Új Néplap, 1994. augusztus (5. évfolyam, 179-204. szám)

1994-08-31 / 204. szám

1994. augusztus 31., szerda Sport 11 Labdarúgás, megyei II. osztály, 3. forduló Tiszaföldvár az egyetlen pontveszteség nélküli csapat Jászsági csoport Jászdózsa- Jászkisér 3-1 (2-1) Jászdózsa, 200 n., v.: Csató Jászdózsa: Rédei - Simon, Kovács, Lágner I., Kiss J., (Csömör), Sánta, Lágner R., Konkoly (Kiss B.), Kiss A. (Kabács), Kis Bakos (Varga), Tőzsér. Edző: Sánta György. Jászkisér: Tajti G. - Far­kas, Utasi, Drávucz, Tajti Z., Nagy, Szentpéteri (Pálfi), Tajti K., Kövesdi, Papp, Tarkó. Edző: Gócza Zoltán. 3. perc: a bal oldalon előre­vágott labdát Tajti K. bombázta a hosszú sarokba, 0-1. 15. perc: a középen kiugró Kiss Attilát Tajti G. elütötte, 11-es. A büntetőt Kiss J. maga­biztosan értékesítette, 1 -1. 32. perc: Lágner R. 25 méte­res szabadrúgásból hatalmas lö­vést zúdított a jobb felső sa­rokba, 2-1,. 60. perc: utolsó emberként Utasi kézzel lehúzta a labdát, kiállítás sorsára jutott. 72. perc: a csereként beállt Pálfi utánarúgott Kiss Attilá­nak. A játékvezető ismét piros lapot mutatott fel. 75. perc: a nagyszerűen ját­szó Kiss A. ívelt át a kapuson, Tőzsér biztosan bólintott a há­lóba, 3-1. Változatos mérkőzésen a ha­zai csapat a bekapott gól után magára talált, és fordítani tu­dott, az időnként jól játszó ven­dégek ellen. A játékvezető kitű­nően látta el feladatát. Jók: az egész csapat, ill. senki Sánta György: - Jó játéko­sokból álló ellenfelet győztünk le, megérdemelten. Gócza Zoltán: - Három el­lenfelünk volt, Jászdózsa, saját magunk és a játékvezető. Ma egyiket sem sikerült legyőz­nünk. Ifi: Jászdózsa-Jászkisér 0-2 Kovács L. Jászárokszállás- Szajol 1-0 (1-0) Jászárokszállás, 150 n., v.: Markót Jászárokszállás: Tóth L. - Bordás, Miklós, Dósa, Pethes, Bobák, Oláh (Pádár), Kaszab, Szabó, Banka (Kovács), Dé- vay. Edző: Szívós István Szajol: Májer - Zelei, Bódi, Tóth I., Sándor, Gulyás, Nagy, Meggyes, Máté, Erdei, Kaposi. Edző: Hegedűs József 10. perc: Oláh több csel után Szabót ugratta ki ügyes mozdu­lattal, aki a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 88. perc: Kaposi kapáslövése a kapufáról pattant vissza. Jók: Miklós, Tóth L., Banka, ill. Májer, Sándor, Gulyás Szívós István: - Megkóstol­tuk a győzelem ízét, remélem jólesik játékosaimnak. Hegedűs József (mb. edző): - Kitűnő játékvezetés mellett bebizonyosodott, a focit gólra játsszák. Ifi: Jászárokszállás-Szajol 1-3 Farkas Jászladány- Pusztamonostor 2-2 (2-0) Jászladány, 150 n., v.: Ba­logh Jászladány: Murzsa Varga, Tóth Gy., Dósa, Bíró, Nagy, Csikós J., Tóth I., Suki (Csikós I.), Puzsomai, Győr (Czibak). Edző: Gémesi Zol­tán Pusztamonostor: Bibók - Jenes, Rezes, Lakatos, Van- csik, Szűcs, Dobos, Balázs, Pe­tes, Tóvizi, Kocsis (Lajkó). Edző: Kovács György 20. perc: Rezes kézzel hárí­tott a gólvonalon, jutalma piros lap lett. A büntetőt Csikós érté­kesítette, 1-0. 