Új Néplap, 1995. május (6. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-23 / 119. szám

10. oldal Sport 1995. május 23., kedd Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági csoport Rékas győzelmének Kőtelken örülnek a legjobban Kőtelek-Jászárokszállás 2-0 (1-0) Kőtelek, 100 n„ v.: Ferenczi Kötelek: Horváth - Újj, Ma- túz, Bordás, Nagy, Guzsi, Bo- zsó L. (Szabó), Csörghe, Boros, Bozsó J., Jónás. Edző. Papp Lajos Jászárokszállás: Tóth L. - Bordás, Ivony, Dósa, Kárpáti, Kovács, Bohák (Tóth J.), Dévai (Petes), Kiss A., Kiss B., Szabó. Edző: Szívós István 24. perc: Jónás nagyszerű indítását Nagy a védők közül kilépve lőtte a hosszú sarokba, 1-0. 52. perc: Csörghe szabadrú­gását a vendégek kapusa csak kiütni tudta, a kipattanó labdát a leghamarébb eszmélő Boros vágta a hálóba, 2-0. A két nagyszerűen felkészí­tett csapat színvonalas, remek csatát vívott egymással. A helyzeteit jobban kihasználó hazaiak a mai napon eredmé­nyesebben játszottak, így meg­érdemelten diadalmaskodtak. Jók: küzdeni akarása miatt mindkét csapat. Papp Lajos: - Jó játékveze­tői hármas közreműködése mel­lett, úgy érzem, nagyon fegye- mezett játékkal, megérdemel­ten nyertünk egy szimpatikus csapat ellen. Szívós István: - Ha minden mérkőzésünkön így játszottunk volna, előbbre tartanánk. Gratu­lálok a hazai csapatnak. Ifi: Kőtelek-Jászárokszállás 2-1 Bozsó Tiszapüspöki- Jászágó 1-0 (1-0) Tiszapüspöki, 400 n., v.: Ba­loghv.-/ ' -.1» Tiszapüspöki: Bura - Bojtok, Lengyel S., Barta, Benedek (Tóth), Kállai,Szedlák, Ramos (Suki J.), Lukács T., Lukács K., Lengyel R. Edző: Lengyel Ágos­ton Jászágó: Dobos Zs. - Szé- nási (Barta FDobos FKá- csor, Csikós, Beszteri, Meleg (Lengyel T.), Hallgat, Guba, Darie, Peredi. Edző: Bobák Jó­zsef 2. perc: Lengyel R. 16 méte­res lövése a jobb alsó sarokban kötött ki, 1-0. 6. perc: Jobb oldali beadás után Lengyel R. nagy helyzet­ből, hat méterről, kapásból fölé bombázott. 56. perc: Lukács K.-t a ti­zenhatoson belül szabálytalanul akasztották, amiért a játékve­zető tizenegyest ítélt. Ekkor a vendégek megrohanták a játék­vezetőt, aki két jászágói játé­kost - Dobos Ferencet és Hall­gatót - kiállított. A tizenegyest azonban Lukács K. gyengén a kapus kezébe lőtte. Jók: Buru, Ramos, Lengyel R., ill. Dobos Zs. (a mezőny legjobbja) A hazai csapat játékban, míg közönségé emberi magatartás­ban és sportszerűségben múlta felül Jászágót. Lengyel Ágoston: ­Amennyi helyzetet mi hetek óta kihagyunk, azzal más csapat bajnokságot nyer. Sajnálom, hogy a vendégek nem tudták elviselni a jobbik csapat győ­zelmét. Bobák József: - Ha egy kis szerencsénk vap, nemcsak az erkölcsi győzelem lehetne a miénk. Ifi: Tiszapüspöki-Jászágó 3-1 Lengyel Pusztamonostor- Tiszajenő 1-0 (0-0) Pusztamonostor, 250 n., v.: Bán Pusztamonostor: Bibók ­Szabó, Lakatos, Dobos, Varga, Szűcs (Peredi), Balázs, Vancsik (Szajka), Rezes, Sinka, Jenes. Edző: Kovács György Tiszajenő: Jándi - Szilágyi (Makai), Péter, Farsang, Gu­lyás, Nagy, Katona, Zatkó, Schirmer (Kocsis), Polgár, Batkai. Edző: Szalai István 62. perc: Rezes két védőt is kicselezett a tizenhatoson belül, majd ballal nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1-0. 