Új Néplap, 1995. április (6. évfolyam, 77-100. szám)

1995-04-25 / 96. szám

10. oldal Sport 1995. április 25., kedd Labdarúgás, megyei II. osztály, Kunsági csoport Szikora gólja avatta bajnokká Homokot? Tiszaföldvár- Kenderes 1-3 (1-3) Tiszaföldvár, 300 n., v.: Gyurkovics. Tiszaföldvár: Hérnék - Pa­taki, Bíró, Kollár, Grácsin, Já­rni, Gál, Móri, Dutkon, Lovas, Herkó. Edző: Seres Ferenc. Kenderes: Horváth - Agócs, Magyar, Andrási, Molnár (Horváth), Baktai (Monoki), Fábián, Pádár M., Baktai (Lódi), Barabás, Pádár G. Edző: Magyar József . 17. perc: Jobb oldali táma­dás után Molnár a védők kö­zött lőtt a hálóba, 0-1. 23. perc: A védelem hibáját kihasználva Pádár értékesí­tette a ziccert, 0-2. 25. perc: Járai beadását Dutkon bólintotta a sarokba, 1-2. 40. perc: Jobb oldali sza­badrúgás után a kipattanó lab­dát Fábián vágta a léc alá, 1-3. A mérkőzés már az első fél­időben eldőlt, hisz a hazaiak nem használták ki lehetőségei­ket. Jók: Dutkon, Gál, Mári, ill. Pádár G., Molnár, Horváth, Monoki. Seres Ferenc: - A két aján­dék góllal eldőlt a mérkőzés. Magyar József: - Ahhoz képest, hogy tavasszal az öltö­zőnk sebészeti osztályhoz ha­sonlítható, ma megfelelő eredményt értünk el. Ifi: Tiszaföldvár-Kenderes 0-2 Szűcs Abádszalók-Kun FC 1-2 (0-1) Abádszalók, 150 n., v.: Trencsény. Jászszentandrás- Jászjákóhalma 2-2 (1-2) Jászszentandrás, 200 n., v.: Markóth K. Jászszentandrás: Mályi (Nagy) - Donkó, Szarka, Maksó (Busa), Faragó, Kardos, Rideg, Banka, Zsidei, Elöhegyi, Bárány. Edző: Szabó Lajos. Jászjákóhalma: Horváth - Szabó, Vaskó, Móczó, Bállá, Koncsik, Forgács, Kovács (Zsidei), Urbán G. (Hájas), Káplár, Urbán Sz. Edző: Bér- cesi József. 15. perc: A balról belőtt lab­dát Mályi Kovács elé ütötte, aki nem hibázott, 0-1. 25. perc: Hasonló szituáció­val Mályinál most Szabó volt a kedvezményezett, 0-2. 40. perc: Busa beadását Banka perdítette a rövid sa­rokba, 1-2. 87. perc: Bállá bodicsekkjét a játékvezető tizenegyessel ju­talmazta, amit Banka értékesí­tett, 2-2. Az őszi első Jászszentandrás ma ott tart, hogy a bajnokság utolsó helyezettje hazai pályán pontot rabol tőle. Jók: Szarka, ill. Horváth, Móczó, Kovács. Szabó Lajos: - A nagy me­legben is jól játszó ellenfelünk majdnem elvitte a pontokat. Bércesi József: - Már meg­nyert mérkőzést „segítséggel” sikerült döntetlenre kihozni. Ifi: Jászszentandrás-Jászjá- kóhalma 6-1 Boxi Jászladány- Szajol 1-2 (0-1) Jászladány, 100 n„ v.: Ko­vács. Jászladány: Kiss - Lázár, Tóth Gy„ Tóth 11., Nagy, Tóth /., Suki, Puzsomai, Varga, Tá­las, Bagi. Edző: Bagi István. Szajol: Majer - Tóvizi, Bódi, Tóth, Asztalos, Szokolai, Kol­lár, Kristály, Gulyás, Bernát, Rideg. Edző: Szabó Zoltán. 21. perc: Gulyás beadását Kristály megcsúsztatta, 0-1. 