35. perc: Győr mintaszerű beadását Nagy nyolc méterről bólintotta a hálóba, 2-0. 52. perc: a hazaiak védelmi hibáját kihasználva Jenes kö­zelről szépített, 2-1. 90. perc: Dobos két lépésről szerezte csapata egyenlítő talá­latát, 2-2. A 70 percig tíz emberrel ját­szó vendégek - kitűnő játékve­zetés mellett - megérdemelten vitték el az egyik pontot. Jók: senki, ill. az egész csa­pat Gémesi Zoltán: - A csapat helyett is szégyenlem magam. Csak reménykedni tudok, hogy ők is valami hasonlót éreznek. Kovács György: - A kiállí­tás ellenére megérdemelten ju­tottunk az egyik ponthoz. Ifi: Jászladány-Pusztamo­nostor 4-2 Gémesi Tiszapüspöki­Jászszentandrás 0- 3 (0-1) Tiszapüspöki, 350 n., v.: Csőke Tiszapüspöki: Juhász - Pó­lyák (Suki J.), Lengyel S., Barta, Gábli (Suki L), Szedlák (Kállai Z.), Kállai G., Ramos, Perge, Lukács K., Lengyel R. Edző: Lengyel Ágoston Jászszentandrás: Nagy - Donkó, Szarka, Szabó Zs., Ki­rály (Kardos), Busa (Faragó), Urbán, Banka, Rideg (Antal), Előhegyi, Bárány (Oláh). Edző: Szabó Lajos 38. perc: Urbán három mé­terről fejelt a hálóba, 0-1. 60. perc: Szarka büntetőből növelte csapata előnyét, 0-2. 78. perc: Urbán lövése csat­tant a kapufán. 80. perc: kontratámadás vé­gén Antal talált a hálóba, 0-3. Kemény mérkőzésen megér­demelt vendéggyőzelem szüle­tett a lelkes újonc ellen. Jók: Lengyel S., Barta, ill. Urbán, Szarka, Faragó Lengyel Ágoston: - A ta­vaszhoz képest alaposan meg­gyengült csapatunk erejéből ennyire futotta a bajnokesélyes ellen. Szabó Lajos: - Nehezen har­coltuk ki a győzelmet, amely a mérkőzés összképe alapján megérdemelt. Ifi: Tiszapüspöki-Jászszent- andrás 1-3 Lengyel Jászfényszaru- Jászjákóhalma 5-0 (1-0) Jászfényszaru, 250 n., v.: Tombor Jászfényszaru: Török J. - Kolompár, Rózsa (Drabos), Pál, Palóc J. (Palóc S.), Vidák, Borbély, Jarábik, Nagy, Hor­váth, Török I. Edző: Rózsa Gábor Jászjákóhalma: Hevér - Farkas, Móczó J., Koncsik, Vaskó, Móczó A., Tóth, For­gács, Pernyész (Szabó I.), Szabó J. (Zsidei Z.), Zsidei L. Edző: Nagy Zoltán 5. perc: Horváth átadását Borbély 19 méterről a bal alsó sarokba vágta, 1-0. 50. perc: Horváth látványos egyéni alakítás után a bal alsó sarokba gurított, 2-0. 53. perc: nagy remek átadá­sát Vidák a jobb oldalról, tizen­egy méterről bombázta a jobb felső sarokba, 3-0. 60. perc: Palóc S. tizennégy méteres, bombaerejű lövése a jobb felső sarokban kötött ki, 4- 0. 