Új Néplap, 1994. augusztus (5. évfolyam, 179-204. szám)

1994-08-17 / 193. szám

1994. augusztus 17., szerda Sport 11 Labdarúgás, megyei II. osztály, 1. forduló Tiszaföldvár az egyetlen hazai győztes a nyitányon Kunsági csoport Tiszaszentimre - Abádszalók 0-1 (0-0) Tiszaszentimre, 200 n., v.: Csató Tiszaszentimre: Szivák - Tóvizi (Hajnal), Molnár, Ke­repesi, Simon, Szanyi, Szoko- lai, Lendvai (Postás Zs.), Demjén, Postás, Ladányi. Edző: Lakatos Pál Abádszalók: Szabó J. - Szabó Z., Szekeres, Juhász, Oláh (Horog), Hamar, Varga, Kovács, Lóié (Bakó), Czicze, Takács. Edző: Csonka And­rás 65. perc: Czicze kihasználva a hazai védők tétovázását, meg­szerezte csapata egyetlen, ám annál fontosabb gólját. Küzdelmes, színvonalas mérkőzésen egy lecsorgó lab­dából érte el győztes találatát a vendégcsapat. A döntetlen reá­lisabb eredmény lett volna. Jók: Tóvizi, Molnár, Kere­pesi, Szokolai, ill. Oláh, Czicze, Szekeres Lakatos Pál: - A szerencsé­sebb csapat győzött, de azért gratulálunk az ellenfélnek. Csonka András: - A lelkes hazai gárda ellen megérdemel­ten győztünk. Ifi: Tiszaszentimre-Abádsza- lók 2-3 Papp Tiszaderzs - Kun FC 1-1 (1-0) Tiszaderzs, 150 n., v.: Víg Tiszaderzs: Kiss - Katona, Tóth (Fűtő), Horváth, Juhász, Németh K., Kolompár, Szűcs, Molnár, Német Gy., Mári. Edző: Jeczó András. Kunhegyes: Berkes - Mol­nár, Boros, Barna, Csillag, Balogh, Fekete, .Újfalvi, Kiss, Vona, Czakó. Edző Szabó András. 15. perc: Tóth átadásából Németh Gyula nyolc méterről a kapu jobb sarkába lőtt, 1 -0. 23. perc: Németh Gy. hatal­mas lövését Berkes bravúrral hárította. 51. perc: Molnár Csaba ha­talmas lövése a kapufa belső lapjáról pattant ki. SO.perc: Elszálltak a hazai győzelmi remények. Czakó az ötös bal oldali sarkáról, szoron­gatott helyzetből beívelt, s lab­dája az egyik menteni akaró védő lábáról vánszorgott át a gólvonalon, 1-1. Jók: Juhász L„ Tóth J., Né­meth K., Szűcs J., Németh Gy., ill. Berkes, Barna Jeczó András: - Egyetlen helyzet is elég volt, hogy elve­gyenek tőlünk két pontot. Leg­jobb helyzeteinket is elbénáz- tuk, pedig akár 6-0 is lehetett volna a javunkra. Szabó András: - Idény eleji forma, igazságos eredmény. Ifi: Tiszaderzs-Kunhegyes 0-4 Richter Tiszagyenda - Rákócziújfalu 3-3 (3-2) Tiszagyenda, 150 n., v.:Per- nyész Tiszagyenda: Csőke - Toni- gold, Héder, Papp, Jenei, Ba­rátit (Kérészi), Sipos, Tóth, Kiss S., Boros, Farkas. Edző: Tóth Gábor. Rákócziújfalu: Mihályi - Kiss A., Fekete, Durda, Banka, Göncző, Zakar, Kol­lár J., Víg, Kollár Z., Vadas. Edző: Fekete István. 3. perc: Banka kezezett a ti­zenhatoson belül, a megítélt büntetőt Kiss Sándor értékesí­tette, 1-0. 