Új Néplap, 1995. március (6. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-06 / 55. szám

1995. március 6., hétfő Sport Extra 13. oldal Labdarúgás, megyei I. osztály, 18. forduló Nehéz elviselni az esélyesség terhét Jánoshida - Rákóczi falva 0-2 (0-1) Jánoshida, 900 n., v.: Márta Jánoshida: Herédi - Tóth P., Gólya, Pikó, Eszes, Bez­zeg, Deme, Szabó (Kisné- meth), Tóth G., Molnár (Szalma), Tóth J. Edző: Szabó Imre Rákóczifalva! Balogh - Er­dei, Csabai, Mihályi, Kácser, Romvári, Szeberényi, Pánti, Bárány, Kiss, Kollár (Szakali, Gőnczö). Edző: Bagi József 32. perc: A hazai védők ké­sőn váltottak Bárányra, a ru­tinos csatárnak ennyi elég VQlt ahhoz, hogy leforduljon, és 14 méterről kilője a bal felső sar­kot, 0-1. 33. perc: Bárány került is­mét helyzetbe, 17 méteres lö­vését Herédi a kapufára tolta. 52. perc: A hazai védők so­rozatosan hibáztak a bal olda­lon - Bárány jól kötötte le fi­gyelmüket így Szakali könnyedén fejelhetett a rosz- szul kimozduló Herédi fölött a hosszú sarokba, 0-2. 54. perc: Eszes ment el jobb oldalon, ám éles szögből leadott lövését Balog hárítani tudta. 64. perc: Szalma öt méter­ről tiszta helyzetből fölé fejelt. Mint minden bajnoki nyi­tányt, ezt is nagy érdeklődés előzte meg. A rajt Jánoshidá- nak azonban csak kasszasikert hozott, a pályán az igen takti­kusan és fegyelmezetten ját­szó Rákóczifalva akarata ér­vényesült. Ismételten bebizo­nyosodott, a hidai csapat ne­hezen képes elviselni az esé­lyesség terhét, kiélezett hely­zetben képtelen megfelelni az elvárásoknak. Az idejében ka­pott pofon talán kijózanítja já­Herédi kapus elkésett a beavatkozással, Szakali feje­sét a befutó védő sem tudja már kikanalazni fotó: barna tékosait, és a tanulságokat le­vonva még sok örömet sze­reznek lelkes szurkolóiknak. Jók: senki, ill. az egész vendég csapat. Szabó Imre: - A vendégek győzelme megérdemelt. Bagi József: - Elképzelése­ink valóra váltak, csapatom minden tagját dicséret illeti. Ifi: Jánoshida-Rákóczifalva 5-0 Szöllösi Meglepetés! Újszász - Szászberek 0-0 Újszász, 600 n., v.: Gyer- tyás * Újszász: Rézsó - Kónyár (Vígh), Varga, Viola, Pető, Szilvási, Erdei, Nagy L, F.Tóth, Konka (Szönyi), Mérész. Edző: Mérész Jó­zsef Szászberek: Farkas ­Göblyös, Vasas, Rentlner (Szabó, Meggyes), Nemes, Bóta, Újfalusi, Juhász, Nagy, Gara, Vasas L. Edző: Laki Imre Újszász nem tudta gólra váltani ziccereit. Mérész József: - Ma csak ennyire futotta. Laki Imre: - Rászolgál­tunk a döntetlenre. Ifi: Újszász-Szászberek 7-0 Nagy Visszaadott három pont Kunszentmárton - Törökszentmiklós 0-1 (0-0) Kunszentmárton, 300 n., v.: Farkas KVTE: Gácsi - Hürkecz, Sipos, Demeter, Kiss, Stráma, Csornán, Kupeczki, Varga, Imrei L., Imrei K. Edző: B.Tóth András. Törökszentmiklós: Né­meth • Rajsz, Deák, Katona, Orbán, Bodó (Szőke), Török, Dobos, Babella (Gergely), Ramos, Barabás (Takács). Edző: Márton Ferenc. 21. perc: Varga 6 méterről leadott lövését bravúrral tolta szögletre Németh. 67. perc: Bodó szögletét Babella fejelte a bal alsó sa­rokba, 0-1. 