Új Néplap, 1994. szeptember (5. évfolyam, 205-230. szám)

1994-09-28 / 228. szám

10 Sport 1994. szeptember 28., szerda Labdarúgás, megyei II. osztály, Kunsági és Jászsági csoport Püspöki lecke Szajolnak, bírót vertek az ifimeccsen Jászfényszarun Kunsági csoport Tiszaderzs- Kunmadaras 1-2 (0-1) Tiszaderzs, 100 n., v.: Paró- czai Tiszaderzs: Kiss A. - Németh K., Tóth, Szűcs, Juhász, Nagy I. (Mári Zs.), Fűtő, Járdán, Mol­nár Cs., Németh Gy., Kolompár Cs. (Jávorszki). Edző: Jeczó András. Kunmadaras: Sípos - Balogh B., Lévai, Tüdős, Dániel (Lévai S.j, Kovács, Máthé (Botos S.), Salandi, Rózsa, Varga, Hunyadi (Balogh G.) Edző: Juhász Imre. 17. perc: a hazai védelem hi­bája után Varga 6 méterről a há­lóba lőtt, 0-1. 22. perc: Németh Gyula tel­jesen tiszta helyzetből 20 centi­vel a jobb sarok mellé bombá­zott. 55. perc: Molnár Csaba 5 méterről sem tudta a labdát há­lóba gurítani. 57. perc: Juhász L. kapu előtti kavarodásból egyenlített, 1-1. 64. perc: Jávorszki piros la­pot kapott. 71. perc: Rózsa a felezővo­naltól végigvezette a labdát, majd a bal sarokba bombázott, 1-2. Jók: Kiss A., Németh K., Tóth J., ill. az egész csapat Jeczó András: - Ezzel a csa­pattal ha belegebedünk, akkor sem vagyunk többre képesek. Ennyit tudunk. Juhász Imre: - Jobban akar­tuk a győzelmet, köszönöm az egész csapatnak. Ifi: Tiszaderzs-Kunmadaras 1-3 Richter Kengyel­Cibakháza 1-0 (1-0) Kengyel, 300 n., v.: Sebes­tyén Kengyel: Major - Fehér, Szőke, Angyal, Hellenpach, Ko­vács, Kenyeres, Polgár, Ladá­nyi, Rimóczi, Nagy R. Edző: Papp János. Cibakháza: Szabó - Molnár, Tóvizi, Abel, Berekszászi, Ke­lemen, Tóth, Kalmár, Lénárt, Kántor, Varga (Magyar). Edző: Fazekas András. 9. perc: korszerű támadás után Kenyeres higgadtan he­lyezett a kapuba, 1-0. 35. perc: Ábel egy összefeje- lést követően fejsérülést szen­vedett. 37. perc: Kálmán zúgó kapu­fát lőtt. 87. perc: Rimóczi Z. nagy­szerű átadásával Nagy R. kilé­pett, majd óriási helyzetben a kapusba lőtt. Az erősen tartalékos hazai csapat küzdelmes mérkőzésen, korrekt játékvezetés mellett, egyetlen helyzetet használt ki csupán tucatnyi lehetőségéből. Jók: az egész csapat, ill. Kalmár, Kálmán, Lénárt, Be­regszászi Papp János: - Gratulálok minden játékosomnak, maximá­lis taktikai fegyelem mellett a nagyobb akarás győzött. Egyébként ez az utolsó figyel­meztetés a kengyeli játékosok felé, hogy ezért a sportért ál­dozni is kell. Fazekas András: - Minősít­hetetlen játékvezetés mellett kaptunk ki egy legelőn. Rimóczi Fegyvernek- Kun FC 1-1 (0-0) Fegyvernek, 200 n., v.: Mihá­lyi Fegyvernek: Bata - Farkas, Fridrich, Szász, Balogh, Kiss, Boicu, Bukta (Pongrád), Kocsis (Göblyös Cs.j, Göblyös Ka­pás. Edző: Molnár Ferenc. Kun FC: Berkes - Molnár, Boros, Barna, Balogh, Bognár, Újfalvi, Kun, Vona, Czapkó, Rusz (Molnár). Edző: Szabó András. 