Új Néplap, 1994. május (5. évfolyam, 102-126. szám)

1994-05-18 / 116. szám

1994. május 18., szerda Sport * 15 Labdarúgás, megyei II. osztály, Jászsági és Kunsági csoport Besenyszög a bajnoki cím közelében Jákóhalma és Fényszaru „aranylábú” fiai nem bírtak egymás­sal a rangadón Jászsági csoport Jászjákóhalma-Jászfényszaru 0-0 Jászjákóhalma, 200 n., v.: Patkó Jászjákóhalma: Rostás - Magócs, Moczó J„ Farkas, Bállá, Szabó J„ Szabó I., Moczó A„ Forgács, Vígh (Pernyész), Zsidei. Edző: Bérezési József. Jászfényszaru: Török J. - Kolompár, Rózsa, Borbély, Mészáros, Rácz, Drabos (Pál), Jarábik (Palócz), Török I., Vidák. Edző: Pecha Bertalan. Nagy küzdelem jellemezte a mérkőzést, mindkét kapu előtt ordító gólhelyzetek maradtak ki. Korrekt játékvezetés mellett igazságos döntetlen született. Jók: Rostás, Moczó J., Bállá, ill. Rózsa, Borbély, Rácz Bérezési József: - Számomra már az is eredmény, hogy meg­voltunk tizenegyen. Pecha Bertalan: - Csak gra­tulálni tudok a játékvezetői hármasnak, remekül látták el feladatukat. Ifi: Jászjákóhalma-Jászfény­­szaru 1-6 Szöllősi Jászszentandrás- Jászdózsa 2-1 (2-0) Jászszentandrás, 350 n., v.: Gyenge Jászszentandrás: Mály (Nagy) - Donkó, Szarka (Koczka), Szabó, Király, Busa, Banka, Papp, Rideg, Antal, Oláh (Hopka). Edző: Szabó Lajos Jászdózsa: Surányi - Lág­­ner I., Simon (Bolya), Kovács, Kiss J„ Sánta, Lágner R„ Varga, Kocza (Babács), Kiss D., Tőzsér. Edző: Sánta György 2. perc: Banka indításával Rideg meg sem állt a kapuig, 1-0. 30. perc: Antalt a tizenhato­son belül elütötték, a büntetőt Papp értékesítette, 2-0. 70. perc: Kiss B. lövését a já­tékvezetők gólnak látták, 2-1. Az első félidő utáni kény­szerű cserék megtörték a hazai támadások lendületét. A játék­vezetők jól látták el feladatukat. Jók: Donkó, Király, ill. Tő­zsér, Surányi Szabó Lajos: - Ellentétes fél­idők után nehezen szereztük meg a győzelmet. Sánta György: - Jó iramú mérkőzésen, sok kihagyott helyzet mellett, igazságos eredmény született. Ifi: Jászszentandrás-Jászdó­­zsa 4-1 Boxi Zagyvarékas- Jászágó 3-1 (1-0) Zagyvarékas, v.: Tóth Zagyvarékas: Alapi - Kiss (Zsákai), Major, Dara, Al­földi, Jánosi Z„ Mihályi, An­tal, Jánosi L. (Jánosi L), Valkó, Polónyi. Edző. Kovács Sándor. Jászágó: Barta F. - Dósa, Boros, Langó, Kácsor, Ka­szab, Barta J., Peredi B., Pe­redi A., Nagy, Bognár. Edző: Jenes Miklós. 32. perc: Zsákai beadását Já­nosi L. fejelte a hálóba, 1-0. 55. perc: Jobb oldali beadást követően Polónyi talált a há­lóba, 2-0. 70. perc: Peredi A. egyéni já­ték után okosan helyezett a ka­puba, 2-1. 