66. perc: Jenest törlesztésért a játékvezető jogosan kiállí­totta. Az első félidő könnyen fe­ledhető játékot hozott. Ä máso­dik negyvenöt percben már rá­kapcsoltak a csapatok, kemény küzdelem jellemezte ekkor a ta­lálkozót. Mindkét oldalon lát­hattak a nézők egy-egy kapufát, ám a mérkőzést mégis egyetlen gól döntötte el, a hazaiak ja­vára. Korrekt játékvezetés mel­lett a hazaiak ennyivel minden­féleképpen jobbak voltak. Jók: Bibók. Lakatos, Rezes (a mezőny legjobbja), 01. Péter Kovács György: - Nagyvo­nalú játékvezetés mellett ki­szenvedtük a győzelmet. Szalai István: - Kemény, harcos mérkőzésen ma sem volt szerencsénk. Ifi: Pusztamonostor-Tisza­jenő 10-0 Litkei Jászszentandrás- Jásztelek 1-1 (1-1) Jászszentandrás, 250 n., v.: Tóth I. Jászszentandrás: Nagy ­Donkó, Szarka, Maksó (Rózsa), Faragó, Szabó, Rideg, Banka, Zsidei, Előhegyi (Busa), Csőké (Hopka). Edző: Szabó Lajos Jásztelek: Fekete - Kisbako- nyi, Varga P., Ambrus, Szűcs, Molnár (Kuli), Varga F. (Bar- tus), Sisa, Zupkó (Gerhát), Radnai, Trangusz. Edző: Varga György 5. perc: Szöglet után Radnai csúsztatott a jobb sarokba, 0-1. 40. perc: Szarka visszafejek egy beívelést a tizenhatosra, az érkező Banka pedig kapásból nagy gólt rúgott, 1-1. Az őszi első Jászszentand- rásból ma már csak négyen vol­tak a pályán, így dicséretes a Jásztelek elleni pontszerzés. De mi lesz, ha már ők sem játsza­nak? Jók: Szarka, Donkó, Banka, ill. Varga P., Molnár, Radnai Szabó Lajos: - Férfias küz­delem után igazságos eredmény született. Varga György: - Helyzete­ink alapján nyerhettünk volna, de az eredmény reális. Ifi: Jászszentandrás-Jászte- lek 2-2 Boxi Jászjákóhalma- Szajol 0-0 Jászjákóhalma, 150 n., v.: Kökény Jászjákóhalma: Horváth - Urbán, Farkas, Móczó, Bállá, Szabó J., Kovács, Koncsik, Forgács, Káplár (Hájas), Zsi­dei. Edző: Bérezési József Szajol: Juhász - Tóvizi, Bódi, Dudás, Sándor, Tóth, Kollár (Tóth /.), Nagy (Aszta­los), Gulyás, Bernáth, Rideg. Edző: Szabó Zoltán Jó iramú, küzdelmes mérkő­zésen, kitűnő játékvezetés mel­lett, a rossz idő ellenére sem csalódott az, aki kilátogatott a mérkőzésre. Jók: Urbán G., Forgács, Zsi­dei, ill. senki Bérezési József: - Jó mérkő­zésen, reális eredmény szüle­tett. Szabó Zoltán: - A lelkes ha­zaiakkal szemben, nagyon sok hibával, körülményesen és gyengén játszottunk. A döntet­len ezek után természetesen igazságos. Ifi: Jászjákóhalma-Szajol 0-6 Szöllösi Jászladány- Jászdózsa 2-1 (1-1) Jászladány, 150 n., v.: Mol­nár Jászladány: Kiss - Varga (Bagi R.) Tóth Gy., Nagy, Tóth II, Győr, Tálas, Puzsoma /., Lá­zár, Kocka, Bagi. Edző: Bagi István Jászdózsa: Surányi - Bója, Kovács, Lágner, Kiss T., Sánta, Csömör, Varga (Bognár), Kocza, Lágner R., Kiss B. Edző: Rédei Barnabás 23. perc: Egy lepattanó lab­dát Koczka kapásból a léc alá vágott, 1-0. 38. perc: Molnár játékvezető ajándék tizenegyesét Kiss T. ér­tékesítette, 1-1. 65. perc: A szemfüles Bagi R. a hálóba kotorta a labdát, 2-1. 