabiztosan tar­tották otthon a pontokat, a ven­dégek erejéből csak néhány el­lentámadásra futotta. Jók: az egész csapat, ill. Da­rie, Dobos Papp Lajos: - Kötelező győzelmet arattunk. Lengyel Tibor: - Megérde­melt a hazai győzelem, de biz­tos vagyok benne, hogy a bíró úr a Néplap-totóban erre a mér­kőzésre egyest tippelt. Ifi: Kőtelek-Jászágó 6-0 Bozsó Jászjákóhalama- Tiszajenő 6-1 (4-0) Jászjákóhalma, 200 n., v.; Kelemen Jászjákóhalma: Honáth — Urbán G. (Balta), Farkas. Móczói, Vaskó, Szabó (Móczó A.), Kovács. Koncsik, Forgács (Hájas), Zsidei, Káplár (Mol­nár). Edző: Bérces József Tiszajenö: Jándi - Szilágyi, Péter, Fehér, Schirmer, Nagy (Jónás), Katona, Zatkó, Baktai, Polgár, (Pravik), Kocsis. Edző: Szalai István 3. perc: Zsidei kilépett az el- alvó védők között, és okosan a hálóba helyezett, 1-0. 30. perc: A védők szabályta­lankodtak a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Káplár ér­tékesítette. 35. perc: Káplár lemásolta a vendéglátók első találatát, 3-0. 44. perc: Zsidei lefutotta az egész védelmet, önzetlenül Káplár elé tálalt, aki közelről nem hibázott, 4-0. 70. perc: A kitörő Káplárt felrúgták a tizenhatoson belül, a sértett ismét értékesítette a bün­tetőt, 5-0.,I M ;|J , ,A')'\U 75. perc: A kapus ügyetlen­ségét kihasználva Káplár az üres kapuba emelt, 6-0. C ibakháza: Csécsei-Faragó (Molnár), Tóvizi, Ábel, Kál­mán, Zatkó, Kalmár, Varga (Beregszászi), Kántor, Burka (Magyar), Lénárt. Edző: Faze­kas András. Rákócziújfalu: Kőfalvi-Ta­kács, Mucsi, Durda (Balogh), Banka, Hanga, Zakar, Kollár, Nagy (Kelemen), Bujdosó, Vígh. Edző: Zakar Pál. 20. perc: Kálmán jobb oldali szögletét Kalmár remekül csúsztatta a léc alá, 1 -0. 29. perc: Kántor beadását Varga kapásból, elemi erővel vágta a felső lécre. 38. perc: Lénárt egyedül ro­boghatott a kapu felé, de a ki­futó kapus mellett elgurított labdája célt tévesztett. 65. perc: Kalmár egy jó csel után futtából, 16 méterről, bombagólt lőtt, 2-0. 78. perc: Nagy tűzijáték után Kántor 6 méterről a kapu kö­zepébe gurított, 3-0. 85. perc: Vígh beadását Ke­lemen mellre vette, és szép moz­dulattal, a kifutó Csécsei alatt a kapu közepébe helyezett, 3-1. Az első félidei, közepesnek mondható mérkőzés a második játékrészre színvonalában sokat javult. A vendégeknek nem volt ellenszerük a gyors, háromhú- zásos cibaki akciókkal szem­ben. A vendéglátók a szép gó­lok mellett még négy kapufát is lőttek. Győzelmük mindenféle­képpen megérdemelt, amivel tavaly október óta veretlenül, a hátralévő mérkőzés eredményé­től függetlenül, megnyerték a Kunsági csoport küzdelmeit. A mérkőzés után a közönség ön­feledten ünnepelte csapatát. Jók: az egész csapat, ill. Hanga, Vígh, Kollár, Banka, Zakar Fazekas András: - Köszö­nöm minden cibaki sportember segítségét, akik e nagyszerű eredmény elérését bármilyen formában elősegítették. 