66. perc: Bagi nagyszerű Abádszalók: Szabó J. - Szabó Z., Czicze, Oláh F., Pu- zsoma, Hamar (Balkó), Varga T., Angyal, Kovács, Lóié, Glükk. Edző: Csonka András Kun FC: Faragó (Berkes) - Katona, Boros, Barna, Csillag, Bagoly, Kalatutkun, Molnár, Vona, Czapkó (Balogh), Her- bály. Edző: Szabó András. 38. perc: Kényelmes ven­dégtámadás közben Vona 25 méterről a későn mozduló ka­pus mellett talált a hálóba, 0-1. 50. perc: Formás vendég­támadás eredményeként Czapkó mesteri gólt szerzett, 0-2. 60. perc: Kapu előtti kava­rodásból Czapkó a kapufát ta­lálta telibe. 76. perc: Varga-Lóié táma­dás után Glück bombagóllal szépített, 1-2. A hazai csapat idei leggyen­gébb játékát produkálta, me­lyet az eredmény nem tükröz hűen. A szalókiak enerváltan, rossz felfogásban játszottak. Jók: Szabó Z„ Oláh, ill. Bo­ros, Faragó, Herbály, Czapkó, Csillag. Csonka András: - Megint a szerencsésebb csapat nyert. Szabó András: - Az első félidő a miénk volt, a második a helyieké. Azért szerencsére mi nyertünk. Ifi: AbÁdszalók-Kun FC 1 -5 Bodor Kengyel-Rákócziújfalu 3-2 (1-2) Kengyel, 300 n., v.: Kálé. Kengyel: Kozák - Polgár, Szőke, Szabados, Szabó (Ko­vács), Nagy, Székely, Ladányi (U. Szabó), Kovács (Peres), mozdulattal pörgetett a rövid sarokba, 1-1. 74. perc: Bernát látványos kapáslövéssel szerezte meg a győzelmet jelentő találatot, 1-2. 77. perc: Törlesztésért Lá­zárt kiállították. Jók: Az egész csapat, ill. Tóvizi, Bódi, Tóth. Bagi István: - Végigtámad­tuk a mérkőzést, de a játékve­zető és a szerencse elpártolt mellőlünk. Szabó Zoltán: - A helyzete­inket jól használtuk ki, így megérdemelten nyertünk. Ifi: Jászladány-Szajol 1-3 Gémesi Pusztamonostor- Zagyvaréhas 2-1 (0-0) Pusztamonostor, 250 n., v,: Paróczai. Pusztamonostor: Bibók ­Szajka, Lakatos, Dobos, Varga, Rezes, Jenes (Szentgyörgyi), Balázs, Vancsik, Szűcs (Pe­redi), Sinka (Márkus). Edző: Kovács György. Zagyvarékas: Alapi -Jánosi, Varga, Jánosi Z., Alföldi, Ecseki, Hajdú, Hajdú Z. (Póló- nyi A.), Jánosi L., Antal, Poló- nyi. Edző: Kovács Sándor. 46. perc: Szöglet utáni kava­rodás után Varga eszmélt elő­ször, és a kapuba lőtt, 1-0. 79. perc: Rezes lövésébe Alapi még beleütött, de a labda pontosan Jenest találta üresen, aki higgadtan bólintott az árván maradt kapuba, 2-0. 86. perc: Szabadrúgás után kipattanó labda Antalt hozta helyzetbe, aki élt a felkínált le­hetőséggel, 2-1. 89. perc: A játékvezető Já­nosit szándékos kezezés miatt kiállította. Az első félidőben is többet és veszélyesebben támadott a ha­zai csapat. Érezni lehetett, hogy aki az első gólt lövi, megnyeri a mérkőzést. Érthetetlen, hogy a Zagyvarékas miért csak 0-2 után kezdett el focizni. Kovács György: - Nagy­szerű játékkal jó képességű csapatot sikerült legyőzni. Angyal, Földes (Gulyás). Edző: Mészei Imre. Rákócziújfalu: Mihályi (Kő- falvi) - Durda, Banka, Vadas, Fenyves, Hanga, Takács, Za- kar (Balogh), Vígh, Kollár, Bujdosó. Edző: Zakar Pál. 10. perc: Bujdosó mept el a jobb oldalon, pontos beadását Vígh a kapuba passzolta, 0-1. 