86. perc: Surányi kapus ön- bíráskodását - jogosan - piros lappal jutalmazta Molnár játék­vezető. A hazaiak hosszú idő után végre újra átérezhették a győze­lem ízét. Jók: az egész csapat, ill. senki Bagi István: - Végig támad­tuk a mérkőzést, megérdemel­ten nyertünk. Rédei Barnabás: - Gratulá­lok a hazaiak győzelméhez, sajnos mélyen tudásunk alatt játszottunk. Ifi: Jászladány-Jászdózsa 7-0 Gémesi Zagyvarékas- Jászkisér 2-1 (0-1) Zagyvarékas, 300 n., v.: Karcsú Zagyvarékas: Alapi-Jánosi J., Varga L., Jánosi Z. (Sze- csődi), Alföldi, Mihályi, Hajdú Z. (Polónyi), Varga /., Jánosi L., Antal, Hajdú M. Edző: Ko­vács Sándor. Jászkisér: Tajti-Farkas L., Nagy, Pálfi, Tarkó, Otta, Far­kas J„ Drávucz (Szentpéteri), Utassy, Papp, Kövesdi. Edző: Gócza Zoltán. 23. perc: Papp 18 méteres szabadrúgása utat talált a jobb alsó sarokba, 0-1. 48. perc: Egy kemény ösz- szecsapást követően Hajdú Z. bokatörést szenvedett. 74. perc: Jánosi J.-t a játék­vezető kiállította. 78. perc: Antal jobb oldali beadását Jánosi L. fejelte a léc alá, 1-1. 86. perc: A tizenhatos sarká­ról megítélt szabadrúgást Mi­hályi a rövid sarokba csavarta. 2-1. Jó iramú, színvonalas, ke­mény mérkőzésen becsülettel helytálltak a csapatok. A vára­kozásnak megfelelően alakult a találkozó, ám a hazaiak tíz em­berre fogyatkozva is meg tud­ták fordítani az eredményt. Jók: az egész csapat, ill. Nagy vezérletével a közvetlen védelem Kovács Sándor: - A csoport két legjobb csapatának össze­csapásán ma mi voltunk ered­ményesebbek. Gócza Zoltán: - A második félidőben nem tudtuk megtar­tani a labdát, ziccereinket ki­hagytuk, így vereségünk tör­vényszerű. Ifi: Zagyvarékas-Jászkisér 2-5 Antal Kunsági csoport, 27. forduló Cibakháza semmit sem bízott a véletlenre Kengyel-Tiszaderzs 2-3 (0-2) Kengyel, 300 n„ v.: Tóth S. Kengyel: Kozák - Polgár, Szőke, Veres, Rimóczi (Szabó), Szarvák, Gulyás (Földes), La­dányi, Székeny, Angyal, Nagy (Szabados). Edző: Mészely Imre Tiszaderzs: Kiss - Kolom­pár, Katona, Szűcs, Juhász, Daragó, Pető, Faholszki, Tóth, Németh Gy., Németh K. (Mári). Edző: Kiss László 16. perc: Jobb oldali táma­dás után Németh Gy. kapura lőtt, Kozákról kipattant a labda, és az érkező Németh K. a hálóba passzolt, 0-1. 35. perc: Húszméteres sza­badrúgást Juhász bombázott a jobb alsó sarokba, 0-2. 88. perc: Szabó közelről szépített, 1-2. 89. perc: Egy távoli lövés kipattant Kissről, Földes pedig a jobb sarokba gurított, 2-2. 90. perc: Rögtön a közép­kezdés után Mári állította be a végeredményt, 2-3. Ha a mérkőzést kapufára játsszák, simán nyert volna a hazai csapat. Tiszaderzs óriási szerencséjének köszönheti győzelmét. Jók: Szőke, Angyal, ill. az egész csapat Mészely Imre: - Két hely­zetből három gólt kaptunk. Kiss László: - „Köszönöm” azoknak, akik meg akarták akadályozni elutazásunkat. Gratulálok a csapatnak! Ifi: Kengyel-Tiszaderzs 10-0 Rimóczi Fegyvernek-Kenderes 1-0 (1-0) Fegyvernek, 200 n„ v.: Su­lyok Fegyvernek: Bata - Fridiik (Göblyös Cs.), Boicu (Farkas), Balogh, Szabó, Bukta, Kocsis, Rabóczki L. (Szász), Náhóczki, Kapás, Szoboszlai. Edző: Nagy Attila Kenderes: Horváth - Agócs, Magyar, Andrási, Molnár, Monoki, Fábián, Kugler, Bak- tai, Barabás (Baktai B.), Pádár (Sas). Edző: Magyar József 33. perc: Rabóczki indítását Kapás mesteri átvétel után gyönyörű mozdulattal lőtte a hosszú sarokba, 1 -0. 