Új Néplap, 1995. május (6. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-30 / 125. szám

14. oldal Sport 1995. május 30., kedd Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági csoport Kőtelek nem tudta kihasználni a listavezető pihenőjét Jászfényszaru­Tiszapüspöki 3-1 (1-0) Jászfényszaru, 300 n„ v.: Kálé. Jászfényszaru: Török J. - Vaszicsku, Pál, Nagy (Far­kas), Palócz, Vidák, Borbély, Jarábik, Török I., Radics, Drabos (Horváth, Kiss). Edző: Szabó László. Tiszapüspöki: Buru - Len­gyel S. (Tóth), Suki I. (Suki J.), Bartha, Ramos, Szedlák, Gábli, Lukács T., Lukács K., Bojtok (Benedek), Lengyel R. Edző: Lengyel Ágoston. 31. perc: Vidák jobb oldali átadását Radics egy okos csel után a kapu közepébe lőtte, 1-0. 56. perc: Jarábik ügyesen hozta helyzetbe Horváthot, aki kíméletlenül vágta a labdát a kapu bal oldalába, 2-0. 70. perc: Radics egyéni, im- provizatív alakítása után nem maradt el a közönség tetszés- nyilvánítása sem, 3-0. 88. perc: Lukács K. tízméte­res bal oldali lövése állította be a végeredményt, 3-1. Jó iramú mérkőzésen az első félidőben a vendégcsapat nem tudta gólra váltani helyzeteit. A második félidő viszont egyér­telmű hazai fölényt hozott, s így a játék összképe alapján jo­gos a hazai siker. Jók: Az egész csapat, ill. Buru. Szabó László: - Jó játékkal megérdemelt győzelmet arat­tunk, a csapat ismét bizonyí­totta, hogy összefogással ered­ményesen tud játszani. A csapat minden tagjának gratulálok. Lengyel Ágoston: - Kitűnő játékvezetés mellett, jó mérkő­zést játszottunk. Hetek óta ki­hagyjuk helyzeteinket, az ellen­fél viszont értékesíti, s ebben a játékban ez a döntő. Ifi: Jászfény szaru-Tiszapüs­pöki 240 Szabó L. Jásztelek-Jászjákóhalma 1-1 (0-0) Jásztelek, 300 n„ v.: Fekete Ist­ván Jásztelek: Fekete - Szűcs (Kisbakonyi), Varga P., Ambrus, Zrupkó, Molnár, Varga F., Sisa, Trangusz, Radnai, Gerhát (Bartus). Edző: Varga György Jászjákóhalma: Horváth, Farkas, Urbán G., Moczó, Bállá, Koncsik, Szabó (Moczó A. ), Kovács L., Hájas (Mol­nár), Káplár (Urbán F.), Zsi- dei. Edző: Bérezési József A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött, Fü- löp Sándor volt pályagondnok emlékére. 20. perc: Ambrus 22 méter­ről a felső kapufát bombázta te­libe. 31. perc: Gerhát bal oldali szöglete után Trangusz is a felső kapufát találta el. 72. perc: Radnai átadását Sisa vágta a kapuba, 1-0. 82. perc: Zsidei átadásából Urbán F. egyenlített, 1-1. A két szomszédvár sport­szerű, küzdelmes mérkőzésén a hazai csapat nem tudta legyőzni a remek napot kifogó Horváth kapust, akinek kétszer a felső kapufa is a segítségére sietett. Jók: Varga P., Ambrus, Varga F., Sisa, Radnai, ill. Horváth (a mezőny legjobbja), Urbán G. és Zsidei. Varga György: Ha az ököl­víváshoz hasonlóan pontozták volna a mérkőzést, akkor K. O.- val nyerünk. Bérezési József: - Szerintem megérdemeltük az egy pontot. Ifi: Jásztelek-Jászjákóhalma 3-0 Dobos Jászdózsa-Kőtelek 1-0 (1-0) Jászdózsa, 350 n„ v.: Pemyész Jászdózsa: Rédei - Lágner, Kovács, Kiss J., Bolya, Sánta, Kocza, Varga (Bognár), Kiss B. , Simon'(KabáésK Csömör: Edző: Rédei Barnabás Kőtelek: Horváth - Ujj, Matúz, Borzás, Nagy, Kosik, Bozsó, Boros L. (Tűri), Jónás, Bozsó J., Szabó. Edző: Papp Lajos 16. perc: Csömör a bal olda­lon faképnél hagyta a vendég­védelmet, és a kapus mellett a hálóba lőtt 1-0. 