60. perc: Molnár szépen hú­zott el a jobb szélen, beadását Czapkó a hálóba fejelte, 0-1. 73. perc: Kiss jobb oldali szabadrúgását Boicu a bal sa­rokba bólintotta, 1-1. Jó iramú, sportszerű mérkő­zésen a végig támadó hazaiak nem tudták gólra váltani fölé­nyüket. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, egy ellentámadásból szerzett találattal a Kun FC majdnem meglepetést okozott. Jók: Boicu, Fricrich, Szász, ill. küzdeni tudása miatt az egész csapat Molnár Ferenc: - Kitűnő já­tékvezetés mellett, helyzeteink alapján már az első félidőben meg kellett volna nyernünk a mérkőzést. Szabó András: - Az osz­tályhoz képest jó színvonalú, küzdelmes mérkőzésen, igazsá­gos döntetlen született. Ifi: Fegyvernek-Kun FC 0-1 Kelemen Túrke ve- Homok 0-0 Túrkeve, 200 n., v.: Bathó Túrkeve: Tőke - Ducza, Fe­kete T., Fekete R., Kelemen, Debreczeni (Pálfi), Szilágyi, Barna, Nagy, Faggyas (Ta­kács), Bodó. Edző: Homoki Ká­roly. Homok:' Marozsi - Süveges (Herkó), Nagy, Kovács, Szőke (Lipka), Szántai (Makó), Szé- nási, Nicula, Németh, Balogh, Tóth. Edző: Németh Géza. A fiatalokkal teletűzdelt ha­zai gárda a játékidő jelentős ré­szében egyenrangú ellenfele volt a gyenge napot kifogó lis­tavezetőnek. Jók: Ducza, Fekete T„ Fe­kete R., Kelemen, ill. Marozsi, Kovács, Szántai Homoki Károly: - Gratulá­lok csapatomnak a lelkes játé­kért. Németh Géza: - Ilyen telje­sítménnyel csak egy pontra vol­tunk jók. Ifi: Túrkeve-Homok 1-7 Márki Tiszaföldvár- Tiszagyenda 1-1 (0-1) Tiszaföldvár, 200 n. V.: Ká­lón. Tiszaföldvár: Líbor - Pataki (Bokor), Grácsin, Kóródi, Kol­lár Z., Járai J. (Járai Z.), Lovas (Kollár L), Bíró, Tichi, Gál, Dutkon. Edző: Seres Ferenc. Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold, Héder, Papp, Jenei, Ba- ráth, Tóth, Kiss, Boros, Farkas, Sípos (Kérészi). Edző: Tóth Gábor. 46. perc: a védők hibáját ki­használva Barát közelről lőtt a kapuba, 0-1. 84. perc: Kollár I. szöglete a kapufáról a hálóba vágódott, 1-1. A rengeteg hibával játszó ha­zai gárda nehezen tartotta ott­hon az egy pontot a jól szerve­zett vendégcsapat ellen. Jók: senki, ill. Baráttal az élen az egész csapat. Seres Ferenc: - Ettől többet is tudunk. Tóth Gábor: - Gratulálok az egész csapatnak, végre rend van mindenki fejében. Ifi: Tiszaföldvár-Tisza­gyenda 3-3 Szűcs Tiszaroff- Rákócziújfalu 2-8 (1-3) Tiszaroff, 50 n., v.: Nagy II. Tiszarojf: Farkas G. - Farkas L., Lakatos I. (Zámbori), Far­kas A., Bóta, Lakatos P., Bede, Farkas L., Bató, Oros, Nagy. Edző: Varga. Rákócziújfalu: Kőfalvi - Ke­lemen, Banka, Burda, Vadas A., Göncző, Nagy J.