Új Néplap, 1995. március (6. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-22 / 68. szám

1995. március 22., szerda Sport 11. oldal Labdarúgás, megyei II. osztály, Kunsági csoport Kenderes elszenvedte első vereségét Tiszagyenda - Kenderes 1-0 (0-0) Tiszagyenda 200 n., v.: Nagy Tiszagyenda: Csőke-Toni­gold G., Héder, Jenei (Tonigold l.), Péter, Barát, Tóth, Farkas L. II. (Varga), Papp, Farkas L. L, Sípos. Edző: Tóth Gábor* Kenderes: Galó-Agócs, Pá­dár, Magyar, Molnár, Baktai, Pádár, Ferencsi, Kugler, Bara­bás (Ferenczi), Fábián. Edző: Magyar József A mérkőzés egyperces gyászszünettel kezdődött a ti- szagyendai Magda János tiszte­letére. 75 perc: Pétert a tizenhato­son belül felvágták, a büntetőt Sipos értékesítette, 1-0. Az első félidőben a vendé­geknek volt több gólhelyezte, de sorra kihagyták azokat. For­dulás után a hazaiak egyre bát­rabbak lettek, sőt végül a talál­kozó egyetlen gólját is ők sze­rezték. Jók: Farkas I. vezérletével az egész csapat, ill. senki Tóth Gábor: - Gratulálok a kitűnő játékvezetéshez. Csapa­tom küzdeni tudásból jelesre vizsgázott. Magyar József: - Gyámolta­lan csatárjátékunknak és a jog­talan tizenegyesnek köszönhet­jük első vereségünket. Ifi: Tiszagyenda-Kenderes 0-2 Fábián Kengyel - Fegyvernek 0-2 (0-0) Kengyel, 200 n., v.: Gyenge Kengyel: Kozák-Polgár, Szabados, Peres (Nagy), Ko­vács S., Gulyás, Székely, Szar- vák, Kenyeres, Földes, U. Szabó. Edző: Mészei Imre Fegyvernek: Bata - Fridrik, Jászkisér - Jászdózsa 3-0 (1-0) Jászkisér 200 n., v.: Szabó Jászkisér: Tajti G.-Farkas J., Nagy, Tarkó (Szentpéteri), Tajti Z., Pálfi, Farkas L., Utasi, Kö- vesdi, Papp, Otta. Edző: Gócza Zoltán Jászdózsa: Surányi-Bólya (Bognár), Kovács, Lágner I., Kiss, Sánta, Simon, Varga, Gyurkó, Kocza, Csömör. Edző: Sánta György 41. perc: Kövesdi cselezte be magát középen a tizenhato­son belülre, majd kilőtte a bal sarkot, 1-0. 82. perc: Utasi jobb oldali beadását Papp 5 méterről po­fozta a hálóba, 2-0. 90. perc: Utasi kapott jó in­dítást, lövése után ugyan a labda a kapufáról még kifelé pattan, de az érkező Papp már nem hibázott, 3-0. Helyzetei alapján biztosan nyert Jászkisér a második fél­időben jól játszó vendégek el­len. Jók: Tajti G., Nagy, Papp, ill. Csömör, Kovács, Varga Gócza Zoltán: - Középpá­lyán megéreztük hiányzó játé­kosainkat. A második félidő nagy részében idegesen, kap­kodva, rossz felfogásban fociz­tunk, a hozzáállással és az eredménnyel viszont elégedett vagyok. Sánta György: - A jó hazai csapat ellen becsületesen küzdve álltunk helyt, a góllövés azonban még mindig nem megy. Ifi: Jászki sér-Jászdózsa 0-0 Gócza Szajol - Jászárokszállás 0-2 (04)) Szajol, 200 n., v.: Trencsényi Szajol: Juhász-Tóvizi, Bódi, Kiss J., Sándor, Kollár, Megy- gyes, Szokolai, Gulyás (Zentai), Bernáth, Rideg. Edző: Szabó Zoltán. Szoboszlai, Bukta, Szász, Na- hóczki, Kis K., Göblyös J. Ka- •pás (Göblyös Cs.), Farkas, Bo- icu. Edző: Nagy Attila 60. perc: Kapás a jobb olda­lon lefutotta a védőket, pontos beadását Fridrik tíz méterről a kapuba fejelte, 0-1. 