75. perc: Gyors kontratá­madás után, amikor már a ka­pus is verve volt, Varga lö­vése a kapufa tövéről pattant ki. Kitűnő játékvezetői hármas irányításával nagy iramú, ke­mény, de mégis sportszerű mérkőzésen a döntetlen talán igazságosabb lett volna. Jók: Kiss, Hürkecz, Imrei L., Sipos, ill. küzdeni tudás­ból az egész csapat. B.Tóth András: - Vissza­adtuk az ősszel elhozott há­rom pontot a Miklósnak. Já­tékban jobbak voltunk, de a góllövés még nem megy. Márton Ferenc: - Szikrá- zóan kemény összecsapáson tudtunk nyerni. Ifi: KUTE-Törökszentmik- lós 1-1 Lázi Döntött az első félidő Mezőtúr - Vegymiművek SK 3-1 (2-0) Mezőtúr, 350 n., v.: Gyurko- vics Mezőtúr: Fási - Liszkai, Szabó, Juhász S., Erdősi, Német, Juhász J., Závoda, Oláh (Magda), Forgács (Ta­nács), Múzsái. Edző: Dávid Tibor Szolnok: Szabó S. - Szabó M. (Kiss), Busi, Kun, Tákos, Rimóczi Z., Sós (Rimóczi G.), Vadkerti, Bálint (Bontovics), Felföldi, Szarnák. Edző: Hajdú Gábor 20. perc: Múzsái jobb ol­dali beadását Német helyezte a bal sarokba, 1-0. 34. perc: Oláh mesteri ki­ugratását Forgács közelről nem hibázta el, 2-0. 55. perc: Német röviden adott haza, Fási nem érte el, az érkező Bálint pedig 8 mé­terről a hálóba fejelt, 2-1. 75. perc: A csereként beállt Bontovics utolsó emberként lerántotta Juhász J.-t, ezért pi­ros lapot kapott. 89. perc: Magda önzetlenül Tanács elé gurított, aki senki­től sem zavartatva a kapuba gurított, 3-1. Küzdelmes mérkőzésen az első félidőben Mezőtúr, a má­sodik játékrészben a Vegyi­művek játszott mezőnyfö­lényben. Jók: Szabóval az élén az egész csapat, illetve Kun, Vadkerti, Szarnák. Dávid Tibor: - A második félidőt ugyan végigszenved­tük, de úgy érzem, jobb hely­zetkihasználásunkkal megér­demelten nyertünk. Hajdú Gábor: - Egy vé­gigtámadott mérkőzést saját hibáinkból vesztettünk el. Ifi: Mezőtúr-Vegyiművek 4-0 Bűzi Kínkeservesen Kisújszállás - Besenyszög 1-0 (0-0) Kisújszállás, 400 n., v.: Tö­rök Kisújszállás: Láng - Süve­ges, Molnár, Ekkert, Tamás, Farkas, Tóth (Ari), Hídvégi, Dan, S. Nagy K., Kincs. Edző: Kádár József. Besenyszög: Árvái Gilszki T., Nagy, Gilszki Cs., Lukács, Berényi, Horváth, Kiss B. (Szabó), Boros, Mol­nár (Ficsór), Pintér. Edző: Kocsis Andor. 9. perc: Dán 20 méterről zúgó kapufát lőtt. 19. perc: Gyors beseny- szögi kontratámadás végén a felsőlécen csattant a labda. 89. perc: Hídvégi középre emelését Kincs közelről a há­lóba bólintott, 1-0. Sportszerű, küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat nagy fölényét nehezen tudta gólra váltani, de megérdemelt győzelme egy percig sem vi­tatható. Akaratból mindkét együttes jelesre vizsgázott. Jók: Molnár, Süveges, Kincs, ill. Nagy, Árvái, Lu­kács, Horváth. Kádár József: - A sok ki­hagyott helyzet miatt ma­gunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Köszönöm a csa­pat lelkes játékát és a közön­ség szűnni nem akaró biztatá­sát. Kocsis Andor: - A döntet­len igazságosabb lett volna. Az utolsó percben idegenben veszíteni nagy luxus. Ifi: Kisújszállás-Beseny­szög 3-2 Galambos Igazságos eredmény Tiszaörs - Jászboldogháza 0-0 Tiszaörs, 350 n., v.: Kor­mos Tiszaörs: Kovács J. - Gál, Nyíri, Kovács B., Kecske­méti, Koncz, Bállá K., Haj­nal, Czinege, Lengyel (Far­kas), Fényes. Edző: Czinege Lajos Jászboldogháza: Gál ­Tóth, Herczeg, Menyhárt (Nagy), Mihályi, Varga, Győr, Farkas (Fekete), Ke­rekes, Rácz, Pető. Edző: Gö- möri Béla Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen a kapuk ritkán forogtak veszélyben, csupán egy-egy nagyobb