Új Néplap, 1994. május (5. évfolyam, 102-126. szám)

1994-05-04 / 104. szám

1994. május 4., szerda Sport 15 Labdarúgó megyei II. osztály, Jászsági és Kunsági csoport A Bagi testvérek hétszer köszöntek be Tiszajenőn Mintha egy kicsit hézagos lenne a rékasi sorfal, ám szerencsé­jére a lövés elkerülte a kaput Jászsági csoport Zagyvarékas- Jászárokszállás 1-0 (1-0), félbeszakadt Zagyvarékas, 200 n., v.: Tóth Zagyvarékas: Alapi - Kiss, Varga, Alföldi, Dora, Mihályi, Major, Jánosi Z. (Jánosi L.), Valkó, Polónyi, Zsákai (Pol­gár). Edző: Kovács Sándor. Jászárokszállás: Tóth Bordás, Jakus, Csikós, Dobos, Babák (Nagy), Oláh, Kaszab, Kiss, Szabó, Banka. Edző: Ács János. 25. perc: a Valkó buktatásá­ért megítélt büntetőt Polónyi ér­tékesítette, 1-0. 70. perc: a vendégcsapat edzőjét a játékvezető kérésére a rendezőknek kellett elvezetni a kispadról. 89. perc: Kaszab szövegelé­sért a kiállítás sorsára jutott. Ezt követően a játékvezető a kapu­tól 7 méterre közvetett szabad­rúgást ítélt a hazaiak javára. Ennek elvégzésére azonban már nem kerülhetett sor, mivel a vendégcsapat játékosai edzőjük utasítására sportszerűtlenül le­vonultak a pályáról, és a hazai nézőkre támadtak. Tóth játék­vezető néhány perc várakozás után lefújta a mérkőzést, mi­közben a hazai játékosok a pá­lyán várakoztak. Jók: Alföldi, Major, Polónyi illetve Bordás, Oláh, Kaszab. Kovács Sándor: - A vendég­csapat vezetői és játékosai ezen a napon „elvesztették” a fejü­ket, amit bizonyít, hogy két csapatukból 4 játékos került a kiállítás sorsára, és edzőjük is sportszerűtlen magatartást tanú­sított. Ács János: - A mérkőzés alatt a játékvezetők végig „ütöt­tek” bennünket. Ifi: Zagyvarékas-Jászárok­­szállás 1-0 Koxi Jászszentandrás-Besenyszög 0-0 Jászszentandrás, 400 n., v.: Jancsó Jászszentandrás: Mályi - Donkó, Szarka, Koczka, Ki­rály, Busa, Banka, Papp (Szabó), Rideg, Antal, Oláh (Hopka). Edző: Szabó Lajos. Besenyszög: Csaj bók Koncsik, Hajdú (Gilszki T.), Danyi, Boros (Horváth), Gilszki Cs., Tóth, Pintér, Fi­­csur, Kiss, Szabó (Lévai). Edző: Kocsis Andor. Korrekt játékvezetés, nagy küzdelem, sikertelen hazai kí­sérletek. A hazai pontvesztés a vendéglátók dobogós helyezé­sébe is kerülhet. Jók: Donkó, ill. Csajbók Szabó Lajos: - Meddő fölé­nyünkkel nem tudtuk feltörni a besenyszögi reteszt. Kocsis Andor: - Igazságos eredmény született. Ifi: Jászszentandrás-Beseny­­szög 1-2 Boxi Jászfényszaru- Jászágó 3-1 (2-0) Jászfényszaru, 500 n., v.: Gyenge Z. Jászfényszaru: Török Drabos, Mészáros, Horváth, Rózsa, Rácz, Nagy, Palócz (Szitái), Vidák, Jarábik, Tö­rök I. Edző: Pccha Bertalan. Jászágó: Barta - Szácsov, Juhász, Szántó, Szénási, Bo­ros, Mága, Guba, Csámpai, Szénási (Kaszab), Peredi. Edző: Jenes Miklós. 18. perc: Rácz használta ki az ágói védelem hibáját, 1-0. 32. perc: Palócz a tehetetlen Barta mellett növelte a hazaiak előnyét, 2-0. 