88. perc: Fridrik kilépett a védők közül, majd 14 méterről nagy gólt lőtt, 0-2. Jók: Peres, Kozák, ill. Frid­rik, Bata Megérdemelten nyert a kul­turáltan játszó fegyvemeki csa­pat az indiszponált hazaiak el­len. Gyenge játékvezető jól kézben tartotta a kemény mér­kőzést. Mészei Imre: - Jó csapattól kaptunk ki. Nagy Attila: - Játékban a várakozás alatt teljesítettünk, kis szerencsével hoztuk el a há­rom pontot. Ifi: Kengyel-Fegyvernek 0-2 Rimóczi Homok • Tiszaszentimre 5-1 (2-0) Homok, 300 n„ v.: Pál Homok: Nagy-Szőke (Farkas R.), Herkó, Farkas, Kovács, Nicula (Németh), Szénási, Pal- lagi, Szikora, Balogh (Bagi), Tóth L. Edző: Makó Mihály. Tiszaszentimre: Ladányi-Tó- vizi, Szokolai, Kerepesi, Dem- jén (Vígh), Fekete, Bognár, Lendvai (Nagy), Bállá, Bódi, Beleznay. Edző: Lakatos Pál. 4. perc: Szőke jobb oldali beadását Szikora a bal alsó sa­rokba bólintotta, 1-0. 14. perc: Szénási ragyogó keresztlabdáját Tóth fejelte a bal felső sarokba, 2-0. 52. perc: Kapu előtti kava­rodás végén Bognár a bal alsó sarokba bombázott, 2-1. Jászárokszállás: Tóth-Kár­páti (Kovács), Ivony, Bordás, Bobák, Kiss A., Oláh (Gregor), Kaszab (Pethes), Kiss B., Szabó, Dévai. Edző: Szívós Ist­ván. 13. perc: Korszerű hazai tá­madás végén Gulyás öt méter­ről a kapusba vágta a labdát. 55. perc: Egy előrevágott labdára Juhász rossz ütemben futott ki, Kiss B. megszerezte azt, beadását Kiss A. helyezte be az üres kapuba, 0-1. 70. perc: Kiss A. lesgyanús helyzetben lépett ki a védők közül és az ötös sarkáról a hosszú sarokba bombázott, 0-2. Az első félidőben a hazai csapat nem tudta kihasználni az erős szél támogatását, ellenben a másodikban a vendégek éltek a lehetőséggel és megérdemelt győzelmet arattak. Jók: Bódi, Szokolai, ill. Kiss A., Kárpáti, Ivony Szabó Zoltán: - Az első fél­időben négy helyzetet kihagy­tunk, a másodikban viszont el­lenfelünk lefutballozott ben­nünket. Szívós István: - A széltől támogatva kihasználtuk helyze­teinket. Ifi: Szajol-Jászárokszállás 8-0 Török Pusztamonostor - Jászladány 3-0 (3-0) Pusztamonostor, 100 n„ v.: Varga Pusztamonostor: Bi­bók-Szabó, Lakatos, Varga, Hartman (Beredi), Rezes (Szájka), Dobos, Balázs, Szűcs (Vancsik), Jenes (Szentgyör- gyi), Sinka. Edző: Kovács György Jászladány: Kiss-Rigó, Dóra, Tóth Z. (Tálos), Nagy, Tóth L, Lázár, Koczka, Suki (Gál), Varga, Puzsomai. Edző: Bagi István 10. perc: A tétovázó védőket megelőzve Jenes gurított a há­lóba, 1-0. 