(Hanga), Za- kar, Vígh (Fenyv.es), Kollár Z., Kollár J. Mb. edző: Beke Lajos. 13. perc: Farkas A. szabad­rúgásból talált a hálóba, 1-0. 20. perc: Vígh 5 méterről egyenlített, 1-1. 28. perc: Zakar 18 méteres lövése Farkasról perdült a ka­puba, 1-2. 39. perc: szép egyéni játék után Göncző helyezett a sa­rokba, 1-3. 47. perc: Kollár Z. 16 méter­ről, kapáslövéssel vette be a roffi kaput, 1-4. 52. perc: Zámbori kilépett a védők közül és szépített, 2-4. 59. perc: Kollár J. kilőtte a hosszú sarkot, 2-5. 67. perc: Hanga egy kipat­tanó labdát értékesített, 2-6. 72. perc: Kipattanó labdából Fenyves növelte az előnyt, 2-7. 88. perc: Kollár Z. tizen­egyesből állította be a végered­ményt, 2-8. A szétesően játszó hazaiak el­len tetszés szerint érték el gólja­ikat a vendégek. Jók: senki, ill. Göncző, Hanga, Fenyves Beke Lajos (mb. edző): - Jó játékvezetés mellett megérde­melten győztünk. Ifi: Tiszaroff-Rákócziújfalu - a vendégek kétperces késése miatt elmaradt. Beke Tiszaszentimre- Kenderes 0-3 (0-3) Tiszaszentimre, 150 n., v.: Pemyész Tiszaszentimre: Szilák - Si­mon, Molnár L., Kerepesi, Sza- nyi, Tóvizi, Szokolai, Lendvai, Sóskúti (Molnár Z.), Beleznai (Postás), Ladányi (Fekete). Edző: Lakatos Pál. Kenderes: Galó (Horváth) - Agócs, Pádár J., Barabás, Mol­nár, Baktai, Fábián (Andrási), Szerencsi, Pádár M., Magyar J., Ferenc. Edző: Magyar Jó­zsef. 30. perc: az elmélázó hazai védők mellett Szerencsi szép gólt lőtt, 0-1. 39. perc: Pádár M. egyéni játék után a bal felső sarokba helyezett. Védhetetlen gól volt, 0-2. 44. perc: a hazai csapat már a félidőt jelző sípszót várta, ami­kor Molnár J. átlőtte a védel­met, s máris nőtt a vendégek előnye, 0-3. Az első félidőben a kendere- siek kihasználták minden hely­zetüket, s megérdemelten sze­reztek háromgólos vezetést. A második játékrészre hiába ren­delte sorait a hazai csapat, gólt lőni nem tudott. Jók: Lendvai, Szokolai, ill. Baktai, Molnár, Szerencsi, Pá­dár M. Lakatos Pál: - Az elmúlt heti formánkat nem tudtuk át­menteni, megérdemelten nyert a vendégcsapat. Magyar József: - Egy fél­időn keresztül a csatárok húzták a szekeret. Ifi: Tiszaszentimre-Kenderes 0-2 Papp Jászsági csoport Jászdózsa- Jászárokszállás 3-1 (1-0) Jászdózsa, 250 n., v.: Fe- renczi Jászdózsa: Rédei - Simon (Bója), Lágner L, Kovács L., KissJ. (Kabács), Sánta, Lágner R., Varga (Konkoly), Kiss A., Kiss B. (Kisbakos), Tözsér. Edző: Sánta György. Jászár okszállás: Tóth - Bor­dás (Nagy), Miklós, Dósa, Banka, Lévai, Oláh, Bobák (Gregor), Kiss B. (Pádár), Szabó Zs., Kovács Z. Edző: Szí­vós István. 