78. perc: Antal pontos beíve­lését Polónyi fejjel juttatta a kapu jobb oldalába, 3-1. A sportszerűen játszó, túl­nyomórészt csak védekező ven­dégek ellen, felejthető mérkő­zésen, megérdemelt hazai győ­zelem született. Jók: senki, ill. az egész csa­pat Kovács Sándor: - Köszönöm rendezőgárdánknak a csapat számára nyújtott segítségét. Gyengén játszottunk. Jenes Miklós: - Az ered­ménytől függetlenül a tavaszi fordulóban az ágói csapat a leg­jobb formáját nyújtotta. Az egész csapatot dicséretben ré­szesítem. Koxi Tiszajenő- Besenyszög 1-1 (0-1) Tiszajenő: 400 n. V.: Szabó Tiszajenő: Szarvák - Jenei, Péter, Fehér, Balázs, Sebes­tyén, Zatkó, Kocsis, Katona R., Pallagi, Katona K. Edző: Szalay István Besenyszög: Csajbók Koncsik, Hajdú, Gibaki, Tóth, Horváth, Gilszki, Boros, Molnár, Kis, Ficsor. Edző: Kocsis Andor 45. perc: Gilszki csak a ka­pussal állt szembe, és nem is hi­bázta el a ziccert, 0-1. 72. perc: Pallagi szép lövés­sel egyenlített, 1-1. Egyenlő erők küzdelmében, igazságos döntetlen született. Jók: Szarvák, Pallagi, Péter, ill. Gilszki T., Boros, Horváth Szalay István: - Sportszerű mérkőzésen igazságos döntet­len született. Kocsis Andor: - A bajnokság megnyeréséhez értékes pontot szereztünk. Ifi: Tiszajenő-Besenyszög 3-4 Sepsi Kőtelek- Jászárokszállás 3-3 (2-0) Kőtelek 150 n., v.: Paróczai Kőtelek: Horváth - Ujj (Jó­nás), Matuz, Visnyei, Nagy, Tűri, Vígh, Boros, Bozsó L„ Bozsó J„ Csörghe. Edző: Papp Lajos. Jászárokszállás: Tóth Csikós (Gregor), Ivony, Do­bos, Dósa, Kis-Bakos, Bobák, Oláh, Szabó, Kiss, Dévai. Edző: Ács János. 25. perc: egy kipattanó lab­dát Vígh bombázott a hálóba, 1-0. 40. perc: Tűri beadását Csörghe a kapu közepébe he­lyezte, 2-0. 63. perc: jobb oldali szöglet után Nagy fejelt a léc alá, 3-0. 73. perc: Kiss húzott el a jobb oldalon, lövése a kapusról kipattant, az érkező Szabó kö­zelről a hálóba gurított, 3-1. 81. perc: bal oldali szöglet után Kiss a védők mellett a há­lóba fejelt, 3-2. 88. perc: jobb oldali beadás után Szabó csúsztatott a léc alá, 3-3. A biztos győztesnek látszó hazaiak védelmük gyengélke­dése miatt vesztették el az egyik pontot. Papp Lajos: - Gratulálok Jászárokszállásnak, hogy 3-0 után talpra tudott állni. Ács János: - Nagyszerű mér­kőzés volt. Ilyen szintre is le kellene jönni Marosvári sport­társnak, megnézni fiait. Ifi: Kőtelek-Jászárokszállás 3-1 Bozsó Pusztamonostor- Jászladány 3-1 (1-0) Pusztamonostor, 300 n., v.: Somogyi Pusztamonostor: Bibók - Szabó, Lakatos, Rezes, Har­­nos, Szűcs, Balázs, Kocsis, Dobos, Petes (Szajka), Jenes (Peredi). Edző: Kovács György Jászladány: Bíró T. - Nagy, Tóth Cs„ Dósa (Varga), Bíró J„ Suki, Csikós, Tóth, Bagi R. (Győr), Bagi J„ Puzsomai. Edző: Gémesi Zoltán 8. perc: Kocsis 25 méteres, lapos lövése az alsó sarokban kötött ki, 1-0. 53. perc: Jenes kilépett a vé­dők között, és könnyedén a ka­puba gurított, 2-0. 