Új Néplap, 1995. május (6. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-09 / 107. szám

6. oldal Sport 1995. május 9., kedd Cselgáncs Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági csoport, 25. forduló Sírt a labda Jászladányban, táncóra Tiszapüspökiben Kőtelek­Jásztelek 2-1 (0-0) Kőtelek, 100 n„ v.: Pál. Kőtelek: Horváth - Ujj, Ma- túz, Bordás, Nagy, Tűri (Gu- zsi), Bozsó L. (Kosik), Boros, Csörghe, Bozsó J., Jónás (Szabó). Edző: Papp Lajos. Jásztelek: Fekete - Kisbako- nyi, Varga P., Ambrus, Szűcs, Bartus, Varga F., Sisa, Gerhát, Radnai, Fodor. Edző: Varga György. 60. perc: Jobb oldali szöglet- rúgást követően a rövid sarok­hoz érkező Szabó a hálóba fe­jelt, 1-0. 80. perc: Boros keresztbe­ívelt labdáját Szabó kapura fe­jelte, a kapus csak beleütni tu­dott, a kipattanót Csörghe vágta a jobb alsó sarokba, 2-0. 83. perc: A jobb oldálról visszagurított labdát Varga F. a jobb sarokba zúdította, 2-1. Gyenge teljesítményt nyújtva, az ellenfél lelkes já­téka ellenére is újabb győzel­met könyvelhettek el a hazaiak. Jók: Guzsi (a mezőny leg­jobbja), Ujj, Bordás, ill. lelke­sedésből és küzdeni tudásból az egész csapat. Papp Lajos: - Hála isten­nek, ma megint győztünk. Varga György: - Kis sze­rencsével pontot vihettünk volna el egy jobb csapat ottho­nából. Ifi: Kőtelek-Jásztelek 6-0 Bozsó Jászfényszaru- Jászdózsa 4-2 (1-0) Jászfényszaru, 250 n., v.: Csató. Jászfényszaru: Török J. - Kiss (Szabó), Pál, Nagy, Va- szicsku, Vidák, Borbély, Jará- dik. Török /.. Drabos, Radies. Edző: Szabó László. Jászdózsa: Rudas (Antal) - Lágner /., Kovács, Kiss J., Bo­lya, Sánta, Kocza, Varga, Kis B. (Lágner R.), Simon (Bog­nár), Csömör (Kabács). Edző: Rédei Barnabás. 35. perc: Vidák okos szabad­rúgását követően Borbély a jobb felső sarokba fejelt, 1-0. 46. perc: Kiss B. jól eltalált lövéssel egyenlített, 1-1. 48. perc: Borbély indítását Török I. mintaszerűen vágta a bal alsó sarokba, 2-1. 58. perc: Radics átadását Vidák biztosan lőtte a bal sa­rokba, 3-1. 72. perc: Az i betűre Jará- dik tette fel a pontot, 4-1. 84. perc: Sánta szabadrúgá­sát Lágner R. csúsztatta a há­lóba, 4-2. Kitűnő játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzésen a renge­teg helyzetet kidolgozó hazai csapat magabiztosan tartotta otthon a bajnoki pontokat.' Jók: az egész csapat, ill. senki. Szabó László: - Végre egy hétvége, amikor mindhárom csapatunk győzött. Rédei Barnabás: - Megér­demelten nyert a hazai gárda. Ilyen játékkal csak ennyire fu­totta. Ifi: Jászfényszaru-Jászdózsa 4-0 Szabó L. Tiszapüspöki- Jászárokszállás 3-0 (1-0) Tiszapüspöki, 300 n., v.: Kor­mos. Tiszapüspöki: Buru - Bojtok (Puporka), Ramos, Barta, Suki /., Kállai G., Szedlák, Suki J., Lukács T., Lukács K., Lengyel R. (Kállai Z.). Edző: Lengyel Ágoston. Jászárokszállás: Tóth L. - Bordás, Ivony, Dósa, Kárpáti, Bobák, Gregor (Banka), Ko­vács Z. (Tóth J.), Kiss B., Kiss A., Dévay. Edző: Szívós István. 25. perc: A védőkről kipat­tanó labdát Bojtok 14 méterről vágta a léc alá, 1-0. 35. perc: Szedlák 18 méteres bombáját Tóth L. óriási bravúr­ral tolta ki a bal felső sarok elől. 73. perc: Suki I. mesteri át­adását Lengyel R. 30 méterről a kapus fölött emelte a hálóba, 2-0. 