29. perc: Bujdosót Angyal szabálytalanul szerelte a tizen­hatoson belül, a büntetőt Ko­zák hárította, de a kipattanót Kollár a kapuba helyezte, 0-2. 39. perc: Földes szabadrú­gása után Peres talált a hálóba, 1-2. 52. perc: Peres fantasztikus labdáját Szabó a kapuba vágta, 2-2. 53. perc: Ladányi húsz mé­terről óriási gólt lőtt a hosszú sarokba, 3-2. Jók: Peres, Szabados, ill. Hanga, Banka. Dicséret illeti a 0-2-ről óri­ási lelkesedéssel felálló hazai csapatot. Kálé játékvezető jól vezette a találkozót. Mészei Imre: - Második félidei játékunkkal megérde­melten nyertünk. Zakar Pál: - Ajándékoz­tunk egy győzelmet. Ifi: Kengyel-Rákócziújfalu 9-1 Rimóczi Fegyvemek-Homok 0-1 (0-1) Fegyvernek, 400 n„ v.: Durst. Fegyvernek: Bata - Szabó, Bukta, Szász, Balogh, Farkas, Náhóczki, Szoboszlai, Kocsis (Boicu), Kapás, Fridiik. Edző: Nagy Attila. Homok: Nagy - Papp, Kovács Sándor: - A győ­zelmet jobban akaró csapat nyert a mai napon. Jók: a teljes hazai csapat, ill. Alapi, Antal. Ifi: Pusztamonostor-Zagy­varékas 1-0 Litkei Kőtelek-Jászkisér 2-1 (1-0) Kőtelek, 100 n., v.: Török. Kőtelek: Horváth - Bordás, Bozsó J., Bozsó L. (Tűri), Ko- sik, Jónás, Matúz, Boros, Szabó, Nagy, Csörghe. Edző: Papp Lajos. Jászkisér: Tajti G. - Farkas J., Utasi, Farkas L., Otta, Nagy, Drávucz, Pálfi, Tarkó (Szentpéteri), Papp, Kövesdi (Tajti Z.). Edző: Gócza Zoltán. 4. perc: Bal oldali támadás után Szabó nagy gólt lőtt a hosszú sarokba, 1 -0. 65. perc: A játékvezető megadott 1 l-esét Papp értékesí­tette, 1-1. 68. perc: Jónás nagyszerű indítása után Nagy a kifutó ka­pus felett a hálóba emelt, 2-1. A győzelmet jobban akaró vendéglátók megérdemelten tartották otthon a három baj­noki pontot. Jók: Horváth (a mezőny leg­jobbja) és a hazai csapat, ill. Utasi, Drávucz. Papp Lajos: - A csoport két legjobb csapata közül ma mi voltunk a jobbak. Gócza Zoltán: - Gratulálok a hazai csapatnak. Ifi: Kőtelek-Jászkisér 0-3 Bozsó Jászágó-Jászárokszállás 1-1 (1-1) Jászágó, 400 n„ v.: Kökény. Jászágó: Dobos Zs. - Szé­nást, Dobos F., Beszteri, Csi­kós, Juhász, Darie (Guba), Raf­fael, Peredi B., Hallgat, Peredi A. Edző: Kovács József. Jászárokszállás: Tóth - Bor­dás, Ivony, Dósa, Kárpáti, Bo- bák, Pethes (Banka), Kovács (Kiss B.), Szabó, Kiss A., Dé­vai. Edző: Szívós István. 11. perc: Peredi B. kilépett a Herkó, Farkas, Nikula, Szőke, Szénási, Balogh, Osztás (Makó), Pallagi, Szikora. Edző: Makó Mihály. 5. perc: Kapás faképnél hagyta a védőket, de 8 méter­ről fölé bombázott. 12. perc: Makó kényszerítő­jét Szikora a rövid sarokba passzolta, 0-1. 