7. perc: Baráth 20 méteres lövése a bal alsó sarokba kötött ki, 2-0. 20. perc: A tizenhatos sarká­tól elvégzett szabadrúgást Víg 5 méterről pofozta a hálóba, 2-1. 38. perc: Egy gyorsan elvég­zett partdobást Víg megcsúszta­tott és az érkező Banka kapás­ból a hálóba bombázott, 2-2. 40. perc: Göncző buktatta Farkast a büntetőterületen belül, a megítélt tizenegyest Kiss S. higgadtan helyezte a hálóba, 3-2. 50. perc: Kollár J. 25 méte­res szabadrúgásból a jobb felső sarokba csavarta a labdát, 3-3. Egyenlő erők küzdelmében a döntetlen a legigazságosabb eredmény. Jók: Kiss, Baráth Sipos, ill. Banka, Göncző Tóth Gábor: - Úgy érzem közelebb álltunk a győzelem­hez, végre gólokat lőttünk. Fekete István: - Korrekt já­tékvezetés mellett, szerintem megérdemeltük az egyik pontot. Ifi: Tiszagyenda-Rákócziúj- falu 5-2 Fábián Tiszaföldvár - Fegyvernek 3-2 (2-1) Pataki még a régi csapat hírmondója Földváron Tiszaföldvár, 200 n., v.: Varga Tiszaföldvár: Hernek - Pa­taki (Kóródi), Grácsin, Tichy, Kollár I., Járai, Gál, Tőgyi (Farkas), Dutkon, Kollár Z., Lovas. Edző: Seres Ferenc. Fegyvernek: Bata - Frid- rick, Szabó, Balogh, Boicu (Göblyös), Bukta, Vágán, Pongrác/,, Kiss, Kapás, Göb­lyös J. Edző: Molnár Ferenc. 11. perc: Kapás forgolódott a hazai kapu előterében, majd estében a jobb sarokba lőtt, 0-1. 15. perc: Tőgyi remek bea­dását Gál a kapu bal oldalába fejelte, 1-1. 36. perc: Járait akasztották a tizenhatoson belül, a büntetőt Gál higgadtan helyezte a jobb sarokba, 2-1. 48. perc: Dutkon a bal sa­rokba bombázott, 3-1. 50. perc: Jobb oldali beadást követően az üresen hagyott Kapás a léc alá fejelt, 3-2. A vártnál jóval nehezebben tartotta otthon a három pontot a hazai csapat. Jók: Pataki, Gál, Kollár Z., Járai, ill. Szabó, Balogh, Kapás Seres Ferenc: - Küzdelmes mérkőzésen, megérdemelt egy- gólos győzelmünk. Molnár Ferend: - A helyze­teink alapján győzelmet érde­meltünk volna, a játékvezető döntően befolyásolta az ered­ményt. Ifi: Tiszaföldvár-Fegyvernek 3-1 Szikoráné Kunmadaras - Homok 1-1 (0-0) Kunmadaras, 250 n., v.: Nagy I. Kunmadaras: Sipos Varga, Oros, Tüdős, Dániel, Balogh, Máté, Fodor (Botos), Hunyadi, Kovács Z., Török. Edző: Juhász Ferenc. Homok: Nagy M. - Süveges, Herkó, Kovács G., Nagy Z., Szántai, Szénási, Makó (Szőke), Németh, Nikula (Lipka), Tóth. Edző. Németh Géza. 49. perc: Hunyadi a jobb szé­len szépen elfutott, beadását a jól helyezkedő Kovács a tizen­hatos vonalról a léc alá lőtte, 1-0. 