63. perc: Peredi a könnyel­­műsködő hazai védők asszisztá­­lása mellett szépített, 2-1. 75. perc: Vidák biztosította be a hazaiak győzelmét, 3-1. Jók: Török J., Horváth G„ ill. az egész csapat Korrekt játékvezetés mellett rendkívül sportszerű és küz­delmes mérkőzést láthatott a szépszámú közönség. A hazai csapat irányította a mérkőzést, de a vendégcsapat végig egyen­rangú ellenfélnek bizonyult. Végül is a helyzeteit jobban ki­használó fényszarusiak megér­demelt győzelmet arattak. Pecha Bertalan: - Kiszen­vedtük a kötelező két pontot. Gyenes Miklós: - A hazaiak megkínlódtak a győzelemért. Ifi: Jászfény szaru-Jászágó 4-2 Szabó Jászjákóhalma- Jászdózsa 1-2 (1-1) Jászjákóhalma, 400 n„ v.: Pa­­róczai Jászjákóhalma: Rostás - Migács (Zsidei Z.), Koncsik, Farkas, Szabó L, Bállá, Kiss B„ Vaskó, Zsidei L., Forgács, Szabó J. Edző: Bérezési Jó­zsef. Jászdózsa: Suranyi (Barna) - Lágner T., Simon, Kiss J., Kovács, Sánta, Kiss A., Lág­ner B., Varga, Kiss B. (Csö­mör), Tőzsér. Edző: Sánta György. 25. perc: jobb oldali beadást követően Forgács visszafejelte a labdáját, Zsidei L. pedig a há­lóba vágta, 1-0. 40. perc: Tőzsér cselezte be magát az ötösig, és a tehetetlen kapus felett a jobb felső sarokba emelt, 1-1. 87. perc: szöglet utáni kava­rodás után Csömör lőtt a hazai kapuba, 1-2. Alacsony színvonalú, küz­delmes mérkőzést láthatott a közönség. Jók: Koncsik, Zsidei, ill. Tő­zsér, Varga Bérezési József: - Akarat­gyenge játékkal nem lehet nyerni. Sánta György: - Alacsony színvonalú mérkőzésen, úgy ér­zem, egy góllal megérdemeltük a győzelmet. Ifi: Jászjákóhalma-Jászdózsa 2-0 Szőllősi Kőtelek- Pusztamonostor 3-1 (1-0) Kőtelek, I50 n., v.: Kökény Kőtelek: Horváth - Ujj, Matuz, Visnyei, Nagy, Tűri, Jónás (Szeeskó), Boros, Bozsó L., Bozsó J., Csörghe. Edző: Papp Lajos. Pusztamonostor: Jenes - Szabó, Lakatos, Rezes, Har­­nos, Szűcs, Balázs, Szajka, Dobos, Pethes, Tóvizi. Edző: Kovács György. 5. perc: Jónás nagy helyzet­ben a kapu mellé gurított. 25. perc: Matuz 14 méteres lövését Jenes szögletre ütötte. 30. perc: Jónás a tizenhatos sarkáról indulva szép cselsoro­zat után lőtt a jobb sarokba, 1 -0. 56. perc: bal oldali beadás után Pethes egyenlített, 1 -1. 70. perc: gyors ellentámadás után Horváth bravúrjára volt szükség, hogy a labda ne a jobb alsó sarokban kössön ki. 73. perc: Matuzt a tizenhato­son belül szabálytalanul szerel­ték, a megítélt büntetőt a sértett biztosan lőtte a hálóba, 2-1. 87. perc: Csörge hét méterről a jobb sarokba gurított, 3-1. Szinte az egész mérkőzést végigtámadó hazaiak a rengeteg kidolgozott helyzetből csak hármat tudtak értékesíteni. A já­tékvezetői hármas kiválóan látta el feladatát. Jók: Horváth, Tűri, ill. Laka­tos, Harnos, Pethes, Szűcs Papp Lajos: - Legyőztük a meleget és az ellenfelet is. Kovács György: - Gratulá­lok Kőteleknek, a tizenegyest jogtalannak érzem, nem hiszem, hogy a Kőteleknek szüksége volt rá. Ifi: Kőtelek-Pusztamonostor 3-1 Bozsó