71. perc: Török I. próbálko­zását Hevér még kiütötte, ám Horváth közelről nem hibázott, 5- 0. Sportszerű mérkőzésen, a második félidőben nyújtott já­téka alapján a hazai csapat ilyen arányú győzelme is teljesen megérdemelt. Jók: az egész csapat, ill. He­vér, Móczó J. Rózsa Gábor: - Végre kijött a csapatnak a lépés. Nagy Zoltán: - A mai, el­képzelés nélküli játékunk nem is hozhatott más eredményt. Ifi: Jászfényszaru-Jászjákó- halma 2-0 Szabó Jászágó­Zagyvarékas 1- 1 (1-1) Jászágó, 200 n., v.: Kelemen Jászágó: Dobos Zs. - Dobos F., Nagy F., Kácsor, Mága, Antal A., Juhász (Csámpai), Szénási, Peredi A., Meleg (Kaszab, Tőzsér), Peredi B. Edző: Lengyel Tibor Zagyvarékas: Alapi • Kiss (Hajdú), Varga L., Jánosi L., Alföldi (Jánosi L.), Varga L, Ecseki, Antal E., Polónyi, Mi­hályi, Major. Edző: Kovács Sándor 1. perc: Major 17 méteres, középről leadott lövése szinte gurulva jutott az ágói kapuba, 0-1. 15. perc: a kitörő Peredi B.-t Alapi elütött, tizenegyes. A jo­gos büntetőt Dobos F. a kapu közepébe lőtte, 1-1. 30. perc: Mihályit a játékve­zető kiállította. 35. perc: Nagy Ferencet má­sodik rossz ütemű szereléséért Kelemen piros lappal jutal­mazta. 55. perc: Antal A.-t kímélet­len törlesztésért állította ki Ke­lemen. A nagyon keményen és he­lyenként durván játszó vendé­gek játékát fokozatosan átvette a hazai csapat, aminek négy sárga és három piros lap lett az ára. A vendégek közelebb álltak a győzelemhez, de nem tudtak mit kezdeni a kilenc emberrel, hősiesen védekező ágóiak ellen. Jók: Dobos F. (a mezőny leg­jobbja), Dobos Zs., Peredi A., Szénási, ill. Ecseki, Varga L. Lengyel Tibor: - Nagyon kemény mérkőzésen a csapat kiküzdötte az egyik pontot. Kovács Sándor: - A játék­vezető működése minősíthetet­len, a mérkőzést is tönkretette. Ifi: Jászágó-Zagyvarékas 1-4 Módé Tiszajenő- Jásztelek 4-0 (1-0) Tiszajenő, 150 n., v.: Vígh Tiszajenő: Szarvák - Jenei, Péter, Kocsis, Gulyás (Nagy), Katona K., Zatkó (Jelenti), Pintér, Baktai, Pallagi, Ka­tona R. Edző: Szalai István Jásztelek: Fekete - Rácz, Zupkó, Torna (Tóth), Mészá­ros, Varga (Rigó), Ilomid, Varga, Jándfi, Omsucz, Ba- lázskó. Edző: Varga György 18. perc: jobb oldali szép tá­madás után Baktai passzolt a hálóba, 1-0. 75. perc: bal oldali támadás után Katona K. 16 méterről a jobb sarokba emelt, 2-0. 80. perc: egy előrevágott labdát Pallagi biztosan helye­zett a kapu közepébe, 3-0. 87. perc: Baktai a kapus lába között gurított a hálóba, 4-0. Sportszerű mérkőzésen a ha­zaiak rászolgáltak a győze­lemre. Jók: Szarvák, Baktai, Pal­lagi, Péter, ill. senki Szalai István: - Vergődtünk, mint a partra vetett hal, de min­den jó, ha jó a vége. Varga György: - Tanuljuk még ezt a játékot, fegyelemezet- lenségünk miatt kaptuk ezeket a gólokat. Ifi: Tiszajenő-Jásztelek 5-0 Sepsi Kunsági csoport Fegyvernek- Kengyel 2-0 (1-0) Fegyvernek, 300 n., v.: Per- nyési Fegyvernek: Bata - Farkas, Fridrik, Szabó, Balogh, Boicu, Kiss (Göblyös Cs.), Bukta (Kocsis), Pongrácz (Vágán), Göblyös J., Kapás. Edző. Molnár Ferenc. Kengyel: Major - Szőke, Hellenpach, Polgár, Horváth, Szabó, Székely, Kovács (Pe­res), Lévai (Rimóczi J.), Ri- móczi Z„ Angyal. Edző: Papp János. 