90. perc: A védők hibáját ki­használva Tóth közelről a há­lóba fejelt, 1 -1. Mindkét csapat játékán érző­dött az idényeleji forma, ezért a mérkőzésre inkább a küzdelem volt jellemző. Jók: Sipos, Oros, Dániel, Kovács, ill. Herkó, Szénási Juhász Ferenc: - A homo­kiak megint kiénekelték a szánkból a sajtot. Tartalékos csapatom győzelmet érdemelt volna. Németh Géza: - Nem játszot­tunk ugyan jól, de a mérkőzés összképe alapján a döntetlenre rászolgáltunk. Ifi: Kunmadaras-Homok 7-0 Zimán Tiszaroff - Túrkeve elmaradt Kenderes - Cibakháza 0-0 Kenderes, 200 n., v.: Agócs Kenderes: Galó - Agócs, Pádár G., Magyar, Pádár M., Baktai, Fábián, Barabás (Fe- renczi), Simon, Szerencsi, Horváth. Edző: Magyar Jó­zsef. Cibakháza: Szabó - Mol­nár, Tóvizi, Ábel, Berekszászi, Tóth, Kalmár (Horváth), Varga, Barta, Kálmán, Ma­gyar (Bacsa). Edző: Fazekas András. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen végig a hazai csa­pat birtokolta többet a labdát. A mezőnyben kulturáltan játszó Kenderes irányította a mérkő­zést, de a vendégek tizenhato­sánál elfogyott a hazai csatárok tudománya, így néhány helyzet kialakításánál nem jutottak to­vább. Jók: Pádár G., Pádár M., Horváth, ill. az egész csapat Magyar József: - Gyenge helyzetkihasználásunk miatt meg kellett elégednünk a dön­tetlennel. Fazekas András: - Ha a kontrákra jobban összpontosí­tunk, győztesen hagyhattuk volna el a pályát. A mérkőzés nagyobb részében Kenderes bir­tokolta többet a labdát, helyze­tet azonban nem igazán sikerült kialakítania. Ifi: Kenderes-Cibakháza 0-0 Korpás Az öreg motoros, Szántai ru­tinja aranyat ért Madarason Jászsági csoport Jászdózsa - Jászjákóhalma 0-1 (0-1) Jászdózsa, 200 n., v.: Mar- kóth K. Jászdózsa: Surányi - Simon, Kovács, Lágner István, Kiss, Sánta (Bolya), Lágner Ri­chard (Kocza), Varga (Kon­koly), Kiss Attila (Csömör), Kiss Bakos Tamás, Tőzsér. Edző: Sánta György. Jászjákóhalma: Hevér - Farkas, Vaskó, Móczó, Zsidai, Koncsik, Forgács, Tóth, Szabó (Hájas), Móczó, Zsidei. Edző: Nagy Zoltán. 32. perc: A bal oldalon elő­revágott labdát Zsidei a hosszú­sarokba bombázta, 0-1. 40. perc: Kiss Attila súlyos fejsérülést szenvedett. 54. perc: Sánta beadását Kocza perdítette kapura, Hevér azonban óriási bravúrral védett. Küzdelmes mérkőzésen, a szinte végig egykapura játszó hazai csapat sorozatban hibázta el a gólszerzési lehetőségeket, s ez megbosszulta magát. Jók: senki, ill. az egész csa­pat Sánta György: - Egy idényre való gólhelyzetet nem lehetet büntetlenül elhibázni. Nagy Zoltán: - Küzdelmes mérkőzésen szerencsés győ­zelmet szereztünk. Ifi: Jászdózsa-Jászjákóhalma 1-0 Kovács L. Jászfényszaru - Pusztamonostor 0-0 Jászfényszaru, 200 n., v.: Deák Jászfényszaru: Török J. - Drapos (Horváth G.), Bor­bély, Pál, Nagy, Jarábik, Vi­dék, Radics (Rózsa), Horváth Z., Palócz, Török I. Edző: Ró­zsa Gábor Pusztamonostor: Kónya - Peredi, Rezes, Lakatos, Jenes, Kocsis, Dobos, Vancsik, Ba­lázs, Harnos, Pethes. Edző: Kovács György 25. perc: Hamos márcsak a kapussal állt szemben, de elhi­bázta az ordító helyzetet. 