85. perc: Lukács K. szögletét Szedlák fejjel értékesítette, 3-0. A nagyobb különbségű püs­pöki győzelmet Tóth kapus akadályozta meg. Jók: az egész csapat, ill. Tóth L., Kiss B., Kiss A. Lengyel Ágoston: - Ismét jól muzsikált a banda, de valaki még mindig hiányzik a táncból. Szívós István: - A második gól megpecsételte sorsunkat, megérdemelten nyert a jól ját­szó hazai csapat. Ifi: Tiszapüspöki-Jászárok- szállás 1-1 Lengyel Jászladány- Tiszajenő 1-1 (1-1) Jászladány, 50 n., v.: Gyenge. Jászladány: Kiss - Varga, Tóth Cs., Nagy, Tóth II., Győr, Tóth L, Koczka, Puzsomai, Bagi, Tálas. Edző: Bagi István. Tiszajenő: Jándi - Jónás, Pé­ter, Farsang, Gulyás, Katona, Zatkó, Schirmer, Baktai, Nagy (Szilágyi), Polgár. Edző: Szalai István. 2. perc: Tóth I. bal oldali be­adását Tálas Győr elé fejelte, aki közelről nem hibázott, 1 -0. 5. perc: Nagy lefordult védő­jéről, remekül tálalt Polgár elé, s a csatár 10 méterről a kapu jobb oldalába helyezett, 1 -1. Öt perc foci után nyolcvanöt percen keresztül fájdalmasan sírt a labda. Szerencsére a kitű­nően dirigáló játékvezető idő­ben megkegyelmezett a csapa­toknak, nem hosszabbított egy minutát sem. Jók: Kiss, ill. Katona, Schirmer. Bagi István: - Két rosszul játszó csapat találkozóján, úgy érzem, igazságos eredmény született. Szalai István: - Szegény ember vízzel főz. Ifi: Jászladány-Tiszajenő 10-0 Gémesi Pusztamonostor- Szajol 1-0 (0-0) Pusztamonostor, 250 n., v.: Vígh. Pusztamonostor: Bibók ­Szabó, Lakatos, Dobos, Varga, Hartman (Peredi), Szűcs, Rezes (Kocsis), Balázs, Jenes, Sinka (Szajka). Edző: Kovács György. Szajol: Juhász - Tóvizi, Bódi, Tóth I. (Kristály), Sán­dor, Kiss. Kollár, Dudás, Gu­lyás (Tóth), Bernát, Rideg. Edző: Szabó Zoltán. 60. perc: A hazaiak gólját a játékvezető helyesen, lesállás miatt nem adta meg. 70. perc: Tűzijáték a vendé­gek kapuja előtt, míg végül Je­nes lövése utat talált a bal sa­rokba, 1-0. 83. perc: Jenes bombája a kapufán csattant. A tavaszi szezon legharco­sabb mérkőzését láthatta a szépszámú hazai közönség. Ki­tűnő játékvezetés mellett, a több gólhelyzetet kialakító ha­zai gárda megérdemelte a győ­zelmet. Jók: az egész csapat, ill. Bódi, Tóth I., Rideg. Kovács Görgy: - Küzdel­mes mérkőzésen a nagyobb akarásunknak köszönhetjük győzelmünket. Szabó Zoltán: - Nagy küz­delem, kitűnő játékvezetés mel­lett, egy szerencsés gól eldön­tötte a három pont sorsát. Ifi: Pusztamonostor-Szajol 3-3 Litkei Jászjákóhalma- Zagyvarékas 3-0 (0-0) Jászjákóhalma, 300 n., v.: Kálé. Zagyvarékas: Alapi - Jánosi /., Varga L., Alföldi, Jánosi Z., Ecseki, Antal, Varga /.. Mihá­lyi, Hajdú Z., Jánosi L. (Sze- csödi). Edző: Kovács Sándor. Az első félidő kiegyenlítet­tebb játéka után megérdemelten diadalmaskodott a helyzeteit ér­tékesítő hazai csapat. A vendé­gek mintha kicsit lebecsülték volna a házigazdákat. Kovács Sándor: - Gratulá­lok a vendéglátóknak, nálunk kicsit nagy volt a mellény ezút­tal. Ifi: Jászjákóhalma-Zagyva- rékas 0-3 Jászszentandrás- Jászkisér 1-3 (1-2) Jászszentandrás, 450 n., v.: Agócs. Jászszentandrás: Nagy ­Donkó, Szarka, Szabó (Kar­dos), Faragó, Busa, Kőhegyi, Banka (Maksó), Zsidei, Rideg, Bárány. Edző: Szabó Lajos. Jászkisér: Tajti G. - Farkas J., Nagy, Drávucz, Tarkó, Pálfi (Szentpéteri), Farkas L., Tasi, Kövesdi, Papp, Tajti Z. Edző: Gócza Zoltán. 