33. perc: Kovács L. bal ol­dalról belőtt szabadrúgását Kiss A. fél fordulatból, a levegőben úszva bombázta a vendégek ka­pujára, 1-0. 55. perc: Lágner I. a kaputól 25 méterre szabadrúgást végez­hetett el, és nagy erővel a kapu jobb oldalába bombázott, 2-0. 60. perc: a hazai kapu előtti kavarodásból Lévai emelt a há­lóba, 2-1. 71. perc: a bal oldalon kiugró Tőzsért buktatták a az öt és feles sarkánál, tizenegyes. A büntetőt Lágner R. biztosan ér­tékesítette, 3-1. A két szomszédvár preztízs- mérkőzésén a hazai csapat - fő­leg a második félidei játékával - biztos győzelmet aratott. Jók: az egész csapat, ill. Dósa, Kovács Z. Sánta György: - Kiváló já­tékkal, biztosan tartottuk itthon a három bajnoki pontot. Szívós István: - Játékban felvettük a versenyt, de lélekta­nilag és helyzetkihasználásban sokkal jobb volt a hazai csapat. Ifi: Jászdózsa-Jászárokszál- lás 1-7 Kovács L. Kőtelek- Zagyvarékas 1-0 (0-0) Kőtelek, 100 n., v.: Csató Kőtelek: Horváth - Ujj, Bo- zsó J., Kosik, Bozsó L., Boros, Matuz, Tűri, Csörghe, Jónás (Földes), Nagy (Guzsi). Edző: Papp Lajos. Zagyvarékas: Alapi - Varga L., Alföldi, Kiss, Jánosi Z., Varga /., Hajdú, Mihályi, Já­nosi L., Ecseki, Major (Sze- csődi). Edző: Kovács Sándor. 88. perc: Tűri beadását Föl­des szép mozdulattal fejelte a kilépő Alapi kapujába, 1-0. Alacsony színvonalú mérkő­zésen mind a két csapat napfür- dőzött. Jók: senki, ill. senki Papp Lajos: - Egy nagyon gyenge csapat ellen harmatos játékunk is elég volt a győze­lemhez. Kovács Sándor: - „Köszö­nöm” Papp Lajos sértő meg­jegyzéseit. Ifi: Kőtelek-Zagyvarékas 2-0 Bozsó Jászladány- Jászkisér 1-2 (0-1) Jászladány, 200 n., v.: Deák Jászladány: Murzsa - Nagy L, Tóth J., Bíró, Dósa, Varga, Suki, Csikós, Tóth /., Bagi (Tá­las), Puzsomai. Edző: Gémesi Zoltán. Jászkisér: Tajti G. - Farkas J., Nagy, Drávucz, Pálfi, Szent- péteri, Farkas L., Utasi, Kö- vesdi, Otta, Tarkó. Edző: Gócza Zoltán. 10. perc: Kövesdi 16 méter­ről kilőtte a hosszú sarkot, 0-1. 54. perc: Varga beemelését Csikós lekezelte, majd a kapu közepébe bombázott, 1 -1. 71. perc: öt hazai védő dísz­kíséretében Kövesdi közelről a hálóba passzolt, 1-2. Kiegyenlített küzdelemben a hazaiak az öltözőben felejtették győzni akarásukat, így a lelkes vendégek méltán jutottak a baj­noki pontokhoz. Jók: Tóth Gy., ill. Farkas L., Pálfi, Kövesdi Gémesi Zoltán: - Nem tud­tunk kellőképpen összpontosí­tani, a góljainkat gyermeteg vé­delmi hibákból kaptuk, így ve­reségünk teljesen megérdemelt. Gócza Zoltán: - Nagy küz­delemben megérdemelten nyer­tünk. Ifi: Jászladány-Jászkisér 0-3 Gémesi Tiszapüspöki- Szajol 1-0 (0-0) Tiszapüspöki, 350 n., v.: Pál Tiszapüspöki: Juhász - Pó­lyák, Kállai G„ Lengyel S., Barta, Szedlák (Kállai Z.), Len­gyel R., Ramos (Gábli), Ferge (Suki), Bojtok, Lukács. Edző: Lengyel Ágoston. Szajol: Majer - Tóth, Zelei, Zentai (Kapusi), Sándor, Nagy, Asztalos, Bódi, Erdei, Dudás (Kristály), Gulyás. Edző: Szabó Zoltán. 