60. perc: a vendégek gyors támadása után a kisodródott Bagi a hosszú sarokba bombá­zott, 2-1. 70. perc: Szajka maga mö­gött hagyta a teljes védelmet, elhúzott a kapus mellett is, majd a hálóba passzolt, 3-1. Egyenlő erők küzdelmében a jobb helyzetkihasználás döntött. Kovács György: - Végre egy remek győzelem. Gémesi Zoltán: - Ezt a játé­kot gólra játsszák, a helyzeteket nem értékelik. Jók: Bibók, Hamos, Kocsis, Rezes, Szajka, ill. Nagy, Bíró J., Suki Ifi: Pusztamonostor-Jászla­­dány 2-1 Szekeres Kunsági csoport Kengyel- Fegyvernek 2-1 (1-0) Kengyel, 250 n., v.: Kökény Kengyel: Boda - Szabados, Szőke, Fehér, Pénzes, Szar­vák, Gulyás (Erdei), Ladányi, Kovács S„ Rimóczi Z., Földes (Szabó). Edző: Kovács Tibor Fegyvernek: Domány Göblyös J„ Báner, Kapás, Csörgő, Balogh, Fridrich, Csapacs, Rabóczki, Göblyös Cs„ Batta. Edző: Molnár Fe­renc 43. perc: Rimóczi Z. lépett ki a védők közül, óriási lövését Domány kapus még bravúrral kiütötte, de a kipattanó labdát Földes öt méterről a hálóba he­lyezte, 1-0. 74. perc: Szabó első labda­­érintésével ellopta a labdát Bánertől, Rimóczihoz passzolt, akinek a lábát a kapus elhúzta. A tizenegyest a sértett a kapu jobb oldalába lőtte, 2-0. 79. perc: Battát Szőke ránci­­gálta a tizenhatoson belül, a já­tékvezető büntetőt ítélt, melyet a sértett értékesített, 2-1. A kengyeli csapat ezúttal a rosszabbik arcát mutatta, így a többet támadó fegyvemeki csa­pat döntetlent is elérhetett volna. A mérkőzés egyetlen po­zitívuma, a kengyeli csapat fia­tal kapusának parádés bemutat­kozása volt. Jók: Boda, Fehér, Pénzes, Szarvák, ill. Göblyös J., Batta, Rabóczki, Fridrich Kovács Tibor: - Lelkesedés­ből jelesre vizsgáztunk. Molnár Ferenc: - Helyzete­ink alapján közelebb álltunk a győzelemhez. Ifi: Kengyel-Fegyvernek 1-2 Rimóczi J. Tiszagyenda- Kun FC 5-1 (2-1) Tiszagyenda: 250 n., v.: Deák Tiszagyenda: Csőké - To­­nigold G„ Héder, Tonigold I. (Fuder), Jenei, Papp, Kiss, Tóth G„ Farkas L„ Boros T., Péter F. Edző: Tóth Gábor. Kun FC: Berkes - Molnár, Ludasi, Barna K., Csillag, Bo­ros Cs„ Patkó, Kun, Vona, Czapkó, Boros T. II. Edző: Szabó András. 2. perc: Kiss labdáját Péter 10 méterről pofozta a hálóba, 1-0. 15. perc: Kiss elhúzott a jobb szélen, beadását Farkas rúgta a kapuba, 2-0. 30. perc: Vonát visszahúzták a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Boros II. értékesítette, 2-1. 68. perc: Farkas buktatásáért megítélt büntetőt Boros T. I. he­lyezte a hálóba, 3-1. 75. perc: Farkas lefutotta az egész védelmet, és higgadtan lőtt a bal sarokba, 4-1. 