75. perc: Szoboszlai 20 mé­teres bombáját Horváth csak másodszorra, a gólvonalon tudta megkaparintani. Mély talajú pályán a hazaiak akarásban, gyorsaságban és já­tékban is fölülmúlták a fáradt csapat benyomását keltő ven­dégeket, így megérdemelten maradt Fegyvemeken a három pont. Jók: Náhóczkival az élen az egész csapat, ill. Andrási, Pá­dár Nagy Attila: - Küzdelmes mérkőzésen azzal nyertünk, hogy megpróbáltuk helyenként játszani a labdarúgást. Magyar József: - A sárda- gasztásban egy góllal jobb volt Fegyvernek. Ifi: Fegyvernek-Kenderes 2-4 Kelemen Túrkeve-Kunmadaras 0-1 (0-0) Túrkeve, 300 n., v.: Török Túrkeve: Katona - Kelemen, Fekete R., Pálfi, Teleki, Deb- reczeni, Jandó, Soós (Sár­kány), Barna, Fadgyas (Orosz), Szilágyi. Edző: Ho­moki Károly Kunmadaras: Sípos - Ba­logh, Dániel, Tüdős, Lórai, Máté, Hunyadi, Salángi, Ró­zsa, Varga, Kovács. Edző: Ju­hász Imre 86. perc: A túrkevei védők hibái után Varga előtt sza­baddá vált az út a kapu felé, s ő 8 méterről, félmagasan, a háló jobb oldalába lőtt, 0-1. Mindkét együttes a gólhely­zetek sokaságát dolgozta ki, de azokat rendre ki is hagyta. A nyílt sisakkal, nagy akarással játszó ellenfelek közül az egy esetben jobban koncentráló győzött. Jók: Katona, Fekete R., Te­leki, Debreczeni, ill. lelkesedé­séért az egész csapat Homoki Károly: - Gól nél­kül nem lehet nyerni. Juhász Imre: - Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Köszönöm csapatomnak, hogy így küzdött. Ifi: Túrkeve-Kunmadaras 2-0 Márki Kun FC-Rákócziújfalu 6-0 (3-0) Kunhegyes, 200 n., v.: Kun FC: Faragó (Berkes) - Csillag, Boros T.. Boros Cs. (Molnár), Barna, Katona, Ba­logh, Herbály (Kalafut), Kun, Czapkó, Vona (Újfalvi Cs.). Edző: Szabó András Rákócziújfalu: Köfalvi - Ba­logh, Zakar, Durda, Banka, Nagy, Hanga, Vadas, Vígh, Bujdosó, Kollár. Edző: Zakar Pál 15. perc: Bal oldali beadás után Vona nagy helyzetben mellé lőtt. 16. perc: Jobb oldali táma­dás végén Kun okos gólt fejelt, 1-0. 26. perc: Vona szabadrú­gásból, a sorfal mellett, lapo­san bombázott a hálóba, 2-0. 29. perc: Czapkót felvágták a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Boros T. lőtte a bal sarokba, 3-0. 62. perc: A csereként beállt Újfalvi kavarodás után talált a hálóba, 4-0. 83. perc: Kun a félpályáról indulva sorra cselezte ki a vé­dőket, majd a tizenhatosról la­posan a bal sarokba zúdította a labdát, 5-0. 89. perc: Balogh közelről ál­lította be végeredményt, 6-0. A hazaiak rögtön támadólag léptek fel, látszott, minél ha­marabb dűlőre akarják vinni a dolgot, Rákócziújfalu alig tudta átlépni a felezővonalat. A hat gólon kívül a Kun FC sok helyzetet elpuskázott, de győ­zelme egy percig sem forgott veszélyben. A hazaiak gyors és jól cselező csatárait az ellenfél védői nem tudták tartani. Jók: Boros T„ Csillag, Czapkó, Vona, Kun, Balog, Katona, ill. senki Szabó