72. perc: Fridrik 6 méteres fejese a bal kapufán csattant. Kihagyott hazai helyzetek után a homokiak kihasználták egyetlen lehetőségüket, ami meghatározta a mérkőzés to­vábbi alakulását. A hazaiak ugyan beszorították a vendé­geket, akik így csak a védeke­zéssel és a játék tördelésével foglalkoztak. A szépszámú kö­zönségnek csalódást okozott a listavezető Homok antifutball- játéka, melyhez partner volt a játékvezetői hármas is. A játék képe alapján nem érdemelt ve­reséget az utolsó pillanatokig rohamozó fegyverneki gárda, de a balszerencsének és a jó napot kifogó Nagy kapusnak köszönhetően érintetlen ma­radt a vendégháló. Jók: mindhét oldalon az egész csapat. Nagy Attila: - A futballt gólra játsszák, bár a szerencse is elpártolt tőlünk. Makó Mihály: - Szeren­csével vittük el a nagyon fon­tos három pontot. Az akarat diadala volt ez a mérkőzés. Ifi: Fegyvemek-Homok 0-0 Kelemen Túrkeve-I'ibakháza 1-2 (1-1) Túrkeve, 300 n.. v.: Csató. Túrkeve: Katona - Fekete, védők közül, és a jobb alsó sa­rokba lőtt, 1 -0. 22. perc: Szabó egyéni kitö­rés után 20 méteres éles lövés­sel egyenlített, 1-1. Az igen gyengén dirigáló Kökény úrnak köszönhetik a vendégek az egy pontot. Jók: Beszteri, Raffael, Do­bos F., ill. Tóth, Dósa. Bobák József: - Mezőnyfö­lényünket nem tudtuk gólokra váltani. Szívós István: - A második félidő három zicceréből egyet illik kihasználni. Ifi: Jászágó-Jászárokszállás 2- 1 Módé Tiszapúspöki- J ásztelek 5-2 (1-1) Tiszapüspöki, 250 n., v.: Gyenge. Tiszapüspöki: Buru - Bojtok, Lengyel S., Barta, Gábli, Kállai G., Szedlák, Ramos (Puporka), Lukács T., Lukács K., Lengyel R. (Suki L). Edző: Lengyel Ágoston. Jásztelek: Fekete - Blaskó, Varga P.. Ambrus, Zrupkó, Molnár, Bartus, Sisa (Varga F.), Gerhát, Radnai, Tankusz (Kisbakosi). Edző: Varga György. 11. perc: Sisa felhőfejesből szerzett gólt, 0-1. 26. perc: Lukács K. szabad­rúgása a kapusról kipattant, Bojtok jókor érkezett, és a há­lóba talált, 1-1. 54. perc: Lukács T. indításá­val Lengyel R. megiramodott, és szép gólt rúgott, 2-1. 61. perc: Lengyel R. szinte az alapvonalról talált a hálóba, 3- 1. 65. perc: Lukács K. kitűnő indításával Lengyel R. immár harmadik gólját szerezte, 4-1. 71. perc: Lengyel R. ugratta ki Lukács K.-t, aki sorra fek­tette el a védőket, és cimbalom- szögből rúgott gólt, 5-1. 87. perc: Zrupkó 16 méter­ről talált a jobb sarokba, 5-2. Ideges első félidei játék után akár két számjegyű győzelmet is arathattak volna a hazaiak. Kelemen, Teleki, Barna, Nagy, Sárkány, Soós, Pálfi, Szilágyi, Debreczeni (Fadgyas). Mb. edző: dr. Vajda István. Cibakháza: Csécsei - Fa­ragó, Tóvizi, Ábel, Kálmán, Zatkó (Barta), Kalmár (Mol­nár), Varga, Burka, Lénárt (Beregszászi), Kántor. Edző: Fazekas András. 19. perc: A jobb oldali ti­zenhatos sarka közelében sza­badrúgáshoz jutott a hazai csa­pat. Nagy remek lövéssel a bal alsó sarokba küldte a labdát, 1-0. 