18. perc: Gyorsan elvégzett szabadrúgásával Rideg min­denkit becsapott, legfőképpen Tajti kapust, 1-0. 25. perc: Papp szabadrúgását Utasi közelről csúsztatta a léc alá, 1-1. 32. perc: Rosszul elvégzett szögletet Drávucz pöckölt a há­lóba, 1-2. 50. perc: Szarka tizenegye­sét Tajti kiütötte, majd az is­métlést is hárította. 60. perc: Egy ártalmatlannak tűnő labdát Papp az ötösről ér­tékesített, 1-3. Azonos képességű csapatok közül Jászkisér jobban meg­érezte a „győzelem napja” elő­szelét. Jók: Donkó, Busa, ill. Tajti G., Nagy, Drávucz, Papp. Szabó Lajos: - Gratulálok Jászkisérnek, és elnézést kérek azon szurkolóktól, akik bíztak bennünk, de sajnos ez már nem az a csapat... Gócza Zoltán: - Megérde­melten nyertünk! Ifi: Jászszentandrás-Jászki- sér 2-3 Boxi Papíron talán minden idők leg­erősebb férfiegyüttesével lép tatamira csütörtöktől vasárna­pig a magyar dzsúdósport a birminghami 44. Európa-baj- nokságon. A 95 kg-os Kovács Antal az egyedüli magyar, aki szerzett már olimpiai és világ- bajnoki aranyérmet; Hajtós Bertalan (a 71 helyett ezúttal a 78 kg-ban próbálkozik) minden idők legtöbb világversenyes pontját gyűjtött magyar dzsu- dokája; Csák József (65 kg) is volt már olimpiai ezüstérmes, továbbá Európa-bajnok is. Csősz Imre (nehézsúly) szintén igen megbízható versenyző, olimpiai és vb-bronzérme ön­magáért beszélő fegyvertény. Ha igazán csúcsformában utazna a Hangyási László szö­vetségi kapitány vezérelte fér­ficsapat angol földre, akkor nem lenne félnivaló. De hát a szakvezető egy pillanatig sem tagadja, hogy inkább a nyári tokiói világbajnokságra tartalé­kolja a fő csapásokat, hiszen a vb kvalifikáló a jövő nyári at­lantai olimpiára. A Han- gyási-gárda ezért amolyan elő­készítő kontinensviadalt tervez, melyből persze „kisülhet” egy egészen szép helytállás, mint ahogyan akadhat lehangoló összesített mérleg is. Hangyá- siék titkon a tavalyi gdanski Eb-nél kedvezőbbet várnak. A férfiak a múltban 4 arany-, 10 ezüst- és 25 bronzérmet cselgáncsoztak „össze”, ha a 39 medálhoz egy negyvenedik jönne hozzá, az bizonyosan nyugalomra adna okot Tokió előtt. A nők mindössze nyolca­dik alkalommal jelennek meg Európa tatamiján; 1988-ban mutatkoztak be. Az 1991-es prágai esemény nagyszerű si­kert hozott, Nagy Zsuzsa aranyérmet szerzett. A legne­mesebb fémből vert „zsák­mány” mellé két további ezüs­térem is odasorolandó. Parragh Katalin kétszer is döntős volt, ott veszített, de 1988-as (48 kg), majd ■ 1990-es (52) helytál­lása módfelett emlékezetes. A birminghami indulók - férfiak: 60 kg: Kunyik Zsolt (klub: Tatabánya, 20 éves. Egyesületi költségen kiutazó újonc, aki a tavalyi junior-Eb-n és vb-n egyaránt helyezetlenül zárt.) 65 kg: Csák József (UTE, 29. 12 világversenyen vett eddig részt, Albionban he­tedszer vág neki az Eb-csaták- nak. 1986 Eb-aranyérmese, 1991-ben ezüst-, 1989-ben bronzérmes, 1988-ban 5. he­lyezett. Mindössze 1990-ben és 1993-ban helyezetlen.) 