79. perc: A vendégek kö­zéphátvédje, Péter megunta csatártársai ügyetlenségét, okos góllal szépített, 6-1. A hazaiak irányították a mérkőzést, a lelkesen játszó vendégek nehezen adták meg magukat. Jók: Zsidei, Farkas, Forgács, Káplár, ill. Péter, Katona Bérces József: - A múlt héten „pontozással” vereséget szenvedtünk, most gólokkal győztünk. Szalai István: - Aki dolgo­zik, az hibázhat, de ennyi hiba után munkanélküliek lehetünk. Ifi: Jászjákóhalma-Tisza­jenő 1-1 Szöllősi Jászkisér- Szajol 5-1 (2-1) Jászkisér, 300 n., v.: Hagyó Jászkisér: Tajti G. (Agócs) - Farkas J., Nagy, Drávucz (Kiss), Tarkó, Pálfi, Farkas L., Utasi, Kövesdi, Papp, Tajti Z. (Tunner). Edző; Gócza Zoltán. Szajol: Juhász (Majer)-Tó- vizi, Bódi, Tóth, Kiss, Dudás, Asztalos, Szokolai, Sándor, Bernáth, Rideg. Edző: Szabó Zoltán. 9. perc: Gyors hazai akció végén Kövesdi fejesét Juhász még védte, de a kipattanót Papp nem hibázta el, 1-0. 15. perc: Papp indította Kö- vesdit, aki 8 méterről a hosszú sarokba gurított, 2-0. 39. perc: Jobb oldali lapos beadást három védő is elenge­dett, a jókor érkező Sándor-6 méterről szépített, 2-1. 66. perc: Papp szögletét Kö­vesdi fejelte a hálóba, 3-1. 69. perc: Szokolait beszédért Hagyó játékvezető kiállította. 75. perc: Papp jobb oldali beadását Kövesdi ezúttal lábbal juttatta a kapuba, 4-1. 84. perc: Papp forintos lab­dáját Kövesdi értékesítette, 5-1. Jók: Nagy, Tarkó, Farkas J., Kövesdi, Papp. ill. Tóth Zakar Pál: - Gratulálok a hazai csapatnak a bajnoki cím­hez. Rólunk annyit, hogy leját- szottuk a hátralevő mérkőzése­ket, ezzel teljesítettük a vezető­ség kérését. Köszönöm azok­nak, akik Rákócziújfalu labda­rúgásáért tettek valamit az el­múlt időben. Ifi: Cibakháza-Rákócziúj­falu 1-0 Bíró Kengyel­Tílszaföldvár 0-5 (0-1) Kengyel, 250 n., v.: Csipe Kengyel: Kozák-Rimóczi, Szabó, Peres, Szabados, Szar- vák, Gulyás, Ladányi (Kovács), Székely, Angyal, Kovács S. Edző: Mészöly Imre TiSzaföldvár: H érnék-Pa­taki, Bíró, Tihi, Grácsin, Járai, Gál, Kulik, Dutkon, Nyári, Herkó. Edző: Seres Ferenc 30. perc: Gál beívelt labdáját Herkó a jobb sarokba penderí­tette, 0-1. 60. perc: Dutkon egy csel után a léc alá lőtt 0-2. 65. perc: Nyári az üres ka­puba helyezett, 0-3. 72. perc: Dutkon ívelt fejese a léc alá hullott, 0-4. 85. perc: Herkó okos ejtés­sel állította be a végeredményt, 0- 5. A második félidő közepétől osztálykülönbség volt a két csapat között. A hazai csapat ismét becsapta a közönséget. Jók: Peres, ill. Dutkon, Tihi, Kulik, Gál Mészöly Imre: - A sok ki­hagyott helyzet megbosszulta magát. Seres Ferenc: - Úgy érzem, megérdemelten nyertünk egy sportszerű, hajtós mérkőzésen. Ifi: Kengyel-Tiszaföldvár 1- 1 Rimóczi Kun FC-Kenderes 2-1 (0-0) A mérkőzést április 30-án játszották. Gócza Zoltán: - Remélem, ezzel a győzelemmel hozzá tud­tunk járulni sportköri elnökünk mihamarabbi gyógyulásához. Szabó