54. perc: Nicula jobb oldali beadását Tóth mintaszerű fe­jessel juttatta a hálóba, 3-1. 66. perc: Tóth lépett ki a lesre játszó védők közül, már ő is gólt lőhetett volna, de önzet­lenül Balogh elé passzolt, aki­nek hálóba tartó labdáját egy védő kiütötte. A büntetőt Szi­kora a bal sarokba küldte, 4-1. 80. perc: Tóth iramodott meg a jobb szélen, jól tálalt kö­zépre és az érkező Bagi köny- nyedén növelhette csapata elő­nyét, 5-1. Jók: Herkó, Tóth, Farkas, Szikora, ill. Szokolai, Demjén Makó Mihály: - Csak az eredménnyel vagyok elégedett. Lakatos Pál: - A nagyobb tudást a lelkesedéssel nem tud­tuk ellensúlyozni. Ifi: Homok-Tiszaszentimre 1-0 Makó Cibakháza - Tiszederzs 5-0 (3-0) Cibakháza 300 n., v..: Kálé Cibakháza: Csécsei-Molnár (Horváth), Tóvizi, Ábel, Fa­ragó, Varga, Kálmán, Burka, Kalmár, Barta (Magyar), Lé­náit. Edző: Fazekas András Tiszaderzs: Kiss (Gőz)-Koós, Katona, Nagy, Juhász, Fűtő, Fazekas, Nagy T., Szatmári, Mári, Pető. Edző: Kiss László 11. perc: Varga pontos be­adását Kálmán közelről a há­lóba pofozta, 1 -0. 17. perc: Burka remek bal oldali beadását Varga 10 mé­terről, kapásból bombázta a ka­puba, 2-0. 36. perc: Lénáit szabadrúgá­sát Varga a tizenegyes pontról fejelte a léc alá, 3-0. 55. perc: Varga szép cselek­kel került a védők mögé, visz- szagurítását Lénárt hat méter­26. perc: Ismét elaludtak a vendég védők, így Jenes már-már rutinból léphetett ki közülük és 5 méterről okosan passzolt a kapu közepébe, 2-0. 44. perc: Jenes futott el a jobb oldalon, beadását Sinka át­fejelte a rosszul kifutó kapus felett, de a labdát az újfent této­vázó védők között Jenes pöc­cintette hálóba, mesterhármas, 3-0. Az első félidőben Jenes ve­zérletével a hazaiak jól használ­ták ki helyzeteiket, szünet után azonban csak az eredmény megtartására futotta erejükből. Jók: Bibók, Lakatos, Szabó, Varga, Balázs, Jenes, ill. Dóra Kovács György: - Végre egy meggyőző győzelem, saj­nálom, hogy a második félidő­ben kicsit visszaestünk. Bagi István: - Azonos ké­pességű csapatok között a jobb helyzetkihasználás döntött. Ifi: Pusztamonostor-Jászla- dány 4-4 Litkei Jászszentandrás - Tlszapüspöki 4-0 (2-0) Jászszentandrás, 250 n., v.: Markóth K. Jászszentandrás: Nagy (Má- lyi)-Donkó (Dimény), Szarka, Maksó, Busa (Faragó), Előhe- gyi, Zsidei, Banka, Kardos, Ri­deg, Bárány. Edző: Szabó La­jos Tiszapüspöki: Buri-Gábri, Ramos, Barta, Suki L, Kállai, Szedlák, Suki M., Lukács T., Lukács K., Lengyel R. Edző: Lengyel Ágoston 16. perc: Egy kipattanó lab­dát Elöhegyi habozás nélkül vágott a kapuba, 1-0. 30. perc: Rideg bal oldali beadását Busa a combjával se­gítette a kapuba, 2-0. 72. perc: Kardos kitűnő be­adásából Bárány a kapust is ki­cselezve növelte csapata elő­nyét, 3-0. 80. perc: Banka szabadrúgá­sát Bura bevédte, 4-0. ről könnyedén passzolta a jobb sarokba, 4-0. 