37. perc: Egy rövidre sike­rült felszabadító rúgás után Kántor eszmélt elsőként, és 15 méterről okosan a jobb sa­rokba emelt, 1-1. 90. perc: A hazaiak kapuja előtt pattogott a labda, Barta elé került, aki a kapu közepébe gurított, 1-2. A nagy melegben gyenge színvonalú mérkőzést produ­kált a két együttes. A játékve­zető tévedései többnyire á ha­zai csapatot sújtották. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. Jók: Katona, Fekete, Nagy, ill. Tóvizi, Barta, Burka. Dr. Vajda István: - Rá­szolgáltunk volna a pontosz­tozkodásra, de a játékvezető ezt meggátolta. Fazekas András: - Sikerült a három pont megszerzése, ami nem igazán a játékunknak köszönhető. Csak az akarással vagyok elégedett. Ifi: Túrkeve-Cibakháza 2-1 Márki A Tiszaszentimre-Kunma- daras találkozóról tudósítás nem érkezett. Jók: Lengyel R. vezényleté­vel az egész csapat, ill. senki. Lengyel Ágoston: - A csa­patnak sikerült túltennie magát a szajoli vereségen, köszönöm a játékosok hozzáállását. Varga György: - Köszönöm a fiúknak a névnapi ajándékot. Ilyen csapatjáték csak ilyen eredményt szülhet. Ifi: Tiszapüspöki-Jásztelek 0- 0 Lengyel Jászfényszaru-Tiszajenő 4-2 (2-0) Jászfényszaru, 250 n., v.: Varga Gy. Jászfényszaru: Török J. - Ko­lompár, Pál, Nagy, Rácz (Far­kas), Borbély, Szabó, Kiss, Tö­rök L, Vidák, Drabos. Edző: Szabó László. Tiszajenő: Jándi - Szilágyi, Péter, Polgár R., Schimer, Zatkó, Nagy, Bravik, Baktai, Kocsis, Bajzáth. Edző: Szalay István. 5. perc: Drabos szemfüles góllal szerezte meg a vezetést, 1- 0. 8. perc: Kidolgozott táma­dást követően Borbély növelte az előnyt, 2-0. 53. perc: Török I. szögletét Borbély kapásból ívelte a bal fölső sarokba, 3-0. 57. perc: Drabos passzát kö­vetően ismét Borbély értékesí­tette a helyzetet, 4-0. 76. perc: Zatkó szögletét Kocsis csúsztatta a kapuba, 4-1. 80. perc: Kocsis állította be a végeredményt, 4-0. Jók: Pál, Nagy, Borbély, illetve Kocsis. Korrekt játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzéseken a ha­zaiak megérdemelten tartották otthon a bajnoki pontokat. Szabó László: - Gyenge já­tékkal is megérdemelt győzel­met arattunk. Ezzel megszakadt nyeretlenségi sorozatunk. Szalay István: - Sportszerű mérkőzésen igazságos ered­mény született. Ifi: Jászfényszaru-Tiszajenő 10-0 Szabó Táblázatok Megyei II. osztály Kunsági csoport 1. Homok 20 14 4 2 62-26 46 2. Cibakháza 20 13 5 2 48-12 44 3. Kenderes 20 12 7 1 30- 9 43 4. Fegyvernek 19 11 4 4 33-22 37 5. T.földvár 21 9 2 10 42-44 29 6. Kengyel 20 9 2 9 29-37 29 7. Kunmadaras 19 8 4 7 32-31 28 8. Kunhegyes 19 7 5 7 37-26 26 9. Tiszagyen. 19 6 4 9 23-29 22 10. R.újfalu 20 5 6 9 31-34 21 11. Túrkeve 18 5 4 9 26-33 19 12. Abádszalók 19 5 2 12 23-34 17 13. Tiszaderzs 20 2 6 12 22-61 12 14. T.szt.