Zoltán: - 0-2 után nagyszerűen játszottunk, szépí­tettünk, de egy szabályos gó­lunkat nem adott meg a játék­vezető. A végjátékban Jászkisér jobb volt, így csak gratulálni tudok győzelméhez. Ifi: Jászkisér-Szajol 0-0 Gócza Zagyvarékas- Jásztelek 5-2 (3-1) Zagyvarékas, 400 n„ v.: Tóth Zagyvarékas: Alapi-Ecseki, Varga L., Jánosi Z. (Révész), Jánosi L., Alföldi, Szecsődi, Hajdú, Varga I. (Polónyi), An­tal, Zsigárdi. Edző: Kovács Sándor. Jásztelek: Fekete-Kisbako­nyi, Varga P., Ambrus, Zrupkó, Molnár F., Varga F., Sisa, Trangucz, Radnai, Fodor. Edző: Varga György. 8. perc: Hajdú kilépett a vé­dők közül, és higgadtan a hosz- szúba gurított, 1-0. 23. perc: Antal mérnöki lab­dáját Varga I. vágta be, 2-0. 38. perc: Jánis L. beadását Hajdú fejelte a léc alá, 3-0. 45. perc: Gyors ellentáma­dásból Radnai szépített, 3-0. 60. perc: Kapu előtti kava­rodásból Jánosi L. passzolt a jobb sarokba, 4-1. 70. perc: Szögletből Radnai bólintott a hálóba, 4-2. 82. perc: A fiatal Révész gyönyörű fejesgóllal állította be a végeredményt, 5-2. Jók: Antal vezérletével az egész csapat, ill. Varga P., Varga F„ Radnai Kovács Sándor: - Dobo­góshoz méltó teljesítményt nyújtottunk. Varga György: - Gratulálok a hazaiaknak. Ifi: Z.rékas-Jásztelek 1-0 Antal Gólvadászok Az utolsó előtti fordulót bo­nyolították le a hét végén a megyei első osztályú labda­rúgó-bajnokságban. Mivel a hátsó régiókban már koráb­ban eldőltek a nagy kérdé­sek, a figyelem az éllovasok mérkőzéseire irányult. A tétnek megfelelően ezeken a találkozókon óriási csata „dúlt”, s ahogy ez ilyenkor lenni szokott, kevés gól szü­letett. A tószegi Tóth Ta­más ismét kitett magáért, újabb mesterhármasával megelőzte a szinte a szezon kezdete óta listavezető Bá­rány Lászlót, s egy meccsel a záróra előtt jó eséllyel pá­lyázik a gólkirályi címre. A góllövőlista állása - 25 gólos: Tóth Tamás (Tó­szeg), 23 gólos: Bárány (Rákóczifalva), 19 gólos: Mosonyi Cs. (Alattyán), Majzik (Jászalsószent- györgy), Forgács (Mezőtúr), 18 gólos: Tóth G. (János- hida), 16 gólos: Hídvégi (Kisújszállás), 15 gólos: Ramos, Babella (mindkettő Törökszentmiklós), 14 gó­los: Mérész (Újszász), 13 gólos: Palásti (Jászapáti), 12 gólos: Szabó I. (Jánoshida), Nagy Z. (Szászberek), Fel­földi (Vegyiművek SK), Szilvási (Ujszász), Peszeki (Sz. Borovi FC), 11 gólos: Németh (Jászapáti), Dán (Kisújszállás), Erdei (Új­szász), Rózsavölgyi (Sz. Borovi FC). Baggio a Milánban? A labdarúgó-bajnoki címet szerzett Juventus tulajdonosa, Giovanni Agnelli bejelentette: valószínű, hogy Roberto Bag­gio (akinek lejár a szerződése) elhagyja a klubot. Az olasz vá­logatott kulcsemberét több együttes is szívesen látná. Az itáliai bajnokságból a Milan ér­deklődik, de japán és spanyol klubok is jelentkeztek már érte. Az ára 13 millió dollár! Kunsági csoport, 29. forduló Abádszalókon a tizenegyes nem jelent büntetést v