13. perc: Fridrik 18 méteres szabadrúgását Major még a felső lécre tolta, de a kipattanó labdát a berobbanó Kiss a há­lóba fejelte, 1-0. 64. perc: Kapás indításával Kiss kilépett és 12 méterről a bal sarokba lőtt, 2-0. A nagy iramú, színvonalas mérkőzésen a fiatal hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Jók: az egész csapat, ill. senki Molnár Ferenc: - Fegyel­mezett játékkal jó erőkből álló csapatot győztünk le. Papp János: - Korrekt bí­ráskodás mellett, a kiszorító já­tékban jobb volt Fegyvernek. Ifi: Fegyvemek-Kengyel 0-1 Kelemen Libor kapus nem unatkozott a kunhegyesiek vendégjátéka alkalmával Tiszaszentimre- Homok 0-1 (0-0) Tiszaszentimre, 120 n., v.: Pernyész Tiszaszentimre: Szivák - Tóvizi, Molnár, Kerepesi, Szanyi, Demjén, Beleznai, Lendvai, Postás Zs., Postás I. (Nagy), Fekete (Fótos). Edző: Lakatos Pál Homok: Nagy M. - Süveges, Nagy Z., Kovács, Herkó, Szántai, Szénási, Németh, Tóth, Balogh (Makó), Nikula. Edző: Németh Géza 70. perc: Postás Zs. a tizen­hatoson belül járt, mikor buktat­ták. Büntető helyett a bíró sza­badrúgást ítélt, a szabálytalan­kodó Süvegest pedig kiállította. 75. perc: bal oldali támadás végén Tóth talált a kapuba, 0-1. A kiállítás után a hazai csapat mindent egy lapra feltéve táma­dott, de egy elkerülhető góllal a vendégek szerezték a győztes találatot. Jók: Szivák, Molnár, Kere­pesi, Postás Zs., ill. Szántai, Tóth, Kovács Lakatos Pál: - Amíg nem tudunk gólt lőni, nem lehet más az eredmény. Németh Géza: - Az első fél­időben kihagyott helyzetek mi­att kellett kínlódnunk. Ifi: Tiszaszentimre-Homok 2-6 Papp L. Tiszaderzs- Cibakháza 3-2 (1-1) Tiszaderzs, 150 n„ v.: Mar- kóth Tiszaderzs: Gőz - Németh (Katona P.), Tóth J., Szűcs, Nagy, Fűtő (Jávorszki), Mol­nár Cs. I., Fazekas, Szatmári, Németh Gy., Nagy T. (Ko­lompár). Edző: Jeczó András. Cibakháza: Szabó ). - Mol­nár Cs. II., Túróczi, Ábel, Be­regszászi, Tóth (Virágh), Kalmár, Kántor, Kálmán, Burka, Berta. Edző: Fazekas András. 17. perc: Tóth József ívelt a kapu elé, Molnár Cs. I. a háló bal oldalába gurított, 1 -0. 29. perc: Szántó 30 méteres szabadrúgásból a bal sarkba lőtt, 1-1. 47. perc: Nagy T. beadásából Németh Gy. a bal sarokba fe­jelt, 2-1. 77. perc: kapu előtti kavaro­dásból Szántó a bal sarokba ko- tora a labdát, 2-2. 82. perc: Szűcs távoli lövése a jobb sarokban kötött ki, 3-2. 