Tiszajenő-Jászladány 0- 10(0-3) Tiszajenő, 50 n., v.: Csató Gólszerzők: Bagi R. 5, Csi­kós 2, Bagi J. 2, Suki Lényegesen felkészültebb, jobb csapatnak bizonyult a la­­dányi, ezért is érthetetlen a ha­zai nézők viselkedése, akik mi­att ismét néhány percig állt a já­ték. Ifi: Tiszajenő-Jászladány 2-3 Kunsági csoport Kunmadaras­fíákócziújfalu 2-2 (1-2) Kunmadaras, 200 n., v.: Vígh Kunmadaras: Sípos - Lé­vai, Kovács, Kálmán, Hosszú, Balogh (Budai), Hunyadi, Ró­zsa (Máté), Oros, Varga, Zi­­mán. Edző: Juhász Ferenc. Rákócziújfalu: Habara - Kiss, Fekete, Durda, Vadas, Mucsi (Nagy), Zakar, Banka, Kollár, Vígh, Göncző. Edző: Fekete István. 4. perc: a kapura törő Ková­csot a védők a tizenhatoson be­lül elütötték. A megítélt bünte­tőt a sértett a léc alá vágta, 1 -0. 27. perc: a védők hibáját ki­használva Kollár jobb alsó sar­­kos lövéssel egyenlített, 1-1. 32. perc: Fekete 18 méterről meglőtt szabadrúgása Orost érintve vágódott a hálóba, 1-2. 63. perc: Balogh bal oldali beadását Kovács a kapu bal ol­dalába helyezte, 2-2. A mérkőzésen a mutatott já­ték alapján nem volt érzékel­hető a két csapat tabellán elfog­lalt helyezésének különbsége. Juhász Ferenc: - Csapatom győzelmet érdemelt volna, hi­szen egy szabályos gólunkat a játékvezető, partjelzőjét felülbí­rálva nem adta meg. Fekete István: - Szikrázóan kemény mérkőzésen, örülök, hogy csak két játékosom sérült meg. Jók: az egész csapat, ill. senki Ifi: Kunmadaras-Rákócziúj­­falu 1-2 Zimán Tiszaörs-Abádszalók 1- 2 (0-2) Tiszaörs, 350 n., v.: Major Tiszaörs: Kovács J. - Gál, Nyíri, Kovács B., Czinege, Kecskeméti, Balia K., Kosina, Fényes, Bállá A. (Koncz), Barna (Kovács P.). Edző: Fe­kete László. Abádszalók: Szabó - Kiss, Juhász, Szekeres, Oláh (Pu­­zsoma), Hamar, Tóth, Varga (Bácskái), Kovács, Lóié, Cice. Edző: Tóth Imre. 40. perc: gyors kontratáma­dás végén Lóié higgadtan he­lyezett a kapu bal oldalába, 0-1. 43. perc: Oláh futott el a jobb oldalon, belőtt labdája Kosiná­ról pattant a hálóba, öngól, 0-2. 48. perc: Fényes bal oldali beadását Balia K. lőtte a ka­puba, 1-2. Alacsony színvonalú mérkő­zésen hiába támadott többet a hazai csapat, a vendégek lelke­sedésük és jobb helyzetkihasz­nálásuk révén megérdemelték a győzelmet. A játékvezetői hár­mas kiválóan működött. Jók: Gál, Bállá K„ ill. az egész csapat Fekete László: - Amíg nem tudunk helyzeteket kialakítani és azokat kihasználni, csak ilyen eredmény várható. Tóth Imre: - Nagyon tartalé­kosán, de legalább olyan tuda­tosan játszottunk, és végre For­tuna is mellénk állt. Ifi: Tiszaörs-Abádszalók 2-2 Fekete Túrkeve- Kun FC 3-1 (2-1) Túrkeve, 150 n„ v.: Csőke Túrkeve: Tőke - Kiss, Ducza, Kalmár, Barna, Bi­hari, Debreczeni, Takács A., Fekete, Nagy (lakács L), Bodó. Edző: Homoki Király Kun FC: Berkes - Molnár, Ludasi, Barna, Csillag (Tar), Boros Cs., Boros T., Cafkó, Balogh, Kun, Vona. Edző: Szabó András 3. perc: jobb oldalról belőtt szögletrúgás után Barna fejelt a hálóba, 0-1. 