Új Néplap, 1994. március (5. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-23 / 69. szám

1994. március 23., szerda Sport 13 Labdarúgás, megyei II. osztály, Kunsági csoport Tiszaörs idegenben nyert rangadót A vendég kunmadarasiak (sötétben) esélytelenségük ellenére bátran játszottak, s igazuk lett Cibakháza- Kunmadaras 2-2 (1-1) Cibakháza 400 n., v.: Nagy Imre Cibakháza: Major - Molnár, Tóvizi, Ábel, Beregszászi, Varga, Káló, Burka (Király), Kálmán, Kántor, Magyar (Tóth /.). Edző: Fazekas András. Kunmadaras: Sipos - Máté, Kovács, Lévai, Hosszú, Ba­logh, Farkas, Rózsa, Oros (Hunyadi), Varga (Budai), Tö­rök. Edző: Juhász Ferenc 1. perc: Kántor indításával Magyar faképnél hagyta a ven­dég védőket, s a kiinduló kapus mellett a kapu jobb oldalába lőtt, 1-0. 37. perc: a vendégek végez­hettek el partdobást, az elmé­lázó hazai védők között Török kilépett, és a kimozduló Major mellett egyenlített, 1-1. 52. perc: Balogh szabadrú­gása a sorfalról kipattant, Rózsa ismételt és a labda Major lábai között a gólvonalon túlra pör- dült. Óriási potyagól! 1-2. 76. perc: Molnár sokadik ha­talmas partdobását Varga fejjel megcsúsztatta, és az akkor be­cserélt Király hat méterről a kapu közepébe bombázott, 2-2. 81. perc: a hazai csatárok tű­zijátékot rendeztek a kunmada- rasi kapu előtt, melynek végén Kántor nagy helyzetben, közel­ről fölé lőtt. Nagy iramú, küzdelmes, en­nek ellenére igen sportszerű mérkőzésen a több hazai hely­zet ellenére a jól futballozó vendégek megérdemelték az egyik pontot. Jók: Ábel, Tóvizi, Kálmán, ill. Rózsával az élen az egész csapat. Fazekas András: - Kis sze­rencsével a csapatom győzhetett volna. Juhász Ferenc: - Kemény, sportszerű mérkőzésen sikerült az egyik pont megszerzése. Csapatomnak gratulálok, Ci­bakházának pedig sok sikert kí­vánok a továbbiakban. Ifi: Cibakháza-Kunmadaras 3-0 Bíró András Rákócziújfalu- Fegyvernek 2-0 (2-0) Rákócziújfalu, 250 n., v.: Vígh. Rákócziújfalu: Bálint - Kiss, Fekete, Durda, Vadas, Mucsi, Zakar (Danka A.), Göncző, Vígh, Kollár Z., Kollár J. (Ba­logh A.). Edző: Fekete István. Fegyvernek: Domány - Göb- lyös, Bukta, Csörgő, Bochu, Bata, Gúth, Fridrich, Kapás, Karkusz, Szász. Edző: Molnár Ferenc., 7. perc: Kollár Z. beadását Vígh 5 méterről fejelte a bal sa­rokba, 1-0. 13. perc: Kollár János átadá­sát Vígh 12 méterről a bal sa­rokba vágta, 2-0. 16. perc: Kollár J. 20 méteres lövését Domány kapus nagy bravúrral védte. 85. perc: Göncző egyedül vezette a kapusra a labdát, de közeli lövését a kapus lábbal mentette. Kitűnő játékvezetés mellett, a jó iramú mérkőzésen nagyobb különbséggel is nyerhetett volna Rákócziújfalu. Fekete István: - Nagy csatá­ban megérdemelten nyertünk. Molnár Ferenc: - Gratulálok a hazaiaknak. Jók: Mucsival az élen az egész csapat, ill. Fridrich, Bukta, Kapás Ifi: Rákócziújfalu-Fegyver­nek 1-2 Kiss János Túrkeve- Tiszaörs 0-2 (0-0) Túrkeve, 250 n., v.: Csató Túrkeve: Kiss Zs. - Kiss L, Bodó, Pálfi, Fekete M., Bihari, Barna, Sárkány (Kalmár), Fe­kete R., Takács, Nagy. Edző: Homoki Károly. Tiszaörs: Kovács J. - Gál, Nyíri, Kovács B., Czinege, Kecskeméti, Balia K., Koncz (Kovács P.), Fényes, Bállá A., Barna. Edző: Fekete László. 