84. perc: Kolompárt a játék­vezető kiállította. Jók: Németh K., Tóth J., Szűcs, Nagy Tibor, Szatmári (a mezőny legjobbja), ill. Szabó J., Burka, Szántó Jeczó András: - Ha az edzé­sen is találkoznánk, valamit alakíthatnánk. Fazekas András: - Ezen a mérkőzésen mi nem nyerhet­tünk... Ifi: Tiszaderzs-Cibakháza 1-5 Richter Tiszaföldvár- Kun FC 2-1 (0-1) Tiszaföldvár, 300 n., v.: Ku- tasi Tiszaföldvár: Libor - Bíró (Bokor), Grácsin, Kollár Z., Tihi, Járai J., Tőgyi (Járai Z.), Kollár I., Gál, Dutkon, Lovas (Kóródi). Edző: Seres Ferenc Kunhegyes: Berkes - Mol­nár Cs., Boros T., Boros Cs., Csillag (Kalafut), Barna, Új­falvi, Kun (Balogh), Vona, Czapkó, Rusz. Edző: Szabó András 6. perc: Vona a kapus mellett a hálóba helyezett, 0-1. 70. perc: Gál csúsztatását Kóródi sodorta a kapuba, 1-1. 80. perc: Gál legurítását Dutkon elemi erővel vágta a kapu közepébe, 2-1. Sportszerű, küzdelmes mér­kőzésen a sok helyzetet elhi­bázó hazai csapat megérdemel­ten győzött. Jók: Gál, Dutkon, Kóródi, Bokor, ill. Berkes, Boros Seres Ferenc: - Nagyon ne­mes ellenfelet sikerült két vállra fektetnünk. Szabó András: - Ennyivel jobb volt az ellenfél. Ifi: Tiszaföldvár-Kunhegyes 1-1 Szikoráné Kunmadaras­Rákócziújfalu 0- 5 (0-1) Kunmadaras, 200 n. V.: Pa- róczai Kunmadaras: Sipos Varga S., Oros, Tüdős, Dá­niel, Balogh B. (Zimán), Máté, Balogh G. (Hosszú), Kovács, Varga Zs., Török. Edző: Ju­hász Ferenc. Rákócziújfalu: Mihályi - Kiss, Fekete, Durda, Vadas, Kollár Z., Kelemen (Bana), Vígh, Banka, Göncző, Kollár J. Edző: Fekete István. 40. perc: a sorozatos hazai támadásokat követő kontratá­madásból Kollár J. szerzett ve­zetést, 0-1. 57. perc: egy élesen meglőtt lapos szabadrúgás során a ka­pusról kipattanó labdát Vígh közelről a hálóba emelete, 0-2. 75. perc: Varga S.-t a játék­vezető kiállította. 76. perc: a hazai védők hibá­jából Vígh növelte a vendégek előnyét, 0-3. 78. perc: Vadas indításával Kollár Z. lefutotta a védőket, és kapus mellett a bal sarokba gu­rított, 0-4. 82. perc: újabb jó ütemű indí­tásból Göncző állította be a végredményt, 0-5. Fordulás után a tartalékos ha­zai védők rendjét Varga kiállí­tása alaposan megzavarta. Jók: Dániel, ill. az egész csa­pat Juhász Ferenc: - Egy csapat sem engedheti meg magának, hogy egytucatnyi gólhelyzetet büntetlenül kihagyjon. Fekete István: - Korrekt já­tékvezetés mellett, egy jól küzdő csapatot győztünk le. Ifi: Kunmadaras-Rákócziúj- falu: elmaradt. Zimán Kenderes­Tiszagyenda 1- 1 (0-1) Kenderes, 150 n., v.: Kökény Kenderes: Galó - Demeter, Pádár G., Magyar, Agócs, Baktai, Pádár M., Fábián (Ferenczi), Ferencsi, Simon, Horváth. Edző: Magyar Jó­zsef. Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold, Héder, Papp, Jenei, Ba- ráth, Tóth (Fuder), Kiss, Bo­ros, Farkas, Simon. Edző: Tóth Gábor. 11. perc: Farkas elesett a ha­zaiak tizenhatosán belül, a já­tékvezető meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Kiss értékesí­tette, 0-1. 