28. perc: Fekete húsz méter­ről célozta meg a kaput, Bodó fejjel megcsúsztatta a labdát, ami a tehetetlen Berkes mellett a kapuban kötött ki, 1-1. 40. perc: Bodó éles szögből leadott lövését a kapus még ki­ütötte, de Fekete jókor érke­zett, közelről nem hibázott, 2-1. 70. perc: Debreczeni szerelé­sét szabálytalannak minősítette a játékvezető, de Cafkó tizen­egyesét Tőke bravúrral hárí­totta. 81. perc: Takács A. kapott remek átadást, és 10 méterről kilőtte a bal alsó sarkot, 3-1. A csapatok egy szezonra ele­gendő gólhelyzetet dolgoztak ki, ám azok nagy részét el is puskázták. Végül a rutin győze­delmeskedett a tehetség felett. Jók: Tőke, Kiss, Ducza, Deb­reczeni, ill. Kun, Boros T., Barna Homoki Károly: - Aki több gólt rúg, az nyer. Szabó András: - A kihagyott gólhelyzetek mérkőzésén Túr­keve többször talált a kapuba. Ifi: Túrkeve-Kun FC 6-1 Márki Cibakháza-Kenderes 0-0 Cibakháza, 350 n., v.: Gyer­­tyás Cibakháza: Vincze R. - Fa­ragó, Tóvizi, Kálló, Ábel, Barta, Varga, Berekszászi, Burka, Magyar (Király), Lé­­nárt. Edző: Fazekas András. Kenderes: Galó - Demeter, Magyar, Agócs, Fábián, Bak­­tai S., Molnár, Pádár, Bara­bás, Horváth, Baktai B. Edző: Magyar József. Az elmúlt hetek cibakházi kupasikerei óvatosságra intették a vendégcsapatot, taktikájuk is ennek megfelelően alakult. Kö­zepes iramú és színvonalú mér­kőzésen a pontosztozkodás igazságosnak mondható. Jók: Vincze R., Tóvizi, Ábel, Varga, ill. Galó, Agócs, Simon, Baktai Fazekas András: - Csak lel­kesedésünknek köszönthetjük az egyik pontot. Magyar József: - A helyzet­­kihasználásunk ismét csak az egyik pontra volt elég. Ifi: Cibakháza-Kenderes 0-0 Bíró Tiszagyenda- Tiszaderzs 1-1 (0-1) Tiszagyenda, 200 n. V.: Tom bor Tiszagyenda: Csőke - Toni­­gold, Héder, Varga S., Jenei, Papp, Tóth, Farkas, Boros (Kiss), Péter, Sípos. Edző: Tóth Gábor. Tiszaderzs: Kiss A. - Her­­bály, László, Juhász, Fűtő, Németh K., Kiss S., Dajka, Németh Gy., Nagy, Horváth. Edző: Jeczó András. 5. perc: Juhász beadását Nagy helyezte a kapuba, 0-1. 55. perc: Farkast buktatták a tizenhatoson belül, Héder bün­tetőjét azonban Kiss bravúrral védte. 85. perc: Péter szabadrúgása a kapufáról Héder elé pattant, aki ezúttal öt méterről már nem hibázott, 1-1. A találkozón a vendégcsapat csak egyszer lőtt kapura, de ez­zel is sikerült pontot rabolnia. Jók: Héder, Jenei, Farkas, Péter, ill.'Kiss A., Kiss S. Tóth Gábor: - A helyzetek alapján győzelmünk reáliasabb lett volna. Jeczó András: - Erősen tarta­lékos csapatom elajándékozott egy pontot. Ifi: Tiszagyenda-Tiszaderzs 8-0 Fábián Kengyel- Homok 2-2 (1-1) Kengyel, 600 n., v.: Markóth Kengyel: Major - Angyal, Szőke (Serfőző), Fehér, Erdei, Szarvák, Gulyás, Ladányi (Kovács L.), Földes, Rimóczi Z., Kovács S. Edző: Kovács Tibor Homok: Nagy - Süveges, Kovács, Farkas, Jakab, Szán­tai (Szőke), Szénási, Makó, Németh, Balogh, Bagosi. Edző: Tóth Géza 37. perc: Ladányi bal oldali szabadrúgását Rimóczi középre fejelte, Földes öt méterről pedig a léc alá bombázott, 1-0. 