42. perc: Simon egyedül tört kapura, de gyámoltalanul a ka­pusba lőtt. Az óriási becsvággyal küzdő hazai csapat meglepte a bajnoki cím küszöbén álló vendég kő­telki csapatot, és teljesen meg­érdemelt győzelmet aratott a vendégek ellen, akik egy sza­badrúgás-kapufától eltekintve helyzetet sem tudtak teremteni a jól játszó hazaiak ellen. Jók: az egész hazai csapat, ill. senki. Rédei Barnabás: - Nagy iramú mérkőzésen, úgy érzem, jobban játszottunk a kitűnő kő­telki csapat ellen, megérdemel­tük a győzelmet. Papp Lajos: - Sánta Gyuri barátomnak mielőbbi gyógyu­lást kívánok, és gratulálok a csapatának a győzelméhez. Ifi: Jászdózsa-Kőtelek 2-0 Kovács L. Tiszajenő- Jászszentandrás 3-2 (1-0) Tiszajenő, 100 n., v.: Veres Tiszajenő: Jándi - Szilágyi, Péter, Polgár, Gulyás, Zatkó, Nagy, Shcirmes, Szarvák, Baktai, Farsang B., Kocsis. Edző: Szalai István Jászszentandrás: Nagy ­Dankó, Szarka, Szabó, Makró, Barna, Rideg, Banka, Zsidei, Előhegyi, Bárány, Kardos, Faragó, Mályi. Edző: Szabó Lajos 15. perc: Szabadrúgás után Szarvák lőtt a kapuba 1-0. 20. perc: Szabó Szarvákot lerántotta, de a játékvezető mind a két játékost kiállította, mivel Szarvák fektében vissza­rúgott. 48. perc: Farsang egyéni akció után lőtt a hálóba, 2-0. 63. perc: Jobb oldali beadás után Bárány szépített, 2-1. 80. perc: Megint jobboldali beadás után Bárány egyenlített, 2-2. 85. perc: Farsang 18 méter­ről vette be az ellenfél hálóját, 3-2. Küzdelmes mérkőzésen sze­rencsés győzelem. Jók: Lelkesedéséért az egész csapat, ill. Bárány Szalai István: - Nálunk ma volt „Farsang”. Szabó Lajos: - Az első fél­időben kihagyott gólhelyzetek után futhattunk az eredmény után. Gratulálok a hazaiaknak. Ifi: Tiszajenő-Jászszentandrás 3-1 Sepsi Jászágó-Jászladány 3-1 (2-1) Jászágó, 150 n., v.: Agócs Jászágó: Dobos Zs. - Ká- csor, Dobos F., Beszteri (Mága), Csikós, Antal (Me­leg) (Barócsi), Guba (Boros), Darie, Juhász, Peredi B., Pe­redi A. Edző: Lengyel Tibor Jászladány: Kiss - Dósa, Lázár, Tóth Gy., Nagy, Tóth L, Bagi, Tálas (Győr), Koczka, Tóth II., Puzsomai. Edző: Bagi István 3. perc: Bagi átkígyózott a hazai védelmen, és 10 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, 0-1. 14. perc: Darie kapu előtti kavarodás után 11 méterről la­pos lövéssel egyenlített, 1-0. 20. perc: Peredi A. pontos beadását ismét Darie lőtte a vendégek kapujának jobb alsó sarkába úgy, hogy a kapus még bele tudott érni, 2—1. 71. perc: Peredi A. kicse­lezte az egész vendégvédelmet, és a 15 méterről leadott erős ballábas lövésével szemben Kiss kapus tehetetlen volt, 3-1. Azt az anyagi és erkölcsi se­gítséget, amit a hétközi fe­gyelmi tárgyalás után kapott a csapat a sportszerető szurkolói­tól, győzelemmel és jó játékkal hálálta meg. A győzelem meg­érdemelt a sportszerűen játszó vendégekkel szemben, akik egyáltalán nem játszottak alá­rendelt szerepet. Jók: Darie, Peredi A., Peredi B„ ill. senki. Lengyel Tibor: - Becsülettel küzdő ellenfelet sikerült he­lyenként jó játékkal, megérde­melten legyőznünk. Bagi István: - A hazai csa­pat megérdemelten nyert, ki­használva helyzeteit. Ifi: Jászágó-Jászladány 2-5 Módé J. JászárokszáUás- Pusztamonostor 5-1 (1-1) Jászárokszállás, 300 n., v.: Varga György Jászárokszállás: Tóth L. - Bordás, Ivony T. (Pethes), Dósa F., Kárpáti A., Bobák A., Dévay O., Kovács (Banka), Kiss B., Szabó Z., Kiss A. Edző: Szívós István Pusztamonostor: Bibók J. - Szabó J., Lakatos Z., Dobos T., Varga N., Rezes G., Hartman Zs., Balázs Gy., Va- sicsek, Szűcs, Sinka. Edző: Kovács György 19. perc: Kiss B. nagysze­rűen indította Kiss A.