21. perc: Ferencsi lövése a kapufát találta telibe. 78. perc: Baktai jó ütemben lépett ki a védők közül, és meg­szerezte a hazaiak egyenlítő gólját, 1-1. Ä lelkesen küzdő vendégek, bár ajándék tizenegyesből sze­rezték góljukat, a döntetlent megérdemelték a gólhelyzete­ket kihagyyó Kenderes ellen. Jók: Pádár M., Baktai, ill. Jenei, Tóth, Kiss Magyar József: - Meddő támadójátékunknak csak ez le­het az eredménye. Tóth Gábor: - Közelebb áll­tunk a győzelemhez, gratulálok az egész csapatnak, nagysze­rűen küzdött. Ifi: Kenderes-Tiszagyenda 9-0 Korpás Táblázatok Az NB I. állása l.UTE 4 4 _ _ 21- 5 12 2. B.csaba 4 3 1­11- 6 10 3. Kispest 4 2 2­8- 3 8 4. ZTE 4 2 1 1 8- 8 7 5. BVSC 4 2 1 1 6- 6 7 6. PMSC 4 2 1 1 5- 6 7 7. FTC 4 2­2 9-10 6 8. DVSC 4 2­2 5- 6 6 9. N.kanizsa 4 2­2 4- 7 6 10. Vasas 4 1 1 2 9-10 4 11. Csepel 4 1 1 2 2- 3 4 12. ETO FC 4 1 1 2 3- 5 4 13. Vác FC 4 1­3 4- 7 3 14. Parmalat 3 UK 2 1 6" 7 2 15. Sopron 4­1 3 5-14 1 16. Stadler 3­Hl 3 0- 3 0 Jászsági csoport 1. J.szentan. 3 2 1 _ 12-1 7 2. Z.rékas 3 2 1 _ 4-1 7 3. Szajol 3 2­1 4-2 6 4. P.monostor 3 1 2­5-4 5 5. Kőtelek 2 1 1 _ 5-2 4 6. Tiszajenő 3 1 1 1 6-4 4 7. Jászkisér 3 1 1 1 5-4 4 8. J.fénysz. 3 1 1 1 5-8 4 9. J.jákóhal. 3 1 1 1 2-6 4 10.Jászdózsa 3 1­2 3-3 3 Jászágó 3­3­3-3 3 12. J.ároksz. 3 1 — 2 1-5 3 13. Jászlad. 2 _ 2­4-4 2 14. Jásztelek 2 _­2 0-5 0 15. Tiszapüsp. 3­­3 2-9 0 Ifjúságiak 1. J.szentan. 3 2 1 ­9- 4 7 2.Jászágó 3 2 1 ­7- 3 7 3. P.monostor 3 2- 1 14- 6 6 4. Tiszajenő 3 2- 1 11- 3 6 5. J.ároksz. 3 2- 1 8- 6 6 Szajol 3 2- 1 8- 6 6 7. Jászkisér 3 2- 1 7- 5 6 8. Kőtelek 2 1 1 ­6- 4 4 9. Z.rékas 3 1- 2 7- 4 3 10. Jászlad. 2 1- 1 5- 5 3 11. J.fénysz. 3 1- 2 2- 7 3 12.Jászdózsa 3 1- 2 1- 9 3 13. Tiszapüsp. 3­1 2 6-14 1 14. J.jákóhal. 3­- 3 0- 6 0 15. Jásztelek 2­- 2 0- 9 0 Kunsági csoport 1. T.földv. 3 3 _ _ 8- 4 9 2. Homok 3 2 1­8- 2 7 3. Fegyvernek 3 2­1 9- 4 6 4. Abádszalók 3 2­1 5- 4 6 5. R.újfalu 3 1 2­8- 3 5 6. Kunhegyes 3 1 1 1 4- 4 4 7. Cibakháza 3 1 1 1 3- 3 4 8. Tiszaderzs 3 1 1 1 5- 9 4 9. Túrke ve 2 1 _ 1 5- 3 3 10. Kenderes 3­3­1- 1 3 11. Kengyel 2 1­1 3- 4 3 12. Tiszagyen. 2­2­4- 4 2 13. Kunmadaras 3­1 2 1- 7 1 14. T.szt.imre 3­­3 1- 4 0 15. Tiszaroff 3­­3 2-11 0 Ifjúságiak 1. Kunhegyes 3 2 1­10- 3 7 2. Túrke ve 2 2­~ 6- 0 6 3. Homok 3 2­i 13- 9 6 4. Kenderes 3 1 2­12- 3 5 5. Cibakháza 3 1 2 _ 7- 3 5 6. T.földv. 3 1 2 _ 5- 3 5 7. Kunmadaras 2 1 1­9- 2 4 8. Abádszalók 2 1 1 _ 4- 3 4 9. Fegyvernek 3 1­2 9- 5 3 10. Kengyel 2 1­1 1- 3 3 11. Tiszagyen. 2 1­1 5-11 3 12. R.újfalu 2­1 1 5- 8 1 13. T.szt.imre 3­­3 6-14 0 14. Tiszaroff 2­­2 1-11 0 15. Tiszaderzs 3­­3 1-16 0 A Kunmadaras-Rákócziújfalu mérkőzés elmaradt, a Tiszaroff-Abádszalók mérkőzés eredményét nem kaptuk meg.