71 kg: Illyés Miklós (Miskolci VSC, 22. Kétszer vetették küzde­lembe felnőtt-Eb-n, de helye­zetlen maradt. 1992 junior-vi­lágbajnoki harmadik helye­zettje.) 78 kg: Hajtós Bertalan (Bp. Honvéd, 29. Csákhoz ha­sonlóan hallatlanul szép múlttal bír, 13 világversenyen harcolt. A hetedik Európa-bajnokságán vesz részt, de először a 78 kg-ban. Eddigi 71 kg-os rajtjain sohasem esett ki, mindannyi­szor öt között végzett! 1986-ban bajnok, 1985-ben és 1989- ben , ezüstérmes, 1990- ben és 1994-ben 3. helye­zett, 1987-ben 5.) 86 kg: Tones Péter (Testnevelési Egyetem, 20. Újonc. A tavalyi ju- nior-Eb-n helyezetlenül zárt.) 95 kg: Kovács Antal (Paksi ASE, 22. Negyedszer próbál­kozik Európa-bajnokságon. 1992 olimpiai, 1993 világbaj­noka. 1992-ben és 1993-ban felnőtt-Eb-harmadik.) Nehéz­súly és abszolút kategória: Csősz Imre (Debreceni Dózsa, 25. Tavaly Gdanskban ügyes­kedett, mind a nehézsúlyban, mind az abszolút kategóriában 5. helyezett.) Nők: 52 kg: Till Barbara (Paksi ASE, 17. Az 1994-es ju- nior-Eb ötödik helyezettje. Fel­nőtt újonc csapattag.) 56 kg: Pekli Mária (Baja, 22. Negye­dik Eb-rajtja, nem volt még pontszerző.) 61 kg: Soós Rita (Bp. Spartacus, 19. Ő is újonc a felnőttek között.) Nehézsúly és abszolút kategória: Gránit/. Éva (Bp. Honvéd, 29. Az 1991- es Eb-n az abszolút kate­góriában harcolt ki 5. helyet, egyébként semmi más.) Kunsági csoport Homok pihenőjét kihasználva Cibakháza ugrott az élre Kengyel- Kenderes 0-0 Kengyel, 300 n„ v.: Csőke. Kengyel: Kozák - Polgár, Szőke (U. Szabó), Rimóczi, Kovács (Földes), Szarvák, Gu­lyás, Ladányi, Kenyeres (Szabó), Székely, Nagy (Ko­vács). Edző: Mészöly Imre. Kenderes: Horváth - Agócs, Magyar, Andrási, Molnár, Baktai (Sass), Lódi, Pádár, Baktai B. (Monoki), Kugler, Pádár G. Edző: Magyar Jó­zsef. 60. perc: Baktait nagy hely­zetben a tizenhatoson belül buktatta Szarvák, a vendégek joggal reklamáltak tizenegyest Csőke játékvezetőnél. 75. perc: Szabó egyedül ve­zette kapura a labdát, de gyen­gén lőtt, így Horváth hárítani tudott. 89. perc: Földes 22 méteres nagy lövését védte bravúrral a kenderesi portás. Nagy iramú, sportszerű, de gyenge színvonalú mérkőzést játszott a két tartalékos csapat. A találkozó összképe alapján egyik gárda sem érdemelt volna győzelmet. Jók: Kozákkal az élen a ha­zai védelem, ill. Molnár, Bak­tai, Pádár. Mészöly Imre: - Egyenlő erők nagy küzdelméből, úgy érzem, igazságos döntetlén született. Magyar József: - Második félidei helyzeteink alapján megnyerhettük volna a mérkő­zést. Ifi: Kengyel-Kenderes 2-0 Rimóczi Fegyvernek- Rákócziújfalu 3-0 (0-0) Fegyvernek, 250 n., v.: Tóth. Fegyvernek: Bata - Balogh, Bukta, Szabó, Farkas, Göb- lyös, Kocsis, Rabóczki, Szo- boszlai, Fridrik, Kapás. Edző: Nagy Attila. Rákócziújfalu: Kőfalvi - Ba­logh, Zakar, Durda, Vadas, Szabó (Fenyves), Hanga, Kol­lár, Tóth, Vígh, Bujdosó. Edző: Zakar Pál. 53. perc: Kapás labdáját Fridrik 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, 1-0. 60. perc: Kapás indításával Fridrik átjátszotta a védelmet, és ismét a hosszú sarokba bombázott, 2-0. 