85. perc: Péter kilépett a'vé­­dők között, és a kapus fölött emelt a léc alá, 5-1. A tartalékos, ám kapura vé­gig veszélyesebb hazai csapat ilyen arányban is megérdemel­ten győzött. Jók: Tonigold vezetésével az egész csapat, ill. Berkes, Vona Tóth Gábor: - A csapat jó já­téka meghozta a várva várt eredményt. Végre gólokkal tud­tunk nyerni. Szabó András: - Megérde­melten győzött Tiszagyenda. Bebizonyosodott, hogy három napon belül sok a négy meccs csapatomnak. Ifi: Tiszagyenda-Kun FC 2-5 Fábián Kunmadaras- Abádszalók 4-0 (1-0) Kunmadaras, 200 n., v.: Ke­lemen Kunmadaras: Sipos - Zi­­mán, Kovács, Hosszú, Máté (Budai), Balogh (Nagy), Hu­nyadi, Rózsa (Tüdős), Oros, Varga, Török. Edző: Juhász Ferenc. Abádszalók: Szabó - Cicze, Juhász, Szekeres, Oláh, Ha­mar, Tóth, Varga, Kovács, Lóié, Szombati. Edző: Tóth Imre. 27. perc: a sokadik hazai szöglet után a védők által kife­jelt labdát Rózsa 14 méterről a léc alá vágta, 1-0. 67. perc: Oros kitűnő passzát Török közelről, a kapu bal olda­lába helyezte, 2-0. 70. perc: Török kapu elé íve­lésére a kapus rosszul mozdult ki, így a labda kezéből a hálóba perdült, 3-0. 80. perc: Varga egy jól elta­lált lövéssel állította be a vég­eredményt, 4-0. Küzdelmes, de sportszerű mérkőzésen, kitűnő játékveze­tés mellett a helyzeteit jobban értékesítő hazaiak győzelme nem volt kétséges. Juhász Ferenc: - Javuló csa­patjátékot mutatva úgy érzem, ilyen arányban is megérdemel­ten nyertünk. Tóth Imre: - Azokból a játé­kosokból, akik eljöttek, csak ennyire telt, azok pedig, akik cserbenhagyták a csapatot, szé­gyelljék magukat. Jók: az egész csapat, ill. senki Ifi: Kunmadaras-Abádszalók 7-3 Zimán Tiszaörs- Homok2-1 (1-0) Tiszaörs 300 n., v.: Csató Tiszaörs: Kovács J. - Gál, Nyíri, Kovács B„ Czinege, Kecskeméti, Bállá K„ Koncz J., Fényes (Kovács P.), Bállá A., Barna (Kosina). Edző: Fe­kete László. Homok: Nagy M. - Süveges, Nagy Z., Farkas, Bencsik, Szántai, Szénási, Makó, Né­meth, Balogh, Tóth. Edző: Németh Géza. 1. perc: Bállá Károly jobb oldali szabadrúgását a védők elvétették, a lecsorgó labdára Bállá Attila csapott rá és helye­zett a hosszú sarokba, 1-0. 75. perc: Bállá Attila óriási gólt lőtt a bal felső sarokba, 2-0. 78. perc: Szántai szabadrú­gása a sorfalon megpattanva vágódott a léc alá, 2-1. Korrekt játékvezetés mellett, sporszerű mérkőzésen a ven­dégcsapat csak kapusának kö­szönheti, hogy ilyen eredmény született. Jók: Kovács János, Nyíri, Koncz, Kecskeméti, Bállá A., ill. az egész csapat Fekete László: - Ha a helyze­teinket kihasználjuk, a múlt he­tihez hasonló eredményt érünk el. Németh Géza: - Gratulálok a hazai csapatnak, valószínű, hogy ez a győzelem a bajnoksá­gukat jelenti. Ifi: Tiszaörs-Homok 3-1 Fekete Tiszaroff- Cibakháza 1-1 (0-0) Tiszaroff, 180 n., v.: Csőke Tiszaroff: Farkas G. - Botó S., Lakatos I., Magda J„ Far­kas Zs„ Lakatos P. (Puzsoma P.), Puzsoma O., Farkas L„ Pataki B. (Farkas T.), Pu­zsoma L„ Lakatos I. Edző: Puzsoma László. Cibakháza: Major - Joós, Ábel L, Tóvizi Gy„ Botos, Fe­kete, Sülé, Lénárt, Dorozsmai, Major, Tóth J. (Király). Edző: Kovács György. 