5. perc: Gulyás 3 méterről az üres kapu fölé lőtt. 10. perc: Lukács Kálmán szabadrúgásgólját a játékvezető érvénytelenítette. 71. perc: Lukács K. tizen­egyesből szerezte a találkozó egyetlen gólját, 1 -0. Közepes színvonalú mérkő­zésen a lelkes hazai csapat megérdemelten győzött. Lengyel Ágoston: - Hetek óta jól játszottunk, nagyon érett már ez a győzelem. Köszönöm szurkolóink sportszerű biztatá­sát. Szabó Zoltán: - Unaloműző, akaratgyenge játszadozás ebben az osztályban is kevés. Szé- gyellje magát a csapat. Jók: az egész csapat, ill. Zen­tai, Tóth Ifi: Tiszapüspöki-Szajol 0-4 ‘ Varga Jászágó- Tiszajenő 1-1 (0-1) Jászágó, 200 n., v.: Varga György Jászágó: Dobos Zs. - Dobos F., Mága, Beszteli, Kácsor (Bo­ros), Adtai (Szönemesi), Csikós, Juhász, Peredi A., Peredi B., Hallgat. Edző: Lengyel Tibor. Tiszajenő: Szarvák - Kocsis, Péter, Pintér, Zatkó, Nagy, Ka­tona, Jelenfi, Pallagi, Katona R. , Baktai. Edző: Szalai István. Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés a szom­bat virradóra tragikusan elhunyt tiszajenői sportbarátok emlé­kére. 5. perc: Katona Kázmér vé­delmi hiba után a kifutó Dobos Zs. felett ívelte a kapuba, 0-1. 26. perc: Csikós 17 méterről nagy kapufát lőtt. 60. perc: Csikós lövését is­mét a kapufa hárította. 65. perc: nagy kavarodás után Csikós fejelt a kitűnően védő Szarvák kapujába, 1-1. 83. perc: Csikós tizenegyesét Szarvák kivédte. Az igen kemény, de sport­szerű mérkőzésen igazságos eredmény született. Jók: az egész csapat, ill. az egész csapat Lengyel Tibor: - Mindkét csapat küzdelemből jelesre vizsgázott. Szalai István: - Tragikus kö­rülmények között szombatra virradóra két játékosunk el­hunyt, ezért kérdéses volt a mérkőzés lejátszása is. Az ő emlékükre becsületesen küzdött a csapat. Ifi: Jászágó-Tiszajenő 1-3 Módé Pusztamonostor- Jászjákóhalma 0-0 Pusztamonostor, 200 n., v.: Major Pusztamonostor: Bibók - La­katos, Rezes, Jenes, Dobos, Ba­lázs, Kocsis, Harms (Kovács), Szűcs, Petes, Varga (Peredi). Edző: Kovács György. Jászjákóhalma: Hévér - Tóth J., Móczó J., Farkas, Vaskó, Szabó L, Móczó A., Forgács, Pemyész (Gólya), Hájas (Oláh), Zsidei. Edző: Nagy Zol­tán. 30. perc: Kocsis jobb oldali szögletét Jenes 8 méterről a ka­pufára fejelte. 