73. perc: Czinege beadására Bállá A. érkezett, és erős fejese nyomán a labda a kapu bal olda­lába vágódott, 0-1. 86. perc: egy távoli előreíve- lés becsapta Pálfit, Barna lefu­totta a védőt, és a kimozduló kapus fölött a hálóba emelt, 0-2. Jó iramú, kemény, de sport­szerű mérkőzés volt. A listave­zető vendégcsapat igazolta jó hírét. A tartalékos hazaiak a mezőnyben egyenrangú ellenfe­lek voltak, s ugyan két alka­lommal is betaláltak az örsiek kapujába, de góljaikat les címén érvénytelenítette a játékvezető. Jók: Kiss Zs., Bodó, Barna, ill. Kovács B., Czinege, Fényes Homoki Károly: - Gratulá­lok az ellenfélnek. Sajnos két szabályos góltól fosztottak meg bennünket a partjelzők. Fekete László: - Örülök a győzelemnek. Egy pontért jöt­tünk, kettő lett belőle. Ifi: Túrkeve-Tiszaörs 3-0 Márki Gábor Homok- Abádszalók 2-0 (1-0) Homok, 300 n., v.: Gyenge Homok: Nagy M. - Süveges, Nagy Z., Cserna, Kovács, Szán­tai (Tóth), Szénási (Lipka), Makó, Németh (Jakab), Ba­logh, Bagossy. Edző: Németh Géza Abádszalók: Szabó - Czicze, Hamar, Juhász, Szekeres, Nagy (Pozsoma), Kovács, An­gyal, Bácskái (Varga), Takács, Tóth (Lóié). Edző: Tóth Imre 5. perc: Makó indításával Ba­logh kilépett és védőjétől szo­rongatott helyzetben 8 méterről a kapuba bombázott, 1-0. 30. perc: Szénási jó csellel csapta be Szekerest, már a bün­tetőterületen belül járt, amikor a védő hátulról visszarántotta. A játékvezető sípja azonban néma maradt. 46. perc: Balogh begurítását Szénási kapufára vágta. 78. perc: Makó szögletből belőtt labdájára Balogh jó ütemben érkezett, és védhetet- lenül fejelt a bal felső sarokba, 2-0. A hazaiak nagy csatában tud­ták otthon tartani a két pontot, a végig erőteljesen, de sok hibá­val játszó Abádszalók ellen. Jók: a közvetlen védelem és Balogh, ill. Angyal, Kovács Németh Géza: - Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, mert nehezen adta meg magát az el­lenfél. Tóth Imre: - Ha majd min­denki komolyan veszi a mérkő­zésre való felkészülést, akkor győzhetünk is. Ifi: Homok-Abádszalók 2-0 Németh Géza Kenderes- Tiszaderzs 4-1 (2-0) Kenderes, 200 n., v.: Deák Kenderes: Galó - Demeter M., Baktai, Pádár, Agócs, Fá­bián (Csepregi), Molnár (Fe- renczi), Szerencsi, Kugler (Demeter Cs.), Barabás, Hor­váth (Lódi). Edző: Magyar Jó­zsef. Tiszaderzs: Kiss A. - László, Katona (Nagy), Szűcs, Szat­mári, Fűtő (Pető), Dajka, Her- bály, Kiss S., Németh, Nagy (Kolompár). Edző: Jeczó And­rás. 13. perc: Szerencsi 18 méte­res szabadrúgásból lőtt a felső sarokba, 1-0. 30. perc: Demeter M. 40 mé­teres átadásával Szerencsi elfu­tott a jobb szélen, beadását Kugler vágta a hálóba, 2-0. 54. perc: a hazai védők hibá­ját kihasználva Nagy révén szé­pítettek a vendégek, 2-1. 56. perc: Szerencsi ezúttal 20 méteres szabadrúgásból talált a hálóba, 3-1. 63. perc: hosszú, előrevágott labdával Csepregi indult a fe­lezővonaltól, majd a kifutó ka­pus mellett a hálóba gurított, 4-1. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a Kenderes győ­zelme egy percig sem forgott veszélyben. Mindkét oldalon több gólhelyzet maradt kihasz­nálatlanul, a látottak alapján az eredmény reális. Jók: Agócs, Pádár, Szeren­csi, Horváth, ill. Dajka, Szat­mári, Nagy Magyar József: - Korrekt já­tékvezetés mellett magabiztos győzelmet arattunk. Jeczó András: - Játékosaim­nál rosszabb teljesítményt csak Deák bíró és Szamosvári part­jelző nyújtott. Ifi: Kenderes-Tiszaderzs 5-0 Korpás Bálint Kengyel- Tiszagyenda 3-1 (1-1) Kengyel, 350 n„ v.: Varga Kengyel: Major - Szabados, Serfőző, U. Szabó, Pénzes, Szarvák, Gulyás, Ladányi, Bontovics (Kovács), Rimóczi Z., Földes (Erdei). Edző: Ko­vács Tibor. Tiszagyenda: Csőké - Tomi- gold, Héder, Varga L, Jenei, Sipos, Varga II., Tóth, Farkas, Boros (Kiss), Péter. Edző: Tóth Gábor. 14. perc: Rimóczi jobb oldali beadása a kapusról kipattant, az érkező Bontovics pedig a há­lóba pofozta a labdát, 1-0. 40. perc: Héder 30 méteres szabadrúgásból, a későn moz­duló Major mellett a kapu bal oldalába bombázott, 1-1. 57. perc: Rimóczi jobb oldali beadásánál Kovácsot kilökték a védők a labda alól, a megítélt büntetőt Rimóczi értékesítette, 2-1. 88. perc: Kovács cselezgetett a tizenhatos vonalánál, buktat­ták. Az újabb tizenegyest ismét Rimóczi vágta a léc alá, 3-0. Közepes színvonalú mérkő­zésen megédemelt győzelmet aratott a sok támadást vezető hazai gárda. Jók: Rimóczi, Szarvák, Ko­vács, ill. lelkesedéséért az egész csapat Kovács Tibor: - A nehéz kö­rülmények ellenére is biztosan nyertünk. Tóth Gábor: - A játékvezető két jogtalan tizenegyese meg­pecsételte sorsunkat. Ifi: a vendégcsapat távolma­radása miatt a mérkőzés elma­radt. Rimóczi János Tiszaroff- Kun FC 4-2 (3-0) Tiszaroff, 200 n., v.: Fekete Tiszaroff: Farkas G. - Bata, Lakatos, Farkas A., Farkas L, Lakatos P. (Tóth), Puzsoma O., Farkas L. (Farkas Zs.), Pataki, Puzsoma L., Lakatos I. Edző: Puzsoma László. * a. Kun FC: Berkes - Tar, Lu- dasi, Barna, Csillag, Boros Cs., Boros T., Kun (Rusz), Vona, Balogh, Molnár. Edző: Szabó András. 15. perc: a szögletrúgás után kipattanó labdát Puzsoma L. nagy erővel vágta a hálóba, 1-0. 24. perc: Farkas L. lefutotta Boros T.-t, majd védhetetlenül bombázott a rövid sarokba, 2-0. 40. perc: Farkas A. húzott el a jobb szélen, kicselezte Barnát és 15 méterről nagy gólt lőtt, 3-0. 50. perc: a hazaiak kapusa Csillag lapos lövését nem véd- hette, 3-1. 62. perc: ismét Csillag kel­lemetlenkedett Farkas portája előtt, hatalmas bombája a jobb sarokban kötött ki, 3-2. 89. perc: miközben a vendé­gek az egyenlítésért rohamoz­tak, Farkas A. biztosította be a hazaiak győzelmét. Jól szórakozott a közönség a „nagy gólok” mérkőzésén. Jók: Farkas A., Farkas L., Puzsoma L., ill Csillag, Ludasi Puzsoma László: - Jó mér­kőzést játszottunk. Szabó András: - A hazai csapat jobban alkalmazkodott a körülményekhez, megérdemel­ten győzött. Sajnos az első fél­időben rosszul játszottunk. Ifi: Tiszaroff-Kun FC 0-3 Nagy Kálmán Megyei II. o., felnőttek 1. Tiszaörs 15 10 2 3 31-14 22 2. R.újfalu 15 8 5 2 28-11 21 3. Homok 15 8 4 3 46-27 20 4. Kenderes 15 8 3 4 32-13 19 5. Cibakháza 15 8 2 5 27-28 18 6. Fegyvernek 15 5 6 4 21-22 16 7. Túrkeve 15 7 1 7 22-19 15 8. Tiszaderzs 15 7 1 7 26-29 15 9. Abádszalók 15 5 4 6 18-25 14 10. Kun FC 15 ■ 5 4 6 26-35 14 11. Kengyel 15 6 1 8 25-29 13 12. Kunmadaras 15 3 5 7 25-32 11 13. Tiszaroff 15 2 5 8 23-38 9 14. Tiszagyen. 