55. perc: Sülé jobb oldali be­adását Lénárt kapásból helyezte a kapuba, 0-1. 72. perc: Major az egész ti­­szaroffi védelmet kicselezte, majd a kapujából kilépő Farkas G.-be rúgta a labdát. 80. perc: Tóvizi a játékve­zető ítéletére megjegyzést tett, előbb sárgával, majd piros lap­pal jutalmazta a játékvezető a magáról megfeledkezett játé­kost. 81. perc: a szabadrúgást La­katos I. vágta a jobb felső sa­rokba, 1-1. Puzsoma László: - A lelke­sedés ma sikert aratott a jól ját­szó vendégek ellen. Az ered­mény igazságos. Kovács György: - A tisza­­roffi közönség ma jót szórako­zott, csak az volt a baj, hogy nem a játékon, hanem a játék­vezetőn. Jók: Lakatos I., Farkas G., Puzsoma O., ill. Lénárt (a me­zőny legjobbja), Ábel, Király Ifi: Tiszaroff-Cibakháza 1-3 Goda Rákócziújfalu- Tiszaderzs 0-3 (0-0) Rákócziújfalu, 300 n., v.: Nagypál Rákócziújfalu: Bálint Kiss, Fekete, Durda, Vadas, Mucsi (Göncző), Zakar, Banka (Nagy Zs.), Vígh, Kol­lár Z„ Kollár J. Edző: Fekete István Tiszaderzs: Kiss A. László, Szűcs, Kolompár, Kiss S„ Fütő, Németh, Dajka, Szatmári, Németh Gy., Nagy I. Edző: Jeczó András 60. perc: a lesre játszó hazai védők közül Németh kilépett, Bálintot megelőzve kapu mellé gurított, de az eléje vetődő ka­pusban felakadt. Nagy meglepe­tésre a játékvezető tizenegyest ítélt, melyet Kiss S. értékesített, 0-1. 65. perc: Zakar szögletét Vígh közelről kapura fejelte, Kiss ezt még kiütötte, de az ér­kező Kollár az üres kapuba rúgta. A játékvezető előbb gólt ítélt, majd a vendégek reklamá­lására ezt visszavonta. 81. perc: egy előrevágott labdával Németh a félpályától elfutott, és Bálint mellett a há­lóba gurított, 0-2. 85. perc: Németh egyéni já­ték után növelte az előnyt, 0-3. Az első félidőben Rákócziúj­falu gólokkal vezethetett volna, de helyzeteit kihagyta, és a vendégek a fellazuló védelem mellett szerencsés gólokat rúgva nyerni tudtak. Jeczó András: - Örülök a győzelemnek. Fekete István: - A szabály­­könyvben még nem olvastam, hogy a játékosok reklamálására a már megítélt gólt vissza kell vonni. Jók: senki, ill. Kiss A. (a me­zőny legjobbja), Szatmári, Né­meth, Dajka Ifi: Rákócziújfalu-Tisza­derzs 10-0 KissJ. Túrkeve- Kenderes 0-0 Túrkeve, 250 n., v.: Vígh Túrkeve: Tőke - Kiss, Fe­kete, Kelemen, Kalmár, Deb­­reczeni, Barna, Nagy (Bihari), Takács L, Bodó, Takács Á. Edző: Homoki Károly Kenderes: Galló - Agócs, Magyar, Demeter, Molnár, Baktai, Fábián (Csepregi), Pádár, Simon, Barabás, Hor­váth (Lódi). Edző: Magyar József 26. perc: Simon öt méterről küldött lövését Tőke bravúrral hárította. 