42. perc: Makó 18 méterről, szabadrúgásból a jobb felső sa­rokba csavart, 1-1. 50. perc: a kitörő Kovács Sándort a tizenhatoson belül felvágták, a jogos tizenegyes azonban elmaradt. 71. perc: Kovács indította a nagyszerű ütemben kilépő Ri­­móczit, aki higgadtan a kapuba gurított 2-1. 77. perc: a tizenhatoson belül Földest lerántották, ám a jogos tizenegyes ismét elmaradt. 79. perc: Bagosi elment a jobb oldalon, középre gurított Szénásinak, aki a védők díszkí­sérete mellett egyenlített, 2-2. Példátlanul alacsony színvo­nalú játékvezetés mellett a ven­dégcsapat csupán szerencséjé­nek köszönheti az egyik pontot. Egy ilyen presztízsrangadóra a szövetség felkészültebb játék­vezetőt is küldhetett volna. Jók: Erdei, Szarvák, Ri­móczi, ill. Farkas, Szénási, Ba­gosi Kovács Tibor: - Sajnálom az elvesztett pontot, úgy érzem nem csak rajtunk múlt. Ezek után nem csodálkozom a tisza­­jenői bíróverésen. Tóth Géza: - Sajnálom hogy itt hagytuk az egyik pontot, de a végén örültem a döntetlennek is. Ilyen figyelmetlen gólokat nem szabad kapni. Ifi: Kengyel-Homok 3-2 Rimóczi J. Tiszaroff- Fegyvernek 2-3 (1-2) Tiszaroff. 200 n„ v.: Kele­men Tiszaroff: Farkas G. - Magda, Lakatos L, Farkas A. (Kolompár), Farkas L., Laka­tos P. (Jánosi), Puzsoma O., Farkas L., Pataki, Puzsoma B., Lakatos II.. Edző: Pu­zsoma László. Fegyvernek: Albert - Frid­­rich (Rózant), Farkas, Kapás, Boicu (Csörgő), Bukta, Guth (Báber), Szán, Göblyös Cs., Balogh, Göblyös J. Edző: Molnár Ferenc. 5. perc: Puzsoma O. 5 méter­ről kotorta a labdát a kapuba, l-0. 15. perc: Farkas szabadrú­gásból egyenlített, 1-1. 33. perc: Göblyös beadását Fridrich passzolta a hálóba, 1-2. 58. perc: Göblyös J. tizen­egyesét hárította Farkas. 72. perc: Puzsoma közelről nem hibázta el helyzetét, 2-2. 80. perc: Göblyös Cs. 4 mé­terről talált a hálóba, 2-3. Helyzetei alapján simábban nyerhetett volna Fegyvernek. Jók: Puzsoma 0., Farkas L., ill. Farkas, Göblyös J. Ifi: Tiszaroff-Fegyvernek 0-3 Kelemen Az állás Jászsági csoport 1. Besenyszög 17 12 2 3 50-14 26 2. Kőtelek 17 8 6 3 32-19 22 3. J.fénysz. 17 10 1 6 34-IS 2Í 4. Jászlad. 17 8 4 5 37-21 20 3. J.szentan. 17 1 6 4 .31-22 20 6. Z.rékas 17 8 4 5 18-15 20 7. J.jákóhal. 17 7 3 7 23-20 17 8. Jászdózsa 17 5 5 7 24-34 15 9. Tiszajenő 17 6 3 8 22-41 15 10. J.ároksz. 17 3 6 8 20-30 12 11. P.monostor 17 4 3 10 17-31 11 12.Jászágó 17 1 3 13 13-56 5 Ifjúságiak 1. J.ároksz. 17 13 3 i 50-15 29 2. Jászlad. 17 13 2 2 61-36 28 3. Besenyszög 17 12 3 2 79-17 27 4. Kőtelek 17 10 3 4 57-23 23 5.Jászágó 17 5 3 7 26-37 15 6. J.szentan. 17 6 2 9 39-37 14 7. Tiszajenő 17 6 2 9 32-42 14 8. J.fénysz. 17 6 2 9 41-56 1.4 9. P.monostor 17 5 3 9 31-55 13 10. J.jákóhal. 