15­3 12 12-40 3 A következő forduló párosí­tása - Kunsági csoport: márc. 26. : Tiszaderzs-Fegy vernek, márc. 27.: Tiszaörs-Tiszaroff, Kunmadaras-Kengyel, Rákó- cziújfalu-Cibakháza, Abádsza- lók-Kenderes, Kunhegyes-Ho­mok, Tiszagyenda-Túrkeve. Jászsági csoport: márc. 26.: Kőtelek-Jászfényszaru, márc. 27. : Tiszajenő-Jászszentandrás, Pusztamonostor-J ászdózsa, Jászladány-Jászágó, Jászárok- szállás-Besenyszög, Zagyvaré- kas-Jászjákóhalma. Ifjúságiak 1. Kenderes 15 12 2 i 61- 9 26 2. Abádszalók 14 10 1 3 53-17 21 3. Fegyvernek 14 10 1 3 50-17 21 4. Cibakháza 14 8 2 4 30-18 18 5. Túrkeve 13 8 1 4 51-12 17 6. Tiszaörs 13 7 2 4 40-18 16 7. Kengyel 13 8­5 40-26 16 8. Kun FC 14 7 1 6 24-28 15 9. Homok 14 7­7 36-33 14 10. R.újfalu 13 4­9 19-31 8 11. Kunmadaras 15 4­11 22-55 8 12. Tiszaroff 14 4­10 33-67 8 13. Tiszaderzs 15 2­13 19-97 4 14. Tiszagyen. 13 1­12 9-59 2 A Rákócziújfalu-Tiszaörs, Rákócziúj- falu-Homok, Tiszaderzs-Kun FC, Tisza- örs-Cibakháza és Túrkeve-Kengyel elma­radt mérkőzések eredménye nem érkezett meg szerkesztőségünkbe. A Túrkeve-Tisza- roff és a Kengycl-Tiszagyenda találkozók a vendégcsapatok távolmaradása miatt elma­radt. Szerdai műsor: Magyar Kupa A labdarúgó Magyar Kupa megyei selejtező első fordulóját eredetileg február végén kellett volna lejátszani, ám az akkori kedvezőtlen pályaviszonyok miatt a szövetség a halasztás mellett döntött. Szerdán - feb­ruár 23-án - 15 órai kezdettel az alábbi párosítás szerint lépnek pályára a csapatok: Jászjákóhalma - Szászberek, Jászfényszaru - Jászboldog- háza, Jászágó - Jánoshida, Jász- árokszállás - Jászkisér, Pusz­tamonostor - Alattyán, Jász- szentandrás - Jászapáti, Jászdó- zsa - Jászalsószentgyörgy, Zagyvarékas - Tószeg, Beseny- szög - Újszsáz, Fegyvernek - Kenderes, Túrkeve - Mezőtúr, Kun FC - Kisújszállás, Kengyel - Tiszaföldvár, Öcsöd - Kun- szentmárton, Kengyel - Tisza­földvár, Tiszajenő - Rákóczi- falva, Homok - Szolnoki Ve­gyiművek, Cibakháza - Martfű, Tiszapüspöki - Szajol, Tisza- szentimre - Kunmadaras, Abád­szalók - Kunhegyes. Az azonos osztályban sze­replő csapatok összecsapásán döntetlen esetén hosszabbítás­sal, illetve tizenegyesrúgások­kal kell eldönteni a továbbju­tást. Felhívjuk tudósítóink fi­gyelmét, ezúttal csak az eredményeket adják le rova­tunknak az 56/424-444-es tele­fonon csütörtökön délelőtt. Kispályás foci A Kelet-magyarországi Kis­pályás Labdarúgó Liga idei ver­senysorozatára 1994. március 31-ig fogadnak el nevezést a szervezők. Hét helyszínen - Szolnok, Debrecen, Nyíregy­háza, Hódmezővásárhely, Ceg­léd, Miskolc, Hajdúnánás - tor­narendszerben bonyolítják le a küzdelmeket. Az éves tagdíjat befizető csapatok mellett min­den alkalommal helyi együtte­sek indulására is van lehetőség, számukra külön nevezési díjat szabott ki a Liga. *** Első alkalommal - május 7-8-án - rendeznek Nyíregyhá­zán cigány csapatok számára kispályás bajnokságot. Nevezni április 7-ig lehet Dajka László­nál (4400 Nyíregyháza, Szántó Kovács J. u. 22. II/9.), illetve a 42/343-629 és a 42/313-311/192-es telefonszámon. A sötét mezes kengyeli védők komolyan gondolták a szoros őrizetet Legtöbbször az „öreg harcos”, Szántai Tibor (fehérben) a ho­moki támadások kiagyalója (Fotó: Barna)