67. perc: Formás hazai akció végén, Magyar a kapust is ki­cselezve lőtte a hazaiak ötödik találatát, 5-0. Közepes szívonalú mérkőzé­sen a minden csapatrészében jobb hazaiak még ilyen arány­ban is megérdemelten nyertek a lelkesen és sportszerűen küzdő vendégek ellen. Jók: az egész csapat, ill. Szatmári, Pető Fazekas András: - Minden elismerésem a vendégeké, ettől függetlenül kétszámjegyű kü­lönbséggel kellett volna nyer­nünk. Kiss László: - Erősen tarta­lékos csapatunk ma ennyire volt képest. Ifi: elmaradt. Bíró Kun FC • Tiszaföldvár 2-3 (1-2) Kunhegyes, 200 n., v.: Fe- renczy Kun FC: Faragó (Ber­kes)-Csillag, Boros T., Rusz, Barna, Katona, Boros Cs., Herbály (Újfalvi E.), Czapkó (Balogh), Vona (Kalafut), Kun. Edző: Szabó András. Tiszaföldvár: Hernek-Pa­taki, Kollár, Bíró, Lovas, Járai J. (Járai Z.), Gál (Gácsi), Si- monyik, Dutkon, Sinkó, Herkó. Edző: Seres Ferenc. 2. perc: Bal oldali akció vé­gén Vona lőtt a jobb sarokba, 1-0. 8. perc: A lesre játszó hazai védők közül Gál kilépett és védhetetlenül bombázott a léc alá, 1-1. 25. perc: Kapu előtti kava­rodás után, Nagy Sándor part­jelző beintésére Ferenczy bíró gólt ítélt, 1-2. Szabó edzőnek nem sok oka volt az idegeskedésre. Jók: az egész csapat, ill. Barta, Kállai Szabó Lajos: - Jól játszott a csapat, és a játékvezető is kitett magáért. Remélem, nincs újabb három hónapos eltiltás. Lengyel Ágoston: - Kitűnő játékvezetés mellett, jó csapat­tól kaptunk ki. A különbséget azonban túlzottnak tartom. Ifi: Jászszentandrás-Tisza­püspöki 5-1 Boxi Zagyvarékas - Jászágó 3-0 (0-0) Zagyvarékas, 300 n., v.: Jan- csó J. Zagyvarékas: Alapi-Jánosi I. Varga L., Jánosi Z. (Kiss), Al­földi (Jánosi L.), Ecseki, Mihá­lyi, Varga I. (Polónyi), Hajdú M., Antal, Hajdú Z. Edző: Ko­vács Sándor. Jászágó: Dobos Zs.-Csikós, Dobos F.. Boros, Juhász, Besz- teri, Barócsi, Halgat, Kácsor, Szénási, Guba. Edző: Lengyel Tibor. 53. perc: A vendég védők röviden szabadítottak fel, a ki­pattanó labdát Alföldi húsz mé­terről elemi erővel a bal felső sarokba bombázta, 1 -0. 65. perc: Jánosi L. szabad­rúgása a bal alsó sarokban kö­tött ki, 2-0. 74. perc: Hajdú Z. remek in­dításából Jánosi L. kilőtte a hosszú sarkot, 3-0. Jók: Ecsekivel az élen az egész csapat, ill. Csikós, Boros Kovács Sándor: - Helyzete­ink alapján nagyobb különb­séggel győzhettünk volna. Lengyel Tibor: - Gratulálok Zagyvarékasnak. Ifi: Zagyvarékas-Jászágó 2-0 Antal Jásztelek - Tiszajenő 3-1 (1-0) Jásztelek, 300 n., v.: Munká­csi Jásztelek: F ekete-Kisbako­65. perc: Csillag fejelt a jobb felső sarokba, 2-2. 