75. perc: a tétovázó hazai védők között Hájas kilépett, de 18 méteres lövését Bibók bra­vúrral védte. Ezen a mérkőzésen csak a já­tékvezető működése dicsérhető. A gyenge napot kifogó hazaiak mellé a vendégcsapat is társult, igaz, ők még az éjszakai lakoda­lom mámorában játszottak. Jók: Bibók, Jenes, ill. Móczó J., Hévér, Vaskó Kovács György: - Még az egy pontot sem érdemeltük meg. Ezen a mérkőzésen a csa­pat játékát nem lehet értékelni. Nagy Zoltán: - Küzdelmes mérkőzés, igazságos eredmény született. Ifi: Pusztamonostor-Jászjá- kóhalma 10-0 Szekeres Jászfényszaru- Jásztelek 1-1 (1-0J Jászfényszaru, 250 n., v.: Ke­lemen Jászfény szaru: Farkas T. _ - Kolompár, Rózsa, Pál, Mészá­ros (Palócz J.), Farkas Gy. (Vi- dák), Borbély, Jarábik, Palócz S. (Nagy), Horváth, Török. Edző: Rózsa Gábor. Jásztelek: Fekete - Rácz, Zrupkó, Blaskó, Varga F., Varga Z., Ivanics, Fehér, Bar- tos (Rigó), Radnai, Tóth. Edző: Varga György. 11. perc: Horváth fejese a há­lótartó vasról pattant ki: a játék­vezető meglepetésre továbbot intett. 42. perc: Török indítását Horváth 10 méterről a bal alsó sarokba gurította, 1-0. 49. perc: Borbély szabadrú­gása a kapufán csattant. 56. perc: kiugratás után Radnai egyenlített, 1-1. Jó iramú, de csak közepes színvonalú mérkőzésen igazsá­gos eredmény született. A já­tékvezetők mindkét (tehát a fel­nőtt és ifi) mérkőzésen indisz­ponált teljesítményt nyújtottak. Jók: senki, ill. Fekete, Zrupkó, Blaskó, Radnai Rózsa Gábor: - Lelkesedés­ből a vendégcsapat jelesre vizs­gázott. Varga György: - Ma már nemcsak gólt rúgtunk, hanem pontot is szereztünk. Ifi: Jászfényszaru-Jásztelek 0-0. (A 80. percben félbesza­kadt a játékvezető bántalmazása miatt!) Szabó L. Az állás Kunsági csoport 1. Homok 7 5 2 _ 30- 8 17 2. Cibakháza 7 4 1 2 22- 7 13 3. T.földv. 7 4 1 2 15-15 13 4. R.újfalu 7 3 3 1 19- 8 12 5. Kenderes 6 3 3 _ 7- 1 12 6. Fegyvernek 6 3 2 1 12- 5 11 7. Kunhegyes 7 3 2 2 14-12 11 8. Abádszalók 6 3 1 2 9- 7 10 9. Tiszagyen. 6 2 3 1 9- 7 9 10. Kengyel 6 3­3 9-14 9 11. Túrkeve 6 2 1 3 10-10 7 12. Tiszaderzs 7 1 2 4 8-16 5 13. Kunmadaras 6 1 1 4 3-11 4 14. T.szt.imre 7 1­6 2-16 3 15. Tiszaroff 7­­7 9-41 0 Ifjúságiak 1. Kunhegyes 7 6 1­31- 4 19 2. Kunmadaras 6 5 1 ~ 22- 5 16 3. Cibakháza 7 4 2 i 21- 6 14 4. Homok 6 4 1 i 23-11 13 5. T.földv. 7 3 4 11- 7 13 6. Kenderes 6 3 2 : 23- 6 11 7. Fegyvernek 6 3­3 17- 8 9 8. Túrkeve 6 3­3 17-16 9 9. Tiszagyen. 6 2 1 3 14-21 7 10. T.szt.imre 7 2­5 16-21 6 11. Kengyel 6 2­4 8-13 6 12. R.újfalu 6 1 1 4 7-20 4 13. Abádszalók 6 1 1 4 8-24 4 14. Tiszaroff 5 1 _ 4 3-30 3 15. Tiszaderzs 7­­7 4-33 0 Jászsági csoport 1. Jászkisér 7 4 2 1 16- 7 14 2. J.szentan. 