80. perc: Kapás lefutotta a vendégek védelmét, és a kapus mellett a hálóba gurított, 3-0. Közepes iramú, kimondot­tan sportszerű mérkőzésen a hazaiak szép egyéni akciókkal szereztek biztos győzelmet a rokonszenves újfalusiak ellen. Jók: Bukta, Fridrik, Göb- lyös, Kocsis, Rabóczki, ill. Vadas, Kőfalvi, Hanga. Nagy Attila: - Második fél­idei játékunkkal megérdemel­ten nyertünk a sportszerűen futballozó Rákócziújfalu el­len. Zakar Pál: - Fiatal csapa­tunk a második félidőben fej­ben elfáradt, gratulálok az el­lenfél győzelméhez. Ifi: Feeyvemek-Rákócziúj- falu 10-0" Kelemen Túrkeve- Tiszagyenda 0-1 (0-1) Túrkeve, 300 n., v.: Balogh. Túrkeve: Katona - Kelemen, Fekete T., Pálfi (Fekete M.), Teleki, Sárkány, Jandó, Szilá­gyi, Soós, Fadgyas (Orosz), Barna (Fekete R.) Edző: Ho­moki Károly. Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold G., Péter, Papp, Jenei, Sipos (Fuder), Baráth (Toni- gold L), Tóth, Kiss, Boross, Nagy (Kérészi). Edző: Tóth Gábor. 28. perc: Baráth cselezge­tett a jobb összekötő helyén, jó pozícióba került, és az ügyet­lenkedő védők gyűrűjéből, öt méterről a hálóba talált, 0-1. Az alacsony színvonalú mérkőzésen csak az együttesek lelkesedése dicsérhető. A gyendaiak néhány rutinos játé­kosuk irányításával érettebb já­tékot produkáltak, és megér­demelten győztek, annak elle­nére, hogy a hazaiaknak is vol­tak helyzeteik. Jók: Katona, Fekete T„ ill. Kiss-sel és Tóthtal az élen az egész csapat Homoki Károly: - Csatárok nélkül gyengén és fegyelme­zetlenül játszottunk. Tóth Gábor: - Tartalékos csapatunk megmutatta, hogyan kell küzdeni. Köszönöm kis­számú szurkolóink biztatását. Ifi: Túrkeve-Tiszagyenda 7-2 Márki Abádszalók- Cibakháza 0-2 (0-0) Abádszalók, 150 n., v.: Gyur- kovics. Abádszalók: Szabó J. - Szabó Z., Cicze, Szekeres, An­gyal, Hamar, Varga (Pu- zsama), Bakó, Kovács, Lóié, Glück. Edző: Csonka András. Cibakháza: Csécsei - Fa­ragó, Tóvizi, Ábel, Beregszá­szi, Zatkó, Kalmár, Varga (Magyar), Kántor, Burka (Molnár), Lénái t. Edző: Faze­kas András. 40. perc: Unalmas játék után Bakó nagy helyzetből mellé fejelt. 55. perc: Formás vendég­támadás végén Lénárt lövését Szabó bravúrral védte. 58. perc: Ábel lövése a ka­pufát érintette, a lecsurgó lab­dát Lénárt a hálóba vágta, 0-1. 65. perc: Formás cibaki tá­madás végén Molnár kapáslö­vése a hálóban kötött ki, 0-2. 87. perc: Kemény beleme­nés után Puzsama piros lapot kapott, így mehetett zuha­nyozni. A minden csapatrészben jobb és technikásabb cibakiak sima győzelmet arattak az enervált, rossz felfogásban ját­szó szalókiak ellen. Jók: Szabó J., Szabó Z., Szekeres, ill. Kántorral az élen az egész csapat. Csonka Ándrás: - A jobb csapat nyert. Éazekas András: - A má­sodik félidei játék alapján úgy érzem, megérdemelten győz­tünk. Ifi: Abádszalók-Cibakháza 2-0 Bodor Kun FC-Homok A mérkőzést későbbi idő­pontra halasztották, ugyanis a vendéglátó Kun FC gár­dája a diákolimpia országos döntőjében szerepelt a hét végén. Tiszaföldvár- Tiszaderzs 5-0 (3-0) Tiszaföldvár, 250 n., v.: Lázár. A minden csapatrészben jobb teljesítményt nyújtó haza­iak ilyen különbséggel is meg­érdemelten nyertek a bátorta­lan derzsiek ellen. Ifi: Tiszaföldvár-Tiszaderzs 11-0