26. perc: Török I. bal oldali lövése a kapufán csattant. 41. perc: Előbb Hamos, majd Pethes ügyetlenkedte el a kínál­kozó lehetőséget. 43. perc: Török I. jobb oldali beadását Horváth Z. öt méterről a kapu fölé vágta. 62. perc: Vidák kecsegtető helyzetben nyolc méterről a kapu mellé lőtt. 68. perc: Dobos kezezését pi­ros lappal jutalmazta a játékve­zető. A sok hibával tarkított, köze­pes iramú mérkőzésen a döntet­len reális eredmény. A játékve­zető korrekt működését csak di­cséret illeti! Rózsa Gábor: - Gratulálok az ellenfélnek, megérdemelten vitte el az egyik pontot. Kovács György: - Úgy ér­zem, a helyzetek alapján rá­szolgáltunk a döntetlenre. Ifi: Jászfényszaru-Puszta­monostor 0-4 Szabó Jászágó - Jászszentandrás 1-1 (0-0) Jászágó, 100 n„ v.: Durst Jászágó: Dobos Zs. - Mága, Dobos F., Eszteri, Kácsor, An­tal, Raffael (Guba), Csámpai (Lengyel), Peredi A., Meleg, Peredi B. Edző: Lengyel Ti­bor Jászszentandrás: Nagy Cs. - Donkó, Szarka, Szabó, Ki­rály, Busa, Elöhegyi, Banka (Kardos), Rideg, Antal (Fa­ragó), Bárány. Edző: Szabó Lajos 9. perc: Peredi A. lövését a kapufa mentette. 28. perc: Bárány közeli per- dítése is a kapufán csattant. 60. perc: Antal ívelését Do­bos Zs. ismét a léc segítségével hárította. 70. perc: A hazaiak kapuja előtt nagy kavarodás alakult ki, végül a harmadik próbálkozás után Bárány közelről a jobb alsó sarokba gurított, 0-1. 85. perc: Peredi B. élesen be­lőtt szögletét Antal védhetetle- nül fejelte a léc alá 1-1. Az igen kemény, de sport­szerű mérkőzésen mindkét csa­pat játékosait dicséret illeti az akarásért, és a mutatott teljesít­ményért, az eredmény igazsá­gos. Durst játékvezető kitűnően vezette a cseppet sem könnyű összecsapást. Jók: az egész csapat, ill. Donkó, Danka, Szabó Lengyel Tibor: - Küzdelmes mérkőzésen igazságos pontosz­tozkodás született. Szabó Lajos: - A mai Já­szágó sok csapatot meg fog lepni, de ennek ellenére illett volna gólhelyzeteinket jobban kihasználni. Ifi: Jászágó-Jászszentand­rás 3-3 Módé Tiszajenő - Jászkisér 1-1 (0-1) Tiszajenő, 150 n., v.: Hagyó Tiszajenő: Szarvák - Jenei, Péter, Fehér, Kocsis, Katona R., Zatkó, Katona K., Nagy B., Jelenfi (Pintér), Baktai. Edző: Szalai István Jászkisér: Tajti - Farkas, Utasi, Drávucz (Nagy), Tajti Z., Bállá, Tajti K., Szentpé- teri, Kövesdi (Tarkó), Papp, Kiss. Edző: Gócza Zoltán 20. perc: Szarvák kétszer is hárított gyors egymásutánban, végül Tajti K. a léc alá fejelt, 0-1. 