17 4 5 S 20-47 13 II. Z.rékas 17 1 5 11 14-43 7 12. Jászdózsa 17 3 1 13 23-65 7 Kunsági csoport 1. Tiszaörs 21 14 3 4 42-18 31 2. R.újfalu 21 11 7 3 36-16 29 3. Homok 21 11 6 4 59-33 28 4. Kenderes 21 10 6 5 42-19 26 5. Cibakháza 21 10 4 7 37-31 24 6. Fegyvernek 21 9 6 6 34-38 24 7. Túrkeve 21 10 3 8 33-28 23 8. Abádszalók 21 8 3 8 26-32 21 9. Tiszaderzs 21 8 3 10 35—42 19 10. Kun FC 21 7 4 10 35-50 18 11. Kengyel 21 7 3 11 32-40 17 12. Kunmadaras 21 4 7 10 35-45 15 S3. Tiszaroff 21 2 6 13 28-54 10 14. Tiszagyen. 21 2 5 14 19^47 9 Ifjúságiak 1. Kenderes 21 17 3 i 76- 12 37 2. Fegyvernek 21 16 1 4 68- 20 33 3. Túrkeve 21 14 2 5 85- 21 30 4. Abádszalók 21 14 2 5 66- 25 .30 5. Tiszaörs 21 13 3 5 69- 25 29 6. Cibakháza 21 11 3 7 38- 28 25 7. Kengyel 20 10 1 9 58- 43 21 8. R.újfalu 21 9 2 10 45- 41 20 9. Homok 21 8 2 11 43- 43 18 10. Kun FC 21 8 2 11 32- 39 18 11. Kunmadaras 21 6 1 14 34- 65 13 12. Tiszaroff 21 5-16 35- 87 10 13. Tiszagyen. 20 2-18 22- 95 4 14. Tiszaderzs 21 2-19 19-146 4 Innen-onnan Nagyon úgy fest, hogy - fel­téve, ha a nyáron hozzájárul az Olasz Liga is - az „új” itáliai futballbajnokságban a győze­lemért már három pont jár. Számos országban bevezették a módosítást, így például Ang­lia az 1981 —82-es idény óta „hódol” ennek a szisztémának. - A három pont támadóbb szel­lemű labdarúgásra ösztönzi • a csapatokat - nyilatkozta Luci­ano Nizzola, az Olasz Liga el­nöke. - Mindamellett az sem hallgatható el, hogy ezzel a módosítással elejét vennénk sok, előzetesen megbeszélt eredmény, főként a döntetlenek megszületésének. A nyári, Egyesült Államok­ban sorra kerülő vb-döntő cso­porttalálkozói során is 3 pont jár a győztesnek. Az 1996-os angliai Európa-bajnokság előtti csoportselejtezőkben úgyszin­tén három ponttal gazdagodik a győztes válogatott. *** Berti Vogts, a német labda­rúgó-válogatott szövetségi ka­pitánya pénteken már kijelöli azt a 19 játékost, aki elutazik a világbajnokságra. Á további három játékost a hét végi Bun­­desliga-forduló után nevezi meg a szakvezető. A németeknek az előzetes jóslások szerint igencsak jók az esélyeik arra, hogy megvédjék négy évvel ezelőtt Olaszor­szágban szerzett világbajnoki címüket. Így korántsem érdek­telen, hogy kik játszanak majd német színekben. Az már egyértelmű, hogy a következő 20 labdarúgó ott lesz a vb-n: Köpke, Illgner, Kahn - kapu­sok; Berthold, Buchwald, Brehme, Helmer, Kohler, Matthaus, Strunz-védők; Bas­ler, Effenberg, Gaudino. Hass­­ler, Möller, Sammer - közép­pályások; Kirsten, Riedle, Völler, Klinsmann - csatárok. A névsorból kiderül - miután a válogatottságtól egyszer már visszavonult Rudi Völler is igent mondott Vogts hívására - , hogy kilenc olyan játékos ta­lálható a keretben, akik pályára léptek az 1986-os fináléban Argentína ellen. A döntő részt­vevői közül csak a Japánban profiskodó Littbarski, a Bayern Münchennél segéde­dzőként tevékenykedő Au­­genthaler és a döntőben csere­ként beállt Reuter hiányzik.