helyzet kihagyása borzolta a nézők idegeit. A döntetlen igazságosnak mondható. Jók: Nyíri, Gál, Kovács B., ill. Gál, Pető, Menyhárt Czinege Lajos: - Idény eleji forma. Gömöri Béla: - Az első félidőben mi, a másodikban a hazaiak játszottak fölényben. Ifi: Tiszaörs-Jászboldog- háza 0-3 Háttá Három kiállítás, egy gól Jászapáti - Alattyán 1-0 (0-0) Jászapáti, 600 n., v.: Nagy Jászapáti: Pesti • Kiss, Bo­rié s, Nagy, Lencse, Tóth L. (Zsemberi), Fodor, Szántai, Szabari (Káposztás), Palásti (Németh), Fekete. Edző: Birkás Nándor Alattyán: Fényi - Katona, Nyeste, Juhász, Kiss T., Vígh, Csikós (Mosonyi L.), Balogh, Kiss Cs. (Tóth), Bu- jáki, Mosonyi Cs. Edző: La­dányi István 2. perc: Mosonyi Cs. került helyzetbe, de nyolc méterről mellé gurított. 20. perc: Balogh kecseg­tető helyzetből fejelhetett, de elpuskázta a lehetőséget. 40. perc: A nagy lendület­tel érkező Szabari összefutott őrzőjével, a játékvezető tizen­egyest ítélt. A büntetőt Palásti Fényibe lőtte. 50. perc: Feketét röviden szerelték a védők, a labda Németh elé került, aki 10 mé­terről a léc alá bombázott, 1-0. 55. perc: Borics törleszté­sért a kiállítás sorsára jutott. 65. perc: A csereként beállt Mosonyi Levente első meg­mozdulását Szántai Attila le- terítése jelentette, ezért azon­nal megkapta a piros lapot. 70. perc: Mindössze öt percet kellett várni az újabb kiállításra, ezúttal Bujáki ka­szálta el az előretörő Feketét, s mehetett zuhanyozni. Az első félidőben a rendkí­vül jól felkészített vendég­együttes játszott tetszetőseb­ben. Fordulás után elsősorban a jobb egyéni teljesítmények­nek köszönhetően Jászapáti megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Jók: Nagy, Fekete, Szántai, Németh, Zsemberi, Kiss, ill. Fényi, Juhász, Vígh Birkás Nándor: - Küz­delmes mérkőzésen mindkét csapat - váltakozó szerencsé­vel - nyílt sisakkal játszott. Most nekünk volt szeren­csénk. Ladányi István: - Nincs mit mondanom. Ifi: Jászapáti-Alattyán 9-0 Illés Peszeki csukafejese volt a kegyelemdöfés " Szolnoki Borovi FC - Martfű 3-2 (2-1) A vendégek védelme háromszor kényszerült megadásra Szolnok, 300 n., V.: Nagypál Borovi: Újfalusi - Pálin­kás, Dobos, Varga, Rózsavöl­gyi, Kis, Pintó, Sós, Zsidai (Szőrös), Peszeki, Csató (Ba­logh). Edző: Nász Mihály. Martfű: Major • Hellen- pach F., Blaskó, Nagy A. (Bartus), Helle npach L, Szántai, Rimóczi (Borza), Kesjár, Kolozsi, Nagy J., Há- bensusz. Edző: Kardos Mi­hály. 3. perc: Rövid felszabadí­tást követően Rimóczi tizen­nyolc méteres kapáslövése védhetetlenül vágódott a jobb alsó sarokba, 0-1. 9. perc: Pintó ugrott ki a |t>bb*Ídalon, kényszerítő után középre adott labdáját a védők kíséretében érkező Kis terelte a kapuba, 1 -1. 45. perc: Sós szögletét Varga fejelte a bal sarokba, 2-1. 69. perc: Nagy J. kapott hosszú indítást, lövése Újfalu­siról kipattant, az üresen ha­gyott Kesjár azonnal a hálóba pofozta a labdát, 2-2. 