-t, akinek beadására a jókor érkező Szabó Z. biztosan lőtt a hálóba, 1-0. 44. perc: Az egymásra váró hazai védőket megkerülve Sinka egyenlített, 1-1. 48. perc: Bobák A. előrevá­gott labdájára Dévay O. csapott le, és okos gólt lőtt, 2-1. 55. perc: Az előretörő Kiss A. a tizenhatoson belül Laka­tost szabálytalanul szerelte, a megítélt büntetőt Bobák A. ér­tékesítette, 3—1. 58. perc: Kiss B. félpályáról indulva rátámadókat sorban ki­cselezte, szép gólt lőtt, 4—1. Ez­zel eldőlt a mérkőzés sorsa. 75. perc: A nagy akarással játszó Szabó Z. állította be a végeredményt, 5-1. A játék képe alapján a haza­iak ilyen arányú győzelme tel­jés egészében megérdemelt. Jók: Szabó Z„ Kiss A., Dé­vai O., ill. Sinka Szívós István: - A második félidőben 20 percig futballoz­tak, ez a mai mérkőzésen elég­nek bizonyult. Kovács György: - Kiegyen­lített első játékrész után, a má­sodikban öt perc alatt veszítet­tük el a mérkőzést. Ifi: Jászárokszállás-Puszta- monostor 7-2 Farkas Szajol-Zagyvarékas 1-1 (0-0) Szajol, 300 n., v.: Paróczai Szajol: Juhász - Tóvizi, Bódi, Tóth I., Asztalos, Tóth Zs., Kollár (Sándor), Szoko- lai, Gulyás, Bernáth, Rideg. Edző: Szabó Zoltán Zagyvarékas: Alapi Ecseki (Polónyi A.), Varga L., Jánosi Z., Alföldi, Mihályi, Hajdú (Szecsődi), Varga L, Jánosi L., Antal, Polónyi I. Edző: Kovács Sándor 60. perc: Bemát meredek in­dításával Gulyás lódult meg a jobb összekötő helyén, és 10 méterről a vetődő kapus fölött emelt a hálóba, 1-0. 77. perc: Mihályi utánrúgá- sért piros lapot kapott. 80. perc: Tóth Zs. a második sárga után szintén mehetett zu­hanyozni. 81. perc: Szokolai jobbról belőtt labdáját Gulyás estében kapásból a felső lécre vágta. Meccslabda volt. 82. perc: Az ellentámadás­ból begurított labdát Polónyi A. a tizenegyes pontról a jobb felső sarokba vágta 1-1. Jó iramú, változatos mérkő­zésen mindkét kapu gyakran forgott veszélyben, és a helyze­tek alapján a vendégek kései egyenlítése ellenére az ered­mény igazságos. A furcsa edzői nyilatkozat helyett talán inkább a helyzeteket kellett volna be­rúgni a rékasi fiúknak. Jók: Juhász, Gulyás, ill. Alapi, Ecseki Szabó Zoltán: - Kitűnő já­tékvezetés mellett, úgy érzem, igazságos az eredmény. Kovács Sándor: - Szajol szerencséje, hogy Paróczai De­zső játékvezető Bódi Zsazsa barátja. Ifi: Szajol-Zagyvarékas 10-1 Török G. Kunsági csoport Tiszaszentimre- Kengyel 6-1 (2-0) Tiszaszentimre, 200 n., v.: Végh T. Tiszaszentimre: Szivák - Tóvizi, Szanyi, Demjén, Si­mon, Nagy, Prázmári, Lend- vai (Fekete), Bállá, Postás, Szűk (Szokolai). Edző: Laka­tos Pál Kengyel: Kozák - Zimóczi (Kenyeres), Szőke, Szabados, Kovács, Szarvák, Gulyás, Ladányi, Székely, Angyal, Földes (U. Szabó). Edző: Mé- szei Imre 10. perc: 25 méteres szabad­rúgásból Prázmári a hosszú sarokba bombázott, 1-0. 40. perc: Egyéni játék után Bállá lőtt a hálóba, 2-0. 