88. perc: Dutkon 40 méteres szabadrúgását Berkes benézte, 2-3. Jók: Boros Cs., Kun, Csillag, ill. Dutkon, Herkó, Bíró A hazai csapatnak semmi sem sikerült, nem úgy a vendé­geknek, akik helyzetek nélkül rúgták góljaikat. Szabó András: - Gratulálok Tiszaföldvámak lelkes játéká­hoz. Seres Ferenc: - A lelkesedés diadala volt ez a mérkőzés. Ifi: Kun FC-Tiszaföldvár 3-0 Nagy Kálmán Rákócziújfalu - Kunmadaras 0-1 (0-0) Rákócziújfalu, 150 n., v.: Pató Rákócziújfalu: Köfalvi-Kiss, Mucsi, Durda, Vadas (Nagy), Banka, Zakar, Kollár J., Vígh, Hanga, Bujdosó. Edző: Zakar Pál. Kunmadaras: Sipos-Budai (Varga), Dániel, Tüdős, Lévai, Hosszú, Hunyadi, Salángi (Bo­tos), Rózsa, Varga, Balogh. Edző: Juhász János. 50. perc: Hunyadi a hazai védők díszkíséretében lőtt a há­lóba, 0-1. A hazai csapatnak az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnie, ehelyett fordulást kö­vetően, egy kihagyásnak kö­szönhetően a vendégek mind­három pontot elvitték. Zakar Pál: - Gól nélkül nem lehet meccset nyerni. Juhász János: - Úgy érzem, megérdemelten nyertünk, gra­tulálok az egész csapatnak. JÓk: Kiss, Durda, Vígh, ill. Hunyadi, Varga Zs. Ifi: Rákócziújfalu-Kunmada- ras 0-3 Beke nyi, Varga P., Zrupko, Ambrus, Varga F. (Laskó), Sisa. Molnár F., Trangusz (Kuli), Gerhát (Bartus), Radnai. Edző: Varga György. Tiszajenő: Jándi-Jónás, Pé­ter, Gulyás (Pintér), Kocsis, Schirmer, Nagy (Katona), Zatkó, Baktai, Polgár L., Fehér (Polgár R.). Edző: Szalai Ist­ván. 17. perc: Jónás a saját tizen­hatosán belül elesett és kézzel ért a labdához. A megítélt bün­tetőt Molnár vágta a kapuba, 1-0. 59. perc: Radnai húzott el a jobb szélen, ügyes visszagurítá- sát Sisa nem tudta elhibázni, 2-0. 68. perc: A második góljukat másolták le a hazaiak, fordított szereposztásban. Sisa átadását Radnai juttatta a hálóba, 3-0. 70. perc: Varga P. buktatta a tizenhatoson belül Pintért, a büntetőből Baktai szépített, 3-1. Jók: senki, ill. Péter, Zatkó A hétközi, sikeres Magyar Kupa-mérkőzés után a hazai gárda a kezdeti kapkodás után végig irányította a találkozók Hogy a vendégek elkerülték a súlyosabb vereséget, azt csupán a rosszul összpontosító jásztel­kieknek köszönhetik, akik több ziccert hagytak kihasználatla­nul. Varga György: - Kötelező győzelmet arattunk. Szalai István: - Ha meg­dobnak kővel, dobd vissza ke­nyérrel. Ifi: Jásztelek-Tiszajenő 1-1 Dobos Jászjákóhalma • Jászfényszaru 0-1 (0-1) Jászjákóhalma, 150 n., v.: Durst Küzdelmes mérkőzésen, nagy csatában nyert a szeren­csésebb vendégcsapat. Ifi: Jászjákóhalma-Jászfény- szaru 0-4 Az állás Kunsági csoport 1. Homok 16 11 4 1 53-20 37 2. Kenderes 16 9 6 1 21- 6 33 3. Cibakháza 16 9 5 2 33-11 32 4. Fegyvernek 15 8 4 3 25-19 28 5. T.földv. 16 7 2 7 33-29 23 6. Kunmadaras 16 6 3 7 19-29 21 7. Kunhegyes 16 5 5 6 30-22 20 8. Kengyel 15 6 2 7 20-27 20 9. R.újfalu 16 4 6 6 24-23 18 10. Abádszalók 15 5 2 8 20-26 17 11. Túrkeve 14 4 4 6 22-23 16 12. Tiszagyen. 