85. perc: Zsidai húzott el az oldalvonal mellett, mintaszerű beadását Peszeki vetődve fe­jelte a rövid sarokba, 3-2. Kitűnő játékvezetés mellett küzdelmes, mindvégig nyílt mérkőzésen bármilyen ered­mény születhetett volna. Jók: Varga, Kis, Rózsavöl­gyi, ill. Rimóczi, Hellenpach. Nász Mihály: - Küzdeni tudásból jelesre vizsgázott a csapat. Kardos Mihály: - Balsze­rencsés mérkőzésen marad­tunk alul. Ifi: Sz. Borovi FC - Martfű 2-3 Turcsányi Táblázatok Az VB I. állása 1. UTE 16 11 3 2 45-18 36 2. FTC 16 11 2 3 38-20 35 3. Kispest 15 9 2 4 34-18 29 4. B.csaba 16 8 5 3 30-20 29 5. BVSC 16 9 1 6 35-23 28 6. DVSC 16 8 2 6 22-23 26 7. ZTE 16 7 2 7 22-35 23 8. Vác FC 15 6 3 6 22-23 21 9. PMSC 16 6 3 7 18-26 21 10. Csepel 16 5 4 7 15-16 19 11. ETO FC 16 5 2 9 17-21 17 12. N.kanizsa 16 5 2 9 17-38 17 13. Sopron 16 4 4 8 28-32 16 14. Stadler 16 4 4 8 13-19 16 15. Vasas 16 3 3 10 20-31 12 16. Parmalat 16 2 6 8 14-27 12 A tizenhetedik forduló párosítása már­cius 11-én szombaton Nagykanizsa - Vác FC Samsung, Békéscsaba - Soproni LC. Stadler FC - Debreceni VSC, UTE No- vabau - Vasas Casino Vigadó, Győri FC - Pécsi MSC Fordán, ZTE - Parmalat FC, március 12-én vasárnap Kispest HFC - Csepel Kordax, március 13-án hétfőn BVSC Dreher - Ferencváros. Megyei I. osztály felnőttek 1. Jászapáti 18 12 3 3 35-17 39 2. Újszász 18 12 2 4 39-16 38 3. Jánoshida 18 10 5 3 48-21 35 4. Alattyán 18 11 2 5 31-19 35 5. Töröksz. 18 10 4 4 40-19 34 6. Mezőtúr 18 10 4 4 28-18 34 7. Rákóczii. 18 8 8 2 41-18 32 8. Tószeg 18 9 2 7 32-24 29 9. Sz.Vegyi 18 8 2 8 37-44 26 10. K.szentm. 18 6 4 8 26-28 22 11. Tiszaörs 18 5 7 6 21-25 22 12. Kisújsz. 18 6 2 10 29-39 20 13. Martfű 18 5 4 9 26-31 19 14. Borovi FC 18 4 4 10 21-42 16 15. J.boldogh. 18 3 6 9 16-37 15 16. Besenyszög 18 3 4 11 19-36 13 17. J.alsósz. 18 4 1 13 19-53 13 18. Szászberek 18 1 6 11 13-34 9 A tizenkilencedik forduló párosítása március 11-én szombaton 14.30-kor Tö­rökszentmiklós - Jánoshida, Vegyiművek SK - Kisújszállás, Martfű - Újszász, Alattyán - Tószeg, Rákóczifalva - Jásza­páti, március 12-én vasárnap 14.30-kor Besenyszög - Kunszentmárton, Szászbe­rek - Mezőtúr, Jászboldogháza - Sz. Bo­rovi FC, Jászalsószentgyörgy - Tiszaörs. Hiúságiak 1. Mezőtúr 18 16 2- 74- 9 50 2. Újszász 18 14 3 1 66- 9 45 3. Kisújsz. 18 12 3 3 50-17 39 4. Sz.Vegyi 18 12 1 5 76-32 37 5. Jászapáti 18 10 4 4 54-23 34 6. Jánoshida 18 9 3 6 47-30 30 7. Borovi FC 18 9 2 7 33-17 29 8. Martfű 18 8 5 5 37-45 29 9. Töröksz. 18 8 4 6 52-28 28 10. K.szentm. 18 8 4 6 46-29 28 11. Rákóczii. 18 6 4 8 29-34 22 12. Besenyszög 18 6 1 11 40-67 19 13. J.alsósz. 18 5 1 12 19-67 16 14. Alattyán 18 3 6 9 23-65 15 15. J.boldogh. 18 3 3 12 20-57 12 16. Tószeg 18 3 2 13 19-64 11 17. Tiszaörs 18 2 3 13 17-57 9 18. Szászberek 18 1 3 14 10-62 6 Kapushibák Tószeg ­Jászalsószentgyörgy 2-1 (1-0) Tószeg, 400 n., v.: Hajdú Tószeg: Bottyán - Án­gyai, Szilágyi, Csútár, Pa­taki, Buknicz, Kiss, Erkán, Farkas (Lödi), Tóth, Vincze. Edző: Papp István. Jászalsószentgyörgy: Ladányi - Filipcsei, Kántor, Szita, Módos, Kalmár, Bathó, Kátai Zs., Majzik, Kiss, Rostás. Edző: Sólyom Vilmos. 42. perc: Ladányiról ki­pattant a labda, Tóth lecsa­pott rá, visszagurításából Angyal nagy gólt lőtt, 1-0. 60. perc: Vincze szabad­rúgása Ladányiról kijött, a kipattanó labdát Farkas a kapus lába között vágta a hálóba, 2-0. 70. perc: Kátai beadását Rostás az üres kapuba bó­lintotta, 2-1. Jók: az egész csapat, ill. Kántor, Kiss, Módos. Papp István: - Fiatal csapatom jelesre vizsgázott. Sólyom Vilmos: - Sok ziccerünkből csak egyet ér­tékesítettünk. Ifi: Tószeg-Jászalsó­szentgyörgy 6-0 Sulyok