50. perc: A kilépő Bállá nö­velte a hazaiak előnyét, 3-0. 59. perc: Kapu előtti kava­rodás után ismét Bállá talált a kapuba, 4-0. 61. perc: Szokolai átadását Bállá helyezte a hálóba, 5-0. 72. perc: Szöglet után a ha­zai védőkről lepattanó labdát Kovács helyezte a kapuba 5-1. 88. perc: Bállá mintaszerű gólt lőtt, 6-1. Kitűnő játékvezetés mellett a hazai csapat tagjai egymást felülmúlva, kitűnően játszot­tak, ami az eredményben megmutatkozott. Jók: Baliával az élen az egész hazai csapat, ill. senki. Lakatos Pál: - Köszönöm a játékosaimnak ezt a kitűnő já­tékot. Mészei Imre: - Jobb volt a hazai csapat. Ifi: Tiszaszentimre-Kengyel 3—4 Papp L. Tiszagyenda- Kun FC 0-2 (0-1) Tiszagyenda, 200 n., v.: Lázár Tiszagyenda: Csőke - To- nigold, Héder, Papp, Jenei, Péter, Tóth, Farkas, Boros T., Sipos, Nagy. Edző: Tóth Gábor Kun FC: Berkes - Lutez, Gácsi, Katona, Csernai, Bo­ros Cs., Herbály, Kun, Vona, Czapkó, Boros T. Edző: Szabó András 35. perc: Czapkó jól eltalált lövése a kapufát érintve ért a hálóba, 0-1. 56. perc: A védőkről lepat­tanó labdát Kun lőtte a hálóba, 0-2. A mezőnyfölényét gólokra váltó csapat megérdemelten nyert. Jók: Tonigold, Jenei, Héder, ill. Berkes, Czapó, Boros Tóth Gábor: - Csatárjáték nélkül nem lehet nyerni. Szabó András: - Küzdel­mes mérkőzésen végig irányí­tottuk a játékot, úgy gondolom, megérdemelten nyertünk. Ifi: T.gyenda-Kun FC 0-4 Fábián I. Kenderes- Abádszalók 6-0 (3-0) Kenderes, 200 n., v.: Csató Kenderes: Horváth - And­rási, Baktai S. (Lódi), Ma­gyar, Agócs, Fábián J., Pá­dár M., Pádár G., Molnár, Baktai B. (Fábián L.), Mo­noki (Barabás). Edző: Ma­gyar József Abádszalók: Szabó, Gazsó, Rátót, Szekeres, Dányi, Ko­ntár, Varga, Szabó, Kovács, Lóié, Angyal. Edző: Csonka András 9. perc: Baktai B. kitűnő be­adását Molnár a kapu jobb ol­dalába lőtte, 1-0. 20. perc: Molnár tisztára játszotta magát, és a jobb sa­rokba helyezett, 2-0. 44. perc: Molnár kilépett a védők közül, és a kifutó kapus fölött a hálóba emelt, 3-0. 68. perc: Agócs beadását Baktai B. nyolc méterről lőtte a hálóba, 4-0. 78. perc: Pádár G. nagy­szerű kiugratásával Molnár a kapus mellett is elhúzta a lab­dát, és az üres hálóba gurítva szerezte negyedik gólját, 5-0. 83. perc: Molnár kényszerí­tőzött Pádár G.-vel, aki a kapu közepébe lőtt, 6-0. Közepes iramú mérkőzésen könnyedén győzött a Kende­res. Jók: Agócs, Pádár M., Pádár G., Molnár, ill. senki Magyar József: - Végre si­került a kialakított gólhelyze­teket értékesíteni a sportsze­rűen küzdő Abádszalók ellen. Csonka András: - Szé­gyelljék azok az emberek ma­gukat, akik hétről hétre cserben hagyják a csapatot. Gratulálok a kenderesieknek. Ifi: Kenderes-A.szalók 4—0 Korpás Tiszaderzs-Túrkeve 4-4 (2-3) Tiszaderzs, 100 n., v.: Tűhegyi Tiszaderzs: Kiss A. - Ko­lompár (Pető), Katona, Szőcs, Juhász, Daragó, Fűtő (Nagy I.), Jávorszki, Szat­mári, Németh, Molnár Cs. (Tóth). Edző: Kiss László Túrkeve: Kiss Zs. - Teleki, Nagy K. (Fekete M.), Kal­már, Barna, Debreceni, Fad- gyas (Orosz), Jandó, Pálfi, Szilágyi, Fekete. Edző: Ho­moki Károly 6. perc: Fadgyas hatalmas lövése a hálóban kötött ki, 0-1. 10. perc: Fadgyas két mé­terről a jobb sarokba gurított, 0-2. 11. perc: Jávorszki beadását Fűtő szépen továbbította a ka­puba, 1-2. 15. perc: Németh Gy. fejelt pontosan, 2-2. 