70. perc: Gulyás jobb oldali beadás a kapus fölött hullott a hálóba, 1-1. Jók: Szarvák, Zatkó, Katona K„ ill. Farkas J., Tajti Z., Kiss, Drávucz, Kövesdi Sportszerű játékban alakult ki a pontosztozkodás. Szalai István: - Kitűnő já­tékvezetés mellett igazságos döntetlen született. Gócza Zoltán: - A helyzetek alapján nyerhettünk volna. Csa­patjátékunk alakulgat. Ifi: Tiszajenő-Jászkisér 1-2 Sepsi Jászárokszállás - Zagyvarékas 0-2 (0-1) Jászárokszállás, 300 n., v.: Varga S. Jászárokszállás: Tóth - Pá­dár, Miklós, Dósa, Barocsi (Bobák), Kovács, Oláh, Ka­szab, Kiss, Szabó, Dévay. Edző: Szívós István Zagyvarékas: Antal - Kisz, Varga, Jánosi, Alföldi, Varga, Ecseki, Zsákai, Polónyi, Valkó, Major. Edző: Kovács Sándor 15. perc: Kiss saját térfeléről indulva, sorra cselezte ki a vé­dőket, de kisodródva a jobb ka­pufa mellé bombázott. 20. perc: Polónyi százszáza­lékos helyzetben hibázott. 32. perc: Dévay a tizenhato­son belül sarokkal Polónyi felé passzolt, aki biztosan értékesí­tette a helyzetet, 0-1. 42. perc: Valkó, majd Ecseki lövését védte nagy bravúrral Tóth L. 66. perc: Dévay játékon kí­vül megrúgta Vargát, ezért Varga jogosan kiállította a dur- váskodó hazait. 72. perc: A kapura törő Kiss A. kapus felrúgta a játékvezető csak sárgalappal figyelmezte. 88. perc: Kapu előtti tömörü­lésből Varga volt eredményes, 0-2. Jók: Tóth L. (a mezőny leg­jobbja), Szabó Z., Dósa, ill. az egész csapat Szívós István: - Örülhetünk, hogy a nyitányra összejött a csapat, reméljük előbb utóbb já­tékban is fejlődni fogunk. Kovács Sándor: - Jobb csa­patmunkánknak köszönhető győzelmünk a mindvégig sport­szerű mérkőzésen. Ifi: Jászárokszállás-Zagyva- rékas 3-0 Farkas Tiszapüspöki - Kőtelek 0-3 (0-1) IfúTiszapüspöki-Kőtelek 3-3 A mérkőzésről tudósítás nem érkezett. Jásztelek - Szajol 0-1 (0-0) Jászjákóhalma, 200 n. Szajol: Mayer - Sándor, Bódi, Zelei, Tóth, Nagy Z., Megyes, Kristály L. (Aszta­los), Erdei (Kapusi), Máté, Gulyás. Edző: Szabó Zoltán. Bódiék alaposan megizzadtak a Jásztelek ellenében 74. perc: Szép bal oldali bea­dás után a jókor érkező Gulyás a léc alá bólintotta a labdát. Sokáig jól tartotta magát az újonc „hazai” legénység, ám a hajrában rutinosabb vendégeik kihasználták az adódó lehetősé­get. Ifi: Jásztelek-Szajol 0-4 Táblázatok Az NB I. állása 1. UTE 2 2 ­- 11-4 6 2. FTC 2 2 ­- 7-2 6 3. Kispest 2 2 ­- 6-1 6 4. B.csaba 2 1 1- 4-3 4 5. BVSC 2 1 ­1 4-5 3 6. N.kanizsa 2 1 ­1 3-4 3 Vác FC 2 1 ­1 3-4 3 8. DVSC 2 1 ­1 2-3 3 9. PMSC 2 1 ­1 2-6 3 10. Parmalat 1- 1- 4-4 1 11. Csepel 2- 1 1 1-2 1 12. ETO FC 2- 1 1 O-l 1 13. ZTE 2- 1 1 5-7 1 14. Sopron 2- 1 1 3-5 1 15. Stadler 1- — 1 0-1­16. Vasas 2 2 4-7 Megyei II. o. Kunsági-csoport 1. T.földv. 