ímre 15. Tiszaroff 20 3 1 16 14-54 10 A Tiszaszentimre-Kunmadars mérkőzés­ről tudósítás nem érkezett. Ifjúságiak 1. Kunhegyes 19 17 2- 89- 15 53 2. Kenderes 20 15 3 2 62- 12 48 3. Homok 20 12 4 4 57- 32 40 4. T.földvár 21 11 6 4 42- 26 39 5. Cibakháza 20 9 7 4 53- 17 34 6. Kunmadaras 19 9 5 5 48- 24 32 7. Fegyvernek 19 9 3 7 42- 26 30 8. Kengyel 20 7 2 11 47- 58 23 9. Túrkeve 18 6 3 9 41- 48 21 10. T.szt.imre 20 6 3 11 38- 58 21 11. Tiszagyen. 19 5 3 11 27- 49 18 12. Abádszalók 19 4 2 13 21- 75 14 13. R.újfalu 20 4 1 15 26- 72 13 14. Tiszaderzs 20 1­19 19-100 3 15. Tiszaroff­­­- ­Jászsági csoport 1. Jászkisér 22 15 4 3 55-18 49 2. Kőtelek 21 14 2 5 55-26 44 3. J.szentan. 21 13 3 5 54-19 42 4. Szajol 22 13 2 7 39-26 41 5. Z.rékas 22 11 4 7 42-21 37 6. J.ároksz. 21 9 5 7 27-29 32 7. P.monostor 21 8 7 6 29-29 31 8.Jászágó 22 6 11 5 27-31 29 9. J.fénysz. 22 7 6 9 28-41 27 10.Jászdózsa 21 7 5 9 26-28 26 11. Tiszapüsp. 22 5 6 11 29-47 21 12. Jásztelek 21 5 5 11 24-44 20 13. Jászlad. 21 3 7 11 22-37 16 14. Tiszajenő 21 3 5 13 22-49 14 15. J.jákóhal. 22 2 8 12 15-49 14 Ifjúságiak 1. Szajol 22 18 2 2 78-20 56 2. Kőtelek 21 15 2 4 60-21 47 3. Jászkisér 22 14 4 4 58-18 46 4. Jászlad. 21 13 1 7 81-48 40 5. Z.rékas 22 12 3 7 51-30 39 6. P.monostor 21 10 6 5 60-37 36 7. J.szentan. 21 10 5 6 52-43 35 8. J.ároksz. 21 10 3 8 53-45 33 9.Jászágó 22 9 2 11 37-44 29 10. J.fénysz. 21 5 6 10 33-36 21 11. Tiszajenő 21 6 3 12 38-65 21 12. Jásztelek 21 5 5 11 19-47 20 13. Tiszapüsp. 22 4 4 14 34-69 16 14.Jászdózsa 21 4 2 15 19-69 14 15. J.jákóhal. 21 2 19 5-86 2 Svédváróban Három diadal után negyedik se­lejtező mérkőzését játssza ked­den 16 órától Debrecenben a magyar olimpiai labdarúgó-vá­logatott. Az ellenfél az a svéd csapat lesz, amelyiket Lisztes góljával tavaly novemberben 1-0-ra le­győzték Dunai Antal szövetségi edző tanítványai. Mivel a ven­dégek a csoport második, Prei- singerék pedig az első helyén állnak, a debreceni ütközet eredménye nagy kihatással lesz arra, melyik együttes végez majd az élen. A hétfői trénin­gen Lisztes Krisztián is részt vett, ennek ellenére szereplése még bizonytalan.- Egyszer még le kell ülnöm vele beszélgetni ahhoz, hogy eldönthessem, játszik-e - mondja Dunai Antal. - A combja nagyon érzékeny, s mi­vel az utóbbi időben elég nagy igénybevételnek volt kitéve, meg kell gondolnom a szerepel­tetését. Nem vitás, ilyen fontos mérkőzésen csak százszázalé­kosan egészséges játékost sza­bad pályára küldeni. Ha Lisztes nem tud játszani, akkor ki lehet az irányító?- Sándor Tamás vagy Sza- nyó. Szerencsére mindketten alkalmasak erre a feladatra. Összeállt már a kép?- Már csak Lisztes helye kérdéses. Ha nem játszik, akkor a Sáfár - Molnár, Hrutka, Pető, Mátyus - Sándor, Szanyó, Szathmári - Dombi, Preisinger, Egressy csapatot küldöm pá­lyára. Jászsági csoport Sokba kerülhet Jászkisémek a kőtelki botlás