6 4 1 1 22- 3 13 3. Szajol 7 4­3 10- 6 12 4. Jászdózsa 7 4 — 3 10- 7 12 5. Kőtelek 6 3 2 1 10- 5 11 6. Z.rékas 7 3 2 2 11- 8 11 7. Tiszajenő 6 2 3 1 9- 5 9 8. J.jákóhal. 7 2 3 2 5- 9 9 9. J.fénysz. 7 2 3 2 10-15 9 10. J.ároksz. 6 2 1 3 5- 8 7 11. P.monostor 6 1 4 1 7-11 7 12. Jászágó 7 1 4 2 6-11 7 13. Jászlad. 6 1 3 2 10-15 6 14. Tiszapüsp. 7 1 1 5 6-16 4 15. Jásztelek 6­1 5 2-13 1 Ifjúságiak 1. Szajol 7 5 1 1 25-10 16 2. Jászkisér 7 5 1 1 18- 7 16 3. Z.rékas 7 5­2 28-14 15 4. Tiszajenő 6 4 1 1 19- 4 13 5. J.ároksz. 6 4 1 1 17- 7 13 6. P.monostor 6 4­2 26-10 12 7. Kőtelek 6 3 2 1 17- 9 11 8. J.szentan. 6 3 1 2 16-18 10 9. Jászlad. 6 3­3 23-17 9 10. Jásztelek 5 2­3 4-11 6 11. J.fénysz. 6 1 2 3 7-14 5 12.Jászágó 7 1 1 5 10-16 4 13.Jászdózsa 7 1­6 4-32 3 14. Tiszapüsp. 7­2 5 10-32 2 15. J.jákóhal. 7­2 5 4-27 2 A félbeszakadt Jászfényszaru-Jásztelek mérkőzés eredményét nem számítottuk be. Új Néplap-totó Úgy tűnik, pillanatok alatt megkedvelték olvasóink me­gyei totójátékunkat, hiszen a hét folyamán szinte zsákszámra kapjuk a tippszelvényeket. Nyilván játékos kedvű foga­dóink is tisztában vannak vele, valóságos jövőbelátó képes­ségre van szüksége annak, aki hibátlanul akarja kitölteni to­tónkat, ám a múlt heti kudarc szerencsére keveseknek szegte kedvét. Sőt, újabb települések - Tiszabura, Nagyiván, Jászkisér - fociszerelmesei küldték be tippszelvényeiket, így már negyvenhárom város, illetve község olvasói érdekeltek az Új Néplap-totóban. Ä 2. hét helyesen kitöltött szelvénye a következő: 1. Karcag-Nagykálló 1 2. Vámospércs-Tiszafüred 2 3. Rakamaz-Kunhegyes 1 4. KUTE-Alattyán 1 5. Kisújszállás-Tószeg 1 6. Sz. Vegyi-Jászapáti 1 7. Kengyel-Cibakháza 1 8. Túrkeve-Homok x 9. Tiszaderzs-Kunmadaras 2 10. Jászladány-Jászkisér 2 11. Jászdózsa-Já.szállás 1 12. P.monostor-Jj.halma x E heti fordulónkat MÁTYÁS JÁNOS (Szolnok, Lovas u. 20.) nyerte kilenc találattal, mögötte öt fogadónk - Zölei Anita (Zagyvarékas), Kokovai And­rás, Nagy Antal, Ficsor Flórián (valamennyien Szolnok) és Bámer József (Fegyvernek) - büszkélkedhet nyolc mérkőzés eredményének helyes megtip- pelésével. Mivel két forduló után sincs telitalálat, így változatlanul fo­lyik a harc a futball-labdáért. Ámennyiben négy hét alatt senki sem éri el a maximumot, akkor a legtöbb helyes tippet beküldő olvasónk nyeri a fődí­jat. Az összesített verseny állása: 15 találattal az élen áll: TICHI ANTAL (Tiszaföldvár), BÉ­RES GÁBOR (Jászdózsa), TÚRÓCZI JÓZSEF (Jászbol- dogháza) és PESTI JÓZSEF (Rákócziújfalu). 14 találattal második: NAGY ANTAL (Szolnok), a TISZALIFT KFT. és BÁMER JÓZSEF (Fegyver­nek).