39. perc: Takács A. ajtó-ab­lak helyzetben lőtt, Galló csodá­latos reflexszel védett. 67. perc: Simon ugrott ki a jobb összekötő helyén, a kifutó kapus mellett kapura emelt, de Kiss a gólvonal előtt menteni tudott. A küzdelmes, jó iramú mér­kőzésen kitűnő kapusteljesít­ményeket, kapkodó csatárokat és nagyvonalú játékvezetést lát­hatott a közönség. Jók: Tőke, Kelemen, Barna, Fekete, ill. Galló (a mezőny leg­jobbja), Magyar, Simon Homoki Károly: - Tetszett a játékvezetetés. Sajnálom az el­vesztett pontot. Magyar József: - Igazságos eredmény született. Ifi: Túrkeve-Kenderes 1-2 Márki Az állás Jászsági-csoport 1. Besenyszög 19 12 4 3 53-17 28 2. Kőtelek 19 9 7 3 38-22 25 3. J.szentan. 19 9 6 4 39-23 24 4. Z.rékas 19 9 5 5 23-18 23 5. J.fénysz. 19 10 2 7 35-21 22 6. Jászlad. 19 8 4 7 38-27 20 7. J.jákóhal. 19 7 4 8 23-21 18 8. Tiszajenő 19 7 4 8 26-44 18 9. Jászdózsa 19 6 5 8 28-37 17 10. P.monostor 19 6 3 10 21-32 15 11. J.ároksz. 19 3 7 9 25-36 13 12.Jászágó 19 1 3 15 14-65 5 A következő forduló párosí­tása: Tiszaderzs-Tiszaroff, Fegyvemek-Túrkeve, Kun FC-Kunmadaras, Abádsza­lók-R. újfalu, Homok-Tisza­­gyendu, Kenderes-Tiszaörs. Ifjúságiak 1, Besenyszög 19 14 3 2 88-20 31 2. J.ároksz. 19 14 3 2 56-18 31 3. Jászlad. 19 13 3 3 63-39 29 4. Kőtelek 19 11 4 4 61-25 26 5. J.fénysz. 19 8 2 9 49-57 18 6. Jászágó 19 6 5 8 31-43 17 7. P.monostor 19 7 3 9 36-57 17 8. J.szentan. 19 7 2 10 43-43 16 9. Tiszajenő 19 6 2 11 35-51 14 10. J.jákóhal. 19 4 5 10 22-56 13 11. Z.rékas 19 2 5 12 20-48 9 12. Jászdózsa 19 3 1 15 24-71 7 Kunsági csoport 1. Tiszaörs 23 16 3 4 50-21 35 2. R.újfalu 23 12 7 4 39-20 31 3. Homok 23 12 6 5 65-36 30 4. Kenderes 23 10 8 5 43-20 28 5. Cibakháza 23 10 6 7 40-34 26 6. Fegyvernek 23 9 7 7 37-42 25 7. Túrkeve 23 10 4 9 34-33 24 8. Tiszaderzs 23 9 4 10 38-42 22 9. Abádszalók 23 8 6 9 27-37 22 10. Kengyel 23 8 4 11 35-42 20 11. Kunmadaras 23 5 8 10 39-45 18 12. Kun FC 23 7 4 12 38-61 18 13. Tiszagyen. 23 3 6 14 25-49 12 14. Tiszaroff 23 2 7 14 30-58 11 A következő forduló párosí­tása: Besenyszög-Kőtelek, Jászfényszaru-Jászszentandrás, Jászárokszállás-Pusztamonos­­tor, Jászágó-Tiszajenő, Jászdó­zsa-Zagyvarékas, Jászla­dány-Jászjákóhalma. Ifjúságiak 1. Kenderes 23 19 3 1 84- 14 41 2. Fegyvernek 23 18 1 4 73- 22 37 3. Tiszaörs 23 15 3 5 73- 26 33 4. Abádszalók 23 15 2 6 79- 34 32 5. Túrkeve 23 14 3 6 87- 24 31 6. Cibakháza 23 12 3 8 42- 32 27 7. R.újfalu 23 11 2 10 60- 42 24 8. Kengyel 22 10 1 II 60- 51 21 9. Kun FC 23 9 2 12 37- 42 20 10. Homok 23 8 3 12 45- 47 19 11. Kunmadar. 23 8 1 14 49- 68 17 12. Tiszaroff 23 ! 5- 18 37- 95 10 13. Tiszagyen. 22 2- 20 26-110 4 14. Tiszaderzs 23 2- 21 19-164 4