András: - Helyen­ként jól játszottunk, de lesz ez még jobb is. Zakar Pál: - A jelenlegi Rákócziújfalut nem nehéz megverni. Ifi: Kun FC-Rákócziújfalu 5-1 Nagy K. Homok-Cibakháza 3-4 (2-1) Homok, 1000 n„ v.: Varga S. Homok: Nagy-Kovács (Papp), Herkó, Farkas, Nicula, Szőke, Szénási, Pallagi, Szi­kom, Balogh (Makó), Tóth (Németh). Edző: Makó Mihály. Cibakháza: Csécsei-Faragó, Tóvizi, Ábel (Molnár), Kálmán (Varga), Zatkó, Kalmár (Barta), Beregszászi (Magyar), Kántor, Burka, Lénáit. Edző: Fazekas András. 12. perc: Szénási minta­szerű beadását Balogh vágta a bal sarokba, 1-0. 20. perc: Kántor pontos cen- terezését Kalmár fejelte a léc alá, 1-1. 43. perc: Baloghot ismét nem tudták tartani a cibaki vé­dők, a csatár ezúttal fejjel volt eredményes, 2-1. 51. perc: Lénárt szép szóló után egyenlített, 2-2. 54. perc: Kántor mesteri ki­ugratását Lénárt passzolta a rövid sarokba, 2-3. 75. perc: Molnár egyéni já­ték után vette be Nagy kapuját, 2-4. 85. perc: Makó 18 méteres szabadrúgása a jobb sarokban kötött ki, 3-4. Közel azonos képességű szomszédvárak összecsapásán a kevesebbet hibázó védelem­mel rendelkező vendégek kis szerencsével nyerték a rang­adót. Cibakháza idegenbeli si­kere azt jelenti, a homokiaknak már csak matematikai esélyük maradt az első hely megszer­zésére. Jók: Balogh, Szőke, Papp, ill. az egész csapat Makó Mihály: - Csatárso­runk NB Ill-as, védelmünk körzeti szinten játszott. Sajnos én is hibáztam, hogy a sémit Kovácsot játszattam, Lénárt két gólt rúgott róla. Gratulálok Cibakházának bajnoki címé­hez. Fazekas András: - Homok otthonában nyerni minden csa­patnak dicsőség. Ifi: Homok-Á)ibakháza 1-4 Makó Abádszalók- Tiszagyenda 0-0 Abádszalók, 200 n., v.: Sza- bari Abádszalók: Szabó J. - Szabó Z., Cicze, Bakó, Dányi, Hamar, Varga T., Oláh A., Ko­vács, Lóié, Glück. Edző: Csonka András Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold, Héder, Papp, Jenei, Pé­ter, Baráth, Kiss, Boros, Far­kas, Sipos (Tóth). Edző: Tóth Gábor 15. perc: Formás szalóki támadás végén Lóiét a tizenha­toson belül elgázolták, de a já­tékvezető csak szabadrúgást rendelt el, pedig akár tizen­egyes és kiállítás is lehetett volna az ítélet. 17. perc: Glück kapáslövé­sét Csőke bravúrral védte. 25. perc: Baráth második sárga lapja után mehetett zu­hanyozni. 40. perc: Glück nagy hely­zetben a kapufát találta el. 44. perc: Hamamak nem volt szerencséje, ismét az ol­dalsó lécet forgácsolta szét. 65. perc: Bakó óriási hely­zetbe került, de a kapufát ta­lálta telibe. 80. perc: Cicze begyűjtötte második sárga lapját, ő is me­hetett zuhanyozni. A helyi csapat tanulójáték­kal ért el egy pontot a szerény képességű, de óriási akarattal küzdő Gyenda ellen. A mérkő­zés játékvezetője hibátlanul vezette az igen kemény mér­kőzést. Jók: Szabó Z., Oláh, Varga T., Kovács, Dányi, ill. Boros, Jenei, Papp Csonka András: - Gól nél­kül nincs győzelem. Tóth Gábor: - A kiállítás miatt sajnos minden erőnkre szükség volt. Tudatom minden játékosommal, hogy a mérkő­zésre minden esetben fitten kell érkezni. Ifi: Abádszalók-Tisza­gyenda 4-1 Bodor