1 1 - - 3-2 3 2. Abádszalók 1 1 - - 1-0 3 3. R.újfalu 1 - 1 - 3-3 1 Tiszagyen. 1 - 1 - 3-3 1 5. Homok 1 - 1 - 1-1 1 Kunhegyes 1 - 1 - 1-1 1 Kunmadaras 1 - 1 - 1-1 1 Tiszaderzs 1 - 1 - 1-1 1 9. Cibakháza 1 - 1 - ­1 Kenderes 1 - 1 - ­1 11. Fegyvernek 1 - - 1 2-3­12. T.szt.imre 13. Kengyel I - - 1 0-1 — Tiszaroff T úrkeve Ifjúságiak 1. Kunmadaras 1 1 - - 7-0 3 2. Kunhegyes 1 1 - - 4-0 3 3. Tiszagyen. 1 1 - - 5-2 3 4. T.földv. 1 1 - - 3-1 3 5. Abádszalók 1 1 - - 3-2 3 6. Cibakháza 1 - 1 - ­1 Kenderes 1 - 1 - ­1 8. T.szt.imre 1 - - 1 2-3­9. Fegyvernek 1 - - 1 1-3­10. R.újfalu 1 - - 1 2-5­11. Tiszaderzs 1 - - 1 0-4­12. Homok 1 - - 1 0-7­13. Kengyel Tiszaroff Túrkeve Jászsági-csoport 1. Kőtelek 1 1 - - 3-0 3 2. Z.rékas 1 1 - - 2-0 3 3. J.jákóhal. 1 1 - - 1-0 3 Szajol 1 1 - - 1-0 3 5. J.szentan. 1 - 1 - 1-1 1 Jászkisér 1 - 1 - 1-1 1 Jászágó 1 - 1 - 1-1 1 Tiszajenő 1 - 1 - 1-1 1 9. J.fénysz. 1 - 1 - ­1 P.monostor 1 - 1 - ­1 11.Jászdózsa 1 - - 1 0-1­Jásztelek 1 - - 1 0-1­13. J.ároksz. 1 - - 1 0-2­14. Tiszapüsp. 15. Jászlad. 1 - - 1 0-3 Ifjúságiak 1. P.monostor 1 1 - - 4-0 3 Szajol 1 1 - - 4-0 3 3. J.ároksz. 1 1 - - 3-0 3 4. Jászkisér 1 1 - - 2-1 3 5. Jászdózsa 1 1 - - 1-0 3 6. J.szentan. 1 - 1 - 3-3 1 Jászágó 1 - 1 - 3-3 1 Kőtelek 1 - 1 - 3-3 1 Tiszapüsp. 1 - 1 - 3-3 1 10. Tiszajenő 1 - - 1 1-2­11. J.jákóhal. 1 - - 1 0-1 12. Z.rékas 1 - - 1 0-3­13. J.fénysz. 1 - - 1 0-4­Jásztelek 1 - - 1 0-4­15. Jászlad. Kaiserslauterni segély Október 10-től segélyszál­lítmány indul Kaiserslautemből Tamovóba. A konvoj, amely orvosságokat és gyógyszeré­szeti eszközöket szállít Bulgári­ába, a Bundesligában szereplő labdarúgó együttes tagjainak, il­letve a szurkolók adományainak köszönhetően kellhet útra. A segélyszállítmányt Norbert Thines, a Kaiserslautern elnöke vezeti. Az elnöknek már van hasonló tapasztalata, hiszen a klub korábban Lengyelországba juttatott el segélyeket. Kaisers­lautern 1991 óta áll baráti kap­csolatban Tamovóval, amikor a két város labdarúgó csapata ta­lálkozott a BEK-ben. Világbajnoki helyek Ázsia négy vagy öt helyet szeretne kapni az 1998-as lab­darúgó világbajnokságon, me­lyet már 32 csapat részvételével bonyolítanak le Franciaország­ban. Peter Velappan, az Ázsia Labdarúgó Szövetség főtitkára szerint az egyesült államokbeli vb-n a Koreai Köztársaság és Szaúd-Arábia sem vallott szé­gyent, ezért a legnagyobb föld­rész megérdemelne négy plusz egy helyet. Elképzelése szerint ez utóbbiért az Óceániai zóna győztesével játszana az egyik ázsiai válogatott. I