18. perc: A hazai védelem lemaradt, Pálfi pedig a hálóba helyezte a labdát, 2-3. 55. perc: Barna három mé­terről nem hibázott, 2-4. 75. perc: Juhász 20 méteres hatalmas lövése a kapuban kö­tött ki, 3-4. 83. perc: Juhász L. bal sa­rokba fejelt, 4—4. NB I-es szintű mérkőzés volt. Jók: Juhász, ill. Debreceni Kiss László: - Az öreg játé­kosok első osztályúan vizsgáz­tak, a fiatalok csődöt mondtak. Juhász a mezőny legjobbja, di­cséret az „öregnek”. Akár 8—4 is lehetett volna az eredmény. Homoki Károly: - Nyert helyzetben ajándékoztunk két pontot a hazaiaknak. Lelkesen játszott a csapatom, igazságos a döntetlen. Ifi: Tiszaderzs-Túrkeve 1-6 Richter Kunmadaras- Fegyvernek 2-4 (1-1) Kunmadaras, 200 n„ v.: Tóth M. Kunmadaras: Sipos - Ba­logh, Dániel, Tüdős, Lévai (Botos), Máté (Budai), Hu­nyadi (Kovács), Salángi, Ró­zsa, Varga Zs., Hosszú. Edző: Juhász Imre Fegyvernek: Bata - Frid- rik, Göblyös (Farkas), Ba­logh, Szabó, Bukta, Rabóczki (Boicu), Kocsis, Náhoczki, Kapás, Szoboszlai. Edző: Nagy Attila 9. perc: Hunyadi beadását Hosszú a kapu közepébe lőtte, 1-0. 25. perc: A hazai védők hi­báját kihasználva Farkas egyenlített, 1-1. 51. perc: 16-oson belüli ke- zezésért Tóth játékvezető ti­zenegyest ítélt. Varga Zs. bal sarokba helyezett gyenge lövé­sét Bata jó reflexszel védte. 53. perc: Gyors kontratá­madásból Kapás vezetést szer­zett a vendégeknek, 1-2. 80. perc: Kapás két védőt, majd a kapust is kicselezve gu­rított a hálóba, 1-3. 82. perc: Farkas egyéni ak­cióból a védőket lefutva kilőtte a jobb alsó sarkot, 1—4. 89. perc: Hosszú átadásából Varga Zs. három védő gyűrű­jében talált a hálóba, 2—4. Küzdelmes mérkőzésen a kevesebbet hibázó vendégvé­delem döntött. A hazaiak játé­kára a kihagyott tizenegyes és az azt követő gyors gól rá­nyomta bélyegét. Jók: senki, ill. Bata kapussal az élen az egész csapat. Juhász Imre: - Ä sok kiha­gyott lehetőség megbosszulta magát. Nagy Attila: - Nagy iramú, sok hibával tarkított mérkőzé­sen a jobb erőnlétünk döntött. Kunmadaras-Fegyver- Zimán Rákócziújfalu- Homok 1-5 (1-1) Rákócziújfalu, 200 n„ v.: Gyertyás Rákócziújfalu: Kőfalvi - Takács, Mucsi, Durda, Banka, Hanga, Zakar, Kol­lár, Vígh, Bujdosó, Kelemen (Nagy). Edző: Zakar Pál Homok: Nagy - Papp, Herkó, Farkas, Szőke (Bagi), Pallagi, Szénási, Németh, Szikora, Balogh, Nicula (Tóth). Edző: Makó Mihály 14. perc: Kollár a felezővo­nalat alig átlépve hatalmas gólt lőtt, 1-0. 42. perc: Balogh 16 méter­ről helyezett a bal sarokba 1-1. 50. perc: Németh nyolc mé­terről fejelt a hálóba, 1-2. 70. perc: Szikora 18 méte­res szabadrúgását Balogh csúsztatta a kapuba, 1-3. 81. perc: Pallagi a bal alsó sarokba pöccentett 1-4. 89. perc: A lesről kilépő Ba­logh emelt a kapuba 1-5. A lelkesen játszó hazaiakat csak nagyon nehezen tudta megtörni a homoki gépezet. Jók: Vígh, Durda, Kollár és Banka, ill. Németh, Pallagi, Papp és Balogh Zakar Pál: - Egy félidőn keresztül minden csapattal par­tiban vagyunk, most azonban a partjelző hiánya is sújtott ben­nünket. Makó Mihály: - Egy játék­résznyi előnyt adtunk a lelkes hazaiaknak, de úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Ifi: Rákócziújfalu-Homok 1-0 Beke L. Bállá ötször, Molnár négyszer köszönt be az ellenfél kapusának Ifi: nek 0-1