15 4 4 7 15-25 16 13. T.szt.imre 16 3 1 12 11-10 10 14. Tiszaderzs 15. Tiszaroff 16 1 6 9 15-11 9 Ifjúságiak 1. Kunhegyes 16 14 2­75-13 44 2. Kenderes 16 11 3 2 54-11 36 3. T.földv. 16 10 4 2 37-19 34 4. Homok 16 10 3 3 49-27 33 5. Kunmadaras 16 8 5 3 37,21 29 6. Fegyvernek 15 8 1 6 40-23 25 7. Cibakháza 15 6 6 3 39-14 24 8. Túrkeve 14 5 3 6 34-36 18 9. Kengyel 15 5 2 8 34-42 17 10. T.szt.imre 16 5 2 9 31-49 17 11. Tiszagyen. 15 3 1 11 20-44 10 12. R.újfalu 16 3 1 12 22-56 10 13. Abádszalók 15 2 1 12 13-67 7 14. Tiszaderzs 15 1­14 17-80 3 15. Tiszaroff- ­­Jászsági csoport 1. Jászkisér 17 13 3 1 46-11 42 2. J.szentan. 17 12 2 3 49-13 38 3. Kőtelek 16 10 2 4 45-21 32 4. Z.rékas 17 9 3 5 36-16 30 5. J.ároksz. 17 8 3 6 23-25 27 6. Szajol 17 8 2 7 30-24 26 7. P.monostor 17 6 6 5 22-23 24 8. Jászdózsa 17 7 2 8 23-23 23 9. J.fénysz. 17 5 6 6 21-30 21 10.Jászágó 17 4 9 4 17-26 21 11. Jászlad. 16 3 5 8 20-31 14 12. Tiszapüsp. 17 3 5 9 19-37 14 13. Tiszajenő 17 3 4 10 19-38 13 14. Jásztelek 16 3 4 9 15-36 13 15. J.jákóhal. 17 2 4 11 9^40 10 Ifjúságiak 1. Szajol 17 13 2 2 64-19 41 2. Kőtelek 16 13 1 2 48-15 40 3. Jászkisér 17 12 3 2 51-12 39 4. Z.rékas 17 11 2 4 47-21 35 5. P.monostor 17 9 4 4 58-30 31 6. Jászlad. 16 10 1 5 67—41 31 7. J.szentan. 17 7 4 6 41-39 25 8. J.ároksz. 17 7 . 3 7 44-41 24 9. Tiszajenő 17 6 3' 8 36-45 21 10. J.fénysz. 17 5 4 ■ 8 24-30 19 11.Jászágó 17 5 2 10 29-40 17 12. Jásztelek 16 4 3 9 15^13 .15 13.Jászdózsa 17 3 2 12 15-60 11 14. Tiszapüsp. 17 2 3 12 30-63 9 15. J.jákóhal. 17­1 16 3-73 1 Új Néplap-totó Nagyon úgy néz ki, ebben a körben sem kell attól fél­niük az élen állóknak, hogy valaki telitalálattal elhap­polja előlük a főnyere­ményt. A három forduló alatt nemhogy tizenkettes, de még egy szem tízes sem akadt. Ezen a hétvégén két igazi „totógyilkos” ered­mény született, mégpedig mindkettő a megyei másod- osztály Kunsági csoportjá­ban. A Rákócziújfalu-Kun- madaras és a Tisza­gyenda-Kenderes találko­zókon alaposan felborult a papírforma, s ez igencsak megtréfálta játékosainkat. íme a helyesen kitöltött szelvény: 1. B.gyarmat-Szolnok 2 2. Edelény-Karcag x 3. Recsk-Jászberény x 4. Martfü-Kisújszállás 1 5. Jászapáti-TSE 1 6. Jszt.györgy-Újszász x 7. Jászkisér-Jászdózsa 1 8. Jásztelek-Tiszajenő 1 9. P.monostor-J.ladány 1 10. R.újfalu-K.madaras 2 11. Cibakháza-T.derzs 1 12. T.gyenda-Kenderes 1 Több száz játékosunk kö­zül három büszkélkedhet ki­lenc meccs eredményének helyes tippjével - Barabás Ambrus (Kenderes), Ha­gyó Csaba (Jászberény) és Szántó Ferenc (Kisújszál­lás) -, nyolcán értek el nyolc, tizenheten pedig hét találatot. Összesítésben még bárki az élre ugorhat a záró­fordulóban. Jászsági csoport, 17. forduló Jászkísér: tovább a megkezdett úton